Naturalne kosmetyki z Lawendowej Farmy - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-03-31, 22:32   #421
margoltka
Wtajemniczenie

Dot.: Naturalne kosmetyki z Lawendowej Farmy

Cytat:
Napisane przez ewwwa Pokaż wiadomość
Pani Ewa to mistrz prędkości w wysyłaniu paczek

I pojawiała się także zakładka okazje z mydełkami w nizszych cenach
Oj tak Pani Ewa dba o szybkie wysyłki

Ciekawa jestem okazji mydlanych

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Też pomyślałam, że jak kupa wygląda Ale spodobał mi się efekt po myciu nią. Bardzo brudzi, wszędzie się walają na umywalce skrawki, ale buzia gładka i miękka, nie sucha Leciutko podrażniona, ale za mocno tarłam, bo chciałam trochę speelingować skórę. Można się myć tym codziennie?
I chyba to ziarnko groszku to za mało na mycie... Jak sądzicie? Mi się tak wydawało.

Użyłam dziś Plastra Miodu do mycia ciała i chociaż piany się tym nie da stworzyć, to się cała wysmarowałam po prostu mydłem po mokrej skórze, a potem mokrą gąbką masowałam. Bez gąbki to dla mnie nie mycie I skóra bez suchości, tylko łydki wybrednie białe pozostają, ale tak jest zawsze.
Jeszcze trochę poużywam, też innych mydeł, które zamówiłam
Myślę, że Muminka można uzywać codziennie. Mam bardzo wrażliwą, alergiczną skórę i używam codziennie. Staram się jednak bardziej przyciskać papką skórę, niż trzeć. Ziarnko grochu może mało, ale fasoli już wystarczy

Kupiłam już czyścik Lush. Chciałabym zrobić porównanie Lush'a z LF Może w przyszłym tygodniu, lub po świętach.

Plaster Miodu pięknie nawilża, a sam plaster troszkę się zużywa. Na pewno mięknie.

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko

mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-31, 22:46   #422
Kretka666
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość

Myślę, że Muminka można uzywać codziennie. Mam bardzo wrażliwą, alergiczną skórę i używam codziennie. Staram się jednak bardziej przyciskać papką skórę, niż trzeć. Ziarnko grochu może mało, ale fasoli już wystarczy
I nie przesusza? Ja mam suchą i alergiczną, atopową trochę. Ścierania się nie boję, bo lubię peelingi (na szczęście nie mam specjalnie wrażliwej cery), ale wysuszania tak.

Teraz używam Cetaphilu, ale... wydaje mi się, że nie oczyszcza dobrze. Może któraś z Was używa / używała i wie, czy może to mój wymysł tylko? Jak zmywam emulsję chusteczką, to ona jest czysta. Ma tak być?

Będę póki co wieczorami używać Muminka, a rano emulsji
Stary 2012-04-01, 09:43   #423
innuendo
Rozeznanie

Cytat:
I nie przesusza? Ja mam suchą i alergiczną, atopową trochę. Ścierania się nie boję, bo lubię peelingi (na szczęście nie mam specjalnie wrażliwej cery), ale wysuszania tak.

Będę póki co wieczorami używać Muminka, a rano emulsji
Ja jestem na kuracji Izotekiem i pewnie wszyscy wiedzą, jak to z nim jest. Ciągłe podrażnienie, zaczerwienienie, niemożliwe wysuszenie. A mimo tego Muminek daje radę. Używam go bardzo często- praktycznie codziennie i nic złego się nie dzieje, odpukać. Mało tego- odkąd używam kosmetyków naturalnych, wszystko bardzo dobrze wygląda. Nikt by nie zauważył, że jestem na tak mocnej kuracji . Skóra jest naprawdę bardzo dobrze nawilżona, zero suchych skórek .
Stary 2012-04-01, 12:09   #424
Kretka666
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez innuendo Pokaż wiadomość
Ja jestem na kuracji Izotekiem i pewnie wszyscy wiedzą, jak to z nim jest. Ciągłe podrażnienie, zaczerwienienie, niemożliwe wysuszenie. A mimo tego Muminek daje radę. Używam go bardzo często- praktycznie codziennie i nic złego się nie dzieje, odpukać. Mało tego- odkąd używam kosmetyków naturalnych, wszystko bardzo dobrze wygląda. Nikt by nie zauważył, że jestem na tak mocnej kuracji . Skóra jest naprawdę bardzo dobrze nawilżona, zero suchych skórek .
Jak u Ciebie się sprawdził przy tak intensywnej kuracji, to pewnie i mi nic nie zrobi złego Będę używała wieczorem, żeby buzię doczyścić z dziennych zanieczyszczeń. Podoba mi się to, że pozostawia taką lekko natłuszczającą powłoczkę na twarzy po zmyciu A zaraz sobie umyję twarz mydłem, Plastrem Miodu. Bo dopiero wstałam I zobaczę czy nie będzie bardzo sucha

Jeśli chodzi o kosmetyki naturalne, to mi niestety aż tak nie pasują. Coś mnie zawsze uczuliło, jakaś wysypka wyszła po miesiącu używania kremu... Wolę apteczne, z nimi mam 99% pewności, że będą dobre
Stary 2012-04-01, 22:25   #425
Hosenka*
Moderator KWC

Jestem po testach mydła jogurtowego i Kleopatry z LF.

Póki co mam mieszane odczucia, trochę na tak, trochę na nie. Eksperymentuję dalej

mikroREKLAMA
Kosmetyki nowe i używane
24.11 - ostatni dzień darmowej dostawy do paczkomatów na Allegro - sprawdź aukcje i skorzystaj!

Ta reklama pokazywana jest pod 46 832 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Hosenka* jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-02, 10:45   #426
Kretka666
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość

Póki co mam mieszane odczucia, trochę na tak, trochę na nie. Eksperymentuję dalej
A co tam znalazłaś na tak i nie, podziel się wrażeniami
Stary 2012-04-02, 10:50   #427
margoltka
Wtajemniczenie

Cytat:

Ech moja odpowiedź gdzieś zaginęła Piszę zatem jeszcze raz.

Z mydełkami to bardzo indywidualna sprawa. W zasadzie każdej z nas odpowiada inne mydełko. Każda ma innego ulubieńca.

Ja przy wrażliwej, alergicznej skórze bardzo lubię Jogurtowe i Kleopatry. Dla mnie najlepsze. Tuli za to mnie uczuliło.

Pamiętajmy także, że mówimy tu o mydłach. Często spotykam się z ogromnymi wymaganiami w stosunku do mydeł. A one mają przecież jedno podstawowe zadanie - mają myć Mogą to robić mniej lub bardziej delikatnie.

edit: Odpowiedź już była w innym wątku

Edytowane przez margoltka
Czas edycji: 2012-04-02 o 10:53
Stary 2012-04-02, 11:01   #428
Kretka666
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Pamiętajmy także, że mówimy tu o mydłach. Często spotykam się z ogromnymi wymaganiami w stosunku do mydeł. A one mają przecież jedno podstawowe zadanie - mają myć Mogą to robić mniej lub bardziej delikatnie.
Ja mam jeszcze jedno wymaganie - mają nie wysuszać Póki co już parę takich z LF znalazłam, co mało wysuszają. Nie jestem naturoholiczką i nie potrzebuję mieć naturalnych czy eko kosmetyków, szukam rzeczy, które będą mi po prostu służyć Akurat mydła naturalne (te natłuszczane) wypadają najlepiej ze wszelkich myjadeł do rąk

Wczoraj po myciu buzi Plastrem Miodu nie była AŻ taka ściągnięta, ale trochę tak. Już się robi cieplej i moja skóra lepiej toleruje mycie wodą, tylko zima jej straszna. Przez ten tydzień będę myła twarz i ciało Plastrem Miodu i zobaczę jak będzie wyglądać Niech będzie dobrze
Stary 2012-04-02, 11:04   #429
Hosenka*
Moderator KWC

Cytat:
Ja mam jeszcze jedno wymaganie - mają nie wysuszać Nie jestem naturoholiczką i nie potrzebuję mieć naturalnych czy eko kosmetyków, szukam rzeczy, które będą mi po prostu służyć
Dokładnie To tak jak ja.

"Naturalne" - to jak dla mnie tylko dodatek, a nie pierwszorzędna cecha

mikroREKLAMA
Kosmetyki nowe i używane
24.11 - ostatni dzień darmowej dostawy do paczkomatów na Allegro - sprawdź aukcje i skorzystaj!

Ta reklama pokazywana jest pod 46 832 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Stary 2012-04-02, 11:31   #430
margoltka
Wtajemniczenie

Cóż ja przywiązuję dużą uwagę do naturalnych kosmetyków. Dużo czasu musiało upłynąć i całkiem sporo kosmetyków musiałam wypróbować nim znalazłam zestaw do mojej bardzo trudnej skóry. Nie mam już typowo atopowej skóry, z rozpalonymi czerwonymi plackami lub czerwoną wysypką. Czasami pojawiają się jeszcze suche obszary skóry, ale nie jest już stan zapalny. Wszystko zmieniło się ze zmianą pielęgnacji Jednak nie o tym chciałabym napisać. Podobnie jak wy mydło absolutnie nie może mnie wysuszać, to jest dla mnie oczywiste. Żaden kosmetyk, którego używam nie może pogłębiać mojej wrażliwej, alergicznej (w kierunku atopowej) skóry. Jednak nie oczekuję od mydła, że nawilży skórę. Mam nadzieję, że szybko znajdziecie mydlanych ulubieńców

Stary 2012-04-02, 11:33   #431
Hosenka*
Moderator KWC

Cytat:
A co tam znalazłaś na tak i nie, podziel się wrażeniami
Użyłam tych mydeł po kilka razy, więc opinie tylko tak na gorąco i na szybko.

- jogurtowe:
twarz: czuć napięcie skóry, ale nie jest źle. Nie mam pilnej potrzeby nałożenia kremu.
ciało: fajnie się pieni (używając myjkę), po wyjściu z kąpieli czuć ściągniętą skórę, ale po ok 30 minutach uczucie to mija. Rano skóra jest miękka i gładka, mimo nie użycia wcześniej balsamu i tego uczucia ściągnięcia zaraz po kąpieli.

- Kleopatry:

twarz: skóra jest ściągnięta bardziej niż po jogurtowym, natychmiast musiałam użyć krem.
Po porannym myciu twarzy było ciut lepiej
ciało: bez balsamu się nie obyło

Nie poddaję się i liczę na to, iż skóra zacznie lepiej reagować na mydełka

mikroREKLAMA
Kosmetyki nowe i używane

Stary 2012-04-04, 01:07   #432
pseudofeministka
Zakorzenienie

A ja nie wiem co sie dzieje z mydelkami do wlosow. Jestem posiadaczka trzech korzeni i ze skrzypem. Aktualnie uzywam tego pierwszego... W ktoryms momencie mydelko przestalo sie spisywac tak jak na poczatku.Zrobilam niemal miesieczna przerwe i nadal wlosy po jego uzyciu nie sa zbyt ciekawe i troche rozczarowana jestem,bo chyba bede musiala przeznaczyc je do ciala.

Dziewczyny tez tak mialyscie z mydlami? I kiedy ewentualnie zaczely dzialac jak na oczatku?

Dokładka: Oleje, hybrydy, Bioetika, Lucy Minerals , rosyjskie:

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-04, 08:04   #433
gayenka
Zakorzenienie

Zamówiłam mix masełka shea oba rodzaje jak przylecą to zdam relację, czy fajne
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...

gayenka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-05, 07:28   #434
Absit
Zadomowienie

Cytat:
Użyłam tych mydeł po kilka razy, więc opinie tylko tak na gorąco i na szybko.

- jogurtowe:
twarz: czuć napięcie skóry, ale nie jest źle. Nie mam pilnej potrzeby nałożenia kremu.
ciało: fajnie się pieni (używając myjkę), po wyjściu z kąpieli czuć ściągniętą skórę, ale po ok 30 minutach uczucie to mija. Rano skóra jest miękka i gładka, mimo nie użycia wcześniej balsamu i tego uczucia ściągnięcia zaraz po kąpieli.

- Kleopatry:

twarz: skóra jest ściągnięta bardziej niż po jogurtowym, natychmiast musiałam użyć krem.
Po porannym myciu twarzy było ciut lepiej
ciało: bez balsamu się nie obyło

Nie poddaję się i liczę na to, iż skóra zacznie lepiej reagować na mydełka
to chyba generalnie jest wlasciwosc mydel, moja twarz po myciu mydelkami tez jest sciagnieta i wymaga natychmiastowego nawilzenia ale i tak wole naturalne mydlo niz wszystkie inne kosmetyki, nawet te apteczne w ktorych jest chemia co tylko dodatkowo podraznia skore

jak reagujesz na emolienty typu cetaphil czy emolium??
bo jesli po nich skora tez jest sciagnieta to w zasadzie bez roznicy czym umyjesz buzie, wazne, zebys pod reka miala dobry krem czy olejek do twarzy

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
A ja nie wiem co sie dzieje z mydelkami do wlosow. Jestem posiadaczka trzech korzeni i ze skrzypem. Aktualnie uzywam tego pierwszego... W ktoryms momencie mydelko przestalo sie spisywac tak jak na poczatku.Zrobilam niemal miesieczna przerwe i nadal wlosy po jego uzyciu nie sa zbyt ciekawe i troche rozczarowana jestem,bo chyba bede musiala przeznaczyc je do ciala.

Dziewczyny tez tak mialyscie z mydlami? I kiedy ewentualnie zaczely dzialac jak na oczatku?
hmmmm moze wlosy dopiero teraz przestawiaja sie na pielegnacje mydlem?? a jak pluczesz??? czego uzywasz do splukiwania???
bo wazne jest zeby do ostatniego plukania uzywac kwasnej wody, wtedy zamykasz luski wlosa i staja sie sliskie i gladziutkie

dla mnie mydelka sa fantastyczne

wlasnie wczoraj przyszla paczuszka i nowe mydelka, ktorych jeszcze nie probowalam ale juz wiem, ze niektore bede musiala pokroic na mniejsze porcje bo moje corki tez chca hahaha
a miod i wanilia pachna tak oblednie ze moglabym je zjesc
twardy balsam jest rewelacyjny posmarowalam nim stopy przes snem i pierwszy raz w zyciu wstalam rano i wciaz mialam natluszczone nogi...moge tylko powiedziec .....wow

a balsam do ust ..mialam czuja i zamowilam 4 czyli po jednym dla kazdej z nas ..... dziewczyny natychmiast zabraly i pewnie niedlugo bede robic kolejne zamowienie

do mycia wlosow czekaja w kolejce lopianowe i szalwiowe, troche tylko sie martwie ze maja w sobie zmielone siemie, czy nie bede po myciu wyplukiwac z wlosow ziaren godzinami...ale sprobuje mimo wszystko a w razie czego zuzyje do twarzy i ciala
Absit jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-05, 08:42   #435
Hosenka*
Moderator KWC

Cytat:
Napisane przez Absit Pokaż wiadomość
to chyba generalnie jest wlasciwosc mydel, moja twarz po myciu mydelkami tez jest sciagnieta i wymaga natychmiastowego nawilzenia ale i tak wole naturalne mydlo niz wszystkie inne kosmetyki, nawet te apteczne w ktorych jest chemia co tylko dodatkowo podraznia skore
Racja, tylko wiesz, jak czytam opisy, ze skóra jest nawilżona, miękka i w ogóle to popuszczam wodze wyobraźni

Z tych mydeł, które używam, jedne ściągają mniej, inne więcej. Może akurat znajdzie się kiedyś takie (może z tych co czekają na wypróbowanie), które prawie nie bedzie ściągać

mikroREKLAMA
Kosmetyki nowe i używane

Stary 2012-04-05, 13:06   #436
Absit
Zadomowienie

ot trafiło się i mamy wrażliwą skórę ale na szczęście jak piszesz są takie, które ściągają mniej trzeba próbować ....

mnie ciekawi to miodowo waniliowe i miodowy rumianek

wkrótce napiszę co i jak
Stary 2012-04-06, 11:43   #437
Farmetka
Raczkowanie

cześc dziewczyny, jestem tutaj nowa ale od jakiegoś czasu "Was" poczytuję.

Zamówiłam sobie z LF bazę mydlana migdał i eksperymentuję. Jak na razie ukreciłam z bazy bezzapachowe z dodatkiem shea (dla najmłodszego) i z mlekiem migdałowym o zapach lawendy i pomarańczy (dla reszty towarzystwa).

Musze poczekać jakieś 2 tygodnie, aż wyschna i bedziemy testować, choć mążpatrzył na nie nieco podejrzliwie hehehe
Farmetka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-06, 14:54   #438
Shazney
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Farmetka Pokaż wiadomość
cześc dziewczyny, jestem tutaj nowa ale od jakiegoś czasu "Was" poczytuję.

Zamówiłam sobie z LF bazę mydlana migdał i eksperymentuję. Jak na razie ukreciłam z bazy bezzapachowe z dodatkiem shea (dla najmłodszego) i z mlekiem migdałowym o zapach lawendy i pomarańczy (dla reszty towarzystwa).

Musze poczekać jakieś 2 tygodnie, aż wyschna i bedziemy testować, choć mążpatrzył na nie nieco podejrzliwie hehehe
Przyzwyczai się

Mnie już przeszły zachwyty nad mydłami . Ot, mydła naturalne - myją, bo myją i już. Przeszłam z nimi wzloty i upadki, i planuję sobie czasem nawet kliknąć którąś kostkę dla przyjemności, ale nie jest to coś, co musi być zawsze obecne w mojej łazience.

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-06, 17:01   #439
Modraszka
Zadomowienie

Cytat:
dla mnie mydelka sa fantastyczne

wlasnie wczoraj przyszla paczuszka i nowe mydelka, ktorych jeszcze nie probowalam ale juz wiem, ze niektore bede musiala pokroic na mniejsze porcje bo moje corki tez chca hahaha
a miod i wanilia pachna tak oblednie ze moglabym je zjesc
twardy balsam jest rewelacyjny posmarowalam nim stopy przes snem i pierwszy raz w zyciu wstalam rano i wciaz mialam natluszczone nogi...moge tylko powiedziec .....wow

a balsam do ust ..mialam czuja i zamowilam 4 czyli po jednym dla kazdej z nas ..... dziewczyny natychmiast zabraly i pewnie niedlugo bede robic kolejne zamowienie

do mycia wlosow czekaja w kolejce lopianowe i szalwiowe, troche tylko sie martwie ze maja w sobie zmielone siemie, czy nie bede po myciu wyplukiwac z wlosow ziaren godzinami...ale sprobuje mimo wszystko a w razie czego zuzyje do twarzy i ciala
Zgadzam się, pięknie pachnie Używałam go do rąk i do ciała, nie wysuszyło mi skóry

W ogóle zauważyłam, że odkąd używam mydeł do mycia ciała, nie mam problemów z przesuszoną skórą na łydkach, nawet jak przez dłuższy czas nie używam żadnych balsamów

Zastanawiam się czy zrobić teraz małe zamówienie, czy poczekać do maja i zrobić większe (z rabatem). Mydełek mi nie brakuje, ale kuszą Mix Masełka Shea i Muminka

Modraszka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-06, 22:23   #440
Absit
Zadomowienie

a ja sie zastanawiam nad nalewkami do plukania wlosow bo jak zamawialam to jeszcze dojrzewaly a teraz sa .....

Wesolych Swiat Dziewczyny !!!!
Spokojnych i pelnych radosci
Stary 2012-04-07, 10:15   #441
Kretka666
Zakorzenienie

Cytat:

Wesołych Świąt Wam wszystkim!
Stary 2012-04-07, 21:09   #442
margoltka
Wtajemniczenie

Cytat:
a ja sie zastanawiam nad nalewkami do plukania wlosow bo jak zamawialam to jeszcze dojrzewaly a teraz sa .....

Płukanką jestem troszkę rozczarowana. Szczypała mnie skóra głowy. Zapach bardziej octowy. Sama nie wiem

Mydełka z LF w moim przypadku to stały element mojego kosmetykowego koszyczka. Wprawdzie Przywrotnik urody mnie nie zachwycił, ale nie zamierzam z nich rezygnować. Panna dziewanna już bardziej mnie przekonała.

Kochane wiosennych, radosnych Świąt!

Stary 2012-04-07, 23:58   #443
Absit
Zadomowienie

a ktora szczypala??

skonczylam nalewke brzozowo lawendowa i teraz bede plukac rumiankowa

nic mnie nie szczypalo i zapach octu tez tylko przez chwile dal sie wyczuc ....
Stary 2012-04-08, 16:24   #444
Farmetka
Raczkowanie

mam pytanko o mycie włosów mydłem, mam chęc zacząć ale zastananawia mnie to płukanie octem a może lepiej roztworem kwasku cytrynowego? czy któras z Was próbowała, moze po nim nie zaciąga dziwnym zapaszkiem? pytam ze wzgledu na męza, bo to esteta zapachowy. Kiedys gdy umyłam włosy szamponem Polytar(dziegciowy z apteki) to mało mnie z łózka nie wyrzucił (hehe, faktycznie smierdziałam i sama siebie sie obawiałam)
Stary 2012-04-09, 08:11   #445
Absit
Zadomowienie

nie probowlam kwasku ale co mozesz zrobic to umyc wlosy rano np. w niedziele i sprawdzic czy ten zapach faktycznie jest nie do zniesienia

jesli tak to wieczorem umyc wlosy po raz drugi juz szamponem

zapachu szamponow z siarka czy dziegdziem tez nie lubie
Stary 2012-04-09, 13:10   #446
dwudziestolatka
Zakorzenienie

Ja płuczę octem i czasami niestety czuć, bo ocet ma mocny 'zapach'. Daje wtedy dosłownie na 3 sekundy odżywkę (mus czekoladowy Lorysa) i zapach octu znika.
Stary 2012-04-09, 20:33   #447
Farmetka
Raczkowanie

dzięki dziewczyny bedę próbować
Stary 2012-04-09, 22:19   #448
Kretka666
Zakorzenienie

Cytat:
zapachu szamponow z siarka czy dziegdziem tez nie lubie
Też nie lubię... A zeszłej zimy musiałam używać przez 3 tygodnie Dobrze, że tej tak ładnie mi się głowa zachowywała, bo mało tej zimy tak naprawdę było

Używam już jakiś czas twardego balsamu grapefruitowego... I nie jestem jakoś super zadowolona Lepszy był Dotyk Motyla... No, jak widać nie dla mnie kosteczka jest. Nie mogę doczekać się jutra, użyję Nagietkowego Bobasa do ciała, bo już w domu będę, w końcu Chcę się przekonać, mydło byłoby lepsze dla suchej i swędzącej (atopowej) skóry niż żele, prawda? Staram się takimi argumentami przekonać się
Stary 2012-04-09, 22:46   #449
margoltka
Wtajemniczenie

Cytat:
a ktora szczypala??

skonczylam nalewke brzozowo lawendowa i teraz bede plukac rumiankowa

nic mnie nie szczypalo i zapach octu tez tylko przez chwile dal sie wyczuc ....
Mam pokrzywową. Muszę dodać, że po pierwsze mam wrażliwą, alergiczną w kierunku atopowej skórę, może więc tu leży przyczyna szczypania. Po drugie moje włosy długo schną i zachowują zapachy. Woń octu była bardziej wyczuwalna niż szamponu.

Cytat:
Używam już jakiś czas twardego balsamu grapefruitowego... I nie jestem jakoś super zadowolona Lepszy był Dotyk Motyla... No, jak widać nie dla mnie kosteczka jest. Nie mogę doczekać się jutra, użyję Nagietkowego Bobasa do ciała, bo już w domu będę, w końcu Chcę się przekonać, mydło byłoby lepsze dla suchej i swędzącej (atopowej) skóry niż żele, prawda? Staram się takimi argumentami przekonać się
Z tymi twardymi balsamami mam wrażenie, że zawsze początki są trudne. Po czasie balsam łatwiej się topi Moja skóra świetnie dogaduje się z mydełkami LF, a wiesz już jaka potrafi być trudna. Wczoraj w mydelniczce znów wylądował Owsiany Bobas i zakochałam się w nim ponownie Moja skóra musiała się początkowo przyzwyczaić do mydeł. Teraz dobrze reaguje, a żelu pod prysznic nie miałam już całe miesiące. Myję mydłem też mojego synka

Stary 2012-04-10, 07:54   #450
gayenka
Zakorzenienie

Od soboty testuję mix masełka shea z grejpfrutem Jest cudowny! to taki lekki,puszysty mus, który na skórze zmienia się w mocno odżywczy i lekko natłuszczający krem. Baardzo mi się podoba!
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...

gayenka jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości