Jasny podkład - zbiorczy cz II - Strona 110 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2014-02-18, 15:21   #3271
iamsolucky
Wtajemniczenie

Dot.: Podkład dla jasnej oliwkowej cery...

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Chyba kiedys go macalam - b jasny i rozowawy.
patrzę właśnie że różowawo na swatchach wygląda

Kevyn Aucoin Sensual Skin Enhancer w odcieniu SX-01
Jaśniejszy od Syberii NARS
http://lovebeautyx0.blogspot.com/201...-enhancer.html
http://drivelaboutfrivol.blogspot.co...ut-liquid.html
iamsolucky jest offline  
Stary 2014-02-18, 15:22   #3272
Sunday Rose
Zakorzenienie

Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
ten bardzo jaśniejący po roztarciu to w białej tubce matujący Nie muszę chyba dodawać że nie dla wymagających z dolnej i średniej półki jaśniuteńkich i chłodnych żółtków nie ma wszystko wpada w róż, pomarańczę.
Chłodna i jasna żółć to np. MAP 1NB i iFiona red, rzadko kiedy takie kolory mozna spotkać
http://1.bp.blogspot.com/-moZ564eZNe...z8/s1600/7.jpg

http://3.bp.blogspot.com/-VeNH8fg5Dl...600/ifiona.jpg

Bobbie brown jest według mnie jednak dość ciepły

A miała któraś z Was do czynienia z Make Up For Ever mat velvet #15?
Jej, ta iFiona wygląda ciekawie, idę szukać
Bobbi Brown zdecydowanie jest ciepły, na mnie wypada pomarańczowo Ale za to wykończenie piękne, mówię o wersji nawilżającej
Stary 2014-02-18, 19:52   #3273
Ingran
Psycho

Albo byłam ślepa, albo to magia Pierre Rene jest za ciemny i pomarańczowy. Spojrzałam w niedzielę w lustro i miałam taką minę poszukiwań ciąg dalszy
bzdura.

Maybe I'm the one who is the schizophrenic psycho...

Ingran jest offline  
Stary 2014-02-18, 21:57   #3274
Noodle Soup
Zadomowienie

Najjaśniejszy My Secret matujący.
Na pierwszym zdjęciu wyciśnięty na nadgarstek, na drugim rozsmarowany. Jak widać ładnie się wtapia i nie przyciemnia jakoś ekstremalnie, ale czego się spodziewać po prawie nie kryjącym podkładzie Na twarzy wypada ok, tylko właśnie prawie w ogóle nie kryje, ja mam na sobie dwie warstwy. Moje naczynka przebijają, nie zakrywa też kolorytu skóry (mam twarz ciemniejsza od szyi). Takie w sumie nie wiadomo co - jak ktoś chce podkład dla samego faktu kolejnej warstwy, to będzie ok, krzywdy nie robi :P ale ja wole minimalizować ilość kosmetyków i postawiłabym raczej na korektor + puder.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg sesnsik1.jpg (39,2 KB, 45 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg sensik.jpg (37,3 KB, 74 załadowań)
Noodle Soup jest offline  
Stary 2014-02-18, 22:05   #3275
enn_
Zakorzenienie

Dot.: Podkład dla jasnej oliwkowej cery...

Cytat:
Kevyn Aucoin Sensual Skin Enhancer w odcieniu SX-01
Jaśniejszy od Syberii NARS
http://lovebeautyx0.blogspot.com/201...-enhancer.html
http://drivelaboutfrivol.blogspot.co...ut-liquid.html
I do tego ma swietne recenzje.
Juz widze, co kupie jak mi sie Siberia skonczy
Stary 2014-02-18, 22:20   #3276
Ingran
Psycho

Cytat:
Napisane przez Noodle Soup Pokaż wiadomość
Najjaśniejszy My Secret matujący.
Na pierwszym zdjęciu wyciśnięty na nadgarstek, na drugim rozsmarowany. Jak widać ładnie się wtapia i nie przyciemnia jakoś ekstremalnie, ale czego się spodziewać po prawie nie kryjącym podkładzie Na twarzy wypada ok, tylko właśnie prawie w ogóle nie kryje, ja mam na sobie dwie warstwy. Moje naczynka przebijają, nie zakrywa też kolorytu skóry (mam twarz ciemniejsza od szyi). Takie w sumie nie wiadomo co - jak ktoś chce podkład dla samego faktu kolejnej warstwy, to będzie ok, krzywdy nie robi :P ale ja wole minimalizować ilość kosmetyków i postawiłabym raczej na korektor + puder.
Faktycznie, na pierwszy rzut oka może straszyć

PS. Uwielbiam Twoje makijaże
bzdura.

Ingran jest offline  
Stary 2014-02-19, 19:00   #3277
iamsolucky
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Albo byłam ślepa, albo to magia Pierre Rene jest za ciemny i pomarańczowy. Spojrzałam w niedzielę w lustro i miałam taką minę poszukiwań ciąg dalszy
Pixie Ci jednak nie podpasowały? Bo zdaje się że zamawiałaś jakiś czas temu próbki?
Ja ostatnio używam tylko bazę z Etude House a dziś Hera homme for men bb cream-leciutki, niewiele kryje ale fajnie wygładza rozszerzone pory no i jasny beż to faktycznie jasny beż, mimo nie do końca mojej tonacji to mnie nic a nic nie przyciemnia Męskie kremy bb świetnie pory wygładzają, szczególnie BRTC robił mi wręcz blur na twarzy szkoda tylko że miał totalnie różowy kolor.
iamsolucky jest offline  
Stary 2014-02-19, 20:45   #3278
Ingran
Psycho

Nie, nie zamawiałam nic z Pixie
bzdura.

Ingran jest offline  
Stary 2014-02-20, 20:59   #3279
bowszystkotoiluzjajest
Zakorzenienie

A co myślicie o azjatyckim kremie Petit BB Cream firmy Holika Holika? Podobno Shimmering jest najjaśniejszy. "Rozświetlający BB cream zawierający sproszkowane perły, które nadają cerze subtelny blask. Cera dzięki temu wygląda zdrowo i promiennie. Dodatkowo BB cream wygładza, nawilża i odżywia cerę. Posiada doskonałe właściwości kryjące"
bowszystkotoiluzjajest jest offline  
Stary 2014-02-20, 21:18   #3280
sillke29
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez bowszystkotoiluzjajest Pokaż wiadomość
A co myślicie o azjatyckim kremie Petit BB Cream firmy Holika Holika? Podobno Shimmering jest najjaśniejszy. "Rozświetlający BB cream zawierający sproszkowane perły, które nadają cerze subtelny blask. Cera dzięki temu wygląda zdrowo i promiennie. Dodatkowo BB cream wygładza, nawilża i odżywia cerę. Posiada doskonałe właściwości kryjące"
ja mam petit jelly bb cream, nie wiem czy to ten sam najjaśniejszy może wcale nie wygląda mega jasno ale baaardzo się dopasowuje. I wyjątkowo jest to taki chłodny lekki żółtek.

57,5 -> 55 -> 52,5 -> 50
sillke29 jest offline  
Stary 2014-02-20, 22:11   #3281
bowszystkotoiluzjajest
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez sillke29 Pokaż wiadomość
ja mam petit jelly bb cream, nie wiem czy to ten sam najjaśniejszy może wcale nie wygląda mega jasno ale baaardzo się dopasowuje. I wyjątkowo jest to taki chłodny lekki żółtek.
To chyba nie ten sam, przynajmniej google mi pokazuje inne obrazki do Twojego Mnie chodzi o ten różowy: http://2.bp.blogspot.com/-mTWWk2eOhm..._0850+copy.JPG
Stary 2014-02-21, 14:31   #3282
iamsolucky
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez bowszystkotoiluzjajest Pokaż wiadomość
Shimmering jest najjaśniejszy ale i najbardziej różowy Podobało mi się jego wykończenie, bardzo podobne do Luminous silk również Holiki. Essential(pomarańczowy) dla porównania ma przyjemny jasno beżowy z oliwkowym tonem kolor. Reszta też beżowawa. Seria Petit ma "potencjał" do zapychania skóry, jak ktos ma skłonność do zanieczyszczeń to radzę omijać kremy Petit
iamsolucky jest offline  
Stary 2014-02-21, 16:39   #3283
nekofood
フワフワの猫

Hej. Znacie jakiś BARDZO jasny, żółty i mocno kryjący podkład mineralny? Przekonana że mam neutralny odcień skóry zadowolona kupiłam Sandy Fair z EDM i wyszła świnka. Do tego mógłby być jaśniejszy. Fawn i Linen wyglądają ok jeśli chodzi o 'żółtość', ale chyba są zbyt ciemne. Patrząc na swatche z Lily Lolo: China Doll wydaje się ok jeśli chodzi o jasny kolor, ale jest zbyt różowy, Warm Peach z kolei jest przeraźliwie ciemny. Już nie wiem gdzie szukać.
nekofood jest offline  
Stary 2014-02-21, 17:23   #3284
bowszystkotoiluzjajest
Zakorzenienie

Cytat:
Shimmering jest najjaśniejszy ale i najbardziej różowy Podobało mi się jego wykończenie, bardzo podobne do Luminous silk również Holiki. Essential(pomarańczowy) dla porównania ma przyjemny jasno beżowy z oliwkowym tonem kolor. Reszta też beżowawa. Seria Petit ma "potencjał" do zapychania skóry, jak ktos ma skłonność do zanieczyszczeń to radzę omijać kremy Petit
Hmmm to nie wiem teraz. Bo widziałam na jakimś blogu recenzję Shimmering i była na +, tutaj na wizażu jest jedna recka i na duży -.. także nie wiem, chcialam od razu pełnowymiarowe opakowanie kupić, ale teraz mam wątpliwości. Może poszukam odlewek tych różnych azjatyckich bb kremów, bo w sumie nie potrzebuję krycia, więc może taki lekki bb cream o jasnym odiceniu byłby lepszym rozwiązaniem dla mnie niż podkład
Stary 2014-02-21, 18:34   #3285
Noodle Soup
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez nekofood Pokaż wiadomość
Hej. Znacie jakiś BARDZO jasny, żółty i mocno kryjący podkład mineralny? Przekonana że mam neutralny odcień skóry zadowolona kupiłam Sandy Fair z EDM i wyszła świnka. Do tego mógłby być jaśniejszy. Fawn i Linen wyglądają ok jeśli chodzi o 'żółtość', ale chyba są zbyt ciemne. Patrząc na swatche z Lily Lolo: China Doll wydaje się ok jeśli chodzi o jasny kolor, ale jest zbyt różowy, Warm Peach z kolei jest przeraźliwie ciemny. Już nie wiem gdzie szukać.
Annabelle Minerals Golden Fairest, Pixie Complexion Perfector Sinnie (0 lub 1). Pixie jest bardziej żółte, ale mi formuła nie pasowała.
Noodle Soup jest offline  
Stary 2014-02-21, 21:02   #3286
StArOmOdNa
Raczkowanie

Witam! Chciałam prosić o pomoc w doborze odpowiednika podkładu. Jestem posiadaczką cery tłustej/mieszanej i do tej pory używałam Bourjois Flower perfection odcień 53 (jasny beż). Słyszałam, że bardzo dobry jest Revlon Colorstay. Czy ktoś mógłby doradzić kolor sugerując się odcieniem B.F.P? Zależy mi na odcieniu pozbawionym różowego pigmentu - ale też nie tak jasnym, by wyglądać groteskowo (jak obsypana mąką) Będę wdzięczna za sugestie. Pozdrawiam!
StArOmOdNa jest offline  
Stary 2014-02-21, 22:58   #3287
_polly_
Zakorzenienie

Testowałam już fit me 110, jestem zakochana. Idealnie się dopasowuje, jest odrobinę jaśniejszy niż CS 150 i bardziej żółty, chociaż na ręce tak żółto nie wygląda.
Może jutro uda mi się lepsze zdjęcia wrzucić, póki co daję tu na szybko to co mam. U góry Fit Me 110, na dole CS 150 buff.

Mam dobrą figurę. Koło to też figura.

Edytowane przez _polly_
Czas edycji: 2014-02-21 o 23:01
_polly_ jest offline  
Stary 2014-02-21, 23:20   #3288
Ingran
Psycho

Cytat:
Napisane przez _polly_ Pokaż wiadomość
Testowałam już fit me 110, jestem zakochana. Idealnie się dopasowuje, jest odrobinę jaśniejszy niż CS 150 i bardziej żółty, chociaż na ręce tak żółto nie wygląda.
Może jutro uda mi się lepsze zdjęcia wrzucić, póki co daję tu na szybko to co mam. U góry Fit Me 110, na dole CS 150 buff.

Bardzo przyjemny kolorek
bzdura.

Ingran jest offline  
Stary 2014-02-21, 23:27   #3289
_polly_
Zakorzenienie

Ale jeśli komuś zależy na kryciu, to go nie polecam, u mnie ładnie wyrównał koloryt, ale z naczynkami na nosie już sobie nie poradził.

Mam dobrą figurę. Koło to też figura.
_polly_ jest offline  
Stary 2014-02-22, 00:02   #3290
Diami
Przyczajenie

Unhappy Alabastrowa cera!

Hej!
Bardzo przepraszam, jeśli ten wątek się powtórzy, co zapewne się właśnie stało Jeśli tak, proszę o link!

Dziewczyny, mam do Was bardzo ważne dla mnie pytanie. Od miesięcy krążę wśród wszelkich możliwych podkładów, też nie do końca się na tym znając i szukam dla siebie czegoś odpowiedniego.

Problem jest taki - mam skórę w kolorze alabastrowym. Nie kość słoniowa, nie porcelana, alabaster. Taki dość bardzo biały. Codziennie stosuję podkłady w kolorze ciemniejszym od mojej skóry (co jest oczywiste), typu Rimmel : 4.bp.blogspot.com/-vBJrJTOE8aM/USN437gXSXI/AAAAAAAACe8/aq1eLGgsCCg/s1600/DSCN1817.JPGa , w którym wyglądam na bardzo ciemną oraz Affinitone 24H w kolorze porcelanowym 010, bo 005 nie umiałam nigdzie znaleźć. Przeraża mnie to!

Przeglądałam firmy typu Revlon - za ciemne. Bobbi Brown? Tak, jest podkład w kolorze Alabastrowym, jest perfekcyjny dla mnie! Jedyny, który istnieje! Tylko cena, 180zł niezbyt kusi. Patrzyłam po Skin79 Lovely Girl BB, Missha M Perfect Cover BB ale boję się ryzykować.

Ciekawi mnie przykładowo Illamasqua i jej podkłady: http://3.bp.blogspot.com/-XUUtlt4Yf08/TguGoTiMTyI/AAAAAAAACLk/0sOpLjuaH-U/s1600/illamasqua+skin+base+swat ches+1.jpg szczególnie dwa na dole po lewej. Nawet biały byłby ciekawy, lekko rozprowadzony albo zmieszany z jakimś innym, którego może używałam...

Znalazłam też tego typu forum: http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=591396 ale niezbyt wiem co z tych rzeczy mogłoby mi się przydać. Co się dla mnie liczy? Duże krycie, jasny kolor, który daje efekt porcelanowej laleczki (lubię to) i w miarę niska cena, o ile to realne!

Przepraszam, że rozpisałam się aż do tego stopnia, ale bardzo zależy mi na pomocy z Waszej strony. Czy znalazłaby się tutaj jakaś dobra duszyczka, skłonna doradzić, przekonać, pomóc? :conf used:
Diami jest offline  
Stary 2014-02-22, 00:02   #3291
Ingran
Psycho

Właśnie czytałam już jakiś czas temu, że jest lekki i mało kryjący, temu mogę tylko stać i podziwiać
bzdura.

Ingran jest offline  
Stary 2014-02-22, 00:14   #3292
enn_
Zakorzenienie

Jeszcze tak odnosnie Siberii - dla osob z mocno oliwkowa cera moze byc za zolta. Ja nie mam zadnych problemow z odcieniem, wyglada wlasciwie idealnie, ale u kogos bardziej zielonego niz ja moze byc ciut gorzej.
Stary 2014-02-22, 00:21   #3293
Noodle Soup
Zadomowienie

Dot.: Alabastrowa cera!

zapraszam:
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=591396

Wystarczy tam napisać posta, dziewczyny są w temacie jasnych podkładów na bieżąco. Możesz wkleić swoje zdjęcie, gdzie widać, jak jesteś jasna, bo ciężko tak na prawdę określić Twój stopień i przede wszystkim podtony.

Dobre krycie, jasny kolor, niska cena? Nierealne
Noodle Soup jest offline  
Stary 2014-02-22, 01:02   #3294
Ingran
Psycho

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Jeszcze tak odnosnie Siberii - dla osob z mocno oliwkowa cera moze byc za zolta. Ja nie mam zadnych problemow z odcieniem, wyglada wlasciwie idealnie, ale u kogos bardziej zielonego niz ja moze byc ciut gorzej.
Coraz większą chęć robisz na tego Narsa szkoda tylko, że nigdzie nie zaopatrzę się w próbkę w ciemno szkoda brać.
bzdura.

Ingran jest offline  
Stary 2014-02-22, 01:40   #3295
enn_
Zakorzenienie

Ale chyba nie powinno byc problemow z wymianka na Wizazu jakby Ci nie przypasowal, co?
Ja jestem zadowolona, ale nie wiem na ile - poza opisywaniem koloru - moge pomoc, bo mamy chyba zdecydowanie inna cere.
Stary 2014-02-22, 08:58   #3296
iamsolucky
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Diami Pokaż wiadomość
Hej!
Bardzo przepraszam, jeśli ten wątek się powtórzy, co zapewne się właśnie stało Jeśli tak, proszę o link!

Dziewczyny, mam do Was bardzo ważne dla mnie pytanie. Od miesięcy krążę wśród wszelkich możliwych podkładów, też nie do końca się na tym znając i szukam dla siebie czegoś odpowiedniego.

Problem jest taki - mam skórę w kolorze alabastrowym. Nie kość słoniowa, nie porcelana, alabaster. Taki dość bardzo biały. Codziennie stosuję podkłady w kolorze ciemniejszym od mojej skóry (co jest oczywiste), typu Rimmel : 4.bp.blogspot.com/-vBJrJTOE8aM/USN437gXSXI/AAAAAAAACe8/aq1eLGgsCCg/s1600/DSCN1817.JPGa , w którym wyglądam na bardzo ciemną oraz Affinitone 24H w kolorze porcelanowym 010, bo 005 nie umiałam nigdzie znaleźć. Przeraża mnie to!

Przeglądałam firmy typu Revlon - za ciemne. Bobbi Brown? Tak, jest podkład w kolorze Alabastrowym, jest perfekcyjny dla mnie! Jedyny, który istnieje! Tylko cena, 180zł niezbyt kusi. Patrzyłam po Skin79 Lovely Girl BB, Missha M Perfect Cover BB ale boję się ryzykować.

Ciekawi mnie przykładowo Illamasqua i jej podkłady: http://3.bp.blogspot.com/-XUUtlt4Yf08/TguGoTiMTyI/AAAAAAAACLk/0sOpLjuaH-U/s1600/illamasqua+skin+base+swat ches+1.jpg szczególnie dwa na dole po lewej. Nawet biały byłby ciekawy, lekko rozprowadzony albo zmieszany z jakimś innym, którego może używałam...

Znalazłam też tego typu forum: http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=591396 ale niezbyt wiem co z tych rzeczy mogłoby mi się przydać. Co się dla mnie liczy? Duże krycie, jasny kolor, który daje efekt porcelanowej laleczki (lubię to) i w miarę niska cena, o ile to realne!

Przepraszam, że rozpisałam się aż do tego stopnia, ale bardzo zależy mi na pomocy z Waszej strony. Czy znalazłaby się tutaj jakaś dobra duszyczka, skłonna doradzić, przekonać, pomóc? :conf used:
Jeżeli jesteś faktycznie prawie biała to znalazłabyś coś w ofercie Meow, np. kolor Bengal czy Abyssinian na poziomie 0, z drugiej strony skoro BB alabaster jest dla Ciebie dobry to chyba jednak jak kartka papieru nie jesteś i masz skórę w dość ciepłym żółtym odcieniu. Te kolory Meow które wymieniłam są wręcz biało alabastrowe, ekstremalnie jasne i nie dla żółtawej cery Skin79 Lovely Girl jest bardzo bardzo szare, kolorystycznie o wiele lepsza i jaśniejsza jest Missha Signature Real Complete #13. Ale Missha jak i Illamasqua mogą zrobić bajzel na twarzy jesli masz problematyczną skórę. Maybeline 24h w ocieniu 005 miałam i wcale super jasny nie jest- jasny różowawy beż który niestety utlenia się na brzoskwiniowo- różowo- sino, zależy od dnia
Mógłby Ci tez pasować podkład Make Up Atelier Paris w odcieniu 1Y:
http://1.bp.blogspot.com/-xghygA7ldp...MAPY+FLASH.jpg

http://1.bp.blogspot.com/-f3fkS1PRZA...25282%2529.jpg

wydatek ok.130zł ale podkład ma płynną konsystencję i jest baaardzo wydajny
Ale z dolnej czy średniej półki drogeryjnej w dodatku nic super jasnego, kryjącego i dobrego jakościowo nie znajdziesz
iamsolucky jest offline  
Stary 2014-02-22, 11:27   #3297
NomadSoul
Rozeznanie

Dziewczyny a co myślicie o MACu studio fix w NW10?
Stary 2014-02-22, 13:57   #3298
Misseczka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Diami Pokaż wiadomość
Jeżeli jesteś faktycznie prawie biała to znalazłabyś coś w ofercie Meow, np. kolor Bengal czy Abyssinian na poziomie 0, z drugiej strony skoro BB alabaster jest dla Ciebie dobry to chyba jednak jak kartka papieru nie jesteś i masz skórę w dość ciepłym żółtym odcieniu. Te kolory Meow które wymieniłam są wręcz biało alabastrowe, ekstremalnie jasne i nie dla żółtawej cery Skin79 Lovely Girl jest bardzo bardzo szare, kolorystycznie o wiele lepsza i jaśniejsza jest Missha Signature Real Complete #13. Ale Missha jak i Illamasqua mogą zrobić bajzel na twarzy jesli masz problematyczną skórę. Maybeline 24h w ocieniu 005 miałam i wcale super jasny nie jest- jasny różowawy beż który niestety utlenia się na brzoskwiniowo- różowo- sino, zależy od dnia
Sprawdź Maybelline Whitestay.
Misseczka jest offline  
Stary 2014-02-22, 13:59   #3299
nekofood
フワフワの猫

Cytat:
Napisane przez Noodle Soup Pokaż wiadomość
Annabelle Minerals Golden Fairest, Pixie Complexion Perfector Sinnie (0 lub 1). Pixie jest bardziej żółte, ale mi formuła nie pasowała.
Dziękuję.
nekofood jest offline  
Stary 2014-02-22, 16:51   #3300
bowszystkotoiluzjajest
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Misseczka Pokaż wiadomość
Sprawdź Maybelline Whitestay.
O, najjaśniejszy tego to jest COO, a ktoś cos wie o N01 Buff? Bo na allegro nie ma coo, tylko własnie ten i się zastanawiam czy jest dużo ciemniejszy
Zamknij wątek

Tagi
alabaster, alabasterowa skóra, bardzo jasny podkład, bladolice, bladość, blodziochy, cera, fluid, jasna cera, jasna oliwkowa cera, jasny podkład, kosmetyki kolorowe, make up, podkład, podkłady, skóra, trwały, twarz, złóty, żółtawy podkład

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości