Jasny podkład - zbiorczy cz II - Strona 139 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2014-11-17, 10:13   #4141
Amhna
Raczkowanie

Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Miałam go i ja. I szybko się pozbyłam. Pamiętam, że utleniał się na pomarańczowo, warzył się, spływał, gromadził w porach i zmarszczkach. Czasami było ok - wtedy wyglądał ładnie, ale częściej robił mi psikusy. A po co mi podkład, na którym nie mogę polegać... Poszedł w świat...

Wrzuć koniecznie
Ten sie nie utlenia ( mam najjasniejszy odcien ) ale za to na twarzy ( szczegolnie na sloncu ) wyglada koszmarnie. Wiecej go nie kupie, moglam za te pieniadze kupic sobie cos innego, ehhhhh.
Amhna jest offline  
Stary 2014-11-17, 10:22   #4142
Loyd
Zakorzenienie

Ja ostatnio miałam wtopę z perfectionistą od EL. Kupiłam i fajnie się prezentował długo trzymał, kolor był minimalnie za ciemny ale pięknie żółty więc maznęłam szyje bronzerem i było ekstra. Problem w tym źe się potwornie utleniał i wtedy nie był juź źółty ,ani nawet pomarańczowy tylko leciał taką brzydką cegiełką... Dawno tak nie miałam.
Czasami za szybko wpadam w euforię.

---------- Dopisano o 10:22 ---------- Poprzedni post napisano o 10:19 ----------

Cytat:
Napisane przez Amhna Pokaż wiadomość
Ten sie nie utlenia ( mam najjasniejszy odcien ) ale za to na twarzy ( szczegolnie na sloncu ) wyglada koszmarnie. Wiecej go nie kupie, moglam za te pieniadze kupic sobie cos innego, ehhhhh.
Masz cere mieszaną?

Edytowane przez Loyd
Czas edycji: 2014-11-17 o 10:28
Loyd jest offline  
Stary 2014-11-17, 10:26   #4143
Amhna
Raczkowanie

---------- Dopisano o 10:22 ---------- Poprzedni post napisano o 10:19 ----------

[/COLOR]

Masz cere mieszaną?[/QUOTE]

Tak.
Amhna jest offline  
Stary 2014-11-17, 20:59   #4144
RespiroMusica
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Ja przechodzę miłość do D&G. Miałam dziś niewyjściową gębę( mam alergię) a muszę skoczyć w kilka miejsc. Pięknie wygląda<3 i to chyba najjaśniejszy kolor jaki znam i jaki spotkałam do tej pory. Chyba nawet za jasny dla mniw:O

Potem wrzuce swatche porównawcze z Bobbikową porcelaną i ecru dw. Może się to komuś przyda
czekamy!

"Mężczyzna nie powinien skarżyć się na dwa aspekty : kobietę i samochód, bo sam je wybrał."

"Nic nie jest równie powszechne, jak potrzeba bycia wyjątkowym''

RespiroMusica jest offline  
Stary 2014-11-18, 16:10   #4145
Loyd
Zakorzenienie

Wrzucam porównanie kolorów. Światło już kiepskie ale samo porównanie robiłam z łapką przy oknie)

Kolejność na ręce ( od góry)

1) Double wear kolor ecru.
2) bobbi brown spf 15 , nr 0 porcelain
3) D&G perfect luminous 60
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg image.jpg (123,7 KB, 30 załadowań)

Edytowane przez Loyd
Czas edycji: 2014-11-18 o 16:14
Loyd jest offline  
Stary 2014-11-18, 16:11   #4146
Loyd
Zakorzenienie

Nie mogę dodać 2 zdjęc w jednej wiadomości
Widać dużą różnicę...mimo że procelain od Bobbi jest naprawdę jasnym podkładem.
Kurcze piękny kolor ma ten D&G . Chyba zainteresuje się jeszcze jakimś podkładem marki, ze względu na kolorek właśnie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg image.jpg (121,0 KB, 64 załadowań)

Edytowane przez Loyd
Czas edycji: 2014-11-18 o 16:25
Loyd jest offline  
Stary 2014-11-18, 16:51   #4147
enn_
Zakorzenienie

Porcelain jest jasny, ale czy bardzo to bym polemizowala. Dla mnie jest duzo, duzo za ciemny.
Stary 2014-11-18, 16:54   #4148
Loyd
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Porcelain jest jasny, ale czy bardzo to bym polemizowala. Dla mnie jest duzo, duzo za ciemny.
Serio ? to Ty musisz mieć naprawdę jaśniutką cerę.
Pewnie są jaśniejsze cery i podkłady ale myślę że z podkładów dostępnych w drogeriach porcelain jest jednym z najjaśniejszych kolorów

Ta 60 od D&G jest sporo jaśniejsza taka prawie bialutka. Śliczny kolor. Tylko dla mnie póki co minimalnie /sporo( bez bronzera sporo)za jasny

Ps . Jak tak patrze na to zdjęcie to ten ecru wygląda niemal na solarniany

Edytowane przez Loyd
Czas edycji: 2014-11-18 o 17:19
Loyd jest offline  
Stary 2014-11-18, 17:49   #4149
Ingran
Psycho

Cytat:
Nie mogę dodać 2 zdjęc w jednej wiadomości
Widać dużą różnicę...mimo że procelain od Bobbi jest naprawdę jasnym podkładem.
Kurcze piękny kolor ma ten D&G . Chyba zainteresuje się jeszcze jakimś podkładem marki, ze względu na kolorek właśnie
ładny kolor

Wysłano z Mrocznego Końca Świata
bzdura.

Maybe I'm the one who is the schizophrenic psycho...

Ingran jest offline  
Stary 2014-11-20, 10:57   #4150
haru_haru
Rozeznanie

Dziewczyny, jeśli któraś z was ma rodzinę/znajomych w Niemczech to radzę poprosić ich o zakupy! Dostałam od kuzynki mini wersję podkładu Astor w odcieniu... 091 który jest niedostępny w Polsce!
I jest mega jasny, będę go jeszcze testować, na pewno zrobię krótką recenzję na KWC . Odcień tego podkładu to light ivory, czyli najjaśniejszy podkład z jakim się do tej pory spotkałam !
Dodatkowo kolorek jest taki bardzo jasno beżowy, a nie biały, więc jest szansa, że nie będę wyglądać jak trup tylko naturalnie
haru_haru jest offline  
Stary 2014-11-20, 13:31   #4151
iamsolucky
Wtajemniczenie

Cytat:

Ps . Jak tak patrze na to zdjęcie to ten ecru wygląda niemal na solarniany
bo Estee Lauder nie ma ani jednego jasnego koloru

Cytat:
Napisane przez haru_haru Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jeśli któraś z was ma rodzinę/znajomych w Niemczech to radzę poprosić ich o zakupy! Dostałam od kuzynki mini wersję podkładu Astor w odcieniu... 091 który jest niedostępny w Polsce!
I jest mega jasny, będę go jeszcze testować, na pewno zrobię krótką recenzję na KWC . Odcień tego podkładu to light ivory, czyli najjaśniejszy podkład z jakim się do tej pory spotkałam !
Dodatkowo kolorek jest taki bardzo jasno beżowy, a nie biały, więc jest szansa, że nie będę wyglądać jak trup tylko naturalnie
Co to za podkład i czy do czegoś innego(jakiegoś bb) mogłabyś porównać kolor? Bo pamiętam że o ślimakowym Skinie79 pisałaś że strasznie jasny a dla mnie za ciemny sporo także jasność to pojęcie względne
Nie mogę w necie znaleźć tego podkładu, o tym kolorze wychodzi tylko Rimmel Stay Matte który jest w drogeriach internetowych dostępny od dawna i jest ewidentnie różowy

Edytowane przez iamsolucky
Czas edycji: 2014-11-20 o 13:33
iamsolucky jest offline  
Stary 2014-11-20, 15:46   #4152
Loyd
Zakorzenienie

To prawda EL DW nie ma jasnych odcieni. Najjaśniejszy jest cool bone . Miała może któraś z Was dziewczyny?
Zastanawiam się nad nim))
Loyd jest offline  
Stary 2014-11-20, 16:14   #4153
haru_haru
Rozeznanie

iamsolucky
Pisałam, że zielony bb od Skin 79 jest jasny, nie ślimakowy .
Ciężko go porównać do BB bo to podkład i ma nieco inną konsystencję, poza tym nie testowałam go jeszcze (tyle, co test na ręce jak się zachowuje na skórze) bo czekam aż skończę swój bb od Holika Holika
To jest dokładnie ten podkład: http://www.kleiderkreisel.de/damenmo...91-light-ivory
I tu swatche (na dole postu) : http://beautydavne.blogspot.com/2014...4h-primer.html
Na kwc widziałam, że ma takie średnie opinie, ale mimo wszystko będę go testować . 100 podobno jest różowa, zobaczymy jak 091, mi to szczerze mówiąc nie robi problemu bo lepiej mi w różowych podkładach niż w żółtych.
haru_haru jest offline  
Stary 2014-11-20, 17:08   #4154
iamsolucky
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez haru_haru Pokaż wiadomość
iamsolucky
Pisałam, że zielony bb od Skin 79 jest jasny, nie ślimakowy .
Ciężko go porównać do BB bo to podkład i ma nieco inną konsystencję, poza tym nie testowałam go jeszcze (tyle, co test na ręce jak się zachowuje na skórze) bo czekam aż skończę swój bb od Holika Holika
To jest dokładnie ten podkład: http://www.kleiderkreisel.de/damenmo...91-light-ivory
I tu swatche (na dole postu) : http://beautydavne.blogspot.com/2014...4h-primer.html
Na kwc widziałam, że ma takie średnie opinie, ale mimo wszystko będę go testować . 100 podobno jest różowa, zobaczymy jak 091, mi to szczerze mówiąc nie robi problemu bo lepiej mi w różowych podkładach niż w żółtych.
dzięki za linka mi coś google tylko Rimmela pokazywało. różnica między 091 a 100 jest spora pewnie to też kwestia tonacji
iamsolucky jest offline  
Stary 2014-11-22, 19:25   #4155
sillke29
Raczkowanie

dziewczyny, używał ktoś z was BB Holika Holika aqua petit jelly #1?
Znacie coś dobrego i takiego samego kolorystycznie?

Wiecie może jak jest z jasnością Esttee Lauder (Double wear, Light, All Day Glow BB)? I ich ewentualnym użytkowaniem?

57,5 -> 55 -> 52,5 -> 50

Edytowane przez sillke29
Czas edycji: 2014-11-22 o 19:27
sillke29 jest offline  
Stary 2014-11-22, 22:21   #4156
enn_
Zakorzenienie

Przeciez chyba 3 posty wyzej ktos napisal, ze Estee Lauder nie ma w ofercie jasnych odcieni.

Kupilam dzisiaj MAC Face & Body C1 i bialy - wyprobowalam dokladnie w sklepie, jestem pod wrazeniem efektu, cos pieknego...
Stary 2014-11-22, 22:51   #4157
Loyd
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez sillke29 Pokaż wiadomość
dziewczyny, używał ktoś z was BB Holika Holika aqua petit jelly #1?
Znacie coś dobrego i takiego samego kolorystycznie?

Wiecie może jak jest z jasnością Esttee Lauder (Double wear, Light, All Day Glow BB)? I ich ewentualnym użytkowaniem?
Ten BB jest ciemny i to tak konkretnie .Myślę że na poziomie 02 Guerlaina. One mają taką numeracje jak DW light ale wydaje mi się że 1.0 z bb jest ciemniejszy...

---------- Dopisano o 22:51 ---------- Poprzedni post napisano o 22:49 ----------

Cytat:
Przeciez chyba 3 posty wyzej ktos napisal, ze Estee Lauder nie ma w ofercie jasnych odcieni.

Kupilam dzisiaj MAC Face & Body C1 i bialy - wyprobowalam dokladnie w sklepie, jestem pod wrazeniem efektu, cos pieknego...
Mieszasz c1 z białym? Ja mam na stanie n2 i c1 , ale ostatnio przestawiam się na brak makijażu ,albo coś konkretniejszego.

Edytowane przez Loyd
Czas edycji: 2014-11-22 o 22:54
Loyd jest offline  
Stary 2014-11-22, 23:06   #4158
enn_
Zakorzenienie

Tak, w salonie mieszanka wlasciwie pol na pol miala dobry kolor, sprawdze w swietle dziennym, pewnie bedzie podobnie.
Stary 2014-11-23, 13:31   #4159
sillke29
Raczkowanie

Cytat:
Ten BB jest ciemny i to tak konkretnie .Myślę że na poziomie 02 Guerlaina. One mają taką numeracje jak DW light ale wydaje mi się że 1.0 z bb jest ciemniejszy...

---------- Dopisano o 22:51 ---------- Poprzedni post napisano o 22:49 ----------

ciemny? nigdzie stacjonarnie dotychczas nie znalazłam czegokolwiek jaśniejszego

57,5 -> 55 -> 52,5 -> 50
sillke29 jest offline  
Stary 2014-11-23, 13:38   #4160
Loyd
Zakorzenienie

Ja nie jestem posiadaczką porcelanowej cery ale 1.0 od DW nawet mnie świnkuje. Jest ciemny. BB ma w sobie jeszcze więcej różu niż DW light .Raczej można dostać w Douglasie jaśniejszy Odcień Myślę że bez trudu u YSL czy Armaniusza u Bobbi Brown.

No chyba że masz wyraźne rówowe tony wtedy może być ok. Niemniej to nie jest jasny kolor

Edytowane przez Loyd
Czas edycji: 2014-11-23 o 13:47
Loyd jest offline  
Stary 2014-11-23, 13:50   #4161
iamsolucky
Wtajemniczenie

Cytat:
Ja nie jestem posiadaczką porcelanowej cery ale 1.0 od DW nawet mnie świnkuje. Jest ciemny BB ma w sobie jeszcze więcej różu...Raczej można dostać w Douglasie jaśniejszy Odcień Myślę że bez trudu u YSL czy Armaniusza u Bobbi Brown.

No chyba że masz wyraźne rówowe tony wtedy może być ok. Niemniej to nie jest jasny kolor
Ty masz cały czas na myśli Aqua Petit Jelly? To jest specyficzny bb krem, na zdrowej nawilżonej skórze ładnie jaśnieje i wygląda jaśniej niż DW. Nie nazwałabym go ciemnym odcieniem ani jakimś wrednym różem, jest to dość jasny żółtawo brzoskwiniowy odcień. Nie jest to odcien dla bladziochów ale dla takiej normalnej jasnej cery może byc ok.
iamsolucky jest offline  
Stary 2014-11-23, 14:04   #4162
Loyd
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
Ty masz cały czas na myśli Aqua Petit Jelly? To jest specyficzny bb krem, na zdrowej nawilżonej skórze ładnie jaśnieje i wygląda jaśniej niż DW. Nie nazwałabym go ciemnym odcieniem ani jakimś wrednym różem, jest to dość jasny żółtawo brzoskwiniowy odcień. Nie jest to odcien dla bladziochów ale dla takiej normalnej jasnej cery może byc ok.
Chodzi mi o ten BB krem..
http://www.esteelauder.com/product/6...-Makeup-SPF-30

Dopiero doczytałam że koleżanka szuka czegoś jaśniejszego niż 1.0... Ale ze mnie ćwiek:p

Edytowane przez Loyd
Czas edycji: 2014-11-23 o 14:07
Loyd jest offline  
Stary 2014-11-23, 14:29   #4163
iamsolucky
Wtajemniczenie

Cytat:
Chodzi mi o ten BB krem..
http://www.esteelauder.com/product/6...-Makeup-SPF-30

Dopiero doczytałam że koleżanka szuka czegoś jaśniejszego niż 1.0... Ale ze mnie ćwiek:p
chyba się namotało sillke29 chyba pyta o coś jak najbardziej zbliżonego do Holiki, a o EL bb krem tylko pyta jak z jasnością
iamsolucky jest offline  
Stary 2014-11-23, 15:48   #4164
sillke29
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
chyba się namotało sillke29 chyba pyta o coś jak najbardziej zbliżonego do Holiki, a o EL bb krem tylko pyta jak z jasnością
dokładnie tak

57,5 -> 55 -> 52,5 -> 50
sillke29 jest offline  
Stary 2014-11-23, 16:53   #4165
Loyd
Zakorzenienie

Czyli dobrze zrozumiałam. Tj pisałam oczywiście że BB z estee jest ciemny.
Tego o którym pisała imsolucky nie miałam.
Loyd jest offline  
Stary 2014-11-24, 01:29   #4166
Iwonalodz
Zakorzenienie

GG do Iwonalodz

Cytat:
Moim zdaniem EL DW Light ma. Są to odcienie 0,5 i 1

NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline  
Stary 2014-11-24, 11:44   #4167
Loyd
Zakorzenienie

Ta. Kwestia jasności jest mega płynna. Dla mnie 1.0 jest za ciemny, dodatkowo leci w róż co potęguje taki efekt. Musiałam go oddać bo nie mogłam go używać. Zima był tylko ciemny, za to latem gdy ja byłam ciemniejsza , był różowy jak świnka Pepa
Kijowa ta jedynka z DWlight.

0,5 jest fajniejszy ale chyba nie widziałam go stacjonarnie.
Loyd jest offline  
Stary 2014-11-24, 15:30   #4168
Iwonalodz
Zakorzenienie

GG do Iwonalodz

Cytat:
Ta. Kwestia jasności jest mega płynna. Dla mnie 1.0 jest za ciemny, dodatkowo leci w róż co potęguje taki efekt. Musiałam go oddać bo nie mogłam go używać. Zima był tylko ciemny, za to latem gdy ja byłam ciemniejsza , był różowy jak świnka Pepa
Kijowa ta jedynka z DWlight.

0,5 jest fajniejszy ale chyba nie widziałam go stacjonarnie.
Dlatego rozmowa o kwestii jasności jest tak naprawdę rozmową o niczym coś jak, który pomidor ma kolor bardziej pomidorowy ale mówienie, że 1 jest ciemnym kolorem nie jest prawdą jest to kolor jasny, ale może indywidualnie być dla kogoś za ciemny ja używam 1 latem, mam trądzik różowaty, więc twarz mam niestety ciemniejszą niż szyję szyję muszę dobrązawiać a teraz na zimę odkryłam 0,5 i mi pasuje
Ja też nie wiedziałam, że jest, niedawno odkryłam ten odcień i u mnie w Sephorze spokojnie dostałam próbki, a teraz kupiłam pełne opakowanie

Jasne podkłady ma, mój ulubiony mineralny podkład, firmy Lauress

NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!

Edytowane przez Iwonalodz
Czas edycji: 2014-11-24 o 15:35
Iwonalodz jest offline  
Stary 2014-11-24, 15:55   #4169
quench
Are you talking to me?!

Mnie kiedyś rozwaliła sytuacja z podkładem Max Factor Lasting Performance. Miałam odcień najjaśniejszy 100 fair, ale dla mnie był zbyt różowy i ciemniał na buzi. Oddałam więc siostrze (ma ciemniejszą cerę niż ja) i prawie padłam, jak ją zobaczyłam. Pomimo iż ociepliła buzię bronzerem/brązerem, przypudrowała ciemniejszym pudrem to i tak miała cerę królewny Śnieżki. Był blada jak ściana, jaśniejsza niż ja, a przecież podkład wydawał mi się za ciemny
Stary 2014-11-24, 17:56   #4170
Noodle Soup
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Mnie kiedyś rozwaliła sytuacja z podkładem Max Factor Lasting Performance. Miałam odcień najjaśniejszy 100 fair, ale dla mnie był zbyt różowy i ciemniał na buzi. Oddałam więc siostrze (ma ciemniejszą cerę niż ja) i prawie padłam, jak ją zobaczyłam. Pomimo iż ociepliła buzię bronzerem/brązerem, przypudrowała ciemniejszym pudrem to i tak miała cerę królewny Śnieżki. Był blada jak ściana, jaśniejsza niż ja, a przecież podkład wydawał mi się za ciemny
Dużo zależy od cery... Kiedyś malowałam jedną dziewczynę podkładem Pierre Rene Skin Balance. Dla mnie jest ciut za ciemny, a dziewczyna wydawała się bardziej alabastrowa ode mnie. Spróbowałam i okazało się, że numer 20 był dla niej za jasny, musiałam ją 'przyciemnić' bronzerem
Noodle Soup jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
alabaster, alabasterowa skóra, bardzo jasny podkład, bladolice, bladość, blodziochy, cera, fluid, jasna cera, jasna oliwkowa cera, jasny podkład, kosmetyki kolorowe, make up, podkład, podkłady, skóra, trwały, twarz, złóty, żółtawy podkład

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości