Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtopowo część IV. - Strona 118 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2012-05-24, 17:30   #3511
spiritusmovens
Rozeznanie

Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtopowo część IV.

Cytat:
Napisane przez anngeli Pokaż wiadomość
Mi się bardzo podoba, mimo że u siebie ie znoszę cieniowania. Śliczne są

Nie zamierzam się obrażać, to tylko Twoja opinia i masz do niej prawo Ale pisałam, napuszyły się tak od źle spłukanej kawy. Chyba mi nie służy bo włosy były napuszone i sztywne, a do tego jak przejechałam ręką (gdy były już całkiem suche) to widziałam w zgięciach palcy drobinki kawy i taki pyłek brązowy Umyłam dzisiaj głowę i są normalne, nie są cudem i okazem zdrowia ale to przeciętne suche włosy i nie trzeba od razu lecieć do fryzjera i obcinać 15 cm a potem narzekać, że ma się krótkie włosy (co by było pewne w moim przypadku ) tylko olejować, maski domowe robić itp. a dopiero jak to w żaden sposób ich nie "pod regeneruje" to zdecydować się na cięcie. Nie raz się przekonałam, że suche włosy da się zregenerować wbrew powszechnej opinii. Fakt, często jest tak, że niesłusznie się łudzimy ale jest też tak że pochopnie podejmujemy decyzje a potem biegamy do lustra zobaczyć czy coś urosło A jak całkowicie przestanę farbować to i farbowana część nie będzie dostawała po tyłku i będzie lepiej z mycia na mycie

Ooo jak dawno prostownicy nie używałam. W sumie się cieszę, chociaż nigdy nie miałam jakiegoś nałogu jej używania, tyle że to dobra prostownica i drogim prezentem była i mi czasami tak żal, że leży i się kurzy Używam jej od na prawdę wielkiego święta i też nigdy całe włosy.
Tak to kwestia tamtego zdjęcia po kawie.
Dodaję więc zdjęcie robione dosłownie 3-5 minut temu.
Kolor trochę ciemniejszy i mniej ciepły (wszystko przez rolety w ciepłym odcieniu)
Od razu mówię, że nie używam szamponów z silikonami, odżywek również się wystrzegam. Stosuję jednak od iedawna jedwab w końce w którym oprócz jedwabiu jak wiadomo jest silikon jakiś prosty i to tyle
Napuszenie było jednorazowe i kawę to ja chyba zostawię to działań wewnętrznych jako pomoc przy nauce

ps. gdyby włosy nie były pocieniowane tak mocno jak są, wyglądałyby o niebo lepiej, cóż pozostaje mi zapuszczać i cierpliwe czekać

grartis mój odrost w świetle dziennym, bez flesza, na tarasie, mały bo mały ale obiecałam pokazać włosy jeszcze były mokre lekko
dziękuję
no i od razu lepiej wyglądają, pewnie że tak to pewnie przez to że tak mocno masz wycieniowane, taki efekt jest, jak nie masz zniszczonych końców, to nie obcinaj jak nie chcesz z czasem jak będziesz podcinać po trochu to na pewno będzie lepiej
Masz rację prostownica to zło ja nie używam już od roku, hehe właściwie od kiedy przestałam farbować dzisiaj fryzjerka mnie uraczyła, no i od wielkiego święta też.
spiritusmovens jest offline  
Stary 2012-05-24, 17:40   #3512
Konwalia11
Zadomowienie

Anngeli - no to kuruj, maskuj, olejuj i w ogole, ale przede wszystkim - lapki precz od farby
Mam takie glupie skojarzenie - sa takie obroze dla pieskow, ze kiedy sie chce ich oduczyc zlego nawyku to dostaja razenie mala dawka pradu. Moze sie z Wizazankami zrzucimy na taka obroze dla Ciebie - jak tylko podejdziesz do pudelka z farba to dostaniesz dawke

Cytat:
Napisane przez kat123 Pokaż wiadomość
O matko moja fryzjerka też ma spore tipsy, ale nigdy mnie nie zahaczyła i zawsze nakłada mi maskę na kilka minut, potem ampułkę na 15 -dopiero potem mnie czesze i mam super włosy oczywiście grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami, choć zdarzały się takie co małym czesały ( w tym ta ofiara losu co mi włosy spaliła)
Wez, ja nie lubie takich pazurow, uwazam, ze sa zawody, gdzie jest to niestosowne. Np. mi pani technik dentystyczny (!!!) cos robila przy dziaslach i tez mi wbila takie szpony w dziaslo Myslalam, ze ja kopne, a nie moglam nic powiedziec bo mialam unieruchomiona szczenke. Ogolnie jak widze niektore tipsy to sie zastanawiam, jak ich wlascicielka moze normalnie funkcjonowac. Ja bym oszalala Zadbane paznokcie do pewnej dlugosci - tak, szpony - nie!

Be the change you want to see in the world!
Konwalia11 jest offline  
Stary 2012-05-24, 17:42   #3513
spiritusmovens
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Konwalia11 Pokaż wiadomość
Anngeli - no to kuruj, maskuj, olejuj i w ogole, ale przede wszystkim - lapki precz od farby
Mam takie glupie skojarzenie - sa takie obroze dla pieskow, ze kiedy sie chce ich oduczyc zlego nawyku to dostaja razenie mala dawka pradu. Moze sie z Wizazankami zrzucimy na taka obroze dla Ciebie - jak tylko podejdziesz do pudelka z farba to dostaniesz dawke

Wez, ja nie lubie takich pazurow, uwazam, ze sa zawody, gdzie jest to niestosowne. Np. mi pani technik dentystyczny (!!!) cos robila przy dziaslach i tez mi wbila takie szpony w dziaslo Myslalam, ze ja kopne, a nie moglam nic powiedziec bo mialam unieruchomiona szczenke. Ogolnie jak widze niektore tipsy to sie zastanawiam, jak ich wlascicielka moze normalnie funkcjonowac. Ja bym oszalala Zadbane paznokcie do pewnej dlugosci - tak, szpony - nie!
co do paznokci się zgadzam, sama mam naturalne są według mnie normalnej długości, ale jak już są za długie, to muszę obciąć, bo nie wyrabiam.

A co do tych dawek prądu, mi to się z tymi psami skojarzyło co to mają takie tuby na głowy kojarzycie takie w kształcie lejka hahaha
Stary 2012-05-24, 18:14   #3514
kat123
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Hazel_Eyed Pokaż wiadomość
kat to może mam po prostu pecha i jak akurat jestem w rossie to tych gumeczek akurat nie ma
może ja muszę właśnie kupić, bo pogubiłam moje i zostało mi kilka tylko
Cytat:
Dodaję więc zdjęcie robione dosłownie 3-5 minut temu.
Kolor trochę ciemniejszy i mniej ciepły (wszystko przez rolety w ciepłym odcieniu)
Od razu mówię, że nie używam szamponów z silikonami, odżywek również się wystrzegam. Stosuję jednak od iedawna jedwab w końce w którym oprócz jedwabiu jak wiadomo jest silikon jakiś prosty i to tyle
Napuszenie było jednorazowe i kawę to ja chyba zostawię to działań wewnętrznych jako pomoc przy nauce

ps. gdyby włosy nie były pocieniowane tak mocno jak są, wyglądałyby o niebo lepiej, cóż pozostaje mi zapuszczać i cierpliwe czekać

grartis mój odrost w świetle dziennym, bez flesza, na tarasie, mały bo mały ale obiecałam pokazać włosy jeszcze były mokre lekko
mnie się wydaje, czy tu jakieś bordo widzę?
No, to jest fakt -pocieniowane jak są zniszczone wyglądają gorzej. Dobrze, że wybiłam sobie to z głowy

Oj mały mały hoduj go!
Cytat:
dentystka z tipsami? kurcze szok
Ta moja fryzjerka to nie ma 10-centymetrowych szponów, ale takie krótkie też nie są. Ale moja znajoma ma takiej długości naturalne, myślę że fryzjerki są w granicach normy
ja też mam naturalne -a dziś wyjątkowo w, jak ja to wulgarnie mówię, oczoje-bnym kolorze

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline  
Stary 2012-05-24, 18:14   #3515
Espoir91
Rozeznanie

Cześć
spiritusmovens swietna fryzurka
wiecie co? strasznie wypadaja mi wlosy masakra jakas. dziś umyłam to byly wszedzie, leca z cebulkami. nie wiem co robic. od kilku dni biore vitapil. jestem na diecie, więc pewnie to od tego. znacie jakis skuteczny i szybki sposob zeby zahamować jak najpredzej to wypadanie??

cel jest

Nie musisz być perfekcyjna na starcie, ale musisz wystartować, żeby być perfekcyjną!
Espoir91 jest offline  
Stary 2012-05-24, 18:17   #3516
TwojaKokaina
Zakorzenienie

Cytat:
Chociaż czasami chętnie bym je wyrównała po tym nieszczęsnym cieniowaniu i miejscach które się kiedyś powypalały
Ale mi szkoda, bo musiałabym połowę obecnej długości machnąć.
Jak osiągnę długość taką w miarę zadowalającą to będę podcinać je stopniowo.
na Twoim miejscu ścięła bym od razu, żeby już rosły zdrowe i silne. bo tak to zapuszczasz, ale tak naprawdę zapuszczasz siano i wolniej rosną. zetnij i nie żałuj, a zobaczysz, że bd lepiej rosnąć.
Cytat:

Ale przez bakterie z jedzenia wolniej się goi podobno... Zresztą nie wiem, ja swoje 8 jeszcze mam

tylko gumki bez metalowych elementów i nic im nie będzie choć słyszłam kiedyś, że od ciasnego wiązania mogę się zakola pojawić ale sama wiążę często i nie zauważyłam
za to ja od dwóch dni chodzę w rozpuszczonych cały czas
8ki też mam wszystkie cztery. 6stkę miałam wyrywaną. a goi się wolniej na pewno, dlatego często myję i płuczę wodą

z zakolami problemu nie mam, bo ładnie mi włosy rosną i kumpele w liceum same były zdziwione, że nie mam zakoli

Edytowane przez TwojaKokaina
Czas edycji: 2012-05-24 o 18:27
TwojaKokaina jest offline  
Stary 2012-05-24, 18:21   #3517
kat123
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez spiritusmovens Pokaż wiadomość

A co do tych dawek prądu, mi to się z tymi psami skojarzyło co to mają takie tuby na głowy kojarzycie takie w kształcie lejka hahaha
tub nie kojarzę kojarzę za to te obroże pod prądem i cieszę się, że to zakazane, bobym takiego człowiekowi sama taką założyła i zobaczyła czy mu do śmiechu będzie My mamy owczarka, którego ktoś kiedyś "uczył" postawy -biciem. Pies boi się wszystkich oprócz moich teściów. Jak widzi mnie, TŻ, czy jego siostrę to wieje do kojca od razu choć nigdy mu nic nie zrobiliśmy. Młodzi musieli go bić. I pies ma zrytą psychikę do końca życia

---------- Dopisano o 18:21 ---------- Poprzedni post napisano o 18:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Espoir91 Pokaż wiadomość
Cześć
wiecie co? strasznie wypadaja mi wlosy masakra jakas. dziś umyłam to byly wszedzie, leca z cebulkami. nie wiem co robic. od kilku dni biore vitapil. jestem na diecie, więc pewnie to od tego. znacie jakis skuteczny i szybki sposob zeby zahamować jak najpredzej to wypadanie??
Może lepiej idź do lekarza jeśli tak mocno Ci lecą bo z tym nie ma żartów, koleżanka prawie wyłysiała i musiała brać sterydy bo zwlekała jak jej zaczęły mocniej lecieć. A jak się odchudzasz i Ci wypadają to znak, że coś jest nie tak.
Cytat:
Napisane przez TwojaKokaina Pokaż wiadomość
8ki też mam wszystkie cztery. 6stkę miałam wyrywaną. a goi się wolniej na pewno, dlatego często myję i płuczę wodą

z zakolami problemu nie mam, bo ładnie mi włosy rosną i kumpele w liceum same były zdziwione, że nie mam zakoli
dbaj, by Ci się nic nie zrobiło, brrr!

ja nawet nie wiem czy mam ale jak zaczęłam brać Vitapil i w ogóle dbać to jakby się więcej włosów nad czołem zrobiło

Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline  
Stary 2012-05-24, 18:22   #3518
TwojaKokaina
Zakorzenienie

Cytat:

Nie potrafie sobie Ciebie wyobrazic w prostych wlosach - jestes stworzona do loczkow. Kucyk jest szkodliwy jak sie go za bardzo "sciaga", albo jak sie go caly czas wiaze. No i zainwestuj w dobre, elastyczne gumki. Ja kupilam ostatnio takie mizerne i co - wszystkie 10 wyrzucilam, bo albo kucyk byl luzny, albo tak sciagniety, ze az mnie glowa bolala!

dużo osób mi to mówi. i do tego mam duże czoło, więc twarz podłużna, a proste włosy to podkreślają
a gumki mam dobre, zadowolona jestem co prawda mają metalowy element, ale są super.
Cytat:
W Rossmannie są bardzo dobre gumki bez metalowych elementów zwykle leżą pod biżuterią.
własnie
Cytat:
Haha, to moj TZ opowiadal, ze myla mu glowe jakas praktykantka no i wykonywala mu masaz glowy. Wszystko super, ale dziewczyna miala takie szpony , ze w koncu kazal jej zakonczyc masaz bo bylo to po prostu bolesne. A szarpanie i czesanie skoltunionych wlosow rzadkim grzebieniem jest na porzadku dziennym. Ech, ci fryzjerzy!
przecież masaż głowy polega na masowaniu opuszkami a nie pazurami tak to tylko ściera skórę i to niezdrowe ponoć.
Stary 2012-05-24, 18:27   #3519
kat123
Zakorzenienie

Cytat:
przecież masaż głowy polega na masowaniu opuszkami a nie pazurami tak to tylko ściera skórę i to niezdrowe ponoć.
nic nie mów, mnie skręca na samą myśl drapania głowy paznokciem tak samo jak dreszcze budzi myśl o gryzieniu wełny, patyczków drewnianych od lodów i dźwięk ostrzenia noży oraz uderzania o zęby metalowym sztućcem. Brr!

Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline  
Stary 2012-05-24, 18:30   #3520
TwojaKokaina
Zakorzenienie

Cytat:

i tak widać, że zniszczone mimo wszystko bym zaryzykowała i ścięła.
sama w zeszłe wakacje obcięłam się prawie na chłopaka. czułam się trochę jak obojniak, ale za to włosy wyzdrowaiły
Cytat:
co do paznokci się zgadzam, sama mam naturalne są według mnie normalnej długości, ale jak już są za długie, to muszę obciąć, bo nie wyrabiam.
kolejny podobieństwo! ja co tydzień-2 obcinam, bo szału dostaję. nie lubię za długich, i na telefonie źle się pisze.
no i w nosie dłubać nie można (żartuję)

---------- Dopisano o 18:30 ---------- Poprzedni post napisano o 18:29 ----------

Cytat:
nic nie mów, mnie skręca na samą myśl drapania głowy paznokciem tak samo jak dreszcze budzi myśl o gryzieniu wełny, patyczków drewnianych od lodów i dźwięk ostrzenia noży oraz uderzania o zęby metalowym sztućcem. Brr!
mnie tak odrzuca u dentysty jak słyszę borowanie. nie chodzi o ból, ale dźwięk jak ten zab jest traktowany wiertłem, bzium bzium. fu
Stary 2012-05-24, 18:38   #3521
kat123
Zakorzenienie

Cytat:
mnie tak odrzuca u dentysty jak słyszę borowanie. nie chodzi o ból, ale dźwięk jak ten zab jest traktowany wiertłem, bzium bzium. fu
Mi się zawsze micha cieszy jak widzę jak właśnie ludzie reagują u dentysty w poczekalni na ten dźwięk bo mnie akurat nie rusza, ale zauważyłam, że u większości ludzi powoduje zielenienie ludzie z chorobą morską podobnie wyglądają

Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline  
Stary 2012-05-24, 18:48   #3522
spiritusmovens
Rozeznanie

Cytat:
Cześć
dzięki a co do tych włosów, to pewnie przez stresy jakie miałaś ostatnio, ale ja bym na Twoim miejscu pierwsze co to odstawiła tą dietę... Albo poszła do lekarza jeśli się bardzo niepokoisz

---------- Dopisano o 18:47 ---------- Poprzedni post napisano o 18:46 ----------

Cytat:
tub nie kojarzę kojarzę za to te obroże pod prądem i cieszę się, że to zakazane, bobym takiego człowiekowi sama taką założyła i zobaczyła czy mu do śmiechu będzie My mamy owczarka, którego ktoś kiedyś "uczył" postawy -biciem. Pies boi się wszystkich oprócz moich teściów. Jak widzi mnie, TŻ, czy jego siostrę to wieje do kojca od razu choć nigdy mu nic nie zrobiliśmy. Młodzi musieli go bić. I pies ma zrytą psychikę do końca życia
ja nie mogę... nie rozumiem jak tak można, a zwierzęta później nikomu nie ufają później

---------- Dopisano o 18:48 ---------- Poprzedni post napisano o 18:47 ----------

Cytat:

kolejny podobieństwo! ja co tydzień-2 obcinam, bo szału dostaję. nie lubię za długich, i na telefonie źle się pisze.
no i w nosie dłubać nie można (żartuję)[COLOR="Silver"]
ja to obcinam trochę ze względu na to, że noszę soczewki, a z takimi pazurami to już nieraz sobie krzywdę zrobiła, bo mi się obciąć nie chciało
Stary 2012-05-24, 18:51   #3523
kat123
Zakorzenienie

Cytat:
ja nie mogę... nie rozumiem jak tak można, a zwierzęta później nikomu nie ufają później

---------- Dopisano o 18:48 ---------- Poprzedni post napisano o 18:47 ----------

ja to obcinam trochę ze względu na to, że noszę soczewki, a z takimi pazurami to już nieraz sobie krzywdę zrobiła, bo mi się obciąć nie chciało
Żebyś wiedziała i wiem, że już mu się nic nie "odmieni" bo ma 8 lat już i przez te lata nie dał się do nas przekonać.

A ja zapuszczam i rosną jak szalone -szybko i twarde. Zasługa pewnie WMC, skrzypu i odzywki Eveline i się cieszę, bo ja zawsze miałam bardzo słabe, brzydkie paznokcie a teraz rewelacja! odpukać

Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline  
Stary 2012-05-24, 19:32   #3524
spiritusmovens
Rozeznanie

Cytat:
Żebyś wiedziała i wiem, że już mu się nic nie "odmieni" bo ma 8 lat już i przez te lata nie dał się do nas przekonać.

A ja zapuszczam i rosną jak szalone -szybko i twarde. Zasługa pewnie WMC, skrzypu i odzywki Eveline i się cieszę, bo ja zawsze miałam bardzo słabe, brzydkie paznokcie a teraz rewelacja! odpukać
mam to samo, strasznie szybko mi rosną i w ogóle się nie łamią, przynajmniej tyle dlatego muszę często obcinać, bo nie wyrabiam :P
Stary 2012-05-24, 19:45   #3525
TwojaKokaina
Zakorzenienie

Cytat:
Mi się zawsze micha cieszy jak widzę jak właśnie ludzie reagują u dentysty w poczekalni na ten dźwięk bo mnie akurat nie rusza, ale zauważyłam, że u większości ludzi powoduje zielenienie ludzie z chorobą morską podobnie wyglądają
to akurat nie powoduje u mnie zielenienia, ale jakoś tak dziwne uczucie
Cytat:

dokładnie. w ogóle nie potrafię sobie wyobrazić, jak można skrzywdzić zwierzaka... takich ludzi bym sama torturowała.

u mnie pazurki też super, rzadko maluje, zdrowe są. ale u prawej ręki mi się takie pionowe kreski jakby zrobiły, krzywa płytka jest przez to. ponoć brak jakieś witaminy, bym musiała poczytać
Stary 2012-05-24, 20:58   #3526
makeupnotwar
Wtajemniczenie

Cytat:
oj można Kochana, można... ja jestem na filologii polskiej i jestem kłębkiem nerwów. Dziś nie zaliczyłam zerówki z językoznastwa i za dwa tyg egzamin
biedna. oj dziewczyny, szkoda życia na martwienie się studiami! i polonem. przyjeżdżajcie na MOST i pozaliczajcie najgorsze przedmioty na UW ja po 4/5 latach już to wiem, tak jak mówię u mnie piątki same wpadają do usosa. a na polonie jestem na elitarnej specjalizacji, gdzie 3/4 osób jest po olimpiadzie i nawet mamy inne, bardziej wymagające przedmioty. u mnie w grupie ostatnio 1 osoba miała wrzesień (!!!) a u mnie w pracy (na wątku jestem gościem bo dostałam taką prawdziwą pracę! muszę się pochwalić: mam kartę, własne biurko w biurowcu w centrum stolicy... ) się śmieją z polonistyki bardzo. gdybym nie miała 2 studiów w życiu by mnie tam nie przyjęli

a włosy sobie rosną, rosną... ale na razie poza spinaniem ich a 'la pinup nie zrobię. nie poszaleję

Edytowane przez makeupnotwar
Czas edycji: 2012-05-24 o 20:59
makeupnotwar jest offline  
Stary 2012-05-24, 21:14   #3527
anngeli
Zadomowienie

Cytat:
dziękuję
no i od razu lepiej wyglądają, pewnie że tak to pewnie przez to że tak mocno masz wycieniowane, taki efekt jest, jak nie masz zniszczonych końców, to nie obcinaj jak nie chcesz z czasem jak będziesz podcinać po trochu to na pewno będzie lepiej
Masz rację prostownica to zło ja nie używam już od roku, hehe właściwie od kiedy przestałam farbować dzisiaj fryzjerka mnie uraczyła, no i od wielkiego święta też.
Co najzabawniejsze, końce nie są tak przetyrane bo podcinałam ostatnio ale tych co są wycieniowane na połowę głowy nie da się podciąć, owszem może fryzjer by dał radę ale bym z miejsca mogła się na łyso ogolić bo powiedziałabym 3 cm a on by obciął 10 To nie używaj, od święta to tam wiesz, ale masz już tak ładne włosy, że byłyby to grzech

Cytat:

Hahaha, taka by się przydała ale mam nadzieję, że w końcu uda mi się bez takiej obroży... Zobaczymy nie chcę zapeszyć
Cytat:
może ja muszę właśnie kupić, bo pogubiłam moje i zostało mi kilka tylko

mnie się wydaje, czy tu jakieś bordo widzę?
No, to jest fakt -pocieniowane jak są zniszczone wyglądają gorzej. Dobrze, że wybiłam sobie to z głowy

Oj mały mały hoduj go!

dentystka z tipsami? kurcze szok
Ta moja fryzjerka to nie ma 10-centymetrowych szponów, ale takie krótkie też nie są. Ale moja znajoma ma takiej długości naturalne, myślę że fryzjerki są w granicach normy
ja też mam naturalne -a dziś wyjątkowo w, jak ja to wulgarnie mówię, oczoje-bnym kolorze
Ja już nigdy nie pocieniuję włosów, choćbym znalazła zaufanego fryzjera to niet i koniec... jak bym połowy włosów na głowie nie miała a do tego jak się poniszczą to ciężko to podciąć
Ja mam długie w miarę paznokcie ale naturalne. Ale gdybym była fryzjerką czy dentystką to pewnie wygodniej byłoby mieć krótkie i bezpieczniej dla klientów.

Cytat:
na Twoim miejscu ścięła bym od razu, żeby już rosły zdrowe i silne. bo tak to zapuszczasz, ale tak naprawdę zapuszczasz siano i wolniej rosną. zetnij i nie żałuj, a zobaczysz, że bd lepiej rosnąć.

Cytat:
i tak widać, że zniszczone mimo wszystko bym zaryzykowała i ścięła.
sama w zeszłe wakacje obcięłam się prawie na chłopaka. czułam się trochę jak obojniak, ale za to włosy wyzdrowaiły

no i w nosie dłubać nie można (żartuję)

---------- Dopisano o 18:30 ---------- Poprzedni post napisano o 18:29 ----------

Może i tak, nie raz miałam ochotę się obciąć na chłopaka ale wiem, że nikt by nie wytrzymał ze mną w domu bo bym non stop wyła. Nawet obecna długość nie jest zachwycająca ale już się lepiej czuje niż kiedyś i zdecydowanie lepiej wyglądam niż w tych krótszych.
Odebrało by mi to całkowicie pewność siebie. Dlatego chyba jednak wolę swoje sianko które na prawdę stopniowo poprzez pielęgnację odpowiednią staje się przyjemniejsze w dotyku i mocniejsze.
Jak by były takim totalnym sianem, to by nie było widać, że rosną bo by się kruszyły. A ja jednak widzę różnicę podczas układania jakiś fryzur.
Dopiero jak po pół roku po odstawieniu farby i od odpowiedniego pielęgnowania zauważę, że są nadal suche i niewiele się zmieniło to na pewno zetnę o te 10 cm. Już kiedyś podcięłam 9 ale zmotywował mnie stan włosów, a raczej to, że odstawały od zdrowej góry.
Teraz nie mam na tyle odwagi no i szczerzę, nie widzę jeszcze potrzeby ścinania tak maksymalnie

6.07.2008r.
T.

anngeli jest offline  
Stary 2012-05-24, 22:22   #3528
spiritusmovens
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez makeupnotwar Pokaż wiadomość
biedna. oj dziewczyny, szkoda życia na martwienie się studiami! i polonem. przyjeżdżajcie na MOST i pozaliczajcie najgorsze przedmioty na UW ja po 4/5 latach już to wiem, tak jak mówię u mnie piątki same wpadają do usosa. a na polonie jestem na elitarnej specjalizacji, gdzie 3/4 osób jest po olimpiadzie i nawet mamy inne, bardziej wymagające przedmioty. u mnie w grupie ostatnio 1 osoba miała wrzesień (!!!) a u mnie w pracy (na wątku jestem gościem bo dostałam taką prawdziwą pracę! muszę się pochwalić: mam kartę, własne biurko w biurowcu w centrum stolicy... ) się śmieją z polonistyki bardzo. gdybym nie miała 2 studiów w życiu by mnie tam nie przyjęli

a włosy sobie rosną, rosną... ale na razie poza spinaniem ich a 'la pinup nie zrobię. nie poszaleję
wow brawo gratulacje z okazji pracy!
Stary 2012-05-24, 22:56   #3529
makeupnotwar
Wtajemniczenie

Cytat:
wow brawo gratulacje z okazji pracy!
dzięki! na razie to tylko projekt, no ale jak się sprawdzę... a i doświadczenie i wpis z dużej firmy w CV zaprocentuje w przyszłości marzy mi się korporacja i dobre zarobki nie wrócę do rodzinnej dziury, co to, to nie

anngeli wiem, że nie powinnam tego pisać, ale jak się na Ciebie patrzę to rozumiem, czemu ściełam swoje farbowańce

Stary 2012-05-24, 23:06   #3530
TwojaKokaina
Zakorzenienie

Cytat:
biedna. oj dziewczyny, szkoda życia na martwienie się studiami! i polonem. przyjeżdżajcie na MOST i pozaliczajcie najgorsze przedmioty na UW ja po 4/5 latach już to wiem, tak jak mówię u mnie piątki same wpadają do usosa. a na polonie jestem na elitarnej specjalizacji, gdzie 3/4 osób jest po olimpiadzie i nawet mamy inne, bardziej wymagające przedmioty. u mnie w grupie ostatnio 1 osoba miała wrzesień (!!!)
może niższy poziom?...
u nas na UAMie dużo wymagają i dużo osób odpada. ale cieszę się z tego, bo UAM jest najlepszy w Polsce z chemii i dobrze kształci i to widać. ostatnio z kumplem znaleźliśmy skrypty i materiały z innych uczelni to tam mają wszystko podane: jak złożyć sprzęt, co do czego kolejno się dodaje, a nawet że metanol to trucizna
po przeczytaniu tych skryptów się tylko zastanawialiśmy kogo oni 'kształcą'? chyba osłow. u nas takie rzeczy się więc na wstępie, oni tak zakładają i jak przychodzimy na labo, to musimy to już wiedzieć.
jeden wykładowca kiedyś powiedział, że nie chce nawet wiedzieć jaki poziom jest na innych uczelniach...
i nie piszę tego, żeby kogoś obrazić, ale sama widzę, że na prawdę dużo się na studiach nauczyłam, mimo, że jestem na 2gim roku, ale wiem o wiele więcej niż niektórzy ludzie z innych uczelni.

---------- Dopisano o 23:06 ---------- Poprzedni post napisano o 23:04 ----------

Cytat:
Dopiero jak po pół roku po odstawieniu farby i od odpowiedniego pielęgnowania zauważę, że są nadal suche i niewiele się zmieniło to na pewno zetnę o te 10 cm. Już kiedyś podcięłam 9 ale zmotywował mnie stan włosów, a raczej to, że odstawały od zdrowej góry.
Teraz nie mam na tyle odwagi no i szczerzę, nie widzę jeszcze potrzeby ścinania tak maksymalnie
masz do tego prawo
ale dla mnie to, ze tak się wyrażę, katowanie tych zdrowych włosów, co już wyrosły
Stary 2012-05-24, 23:40   #3531
makeupnotwar
Wtajemniczenie

Cytat:
może niższy poziom?...
u nas na UAMie dużo wymagają i dużo osób odpada. ale cieszę się z tego, bo UAM jest najlepszy w Polsce z chemii i dobrze kształci i to widać. ostatnio z kumplem znaleźliśmy skrypty i materiały z innych uczelni to tam mają wszystko podane: jak złożyć sprzęt, co do czego kolejno się dodaje, a nawet że metanol to trucizna
po przeczytaniu tych skryptów się tylko zastanawialiśmy kogo oni 'kształcą'? chyba osłow. u nas takie rzeczy się więc na wstępie, oni tak zakładają i jak przychodzimy na labo, to musimy to już wiedzieć.
jeden wykładowca kiedyś powiedział, że nie chce nawet wiedzieć jaki poziom jest na innych uczelniach...
i nie piszę tego, żeby kogoś obrazić, ale sama widzę, że na prawdę dużo się na studiach nauczyłam, mimo, że jestem na 2gim roku, ale wiem o wiele więcej niż niektórzy ludzie z innych uczelni.

---------- Dopisano o 23:06 ---------- Poprzedni post napisano o 23:04 ----------

masz do tego prawo
ale dla mnie to, ze tak się wyrażę, katowanie tych zdrowych włosów, co już wyrosły
Twojakokaina - no tak, można powiedzieć, że albo że poziom jest niski, albo że na UW z reguły startują naprawdę dobrzy i zmotywowani ludzie... a i ostatnio moja pani promotor mówiła że młode uniwersytety bardzo się spinają. za bardzo zdecydowanie. co z tego, że u Kat cisną bardziej skoro to UW jest 1 uczelnią w kraju i ich dyplom jest że tak powiem najchętniej widziany? a koleżanka z seminarium była w poznaniu i potwierdza, tam to podobno jest ciężko. teraz na uw pracuje na 3/4 etatu a tam nie miała pracy i miała wrzesień ogólnie właśnie rzeczona pani promotor, profesor z wieloletnim doświadczeniem powiedziała, że takie peryferyjne uniwerki mają dużo więcej do stracenia, a i chcą się pokazać. u nas zamiast niepotrzebnie cisnąć zachęca się do udziału w konferencjach na przykład albo studiowaniu 2 kierunków.

ale przynajmniej obie się zgadzamy co do włosów anngeli - dla mnie to absolutny demotywator i przestroga. to miałam na myśli pisząc kiedyś, że nie zawsze długie włosy to ozdoba... :/

Edytowane przez makeupnotwar
Czas edycji: 2012-05-24 o 23:42
Stary 2012-05-25, 09:19   #3532
Konwalia11
Zadomowienie

Cytat:
dzięki! na razie to tylko projekt, no ale jak się sprawdzę... a i doświadczenie i wpis z dużej firmy w CV zaprocentuje w przyszłości marzy mi się korporacja i dobre zarobki nie wrócę do rodzinnej dziury, co to, to nie

anngeli wiem, że nie powinnam tego pisać, ale jak się na Ciebie patrzę to rozumiem, czemu ściełam swoje farbowańce
Usmiecham sie, jak to widze, bo mam priorytety... odwrotne do Twoich. A wynika to z przekonania sie na wlasnej skorze, jak to funkcjonuje. Mam nadzieje, ze zbierzesz bardziej pozytywne doswiadczenia i nie skonczysz podobnie jak ja - burnout i antydepresanty
Skonczylam ekonomie na dobrym niemieckim uniwersytecie, nameczylam sie potwornie i myslalam: teraz bedzie latwiej. Aha, jasne. Powiem tylko tyle: jesli jestes gotowa wyrzec sie czlowieczenstwa dla "korporacji i dobrych zarobkow" - to czekaja tam na Ciebie z komitetem powitalnym Zasada jest jedna: musisz tanczyc, jak oni Ci zagraja i umiec isc po trupach. Za to bowiem nalezy sie awans i wyzsze zarobki.
O nie, ja mam swoje zasady i jestem z tego dumna. A takich ludzi korporacje nie lubia... Ja powiedzialam sobie jedno: juz nigdy nie chce przebywac wsrod tych malp w garniturach Armaniego i butach Prady. Tak mi dopomoz Bog!

Konwalia11 jest offline  
Stary 2012-05-25, 09:49   #3533
TwojaKokaina
Zakorzenienie

Cytat:
Twojakokaina - no tak, można powiedzieć, że albo że poziom jest niski, albo że na UW z reguły startują naprawdę dobrzy i zmotywowani ludzie... a i ostatnio moja pani promotor mówiła że młode uniwersytety bardzo się spinają. za bardzo zdecydowanie. co z tego, że u Kat cisną bardziej skoro to UW jest 1 uczelnią w kraju i ich dyplom jest że tak powiem najchętniej widziany? a koleżanka z seminarium była w poznaniu i potwierdza, tam to podobno jest ciężko. teraz na uw pracuje na 3/4 etatu a tam nie miała pracy i miała wrzesień ogólnie właśnie rzeczona pani promotor, profesor z wieloletnim doświadczeniem powiedziała, że takie peryferyjne uniwerki mają dużo więcej do stracenia, a i chcą się pokazać. u nas zamiast niepotrzebnie cisnąć zachęca się do udziału w konferencjach na przykład albo studiowaniu 2 kierunków.

ale przynajmniej obie się zgadzamy co do włosów anngeli - dla mnie to absolutny demotywator i przestroga. to miałam na myśli pisząc kiedyś, że nie zawsze długie włosy to ozdoba... :/
to też prawda i moja wypowiedź nie była skierowana do Ciebie w sensie, że macie niski poziom bo każdy kierunek ma jakieś swoje wytyczne itd. ale jeśli chodzi o chemię to się nie dziwię, że nasz jest najlepszy, bo tam naprawdę mają niski poziom
co w ogóle studiujesz?

'nie zawsze długie włosy to ozdoba' - tu się zgadzam w 100%. niektórzy na siłę zapuszczają, byleby mieć długie włosy, bo im się krótkie nie podobają albo im nie do twarzy. tak bywa, ale lepiej ściąć i zacząć od nowa zapuszczać, niż zapuszczać byle co w zwolnionym tempie gdybym miała wlosy jak anngeli to ciachnęłabym do ramion. taka długość by mi starczyła. obecnie sama takie mam, a mialam za ucho, dlatego nie ścinam, bo teraz mi długość pasuje, ale stwierdziłam, ze jak urosną w wakacje to będę ścinać po 5 cm, żeby zawsze był do ramion, a potem bd zapuszczać zdrowe

---------- Dopisano o 09:49 ---------- Poprzedni post napisano o 09:48 ----------

Cytat:
O nie, ja mam swoje zasady i jestem z tego dumna. A takich ludzi korporacje nie lubia... Ja powiedzialam sobie jedno: juz nigdy nie chce przebywac wsrod tych malp w garniturach Armaniego i butach Prady. Tak mi dopomoz Bog!
dokładnie
moją mamę w takiej firmie wykorzystali i zwolnili. teraz pracuje w mniejszej, mniej zarabia, ale mili ludzie są i naprawdę o wiele lepsza atmosfera
Stary 2012-05-25, 13:02   #3534
kat123
Zakorzenienie

Aaaaaaaaa mój Tagle Teezer przyszedł!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!! wygląda lepiej niż na stronie moja nowa dzidzia

Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline  
Stary 2012-05-25, 13:07   #3535
anngeli
Zadomowienie

Pomyślę nad większym podcięciem ale nie polecę od razu do fryzjera bo nie jestem typem, że jak ktoś mi coś powie to od razu ślepo się do tego stosuję A poza tym nie ufam fryzjerom i może jakoś w przyszłym tygodniu zastanowię się i poproszę mamę czy kuzynkę.
Oczywiście dziękuje za opinię mimo, że niektóre są dość oschłe to cenię szczerość (oczywiście nie mylić z chamstwem).

Dzisiaj spotkałam się z życzliwością i pani w sklepie u której kupowałam zawsze hennę z Vatiki, nie robiła problemów gdy chciałam ją zwrócić Po prostu nie chciałam już kłaść nic na włosy co ma w sobie odrobinę chemii koloryzującej a tak przynajmniej kasa mi się zwróciła
Myślę, nad tym by powrócić do stosowania nafty.
Dawnooo temu dawała u mnie dobre efekty, więc za pkt w aptece które musiałam zrealizować do końca czerwca bo oferta się skończyła dawno, wzięłam naftę kosmetyczną z witaminami a+e firmy kosmed.
Zobaczymy jakie będą efekty, postaram się jej użyć regularnie chociaż 1 raz w tygodniu.
Macie jakieś doświadczenia i spostrzeżenia na temat nafty?
Moja ciocia zawsze sobie ją chwaliła a opinie na wizażu też ma dobre

6.07.2008r.
T.

anngeli jest offline  
Stary 2012-05-25, 13:14   #3536
TwojaKokaina
Zakorzenienie

Cytat:
Aaaaaaaaa mój Tagle Teezer przyszedł!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!! wygląda lepiej niż na stronie moja nowa dzidzia
ooo to teraz będzie ciągłe czesanie
Cytat:
Dawnooo temu dawała u mnie dobre efekty, więc za pkt w aptece które musiałam zrealizować do końca czerwca bo oferta się skończyła dawno, wzięłam naftę kosmetyczną z witaminami a+e firmy kosmed.
Zobaczymy jakie będą efekty, postaram się jej użyć regularnie chociaż 1 raz w tygodniu.
nigdy nie stosowałam nafty, ale może trochę wysuszać z tego, co czytałam. ale wiadomo, wszystko zależy od włosa
Stary 2012-05-25, 13:53   #3537
Konwalia11
Zadomowienie

Cytat:

Kiedys tam stosowalam nafte i pamietam, ze mialam przetluszczone wlosy. Tylko mna sie nie sugeruj - ja mam niemalze po wszystkim straki Nasze babcie z powodzeniem ja stosowaly, wiec mysle, ze warto sprobowac.
Kat - super, a jak dziala - dobrze czesze?

---------- Dopisano o 13:53 ---------- Poprzedni post napisano o 13:41 ----------

Dziewczyny, moze mi cos poradzicie w zupelnie innej sprawie. Kupilam sobie w rossmanie super kredke do oczu - znaczy do czasu super. Wczoraj myslalam ze wyjde z siebie i stane obok - kredki nie da sie zatemperowac zadna temperowka - ani kosmetyczna, ani zwykla Albo luszczy sie drewienko albo lamie sie wklad Z nowej kredki zostala kredeczka moze 4centymetrowa.
I tu pytanie - mozecie polecic jakas dobra kredke do oczu ale nie czarna? Czarny jest dla mnie za mocny, wybieram takie szaro-grafitowe. Chodzi mi o to, zeby rysik byl miekki a drewienko twarde. No chyba, ze jakos zle temperuje - moze istnieja jakies tajemnicze techniki, ktorych ja nie znam

Konwalia11 jest offline  
Stary 2012-05-25, 14:36   #3538
marta__
Przyczajenie

Niedawno postanowiłam wrócić do naturalnego koloru włosów: do mysiego blondu, który może sam w sobie nie jest okazały, ale zależy mi na tym, by nie męczyć już niepotrzebnie włosów. Ostatnio farbowałam włosy 11.05 i nie wiem dlaczego wybrałam naturalny blond (który jest dosyć jasny), zamiast kolor najbardziej zbliżony do tego naturalnego. Mimo wszystko mam swoje postanowienia:
1. Następnym razem pomalować włosy na kolor jak najbardziej zbliżony do naturalnego.
2. Pić drożdże i zażywać Calcium Pantothenicum na porost włosów.
3. Często podcinać końce (poza tym dążę do tego, by włosy były jednakowej długości).
4. Ratować się szamponetką w chwilach największego kryzysu.

Mam nadzieję, że wytrwam w moich postanowieniach. Moje włosy są dosyć długie (55-60cm), więc powrót do naturalnego koloru trochę potrwa, ale czego się nie robi dla włosów
marta__ jest offline  
Stary 2012-05-25, 14:56   #3539
kikakika1
Przyczajenie

Cytat:
jest o tym specjalny wątek
tak jak o waszych bolących ósemkach i problemach miłosnych

---------- Dopisano o 14:56 ---------- Poprzedni post napisano o 14:54 ----------

Cytat:
Napisane przez marta__ Pokaż wiadomość
Niedawno postanowiłam wrócić do naturalnego koloru włosów: do mysiego blondu, który może sam w sobie nie jest okazały, ale zależy mi na tym, by nie męczyć już niepotrzebnie włosów. Ostatnio farbowałam włosy 11.05 i nie wiem dlaczego wybrałam naturalny blond (który jest dosyć jasny), zamiast kolor najbardziej zbliżony do tego naturalnego. Mimo wszystko mam swoje postanowienia:
1. Następnym razem pomalować włosy na kolor jak najbardziej zbliżony do naturalnego.
2. Pić drożdże i zażywać Calcium Pantothenicum na porost włosów.
3. Często podcinać końce (poza tym dążę do tego, by włosy były jednakowej długości).
4. Ratować się szamponetką w chwilach największego kryzysu.

Mam nadzieję, że wytrwam w moich postanowieniach. Moje włosy są dosyć długie (55-60cm), więc powrót do naturalnego koloru trochę potrwa, ale czego się nie robi dla włosów

to wracasz do naturalnego czy przerzucasz się na szamponetki???
powrót do naturalnego koloru=ZERO FARBOWANIA CZYMKOLWIEK
kikakika1 jest offline  
Stary 2012-05-25, 15:12   #3540
Espoir91
Rozeznanie

Cytat:
Kiedys tam stosowalam nafte i pamietam, ze mialam przetluszczone wlosy. Tylko mna sie nie sugeruj - ja mam niemalze po wszystkim straki Nasze babcie z powodzeniem ja stosowaly, wiec mysle, ze warto sprobowac.
Kat - super, a jak dziala - dobrze czesze?

---------- Dopisano o 13:53 ---------- Poprzedni post napisano o 13:41 ----------

Dziewczyny, moze mi cos poradzicie w zupelnie innej sprawie. Kupilam sobie w rossmanie super kredke do oczu - znaczy do czasu super. Wczoraj myslalam ze wyjde z siebie i stane obok - kredki nie da sie zatemperowac zadna temperowka - ani kosmetyczna, ani zwykla Albo luszczy sie drewienko albo lamie sie wklad Z nowej kredki zostala kredeczka moze 4centymetrowa.
I tu pytanie - mozecie polecic jakas dobra kredke do oczu ale nie czarna? Czarny jest dla mnie za mocny, wybieram takie szaro-grafitowe. Chodzi mi o to, zeby rysik byl miekki a drewienko twarde. No chyba, ze jakos zle temperuje - moze istnieja jakies tajemnicze techniki, ktorych ja nie znam
a musi być koniecznie drewniana? w avon mają super kredki te wysuwane. jest wybór kolorów. ja sama używam tylko czarnych. kosztuje około 13zł

---------- Dopisano o 15:12 ---------- Poprzedni post napisano o 15:05 ----------

Cytat:
Napisane przez kikakika1 Pokaż wiadomość
tak jak o waszych bolących ósemkach i problemach miłosnych

---------- Dopisano o 14:56 ---------- Poprzedni post napisano o 14:54 ----------

ja uważam, że jak sama nazwa wskazuje "offtopowo", na tym wątku poruszamy też inne kwestie, nie tylko odrosty i to bardzo dobrze! nie możemy gadać tylko o włosach, bo przecież byśmy zgłupiały Jesteśmy już ze sobą tak zżyte (), że traktujemy siebie jak hmm... przyjaciółki? takie internetowe dobre duszyczki i mnie np interesują wszystkie bolące ósemki i sprawy sercowe!

cel jest

Nie musisz być perfekcyjna na starcie, ale musisz wystartować, żeby być perfekcyjną!
Espoir91 jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości