Jasny podkład - zbiorczy cz II - Strona 52 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2013-01-20, 13:14   #1531
werka89
Kociara

Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez Madaaa Pokaż wiadomość
Ten podkład ma dobre recenzje. Chyba sie skusze. Jest tani Gdzie mozna dostac kosmetyki tej marki?
Zależy skąd jesteś. Mają stoiska, sklepy firmowe - można poszukać też w niesieciowych drogeriach

kilk! - oto mapka z sklepami gdzie są (kliknij swoje województwo, a dowiesz się gdzie są .

Kluska 🐾 / last.fm 🎶 / KWC 💄 / insta 📷

'Never give up on a dream just because of the time it will take to accomplish it. The time will pass anyway'

Earl Nightingale
mikroREKLAMA
Aukcje Allegro WOŚP - dla najmniejszych
Dorzuć się do akcji WOŚP i pobijmy po raz kolejny rekord.

Ta reklama pokazywana jest pod 21 138 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
werka89 jest offline  
Stary 2013-01-20, 13:27   #1532
Madaaa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez werka89 Pokaż wiadomość
Zależy skąd jesteś. Mają stoiska, sklepy firmowe - można poszukać też w niesieciowych drogeriach

kilk! - oto mapka z sklepami gdzie są (kliknij swoje województwo, a dowiesz się gdzie są .
No to u mnie nie ma Pozostaje internet.

---------- Dopisano o 13:27 ---------- Poprzedni post napisano o 13:19 ----------

werka89 a widzialas inne odcienie tego mineralnego golden rose 02? Umialabys go porownac do kolorystycznie do revlonu CS?
Madaaa jest offline  
Stary 2013-01-20, 13:53   #1533
werka89
Kociara

Niestety nie zerkałam, ale zobaczę, może w wt. jak będę w stolicy to zerknę jeśli chcesz

Kluska 🐾 / last.fm 🎶 / KWC 💄 / insta 📷

'Never give up on a dream just because of the time it will take to accomplish it. The time will pass anyway'

Earl Nightingale
mikroREKLAMA
Aukcje Allegro WOŚP - dla najmniejszych
Dorzuć się do akcji WOŚP i pobijmy po raz kolejny rekord.

Ta reklama pokazywana jest pod 21 138 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
werka89 jest offline  
Stary 2013-01-20, 14:11   #1534
Madaaa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez werka89 Pokaż wiadomość
Niestety nie zerkałam, ale zobaczę, może w wt. jak będę w stolicy to zerknę jeśli chcesz
Ok, dzięki miło by było Rozumiem, że 01 byl bardzo jasny? Ja jestem blada, ale przy niektorych dziewczynach z tego watku moja cera jest jednak ciemniejsza. Takze najasniejszy moglby okazac sie za jasny. Normalnie uzywam 150 z revlona albo najjasniejszy vichy dermablend.

Edytowane przez Madaaa
Czas edycji: 2013-01-20 o 14:13
Madaaa jest offline  
Stary 2013-01-20, 16:59   #1535
MissScareAll
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Oluchaa01 Pokaż wiadomość
Mam zamiar kupić TM w odcieniu W1. Z tego, co wyczytałam jest on trochę jaśniejszy i mniej różowy od Rimmella 010 (jeśli się mylę, to proszę mnie poprawcie), ale to pisałyście o wersji amerykańskiej. Ja natomiast mam pytanie, czy wersja amerykańska różni się kolorem od europejskiej? Czytałam, że któraś ma niby więcej drobinek, ale jak wygląda sprawa z odcieniem, czy w1 amerykański ma taki sam kolor, jak w1 europejski?
Polski W1 nie jest wcale jaśniejszy od Rimmela, wręcz przeciwnie, odrobinę ciemniejszy, utlenia się na pomarańczowo, nie różowo jak Rimmel.
Wersja amerykańska jest jaśniejsza i to dużo, W1 był najjaśniejszym podkładem, z jakim miałam do czynienia, ale poza kolorem był fatalny. Wysuszający, warzący się na twarzy, ogólnie źle wyglądał. Za to ta polska wersja jest przyjemniejsza w użytkowaniu, tyle, że niestety ciemniejsza.

---------- Dopisano o 16:49 ---------- Poprzedni post napisano o 16:46 ----------

Cytat:
Napisane przez maddie87 Pokaż wiadomość
Wyczytałam na blogach, że od dziś do 27 stycznia w Rossmannach jest promocja -40 % na wszystkie podkłady (oprócz Lovely)

Mam zamiar kupić Affinitone najjaśniejszy odcień (Light porcelain), ostatnio go sprawdzałam i odcień wydawał się całkiem sensowny...
Fajna promocja, ale nie dla bladych. Na próżno tam szukać jasnego podkładu, Rimmela i TM już mam, a i tak mi w pełni nie pasują...
Zbieram kaskę na Matchmastera 1.0 i Narsa Siberię, a niedługo przyleci do mnie Alabaster z Bobbi Brown, zdam relację.

---------- Dopisano o 16:59 ---------- Poprzedni post napisano o 16:49 ----------

Cytat:
Napisane przez Noodle Soup Pokaż wiadomość
Wiem, że większość z Was szuka tradycyjnych podkładów w jasnym odcieniu, ale może któraś się zainteresuje Jakiś czas temu zamówiłam próbki minerałów Meow i tradycyjnie sięgnęłam po te najjaśniejsze odcienie z możliwych. I jakie było moje zdziwienie, jak okazało się, że nie mogę ich używać... bo są za jasne
Obecnie używam ich na pół z pudrem bambusowym jako wykończenie na tradycyjny, płynny podkład.
Pięknie też widać, jak najjaśniejszy Catrice utlenił mi się na skórze, dobrze, że na twarzy nie robi takich cyrków.
Też nakupowałam kiedyś próbek i faktycznie, pierwsze dwa odcienie za jasne. Tylko niestety ja chyba nie mogę używać minerałów, ładnie wyglądają przez pierwszą godzinę, a potem "ciasto" na twarzy, koszmarek. Nie mam cery tłustej, tylko mieszaną, odwodnioną. Takie cudowne recenzja na KWC, a u mnie klapa. Nie wiem, jak można używać minerałów, próbowałam wielokrotnie z różnymi...
Stary 2013-01-20, 17:07   #1536
phenomena
Zakorzenienie

dziewczyny, możecie mi napsiać jaka jest róźnica między kalsycznym bourjois HM a wersją serum?
phenomena jest offline  
Stary 2013-01-20, 18:31   #1537
iamsolucky
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez phenomena Pokaż wiadomość
dziewczyny, możecie mi napsiać jaka jest róźnica między kalsycznym bourjois HM a wersją serum?
kolorystycznie dla mnie żadna Serum trochę mniej kryje, choć właściwie oba mają jak dla mnie marne krycie
iamsolucky jest offline  
Stary 2013-01-20, 19:41   #1538
phenomena
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
kolorystycznie dla mnie żadna Serum trochę mniej kryje, choć właściwie oba mają jak dla mnie marne krycie
chodzi mi bardziej o właściwości, stopień krycia, nawilżenie. oba mają w składzie alkohol?
phenomena jest offline  
Stary 2013-01-20, 22:38   #1539
MissScareAll
Zakorzenienie

Cytat:
U mnie obydwa dobrze kryły, a cery nie mam jakiejś przepięknej. Wystarczy odpowiednio nałożyć, wklepać. Wersja Serum na mojej skórze się nie utleniała, była jaśniejsza, dawała wykończenie bardziej rozświetlające, naturalne, "dewy". Dla mnie o niebo lepsza, ale zależy, czego oczekujesz.
Stary 2013-01-20, 23:07   #1540
marynka42
Zakorzenienie

Cytat:
chodzi mi bardziej o właściwości, stopień krycia, nawilżenie. oba mają w składzie alkohol?
serum jest lekko jasniejsze, wg mnie jest lepsze dla ceru suchej; daje troche taki wiekszy 'glow' niz wersja standardowa; jest tez trochę jasniejszy. i ma gorsze opakowanie, bo to pompka bez tloka
marynka42 jest offline  
Stary 2013-01-21, 01:18   #1541
Oluchaa01
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez MissScareAll Pokaż wiadomość
Polski W1 nie jest wcale jaśniejszy od Rimmela, wręcz przeciwnie, odrobinę ciemniejszy, utlenia się na pomarańczowo, nie różowo jak Rimmel.
Wersja amerykańska jest jaśniejsza i to dużo, W1 był najjaśniejszym podkładem, z jakim miałam do czynienia, ale poza kolorem był fatalny. Wysuszający, warzący się na twarzy, ogólnie źle wyglądał. Za to ta polska wersja jest przyjemniejsza w użytkowaniu, tyle, że niestety ciemniejsza.
No to mnie zasmuciłaś, bo poszukuję czegoś, co jest jasne jak Rimmel, ale nie chcę mieć ciasta na twarzy...
Oluchaa01 jest offline  
Stary 2013-01-21, 11:09   #1542
phenomena
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez marynka42 Pokaż wiadomość
serum jest lekko jasniejsze, wg mnie jest lepsze dla ceru suchej; daje troche taki wiekszy 'glow' niz wersja standardowa; jest tez trochę jasniejszy. i ma gorsze opakowanie, bo to pompka bez tloka
Potrzebuję właśnie czegoś do cery suchej Przyznam, że kupiłam kiedyś tradycyjny HM, ale źle wyglądał na mojej twarzy..Nie wiem dlaczego, ale dawał efekt.. mocnego przypudrowania?

A słyszałyście może o nowym Revlonie Nearly Naked? Odcienie prezentują się nieźle: http://nouveaucheap.blogspot.com/201...ed-makeup.html

tu jest filmik z aplikacją: http://www.youtube.com/watch?v=TiD-1IRpxio
phenomena jest offline  
Stary 2013-01-21, 11:28   #1543
Madaaa
Zakorzenienie

Cytat:
Potrzebuję właśnie czegoś do cery suchej Przyznam, że kupiłam kiedyś tradycyjny HM, ale źle wyglądał na mojej twarzy..Nie wiem dlaczego, ale dawał efekt.. mocnego przypudrowania?

A słyszałyście może o nowym Revlonie Nearly Naked? Odcienie prezentują się nieźle: http://nouveaucheap.blogspot.com/201...ed-makeup.html

Prezentuje sie fajnie. Ta laska niezle ciemną twarz ma w porównaniu do szyi, ładnie ją wybielił ten podkład A tak wogole strsznie duzo go nawaliła na twarz.
Madaaa jest offline  
Stary 2013-01-21, 11:38   #1544
phenomena
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Madaaa Pokaż wiadomość
Prezentuje sie fajnie. Ta laska niezle ciemną twarz ma w porównaniu do szyi, ładnie ją wybielił ten podkład A tak wogole strsznie duzo go nawaliła na twarz.
Nie żałowała sobie chociaż większość amerykańskich youtuberek podkładu nie oszczędza
Ciekawe kiedy pojawi się u nas.
phenomena jest offline  
Stary 2013-01-21, 11:50   #1545
mały_groszek
Zadomowienie

GG do mały_groszek

Dziewczyny, orientujecie się może w odcieniach podkładów Lumene lub Prestige Cosmetics?
Ostatnio myślę o podkładzie Lumene Triple Stay Matt Make up nr 1 (cream beige):
http://allegro.pl/lumene-podklad-mat...950891749.html
http://mojzakupoholizm.blogspot.com/...zem-i-bez.html
albo którymś z podkładów Prestige: Nude Skin: http://my-cup-of-tequila.blogspot.com/2012/08/review-presitge-skin-nude-foundation.html
lub Skin Prefection: http://fhtesta.shoper.pl/pl/p/Presti...FOUNDATION/828
Kolory wydają się być przyjemnie jasne i wpadające w żółte tony.

Ostatnio sprawdza się u mnie dość dobrze Maybelline Affinitone, ta zwykła wersja, w odcieniu 02 light porcelain, ale jest trochę za ciemny. Mam ciało w żółtych tonach,a twarz różowo-bladą Jak się wymaluję podkładem z różowym pigmentem to wyglądam nieciekawie. Wcześniej używałam wersji Affiniton 24H, i bardzo mi odpowiadał,ale kolor 005 light begie bardzo na mnie różowieje
W żadnym przedziale cenowym praktycznie nie ma sensownych żółtych, albo wpadających w żółć naprawdę jasnych podkładów. Wypróbowałam już tak wiele różnych, a wciąż nie mogę nic znaleźć. Wiem, że można szukać w Bobbi Brown, NARS czy Illamasqua, ale nie chcę brać w ciemno, bez przetestowania na sobie. Minerały też mi nie podeszły, a próbowałam wiele firm
Poza tym potrzebuję przyzwoitego krycia, i to rodzi kolejny problem.
Szkoda, że nie urodziłam się z jakąś ciemniejszą karnacją i bezproblemową cerą

Cytat:

Kolor vanilla wygląda naprawdę obiecująco!

mały_groszek jest offline  
Stary 2013-01-21, 14:58   #1546
phenomena
Zakorzenienie

w związku z promocją w rossmanie na podkłady rozważam zakup HM serum lub nowego match perfection.
czy któraś z was mogłaby je porównać pod względem krycia i stopnia nawilżenia?
phenomena jest offline  
Stary 2013-01-21, 15:04   #1547
lemka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mały_groszek Pokaż wiadomość
Dziewczyny, orientujecie się może w odcieniach podkładów Lumene lub Prestige Cosmetics?
Ostatnio myślę o podkładzie Lumene Triple Stay Matt Make up nr 1 (cream beige):
http://allegro.pl/lumene-podklad-mat...950891749.html
http://mojzakupoholizm.blogspot.com/...zem-i-bez.html
albo którymś z podkładów Prestige: Nude Skin: http://my-cup-of-tequila.blogspot.com/2012/08/review-presitge-skin-nude-foundation.html
lub Skin Prefection: http://fhtesta.shoper.pl/pl/p/Presti...FOUNDATION/828
Kolory wydają się być przyjemnie jasne i wpadające w żółte tony.

Ostatnio sprawdza się u mnie dość dobrze Maybelline Affinitone, ta zwykła wersja, w odcieniu 02 light porcelain, ale jest trochę za ciemny. Mam ciało w żółtych tonach,a twarz różowo-bladą Jak się wymaluję podkładem z różowym pigmentem to wyglądam nieciekawie. Wcześniej używałam wersji Affiniton 24H, i bardzo mi odpowiadał,ale kolor 005 light begie bardzo na mnie różowieje
W żadnym przedziale cenowym praktycznie nie ma sensownych żółtych, albo wpadających w żółć naprawdę jasnych podkładów. Wypróbowałam już tak wiele różnych, a wciąż nie mogę nic znaleźć. Wiem, że można szukać w Bobbi Brown, NARS czy Illamasqua, ale nie chcę brać w ciemno, bez przetestowania na sobie. Minerały też mi nie podeszły, a próbowałam wiele firm
Poza tym potrzebuję przyzwoitego krycia, i to rodzi kolejny problem.
Szkoda, że nie urodziłam się z jakąś ciemniejszą karnacją i bezproblemową cerą

Kolor vanilla wygląda naprawdę obiecująco!

Mam ten sam problem. Kolorystycznie pasuje mi idealnie podkład kryjący Sephora 05 - jasny i żółty, tylko jakościowo niestety nie bardzo. A próbowałaś podkładów Bourjois? 51 za ciemna dla ciebie?

Gdyby Dermablend VIchy miał jasny, żółty kolor, to bym go kupiła i tyle. Nie jest rewelacyjny, ale miał taką kremową, dość gęstą konsystencję i przez to na zimę, kiedy mam problemy ze skórkami był świetny.

Znacie coś podobnego do Dermablendu? Może coś z LRP?
Stary 2013-01-21, 15:31   #1548
sun_25
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez _polly_ Pokaż wiadomość
A macie porównanie rimmela do Affinitone?
Miałam nie kupować podkładów, ale co poradzę.
Własnie kupiłam sobie Affinitone, ale w promocji był jeszcze ten bez tych pigmentów HD i powiem, że dla mnie to będzie KWC. Jestem zachwycona. Krycie ma średnie, ale dwie warstwy lepiej kryją. Kolory mają super [ja kupiłam 24 golden beige, jest piękny taki leciutko opalony, nie wpada w róż czy ziemistość, jest taki promienny, a dodam, że obecnie absolutnie sie nie opalam i mam blada karnację, a dopasowuje się idealnie i super stapia z cerą]. Konsystencja faktycznie dośc rzadka, ale mi to nie przeszkadza. Mam skórę mieszaną ze słynna strefą T i powiem że zmatowiona jestem naprawdę kilka dobrych godzin [a specjalnie testuję go teraz bez bazy, pudru]. Super sie rozprowadza i skóra jest aksamitna. No ja jestem zachwycona, a przetestowałam już chyba 80% fluidów na rynku.

Jesli chodzi o Rimmel to mam akurat tenMatch Perfection Gel [ten w słoiczku] nie wiem czy o ten Ci chodzi. A więc tak, kupiłam najjasniejszy odcień 101, ale jednak jest dla mnie ciut za jasny. Rozprowadza się idealnie, ma fajną konsytencję, ale krycie jest wg mnie słabsze niż Affinitona. Jedna warstwę porównałabym nawet do kremów typu BB, bo nim można spokojnie uzyskać efekt " makijaż bez makijażu". Dwie warsty już ciut więcej zakryją. Ładnie sie dopasowuje do koloru skóry. Buzia jest super gładka. Absolutnie nie da się go przeadzić i mieć maski.

Ale dla mnie jednak Affinitone lepszy [ale może dlatego że ten odcień Rimmela źle dobrałam].
sun_25 jest offline  
Stary 2013-01-21, 16:00   #1549
fiasco
Wtajemniczenie

Cytat:
Lumene ma jasne podkłady, ale ten fajny, jasny odcień to Vanilla, ale nie wszystkie podkłady tej firmy mają ten odcień. Ja miałam dwa podkłady serii Natural Code - płynny matujący (kolor fajny, jaśniutki i dość neutralny, ale krycie dość marne) i kryjący w kompakcie (ale to meeeega bubel, na żaden sposób nie da się go nałożyć - a szkoda, bo jasnością odpowiada mniej więcej płynnemu NYX-owi Pale, lecz jest mniej różowy).
Gdyby nie zależało ci na kryciu, poleciłabym ci ten płynny z serii
Natural Code, bo daje bardzo ładne wykończenie (matowo-satynowe), bardzo ładnie wygładza i ujednolica koloryt, no tylko krycie nienajlepsze - przy dwóch warstwach można określić mianem co najwyżej średniego.

Z tego co wiem te odcienie Cream Beige już są troche ciemniejsze
Stary 2013-01-21, 17:39   #1550
mały_groszek
Zadomowienie

GG do mały_groszek

Cytat:
Napisane przez lemka Pokaż wiadomość
Mam ten sam problem. Kolorystycznie pasuje mi idealnie podkład kryjący Sephora 05 - jasny i żółty, tylko jakościowo niestety nie bardzo.
Nie wiedziałam, że Sephora ma obecnie jakiś podkład kryjący i to w takim odcieniu. Czytałam Twoją recenzję tego produktu na KWC, może się przejdę po próbkę z ciekawości. Swoją drogą kiedyś mieli b.dobrze kryjący podkład z spf 30, kolory wprawdzie nie należały do najjaśniejszych, ale świetnie się spisywał na mojej skórze. Niestety go wycofali
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,25...osci-cery.html

Cytat:
A próbowałaś podkładów Bourjois? 51 za ciemna dla ciebie?
Próbowałam (Healthy Mix obie wersje, 123 Perfect, Flower Perfection) - HM serum miał ładny, żółty kolor, ale zupełnie nie nadawał się do mojej cery (nie krył za bardzo, świecił się niemiłosiernie, ale w sumie na lato był dość fajny), podobnie jak jego wersja podstawowa (tu jednak ani kolor ani krycie mi nie pasowały). 123 na lato mógłby być (swoja drogą w innych krajach EU widziałam go także w numerze 50, bardzo jasny, ładny kolor, ale wpada w róż), ale nie daje takiego efektu ładnej cery, nie wiem, nie stapia się z nią czy jak??
Natomiast FP to była tragedia, nie wiem dlaczego (podkreślał wszystko co miał zakryć, wyglądał wyjątkowo nienaturalnie). Do tego kolor też mi nie pasował za bardzo, jakiś taki ziemisty wychodził na mojej cerze Poza tym często też mi podkłady ciemnieją na twarzy, więc muszę brać poprawkę na odcień, który widzę w butelce.

Cytat:
Gdyby Dermablend VIchy miał jasny, żółty kolor, to bym go kupiła i tyle. Nie jest rewelacyjny, ale miał taką kremową, dość gęstą konsystencję i przez to na zimę, kiedy mam problemy ze skórkami był świetny.
Gdzieś czytałam, że nr 12 bodajże jest jasny ( nie wiem jednak czy to nie o sztyft chodziło)?Ale czy nie jest zbyt ciężki?

Cytat:
Znacie coś podobnego do Dermablendu? Może coś z LRP?
Używałam LPR Toleriane, ale kolory ciemne jak dla mnie. 10 niby wpada w żółć, ale jakąś ciemną, a 11 to już taki beż pełną gebą i też do jasnych nie należy. Sam podkład natomiast był bardzo dobry dla mnie i do tego filtr spf 25, ale nadawał się tylko do używania zaraz po lecie.

Ładny, dość jasny żółty kolor ma Shiseido Sun Protection Liquid, ale ostatnio przerobili go na spf 30 zamiast spf 40 No i jednak na zimę za ciemny już, choć naprawdę dobrze kryje, fajnie wygląda na twarzy, daje efekt zdrowego matu i trzyma się cały dzień niemalże.

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
Lumene ma jasne podkłady, ale ten fajny, jasny odcień to Vanilla, ale nie wszystkie podkłady tej firmy mają ten odcień. Ja miałam dwa podkłady serii Natural Code - płynny matujący (kolor fajny, jaśniutki i dość neutralny, ale krycie dość marne) i kryjący w kompakcie (ale to meeeega bubel, na żaden sposób nie da się go nałożyć - a szkoda, bo jasnością odpowiada mniej więcej płynnemu NYX-owi Pale, lecz jest mniej różowy).
Gdyby nie zależało ci na kryciu, poleciłabym ci ten płynny z serii
Natural Code, bo daje bardzo ładne wykończenie (matowo-satynowe), bardzo ładnie wygładza i ujednolica koloryt, no tylko krycie nienajlepsze - przy dwóch warstwach można określić mianem co najwyżej średniego.

Z tego co wiem te odcienie Cream Beige już są troche ciemniejsze
Dzięki za odpowiedź Spojrzę jednak na ten Natural Code w najbliższym czasie i najwyżej będę się wspomagać korektorem. Może będzie dobry na wiosnę i lato. Poza tym Affinitone też nie ma jakiegoś mocnego krycia, a dwie warstwy już dają radę, więc liczę na to, że może mi się ten z Lumene spodobać

A ten Affinitone HD to jakaś ulepszona wersja tego obecnego?

Edytowane przez mały_groszek
Czas edycji: 2013-01-21 o 17:59 Powód: literówka
Stary 2013-01-21, 17:54   #1551
maaddzziiaa
Zakorzenienie

Witam ;-) Od jakiegoś czasu jestem konsultantką FM. Zamówiłam sobie próbki odcieni podkładów. Podkład z serii kryjącej ma odcień Alabaster- najjaśniejszy. Jako, że jestem posiadaczką jasnej cery, wypróbowałam go na sobie i muszę stwierdzić, że jest bardzo jasny! Dla mnie wręcz aż za! Jeśli jesteście posiadaczkami bardzo jasnej cery i zależy wam na "porcelanowym" efekcie- polecam ten odcień i podkład
maaddzziiaa jest offline  
Stary 2013-01-21, 17:58   #1552
mały_groszek
Zadomowienie

GG do mały_groszek

Cytat:
Napisane przez maaddzziiaa Pokaż wiadomość
Witam ;-) Od jakiegoś czasu jestem konsultantką FM. Zamówiłam sobie próbki odcieni podkładów. Podkład z serii kryjącej ma odcień Alabaster- najjaśniejszy. Jako, że jestem posiadaczką jasnej cery, wypróbowałam go na sobie i muszę stwierdzić, że jest bardzo jasny! Dla mnie wręcz aż za! Jeśli jesteście posiadaczkami bardzo jasnej cery i zależy wam na "porcelanowym" efekcie- polecam ten odcień i podkład
A w jakiej on jest tonacji? Żółtej czy różowej?

Stary 2013-01-21, 19:47   #1553
maaddzziiaa
Zakorzenienie

Cytat:
A w jakiej on jest tonacji? Żółtej czy różowej?
żółtej (kolor jest zbliżony do jasnego beżu)
maaddzziiaa jest offline  
Stary 2013-01-21, 21:07   #1554
lemka
Zakorzenienie

Cytat:
Nie wiedziałam, że Sephora ma obecnie jakiś podkład kryjący i to w takim odcieniu. Czytałam Twoją recenzję tego produktu na KWC, może się przejdę po próbkę z ciekawości. Swoją drogą kiedyś mieli b.dobrze kryjący podkład z spf 30, kolory wprawdzie nie należały do najjaśniejszych, ale świetnie się spisywał na mojej skórze. Niestety go wycofali
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,25...osci-cery.html

Próbowałam (Healthy Mix obie wersje, 123 Perfect, Flower Perfection) - HM serum miał ładny, żółty kolor, ale zupełnie nie nadawał się do mojej cery (nie krył za bardzo, świecił się niemiłosiernie, ale w sumie na lato był dość fajny), podobnie jak jego wersja podstawowa (tu jednak ani kolor ani krycie mi nie pasowały). 123 na lato mógłby być (swoja drogą w innych krajach EU widziałam go także w numerze 50, bardzo jasny, ładny kolor, ale wpada w róż), ale nie daje takiego efektu ładnej cery, nie wiem, nie stapia się z nią czy jak??
Natomiast FP to była tragedia, nie wiem dlaczego (podkreślał wszystko co miał zakryć, wyglądał wyjątkowo nienaturalnie). Do tego kolor też mi nie pasował za bardzo, jakiś taki ziemisty wychodził na mojej cerze Poza tym często też mi podkłady ciemnieją na twarzy, więc muszę brać poprawkę na odcień, który widzę w butelce.

Gdzieś czytałam, że nr 12 bodajże jest jasny ( nie wiem jednak czy to nie o sztyft chodziło)?Ale czy nie jest zbyt ciężki?

Używałam LPR Toleriane, ale kolory ciemne jak dla mnie. 10 niby wpada w żółć, ale jakąś ciemną, a 11 to już taki beż pełną gebą i też do jasnych nie należy. Sam podkład natomiast był bardzo dobry dla mnie i do tego filtr spf 25, ale nadawał się tylko do używania zaraz po lecie.

Ładny, dość jasny żółty kolor ma Shiseido Sun Protection Liquid, ale ostatnio przerobili go na spf 30 zamiast spf 40 No i jednak na zimę za ciemny już, choć naprawdę dobrze kryje, fajnie wygląda na twarzy, daje efekt zdrowego matu i trzyma się cały dzień niemalże.

A ten Affinitone HD to jakaś ulepszona wersja tego obecnego?
Jak tak czytam, to wydaje mi się, że mamy bardzo podobne wymagania i odczucia, co do podkładów. Shiseido był fajny, ale mnie zapchał. Dermablend jest ciężki, ale nie mam siły już szukać niczego . Mi np. HM Bourjois podkreślał skórki i był nietrwały. O którym Affinitonie piszesz? O tym w tubce? Jest dla ciebie jasny, żółty kolor?

Dziś oglądałam właśnie 2 podkłady LRP: Toleriane Teint i Creme Unifiance do suchej, ten drugi jest jaśniejszy. Natomiast nie wiem, jak one sprawdzą się na twarzy i czym się różnią. Może któraś z was może je porównać?
Stary 2013-01-21, 21:09   #1555
maddie87
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez maaddzziiaa Pokaż wiadomość
Mam ten podkład i odcień rzeczywiście jest bardzo jasny, beżowy i nie ciemnieje, ale niestety ma w sobie błyszczące drobinki :/ Poza tym średnio kryje i u mnie podkreśla suche skórki.
maddie87 jest offline  
Stary 2013-01-21, 21:28   #1556
Madaaa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez sun_25 Pokaż wiadomość
Własnie kupiłam sobie Affinitone, ale w promocji był jeszcze ten bez tych pigmentów HD i powiem, że dla mnie to będzie KWC. Jestem zachwycona. Krycie ma średnie, ale dwie warstwy lepiej kryją. Kolory mają super [ja kupiłam 24 golden beige, jest piękny taki leciutko opalony, nie wpada w róż czy ziemistość, jest taki promienny, a dodam, że obecnie absolutnie sie nie opalam i mam blada karnację, a dopasowuje się idealnie i super stapia z cerą]. Konsystencja faktycznie dośc rzadka, ale mi to nie przeszkadza. Mam skórę mieszaną ze słynna strefą T i powiem że zmatowiona jestem naprawdę kilka dobrych godzin [a specjalnie testuję go teraz bez bazy, pudru]. Super sie rozprowadza i skóra jest aksamitna. No ja jestem zachwycona, a przetestowałam już chyba 80% fluidów na rynku.

Jesli chodzi o Rimmel to mam akurat tenMatch Perfection Gel [ten w słoiczku] nie wiem czy o ten Ci chodzi. A więc tak, kupiłam najjasniejszy odcień 101, ale jednak jest dla mnie ciut za jasny. Rozprowadza się idealnie, ma fajną konsytencję, ale krycie jest wg mnie słabsze niż Affinitona. Jedna warstwę porównałabym nawet do kremów typu BB, bo nim można spokojnie uzyskać efekt " makijaż bez makijażu". Dwie warsty już ciut więcej zakryją. Ładnie sie dopasowuje do koloru skóry. Buzia jest super gładka. Absolutnie nie da się go przeadzić i mieć maski.

Ale dla mnie jednak Affinitone lepszy [ale może dlatego że ten odcień Rimmela źle dobrałam].
Rozumiem ze wzielas ten nowy Affinitione? Ile kosztowal cie w promocji?

Ja zastanawiam sie czy wziac Affinitione czy l'oreal true match jeszcze astor mattitude hd mnie zainteresowal, ale jest ponoc rozowy

Skoro jestes zachwcyona moze zaryzykuje. One chyba maja dosc bogata oferte kolorów?

A co do zelka to sie zgodze. Taki poltransparentny. Slabo kryje, ale po za tym jest trwały, ma ładny kolor, fajnie wyrównuje koloryt skory. Bylby moj gdyby lepiej krył

Edytowane przez Madaaa
Czas edycji: 2013-01-21 o 21:29
Madaaa jest offline  
Stary 2013-01-22, 09:14   #1557
Kamcix
Raczkowanie

Myślicie, że ten najjaśniejszy odcień Match Perfection z Rimmela jest ok? Mam ochote skorzystac z promocji

Kamcix jest offline  
Stary 2013-01-22, 09:25   #1558
iamsolucky
Wtajemniczenie

Cytat:
Mam ten podkład i odcień rzeczywiście jest bardzo jasny, beżowy i nie ciemnieje, ale niestety ma w sobie błyszczące drobinki :/ Poza tym średnio kryje i u mnie podkreśla suche skórki.
mogłabyś go z Revlonem CS porównać? Chodzi mi o stopień jasności

Kamcix zależy jaką masz tonację i jakiego krycia oczekujesz, ten Rimmel jest taki chłodno różowawo porcelanowy i kryje słabo, ot wyrównuje koloryt, cera wygląda zdrowo mimo nie za dużego krycia. Jak jesteś żółtawa to wątpię że się wtopi
iamsolucky jest offline  
Stary 2013-01-22, 11:25   #1559
maddie87
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
mogłabyś go z Revlonem CS porównać? Chodzi mi o stopień jasności
Jest zdecydowanie jaśniejszy od Buff, nie wiem może o 2-3 tony, a od Ivory jest jaśniejszy może o 1 ton i zdecydowanie bardziej beżowy i neutralny. Swoją drogą Colorstay na mojej cerze mocno się utleniał, a Ivory do tego strasznie różowiał :/
maddie87 jest offline  
Stary 2013-01-22, 13:40   #1560
iamsolucky
Wtajemniczenie

Cytat:
Jest zdecydowanie jaśniejszy od Buff, nie wiem może o 2-3 tony, a od Ivory jest jaśniejszy może o 1 ton i zdecydowanie bardziej beżowy i neutralny. Swoją drogą Colorstay na mojej cerze mocno się utleniał, a Ivory do tego strasznie różowiał :/
dzięki, brzmi ciekawie Mi CS też się utleniał, tylko dla mnie Revlon to ogólnie była masakra, wybitnie źle "leżał"
iamsolucky jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
alabaster, alabasterowa skóra, bardzo jasny podkład, bladolice, bladość, blodziochy, cera, fluid, jasna cera, jasna oliwkowa cera, jasny podkład, kosmetyki kolorowe, make up, podkład, podkłady, skóra, trwały, twarz, złóty, żółtawy podkład

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości