Jasny podkład - zbiorczy cz II - Strona 83 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2013-05-31, 18:18   #2461
iamsolucky
Wtajemniczenie

Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
nakładałam go bez filtra, dzisiaj nałożyłam go na lepiej nawilżoną i natłuszczoną skórę - ściemniał nieco mniej. No ale i tak musiałam go przypudrować minerałami - ze względu na krycie (którego potrzebowałam) i kolor
Ciekawa jestem tego True Ivory, ale skoro neutralny odcień pomarańczowieje, to obawiam się, że żółty odcień zrobi to samo

To bardzo ciekawe, że podkład niskopółkowy się sprawuje lepiej od L'oreala

Chociaż jestem na 95% pewna, że ciężko byłoby znaleźć dla mnie na wysokiej półce podkład. Nie wspominając o kolorze, ale jak zdarzało mi się z ciekawości macać takie podkłady w Douglasie (np Armaniego), to wszystkie były bardzo silikonowe... Niestety moja skóra się z silikonami specjalnie nie lubi

testery tego kamuflażu uświadczyłam na razie w Hebe, ale opakowania były tylko 2 - najciemniejszego koloru. W Naturach są nowe szafy ale nie ma jeszcze tych kamuflaży, ekspedientka mówiła że niebawem powinny się pojawić...
Tylko ostrzegam, że bardzo jasny to ten najjaśniejszy kolor nie jest. Jest w miarę podobny do drugiego co do jasności beżu z paletki korektorów Catrice, który u mnie jest w porządku, ale nie jestem super blada, z Pixie pasuje mi poziom 1 a nie 0.
Akurat w moim przypadku tak się dzieje- o ile True Match jest dosyć widoczny, suchy i wysuszający tak ten Miss Sporty jest mega lekki, nawilżający- czuć i widać nawilżenie skóry i tak jakos ładnie moja skóra wygląda, niby krycie bardzo lekkie daje tylko ujednolicenie ale naczynka niewidoczne i nie odcina się tak jak TM- tylko ma drobinki więc nie dla każdego Jest naprawdę ok jak na taka cenę.
Ideał kolorystyczny można znaleźć jeszcze w minerałach, tylko trzeba się w kasę i cierpliwość uzbroić żeby natrafić w tych wszystkich formułach, firmach. Szkoda że mi się Pixie warzyły i tłuściły bo jeszcze Ayperi było całkiem całkiem. Gdyby Meow były w jakimś polskim sklepie dostępne to bym zamówiła próbkę. A tak z zagranicy mi się nie chce.

Ja myślałam żeby ten kamuflaż kupić jak go kiedys zobaczę z przeznaczeniem pod oczy. Więc super jasny być nie musi a nawet nie powinien. Tylko nie wiem czy nie za ciężką konsystencję ma na te okolice..
iamsolucky jest offline  
Stary 2013-05-31, 18:28   #2462
lemka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez werka89 Pokaż wiadomość
O - spadacie mi z nieba z dyskusją o korektorach pod oczy

Ja jestem zimnym bladym żółtkiem - miałam (mam?) korektor w pisaku z Rimmela (z Match Perfection) ale nie jest ok (sprowadzany z UK dzięki kochanej siostrze - ocień 010, bo w PL najjaśniejszy jest 030 ). Za słabo kryje...

Ten G. Armani nada się dla cery takiej jak moja? Moje oczy wymagają rozświetlenia, bo są głęboko osadzone.. Zastanawiałam się ewentualnie za użyciem w to miejsce podkładu Illamasqua co mam, a muszę go jakoś zużyć, bo zbyt kryjący obecnie jest ( ).

Tia.. Właśnie widać jak pracuję, ale robię sobie akurat przerwę w pracy nad dyplomem - zostało już tylko 19 dni do dyplomu i 27 do pokazu
A jaki masz kolor cieni pod oczami? Moje są fioletowawe i żaden żółty korektor ich nie kryje, potrzeba koloru łososiowego . Szkoda że prawie nie ma takich na rynku.
Stary 2013-05-31, 19:13   #2463
dark01
Zakorzenienie

GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01

Cytat:
Napisane przez lemka Pokaż wiadomość
A jaki masz kolor cieni pod oczami? Moje są fioletowawe i żaden żółty korektor ich nie kryje, potrzeba koloru łososiowego . Szkoda że prawie nie ma takich na rynku.
...
z łososiowych jeżeli robisz zakupy za ranicą,to Eve Pearl Salmon Concealer zdecydowanie.
dark01 jest offline  
Stary 2013-05-31, 19:19   #2464
iamsolucky
Wtajemniczenie

Cytat:
też to zauważyłam, przy żółtawych korektorach cienie "robią się" szare a wcale nie zakryte
iamsolucky jest offline  
Stary 2013-05-31, 19:25   #2465
werka89
Kociara

Lemka - pod oczami najlepiej sprawują się u mnie żółtki - moje cienie są sino - różowe..

Kluska 🐾 / last.fm 🎶 / KWC 💄 / insta 📷

'Never give up on a dream just because of the time it will take to accomplish it. The time will pass anyway'

Earl Nightingale
mikroREKLAMA
Aukcje Allegro WOŚP - dla najmniejszych
Dorzuć się do akcji WOŚP i pobijmy po raz kolejny rekord.

Ta reklama pokazywana jest pod 21 144 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
werka89 jest offline  
Stary 2013-05-31, 19:56   #2466
Sunday Rose
Zakorzenienie

lemka, Alina Rose pisała kiedyś o różowym korektorze z Misslyn, jak znajdę, to zalinkuję

---------- Dopisano o 19:56 ---------- Poprzedni post napisano o 19:55 ----------

Szybko poszło http://www.alinarose.pl/2013/02/ulub...y-flormar.html
Stary 2013-05-31, 20:28   #2467
fiasco
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
też to zauważyłam, przy żółtawych korektorach cienie "robią się" szare a wcale nie zakryte
u mnie podobnie Podejrzewam, że łososiowy odcień byłby u mnie super, póki co wspomagam się różowym, na pewno daje radę duuużo lepiej niż żółty
Stary 2013-06-01, 07:59   #2468
lemka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
...
z łososiowych jeżeli robisz zakupy za ranicą,to Eve Pearl Salmon Concealer zdecydowanie.
Jak będę, to zwrócę na niego uwagę. Natomiast przydałoby się coś dostępnego tutaj, na miejscu. Wiem, że Benefit Erase paste jest łososiosowy, ale niestety jest trochę ciężki i pastowaty. Może MAC będzie coś miał? Tylko tam to nie wiem, który nada się pod oczy i będzie trochę krył. Polecany Lasting Finish Collection 2000 u mnie okazał się za suchy.

Cytat:
Dokładnie, u mnie wygląda to jeszcze gorzej niż bez korektora.

Cytat:
Napisane przez Sunday Rose Pokaż wiadomość
lemka, Alina Rose pisała kiedyś o różowym korektorze z Misslyn, jak znajdę, to zalinkuję

---------- Dopisano o 19:56 ---------- Poprzedni post napisano o 19:55 ----------

Szybko poszło http://www.alinarose.pl/2013/02/ulub...y-flormar.html
Dzięki za link, wiesz, ten Flormar, który jest tam pokazany, to właśnie coś takiego, o co mi chodzi. Może go wypróbuję.
Stary 2013-06-01, 10:49   #2469
Sunday Rose
Zakorzenienie

Nie ma za co, daj znać, czy Ci pasuje

Ja ostatnio ratuję się 'mineralnym' podkładem z Marizy, który mineralny jest tylko z nazwy, ale jest całkiem, całkiem, poza tym, że minimalnie ciemnieje, to jestem z niego dość zadowolona
Stary 2013-06-01, 12:37   #2470
lemka
Zakorzenienie

Cytat:
Akurat w moim przypadku tak się dzieje- o ile True Match jest dosyć widoczny, suchy i wysuszający tak ten Miss Sporty jest mega lekki, nawilżający- czuć i widać nawilżenie skóry i tak jakos ładnie moja skóra wygląda, niby krycie bardzo lekkie daje tylko ujednolicenie ale naczynka niewidoczne i nie odcina się tak jak TM- tylko ma drobinki więc nie dla każdego Jest naprawdę ok jak na taka cenę.
Ideał kolorystyczny można znaleźć jeszcze w minerałach, tylko trzeba się w kasę i cierpliwość uzbroić żeby natrafić w tych wszystkich formułach, firmach. Szkoda że mi się Pixie warzyły i tłuściły bo jeszcze Ayperi było całkiem całkiem. Gdyby Meow były w jakimś polskim sklepie dostępne to bym zamówiła próbkę. A tak z zagranicy mi się nie chce.

Ja myślałam żeby ten kamuflaż kupić jak go kiedys zobaczę z przeznaczeniem pod oczy. Więc super jasny być nie musi a nawet nie powinien. Tylko nie wiem czy nie za ciężką konsystencję ma na te okolice..
A ten Miss Sporty jest różowawy? Miałaś może Photoready? On nie jest czasem do niego podobny jeżeli chodzi o właściwości?
Stary 2013-06-01, 20:51   #2471
Leora
Rozeznanie

GG do Leora

Drogie wizażanki, a czym rozjaśniacie swoje podkłady? Bardzo lubię Bourjois HM, jednak jest dla mnie trochę za ciemny, a chciałabym go nadal używać. Czy jakieś tańsze, białe bazy wymieszane z nim, dałyby radę? (np. ta z Kobo, tylko czytałam, że jest konsystencji kremu nawilżającego i nie jestem pewna, czy to by rozjaśniło cokolwiek ?)
Stary 2013-06-01, 21:22   #2472
enn_
Zakorzenienie

Moze sie myle, ale wydaje mi sie, ze nie kryjaca baza tylko zmniejszy krycie.
Stary 2013-06-01, 21:41   #2473
fiasco
Wtajemniczenie

Niedrogi biały podkład ma Stargazer (do kupienia przez internet), ale jakościowo ponoć kiepski. Ewentualnie jasnym, kryjącym pudrem. Może można kombinować, dodając np dwutlenek tytanu, ale to zmieni jego konsystencję i być może właściwości
Stary 2013-06-01, 21:58   #2474
enn_
Zakorzenienie

I niedrogi tez jest bialy podklad Barry M, mozna kupic na ebayu za ok 40zl.
makeupalley

swatche:
raz
dwa
3

Edytowane przez enn_
Czas edycji: 2013-06-01 o 21:59
enn_ jest offline  
Stary 2013-06-01, 22:45   #2475
Leora
Rozeznanie

GG do Leora

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Moze sie myle, ale wydaje mi sie, ze nie kryjaca baza tylko zmniejszy krycie.
Właśnie też mam takie obawy, ale wpisując w google 'jak rozjaśnić podkład' najczęściej takie propozycje padają (aby rozjaśnić białą bazą).

Ten podkład z Berry M świetny, szkoda, że dostępny tylko (chyba) na ebay, bo nigdy jeszcze stamtąd nie zamawiałam.

A co do StarGazer - czaiłam się na niego, ale właśnie ma nieciekawe opinie.
Leora jest offline  
Stary 2013-06-01, 23:00   #2476
enn_
Zakorzenienie

Baza musialaby byc kryjaca, nie dajaca koloru tylko rozcienczy podklad.

Tylko na ebayu, ale wydaje sie byc w miare ok, z tej polki cenowej watpie zebys znalazla cokolwiek innego (poza stargazerem, ktory jest chyba zupelna kupa ) - przynajmniej ja nigdy nie trafilam.
Z wyzszej polki bedzie Illamasqua (RLF rozjasni podklad, ale zmienia wlasciwosci na minus, ew. Skin Base moglby sie nadac), MAP (ale to samo co w przypadku RLF) i Face Atelier (moim zdaniem cudo, ale przesylka tylko z zagranicy i do tanich nie nalezy - za 20 ml ok 150 zl, za 30 ml 190 zl)
Stary 2013-06-02, 08:26   #2477
iamsolucky
Wtajemniczenie

Cytat:
A ten Miss Sporty jest różowawy? Miałaś może Photoready? On nie jest czasem do niego podobny jeżeli chodzi o właściwości?
Miss Sporty jest taki lekko żółtawo beżowo różowy, bez dominujący tonów. Ja go rozjaśniam pudrem z Golden Rose i daje radę, ale sam to jest taki beżowy i za ciemny oczywiście mimo to nie robi drastycznego przejścia jak podkłady, jakiś bardzo różowy nie jest ale i do typowej żółci mu daleko, powiedziałabym że nie ma zdecydowanych tonów, jest raczej neutralno beżowy. Później jak światło pozwoli to porównam go z True Match W1.
Właściwości może i ma podobne z tym że Photoready ma inne te drobinki i na skórze był u mnie wręcz opalizujący. W Miss Sporty one sporo zanikają w trakcie rozsmarowywania, znaczy mikroskopijne dalej są ale bardzo subtelne niemalże niewidoczne- jak dla mnie- bo jak ktoś kompletnie żadnych drobinek nie toleruje to mu nie przypadnie do gustu a po przypudrowaniu też są jeszcze mniej widoczne
iamsolucky jest offline  
Stary 2013-06-02, 08:49   #2478
lemka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Leora Pokaż wiadomość
Właśnie też mam takie obawy, ale wpisując w google 'jak rozjaśnić podkład' najczęściej takie propozycje padają (aby rozjaśnić białą bazą).

Ten podkład z Berry M świetny, szkoda, że dostępny tylko (chyba) na ebay, bo nigdy jeszcze stamtąd nie zamawiałam.

A co do StarGazer - czaiłam się na niego, ale właśnie ma nieciekawe opinie.
On jest słabo kryjący, myślę że średnio się sprawdzi. Może da się kupić gdzieś biały korektor? Np. z Kobo jest takie poczwórny, może da się go domieszać?

Tutaj dziewczyna pisze, że się sprawdza: http://kosmetykoholiczka.blogspot.co...ector-mix.html.

Poza tym Inglot ma biały korektor: http://www.inglotcosmetics.com/37.cr..../product/9334.

Sama z ciekawości sprawdzę oba typy. Do tego gęstego można dolać kroplę Duraline'u i wtedy ponoć zmienia się rewelacyjnie konsystencja.

Edytowane przez lemka
Czas edycji: 2013-06-02 o 09:06 Powód: dopisek
lemka jest offline  
Stary 2013-06-02, 09:06   #2479
werka89
Kociara

Ja na pewno nie polecam tych korektorów z Inglota - http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,15...ce.html&next=1 do takiej operacji - nie da rady się ich domieszać i niestety kolor podkładu wychodzi (miałam je gdy posiadałam podkład Vipery - http://wizaz.pl/kosmetyk/produkt.php...t=13784&next=1 - najgorszy podkład ever jak testowałam) - właśnie tak paradowałam przed studentem (kumplem) Dobrze, że przyjaciółka uświadomiła, że niezbyt korzystnie wyglądam - akurat przed nim wolałabym tak nie wyglądać Dlatego nie polecam z osobistego doświadczenia. Po prostu wychodziły pomarańczowe tony w Viperze.. A miałam najjaśniejszy jaki jest dostępny - nr 32 (sic!)

Obecnie spróbuję domieszać do Rimmela (na gorsze zmiany) - Illamasqua RLF bo za Chiny ludowe nie mogę go samego używać (za bardzo kryje ) i jest za ciężki

Kluska 🐾 / last.fm 🎶 / KWC 💄 / insta 📷

'Never give up on a dream just because of the time it will take to accomplish it. The time will pass anyway'

Earl Nightingale

Edytowane przez werka89
Czas edycji: 2013-06-02 o 09:13
mikroREKLAMA
Aukcje Allegro WOŚP - dla najmniejszych
Dorzuć się do akcji WOŚP i pobijmy po raz kolejny rekord.

Ta reklama pokazywana jest pod 21 144 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
werka89 jest offline  
Stary 2013-06-02, 09:53   #2480
Freya666
Rozeznanie

Cytat:
O dzięki za swatche

Kurna wcale nie jest jasny ten Maybelline czyżby jasny był jedynie ten różowy- snow white? Ale jest jeszcze kolor true ivory zdaje się wpadający w żółć, fajnie jakby ktoś miał te wszystkie kolory i porównał Masz rację z buff robi się peach po utlenieniu A nakładałaś go na filtr? Wiecie co, ja od dwóch dni na gębę kładę Miss Sporty "bb krem" i jakis super jasny nie jest ale o dziwo jest dla mnie lepszy jakościowo i odrobinkę lepszy kolorystycznie od Loreala TM W1 L'oreal jest droższy 5 razy a wygląda 5 razy gorzej od Miss Sporty Tak na chwilę obecną z braku kasy i sfrustrowana L'orealem który nie chce się skończyć kupiłam to lekkie rozświetlające mazidło...

A widziałyści/macałyściee w Naturach ten kamuflaż z Catrice? Bo ja tylko o nim czytam a nie widzę.

Z dolnej półki również polecam ten puder Golden Rose o którym pisze fiasco. Mam odcień 101 jest taki czysto neutralny choć wydaje się leciutko żółtawy ale na twarzy jest neutralny i jasny. Kolor 103 wydawał mi się jaśniejszy i bardziej różowy.
Mowa o europejskim True Match?
Freya666 jest offline  
Stary 2013-06-02, 13:46   #2481
iamsolucky
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Freya666 Pokaż wiadomość
Mowa o europejskim True Match?
Tak teraz widzę jaki ten Miss Sporty brzoskwiniowy przy L'orealu Nie wiem jak wytłumaczyć to że się lepiej wtapia chyba dlatego że ma mniejsze krycie, nie oksyduje i no ja go obowiązkowo pudrem rozjaśniam a TM na paszczy mocno żółknie i bardziej ciemnieje Co faktu nie zmienia że obu do jasności daleko

Biały korektor w sztyfcie jest też z Golden Rose

http://goldenrose-styl.pl/sklep/prod...d_product=1877

Sposób z Duraline bardzo polecam sama go nawet bezpośrednio z podkładem na ręku mieszam, przedłuża trwałość makijażu. W ogóle do wszystkiego Duraline wlewam

Zdjęcia: światło dzienne, flesz i rozsmarowane
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg obraz1.jpg (34,0 KB, 63 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg obraz2.jpg (24,7 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg obraz3.jpg (27,1 KB, 22 załadowań)
iamsolucky jest offline  
Stary 2013-06-02, 14:42   #2482
lemka
Zakorzenienie

iamsolucky, a jak Doraline wpływa na lekki podkład? Rozumiem, że przy gęstych podkładach sprawia, że stają się one lżejsze. Mam HM Serum teraz i lubię go, ale chciałabym w jakiś sposób polepszyć jego trwałość i poprawić krycie. Może dokupię sobie ten korektor z Golden Rose, próbowałaś go może?
Stary 2013-06-02, 16:01   #2483
Freya666
Rozeznanie

Wink Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Tak teraz widzę jaki ten Miss Sporty brzoskwiniowy przy L'orealu Nie wiem jak wytłumaczyć to że się lepiej wtapia chyba dlatego że ma mniejsze krycie, nie oksyduje i no ja go obowiązkowo pudrem rozjaśniam a TM na paszczy mocno żółknie i bardziej ciemnieje Co faktu nie zmienia że obu do jasności daleko

Sposób z Duraline bardzo polecam sama go nawet bezpośrednio z podkładem na ręku mieszam, przedłuża trwałość makijażu. W ogóle do wszystkiego Duraline wlewam

Zdjęcia: światło dzienne, flesz i rozsmarowane
Ja się bardzo polubiłam z True Match W1, ale tą amerykańską wersją.

W linkach poniżej znalezione swatche i recenzja. Chociaż ja w porównaniu do autorki uważam, że trwałość nie jest wcale taka zła (może to kwestia pudru? nie wiem), a mam cerę mieszaną (w tym bardzo tłustą na nosie i tłustą na czole). Choć wiadomo, że nie zastyga jak Colorstay. Ale wygląda bardzo dobrze na skórze i ma piękny kolor.

http://strefaprozniaka.blogspot.com/...n-zdjecia.html
http://strefaprozniaka.blogspot.com/...-z-bliska.html
Freya666 jest offline  
Stary 2013-06-02, 17:31   #2484
dark01
Zakorzenienie

GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01

Cytat:
iamsolucky, a jak Doraline wpływa na lekki podkład? Rozumiem, że przy gęstych podkładach sprawia, że stają się one lżejsze. Mam HM Serum teraz i lubię go, ale chciałabym w jakiś sposób polepszyć jego trwałość i poprawić krycie. Może dokupię sobie ten korektor z Golden Rose, próbowałaś go może?
...
wtrące się...może nie,że lżejsze tylko trwalsze i maja lepszy poslizg na skórze
dark01 jest offline  
Stary 2013-06-02, 19:27   #2485
iamsolucky
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
...
wtrące się...może nie,że lżejsze tylko trwalsze i maja lepszy poslizg na skórze

Na pewno duraline nie zwiększa krycia podkładu- przynajmniej ja tego nie zauważyłam. Tak jak napisała darko1 polepsza trwałość, choć nie aż tak jak w przypadku cieni a True Match haniebnie u mnie nie trwały z duralinem nawet daje radę no i rozrzedza podkład chwilę po wymieszaniu dzięki czemu mamy super poślizg- taki wręcz olejkowy. Z burżujem wymieszany pewnie byłby mega mega rzadki, jak masz go w domu to spróbuj tego sposobu. Mnie akurat krzywdy nie robi używanie go na gębę, nie zanotowałam podrażnienia czy wysypu

Ten korektor z Golden Rose kiedyś miałam ale odcień #02 bardzo jasny cielisto żółtawy, był tępy, suchawy nie lubiłam go, dopiero jak mi się kończył to kupiłam duraline i też o wiele przyjemniej sie go używało robił się miękki, płynny i naturalniejszy na skórze

Freya666 wiem że ten amerykański jest jaśniutki ale wydaje mi się że bym się z nim nie polubiła
iamsolucky jest offline  
Stary 2013-06-02, 19:52   #2486
enn_
Zakorzenienie

Cytat:

Na pewno duraline nie zwiększa krycia podkładu- przynajmniej ja tego nie zauważyłam. Tak jak napisała darko1 polepsza trwałość, choć nie aż tak jak w przypadku cieni a True Match haniebnie u mnie nie trwały z duralinem nawet daje radę no i rozrzedza podkład chwilę po wymieszaniu dzięki czemu mamy super poślizg- taki wręcz olejkowy. Z burżujem wymieszany pewnie byłby mega mega rzadki, jak masz go w domu to spróbuj tego sposobu. Mnie akurat krzywdy nie robi używanie go na gębę, nie zanotowałam podrażnienia czy wysypu

Ten korektor z Golden Rose kiedyś miałam ale odcień #02 bardzo jasny cielisto żółtawy, był tępy, suchawy nie lubiłam go, dopiero jak mi się kończył to kupiłam duraline i też o wiele przyjemniej sie go używało robił się miękki, płynny i naturalniejszy na skórze

Freya666 wiem że ten amerykański jest jaśniutki ale wydaje mi się że bym się z nim nie polubiła
A poza iloscia drobinek i opakowaniem sa miedzy nimi jakies wieksze roznice?
Mnie kolor amerykanskiego TM w miare pasowal, ale jakosc to dla mnie koszmar pod kazdym wzgledem - drobinki, trwalosc, konsystencja, bleh. Ale opakowanie za to bardzo lubie.

Ja bym sie chyba nie pokusila o smarowanie Duralinem calej twarzy - w sumie nie wiem dokladnie czemu, bo jesli na powieki sie nadaje, to nie powinien chyba szkodzic innym partiom twarzy, ale jednak...
Trwalosc makijazu poprawiam fixerami - All Nighterem UD wymiennie z Clarinsem Fix-Make up. Ku mojemu zaskoczeniu obydwa spokojnie nadaja sie na dzien, nie czuc ich na skorze, nie wplywaja w ogole na jej kondycje. Drugi ciut fajniejszy, ale straszne zdzierstwo, za 30 ml (co wystarczy na miesiac regularnego uzywania) 22 funty. Ale All Nightera za nieco nizsza cene jest 4 razy wiecej.
Wychodze z domu ok 9:30 ze swiezo zrobionym makijazem, jak wracam kolo 20 to wyglada wlasciwie identycznie (pomijajac np. nos kiedy mam katar, no ale nie oczekujmy cudow). Wczesniej ok 14-15 juz widzialam, ze makijaz powoli znika.
Jesli kogos stac to polecam z czystym sercem.
Stary 2013-06-02, 20:39   #2487
Freya666
Rozeznanie

Cytat:
Mnie kolor amerykanskiego TM w miare pasowal, ale jakosc to dla mnie koszmar pod kazdym wzgledem - drobinki, trwalosc, konsystencja, bleh. Ale opakowanie za to bardzo lubie.

Ja bym sie chyba nie pokusila o smarowanie Duralinem calej twarzy - w sumie nie wiem dokladnie czemu, bo jesli na powieki sie nadaje, to nie powinien chyba szkodzic innym partiom twarzy, ale jednak...
Trwalosc makijazu poprawiam fixerami - All Nighterem UD wymiennie z Clarinsem Fix-Make up. Ku mojemu zaskoczeniu obydwa spokojnie nadaja sie na dzien, nie czuc ich na skorze, nie wplywaja w ogole na jej kondycje. Drugi ciut fajniejszy, ale straszne zdzierstwo, za 30 ml (co wystarczy na miesiac regularnego uzywania) 22 funty. Ale All Nightera za nieco nizsza cene jest 4 razy wiecej.
Wychodze z domu ok 9:30 ze swiezo zrobionym makijazem, jak wracam kolo 20 to wyglada wlasciwie identycznie (pomijajac np. nos kiedy mam katar, no ale nie oczekujmy cudow). Wczesniej ok 14-15 juz widzialam, ze makijaz powoli znika.
Kupiłam go dla koloru - chciałam nim rozjaśniać Revlona CS, ale pewnego dnia, pomimo przeczytania recenzji, stwierdziłam, że spróbuję użyć go samego. I zdziwiłam się bardzo, naprawdę zaskoczyłam pozytywnie.
Drobinek po przypudrowaniu u mnie prawie nie widać, trwałość na mnie jest zaskakująco dobra, a konsystencja przyjemna (w porównaniu do CS np.). No i kolor sam okazał się dobry, z resztą ciemniejszy ni z myślałam, że będzie. Próbowałam wiele razy znaleźć coś lepszego (albo przynajmniej podobnego) dla mojej skóry - nie znalazłam. Nie mówię, że jest 8. cudem świata i każdemu podpasuje, ale myślę, że warto spróbować. I uwielbiam takie butelki.

Edytowane przez Freya666
Czas edycji: 2013-06-02 o 20:47
Freya666 jest offline  
Stary 2013-06-02, 21:13   #2488
iamsolucky
Wtajemniczenie

Cytat:

Nie miałam amerykańskiego, jedynie czytałam w necie opinie że właściwości są baaardzo podobne, a amerykański jeśli już to trochę "gorszy" Dla mnie True Match to jest masakra, kompletnie mi nie odpowiada więc nawet do amerykańskiego mnie nie ciągnie mimo fajnego koloru

Ja z tym duralinem zaczęłam próbować z jednego powodu- jest on tak wydajny że zanim zdążę go zużyć tylko z cieniami to praktycznie cały wywalę jak minie termin ważności. O dziwo fajnie sie sprawdza zastosowany w ten sposób. Dzień w dzień go nie używam ale dosyć często, w zależności co nakładam. No i kurcze buteleczka tego amerykańskiego TM fajna ale kompletnie niepraktyczna, strasznie nie lubię podkładów w takich butelkach z szerokim otworem beż żadnej pompki.

Edytowane przez iamsolucky
Czas edycji: 2013-06-02 o 21:14
iamsolucky jest offline  
Stary 2013-06-02, 21:24   #2489
enn_
Zakorzenienie

Mnie ten brak pompki tu akurat tak nie przeszkadza, ale generalnie i tak - poza kolorem - w TM nie podoba mi sie nic. W sumie ja juz nie narzekam, jednak trzymam sie tego mojego zestawu, ale fajnie byloby znalezc alternatywe - zawsze sie boje, ze jesli bede uzywac czegos non stop to skora sie zbuntuje.
Stary 2013-06-02, 21:27   #2490
Leora
Rozeznanie

GG do Leora

Cytat:

Zaciekawił mnie ten korektor, jednak... jak takiego używać? Na podkład, pod podkład? Czy może da się je jakoś wymieszać?
Mam na myśli lekkie rozjaśnienie twarzy, podkładu, a nie konturowanie.
Leora jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
alabaster, alabasterowa skóra, bardzo jasny podkład, bladolice, bladość, blodziochy, cera, fluid, jasna cera, jasna oliwkowa cera, jasny podkład, kosmetyki kolorowe, make up, podkład, podkłady, skóra, trwały, twarz, złóty, żółtawy podkład

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości