Jasny podkład - zbiorczy cz II - Strona 166 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2015-11-05, 11:00   #4951
buahhot
Marcelover ♥♥♥

Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

to wrzucę Wam porównanie kilku odcieni pixie love botanicals, bo zamówiłam próbki (oczywiście żaden w 100% nie pasuje ) butter cream jest w starej formule ponieważ:
"Odcień Butter Cream z formuły Minerals Love Botanicals będzie korygowany aby był identyczny z Amazon Goldem."
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0883.JPG (157,6 KB, 88 załadowań)

buahhot jest offline  
Stary 2015-11-05, 14:53   #4952
iamsolucky
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
iamsolucky, z Pixie to dziwna sprawa. Almond Milk fatalnie zachowywał się na mojej skórze. Dune i butter cream dużo lepiej, a vanilla delight to już w ogóle bajka. Jakby im ciemniejszy odcień, tym lepiej zachowuje się na skórze. Nie wiem od czego to zależy
Teraz wprowadzają nowe kolory, pojawiła się też nowa formuła (u mnie masakra, no ale wiadomo, że to kwestia indywidualna). Co ciekawe, Pixie może też ukręcić podkład specjalnie dla klientki.
to chyba z każdej firmie mineralnej tak jest że te najjaśniejsze odcienie są gorsze od tych ciemniejszych
ja właśnie testuję Pixie AG -kolor creamy natural, który zamówiłam jeszcze w tamtym tygodniu i mam mieszane uczucia kolorek śliczny, taki neutralno kremowy, delikatnie żółtawy, skóra w tym odcieniu wygląda tak zdrowo, rozprowadza się genialnie, buzia jak u laleczki przez pierwsze 3 godziny ale później jakby trochę warzył się na brodzie i koło ust Neauty są u mnie trwalsze ale i mniej kryjące, jutro w jeszcze innej konfiguracji będę próbować, bo dziś użyłam na bazę z YR, jutro dam na samo serum i na mokro nałożę. Bardzo mi się podoba ich połyskujące wykończenie też wydaje mi się nieco podobne do Neauty które są właśnie satynowe i lekko połyskujące, tylko bardziej sypkie i mało kryjące
iamsolucky jest offline  
Stary 2015-11-06, 08:19   #4953
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
to chyba z każdej firmie mineralnej tak jest że te najjaśniejsze odcienie są gorsze od tych ciemniejszych
ja właśnie testuję Pixie AG -kolor creamy natural, który zamówiłam jeszcze w tamtym tygodniu i mam mieszane uczucia kolorek śliczny, taki neutralno kremowy, delikatnie żółtawy, skóra w tym odcieniu wygląda tak zdrowo, rozprowadza się genialnie, buzia jak u laleczki przez pierwsze 3 godziny ale później jakby trochę warzył się na brodzie i koło ust Neauty są u mnie trwalsze ale i mniej kryjące, jutro w jeszcze innej konfiguracji będę próbować, bo dziś użyłam na bazę z YR, jutro dam na samo serum i na mokro nałożę. Bardzo mi się podoba ich połyskujące wykończenie też wydaje mi się nieco podobne do Neauty które są właśnie satynowe i lekko połyskujące, tylko bardziej sypkie i mało kryjące
Pixie nakładam tylko na mokro, bo na sucho robią dokładnie to, co opisałaś. Na spryskaną mgiełką nawilżającą twarz nakładam wilgotnym pędzlem pierwszą warstwę, znowu spryskuję i ląduje kolejna warstwa podkładu. Na to puder ryżowy i znowu psik na twarz by scalić makijaż. Wtedy wszystko trzyma się cały dzień.
Stary 2015-11-07, 08:16   #4954
iamsolucky
Wtajemniczenie

Cytat:
Pixie nakładam tylko na mokro, bo na sucho robią dokładnie to, co opisałaś. Na spryskaną mgiełką nawilżającą twarz nakładam wilgotnym pędzlem pierwszą warstwę, znowu spryskuję i ląduje kolejna warstwa podkładu. Na to puder ryżowy i znowu psik na twarz by scalić makijaż. Wtedy wszystko trzyma się cały dzień.
nakładałam wczoraj i dziś na mokro i mam mieszane uczucia. Trwałość jest faktycznie znacznie przedłużona, do zmycia wyglądają tak samo jak rano i jakby naturalniej, lepiej się wtapiają ale u mnie creamy natural jest z dwa tony(!) ciemniejszy niż nałożony na sucho no i krycie mniejsze tak mi się wydaje, bo na sucho zużyłam połowę mniej proszku a uzyskałam większe krycie Inne kolory też tak ciemnieją przy aplikacji na mokro?
iamsolucky jest offline  
Stary 2015-11-07, 22:09   #4955
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
nakładałam wczoraj i dziś na mokro i mam mieszane uczucia. Trwałość jest faktycznie znacznie przedłużona, do zmycia wyglądają tak samo jak rano i jakby naturalniej, lepiej się wtapiają ale u mnie creamy natural jest z dwa tony(!) ciemniejszy niż nałożony na sucho no i krycie mniejsze tak mi się wydaje, bo na sucho zużyłam połowę mniej proszku a uzyskałam większe krycie Inne kolory też tak ciemnieją przy aplikacji na mokro?
U mnie nic nie ciemnieje Na mokro uzyskuję też lepsze krycie. Co do ilości proszku, to na mokro zużywam więcej, ale efekt jest bardzo dobry, więc się nie czepiam
Stary 2015-11-08, 14:24   #4956
iamsolucky
Wtajemniczenie

Cytat:
U mnie nic nie ciemnieje Na mokro uzyskuję też lepsze krycie. Co do ilości proszku, to na mokro zużywam więcej, ale efekt jest bardzo dobry, więc się nie czepiam
widocznie albo moja cera tak reaguje, albo to zależy od koloru tylko u mnie chyba większość minerałów nałożona na mokro wygląda ciut ciemniej ale nie jest to aż taka różnica jak z tym creamy natural kusi mnie jeszcze wypróbować Vanille skoro tak dobrze wygląda ale czy ona przyciemnawa nie jest
iamsolucky jest offline  
Stary 2015-11-08, 16:24   #4957
JustDreaming
Rozeznanie

Wrócę jeszcze do Ingrid Idealumi. Gdzie można go dostać? Czy jakaś sieciówka ma go w swojej ofercie czy trzeba szukać w małych drogeriach/internecie?
JustDreaming jest offline  
Stary 2015-11-08, 16:39   #4958
11misiu11
Raczkowanie

W hebe jest
11misiu11 jest offline  
Stary 2015-11-08, 18:56   #4959
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
Napisane przez JustDreaming Pokaż wiadomość
Wrócę jeszcze do Ingrid Idealumi. Gdzie można go dostać? Czy jakaś sieciówka ma go w swojej ofercie czy trzeba szukać w małych drogeriach/internecie?
Widzialam w Hebe, Naturze i Auchanie
Stary 2015-11-08, 23:18   #4960
JustDreaming
Rozeznanie

Cytat:
Widzialam w Hebe, Naturze i Auchanie
A gdzie cena była najbardziej korzystna?
Stary 2015-11-09, 10:49   #4961
iamsolucky
Wtajemniczenie

Cytat:
A gdzie cena była najbardziej korzystna?
W Naturze kosztuje 26,99zł, nie wiem jak w Hebe bo nie ma u mnie a w Auchan też nie widziałam
iamsolucky jest offline  
Stary 2015-11-09, 11:11   #4962
11misiu11
Raczkowanie

W hebe chyba nadal dzisiaj jest -40% ale ile dokładnie kosztuje to nie wiem
11misiu11 jest offline  
Stary 2015-11-12, 19:10   #4963
tenerifesea
Przyczajenie

Jasny, żółty podkład :)

Cześć. Od dłuższego czasu poszukuje jasnego, z żółtymi tonami podkładu. Coś w stylu affintone 03, ale coś bardziej kryjącego i trwalszego. Przeszukałam już miliony stron i nic nie znalazłam, proszę o pomoc
tenerifesea jest offline  
Stary 2015-11-12, 21:53   #4964
OlaM
Moderator

Dot.: Jasny, żółty podkład :)

Cytat:
Napisane przez tenerifesea Pokaż wiadomość
Cześć. Od dłuższego czasu poszukuje jasnego, z żółtymi tonami podkładu. Coś w stylu affintone 03, ale coś bardziej kryjącego i trwalszego. Przeszukałam już miliony stron i nic nie znalazłam, proszę o pomoc
Zapraszam do lektury tego wątku.
Możesz też zajrzeć tutaj:
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=289118
albo popytać w zbiorczym wątku o podkładach (podwieszony na górze listy wątków forum Pytania do wizażystki).
Stary 2015-11-13, 20:59   #4965
JustDreaming
Rozeznanie

Dziewczyny, czy któraś z was ma może podkład Bell Hypoallergenic Mat&Soft w najjaśniejszym kolorze i może o nim wyrazić jakąś opinię? Obecnie kończę podkład i szukam czegoś nowego i to jedna z opcji, którą rozważam
Stary 2015-11-15, 17:56   #4966
_polly_
Zakorzenienie

Hej, są tutaj dziewczyny używające MUFE Ultra HD lub Too Faced Born This Way i mogłyby się wypowiedzieć na ich temat?

Mam dobrą figurę. Koło to też figura.
_polly_ jest offline  
Stary 2015-11-19, 14:18   #4967
nadijahh
Raczkowanie

Dziewczyny, poradźcie!
Pilnie poszukuję podkładu drogeryjnego, najlepiej dostępnego nie tylko w Rossmannie, bo przez te promocje w moim mieście półki są puste, nic nie da się znaleźć.
Czy da się kupić jakiś jasny podkład w cenie do ok 40 zł, żeby był kryjący, a jednocześnie twarz była po nim jednolita, gładka (wiecie o co chodzi -€“ taka jak na reklamach )? Czy to jest w ogóle osiągalne przy użyciu podkładów tańszych niż 100-200 zł?
Już jestem zrozpaczona poszukiwaniami.

Korzystałam z poprzedniej wersji rimmel perfect match 010 -€“ był super, teraz kupiłam nową wersję - klapa, nie dość, że różowy, to jakiś tłusty, paskudnie się nakłada, no tragedia.

Pharmaceris intensywnie kryjący ivory -był dość ok, kolor fajny, tylko bardzo maskujący, od jakiegoś roku nie używam, bo jakoś źle zaczął wyglądać na twarzy. Ostatecznie go kupię ...

Oceanic AA Cover ivory -€“ niby ok, ale mógłby być jaśniejszy.

Affinitone opal rose - trochę za ciemny, żółtawy...

Fajny był loreal true match super-blendable n1 w takich buteleczkach bez żadnego aplikatora (wersja chyba amerykańska) -€“ nie ma go już nigdzie dostępnego

Co kupić? Macie jakieś rady?

Edytowane przez nadijahh
Czas edycji: 2015-11-19 o 14:55
nadijahh jest offline  
Stary 2015-11-19, 16:53   #4968
Silloe
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez nadijahh Pokaż wiadomość
Dziewczyny, poradźcie!
Pilnie poszukuję podkładu drogeryjnego, najlepiej dostępnego nie tylko w Rossmannie, bo przez te promocje w moim mieście półki są puste, nic nie da się znaleźć.
Czy da się kupić jakiś jasny podkład w cenie do ok 40 zł, żeby był kryjący, a jednocześnie twarz była po nim jednolita, gładka (wiecie o co chodzi -€“ taka jak na reklamach )? Czy to jest w ogóle osiągalne przy użyciu podkładów tańszych niż 100-200 zł?
Już jestem zrozpaczona poszukiwaniami.

Korzystałam z poprzedniej wersji rimmel perfect match 010 -€“ był super, teraz kupiłam nową wersję - klapa, nie dość, że różowy, to jakiś tłusty, paskudnie się nakłada, no tragedia.

Pharmaceris intensywnie kryjący ivory -był dość ok, kolor fajny, tylko bardzo maskujący, od jakiegoś roku nie używam, bo jakoś źle zaczął wyglądać na twarzy. Ostatecznie go kupię ...

Oceanic AA Cover ivory -€“ niby ok, ale mógłby być jaśniejszy.

Affinitone opal rose - trochę za ciemny, żółtawy...

Fajny był loreal true match super-blendable n1 w takich buteleczkach bez żadnego aplikatora (wersja chyba amerykańska) -€“ nie ma go już nigdzie dostępnego

Co kupić? Macie jakieś rady?
Naprawdę? A to mój ulubiony podkład i kolor dla mnie w sam raz
Silloe jest offline  
Stary 2015-11-19, 19:10   #4969
nadijahh
Raczkowanie

Dla mnie nowa wersja jest tragiczna, poprzednią bardzo lubiłam - kolor idealny, krycie przyzwoite, trwałość też, potem nagle ten odcień 010 zniknął z drogerii i pojawił się w nowej wersji - przebolałabym różowawy odcień, ale ciapowata konsystencja i to, jak zachowuje się na twarzy - zdecydowanie na nie. Może to kwestia typu cery.
Stary 2015-12-02, 09:50   #4970
pink_death
Wtajemniczenie

Cześć,

Potrzebuję pomocy z wyborem podkładu.

Coś o mojej twarzy:
Cera mieszana (chyba), w okolicy nosa (przy skrzydełkach) skóra jest tłusta, nos zapchany (czego nie widać, chyba że się intensywnie z bliska w niego wpatruję). Twarz raczej bezproblemowa, rzadko miewam wypryski czy inne niedoskonałości.
Zauważyłam jednakże przy próbce jakiegoś podkładu, że miewam suche skórki.

Czego oczekuję od podkładu?
Żeby wyrównał koloryt, był lekki (do stosowania zimą i latem), trwały. Nie musi mieć mocnego krycia, wystarczy delikatne. Do stosowania bez bazy. Wydajny. Żeby nie zapychał porów.
I najważniejsze: jasny odcień. Mam na myśli naprawdę naprawdę jasny. Fajnie, jakby podchodził pod biel. Dla wyjaśnienia: używam filtrów +50 od kilku lat, więc moja skóra od dawna nie widziała opalenizny, a i sama z siebie jest jasna.
Dla porównania: Lancome Teint Miracle jest zbyt ciemny, a szkoda, bo sporo pochlebnych opinii o nim słyszałam.

I jeszcze cena. Do 200 zł. Fajnie, jakby był tańszy, ale za jakieś cudo jestem w stanie odżałować trochę kasy, tylko wtedy musi być naprawdę bez wad.

Czy znacie może coś, co mnie zadowoli i będę mogła zdobyć jego próbkę w drogerii?
pink_death jest offline  
Stary 2015-12-02, 11:14   #4971
Loyd
Zakorzenienie

Cytat:
Dla mnie nowa wersja jest tragiczna, poprzednią bardzo lubiłam - kolor idealny, krycie przyzwoite, trwałość też, potem nagle ten odcień 010 zniknął z drogerii i pojawił się w nowej wersji - przebolałabym różowawy odcień, ale ciapowata konsystencja i to, jak zachowuje się na twarzy - zdecydowanie na nie. Może to kwestia typu cery.
Mi nowa wersja odpowiada bardziej.. Ale mam sucha skore. Stara byla moim zdaniem trwalsza i bardziej uniwersalna ( choc nie dla mnie ale to ze wzgledu na ta suchosc)
Zawsze mnie irytuje gmeranie w dobrych sprawdzajacych sie formułach.
Zwykle tylko sknoca cos co dobrze działało

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline  
Stary 2015-12-02, 16:02   #4972
Layane
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez pink_death Pokaż wiadomość
Cześć,

Potrzebuję pomocy z wyborem podkładu.

Coś o mojej twarzy:
Cera mieszana (chyba), w okolicy nosa (przy skrzydełkach) skóra jest tłusta, nos zapchany (czego nie widać, chyba że się intensywnie z bliska w niego wpatruję). Twarz raczej bezproblemowa, rzadko miewam wypryski czy inne niedoskonałości.
Zauważyłam jednakże przy próbce jakiegoś podkładu, że miewam suche skórki.

Czego oczekuję od podkładu?
Żeby wyrównał koloryt, był lekki (do stosowania zimą i latem), trwały. Nie musi mieć mocnego krycia, wystarczy delikatne. Do stosowania bez bazy. Wydajny. Żeby nie zapychał porów.
I najważniejsze: jasny odcień. Mam na myśli naprawdę naprawdę jasny. Fajnie, jakby podchodził pod biel. Dla wyjaśnienia: używam filtrów +50 od kilku lat, więc moja skóra od dawna nie widziała opalenizny, a i sama z siebie jest jasna.
Dla porównania: Lancome Teint Miracle jest zbyt ciemny, a szkoda, bo sporo pochlebnych opinii o nim słyszałam.

I jeszcze cena. Do 200 zł. Fajnie, jakby był tańszy, ale za jakieś cudo jestem w stanie odżałować trochę kasy, tylko wtedy musi być naprawdę bez wad.

Czy znacie może coś, co mnie zadowoli i będę mogła zdobyć jego próbkę w drogerii?
Zerknij sobie na nowy catrice even skin tone 005 (niektórzy mówią że ma różowe tony ale dla mnie to on jest mleczno-beżowy) nie mogę za niego świadczyć głową bo używałam tyko tyciej odlewki i nie wiem jak wypada w porównaniu do Lancome, ale spodobał mi się i mam zamiar go kupić, też mam cerę mieszaną.
Layane jest offline  
Stary 2015-12-02, 17:00   #4973
Silloe
Zakorzenienie

Cytat:
Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Mi nowa wersja odpowiada bardziej.. Ale mam sucha skore. Stara byla moim zdaniem trwalsza i bardziej uniwersalna ( choc nie dla mnie ale to ze wzgledu na ta suchosc)
Zawsze mnie irytuje gmeranie w dobrych sprawdzajacych sie formułach.
Zwykle tylko sknoca cos co dobrze działało
Aż mnie kusi aby nową wersję wypróbować na sobie.

Tak masz rację od siebie jeszcze dodam tyle, że mogli lepiej wymyślić więcej odcieni
Silloe jest offline  
Stary 2015-12-03, 00:19   #4974
pink_death
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Layane Pokaż wiadomość
Zerknij sobie na nowy catrice even skin tone 005 (niektórzy mówią że ma różowe tony ale dla mnie to on jest mleczno-beżowy) nie mogę za niego świadczyć głową bo używałam tyko tyciej odlewki i nie wiem jak wypada w porównaniu do Lancome, ale spodobał mi się i mam zamiar go kupić, też mam cerę mieszaną.
Dzięki.
pink_death jest offline  
Stary 2015-12-04, 14:40   #4975
Layane
Raczkowanie

Dziewczyny wie, któraś z was jak wypadają do siebie kolorystycznie te korektory:
Loreal true match concealer 1
Maybelline affinitone concealer 01
Catrice camouflage liquid 010

Korektor z Catrice jest na tyle nowy, że nie potrafię znaleźć porównania do dwóch poprzednich. A swatchy porównawczych Maybelline i Loreal też zbyt wiele nie ma...
Layane jest offline  
Stary 2015-12-04, 17:48   #4976
Silloe
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Layane Pokaż wiadomość
Dziewczyny wie, któraś z was jak wypadają do siebie kolorystycznie te korektory:
Loreal true match concealer 1
Maybelline affinitone concealer 01
Catrice camouflage liquid 010

Korektor z Catrice jest na tyle nowy, że nie potrafię znaleźć porównania do dwóch poprzednich. A swatchy porównawczych Maybelline i Loreal też zbyt wiele nie ma...
Mam wszystkie 3 ale foty to jedynie jutro mogę zrobić, bo teraz światło jest lipne
Silloe jest offline  
Stary 2015-12-04, 18:19   #4977
JustDreaming
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Silloe Pokaż wiadomość
Mam wszystkie 3 ale foty to jedynie jutro mogę zrobić, bo teraz światło jest lipne
Ja też bym prosiła, bo jestem ciekawa tego z Catrice a mam już Affinitone
Stary 2015-12-05, 14:55   #4978
Silloe
Zakorzenienie

Cytat:
Ja też bym prosiła, bo jestem ciekawa tego z Catrice a mam już Affinitone
Bardzo proszę
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 0 (13).jpg (78,9 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 0 (14).jpg (85,8 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 0 (15).jpg (104,0 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 0 (18).jpg (130,2 KB, 70 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 0 (19).jpg (122,4 KB, 95 załadowań)
Silloe jest offline  
Stary 2015-12-05, 15:17   #4979
Layane
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Silloe Pokaż wiadomość
Bardzo proszę
Dziękuję.
Swoją drogą, teraz widzę, że Loreal jest tak żółty, że nawet beżowy Affinitone wygląda przy nim różowo. XD
Layane jest offline  
Stary 2016-01-04, 09:43   #4980
Melanchton
Zakorzenienie

Hej, pomocy! Może poleciłybyście jakiś dobry jasny podkład w neutralnym odcieniu...? Od wielu lat używam Colorstaya Ivory (wersja do tłustej cery, bo jest jaśniejsza), ale ostatnio dzięki stosowanym na skórę retinoidom nareszcie pozbyłam się trądziku i CS stał się dla mnie po prostu za ciężki i zaczął podkreślać złudzczające się skórki. Szukam czegoś nawilżającego, bez matowego wykończenia, o średnim kryciu. Najlepiej nieco jaśniejszego niż CS (z Everyday Mineralas używam odcienia Fair Neutral), co nie ciemniałoby mi na skórze. Ktoś coś? Pozdrawiam!

Tagi
alabaster, alabasterowa skóra, bardzo jasny podkład, bladolice, bladość, blodziochy, cera, fluid, jasna cera, jasna oliwkowa cera, jasny podkład, kosmetyki kolorowe, make up, podkład, podkłady, skóra, trwały, twarz, złóty, żółtawy podkład

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości