Jasny podkład - zbiorczy cz II - Strona 57 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2013-02-07, 20:36   #1681
enn_
Zakorzenienie

Mialam kiedys probke FF ale to dla mnie zupelny niewypal. Mieni sie strasznie, a krycie ma na poziomie kremu koloryzujacego. Do tego uwydatnial skorki, bleh. Marzy mi sie za to Lasting Silk w kolorze nieco jasniejszym od 2 - to by byl ideal. A teraz czaje sie na Face Atelier w bialym kolorze, bo wszystko wskazuje, ze to cudo nad cudami. Nie wiem nawet czy nie klikne i bialego i najjasniejszego po nim, zeby mieszac (zreszta ten bialy wlasnie do tego konkretnie jest stworzony). Jak wroce do domu wrzuce linki.
Stary 2013-02-07, 20:50   #1682
Pani Barokowa
Rozeznanie

Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Mialam kiedys probke FF ale to dla mnie zupelny niewypal. Mieni sie strasznie, a krycie ma na poziomie kremu koloryzujacego. Do tego uwydatnial skorki, bleh. Marzy mi sie za to Lasting Silk w kolorze nieco jasniejszym od 2 - to by byl ideal. A teraz czaje sie na Face Atelier w bialym kolorze, bo wszystko wskazuje, ze to cudo nad cudami. Nie wiem nawet czy nie klikne i bialego i najjasniejszego po nim, zeby mieszac (zreszta ten bialy wlasnie do tego konkretnie jest stworzony). Jak wroce do domu wrzuce linki.
Enn, ale powiedz mi kochana po co ci krycie z twoją cerą?
Podobno kiedyś Luminous Silk miał prawie biały odcień eh, szkoda że wycofali
Poza tym, ciekawe jak reszta podkładów Armaniego. Maestro, Designer... ten drugi ma podobno całkiem niezłe krycie, może kolor będzie jasny...

Edytowane przez Pani Barokowa
Czas edycji: 2013-02-07 o 20:54
Pani Barokowa jest offline  
Stary 2013-02-07, 21:04   #1683
enn_
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Pani Barokowa Pokaż wiadomość
Enn, ale powiedz mi kochana po co ci krycie z twoją cerą?
Podobno kiedyś Luminous Silk miał prawie biały odcień eh, szkoda że wycofali
Poza tym, ciekawe jak reszta podkładów Armaniego. Maestro, Designer... ten drugi ma podobno całkiem niezłe krycie, może kolor będzie jasny...
Ja nie potrzebuję dużego krycia, ale potrzebuję jednak jakieś krycie - mam trochę naczynek, zaczerwienień, do tego prawie zawsze mam mocno podkreślone usta (intensywna czerwień, bordo). Poza tym u mnie podkład dający krycie lekkie do średniego daje efekt cery absolutnie idealnej, skoro mogę osiągnąć taki efekt to czemu mam z niego rezygnować?

Podkład Face Atelier
Recenzje
Recenzja i swatche
Jeszcze jedna recenzja
I jeszcze jedna

Napaliłam się strasznie, bo w przeciwieństwie do innych białych podkładów, ten wydaje się mieć naprawdę świetną formułę. Ba, w ogóle ten podkład ma świetne recenzje i myślę, że mógłby być ideałem.

Co do Armaniego - reszta podkładów kolorami nie zachwyca. Już Luminous Silk jest ciemniejszy od Lasting Silk, reszta odcieni 2 to raczej żadna rewelacja. Chociaż sądzę, że dla jasnej, a nie bardzo jasnej karnacji może by się coś znalazło.

Edytowane przez enn_
Czas edycji: 2013-02-07 o 21:07
enn_ jest offline  
Stary 2013-02-07, 21:13   #1684
Pani Barokowa
Rozeznanie

Wydaje się super
Dostępny pewnie tylko przez internet?
btw, masz taką piękną cere naturalnie, czy po prostu o nią bardzo dbasz? Wybacz te wszystkie pytania, ale naprawdę twoja cera to marzenie, ile bym dała żeby móc wychodzić bez podkładu z domu...

Edytowane przez Pani Barokowa
Czas edycji: 2013-02-07 o 21:21
Pani Barokowa jest offline  
Stary 2013-02-07, 21:42   #1685
maddie87
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Jest jeszcze odcień 35 bodajże i chrapkę mam na niego, tylko nie wiem, gdzie go można znaleźć
Obawiam się, że ten odcień jest dostępny tylko na rynku azjatyckim, bo na takich blogach go tylko widziałam :/

40 Light ivory pojawia się od czasu do czasu na allegro i z tego co pisała jedna dziewczyna w KWC odcieniem przypomina jej Buff Revlona.
maddie87 jest offline  
Stary 2013-02-07, 22:05   #1686
Ingran
Psycho

Cytat:
Jak to mieni?
Cytat:
Napisane przez maddie87 Pokaż wiadomość
Obawiam się, że ten odcień jest dostępny tylko na rynku azjatyckim, bo na takich blogach go tylko widziałam :/

40 Light ivory pojawia się od czasu do czasu na allegro i z tego co pisała jedna dziewczyna w KWC odcieniem przypomina jej Buff Revlona.
Dla mnie to debilizm wprowadzać coś tylko na rynek azjatycki, jakby tu nie było jasnych cer...
bzdura.

Maybe I'm the one who is the schizophrenic psycho...

Ingran jest offline  
Stary 2013-02-07, 22:19   #1687
enn_
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Pani Barokowa Pokaż wiadomość
Wydaje się super
Dostępny pewnie tylko przez internet?
btw, masz taką piękną cere naturalnie, czy po prostu o nią bardzo dbasz? Wybacz te wszystkie pytania, ale naprawdę twoja cera to marzenie, ile bym dała żeby móc wychodzić bez podkładu z domu...
Tak, tylko przez Internet.
Odkąd biorę hormony mam dość niewymagającą cerę, muszę tylko pamiętać o dobrym oczyszczaniu i nawilżaniu,. Przy czym i tu musiałam dobrze trafić, bo dłuugo nie mogłam pozbyć się ani wągrów ani masy suchych skórek.
Nie wiem z czym masz problem dokładnie, ale moim zdaniem przede wszystkim nie warto oszczędzać na pielęgnacji, oraz warto się przejść do lekarza i upewnić, że problemy skórne nie są objawem czegoś większego.

Cytat:
Jak to mieni?
Ma pierdyliard drobinek.
Stary 2013-02-07, 23:58   #1688
Wampierz
Zakorzenienie

W Rossmannie jest promocja podkładów Maybelline, jakby kto był zainteresowany a nie wiedział Około 20 z haczykiem kosztują. Są Affinitone różne rodzaje, nie wiem czy inne też.
Dla mnie są za ciemne, ale może komuś przypasują, moja mama używa nawet nie najjaśniejszego Affinitone a ma cerę zdecydowanie jasną, chociaż nie skrajnie.
Stary 2013-02-08, 08:42   #1689
lemka
Zakorzenienie

Wampierz, a wiesz do kiedy ta promocja?

Już wiem, promocja jest w nowej gazetce na linię Affinitone.

Edytowane przez lemka
Czas edycji: 2013-02-08 o 08:47 Powód: dopisek
lemka jest offline  
Stary 2013-02-08, 15:56   #1690
Ingran
Psycho

Cytat:

Ma pierdyliard drobinek.
O, nie wiedziałam
bzdura.

Ingran jest offline  
Stary 2013-02-08, 16:42   #1691
werka89
Kociara

Kusicie tym Armanim - 08 z FF mi się podobał, a ten nowy pewnie też

Wampierz - stokrotne dzięki za twojego bloga - już teraz wiem kim jestem jeśli chodzi o kolorystykę

Musiałam pokruszyć puder z GR, bo mi wypadł z puderniczki , ale dzięki temu będę miała lepszy niż ten transparentny z inglota, co słabo matuje.

Kluska 🐾 / last.fm 🎶 / KWC 💄 / insta 📷

Edytowane przez werka89
Czas edycji: 2013-02-08 o 16:44
mikroREKLAMA
Aukcje Allegro WOŚP - dla najmniejszych
Dorzuć się do akcji WOŚP i pobijmy po raz kolejny rekord.

Ta reklama pokazywana jest pod 21 174 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
werka89 jest offline  
Stary 2013-02-08, 17:17   #1692
lemka
Zakorzenienie

Cytat:
Na pewno to nie jest to, czego szukam:/ kryje za słabo, choć już trochę wiem, jak się z nim obchodzić, żeby cię nie ciastolił i nie lepił.
A o którym Macu piszesz? Szkoda że są tak negatywne opinie o ich podkładach, bo kolorystycznie bym się pewnie tam odnalazła. Będąc jakiś czas temu w salonie, oglądałam je sobie i w sumie niby jest ich kilka a żaden nie wydawał mi się dobry do mojej cery, bo:
- Studio Fix, Machmaster i Longwear mają matowe wykończenia,
- Studio Scuplt wydaje się zbyt ciężki dla mojej mieszanej skóry,
- Face and Body nic nie kryje podobnie jak ten mineralny.

Teraz wyszły jakieś BB kremy, może one są fajne?
Stary 2013-02-08, 19:10   #1693
viki1988
Zakorzenienie

Właśnie, próbowal ktoś może BB cream'u z Gosh-a?? Widziałam ostatnio w drogerii heba i kolor był jaśniutki
Stary 2013-02-08, 19:19   #1694
Ingran
Psycho

Cytat:
Napisane przez lemka Pokaż wiadomość
A o którym Macu piszesz? Szkoda że są tak negatywne opinie o ich podkładach, bo kolorystycznie bym się pewnie tam odnalazła. Będąc jakiś czas temu w salonie, oglądałam je sobie i w sumie niby jest ich kilka a żaden nie wydawał mi się dobry do mojej cery, bo:
- Studio Fix, Machmaster i Longwear mają matowe wykończenia,
- Studio Scuplt wydaje się zbyt ciężki dla mojej mieszanej skóry,
- Face and Body nic nie kryje podobnie jak ten mineralny.

Teraz wyszły jakieś BB kremy, może one są fajne?
O Studio Sculpt.
bzdura.

Ingran jest offline  
Stary 2013-02-08, 21:38   #1695
dark01
Zakorzenienie

GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01

[QUOTE=enn_;39106076]Ja nie potrzebuję dużego krycia, ale potrzebuję jednak jakieś krycie - mam trochę naczynek, zaczerwienień, do tego prawie zawsze mam mocno podkreślone usta (intensywna czerwień, bordo). Poza tym u mnie podkład dający krycie lekkie do średniego daje efekt cery absolutnie idealnej, skoro mogę osiągnąć taki efekt to czemu mam z niego rezygnować?

Podkład Face Atelier
Recenzje
Recenzja i swatche
Jeszcze jedna recenzja
I jeszcze jedna

Napaliłam się strasznie, bo w przeciwieństwie do innych białych podkładów, ten wydaje się mieć naprawdę świetną formułę. Ba, w ogóle ten podkład ma świetne recenzje i myślę, że mógłby być ideałem.
...
gdzie mozna dostac ten podkład Face Atelier... bo to chyba cos czego szukam

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline  
Stary 2013-02-09, 00:52   #1696
enn_
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
Cytat:
Ja nie potrzebuję dużego krycia, ale potrzebuję jednak jakieś krycie - mam trochę naczynek, zaczerwienień, do tego prawie zawsze mam mocno podkreślone usta (intensywna czerwień, bordo). Poza tym u mnie podkład dający krycie lekkie do średniego daje efekt cery absolutnie idealnej, skoro mogę osiągnąć taki efekt to czemu mam z niego rezygnować?

Podkład Face Atelier
Recenzje
Recenzja i swatche
Jeszcze jedna recenzja
I jeszcze jedna

...
gdzie mozna dostac ten podkład Face Atelier... bo to chyba cos czego szukam
http://www.beautybay.com/, dostawa za darmo
Stary 2013-02-10, 12:26   #1697
iamsolucky
Wtajemniczenie

Ku przestrodze w ramach eksperymentu posmarowałam się dziś Eveline Art Scenic #light beige- nowym najjaśniejszym kolorem, poniżej rezultaty, wyjechałam też na szyję, zdjęcia słabiutkie ale mam nadzieję że widać tą cudną "dodającą zdrowia" brzoskwiniową plamę Jak będą pisać że ten kolor jest biały a dziewczęta komentujące są "córkami młynarza"- nie wierzcie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (39,2 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (14,3 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (17,5 KB, 19 załadowań)
iamsolucky jest offline  
Stary 2013-02-10, 12:35   #1698
werka89
Kociara

iamsolucky - widzę całkiem nieźle. Jak widać, Turek potrafi (Golden Rose), a Polak wciąż nie umie jasnych podkładów stworzyć... ech

P.S twoje swatche przypominają mi o największym koszmarze w dziale podkład.
Vipera, Satin Look, Lasting Foundation (Fluid o przedłużonym działaniu kryjącym)
Miałam nr 32, bo weź dorwij 31 Dobrze, że kumpela ze studiów mi mówiła, że wyglądam jak kaszana - i tak paradowałam przy TŻ - kupiony w przypadku zaćmienia umysłu i pani w drogerii co mówiła, że jest jasny (tia... ) - pamiętam go, a miałam jakieś 3 lata temu (zima 2009/2010)... Ech Werka, nie słuchaj się pani w drogerii

Edytowane przez werka89
Czas edycji: 2013-02-10 o 12:41
mikroREKLAMA

Ta reklama pokazywana jest pod 21 174 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
werka89 jest offline  
Stary 2013-02-10, 12:53   #1699
Ingran
Psycho

Dla mnie kolorystyka naszych podkładów to śmiech na sali:/ niezmiernie irytuje mnie to, że wyłącznie przez brak kolorów muszę brać podkłady z wyższej półki i się rujnować, choć te za 20zł mają świetne właściwości...
bzdura.

Ingran jest offline  
Stary 2013-02-10, 13:22   #1700
iamsolucky
Wtajemniczenie

Ja już tracę nadzieję że coś dopasuję nawet z prochów nic mi nie pasuje- choć te są akurat jasne tylko nie mogę za cholerę trafić z tonacją jutro zrobię porównanie Blusche z Pixie. Myslałam że kolor Butterscotch Toffee będzie w końcu dobry, tak ładnie kremowo i lekko żółto się prezentuje a na twarzy zonk- jest zbyt chłodno porcelanowy i szyja zrobiła się znowu seledynowo cytrynowa już nie wiem w jakie firmy i kolory celować:noniew iem:
iamsolucky jest offline  
Stary 2013-02-10, 14:02   #1701
Ingran
Psycho

Ja używam tego MACa ale daaaaaaaleeeeko mu do ideału coraz bardziej mnie kusi Max Factor LP ale mam mocne przeczucie, że będę żałować tego zakupu:P
bzdura.

Ingran jest offline  
Stary 2013-02-10, 14:21   #1702
iamsolucky
Wtajemniczenie

Cytat:
Ja używam tego MACa ale daaaaaaaleeeeko mu do ideału coraz bardziej mnie kusi Max Factor LP ale mam mocne przeczucie, że będę żałować tego zakupu:P
nie polecam poza tym on jest różowy, oksyduje, bleehh, koszmar przeszłości...
iamsolucky jest offline  
Stary 2013-02-10, 14:22   #1703
enn_
Zakorzenienie

Nie polecam LP. Nie wiem czy zachowuje się tak na każdej twarzy, ale na mojej z jasnego, mocno różowawego (ale i tak za ciemnego) podkładu utlenił się w ciemny róż, nie wiem czy kiedykolwiek, poza czasami gimnazjalnymi, miałam taką maskę na twarzy . Zmyłam go po 10 minutach i rzuciłam w kąt.
Stary 2013-02-10, 14:26   #1704
Sabriel_
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
nie polecam poza tym on jest różowy, oksyduje, bleehh, koszmar przeszłości...
Cytat:
Nie polecam LP. Nie wiem czy zachowuje się tak na każdej twarzy, ale na mojej z jasnego, mocno różowawego (ale i tak za ciemnego) podkładu utlenił się w ciemny róż, nie wiem czy kiedykolwiek, poza czasami gimnazjalnymi, miałam taką maskę na twarzy . Zmyłam go po 10 minutach i rzuciłam w kąt.
Zgadzam się Zrobił ze mnie ciemną świnkę i zapchał
Sabriel_ jest offline  
Stary 2013-02-10, 14:36   #1705
Ingran
Psycho

Oh no, dzięki za opinie:P bo na jakimś blogu czytałam, że laska miała żółte podtony ale LP dobrze się dopasowywał i żadnego różu nie było widać.... No to cóż, poszukiwań ciąg dalszy...
bzdura.

Ingran jest offline  
Stary 2013-02-10, 14:38   #1706
werka89
Kociara

Ja używam Illamasqua RF, choć idealny nie jest bo pryszcze po nim wyskakują jak szalone Ale przynajmniej tonacja jest ok. Wciąż choruję na Bobbiego MR tylko oczywiście w PL mojego odcienia nie ma.

Pewnie jakby ich razem połączył było by idealnie.

Edytowane przez werka89
Czas edycji: 2013-02-10 o 14:55
mikroREKLAMA

werka89 jest offline  
Stary 2013-02-10, 14:52   #1707
Ingran
Psycho

Ja choruję na Illę ale n razie funduszy brak;/
bzdura.

Ingran jest offline  
Stary 2013-02-10, 15:04   #1708
lemka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
Ku przestrodze w ramach eksperymentu posmarowałam się dziś Eveline Art Scenic #light beige- nowym najjaśniejszym kolorem, poniżej rezultaty, wyjechałam też na szyję, zdjęcia słabiutkie ale mam nadzieję że widać tą cudną "dodającą zdrowia" brzoskwiniową plamę Jak będą pisać że ten kolor jest biały a dziewczęta komentujące są "córkami młynarza"- nie wierzcie
A ja myślałam, że Max Factor jest różowawy.

Cytat:
Dla mnie kolorystyka naszych podkładów to śmiech na sali:/ niezmiernie irytuje mnie to, że wyłącznie przez brak kolorów muszę brać podkłady z wyższej półki i się rujnować, choć te za 20zł mają świetne właściwości...
A próbowałaś Pharmaceris kryjący Ivory? On jest jasny, coś jak HM 51.

Dziewczyny, a minerały wam nie odpowiadają? Ostatnio testuję akurat Everyday Minerals, odcienie Golden i jestem zadowolona. Do tego na skórze wyglądają bardzo naturalnie.
Stary 2013-02-10, 15:34   #1709
werka89
Kociara

lemka - dla mnie minerały są - albo uczulające (przygoda z EDM - koszmarek), albo są po prostu za suche - moja cera wbrew pozorom potrzebuje nawilzenia (co jest zaiste kuriozum bo mam ŁZS ). Po przygodzie z EDM stwierdziłam - ta bajka nie dla mnie.

A i co ważne - jestem jaśniejsza niż HM 51 - moja jasność to chyba NC12 (według skali made by M.A.C.) ale blizej mi do NC10 niż do NC15, bo podkłady lubią ciemnieć u mnie Dlatego nawet na Pharmaceris nie zerkam...

Edytowane przez werka89
Czas edycji: 2013-02-10 o 15:37
mikroREKLAMA

werka89 jest offline  
Stary 2013-02-10, 15:47   #1710
lemka
Zakorzenienie

werka, bardzo dobrze cię rozumiem, ale w takim wypadku trzeba albo zrezygnować całkowicie z podkładu albo kupić jasną bazę albo używać trochę ciemniejszego podkładu i brązowić się pudrem brązującym/samoopalaczem. Innego wyjścia nie ma .

Sama mam problemy ze znalezieniem czegoś sensownego a jestem w odcieniu właśnie tego Pharmaceris.

Tagi
alabaster, alabasterowa skóra, bardzo jasny podkład, bladolice, bladość, blodziochy, cera, fluid, jasna cera, jasna oliwkowa cera, jasny podkład, kosmetyki kolorowe, make up, podkład, podkłady, skóra, trwały, twarz, złóty, żółtawy podkład

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości