Jasny podkład - zbiorczy cz II - Strona 141 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2014-12-04, 13:26   #4201
quench
Are you talking to me?!

Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Spróbuj. To bardzo delikatny long lasting. Dużo delikatniejszy niż everlasting np
I w dodatku pięknie wygląda na buzi - ładnie kryje, świetnie się trzyma, nie ciemnieje. Tylko ten smród lawendy i kolor do którego musieli dowalić różu. Inne Bobiki porcelanowe są po protu beżowe, nawet ciepławe a tutaj komuś pojawiło się spięcie w mózgu i wrzucił róż. Nie jest on jakiś intensywny ale jest.
Stary 2014-12-04, 13:50   #4202
Loyd
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
I w dodatku pięknie wygląda na buzi - ładnie kryje, świetnie się trzyma, nie ciemnieje. Tylko ten smród lawendy i kolor do którego musieli dowalić różu. Inne Bobiki porcelanowe są po protu beżowe, nawet ciepławe a tutaj komuś pojawiło się spięcie w mózgu i wrzucił róż. Nie jest on jakiś intensywny ale jest.
Z tym różem to prawda nistety coś im nie poszło. Co do zapachu lawendy to ja bardzo lubie
Ostatnio Shiseido mi serce na nowo skradł ale Zarówno Long Wear jak i klasyczny Bobbik są fenomenalne.
Loyd jest offline  
Stary 2014-12-04, 14:17   #4203
iamsolucky
Wtajemniczenie

słocze prochów, jutro płynnych wrzucę zdjęcia, dziś już nie mam czasu
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (56,8 KB, 52 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (52,3 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (49,9 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4.jpg (19,5 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 5.jpg (15,7 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 6.jpg (10,2 KB, 15 załadowań)
iamsolucky jest offline  
Stary 2014-12-04, 17:54   #4204
Ingran
Psycho

ładny kolorek nie wybijają się chłodne tony?

ja jeszcze o MF 3w1 - kolor 'Porcelain' będzie pewnie różowy...? nie mogę znaleźć swatchy

Wysłano z Mrocznego Końca Świata
bzdura.

Maybe I'm the one who is the schizophrenic psycho...

Ingran jest offline  
Stary 2014-12-04, 18:46   #4205
iamsolucky
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
ładny kolorek nie wybijają się chłodne tony?

ja jeszcze o MF 3w1 - kolor 'Porcelain' będzie pewnie różowy...? nie mogę znaleźć swatchy

mój aparat to w ogóle robi "chłodne zdjęcia" wręcz różowawe, Neauty faktycznie wygląda dość biało na zdj i zaraz po nałożeniu bardzo jasno ale po 2 minutach ładnie się dopasowuje, delikatnie "żółknie" i nie jest wcale za jasny. Ma taki chłodno żółty kremowy odcień, mógłby mieć jeszcze kapeczkę więcej żółci albo zieleni ale i tak jest ok, zlewa mi się z buzią i szyją Kompletnie nie ma w sobie żadnych tonów pomarańczy, beżu, szarości czy różu.
Pamiętam ze zdjęć że Ty jesteś silnie żółta więc akurat ten odcień mógłby być odrobinę za jasny i zbyt mało żółty. Annabelle z kolei są dla mnie za ciemne, nawet kryjący mimo że jaśniejszy jest od rozświetlającego i matującego.

Ale mi różnica crystal beżu z nude
http://kosmetykipoli.blogspot.com/20...ax-factor.html
w ogóle to zdjęcia przekłamane na tym blogu, odcień nude absolutnie nie jest taki żółty

http://i.imgur.com/SsVe4bE.jpg

a porcelain MF to który to odcień? Bo jest różne nazewnictwo gdzieś kiedyś na necie widziałam 33 i 35 i prawie nie było różnicy, 33 było chyba nawet ciemniejsze. Ja nie wiem czemu na fotach ten MF wychodzi tak żółto on jest beżowy z małym dodatkiem różu, nie ma świńskich kolorów ale na silnie czystko żółtej cerze wybije róż najlepiej się sprawdzi na takich prawdziwie beżowych neutralnych cerach bardziej żółto beżowy od niego jest podkład Celii Nude w kolorze #ecru- ten wielki hit z Biedry

Edytowane przez iamsolucky
Czas edycji: 2014-12-04 o 18:50
iamsolucky jest offline  
Stary 2014-12-04, 19:06   #4206
Bellitudoo
Zakorzenienie

A ten Fit me 110 to chyba u nas nie jest dostępny, nie ? Miałam 115, za ciemny, ale cudowny był jeśli chodzi o właściwości!
Stary 2014-12-04, 19:16   #4207
Ingran
Psycho

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
mój aparat to w ogóle robi "chłodne zdjęcia" wręcz różowawe, Neauty faktycznie wygląda dość biało na zdj i zaraz po nałożeniu bardzo jasno ale po 2 minutach ładnie się dopasowuje, delikatnie "żółknie" i nie jest wcale za jasny. Ma taki chłodno żółty kremowy odcień, mógłby mieć jeszcze kapeczkę więcej żółci albo zieleni ale i tak jest ok, zlewa mi się z buzią i szyją Kompletnie nie ma w sobie żadnych tonów pomarańczy, beżu, szarości czy różu.
Pamiętam ze zdjęć że Ty jesteś silnie żółta więc akurat ten odcień mógłby być odrobinę za jasny i zbyt mało żółty. Annabelle z kolei są dla mnie za ciemne, nawet kryjący mimo że jaśniejszy jest od rozświetlającego i matującego.

Ale mi różnica crystal beżu z nude
http://kosmetykipoli.blogspot.com/20...ax-factor.html
w ogóle to zdjęcia przekłamane na tym blogu, odcień nude absolutnie nie jest taki żółty

http://i.imgur.com/SsVe4bE.jpg

a porcelain MF to który to odcień? Bo jest różne nazewnictwo gdzieś kiedyś na necie widziałam 33 i 35 i prawie nie było różnicy, 33 było chyba nawet ciemniejsze. Ja nie wiem czemu na fotach ten MF wychodzi tak żółto on jest beżowy z małym dodatkiem różu, nie ma świńskich kolorów ale na silnie czystko żółtej cerze wybije róż najlepiej się sprawdzi na takich prawdziwie beżowych neutralnych cerach bardziej żółto beżowy od niego jest podkład Celii Nude w kolorze #ecru- ten wielki hit z Biedry
mam na myśli odcień nr 30.

bzdura.

Ingran jest offline  
Stary 2014-12-04, 22:55   #4208
_polly_
Zakorzenienie

Cytat:
Oj, mam nadzieję, że ten róż nie będzie na mojej twarzy aż tak widoczny.
Cytat:
Napisane przez Bellitudoo Pokaż wiadomość
A ten Fit me 110 to chyba u nas nie jest dostępny, nie ? Miałam 115, za ciemny, ale cudowny był jeśli chodzi o właściwości!
Ja kupowałam na allegro, bo niestety nie jest dostępny w PL.
A płaciłam za niego coś ok. 30zł z wysyłką.

Mam dobrą figurę. Koło to też figura.
_polly_ jest offline  
Stary 2014-12-04, 23:47   #4209
Bellitudoo
Zakorzenienie

To miałaś szczęście bo kurcze ja co jakiś czas sprawdzam i nie ma.
Stary 2014-12-05, 16:40   #4210
_polly_
Zakorzenienie

Cytat:
To miałaś szczęście bo kurcze ja co jakiś czas sprawdzam i nie ma.
No ja na niego dlugo polowalam. jak chcesz, moge Ci wyslac odlewke

No i kupilam podklad, stanelo na Lancome Teint Miracle w odcieniu 005. najpierw udalam sie do stoiska BB, Pani wytapetowana, najpierw skomplementowala moje brwi, wiec zaplusowala zaczelysmy od sticka, i dobrze, ze siedzialam, bo bym padla, powiedziala, ze odcien 2, bedzie dla mnie idealny. pozniej poprosilam o ten co polecalyscie, wymalowala mnie 1, poprosilam o jasniejszy i zaczela sie krzywic. No ale zmyla mi polowe i nalozyla jasniejszy. Kolor mi sie podobal, ale ogolnie zle sie z nim czulam. Wiec podziekowalam i poszlam do Lancome. Pani wypytala mnie o typ cery i jakie podklady lubie, wybralysmy odcien 005, ale pani zapytala czy sprobujemy jeszcze cos z Shiseido. Zobaczyla co zrobila mi pani z BB i powiedziala, ze jasniejszy mi pasuje, ale ogolnie nie mam duzo do ukrycia i nie ma potrzeby takiego ciezkiego podkladu uzywac. Jak pomalowala mi twarz tym Lancome, to luby stwierdzil, ze chyba mamy zwyciezce. porownalam jeszcze kolor do tego z Mac i ten z Shiseido byl na tym samym poziomie jasnosci co Mac, a Lancome jasniejszy. Nawet jak w domu okaze sie za jasny, to chyba lepiej przyciemnic podkad pudrem niz chodzic w za ciemnym. Sie rozpisalam.

_polly_ jest offline  
Stary 2014-12-05, 16:50   #4211
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
Napisane przez _polly_ Pokaż wiadomość
No ja na niego dlugo polowalam. jak chcesz, moge Ci wyslac odlewke

No i kupilam podklad, stanelo na Lancome Teint Miracle w odcieniu 005. najpierw udalam sie do stoiska BB, Pani wytapetowana, najpierw skomplementowala moje brwi, wiec zaplusowala zaczelysmy od sticka, i dobrze, ze siedzialam, bo bym padla, powiedziala, ze odcien 2, bedzie dla mnie idealny. pozniej poprosilam o ten co polecalyscie, wymalowala mnie 1, poprosilam o jasniejszy i zaczela sie krzywic. No ale zmyla mi polowe i nalozyla jasniejszy. Kolor mi sie podobal, ale ogolnie zle sie z nim czulam. Wiec podziekowalam i poszlam do Lancome. Pani wypytala mnie o typ cery i jakie podklady lubie, wybralysmy odcien 005, ale pani zapytala czy sprobujemy jeszcze cos z Shiseido. Zobaczyla co zrobila mi pani z BB i powiedziala, ze jasniejszy mi pasuje, ale ogolnie nie mam duzo do ukrycia i nie ma potrzeby takiego ciezkiego podkladu uzywac. Jak pomalowala mi twarz tym Lancome, to luby stwierdzil, ze chyba mamy zwyciezce. porownalam jeszcze kolor do tego z Mac i ten z Shiseido byl na tym samym poziomie jasnosci co Mac, a Lancome jasniejszy. Nawet jak w domu okaze sie za jasny, to chyba lepiej przyciemnic podkad pudrem niz chodzic w za ciemnym. Sie rozpisalam.
2 z Bobbi Super. Mnie zastanawia, jak te kobiety w sztucznym świetle mogą w ogóle proponować dobór odcienia?

Oby Lancome Ci się dobrze nosił
Stary 2014-12-05, 17:01   #4212
_polly_
Zakorzenienie

Cytat:
2 z Bobbi Super. Mnie zastanawia, jak te kobiety w sztucznym świetle mogą w ogóle proponować dobór odcienia?

Oby Lancome Ci się dobrze nosił
No ja lecialam na dwor zobaczyc jak to wyglada. I do toalety, bo tam tez jest inne swiatlo. luby na szczescie nie marudzil, bo dostal gre. Mam nadzieje, ze bede z niego zadowolona.

_polly_ jest offline  
Stary 2014-12-05, 17:16   #4213
Loyd
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez _polly_ Pokaż wiadomość
No ja lecialam na dwor zobaczyc jak to wyglada. I do toalety, bo tam tez jest inne swiatlo. luby na szczescie nie marudzil, bo dostal gre. Mam nadzieje, ze bede z niego zadowolona.
Lancome przez całe studia był moim KwC. Genialny podkład.
Tak się zastanawiam czemu go nie mam
Loyd jest offline  
Stary 2014-12-05, 18:05   #4214
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
U mnie nie spisał się niestety, ale kiedy zobaczyłam odcień 005 i tak go znowu kupiłam (wcześniej miałam kolorek 010 i to był najjaśniejszy w oferowanej palecie; z pół roku później wszedł do sprzedaży odcień 005 i 007)
Stary 2014-12-05, 19:17   #4215
_polly_
Zakorzenienie

Cytat:
Oby i u mnie się spisał.
Cytat:
U mnie nie spisał się niestety, ale kiedy zobaczyłam odcień 005 i tak go znowu kupiłam (wcześniej miałam kolorek 010 i to był najjaśniejszy w oferowanej palecie; z pół roku później wszedł do sprzedaży odcień 005 i 007)
A co Ci nie przypasowało?

_polly_ jest offline  
Stary 2014-12-05, 19:18   #4216
Loyd
Zakorzenienie

Cytat:
I w nowym kolorku nadal się nie spisuje? Ja posłalam nawymiankę podkład z D&G. Za jasny dlamnie:
Loyd jest offline  
Stary 2014-12-06, 15:27   #4217
Kamiliah
Zakorzenienie

Hej dziewczyny
Kolejne pytanie, czy jakaś dobra dusza używała może produktu TheBalm Balm Shelter w kolorze Lighter than light? W internecie nie ma zbyt wielu informacji na jego temat, a sam produkt w najjaśniejszym odcieniu wydaje się być ładnie żółciutki, jasniejszy niz 51 Bourjois.

---------- Dopisano o 15:27 ---------- Poprzedni post napisano o 15:18 ----------

Cytat:
Ja mam już dość. Kończy mi się revlon 150, chcę coś lzejszego i najlepiej jasniejszego w cenie do 50 zł. I ja dobrą sprawę nie mam nawet nad czym się zastanawiać... czy ten revlon do cery suchej jest lżejszy od tłustej? Ale z tego co kojarzę kolor był ciut ciemniejszy. (

---------- Dopisano o 07:25 ---------- Poprzedni post napisano o 07:21 ----------

Minerały wszelkiej maści niestety zima nie chcą współpracować z moją twarzą.
Jeśli o lzejszego Revlona chodzi, to ze swojej strony bardzo polecam Nearly Naked. Krycie średnie, można budować, ładnie się rozporowadza i zostawia lekko świetliste wykończenie bez drobinek. Miałam 120 vanilla, śliczny, jasny żółciutki kolor, jasniejszy niz 150 buff. 110 ivory jest zdecydowanie różowa.

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Moze photoready?
Photoready jest fajny, ale ma drobinki, a nie każdy to lubi.
Kamiliah jest offline  
Stary 2014-12-06, 20:44   #4218
quench
Are you talking to me?!

polly, u mnie było bardzo kiepsko z trwałością. Podkład bardzo szybko spływał, gromadząc się w rozszerzonych porach i zmarszczkach mimicznych. Nie potrafiłam go poskromić w żaden sposób, bo zawsze kończyło się to w ten sam sposób - skóra, gruba warstwa sebum, jakby cera broniła się przed podkładem, no i zwarzony podkład. Strasznie, strasznie było mi go szkoda, bo do Lancome mam słabość
Stary 2014-12-06, 20:46   #4219
iamsolucky
Wtajemniczenie

sprawdzałam zielony korektor z NYX i padłam jak zobaczyłam jego kolor i krycie. Po pierwsze on nie jest zielony ani seledynowy tylko morski i jak mi pozostałe kolory wtopiły się w skórę na łapie-nawet ten liliowy tak ten "zielony" tworzył mocną plamę więc krycie to on ma szpachlowe ale jak mocno kryjącego podkładu by trzeba użyć żeby pokryć dobrze ten kolor
Spróbowałam też różu i korektora z Amilie i jestem na nie kompletnie niekompatybilne z moją skórą, a korektor light jest za ciemny i dziwnie różowo brzoskwiniowy

Ingran sorry za brak swatchy ale wracałam późno do domu i za ciemno na zdjęcia, w tygodniu na pewno już wrzucę
iamsolucky jest offline  
Stary 2014-12-06, 20:54   #4220
Ingran
Psycho

Cytat:
sprawdzałam zielony korektor z NYX i padłam jak zobaczyłam jego kolor i krycie. Po pierwsze on nie jest zielony ani seledynowy tylko morski i jak mi pozostałe kolory wtopiły się w skórę na łapie-nawet ten liliowy tak ten "zielony" tworzył mocną plamę więc krycie to on ma szpachlowe ale jak mocno kryjącego podkładu by trzeba użyć żeby pokryć dobrze ten kolor
Spróbowałam też różu i korektora z Amilie i jestem na nie kompletnie niekompatybilne z moją skórą, a korektor light jest za ciemny i dziwnie różowo brzoskwiniowy

Ingran sorry za brak swatchy ale wracałam późno do domu i za ciemno na zdjęcia, w tygodniu na pewno już wrzucę
w porządku, będę wyczekiwać

bzdura.

Ingran jest offline  
Stary 2014-12-06, 21:55   #4221
RespiroMusica
Zakorzenienie

Cytat:
I w nowym kolorku nadal się nie spisuje? Ja posłalam nawymiankę podkład z D&G. Za jasny dlamnie:
a możesz go nam pokazać w porównaniu do jakiś innych kolorków?

"Mężczyzna nie powinien skarżyć się na dwa aspekty : kobietę i samochód, bo sam je wybrał."

"Nic nie jest równie powszechne, jak potrzeba bycia wyjątkowym''

RespiroMusica jest offline  
Stary 2014-12-06, 23:14   #4222
Loyd
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez RespiroMusica Pokaż wiadomość
a możesz go nam pokazać w porównaniu do jakiś innych kolorków?
Z dwie strony wcześniej pokazywałam w porównaniu do porcelain Bobbi Brown. Był dużo jaśniejszy.
Loyd jest offline  
Stary 2014-12-07, 01:08   #4223
RespiroMusica
Zakorzenienie

Cytat:
Z dwie strony wcześniej pokazywałam w porównaniu do porcelain Bobbi Brown. Był dużo jaśniejszy.
umknęło mi, dzięki za odp

"Mężczyzna nie powinien skarżyć się na dwa aspekty : kobietę i samochód, bo sam je wybrał."

"Nic nie jest równie powszechne, jak potrzeba bycia wyjątkowym''

RespiroMusica jest offline  
Stary 2014-12-14, 11:59   #4224
iamsolucky
Wtajemniczenie

swatche:ponure światło dzienne i flesz
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (46,6 KB, 72 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (26,4 KB, 36 załadowań)
iamsolucky jest offline  
Stary 2014-12-14, 14:36   #4225
Ingran
Psycho

Cytat:
swatche:ponure światło dzienne i flesz
o, jak miło krycie bebików jest zadowalające czy raczej średnie?

bzdura.

Ingran jest offline  
Stary 2014-12-14, 16:48   #4226
iamsolucky
Wtajemniczenie

Cytat:
o, jak miło krycie bebików jest zadowalające czy raczej średnie?

dla mnie krycie średnie jest zadowalające Najlepiej leżący na skórze i kryjący ale i najbardziej różowo szary jest Dr G Jaśniejszy, bardziej neutralny i słabiej kryjący jest Tony Moly. Nic nie kryje męski z Hery. Etude House jest ujednolicającą skórę bazą choć według mnie z bazą za wiele wspólnego nie ma, może służyć jako leciutki podkład przy ładnej cerze-jest porcelanowo różowa ale nie świnkuje nawet specjalnie. MUR i YR też do ładnej buzi bo ledwie ujednolicają -oba mają ładne kolorki, Yves Rocher w nazwie ma róż ale jest jest to ładny nieco żółtawy kolorek z kapką różu ale naprawdę malutką-fajny dla normalnych, ładnych ale bez blasku skór. Jesli chcesz cos mocno oliwkowo żółtego i do tego z niezłym kryciem to żaden nie spełni wymagań
iamsolucky jest offline  
Stary 2014-12-14, 22:05   #4227
Ingran
Psycho

Cytat:
dla mnie krycie średnie jest zadowalające Najlepiej leżący na skórze i kryjący ale i najbardziej różowo szary jest Dr G Jaśniejszy, bardziej neutralny i słabiej kryjący jest Tony Moly. Nic nie kryje męski z Hery. Etude House jest ujednolicającą skórę bazą choć według mnie z bazą za wiele wspólnego nie ma, może służyć jako leciutki podkład przy ładnej cerze-jest porcelanowo różowa ale nie świnkuje nawet specjalnie. MUR i YR też do ładnej buzi bo ledwie ujednolicają -oba mają ładne kolorki, Yves Rocher w nazwie ma róż ale jest jest to ładny nieco żółtawy kolorek z kapką różu ale naprawdę malutką-fajny dla normalnych, ładnych ale bez blasku skór. Jesli chcesz cos mocno oliwkowo żółtego i do tego z niezłym kryciem to żaden nie spełni wymagań
No cóż wątpię, czy jakikolwiek bebik spełni moje wymagania Co dobrze kryjące, to ciemne, reszta sino-różowa. A jak żółte, to nic nie kryje zostaje CS i szalik, trudno się mówi
bzdura.

Ingran jest offline  
Stary 2014-12-14, 23:33   #4228
haru_haru
Rozeznanie

Cytat:
No cóż wątpię, czy jakikolwiek bebik spełni moje wymagania Co dobrze kryjące, to ciemne, reszta sino-różowa. A jak żółte, to nic nie kryje zostaje CS i szalik, trudno się mówi

Bo głównym zadaniem BB kremów nie jest krycie, a pielęgnacja .
BB krem to nie podkład i nigdy nie będzie krył w 100%.
Najbardziej przypominające podkład BB to te od Missha i Lioele .
haru_haru jest offline  
Stary 2014-12-15, 00:08   #4229
Ingran
Psycho

No, niestety, dlatego BB, jak na tę chwilę, nie są dla mnie gdyby nie kolor, Lioele byłoby moim faworytem
bzdura.

Ingran jest offline  
Stary 2014-12-15, 10:04   #4230
iamsolucky
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez haru_haru Pokaż wiadomość
Bo głównym zadaniem BB kremów nie jest krycie, a pielęgnacja .
BB krem to nie podkład i nigdy nie będzie krył w 100%.
Najbardziej przypominające podkład BB to te od Missha i Lioele .
dla mnie bb kremy to podkłady i traktuję je jako makijaż a nie pielęgnację bo jesli chodzi o nawilżenie to żaden nie sprawuje się jak normalny krem nawilżający A kremy bb od Holiki z serii Petite-szczególnie Essential to krycie ma dużo lepsze niż Revlon

Cytat:
No, niestety, dlatego BB, jak na tę chwilę, nie są dla mnie gdyby nie kolor, Lioele byłoby moim faworytem
mógłby Ci jeszcze podpasować ten:
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,46...ssic-balm.html
iamsolucky jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
alabaster, alabasterowa skóra, bardzo jasny podkład, bladolice, bladość, blodziochy, cera, fluid, jasna cera, jasna oliwkowa cera, jasny podkład, kosmetyki kolorowe, make up, podkład, podkłady, skóra, trwały, twarz, złóty, żółtawy podkład

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości