Jasny podkład - zbiorczy cz II - Strona 44 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2012-12-25, 12:23   #1291
lemka
Zakorzenienie

Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez phenomena Pokaż wiadomość
dziewczyny, mam problem. może wy mi coś doradzicie.
mam skórę bardzo suchą z tendencją do powstawania skórek na nosie. opadają mi już ręce.. potrzebuję jasnego podkładu. nie może być matujący, bo takie podkreślają wszystkie moje niedoskonałości. musi to być fluid nawilżający. no i najlepiej chociaż trochę kryjący, bo muszę zatuszować naczynka.

do tej pory używałam pharmacerisa - intensywnie kryjącego, wymieszanego z kremem tonującym (tej samej firmy). jednak zaczyna mnie to już męczyć..

czy istnieje taki podkład?
Mam ten sam problem, czyli jasna, oliwkowa skóra w typie mieszanym. Z jednej strony się świeci, z drugiej wieczne suche skórki. Najlepszy chyba do tej pory jest Inglot w białym opakowaniu, nazywa się chyba Cream. Podkłady La roche i Vichy Dermablend nie mają dla mnie odpowiedniego koloru, wszystkie drogeryjne są zbyt pomarańczowe lub różowe. A Healthy Mix - jedyny odpowiednio jasny - podkreśla każdą suchą skórkę na twarzy.

Jak coś znajdziesz fajnego, to napisz koniecznie.
Stary 2012-12-25, 12:56   #1292
phenomena
Zakorzenienie

A stosowała może któraś z was flud Dax Perfecta wygładzający? odcień 01 jest naprawdę jasny, widziałam tester w drogerii. Jednak zniechęcił mnie zapach, bardzo intensywny.. Nigdy nie miałam fluidu z tej firmy.

Znalazłam recenzję na jednym blogu http://www.agatabielecka.pl/2012/08/...dzajacy-p.html
Może się skuszę..
phenomena jest offline  
Stary 2012-12-25, 14:11   #1293
iamsolucky
Wtajemniczenie

ja tam nie wierzę że podkład- nawet nawilżający i treściwy zatuszuje sucharka na buzi i łuszczące się skórki na nosie
phenomena jaką stosujesz pielęgnację?
Ja tej wygładzającej Perfecty jestem ciekawa choć przed wielu laty miałam w domu 2 albo 3 fluidy tej firmy i była to porażka, nietrwałe strasznie i kolory ciemne
iamsolucky jest offline  
Stary 2012-12-25, 14:32   #1294
phenomena
Zakorzenienie

iamsolacky- nie liczę za bardzo na to, że jakiś podkład zatuszuje skórki. Chciałabym, żeby ich chociaż nie uwydatniał.. Fluidy o pudrowej, matowej formule robią z mojej buzi pustynię
Moja pielęgnacja jest mieszanką nawilżająco-przeciwnaczynkowej. Wypróbowałam już wiele kremów- tanich/drogich, eko/zwykłych. I mało co pomaga.. Myję twarz delikatnymi żelami. Jedynie peeling enzymatyczny mi pomaga, ale tylko na 1-2 dni.
Zastanawiam się nad zakupem czarnego mydła savon noir. Naczytałam się pozytywów i kusi.

Bardzo zależy mi na tym, żeby moje suche skórki i naczynka nie biły po oczach, bo mam pracę face to face z pacjentem..

Znalazłam jeszcze inne recenzje Perfecty:

Edytowane przez phenomena
Czas edycji: 2012-12-25 o 14:36
phenomena jest offline  
Stary 2012-12-25, 14:46   #1295
enn_
Zakorzenienie

Próbowałaś ściereczki z mikrofibry do codziennego oczyszczania twarzy? Piszę o tym jak nakręcona, ale to jedyna rzecz która mnie pomaga na suche skórki, ale za to pomaga naprawdę bardzo.
U mnie Healthy Mix wyglądał świetnie - poza kolorem niestety.
Stary 2012-12-25, 15:07   #1296
phenomena
Zakorzenienie

enn_ używałam, ale musiałam zaprzestać ze względu na moje naczynka. Jest to zbyt inwazyjna metoda w moim przypadku. Nie używam peelingów mechanicznych, wyłącznie enzymatycznych. Takie szorowanie mojej buzi nie wychodzi mi na dobre, bo pojawiają się nowe pęknięte naczynka..
phenomena jest offline  
Stary 2012-12-25, 15:54   #1297
iamsolucky
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Próbowałaś ściereczki z mikrofibry do codziennego oczyszczania twarzy? Piszę o tym jak nakręcona, ale to jedyna rzecz która mnie pomaga na suche skórki, ale za to pomaga naprawdę bardzo.
U mnie Healthy Mix wyglądał świetnie - poza kolorem niestety.
Mi z kolei najbardziej na świecie pomaga gdy się kwaszę i mam złuszcz - Alantan Plus krem(lubię go też pod makijaż w minimalnej ilości). Na noc bardzo lubię też ten:

http://www.bioarp.pl/pl/p/Krem-do-tw...-pietruszki/37

Mikrofibra też jest zbyt drastyczna dla mnie, mam bardzo wrażliwą, płytko unaczynioną skórę Planuję zamówić również z Pervoe Reshenie krem intetnsywny do cery naczynkowej- bo jak do tej pory na moje rozszerzone naczynia nie ma bata(kremy apteczne a nawet Pelethrokrem który miał być rewelacją nie pomagają). Liczę że cudowny ruski kremik w końcu choć troszkę pomoże Naczynia rozszerzone to moja największa zmora
iamsolucky jest offline  
Stary 2012-12-25, 15:57   #1298
phenomena
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
Mi z kolei najbardziej na świecie pomaga gdy się kwaszę i mam złuszcz - Alantan Plus krem(lubię go też pod makijaż w minimalnej ilości). Na noc bardzo lubię też ten:

http://www.bioarp.pl/pl/p/Krem-do-tw...-pietruszki/37

Mikrofibra też jest zbyt drastyczna dla mnie, mam bardzo wrażliwą, płytko unaczynioną skórę Planuję zamówić również z Pervoe Reshenie krem intetnsywny do cery naczynkowej- bo jak do tej pory na moje rozszerzone naczynia nie ma bata(kremy apteczne a nawet Pelethrokrem który miał być rewelacją nie pomagają). Liczę że cudowny ruski kremik w końcu choć troszkę pomoże Naczynia rozszerzone to moja największa zmora
wiem coś o tym.. zimą moje naczynka szaleją. czaję się na zakup tego serum: http://allegro.pl/apis-serum-naczynk...841477992.html i kremu z tej samej serii http://allegro.pl/apis-krem-wzmacnia...836885812.html
phenomena jest offline  
Stary 2012-12-25, 16:18   #1299
iamsolucky
Wtajemniczenie

mi naczynka szaleją cały rok, latem nawet bardziej niż od mrozu
patrzyłam na swatche z ostatniego linku, kurde ta Perfecta jest z jakiś ton ciemniejsza od Buff revlona
Ostatnio moja szyja do tej pory seledynowo biała sprawia wrażenie żółtawo seledynowej nie wiem czy żółknę czy to efekt mega prosiaczkowego utleniania się Maybelline Affinitone 24h Jak do tej pory różowawe podkłady mi się dopasowywały tak ten jest na mnie bardziej różowy niż na mojej żółtawej o ciepłej karnacji mamie Trochę go męczę teraz, poza kolorem/tonacją jest naprawdę bardzo dobrym podkładem w tej półce cenowej
iamsolucky jest offline  
Stary 2012-12-25, 16:25   #1300
phenomena
Zakorzenienie

Cytat:
mi naczynka szaleją cały rok, latem nawet bardziej niż od mrozu
patrzyłam na swatche z ostatniego linku, kurde ta Perfecta jest z jakiś ton ciemniejsza od Buff revlona
Ostatnio moja szyja do tej pory seledynowo biała sprawia wrażenie żółtawo seledynowej nie wiem czy żółknę czy to efekt mega prosiaczkowego utleniania się Maybelline Affinitone 24h Jak do tej pory różowawe podkłady mi się dopasowywały tak ten jest na mnie bardziej różowy niż na mojej żółtawej o ciepłej karnacji mamie Trochę go męczę teraz, poza kolorem/tonacją jest naprawdę bardzo dobrym podkładem w tej półce cenowej
no właśnie na tych swatchach perfecta wydaje się byc dosyć ciemna. jednak porównywałam testery pharmacerisa kryjącego ivory i perfecty 01 i wydawało mi się, że są identyczne.
phenomena jest offline  
Stary 2012-12-25, 16:33   #1301
_polly_
Zakorzenienie

Cytat:
Znalazłam jeszcze inne recenzje Perfecty:
[*]http://mimsuru.blogspot.com/2012/06/...pereka-za.html
Ja tam na końcu napisałam , że jednak ciemnieje, bardzo.
No i zapach, po nałożeniu na twarz czuć go bardzo długo.
Oddałam go mamie, jest troszkę ciemniejsza ode mnie i jej pasuje.

Mam dobrą figurę. Koło to też figura.
_polly_ jest offline  
Stary 2012-12-25, 18:50   #1302
iamsolucky
Wtajemniczenie

phenomena jak masz stacjonarnie dostęp do Yves Rocher to przyjrzyj się podkładowi z krokoszem

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,32...e-confort.html

http://pieknaodzawsze.blogspot.com/2...int-creme.html
iamsolucky jest offline  
Stary 2012-12-25, 19:04   #1303
lemka
Zakorzenienie

Tylko co zrobić, jak ktoś ma skórę podatną na zapychanie + suche skórki. Te super nawilżające podkłady spływają i zapychają niestety a matowe podkreślają niedoskonałości.
Stary 2012-12-25, 20:35   #1304
Virginnia
Zadomowienie

Cytat:
Ja tej wygładzającej Perfecty jestem ciekawa choć przed wielu laty miałam w domu 2 albo 3 fluidy tej firmy i była to porażka, nietrwałe strasznie i kolory ciemne
mam to samo zdanie, te wszystkie fluidy Dax'a próbowałam już daaaaaaawno temu (nie były drogie i stać na nie było przeciętną nastolatkę). Generalnie podsumowanie z przeszłości : ciemne, spływają z twarzy, nie kryją, podkreślają niedoskonałości, zbyt 'wodniste'. Od tego czasu powiedziałam, że na ich podkład/fluid/puder nie przeznaczę już ani złotówki.

Chociaż baza pod makijaż (kaszmirowa) bardzo mi pasuje i jest obecnie moim numerem 1!
Stary 2012-12-25, 22:20   #1305
qiniusia
Przyczajenie

dziewczyny proszę doradźcie mi jakiś podkład. Przeczytałam całą II część wątku i jakoś nic szczególnego nie zwróciło mojej uwagi...przeszukałam też kwc, ale tym sposobem zaliczyłam kilka nieudanych zakupów. Proszę o radę.
Potrzebuję podkładu:
-jasnego (odcień Buff Revlona był idealny)
-nie zapychającego (odpada parafina, caprylic w składzie, gdyby nie miał silikonów to już wogóle cud miód i orzeszki...)
-który nie ciemnieje (jeśli już to minimalnie)
-i co ważne do max.35zł. (nie mogę sobie pozwolić na więcej)
-mam cerę mieszaną w kierunku tłustej, z małą tendencją do świecenia (głównie czoło-ale mam grzywkę i jest ok), niespodzianki wyskakują sporadycznie, nie mam dużych przebarwień-nie chce podkładu silnie kryjącego czy matującego. wolę naturalny look-jakiś rozświetlający, nawilżający bądź z takim satynowym wykończeniem....

co używałam?
- soraya matujący, kryjący (nietrwałe)
-lirene city matt, kryjący, matujący (za ciemne, zapychają, nietrwałe)
-AA matujący,rozświetlający(z a ciemne)
-Maybelline Affinitone (03 za ciemny, ogólnie podkład nawet spoko, ale kolor odznacza się-szczególnie na linii włosów, brwi a tego nienawidzę)
-miss sport so matte (kolor nawet ok, ale podkład nie wtapia się-maska)
-Revlon CS, Buff (odcien i trwalosc ok, niestety mnie koszmarnie zapycha)

Nie chce bawić się w kosmetyki mineralne, zamawianie na jakis portalach zagranicznych, do allegro tez nie jestem przekonana-kilka razy sie nacielam.

Duzo osob poleca dosyc drogie podklady a dla mnie cena jest niestety ograniczeniem.
Jakies pomysly? z gory bardzo dziekuje
qiniusia jest offline  
Stary 2012-12-25, 23:16   #1306
phenomena
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez _polly_ Pokaż wiadomość
Ja tam na końcu napisałam , że jednak ciemnieje, bardzo.
No i zapach, po nałożeniu na twarz czuć go bardzo długo.
Oddałam go mamie, jest troszkę ciemniejsza ode mnie i jej pasuje.
Ok, niedoczytałam. W takim razie ciemnienie go dyskwalifikuje.
A ten z YR postaram się zobaczyć w sklepie.
phenomena jest offline  
Stary 2012-12-26, 09:42   #1307
_polly_
Zakorzenienie

Cytat:
Ok, niedoczytałam. W takim razie ciemnienie go dyskwalifikuje.
A ten z YR postaram się zobaczyć w sklepie.
A ten nowy Rimmel?
Ja z każdym użyciem lubię go coraz bardziej.
No i już wspominałam o LRP unifiance creme.

_polly_ jest offline  
Stary 2012-12-26, 10:46   #1308
phenomena
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez qiniusia Pokaż wiadomość
dziewczyny proszę doradźcie mi jakiś podkład. Przeczytałam całą II część wątku i jakoś nic szczególnego nie zwróciło mojej uwagi...przeszukałam też kwc, ale tym sposobem zaliczyłam kilka nieudanych zakupów. Proszę o radę.
Potrzebuję podkładu:
-jasnego (odcień Buff Revlona był idealny)
-nie zapychającego (odpada parafina, caprylic w składzie, gdyby nie miał silikonów to już wogóle cud miód i orzeszki...)
-który nie ciemnieje (jeśli już to minimalnie)
-i co ważne do max.35zł. (nie mogę sobie pozwolić na więcej)
-mam cerę mieszaną w kierunku tłustej, z małą tendencją do świecenia (głównie czoło-ale mam grzywkę i jest ok), niespodzianki wyskakują sporadycznie, nie mam dużych przebarwień-nie chce podkładu silnie kryjącego czy matującego. wolę naturalny look-jakiś rozświetlający, nawilżający bądź z takim satynowym wykończeniem....

co używałam?
- soraya matujący, kryjący (nietrwałe)
-lirene city matt, kryjący, matujący (za ciemne, zapychają, nietrwałe)
-AA matujący,rozświetlający(z a ciemne)
-Maybelline Affinitone (03 za ciemny, ogólnie podkład nawet spoko, ale kolor odznacza się-szczególnie na linii włosów, brwi a tego nienawidzę)
-miss sport so matte (kolor nawet ok, ale podkład nie wtapia się-maska)
-Revlon CS, Buff (odcien i trwalosc ok, niestety mnie koszmarnie zapycha)

Nie chce bawić się w kosmetyki mineralne, zamawianie na jakis portalach zagranicznych, do allegro tez nie jestem przekonana-kilka razy sie nacielam.

Duzo osob poleca dosyc drogie podklady a dla mnie cena jest niestety ograniczeniem.
Jakies pomysly? z gory bardzo dziekuje

Chyba ciężko będzie ci znależć coś bez parafiny i silikonów. Musiałabyś iść w kierunku eko podkładów, które są zazwyczaj drogie i mało kryjące.

Może coś z tego?
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,42...-matujacy.html
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,36...neralnych.html
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,47...na-spf-20.html

_polly_ a jak jest z najjaśniejszym odcieniem rimmela? nie wpada w róź?

PA czy używałyście Revlona Colorstay do cery suchej? Jak on się sprawuje?

Edytowane przez phenomena
Czas edycji: 2012-12-26 o 10:48
phenomena jest offline  
Stary 2012-12-26, 11:21   #1309
_polly_
Zakorzenienie

Cytat:

Jest różowawy, ale na skórze tego w ogóle nie widać, dopasowuje się.
I z tego co widziałam w gazetce z rossmanna, to będzie teraz na promocji, za niecałe 30zł.

_polly_ jest offline  
Stary 2012-12-26, 11:26   #1310
iamsolucky
Wtajemniczenie

Jestem podłamana tonacjami pokładów Mieszam już True Matcha W1 z Maybellinem 24h #005, pierwszy za ciemny i za żółty, drugi za ciemny i za różowo brzoskwiniowy TM C1 jest za różowy, N1 zbyt różowieje Golden Rose jeszcze w miarę wygląda mimo różowości bo jest na mnie bardzo jasny ale tradycyjnie dekolt i szyja odcinają się seledynem Korektor zielony z Delii bardzo ładnie wychładza podkłady ale co z tego jak jest TRAGICZNY, warzy się, pudrowy, podkłady razem z nim i na nim robią się widoczne i maskowate A na razie funduszy brak i muszę wymęczyć to co mam Żeby jeszcze te podkłady tak się nie utleniały Beże, neutrale albo żółkną albo różowieją za bardzo, żółtawe robią się pomarańczowe, chłodne utleniają się na brzoskwinię Chyba wrócę do bb bo lepiej się wtapiają.

Słyszałyście o tym podkładzie? C1 wygląda przyjemnie
http://www.beautyprofessor.net/2012_03_01_archive.html

Rimmel ma chłodną, różowo porcelanową tonację. Dziewczyny piszą że się dopasowuje przez niewielkie krycie.
iamsolucky jest offline  
Stary 2012-12-26, 12:40   #1311
qiniusia
Przyczajenie

Cytat:
Chyba ciężko będzie ci znależć coś bez parafiny i silikonów. Musiałabyś iść w kierunku eko podkładów, które są zazwyczaj drogie i mało kryjące.

Może coś z tego?

Dziekuje ci bardzo Przyjrze sie blizej tym podkladom. Wstepnie stwierdzam, ze najjasniejszy bell chyba bedzie za ciemny, czaiłam sie na catrice ale opinie sa podzielone o pharmacerisie nic nie wiem wiec ide czytac kwc
Ktos ma jeszcze jakies sugestie?
qiniusia jest offline  
Stary 2012-12-26, 13:08   #1312
Chaigata
Zakorzenienie

Ja mam to samo... utlenia się oj mocno.
Jedyne chyba co na mnie nie ciemnieje to stary Revlon CS, no ale to już cięższy podkład i może wysuszać.
Stary 2012-12-26, 13:31   #1313
Ingran
Psycho

iamsolucky, podzielam twój ból, ja mam Kobo Ideal Cover, który jest do i żadnego innego. Nic, tylko wyć
bzdura.

Maybe I'm the one who is the schizophrenic psycho...

Ingran jest offline  
Stary 2012-12-26, 13:45   #1314
qiniusia
Przyczajenie

Dziewczyny a ma któraś z Was możliwość porównania 2 odcieni Maybelline Affinitone (tego zwyklaka) a mianowicie 03 light sandbeige i tego nowego 02 light porcelain? w internecie nie znalazlam takiego porownania a jestem ciekawa czy rzeczywiscie ten 02 jest duzo jasniejszy....jesli tak to pobiegalabym po miescie bo slyszalam ze slabo dostepny i dlatego nie wiem czy gra jest warta swieczki czy dac sobie spokoj...
A jesli nie mozecie zrobic zdjec to chociaz napiszcie czy 02 rzeczywiscie jasniejszy i jaka ma tonacje-rozowa, neutralna, wpada w zolc?
qiniusia jest offline  
Stary 2012-12-26, 15:20   #1315
_polly_
Zakorzenienie

Jak któraś chce, to za koszty wysyłki i słoiczków mogę wysłać odlewki True match w1, LRP UC, MAP flw1nb, Rimmela MP, Inglota lw100.
Bo i tak nie zdążę tego zużyć.

_polly_ jest offline  
Stary 2012-12-26, 16:49   #1316
Clarity
Zadomowienie

Dziewczyny, a jak z odcieniami Estee Lauder double wear? Jest coś dla nas?
Stary 2012-12-26, 20:05   #1317
fiasco
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez qiniusia Pokaż wiadomość
A przemyślałaś opcje ze zbiorowymi zamówieniami na wizażu? to dość korzystna opcja i choć mogłoby wyjść drożej niż 35 zł to te kosmetyki często są bardzo wydajne.
Stary 2012-12-26, 20:39   #1318
Virginnia
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Clarity Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a jak z odcieniami Estee Lauder double wear? Jest coś dla nas?
http://www.esteelauder.pl/makijaz_po...r_stay-in.html

testowałam 'bone' ale "ciemność widzę, ciemność"

a z tego:
http://www.esteelauder.pl/makijaz_po...ear_light.html
miałam 'intensity' 1.0 i było jeszcze gorzej

Edytowane przez Virginnia
Czas edycji: 2012-12-26 o 20:40
Virginnia jest offline  
Stary 2012-12-26, 21:19   #1319
LeejdiNaati
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Dziewczyny mam do oddania Loreal True Match N1 użyty kilka razy. Jeśli któraś jest zainteresowana, to piszcie PW. Zmieniłam podkład na Revlona CS, który o dziwo kiedyś mnie zapychał a teraz nie i jest super
Stary 2012-12-27, 12:02   #1320
marynka42
Zakorzenienie

czy któraś miała może podkład Elizabeth Arden Soft Porcelain? nie znalazlam zadnych swatchy, a kusi mnie strasznie
marynka42 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
alabaster, alabasterowa skóra, bardzo jasny podkład, bladolice, bladość, blodziochy, cera, fluid, jasna cera, jasna oliwkowa cera, jasny podkład, kosmetyki kolorowe, make up, podkład, podkłady, skóra, trwały, twarz, złóty, żółtawy podkład

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości