Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtopowo część IV. - Strona 115 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2012-05-21, 23:07   #3421
spiritusmovens
Rozeznanie

Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtopowo część IV.

Cytat:
Napisane przez AmaiMomo Pokaż wiadomość
Ja używam Alterry, ale odżywki.

Swoją drogą...co zrobić, żeby włosy były bardziej błyszczące? Farba się bardzo wypłukała i moje włosięta są totalnie matowe.

Jak już kiedyś pisałam - olejowanie mi nie służyło.
powiem Ci, że chyba nie ma sposobu, ewentualnie silikony, ja się ich nie wyrzekam całkowicie, bo jak nie używałam to końce mi się niszczyły szybko po spłukaniu odżywki daję maskę z dove na minute na końce i jestem zadowolona

---------- Dopisano o 23:07 ---------- Poprzedni post napisano o 23:06 ----------

Cytat:
Napisane przez TwojaKokaina Pokaż wiadomość
alterra ma granat z aloesem bardzo fajny i do tego naturalny
muszę spróbować, do tej pory z alterry miałam tylko ten z bambusem byłam zadowolona, ale bardzo niewydajny był według mnie niestety
spiritusmovens jest offline  
Stary 2012-05-21, 23:22   #3422
TwojaKokaina
Zakorzenienie

to fakt, bo małe są. ale zaczęłam nalewać do kubeczka i rozpuszczać w wodzie, więc trochę lepiej jest
TwojaKokaina jest offline  
Stary 2012-05-21, 23:27   #3423
AmaiMomo
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez spiritusmovens Pokaż wiadomość
powiem Ci, że chyba nie ma sposobu, ewentualnie silikony, ja się ich nie wyrzekam całkowicie, bo jak nie używałam to końce mi się niszczyły szybko po spłukaniu odżywki daję maskę z dove na minute na końce i jestem zadowolona

---------- Dopisano o 23:07 ---------- Poprzedni post napisano o 23:06 ----------

[/COLOR]

muszę spróbować, do tej pory z alterry miałam tylko ten z bambusem byłam zadowolona, ale bardzo niewydajny był według mnie niestety

Ja mam z brzoskwinią. Nawet fajny - włosy są po nim puszyste i łatwo się rozczesują, ale nie jestem przekonana, czy zapach mi się podoba, czy mnie drażni.

Silikonów od pewnego czasu nie używam...może warto co pewien czas do nich wracać. I tak używam dość silnych szamponów tzn. z SLS.

Cytat:
Napisane przez kat123 Pokaż wiadomość
Eee zamówiłam panterkę aż do teraz się wahałam -czego ja taka niezdecydowana jestem w końcu rzuciłam monetą

A w ogóle kupiłam dziś szampon ten dziecinny z rosska. Zapomniałam sie powcwalić. To mój... 5 szampon ale chciałam w końcu spróbować
Uwielbiam dziecięce szampony. Główne ze względu na często pudrowy i subtelny zapach. Niestety nie radzą sobie dobrze z moimi włosami, które bardzo mi się przetłuszczają.

A co sądzicie o jedwabiu? Czytałam, że może wysuszać, bo często ma w składzie alkohol, ale znalazłam również sporo pozytywnych opinii.
AmaiMomo jest offline  
Stary 2012-05-21, 23:34   #3424
TwojaKokaina
Zakorzenienie

ja używam jedwabiu z Joanny od kilku lat i końcowki się wcale nie rozdwajają jedwab wydajny i w ogóle super włosy są po nim. oczywiście nie dużo, bo może przetłuścić
Stary 2012-05-22, 08:15   #3425
kat123
Zakorzenienie

Cytat:
Uwielbiam dziecięce szampony. Główne ze względu na często pudrowy i subtelny zapach. Niestety nie radzą sobie dobrze z moimi włosami, które bardzo mi się przetłuszczają.

A co sądzicie o jedwabiu? Czytałam, że może wysuszać, bo często ma w składzie alkohol, ale znalazłam również sporo pozytywnych opinii.
MNie przesuszał jak kiedyś miałam, ale to bym J&J, może babydream będzie lepszy

mnie właśnie kiedyś biosilk przesuszył. I w ogóle nic nie działał a wczoraj widziałam, że w promocji jest w rossku za 4 zł

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline  
Stary 2012-05-22, 09:00   #3426
Farmetka
Raczkowanie

Konwalia11 sprawdzaj szampony pod kątem zawartości SLS(Sodium Lauryl Sulfate, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Myreth Sulfate itp.) one głównie odpowiadają za problemy skórne, czyli łupiez i swędzenie. Ja odstawiłam takie szampony jakieś 3 miechy temu, po tym jak po Nivea Volume szampon dostałam takiego wysypu swędzącego we włosach(myslałam że skonam) Z tego co się orientowałam wiele osób tak ma. A co ciekawe te SLS-y to kiedyś uzywane były wyłącznie do zmywania smaru technicznego w maszynach, potem dodali troche do płynów do mycia naczyń a na końcu trafiły do szamponów bo tanie

kikakika1 po szamponach rumiankowych(czystych) pojawi się efekt a'la pasemka, tyle że naturalny i ładny. Nie polecam osobiscie czystych szamponów rumiankowych bo zrobia sianko na głowie. Jeżeli masz Rossmana w okolicu to kup żel do kąpieli Babydream popf-bib-fuss (500 ml za niecałe 10 zł). Skład bardzo dobry, Bez SLS ma rumianek, panthenol i co ciekawe kwas mlekowy więc nadaje się jako płyn do higieny intymnej. Ja go uzywam wielowątkowo- szampon, czasem myjadło do buzi, płyn do higieny intymnej i żel pod prysznic gdy akurat nie mam mojego mydełka na podorędziu

Espoir91 marmozeta hehehehe cudne określenie tej flądry(chociaz obrażłiwe dla tak ślicznej małpeczki jaka jest marmozeta)
Nie łap doła z powodu rudych farbowanych kłaczków owej pani. na starośc bedzie łysa od farbowania a Ty bedziesz maiła Kochana las włosów, slicznych i naturalnych

Natalisis "...mądrzy dentyści nie wiedzieli co to może być. Dopiero jak się wykłóciłam o skierowanie na zdjęcie panoramiczne szczęki to się okazało, że mam te niemiłe niespodzianki do usunięcia.." - PATAFIANY

kat123 tez tak miałam ze swoja szczotką z włosia, czyszczenie to dramat i dlatego poleciała w kosz, teraz mam grzebień(plastikowy) a marzy mi sie drewniany...
Ja tez czekam na ten fitness, ale póki co mam inne wydatki(najmłodszy w rodzinie)

spiritusmovens odpuśc sobie ten szampon, piszą, że bez SLS a ma SLS, łagodniejsz ale zawsze. Dodatkowo oblepiacze chemiczne i takie inne srednio przyjemne. Za taka cene można kupic lepszy

ale się rozpisałam

---------- Dopisano o 09:00 ---------- Poprzedni post napisano o 08:58 ----------

aaaaa zapomniałabym.... idę na 10:00 do fryzjera, obcinam moje kudełki. Trzymajcie kciuki.
Farmetka jest offline  
Stary 2012-05-22, 10:26   #3427
spiritusmovens
Rozeznanie

Cytat:

ten z CHI nie ma alkoholu i nie wysusza słyszałam też, że Marion nie ma a biosilka też kiedyś używałam, na początku było ok, ale później to już tylkoo gorzej

---------- Dopisano o 10:26 ---------- Poprzedni post napisano o 10:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Farmetka Pokaż wiadomość

spiritusmovens odpuśc sobie ten szampon, piszą, że bez SLS a ma SLS, łagodniejsz ale zawsze. Dodatkowo oblepiacze chemiczne i takie inne srednio przyjemne. Za taka cene można kupic lepszy

[/COLOR]aaaaa zapomniałabym.... idę na 10:00 do fryzjera, obcinam moje kudełki. Trzymajcie kciuki.
to trzymam kciuki ja idę w przyszłym tyg, a to jaki szampon byś poleciła, taki do codziennego mycia? Bo z SLS myję co tydzień, bo tak muszę inaczej za bardzo obciążają mi włosy
Stary 2012-05-22, 11:37   #3428
Konwalia11
Zadomowienie

Cytat:
Konwalia11 sprawdzaj szampony pod kątem zawartości SLS(Sodium Lauryl Sulfate, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Myreth Sulfate itp.) one głównie odpowiadają za problemy skórne, czyli łupiez i swędzenie. Ja odstawiłam takie szampony jakieś 3 miechy temu, po tym jak po Nivea Volume szampon dostałam takiego wysypu swędzącego we włosach(myslałam że skonam) Z tego co się orientowałam wiele osób tak ma. A co ciekawe te SLS-y to kiedyś uzywane były wyłącznie do zmywania smaru technicznego w maszynach, potem dodali troche do płynów do mycia naczyń a na końcu trafiły do szamponów bo tanie

aaaaa zapomniałabym.... idę na 10:00 do fryzjera, obcinam moje kudełki. Trzymajcie kciuki.
No to trzymam kciuki, napisz jaki rezultat a najlepiej wklej zdjecia. A rzeczywiscie obcinasz czy tylko podcinasz?
Tak, zgadzam sie i przygode z SLS zakonczylam po szamponiem po ktorym tak mnie glowa swedziala, ze myslalam, ze oszaleje. Glupio mi bylo normalnie, bo jak to tak w towarzystwie sie drapac jak szalona jeszcze by ktos pomyslal, ze wszy mam . No wiec wszystkie szampony wyladowaly w koszu. Przerzucilam sie na 100% nature czyli ziemie wulkaniczna: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,35...wascherde.html
I powiem tak: mialam mieszane uczucia. Dziwne wlosy po tym byly, takie jakby niedomyte... ALE: slyszalam, ze ta ziemia doskonale sprawdza sie na naturalnych wlosach a zle na farbowanych, wiec jeszcze dam jej szanse jak wszystkie bede miala swoje. Poki co uzywam szamponow z lagodniejszymi detergentami, obecnie Alterra papaja i bambus http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,43...ya-bambus.html Na razie jest ok, ale szukam Kosmetyku Wszech Czasow i znalezc nie moge. Weledy jednak nie wezme, bo ma SLS nie na pierwszym miejscu, ale ma...

Be the change you want to see in the world!
Konwalia11 jest offline  
Stary 2012-05-22, 11:58   #3429
Farmetka
Raczkowanie

spiritusmovens

ostatnio przerobiłam szampon Lilliputz fur kinder und drachen ( z Roska taki ze smokiem na przodzie) a teraz myje się babydream żel do kapieli Kopf-bis-fuss, też dobry. Oba myją do skrzypienia, czyli włosy są po nich troszkę "tępe". Daje to natomiast możliwośc nałożenia odzywki według upodobania bez obciążania ich. Ja stosuje je do zmywania olei(dobrze sobie radzą), jak i solo. Wówczas nakładam na wilgotne włosy kilka kropel ojeju jojoba.

Przerabiałam swego czasu rózniaste szampony od tych taniutkich po górnopółkowce. Szczerze... szampon ma myć i tyle w temacie. Szkoda pieniazków na wydumane myjadła. Lepiej zakupić dobra naturalna odżywkę, badz olejować

Poza tym wróciłam od fryzjera....gdzie pocałowałam klamkę. Fryzjerka chora. Mogła chociaz zadzwonic, że jej nie bedzie. Musze poszukac innego fryzjera dopóki mam parcie na sciecie włosów. Przydałoby się odswieżenie wizerunku

Skoro juz sie dorwałam do kompa bo młody spi to jeszcze cos napiszę.
MAM DOŁA. I to takiego konkretnego. Normalnie płakać mi sie chce. Teoretycznie wszystko jest ok a ja mam chęc ryczeć. To przez pracę, do której mam wrócić po macierzyńskim. Najchętniej to bym tam nie wróciła.
Tak offtopowo to marzy mi się swoja mała firma. Nie chcę kokosów. Chciałabym robić to co naprawdę lubię i tyle.

---------- Dopisano o 11:58 ---------- Poprzedni post napisano o 11:43 ----------

Konwalia11

ja właśnie z tym swędzeniem to tak jak u Ciebie(głupio sie drapać, bo pomyslą, że mam wszy). Co gorsze po tych 3 miesiącach nie wszystko jeszcze zeszło i dalej swędzi ale juz zdecydowania mniej. Pomogło odstawienie wyżej wspomnianych szapmonów i olejowanie. To ostatnie pomogło najbardziej.

Moze szumnie napisałam, ze scinam. Zobaczycie jak w końcu zetnę. Co jak widac nie prędko, bo dla mnie to teraz sporo logistyki musze zaangaażować (umówić się na godzinę dopasowana do pory spania/karmienia, odbyć wspomniane czynności, ubrac się w cos nie zaplutego, dotrzeć tam i wreszcie zasiąść na fotelu majac nadzieję, że sie młody nie obudzi). Powyzsze nadzieje wynikaja z faktu, że musze do fryzjera z dzieckiem, gdyz maż pracuje teraz dłużej, wozi starszego syna na lekcje instrumentu, robi zakupy i wreszcie skonany dociera do domu. Nie miałabym serca wciskać mu jeszcze niemowlaka.
Farmetka jest offline  
Stary 2012-05-22, 11:58   #3430
Konwalia11
Zadomowienie

Cytat:

MAM DOŁA. I to takiego konkretnego. Normalnie płakać mi sie chce. Teoretycznie wszystko jest ok a ja mam chęc ryczeć. To przez pracę, do której mam wrócić po macierzyńskim. Najchętniej to bym tam nie wróciła.
Tak offtopowo to marzy mi się swoja mała firma. Nie chcę kokosów. Chciałabym robić to co naprawdę lubię i tyle.
No to na co czekasz? Mialam podobne doswiadczenia i wiesz co - nigdy wiecej. My mamy z TZ swoja dzialalnosc, do tego ja jeszcze robie od czasu do czasu zlecenia dla innej firmy i jest git. Kariera? Kokosy? To nie dla mnie, nie dla mnie tez mobbing w pracy i intrygi. Niby zarabiamy mniej, ale pod kreska jest wiecej - bo ja mam czas na gotowanie, dojezdzac nie musimy, jestesmy odprezeni, spedzamy duzo czasu ze soba - czego chciec wiecej!

Konwalia11 jest offline  
Stary 2012-05-22, 12:38   #3431
Tygrryska
Zakorzenienie

sporo tu naskrobalyscie

wiecie co... cos czuje ze po wakacjach czeka mnie nastepne wieksze ciecie
ja po prostu nie moge patrzec na te dwukolorowe wlosy
wczoraj skonczylam Jantar, teraz kupilam tonik Alpecin

kat123
, panterka fajna jak zapuszcze swoje wlosy to moze tez zainwestuje w TT, teraz nie mam zadnych problemow z rozczesaniem wlosow hehe

Farmetka, trzymam kciuki by udala sie wyprawa do fryzjera

Konwalia11, co do szamponow to akurat nie sadze zeby warto bylo wydawac na nie wiecej pieniedzy,, cudow i tak nie zdzialaja bo w koncu sa krotko na wlosach

AmaiMomo, ja uzywam silikonow tylko do koncowek, tak to staram sie unikac...
z farbowancami jeszcze moglam sobie do woli ich uzywac, ale naturalki to na pewno beda mi mocno obciazac
a co do nablyszczenia to probowalas plukanki octowej?

Tygrryska jest offline  
Stary 2012-05-22, 12:51   #3432
kikakika1
Przyczajenie

kikakika1 po szamponach rumiankowych(czystych) pojawi się efekt a'la pasemka, tyle że naturalny i ładny. Nie polecam osobiscie czystych szamponów rumiankowych bo zrobia sianko na głowie. Jeżeli masz Rossmana w okolicu to kup żel do kąpieli Babydream popf-bib-fuss (500 ml za niecałe 10 zł). Skład bardzo dobry, Bez SLS ma rumianek, panthenol i co ciekawe kwas mlekowy więc nadaje się jako płyn do higieny intymnej. Ja go uzywam wielowątkowo- szampon, czasem myjadło do buzi, płyn do higieny intymnej i żel pod prysznic gdy akurat nie mam mojego mydełka na podorędziu

Żel do kapieli dla dzieci. Mam nim włosy myć?Hmmm...
Rozjaśnił Twoje?

---------- Dopisano o 12:51 ---------- Poprzedni post napisano o 12:48 ----------
kikakika1 jest offline  
Stary 2012-05-22, 13:43   #3433
Farmetka
Raczkowanie

dopiero zaczełam go uzywać ale zapowiada sie dobrze...
tak, zel dla dzieci
Farmetka jest offline  
Stary 2012-05-22, 14:16   #3434
Konwalia11
Zadomowienie

Ech, zgadzam sie z Tygryska, ciezko jest przetrwac ten dwukolorowy okres Ja nie dosc, ze mam roznice odrost-farbowance to jeszcze zauwazylam, ze mam dwukolorowe wlosy na calej dlugosci, szczegolnie w srodku mam takie ciemne pasmo i nie rozumiem, skad ono sie tam wzielo? Zalaczam zdjecie wlosow niewystylizowanych , mysle, ze od razu Wam sie rzuci w oczy, ze mam roznokolorowe pasma! Macie jakis pomysl, skad one sie wziely??? Po raz pierwszy zauwazylam to tuz po zafarbowaniu kolestonem, a teraz ta roznica sie poglebia. Zaraz jakos sobie upne te wlosy, niechetnie ostatnio nosze rozpuszczone
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg HPIM2720.jpg (160,8 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg HPIM2721.jpg (123,9 KB, 43 załadowań)

Konwalia11 jest offline  
Stary 2012-05-22, 14:29   #3435
Tygrryska
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Konwalia11 Pokaż wiadomość
Ech, zgadzam sie z Tygryska, ciezko jest przetrwac ten dwukolorowy okres Ja nie dosc, ze mam roznice odrost-farbowance to jeszcze zauwazylam, ze mam dwukolorowe wlosy na calej dlugosci, szczegolnie w srodku mam takie ciemne pasmo i nie rozumiem, skad ono sie tam wzielo? Zalaczam zdjecie wlosow niewystylizowanych , mysle, ze od razu Wam sie rzuci w oczy, ze mam roznokolorowe pasma! Macie jakis pomysl, skad one sie wziely??? Po raz pierwszy zauwazylam to tuz po zafarbowaniu kolestonem, a teraz ta roznica sie poglebia. Zaraz jakos sobie upne te wlosy, niechetnie ostatnio nosze rozpuszczone
rzeczywiscie jest ciemniejsze pasmo...
jedyne co mi przychodzi do glowy ze tam dluzej byla farba ale w sumie to troche dziwne bo w tym miejscu raczej nie zaczelas nakladac farby

Tygrryska jest offline  
Stary 2012-05-22, 15:34   #3436
kat123
Zakorzenienie

Cytat:
Swoją drogą...co zrobić, żeby włosy były bardziej błyszczące? Farba się bardzo wypłukała i moje włosięta są totalnie matowe.

Jak już kiedyś pisałam - olejowanie mi nie służyło.
A czym olejowałaś? Ja Ci powiem, że miałam po odstawieniu farb taki moment krytyczny jak się mega zmatowiły, ale dbałam o nie (oleje, witaminy, herbaty, odżywki) i teraz znowy błyszczą Ludzie mi nawet zwracają na to uwagę, choć mi się wydaje, że nie jest to jakieś spektakularne. Tak więc musisz uzbroić się w cierpliwość, pielęgnować i może Twoje też zaczną jak się farba wypłuka mocniej

Cytat:

kat123 tez tak miałam ze swoja szczotką z włosia, czyszczenie to dramat i dlatego poleciała w kosz, teraz mam grzebień(plastikowy) a marzy mi sie drewniany...
Ja tez czekam na ten fitness, ale póki co mam inne wydatki(najmłodszy w rodzinie)
No to wiesz jaki to ból. Ja już też mam tego dość, dlatego inwestuję w TT, bo niby podobnie działa na włosy a łatwiej go czyścić...
Ciekawe czy się doczekamy fitnessu
Cytat:

Poza tym wróciłam od fryzjera....gdzie pocałowałam klamkę. Fryzjerka chora. Mogła chociaz zadzwonic, że jej nie bedzie. Musze poszukac innego fryzjera dopóki mam parcie na sciecie włosów. Przydałoby się odswieżenie wizerunku

No ja bym się wkurzyła jakby mi fryzjerka się nie pojawiła i nie dała znać też bym sobie coś odświeżyła, tylko ja nie mam co -.- Ciekawa jestem co wymyśliłaś za fryzurkę

Ty o pracy tak masz, a ja przez studia -całkiem podobnie. Co niedzielę łapię doły bo już trzeba jechać itd... W tym roku wybitnie mam dosyć studiów, nie wiem po co ja się na mgr z tej fp zapisałam Teraz mam ochotę to rzucić, ale oczywiście skończę i będę się męczyć rok i w bólach rodzić pracę magisterską A Ty masz możliwość na własny interes? Czy to raczej z góry skreślone? Cudowne musi być bycie własnym szefem...
Cytat:
Napisane przez Tygrryska Pokaż wiadomość

kat123
, panterka fajna jak zapuszcze swoje wlosy to moze tez zainwestuje w TT, teraz nie mam zadnych problemow z rozczesaniem wlosow hehe
teraz czekam aż mi ją wyślą, bo zamówienie utknęło myślałam, że będzie na piątek, ale chyba kasa im dziś nie doszła jeszcze Tak już bym chciała ją mieć
Ja mam trochę problem, szczególnie po umyciu, ale nie o to chodziło, ale głównie o to, by się to szubko czyściło. Ja jestem dosyć pedantyczna jeśli chodzi o szczotki (i nie tylko ) i muszę mieć ładną i czystą rzecz do włosów a mój wyliniały dzik do takich nie należy
Cytat:
Ja mam z tyłu blond pasemko -sobie rośnie od zawsze (i budzi zdziwienie fryzjerów), chyba pozostałość po dziecinstwie, gdy byłam jasną blondyneczką. Może i Ty masz kilka cebulek ciemniejszych

Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline  
Stary 2012-05-22, 15:54   #3437
Konwalia11
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Tygrryska Pokaż wiadomość
rzeczywiscie jest ciemniejsze pasmo...
jedyne co mi przychodzi do glowy ze tam dluzej byla farba ale w sumie to troche dziwne bo w tym miejscu raczej nie zaczelas nakladac farby
Wiesz, w zeszlym roku mialam pasemka i tak sie zastanawiam, czy to nie jest jakas pozostalosc. Mozliwe, ze w jednych miejscach farba sie lepiej wyplukuje niz w innych, tylko ze dopiero teraz zwrocilam na to uwage...
Cytat:

Ja mam z tyłu blond pasemko -sobie rośnie od zawsze (i budzi zdziwienie fryzjerów), chyba pozostałość po dziecinstwie, gdy byłam jasną blondyneczką. Może i Ty masz kilka cebulek ciemniejszych
Wiesz, jakos wczesniej tego nie zwrocilam uwagi na taki fenomen. Nie wiem, skad to mam i jakos wczesniej tego nie widzialam, dopiero po ostatnim podcieciu tak sie przyjrzalam i troche mi szczeka opadla...

Konwalia11 jest offline  
Stary 2012-05-22, 15:54   #3438
spiritusmovens
Rozeznanie

Cytat:
ja też tak mam, a to dlatego pewnie, że farby nie da się nałożyć w 100% równomiernie, tak mi się wydaje, przynajmniej ja tak miałam, że niektóre włosy bardziej chyciło, a niektóre tylko tak delikatnie.
Stary 2012-05-22, 16:22   #3439
Farmetka
Raczkowanie

Konwalia11 jest faktycznie troszkę ciemniejsze pasmo, zobaczysz czy to wina farby czy też taka uroda. Ja z kolei mam nad czołem takie jasniejsze pasemko na moich naturalkach.

kat123 jak dojdzie do Ciebie ta odjechana szczotka to daj znac jak sie sprawuje.
Teoretycznie mam szansę byc swoim własnym szefem ale nie wiem czy dam radę wyżyć. Mnie się marzy cos a'la mydlarnia Lawendowa Farma albo Tuli. Umiem robic takie rzeczy, nawet umiem upiec chleb, taki prawdziwy na własnorecznie popełnionym zakwasie zytnim... Ehhh
Farmetka jest offline  
Stary 2012-05-22, 16:38   #3440
201607040946
Konto usunięte

jezus maria, dziewczyny, od 2 tygodni za wami nie nadążam

moje odrosty mają się świetnie!
201607040946 jest offline  
Stary 2012-05-22, 16:48   #3441
kat123
Zakorzenienie

Cytat:
kat123 jak dojdzie do Ciebie ta odjechana szczotka to daj znac jak sie sprawuje.
Teoretycznie mam szansę byc swoim własnym szefem ale nie wiem czy dam radę wyżyć. Mnie się marzy cos a'la mydlarnia Lawendowa Farma albo Tuli. Umiem robic takie rzeczy, nawet umiem upiec chleb, taki prawdziwy na własnorecznie popełnionym zakwasie zytnim... Ehhh
Of course!
Też umiem taki chleb zrobić a ta mydlarnia fajny pomysł, tylko to faktycznie musi być przemyślane, bo i w dużym mieście i dobrej lokalizacji pewnie... Ja to zawsze chciałam mieć coś takiego, albo kwiaciarnię, albo herbaciarnię marzenia ściętej głowy w moim przypadku -.-

---------- Dopisano o 16:48 ---------- Poprzedni post napisano o 16:47 ----------

Cytat:
Wiesz, jakos wczesniej tego nie zwrocilam uwagi na taki fenomen. Nie wiem, skad to mam i jakos wczesniej tego nie widzialam, dopiero po ostatnim podcieciu tak sie przyjrzalam i troche mi szczeka opadla...
No ciekawe... Może po prostu wcześniej nie zauważyłaś

Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline  
Stary 2012-05-22, 16:52   #3442
spiritusmovens
Rozeznanie

Cytat:
Of course!
Też umiem taki chleb zrobić a ta mydlarnia fajny pomysł, tylko to faktycznie musi być przemyślane, bo i w dużym mieście i dobrej lokalizacji pewnie... Ja to zawsze chciałam mieć coś takiego, albo kwiaciarnię, albo herbaciarnię marzenia ściętej głowy w moim przypadku -.-
haa kwiaciarnia też mi się marzy, na razie to ja się muszę dostać na studia więc praca jeszcze przede mną, ale jak patrzę na moją mamę ile ma stresów to mi się odechciewa wszystkiego..
Stary 2012-05-22, 17:34   #3443
kat123
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez spiritusmovens Pokaż wiadomość
haa kwiaciarnia też mi się marzy, na razie to ja się muszę dostać na studia więc praca jeszcze przede mną, ale jak patrzę na moją mamę ile ma stresów to mi się odechciewa wszystkiego..
U mnie wszyscy postresowani pracujący w zawodzie czy nie, po studiach czy bez wyższego wykształcenia... Wszyscy mają nerwy w pracy. A ja się studiami denerwuję co za czasy

PS muszę poszukać nowego avatara :P

---------- Dopisano o 17:34 ---------- Poprzedni post napisano o 16:57 ----------

spirit-> spotkajmy się w pół drogi i załóżmy wspólną kwiatuszkarnię

No i kat zamieniła się w Scarlett

Dół od 11.04.2015.

Edytowane przez kat123
Czas edycji: 2012-05-22 o 17:35
kat123 jest offline  
Stary 2012-05-22, 17:57   #3444
TwojaKokaina
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
moje odrosty mają się świetnie!
no i dobrze, żeś w końcu zadowolona!
Stary 2012-05-22, 19:39   #3445
AnetqxD
Raczkowanie

Kurcze, tyle pisałyście o tych olejach, że odkopałam z dna szafki rycynę i nasmarowałam skalp i resztę włosów. Posiedzę z godzinę i pójdę zmyć. Pierwszy i ostatni raz użyłam go ze sto lat temu, ach ta systematyczność...

Co do studiów/pracy, to ja chcę zostać grafikiem freelancerem i dodatkowo zajmować się kodowaniem stron. Niby kształcę się w tym kierunku, ale wiadomo. Studia to tylko studia, najwięcej jak na razie nauczyłam się na własną rękę.

A tak a propos tej słonecznej pogody ostatnio, jak wystawię włosy na słońce (tak, wiem, że wysusza ) to myślicie, że z tego mojego rudawego refleksu na ciemno brązowych włosach zrobi się taki złotawy, czy jeszcze bardziej zrudzieje? Kombinator mi się włączył.

Zapuszczam włosy
Drożdżuję od: 12.08.2013
Jantaruję od: 18.08.2013

AnetqxD jest offline  
Stary 2012-05-22, 19:50   #3446
TwojaKokaina
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez AnetqxD Pokaż wiadomość
Kurcze, tyle pisałyście o tych olejach, że odkopałam z dna szafki rycynę i nasmarowałam skalp i resztę włosów. Posiedzę z godzinę i pójdę zmyć. Pierwszy i ostatni raz użyłam go ze sto lat temu, ach ta systematyczność...
u mnie też leżała w szafie, a teraz jak znalazł, z tym, że nie stosuję jej na włosy, ale na brwi
Stary 2012-05-22, 19:52   #3447
makeupnotwar
Wtajemniczenie

kat123 - nie wierzę, że można się stresować polonistyką. na uw to najbardziej przyjazne i niewymagające głębszego zaangażowania studia...

ja mam TT i wszystkim polecam. świetnie rozczesuje, prosto i dokładnie się czyści, ładnie wygląda

powiem wam, że ten wątek to najlepsze, co mogło mnie spotkać. przestałam farbować, mam swoją krótką, szałową fryzurę, prawie całe naturalki... pokochałam moje włosy na nowo

makeupnotwar jest offline  
Stary 2012-05-22, 20:24   #3448
kat123
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez AnetqxD Pokaż wiadomość

Co do studiów/pracy, to ja chcę zostać grafikiem freelancerem i dodatkowo zajmować się kodowaniem stron. Niby kształcę się w tym kierunku, ale wiadomo. Studia to tylko studia, najwięcej jak na razie nauczyłam się na własną rękę.

A tak a propos tej słonecznej pogody ostatnio, jak wystawię włosy na słońce (tak, wiem, że wysusza ) to myślicie, że z tego mojego rudawego refleksu na ciemno brązowych włosach zrobi się taki złotawy, czy jeszcze bardziej zrudzieje? Kombinator mi się włączył.
ja z wykształcenia będę nauczycielką jaki mnie diabeł do tego podkusił to nie wiem. Choć na praktykach nie było źle
Cytat:
Napisane przez makeupnotwar Pokaż wiadomość
kat123 - nie wierzę, że można się stresować polonistyką. na uw to najbardziej przyjazne i niewymagające głębszego zaangażowania studia...

ja mam TT i wszystkim polecam. świetnie rozczesuje, prosto i dokładnie się czyści, ładnie wygląda

powiem wam, że ten wątek to najlepsze, co mogło mnie spotkać. przestałam farbować, mam swoją krótką, szałową fryzurę, prawie całe naturalki... pokochałam moje włosy na nowo
oj wiem wiem co się gada o polonistyce i studentach tego wdzięcznego kierunku, ale jak się chce mieć średnią powyżej 4 to jednak trzeba trochę robić tzn. czytać. Dziewczyny, ja po 3 latach studiów nie umiem już czytać dla przyjemności, mam kompletny książkowstręt, nie chce mi się nawet gazety poczytać tak mnie zmaltretowali. Licencjat? Pikuś. Ale teraz mgr mnie stresuje -nie mogę się zabrać. Nie mogę, nie chcę, mam dosyć po prostu. Muszę Wiedźmina czytać. A książki mnie nudzą... Wpadłam w jakąś chorą dziurę po prostu Nie mówię, że to ciężkie studia, -nigdy nie miałam żadnej poprawki, ale jednak czegoś wymagają, a mnie się to obrzydziło doszczętnie Wiem wiem, polonistyka to pikuś np. przy budownictwie. W kółko to słyszę i nei zaprzeczam odkąd mam współlokatorkę to studiującą

ja już mojego TT nie mogę się doczekać

Ja też jestem mega zadowolona, że wpadałam na ten wątek. Dzięki dziewczyny, bo bez Was bym nigdy nie przestała farbować

---------- Dopisano o 20:24 ---------- Poprzedni post napisano o 20:14 ----------

A w ogóle ukradłam dziś TŻowi koszulkę z bawełny nienoszoną -leżą w szafie i się kiszą, bo kiedyś kupili mu na zapas w liceum na wfy a teraz już nie nosi i się kiszą -wyczaiłam nieużywaną i skubnęłam -będą jej używać do włosów zamiast ręcznika zobaczymy czy faktycznie jest różnica

Dół od 11.04.2015.

Edytowane przez kat123
Czas edycji: 2012-05-22 o 20:15
kat123 jest offline  
Stary 2012-05-22, 20:52   #3449
makeupnotwar
Wtajemniczenie

Cytat:
ja z wykształcenia będę nauczycielką jaki mnie diabeł do tego podkusił to nie wiem. Choć na praktykach nie było źle

oj wiem wiem co się gada o polonistyce i studentach tego wdzięcznego kierunku, ale jak się chce mieć średnią powyżej 4 to jednak trzeba trochę robić tzn. czytać. Dziewczyny, ja po 3 latach studiów nie umiem już czytać dla przyjemności, mam kompletny książkowstręt, nie chce mi się nawet gazety poczytać tak mnie zmaltretowali. Licencjat? Pikuś. Ale teraz mgr mnie stresuje -nie mogę się zabrać. Nie mogę, nie chcę, mam dosyć po prostu. Muszę Wiedźmina czytać. A książki mnie nudzą... Wpadłam w jakąś chorą dziurę po prostu Nie mówię, że to ciężkie studia, -nigdy nie miałam żadnej poprawki, ale jednak czegoś wymagają, a mnie się to obrzydziło doszczętnie Wiem wiem, polonistyka to pikuś np. przy budownictwie. W kółko to słyszę i nei zaprzeczam odkąd mam współlokatorkę to studiującą

Ja też jestem mega zadowolona, że wpadałam na ten wątek. Dzięki dziewczyny, bo bez Was bym nigdy nie przestała farbować

---------- Dopisano o 20:24 ---------- Poprzedni post napisano o 20:14 ----------

A w ogóle ukradłam dziś TŻowi koszulkę z bawełny nienoszoną -leżą w szafie i się kiszą, bo kiedyś kupili mu na zapas w liceum na wfy a teraz już nie nosi i się kiszą -wyczaiłam nieużywaną i skubnęłam -będą jej używać do włosów zamiast ręcznika zobaczymy czy faktycznie jest różnica
ja też studiuję pol (kończę teraz), też zrobiłam praktyki nauczycielskie... to, że je zrobiłaś, nie oznacza przecież, że masz piętno nauczyciela wyryte na czole no dobrze, jest trochę czytania. ale poza tym? ja 3 rok na 6 zajęciach przerabiam co to jest kompararystyka albo podmiot czynności twórczych poza staropolką wszystkie ustne z literatur zdawałam zerówki z ocenami db-bdb książki czytam szybko, więc lektury na ćwiczenia mam zazwyczaj przeczytane. teraz np mamy dwudziesty wiek, więc nadrobiłam sporo 'ważnych' pozycji do których sama bym nie sięgnęła, bo wolę starocie z dziewiętnastego wieku nie wiem, mnie nic nie obrzydzi czytania książek, nawet studiowanie dwóch filologii. to po prostu trzeba lubić ja jestem w stanie spokojnie przeczytać lektury na studiach (a mam dodatkowe utrudnienie, bo czytam na zmianę po polsku i po angielsku) a kwadrans później zacząć pochłaniać Murakamiego dla przyjemności. Książki to nasi najlepsi przyjeciale przecież!

znaczy nie gniewaj się Kat, mam koleżanki które studiują tylko polonistykę, nie pracują a mówią że są TAKIE ZAJĘTE. i ja nigdy nie wiem, czym powiedziałabym, że opierdalaniem się i jeżdżeniem co weekend do domu

a i jeszcze FYI nie miałam średniej niższej niż 4,3-4,5. Ale w tym roku na UW stypednium było za 4,8 moje miłe

Edytowane przez makeupnotwar
Czas edycji: 2012-05-22 o 21:42
makeupnotwar jest offline  
Stary 2012-05-22, 20:56   #3450
spiritusmovens
Rozeznanie

Cytat:
U mnie wszyscy postresowani pracujący w zawodzie czy nie, po studiach czy bez wyższego wykształcenia... Wszyscy mają nerwy w pracy. A ja się studiami denerwuję co za czasy

PS muszę poszukać nowego avatara :P

---------- Dopisano o 17:34 ---------- Poprzedni post napisano o 16:57 ----------

spirit-> spotkajmy się w pół drogi i załóżmy wspólną kwiatuszkarnię

No i kat zamieniła się w Scarlett
Scarlet fajna lubię wiesz ja bardzo chętnie pozwolisz tylko, że skończę studia i możemy działać w końcu oczy takie same to pewnie przeznaczenie

---------- Dopisano o 20:56 ---------- Poprzedni post napisano o 20:54 ----------

Cytat:

z tymi książkami trochę mam tak samo, powiecie, że w liceum to nie powinnam być zniechęcona, ale byłam w klasie ang-hist i musiałam czytać książki historyczne na zaliczenia, w końcu nic nie czytałam innego tylko te książki... i jak teraz chciałam poczytać, to nie mogę się zebrać jakiś taki wstręt mam
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości