Jasny podkład - zbiorczy cz II - Strona 113 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2014-02-27, 18:57   #3361
Bellitudoo
Zakorzenienie

Dot.: Podkład dla jasnej oliwkowej cery...

Pewnie koleżanka go ma i mówiła ze zolciutki
Stary 2014-03-01, 10:54   #3362
pierniczek_
Rozeznanie

Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Ostatnio odkryłam, że True Match N1 jest za ciemny

Błagam, powiedzcie, że W1 jest jaśniejszy. Porównywałam sobie oba na ręce, ale przy tak różnych tonacjach ciężko określić, który jest jaśniejszy i jak będzie wyglądał na twarzy.
pierniczek_ jest offline  
Stary 2014-03-01, 14:19   #3363
Ingran
Psycho

'Nasza' wersja TM nie ma jasnych kolorów. Amerykańska wersja W1 jest jasna.
bzdura.

Maybe I'm the one who is the schizophrenic psycho...

Ingran jest offline  
Stary 2014-03-05, 15:19   #3364
o_Khaleesi_o
Zadomowienie

Sprawiłam sobie ostatnio dwa podkłady:
- Clinique Anti Blemish Solutions w kolorze 02 fresh ivory
- Diorskin Forever 022 Cameo

Czy któraś z was miała do czynienia z tymi odcieniami i mogłaby mi je opisać oraz jak te podkłady się u was zachowywały?

Kupiłam je będąc za granicą i chcę się zastanowić zanim je otworzę, czy naprawdę będą dla mnie odpowiednie, bo może je komuś odsprzedam...

Mam cerę jasną, nie w róż, raczej zawsze używałam beżowych podkładów, do tego mieszaną. Dotychczas dobre były dla mnie Vichy Aera Teint Pure do mieszanej clair/ivory i Revlon Colorstay również do mieszanej 150 Buff.

Dziękuję z góry za pomoc

Edytowane przez o_Khaleesi_o
Czas edycji: 2014-03-05 o 15:20
o_Khaleesi_o jest offline  
Stary 2014-03-07, 14:13   #3365
maddie87
Rozeznanie

Mój idealny podkład (głównie pod względem kolorystycznym) MAP flw1nb właśnie dobiega końca Na razie nie mogę sobie pozwolić na jego zakup, więc szukam czegoś tańszego i w zbliżonym odcieniu, choć z tym na naszym rynku bardzo ciężko. Może któraś z Was wie czy znalazłby się jakiś podkład lub krem bb w podobnym odcieniu?
maddie87 jest offline  
Stary 2014-03-07, 14:19   #3366
enn_
Zakorzenienie

Moze amerykanski True Match W1?
http://mimsuru.blogspot.co.uk/2012/0...moj-ci-on.html

Ogolnie bedzie Ci trudno znalezc cos podobnego w nizszej polsce cenowej, chyba, ze mineraly, ale ja sie w tym nie orientuje.
Stary 2014-03-07, 16:34   #3367
Freya666
Rozeznanie

On jest niedostępny obecnie. :/ Mój się kończy już, więc napisałam do sprzedawcy i dostałam taką odpowiedź:

"jest zamowiony u producenta ale w Polsce bedzie w polowie roku (wszystkie dostawy sa droga morska najblizsza wyplynie pod koniec marca)"

Chyba, że można go dostac jeszcze gdzies poza allegro?
Freya666 jest offline  
Stary 2014-03-07, 17:17   #3368
bowszystkotoiluzjajest
Zakorzenienie

Heejka

Kilka stron temu pisałyśmy o Maybelline Whitestay odcień Snow White. Tak więc sprawdzałam co jakiś czas na allegro dostępność tegoż i pu jednego sprzedawcy teraz ten kolor jest dostępny
bowszystkotoiluzjajest jest offline  
Stary 2014-03-09, 11:05   #3369
Diami
Przyczajenie

Hej!
Zaciekawiły mnie trzy podkłady:
- Dainty Doll 001
- Missha M Signature Real BB Cream #13
- Maybelline Whitestay Snow White

Myślę najbardziej o Misshy z powodu jej koloru, który chyba nie jest zbyt ciemny... Oraz przypadła mi do gustu cena - chcę zamówić próbkę 20g za 20zł. Jestem blada, bardzo blada, dlatego dołączam zdjęcie, jedno w peruce.

Mogłabym Was prosić o kontynuację tematu? Nie wiem czy wybory, których dokonałam są trafne i czy jest szansa znaleźć coś jeszcze jaśniejszego... Proszę o rady, poszukiwanie kosmetyków jest niezwykle uciążliwe...

http://oi59.tinypic.com/2hx2gb7.jpg
Diami jest offline  
Stary 2014-03-11, 10:30   #3370
orzech_w_karmelu
Rozeznanie

Dziewczyny, właśnie dokonałam przerażającego odkrycia. Wszystkie moje podkłady są do d...

Przeprowadziłam się do nowego mieszkania, w którym mam okno na całą jedną ścianę, dzięki czemu w mieszkaniu jest światło naturalne. I co się okazało? Po kolei testowałam podkłady i wniosek jeden: chodziłam nieświadoma w fatalnie dobranych podkładach

Może będziecie mogły mi coś zaproponować.
- MAC studio fix NC15 wyglądam różowo, przebijają się przez niego różowe tony i efekt jest nienaturalny
- Revlon CS 150 buff - jak wyżej, ale efekt gorszy
- Max Factor Color Adapt 45 - za ciemny
- Bourjois Flower P. 52 - za ciemny i utlenia się na pomarańczę
- Bourjois 123 51 - o matko! pomarańczowy!

Z minerałów znośnie wygląda Anabelle Minerals Golden Fairest, choć lekko odcina się od szyi. Ale już po godzinie znika z twarzy, i ma tendencję do ważenia się.
orzech_w_karmelu jest offline  
Stary 2014-03-11, 11:21   #3371
NomadSoul
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez orzech_w_karmelu Pokaż wiadomość
Dziewczyny, właśnie dokonałam przerażającego odkrycia. Wszystkie moje podkłady są do d...

Przeprowadziłam się do nowego mieszkania, w którym mam okno na całą jedną ścianę, dzięki czemu w mieszkaniu jest światło naturalne. I co się okazało? Po kolei testowałam podkłady i wniosek jeden: chodziłam nieświadoma w fatalnie dobranych podkładach

- MAC studio fix NC15 wyglądam różowo, przebijają się przez niego różowe tony i efekt jest nienaturalny

Z minerałów znośnie wygląda Anabelle Minerals Golden Fairest, choć lekko odcina się od szyi. Ale już po godzinie znika z twarzy, i ma tendencję do ważenia się.
może:
- MAC studio fix NW 13 albo nawet 10
- MAC studio Sculpt NW/NC 15 też jasno wygląda
- Revlon, może zobacz 110 ivory? z tym że on jest dosyć różowy
- ostatnio macałam Lancome tient miracle 005 na łapce ładnie dość jasno wyglądał niestety na twarzy nie testowałam.
Stary 2014-03-11, 11:29   #3372
orzech_w_karmelu
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez NomadSoul Pokaż wiadomość
może:
- MAC studio fix NW 13 albo nawet 10
- MAC studio Sculpt NW/NC 15 też jasno wygląda
- Revlon, może zobacz 110 ivory? z tym że on jest dosyć różowy
- ostatnio macałam Lancome tient miracle 005 na łapce ładnie dość jasno wyglądał niestety na twarzy nie testowałam.
Lancome nie znam, pozostałe są różowe. Niestety, mam szyję dużo jaśniejszą niż twarz, a podkład szukam w kolorze szyi. Już pomijam, że większość podkładów już po godzinie wygląda źle na mojej twarzy, ale chociaż żebym kolor dobrze dobrała Przeglądam teraz blogi ze swatchami minerałów Amilie, może kupię parę próbek.
orzech_w_karmelu jest offline  
Stary 2014-03-11, 12:17   #3373
NomadSoul
Rozeznanie

Cytat:
Lancome nie znam, pozostałe są różowe. Niestety, mam szyję dużo jaśniejszą niż twarz, a podkład szukam w kolorze szyi. Już pomijam, że większość podkładów już po godzinie wygląda źle na mojej twarzy, ale chociaż żebym kolor dobrze dobrała Przeglądam teraz blogi ze swatchami minerałów Amilie, może kupię parę próbek.
ja mam ten sam problem, szyje mam bardzo bardzo jasna, twarz też jasna jednak owiele ciemniejsza od szyji do tego mam sporo piegów co nie ułatwia niczego xD Ja mieszam studio fix 10 z bardzo jasnym korektorem z artdeco i kolor jest odpowiedni. Jednak jest to dosyć ciężkie połączenie, chce kupić mac face and body white, z tym ze odlewkę, albo na spółkę z kimś bo 120 ml przez całe życie chyba bym nie zużyła ;P i mieszać to z podkładami.
A z minerałami strasznie się nie lubię.
Stary 2014-03-11, 13:10   #3374
Ingran
Psycho

A MACa White wciąż produkują?
bzdura.

Ingran jest offline  
Stary 2014-03-11, 14:18   #3375
enn_
Zakorzenienie

Face and body? Chyba tak, ale wydaje mi sie, ze dostepny jest tylko w sklepach pro.
Stary 2014-03-11, 14:34   #3376
NomadSoul
Rozeznanie

http://www.maccosmetics.pl/product/s...KAD/index.tmpl

na stronie MACa można kupić bez problemu.
Stary 2014-03-11, 15:50   #3377
Ingran
Psycho

Nieźle, żyłam w niewiedzy
bzdura.

Ingran jest offline  
Stary 2014-03-12, 13:02   #3378
ayamatte
królowa ciemności

Hej dziewczyny, jakby któraś była ciekawa wrzucam swatch nowego "BB" od Benefit - Big Easy. Najjaśniejszy odcień i uwaga - dostępny w PL w Sephorach
W porównaniu z Bourjois HM odc. 51 (ciemniejszy to HM, jaśniejszy Big Easy). Zdjęcie w świetle dziennym.

Generalnie ciekawy produkt, właśnie testuję odlewkę z Sephory.
Cena 169zł.

edit: w razie jakby ktoś chciał mam jeszcze podkład Benefit Hello Flawless Oxygen WOW w odcieniu najjaśniejszym IVORY "I'm pure 4 sure" który jest niedostępny w PL. Końcówkę mam więc przez jakieś 1-2 tygodnie mogę jeszcze dorzucić swatch. Nie jest on mega jasny, podobny do Healthy Mix jak na moje, ale bardzo fajny i może ktoś by chciał zobaczyć. Mam jeszcze niedostępny w Polsce odcień 40 Light Ivory firmy Max Factor Whipped Creme.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMAG0853.jpg (55,0 KB, 57 załadowań)

Edytowane przez ayamatte
Czas edycji: 2014-03-12 o 13:12
ayamatte jest offline  
Stary 2014-03-12, 21:00   #3379
dzamatasi
Wtajemniczenie

Przyszłam prosić o pomoc bo kompletnie nie wiem jak jest z kolorami w Mac-u chciałabbym kupić podkład, ale jest tyle odcieni a muszę zamówić na necie i nie wiem który wybrać. Zależy mi na odcieniu,żeby NIE WPADAŁ w różowy, raczej coś oliwowy, średdni odcien nie za ciemny nie za jasny..
Stary 2014-03-12, 21:17   #3380
Ingran
Psycho

Oliwki w MACu nie znajdziesz na pewno to może powiedz, jaki podkład był dla ciebie dopasowany...? Bo w MACu, tak jak i wszędzie, odcień odcieniowi nie równy..
bzdura.

Ingran jest offline  
Stary 2014-03-12, 21:55   #3381
Wampierz
Zakorzenienie

Cytat:

No problem w tym, że nie znam kolorów Anabelle, ale zgaduję, że to jakiś żółtawy odcień. Ale znośnie to trochę za mało na właściwy kolor.

Ogólnie, skoro różowe i pomarańczowe tony wyglądają koszmarnie, to by pozostawiało kolory beżowy i żółtawy. Nie wiadomo na ile ciepłe, na ile chłodne. Ja bym ci radziła zamówić sobie próbki gotowych minerałów w kilku odcieniach albo zrobić coś samej z zestawu z kolorowka.com.
Stary 2014-03-13, 22:05   #3382
dzamatasi
Wtajemniczenie

A powiedzcie mi jak jest z odcieniami podkładu dior Diorskin Nude Fluid czy wpadają w róże albo w pomarancze? bo jesli tak to nnie chce wydac tyle kasy i się rozczarowac. Zależy mi na odcieniach żółci i beżu właśnie
Stary 2014-03-14, 16:56   #3383
PrincessTheRipper
Przyczajenie

Post Problem z podkładem

Hej Mam mały problem, mam bardzo jasną cerę, jest niemal biała i dlatego mam wieczny problem z doborem odpowiedniego podkładu. Wszystkie podkłady, jakie do tej pory używałam (a sporo tego było) dawały kontrast z szyją. Po prostu szukam najjaśniejszego podkładu, jaki kiedykolwiek widziałyście. Puder znalazłam odpowiedni: Manhattan soft compact powder, kolor transparent.

Nie chciałabym chodzić na solarium, bardzo lubię mój mleczny kolor skóry, mam jedynie problem z pełnym makijażem
Stary 2014-03-14, 17:32   #3384
PannaSarabella
Przyczajenie

Dot.: Problem z podkładem

Może po prostu kup biały podkład np. z MAC i mieszaj z tym co już masz Dzięki temu nie zmarnujesz już wcześniej zakupionych produktów
PannaSarabella jest offline  
Stary 2014-03-14, 18:58   #3385
OlaM
Moderator

Cytat:
Napisane przez PrincessTheRipper Pokaż wiadomość
Hej Mam mały problem, mam bardzo jasną cerę, jest niemal biała i dlatego mam wieczny problem z doborem odpowiedniego podkładu. Wszystkie podkłady, jakie do tej pory używałam (a sporo tego było) dawały kontrast z szyją. Po prostu szukam najjaśniejszego podkładu, jaki kiedykolwiek widziałyście. Puder znalazłam odpowiedni: Manhattan soft compact powder, kolor transparent.

Nie chciałabym chodzić na solarium, bardzo lubię mój mleczny kolor skóry, mam jedynie problem z pełnym makijażem
Myślę, że ten wątek będzie bardzo pomocny
OlaM jest offline  
Stary 2014-03-14, 19:12   #3386
NomadSoul
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez PannaSarabella Pokaż wiadomość
Może po prostu kup biały podkład np. z MAC i mieszaj z tym co już masz Dzięki temu nie zmarnujesz już wcześniej zakupionych produktów
Ja się zastanawiam nad jego zakupem, tylko nie jestem do końca przekonana czy on się ładnie łączy z innymi podkładami...
Stary 2014-03-14, 21:39   #3387
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
Napisane przez NomadSoul Pokaż wiadomość
Ja się zastanawiam nad jego zakupem, tylko nie jestem do końca przekonana czy on się ładnie łączy z innymi podkładami...
A nie lepiej już kupić pigment do rozjaśniania podkładów? Z doświadczenia wiem, że mieszanie podkładów nie jest dobrym pomysłem, bo zwykle w mniejszym, bądź większym stopniu tracą one swoje właściwości. MUFE ma coś takiego w ofercie. Nazywa się to Chromatic Mix, kosztuje około 70 zł i jest dostępny w dwóch wersjach: na bazie wody i na bazie oleju ( w zależności od tego, jakich podkładów używamy; aczkolwiek osobiście nie wiem, czy moje podkłady są bardziej olejowe czy wodne).
quench jest offline  
Stary 2014-03-14, 23:22   #3388
NomadSoul
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
A nie lepiej już kupić pigment do rozjaśniania podkładów? Z doświadczenia wiem, że mieszanie podkładów nie jest dobrym pomysłem, bo zwykle w mniejszym, bądź większym stopniu tracą one swoje właściwości. MUFE ma coś takiego w ofercie. Nazywa się to Chromatic Mix, kosztuje około 70 zł i jest dostępny w dwóch wersjach: na bazie wody i na bazie oleju ( w zależności od tego, jakich podkładów używamy; aczkolwiek osobiście nie wiem, czy moje podkłady są bardziej olejowe czy wodne).
czytałam kiedyś o tym, małe to to i strasznie drogie [jak na 13 ml] do tego dość ciężko dostępne [ przynajmniej było jak się tym interesowałam ] a F&B maca 120 ml za 148zł
Stary 2014-03-15, 00:13   #3389
enn_
Zakorzenienie

Niezbyt madre to przeliczanie cena/pojemnosc, przeciez to zupelnie rozne produkty.
Stary 2014-03-15, 11:20   #3390
NomadSoul
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Niezbyt madre to przeliczanie cena/pojemnosc, przeciez to zupelnie rozne produkty.
pewnie i są różne składowo, ale służą do tego samego... rozjaśniania podkładów. tak samo jak illamasqua w kolorze białym[ i pewnie jeszcze kilka produktów tego typu]
Jeżeli efekt da ten sam to po co przepłacać? [ narazie szperam jeszcze w internecie i staram się ustalić który produkt był by lepszy do rozjaśniania podkładów]

Tagi
alabaster, alabasterowa skóra, bardzo jasny podkład, bladolice, bladość, blodziochy, cera, fluid, jasna cera, jasna oliwkowa cera, jasny podkład, kosmetyki kolorowe, make up, podkład, podkłady, skóra, trwały, twarz, złóty, żółtawy podkład

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości