Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtopowo część IV. - Strona 153 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2012-06-13, 19:03   #4561
pin up girl1991
Rozeznanie

Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtopowo część IV.

Cytat:
Napisane przez TwojaKokaina Pokaż wiadomość
mam 21 lat i nadal jestem sama. nie mam nawet partnera, a Ty espoir go chociaż masz
ale nie spieszy mi się do niczego. uwazam, że studia to najlepszy czas, żeby się 'wyszaleć'. osoby, które się często młodą wiążą, później trochę tego żałują. przyjdzie czas, to poznam kogoś, zwiążę się. ale np. o dzieciach jeszcze nie myślę
ale szczerze, to jak widzę właśnie fotki ślubne, czy dzieci koleżanek w moim wieku, to mnie to przeraża. sama się czuję jeszcze nie do końca dojrzała, a moje pomysły czasem osłabiają
hehe masz mnie nie jestes sama zwiazki less sa modne

Odnosnie 21lat widze ze na naszym topiku az 3w tym wieku

Jeśli ja jestem TANIA to Ty jesteś GRATIS!
pin up girl1991 jest offline  
Stary 2012-06-13, 19:19   #4562
makeupnotwar
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Muffka_ Pokaż wiadomość
Ale ostatnimi czasy ogolnie jest jakas taka fala małżeństw od lat 19 Nie wiem po co ten pospiech, ja tam sie czuje jak dziecko jeszcze, a co dopiero miec swoje dzieci Dla mnie poki co najwazniejsza jest nauka...
moim zdaniem małżeństwo nie przeszkadza nauce dla mnie to zwyczajnie głupota ja ze swoim mieszkam 4 lata prawie, jesteśmy razem 5 i ciągle się docieramy... jak dla mnie powinien być nakaz mieszkania razem przed braniem ślubu...

Espoir - mnie, jako stylistce ta koszula się nie podoba. jest że tak powiem, tylko się nie obraź... bazarowa najładniejsza będzie zwykła, gładka koszula, ew z podwiniętymi rękawami... ale jak mówię, to moje zdanie.

i nie rozumiem tej padaki z długimi włosami na ślub. wydawało mi się, że już żyjemy w bardziej nowoczesnych czasach... nie linczujcie mnie, ale dla mnie tradycje, wesela, cudownych rodziców mam, przesądy... to przeżytek. uważam (pewnie błędnie), że każdy ma swój rozum i powinien żyć po swojemu. przecież to nie oprawa jest ważna, tylko esencja leży w tym, co się dzieje... w zawieraniu węzła małżeńskiego. u mnie ślub będzie cywilny, sukienka czerwona, a włosy takie, jakie będą w tym momencie. na pewno będą już naturalki, więc to najważniejsze a i u mnie to nie teoretyzowanie, bo przecież w styczniu się zaręczyłam i pewnie niedługo, spontanicznie się wybierzemy z TŻ do USC nie chcę być wieczną dziewczyną, a i wygodniej będzie się razem rozliczać we dwoje

Edytowane przez makeupnotwar
Czas edycji: 2012-06-13 o 19:21
makeupnotwar jest offline  
Stary 2012-06-13, 19:30   #4563
pin up girl1991
Rozeznanie

Twoja kokaina: jaka Ty sliczna i masz we wlosach kokardke hehe

makeupnotwar: kazda ma inne zdanie odnosnie Espoir mi sie wydaje ze jakiej koszuli by nie zalozyla do olowkowej kiecki to bedzie dobrze. z drugiej strony napisala ze mysli o koszuli w takim stylu i nie wiemy czy aby taka ma napewno ale jak mowisz ze to bedzie kiepsko to moze faktycznie...

odnosnie slubu to mnie zlinczujecie bo to jest nic w porownaniu z waszymi planami slub cywilny na kilka osob (watpie zebym matke zaprosila bo ... tylko sie modle by wyrwac sie na swoje z domu i nie bede utrzymywac kontaktu poza skladaniem zyczen w swieta), jakies dwa lata nacieszyc sie soba a potem dzieci (najlepiej parka i starszy chlopczyk) i ... TERAZ BEDZIE LINCZ dzieci tylko przez CC i karmione od pierwszych chwil MM no to mozecie po mnie pojechac

Stary 2012-06-13, 19:36   #4564
Ilsa Lund
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez pin up girl1991 Pokaż wiadomość
odnosnie slubu to mnie zlinczujecie bo to jest nic w porownaniu z waszymi planami slub cywilny na kilka osob (watpie zebym matke zaprosila bo ... tylko sie modle by wyrwac sie na swoje z domu i nie bede utrzymywac kontaktu poza skladaniem zyczen w swieta), jakies dwa lata nacieszyc sie soba a potem dzieci (najlepiej parka i starszy chlopczyk) i ... TERAZ BEDZIE LINCZ dzieci tylko przez CC i karmione od pierwszych chwil MM no to mozecie po mnie pojechac
nie wiem co to MM ale ja przez wzrok ponad -5 muszę mieć CC bo inaczej się siatkówka odklei czy coś takiego, zresztą dla mnie SN jest trochę dziki

Ilsa Lund jest offline  
Stary 2012-06-13, 19:50   #4565
spiritusmovens
Rozeznanie

Cytat:
Espoir high five taaa to byly czasy wszystkie male dziewczynki tak scinali hehe a ztym slubem to nie przesadzaj ja mam nadzieje do tego czasu normalnego faceta znalezc

Kokaina: zaraz przeczytam
haha ja zamierzam nie szukać liczę na to, że sam do mnie przyjdzie :P

---------- Dopisano o 19:47 ---------- Poprzedni post napisano o 19:46 ----------

Cytat:
Napisane przez Ilsa Lund Pokaż wiadomość
ja w kwietniu skończyłam 23 i jakoś mało mnie rajcuje wizja dzieci w tym wieku, nie mam tyle cierpliwości do nich co inne dziewczyny no i na razie nauka
no racja, mi też się nie spieszy, najpierw mam zamiar skończyć studia.

---------- Dopisano o 19:50 ---------- Poprzedni post napisano o 19:47 ----------

Cytat:
Napisane przez makeupnotwar Pokaż wiadomość
moim zdaniem małżeństwo nie przeszkadza nauce dla mnie to zwyczajnie głupota ja ze swoim mieszkam 4 lata prawie, jesteśmy razem 5 i ciągle się docieramy... jak dla mnie powinien być nakaz mieszkania razem przed braniem ślubu...

Espoir - mnie, jako stylistce ta koszula się nie podoba. jest że tak powiem, tylko się nie obraź... bazarowa najładniejsza będzie zwykła, gładka koszula, ew z podwiniętymi rękawami... ale jak mówię, to moje zdanie.

i nie rozumiem tej padaki z długimi włosami na ślub. wydawało mi się, że już żyjemy w bardziej nowoczesnych czasach... nie linczujcie mnie, ale dla mnie tradycje, wesela, cudownych rodziców mam, przesądy... to przeżytek. uważam (pewnie błędnie), że każdy ma swój rozum i powinien żyć po swojemu. przecież to nie oprawa jest ważna, tylko esencja leży w tym, co się dzieje... w zawieraniu węzła małżeńskiego. u mnie ślub będzie cywilny, sukienka czerwona, a włosy takie, jakie będą w tym momencie. na pewno będą już naturalki, więc to najważniejsze a i u mnie to nie teoretyzowanie, bo przecież w styczniu się zaręczyłam i pewnie niedługo, spontanicznie się wybierzemy z TŻ do USC nie chcę być wieczną dziewczyną, a i wygodniej będzie się razem rozliczać we dwoje
no też racja, po za tym nie porównujmy tutaj małżeństw młodych po wpadce, a takich którzy pobrali się z miłości, bo to jednak jest co innego i według mnie nie ma co patrzeć na to, że ktoś bierze ślub w wieku 30 lat, a ktoś inny w wieku 19 lat, taka miłość może być równie silna

Włosy
spiritusmovens jest offline  
Stary 2012-06-13, 19:53   #4566
pin up girl1991
Rozeznanie

Cytat:
nie wiem co to MM ale ja przez wzrok ponad -5 muszę mieć CC bo inaczej się siatkówka odklei czy coś takiego, zresztą dla mnie SN jest trochę dziki
MM mleko modyfikowane

Hehe ja mam do SN takie podejscie:
- kobieta jest wtedy ponizana w najgorszy sposob (wiem bo bylam przy siostrze), druga rodzila w sali przechodzonej przez korytarz wiec pacjenci mogli sobie poogladac, ludzie z zewnatrz tez
- lekarze nie potrafia szyc przyklad (siostra) tak ja zaszyli ze pod prysznicem kilka godzin pozniej wyszarpala szwy i jej sie tak zagoilo ze na wizycie gin sie dziwil ze tak ladnie ja zaszyli ; dzieki Ewie Kopacz ktora "wprowadzila" ochrone krocza moja kumpela cala popekala (do odbytu) i przez to siedziala w domu na kole ratunkowym (tym dzieciecym) zeby tylkiem nie dotykac niczego...
- polozne sa nie ludzkie (nie wszystkie nie bede generalizowac) i jest nacisk na SN co mnie wkurza, sa chamskie komentarze a kobieta jest traktowana jak przedmiot bo mimo tej akcji "RODZIĆ PO LUDZKU" u nas przyjela sie inna zacna akcja "RÓDŹ NIE MARUDŹ"

Cale szczescie mam dwoch lekarzy od ktorych skierowanie na CC ze wskazaniem bez problemu dostane ale ... zanim ciaza to najpierw zalatwie sobie pewnosc zaswiadczenia i przede wszystkim wybiore szpital w ktorym jest czysto i jest "przyjazna" atmosfera a kobieta jest traktowana jak czlowiek i nie uslyszy "cierp cialo cos chcialo" etc.

PS u mnie w Chelmie na porodowke kobieta musi brac swoja posciel
Ale sie rozpisalam

---------- Dopisano o 19:53 ---------- Poprzedni post napisano o 19:51 ----------

ale zanim to wszystko to minie duzo czasu

Stary 2012-06-13, 19:56   #4567
TwojaKokaina
Zakorzenienie

Cytat:
hehe masz mnie nie jestes sama zwiazki less sa modne
o, chociaż ktoś xD
Cytat:
kocham Cię za to, co napisałaś!
sama ostatnio stwierdziłam, że ślub kościelny i biała suknia nie są mi potrzebne. wolę iść ubrana w zwykła ładną sukienkę do USC. i tak samo głupie jest dla mnie zapuszczanie włosów tylko do ślubu...
tak samo z gośćmi. nie bd robić wielkiej imprezy. wolę skromnie i rodzinnie. albo i nawet nikogo nie zaproszę, po prostu ślub i tyle. to tylko formalność.
Cytat:
Twoja kokaina: jaka Ty sliczna i masz we wlosach kokardke hehe
przesadzasz, mam niską samoocenę
TwojaKokaina jest offline  
Stary 2012-06-13, 19:58   #4568
Ilsa Lund
Zakorzenienie

Cytat:
MM mleko modyfikowane

Hehe ja mam do SN takie podejscie:
- kobieta jest wtedy ponizana w najgorszy sposob (wiem bo bylam przy siostrze), druga rodzila w sali przechodzonej przez korytarz wiec pacjenci mogli sobie poogladac, ludzie z zewnatrz tez
- lekarze nie potrafia szyc przyklad (siostra) tak ja zaszyli ze pod prysznicem kilka godzin pozniej wyszarpala szwy i jej sie tak zagoilo ze na wizycie gin sie dziwil ze tak ladnie ja zaszyli ; dzieki Ewie Kopacz ktora "wprowadzila" ochrone krocza moja kumpela cala popekala (do odbytu) i przez to siedziala w domu na kole ratunkowym (tym dzieciecym) zeby tylkiem nie dotykac niczego...
- polozne sa nie ludzkie (nie wszystkie nie bede generalizowac) i jest nacisk na SN co mnie wkurza, sa chamskie komentarze a kobieta jest traktowana jak przedmiot bo mimo tej akcji "RODZIĆ PO LUDZKU" u nas przyjela sie inna zacna akcja "RÓDŹ NIE MARUDŹ"

Cale szczescie mam dwoch lekarzy od ktorych skierowanie na CC ze wskazaniem bez problemu dostane ale ... zanim ciaza to najpierw zalatwie sobie pewnosc zaswiadczenia i przede wszystkim wybiore szpital w ktorym jest czysto i jest "przyjazna" atmosfera a kobieta jest traktowana jak czlowiek i nie uslyszy "cierp cialo cos chcialo" etc.

PS u mnie w Chelmie na porodowke kobieta musi brac swoja posciel
Ale sie rozpisalam

---------- Dopisano o 19:53 ---------- Poprzedni post napisano o 19:51 ----------

ale zanim to wszystko to minie duzo czasu
jestem w szoku bo u nas w Poznaniu ta ochrona krocza jest opcjonalna i też nie oznacza że na pewno go nie przetną tylko zrobią to w ostateczności ci lekarze to czasem mają dziwne pomysły, przecież niektóre kobiety naprawdę nie powinny rodzić naturalnie właśnie ze względu na wielkość dziecka czy własne wady wzroku żeby nikomu nie zaszkodzić. W ogóle cudem jest że w naszym największym szpitalu położniczym na Polnej zrobili zasłony bo jak moja mama rodziła to ludzie z bloku naprzeciwko mogli kobietom zaglądać wiadomo gdzie. Chociaż ona miała dwie CC ale koleżanki czuły się załamane i prawdziwie upokorzone. Aha i o pościeli nie słyszałam, u nas nawet dają dzieciom ubranka póki są w szpitalu ale za to do pieluch nie dają chusteczek i co, kobieta ma ręką wybierać ?

Ilsa Lund jest offline  
Stary 2012-06-13, 20:01   #4569
TwojaKokaina
Zakorzenienie

Cytat:
CC chodzi o cesarskie cięcie?

---------- Dopisano o 20:01 ---------- Poprzedni post napisano o 19:59 ----------

Cytat:
jestem w szoku bo u nas w Poznaniu ta ochrona krocza jest opcjonalna i też nie oznacza że na pewno go nie przetną tylko zrobią to w ostateczności ci lekarze to czasem mają dziwne pomysły, przecież niektóre kobiety naprawdę nie powinny rodzić naturalnie właśnie ze względu na wielkość dziecka czy własne wady wzroku żeby nikomu nie zaszkodzić. W ogóle cudem jest że w naszym największym szpitalu położniczym na Polnej zrobili zasłony bo jak moja mama rodziła to ludzie z bloku naprzeciwko mogli kobietom zaglądać wiadomo gdzie. Chociaż ona miała dwie CC ale koleżanki czuły się załamane i prawdziwie upokorzone. Aha i o pościeli nie słyszałam, u nas nawet dają dzieciom ubranka póki są w szpitalu ale za to do pieluch nie dają chusteczek i co, kobieta ma ręką wybierać ?
moja sąsiadka tam pracuje

ja nawet nie mam pojęcia o ochronie krocza ani niczym takim xD

temat porodu mnie przeraża
Stary 2012-06-13, 20:12   #4570
Hazel_Eyed
Zadomowienie

pin up ja cie linczować nie zamierzam,
co do ślubu i całej tej otoczki to z jednej strony jest fajne (wybieranie sukienki, uczesania itp) ale już te dziwaczne zwyczaje na weselach brrrr... Ja to najchętniej bym wzięla jakiś cichy ślub - tylko my dwoje i świadkowie, no ostatecznie rodzice rodzeństwo - taka najbliższa rodzina, na cholere mam spraszać jakieś ciotki i wujków z którymi widuje sie raz na 10 lat

A co do dziecka i porodu to na razie nie myślałam o tym, w sensie tak na poważnie żeby coś już planować jaki poród itp itd

jeszcze a propos zapuszczania włosów na ślub - to też mnie to troche dziwi taki zwyczaj. Jaby z krótszych nie można było ułożyć fryzury Moja koleżanka bierze ślub w tym roku i też uparcie zapuszcza (chyba od roku) i jak mi powiedziala, że po ślubie zetnie to się nieco zdziwiłam, dla mnie to takie trochę no.... nielogiczne? zapuszczać włosy tylko po to, by jednego dnia miec jakieś tam loki i potem od razu ciach?

Edytowane przez Hazel_Eyed
Czas edycji: 2012-06-13 o 20:16
Hazel_Eyed jest offline  
Stary 2012-06-13, 20:14   #4571
niewa
Rozeznanie

GG do niewa

Ja cie krece w obie rece ;D ale tematy ;D

Slub - bardzo ciekawa sprawa ja Wam powiem, ze co miasto, co miasteczko, co gmina czy wies roznie sie to wszystko spostrzega U mojej babci na wsi - gdyby sie stamtad moja rodzina dowiedziala ze ja bez slubu z chlopakiem mieszkam - to zlinczowali by mnie ... ale troche w tym prawdy jest bo jak chlopak baaaaaardzo dlugo zwleka ze slubem, to cos na rzeczy musi byc !
wstyd sie przyznac - ale ostatnio mam faze i mojego troche cisne na " next lewel" ;]
wiem, ze nie powinnam i wogole to wstyd, ze dziewczyna sie podpytuje itp. ale moj facet bardzo niechce slubu ... ale wszystko inne jak najbardziej ;]
dodatkowy problem jest taki - ze slub chce przynajmniej minimum za 10 lat - powiedzial mi to ostatnio najpowazniej w swiecie ... z dzieckiem podobnie.
Troche mnie to meczylo, a dokaldniej mialam dluugo dola przez to i ryczalam jak glupia ... ale coz. Wiem - slub - co to jest ? - łomatko kochana ... ale poniekad jak juz sie jest z kims dlugo i mysli sie powaznie to jest to wazne ... poza tym - slub nie daje juz odwrotu, a zycie na tzw. kocia lape daje wolnosc ...

dobra nic jestem chyba staroswiecka - ale troche ten temat spedza mi sen z powiek ...

hehe ja wiem zescie Sloneczka rozmawialy o ceremoniach pogrzebowych, a nie o mentalnym " wyjsciu za maz"
niewa jest offline  
Stary 2012-06-13, 20:31   #4572
Muffka_
Zakorzenienie

makeupnotwar a czy ja powiedzialam, ze przeszkadza? Chodzilo mi tylko, ze troche smiesza mnie modne ostanio malzenstwa na mus zaraz po skonczeniu szkoly( na przynajmniej w moim otoczeniu jej tego nawal). A z 2 str jakos nie wyobrazam sobie konczenia studiow, nianczenia dziecka i meza()+ogarnianie calego domu...natomiast sam fakt mieszkania przed slubem z chlopakiem to ZUPELNIE co innego, wiec tego nawet nie porównujmy. A slub to bym chciala bardzo skromny, najlepiej bez imprezy...z reszta do tego to mi jeszcze daleko, mam czas na zastanowienie

Muffka_ jest offline  
Stary 2012-06-13, 21:14   #4573
pin up girl1991
Rozeznanie

Ilsa Lund: To Twoja mama miala szczescie ze jednak Cesarka skoro sasiedzi mieli takie obrazy to daj spokoj Odnosnie ubranek u nas tez daja ale przez pol godziny sie zastanowisz czy masz to dziecku zalozyc czy moze to scierka do podlogi i bron Boze nie pytaj poloznych o to

Twoja Kokaina: CC to cesarskie ciecie i naprawde jestes sliczna, nie kloc sie (Nie jestem ani less ani bu jak cos)

Hazel: dokladnie z tymi wlosami to przesada tak jak ten weselny bum i oczepimy ktore dla mnie sa troche wsiowe hmm

Niewa: masz takie poglady a nie inne i ja je szanuje dla mnie malzenstwo to sa obowiazki, to nie jest tylko JA ale MY i podejmowanie decyzji nie podlug siebie ale tez drugiej osoby

Heh wiecie co slynny pan P odwalil. Napisal mi esa ze cale swoje urodziny czekal na zyczenia badz cokolwiek ode mnie i ze mu przykro. Wiec mu pojechalam ze ja nie raz czekalam na smsa i nie chodzilo o okazje poza tym skoro sie tyle nie odzywal to myslalam ze zakonczylismy znajomosc. I wiecie jak sie glupio tlumaczyl?? ze szuka pracy i mieszkania w Wawie. ja mu napisalam na to ze zycze powodzenia i wtedy go olsnilo i zapytal co u mnie. Napisalam mu ze nie bede mu pisac co u mnie bo w czasie pisania ze mna moze przewertowac net w poszukiwaniu mieszkania. wylaczylam tel...

Dlaczego zawsze tak jest ze jak juz postanawiam o nim zapomniec to on sie pojawia i wypisuje?? Dlaczego?? Ostatnio jak byla podobna sytuacja ze nie pisal dwa miesiace ja zapomnialam i on wtedy sie pojawil i zaczal pisac, obiecywac ze nie bedzie juz takich sytuacji ze on juz tak nie chce. Przepraszal i znow to zrobil. Ile jeszcze razy?? Jednego sie nauczylam: on jest z tych co slowa "przepraszam" uzywaja jako przecinka...

Stary 2012-06-13, 21:46   #4574
TwojaKokaina
Zakorzenienie

Cytat:

Twoja Kokaina: CC to cesarskie ciecie i naprawde jestes sliczna, nie kloc sie (Nie jestem ani less ani bu jak cos)

Heh wiecie co slynny pan P odwalil. Napisal mi esa ze cale swoje urodziny czekal na zyczenia badz cokolwiek ode mnie i ze mu przykro. Wiec mu pojechalam ze ja nie raz czekalam na smsa i nie chodzilo o okazje poza tym skoro sie tyle nie odzywal to myslalam ze zakonczylismy znajomosc. I wiecie jak sie glupio tlumaczyl?? ze szuka pracy i mieszkania w Wawie. ja mu napisalam na to ze zycze powodzenia i wtedy go olsnilo i zapytal co u mnie. Napisalam mu ze nie bede mu pisac co u mnie bo w czasie pisania ze mna moze przewertowac net w poszukiwaniu mieszkania. wylaczylam tel...
też nie jestem ani bi ani less, więc spokojnie w takim razie miło mi

ale mu dobrze napisałaś! bardzo dobrze zrobiłaś, frajer myśli, że będziesz na zawołanie.
Stary 2012-06-13, 22:26   #4575
niemniej_jednak
Raczkowanie

Witam po długiej nieobecności po krótkiej obecności

W tym miesiącu mija 1 rok i 2 miesiące od kiedy nie farbuję! Ostatnio ścięłam włosy do ramion i jedyne farbowańce, jakie mi zostały, to te na wierzchniej warstwie włosów. Póki co dodaję załączniki z długimi jeszcze włosami, jak odzyskam aparat od ogarniętego piłkoszałem szwagra to pochwalę się efektem po ścięciu
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg SAM_3500.jpg (66,8 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_3499.jpg (48,8 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_3501.jpg (54,2 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_3503.jpg (53,2 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_3504.jpg (59,2 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_3505.jpg (69,0 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_3506.jpg (63,7 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_3508.jpg (51,8 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_3509.jpg (58,9 KB, 15 załadowań)
niemniej_jednak jest offline  
Stary 2012-06-13, 22:30   #4576
Ilsa Lund
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez niemniej_jednak Pokaż wiadomość

W tym miesiącu mija 1 rok i 2 miesiące od kiedy nie farbuję! Ostatnio ścięłam włosy do ramion i jedyne farbowańce, jakie mi zostały, to te na wierzchniej warstwie włosów. Póki co dodaję załączniki z długimi jeszcze włosami, jak odzyskam aparat od ogarniętego piłkoszałem szwagra to pochwalę się efektem po ścięciu
jaka wytrwałość, super najlepiej widać różnicę jak nie ma lampy błyskowej

Ilsa Lund jest offline  
Stary 2012-06-13, 22:37   #4577
niemniej_jednak
Raczkowanie

Cytat:
jaka wytrwałość, super najlepiej widać różnicę jak nie ma lampy błyskowej
heh, wszędzie lampa została użyta próbowałam na początku bez, ale słabo to wyglądało, być może to taki aparat
niemniej_jednak jest offline  
Stary 2012-06-13, 22:48   #4578
Ilsa Lund
Zakorzenienie

Cytat:
heh, wszędzie lampa została użyta próbowałam na początku bez, ale słabo to wyglądało, być może to taki aparat
wydawało mi się że na przedostatnim jej nie ma

Ilsa Lund jest offline  
Stary 2012-06-13, 22:55   #4579
TwojaKokaina
Zakorzenienie

Cytat:

wow, brawo! klask i:
piękne, zdrowe i błyszczące! i doczekałaś się swoich
Stary 2012-06-13, 23:20   #4580
AmaiMomo
Zadomowienie

Widzę, że temat ślubów i dzieci się pojawił.

Ja niedługo kończę 25 lat, z moim chłopakiem jestem już 7 lat, ale jakoś nie czuję się gotowa na małżeństwo. Najpierw chciałabym z nim zamieszkać, a na to widoków nie ma.

A zamiast dzieci będą u mnie koty...duuużo kotów.

Mam ważne pytanie - proszę o pomoc! Chciałam dzisiaj kupić aloes do pielęgnacji włosów, ale we wszystkich składach był benzoesan sodu, kwas cytrynowy i sorbian potasu. Nie znalazłam 100% soku.

Martwi mnie obecność tych dwóch konserwantów. Jaki to może mieć wpływ na włosy?

Edytowane przez AmaiMomo
Czas edycji: 2012-06-13 o 23:22
AmaiMomo jest offline  
Stary 2012-06-13, 23:44   #4581
imaginacja93
Raczkowanie

Witam,

Ja również chciałabym się zapisać do wątku- pragnę zapuścić na nowo moje naturalne włosy. Powody? Szkoda pieniędzy, poza tym wypróbowałam wszystkie kolory, które chciałam i okazało się, że...w moim jest mi najlepiej. Ponadto trafiłam niedawno na zdjęcia niefarbowanych moich włosów i okazało się, że miały więcej objętości, teraz mam takie "ulizane" przez te ciężkie, trwałe farby :/

Historia mojego farbowania jest dosyć ciekawa, jak sądzę. Najpierw, w grudniu 2010 zachciało mi się zostać blondynką, zawsze mi się podobał ten kolor.Poszłam do fryzjera, rozjaśnianie moich jasnobrązowych włosów zniszczyło baaaardzo włosy... Kolor pasował do karnacji, ale do typu urody- nie. Blondynki mają delikatną urodę, a ja mam mocne rysy twarzy Więc przetrwałam tylko kilka miesięcy, stwierdziłam,że wyglądam głupio i zdecydowałam się w maju 2011 pomalować na...czerwono! Oczywiście u fryzjera. To też nie był dobry pomysł-kolor na rozjaśnianych włosach szybko płowiał... Ale ja byłam przygotowana na co miesiąc kupować farbę (w tym momencie rozpoczęła się przygoda z farbami drogeryjnymi) i odliczać z wielką dokładnością, kiedy w końcu można pofarbować, bo włosy szybko płowiały.

Tak dotrwałam do ok. sierpnia 2011, nie pamiętam dokładnie, i postanowiłam, że pofarbuję na paloną kawę Joanny. Włosy szybko mi się oczywiście znudziły. W listopadzie zamierzałam zapuszczać naturalne, ale stwierdziłam, że nie podoba mi się odrost- i pofarbowałam w grudniu na... czerń. Od zawsze podobał mi się ten kolor... Z początku byłam zadowolona, ale z czasem zaczęłam dostrzegać, że czerń brzydko się zmywa- wkurzały mnie granatowe refleksy ,mimo, że farbowałam naturalną czerń, nigdy granatową! Od marca do maja2012, z racji tego, że nie miałam czasu na farbowanie(przygotowania do matury), odrosty urosły mi do trochę ponad 2 cm. I już chciałam zapuszczać naturalki, bo odechciało mi się tego całego babrania.

Ale 22 maja 2012 stwierdziłam ,że ostatni raz dam szansę farbowaniu. Zafarbowałam włosy brązem o wdzięcznej nazwie "mokka" (chciałam mieć odrosty zbliżone do koloru naturalnego). Pomyślałam,że jeśli nie mogę zapuszczać naturalnych,bo to z pewnością męczące, to chociaż zapuszczę w podobnym kolorze. Ale to było moje ostatnie farbowanie... Owszem kolor jest podobny do mojego naturalnego, ale po wielu myciach - ponadto trzeba dodać, że wypłowiały i płaski Ponadto mam rude refleksy,a moje naturalne miały złote, bo jestem typem Wiosny Tak więc stwierdziłam, że chcę już moje włosy, tęsknię za nimi, i mam nadzieję, że dotrwam w moim postanowieniu. Odrost miesięczny załączę po 22 czerwca

Tylko mam jeden problem: potrzebuję rady. Odrostów na pewno nie tknę już niczym, ale co zrobić, by pozbyć się tej czerni? :/ Ja bym mogła nawet moje z czarnymi zapuszczać, ale będę musiała szukać pracy w sklepie ( nauka zaocznie i praca) ,a ekspedientka z odrostami nie wygląda zbyt elegancko, nie sądzicie? Myślałam może o jakichś pasemkach w zbliżonym kolorze, ale tylko na czerni (broń Boże na odrostach!). Zdejmowania koloru boję się, bo mam cienkie włosy i nie chcę jeszcze cieńszych, a rozjaśnianie już wcześniej zniszczyło mi włosy. Co zrobić w takiej sytuacji?
imaginacja93 jest offline  
Stary 2012-06-14, 10:03   #4582
pin up girl1991
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez imaginacja93 Pokaż wiadomość
Tylko mam jeden problem: potrzebuję rady. Odrostów na pewno nie tknę już niczym, ale co zrobić, by pozbyć się tej czerni? :/ Ja bym mogła nawet moje z czarnymi zapuszczać, ale będę musiała szukać pracy w sklepie ( nauka zaocznie i praca) ,a ekspedientka z odrostami nie wygląda zbyt elegancko, nie sądzicie? Myślałam może o jakichś pasemkach w zbliżonym kolorze, ale tylko na czerni (broń Boże na odrostach!). Zdejmowania koloru boję się, bo mam cienkie włosy i nie chcę jeszcze cieńszych, a rozjaśnianie już wcześniej zniszczyło mi włosy. Co zrobić w takiej sytuacji?
Odnosnie tej farby to mi dziewczyny daly fajny patent: maska do wlosow potrzymac ja troche (ja trzymam godzine do dwoch zalezy od czasu) i woda leci czarna terazm mam konce prawie jak odrost aha i ja do maski dodaje miod

AmaiMomo: odnosnie aloesu nie pomoge a co do slubu to moze u Cb tak jest ze skoro 7lat razem to juz przyzwyczailiscie sie tak zyc i slub to tylko papierek Tez mam kota

PS fajny przepis na brownie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Img005.jpg (222,8 KB, 17 załadowań)

Edytowane przez pin up girl1991
Czas edycji: 2012-06-14 o 10:05
Stary 2012-06-14, 11:09   #4583
imaginacja93
Raczkowanie

Cytat:
Odnosnie tej farby to mi dziewczyny daly fajny patent: maska do wlosow potrzymac ja troche (ja trzymam godzine do dwoch zalezy od czasu) i woda leci czarna terazm mam konce prawie jak odrost aha i ja do maski dodaje miod

Dziękuję bardzo za radę A jakiej firmy jest ta maska, gdzie ją można dostać: w aptece czy drogerii? Czy samemu trzeba ją zrobić? Jeśli tak, to z czego? Ile dodajesz tego miodu? I rozumiem, że na efekty trzeba trochę czekać? Ale mogę robić ją regularnie, jeśli ma zadziałać Czy ta maska działa pod wpływem ciepła? Jak jej używać w ogóle? Wiem, że to dużo pytań,mogłabyś mi trochę o niej opowiedzieć ?

Pozdrawiam wszystkie zapuszczające
imaginacja93 jest offline  
Stary 2012-06-14, 11:19   #4584
TwojaKokaina
Zakorzenienie

imaginacja93 - maski dostaniesz wszędzie dużo przychylnych opinii mają te z biovaxu, bingospa na przykład. sama planuję je kupić. Tez miałam czarne włosy, ale zostawiłam je, dopóki odrost nie miał z 3 cm, do tego czasu się wypłukał kolor i poszłam do miejscowej fryzjerki na rozjaśnienie farbowańców. wyszło mi ombre, farbowańce się rozjaśniły i od tego czasu nic nie ruszam
Stary 2012-06-14, 11:28   #4585
kat123
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Espoir91 Pokaż wiadomość
ja to chyba jakieś zboczenie mam z tym ślubem, bo wszystkie moje koleżanki się zaręczają i chajtają i dopada mnie fobia staropanieństwa nie rozumiem czemu im się tak spieszy...
Wiecie co moja mama powtarza do TŻ jak przyjeżdżamy? Żeby sobie nie myślał, że mnie teraz wykorzystuje i odda starą pannę a moje kooleżanki też wszystkie pozaręczane, albo już mężatki, kilka ma dziecko, jedna planuje kolejny a mój TŻ jakoś się nie chce z zaręczynami określić, a jak bym chciała, bo po 5 latach to się chce jakichś zmian
Cytat:
ja w kwietniu skończyłam 23 i jakoś mało mnie rajcuje wizja dzieci w tym wieku, nie mam tyle cierpliwości do nich co inne dziewczyny no i na razie nauka
oj mnie dzieci też nie bawią. Wystarczające mnie cudze męczą
Cytat:

no właśnie, ja chyba będę wieczną i już mnie to irytować powoli zaczyna ja to bym chciała chociaż "narzeczoną" zostać a poglądy mam takie jak Ty -każdy ma swój rozum i powinien się nim kierować, a nie tym co "wszyscy" ja już teraz wiem, że z moją konserwatywną teściową będę toczyć o wszystkie zmiany do mojej idei wojny. Ale trudno, będzie to mój ślub i chce czy nie będzie po mojemu. Już i tak wystarczającym nagięciem moich zasad będzie to, że będzie ślub kościelny.
Cytat:
TERAZ BEDZIE LINCZ dzieci tylko przez CC i karmione od pierwszych chwil MM no to mozecie po mnie pojechac
Ja myślę tak samo. Więc można linczować nas obie. A po drugie -zamierzam rodzić tylko w prywatnej klinice, żadne publiczne szpitale.
Cytat:

Śliczne!

A mi coś włosy zaczęły znowu lecieć (z cebulkami) -jeszcze w granicy normy, ale widzę, że jest ich więcej niż przez ostatnie miesiące jak mi wyschną włosy to może porobię zdjęcia jakieś...
Gardło mnie boli

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline  
Stary 2012-06-14, 11:40   #4586
Hazel_Eyed
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez AmaiMomo Pokaż wiadomość
Widzę, że temat ślubów i dzieci się pojawił.

Ja niedługo kończę 25 lat, z moim chłopakiem jestem już 7 lat, ale jakoś nie czuję się gotowa na małżeństwo. Najpierw chciałabym z nim zamieszkać, a na to widoków nie ma.

A zamiast dzieci będą u mnie koty...duuużo kotów.
widzę pewne podobienstwo, ja z moim już jestem 5 lat, i najpierw wolałabym zameszkać razem i zobaczyć, jak to bedzie, dopiero potem slub - mnie się nie spieszy
chociaż czasem jak rozmawiam z kolezanką jak tam przygotowania do ślubu, to tak trochę sobie marzę o sukience itp

Cytat:

śliiiiiczne
i gratuluję wyniku - ponad rok to na prawdę już sporo
Hazel_Eyed jest offline  
Stary 2012-06-14, 11:44   #4587
TwojaKokaina
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kat123 Pokaż wiadomość

Ja myślę tak samo. Więc można linczować nas obie. A po drugie -zamierzam rodzić tylko w prywatnej klinice, żadne publiczne szpitale.

Gardło mnie boli
jak tak czasem czytam, co przeszły dziewczyny podczas porodu, to się po prostu boję. i chyba zrobię tka jak Ty.

Przeziębiona?
Pogoda znacznie się popsuła, więc może być czas chorób.
Stary 2012-06-14, 11:46   #4588
Farmetka
Raczkowanie

Cytat:
w 3. klasie to ja miałam grzywkę taką jak promuje Jaga Hupało bo najpierw zrobiłam sobie grzywkę i nie podobała mi się więc ścięłam przy skórze
http://przedluzaniewlosow.com/UserFi...aga_Hupalo.jpg
a ja miałam taką fryzurę jak Jaga jakieś 4 lata temu i muszę powiedzieć, że dobrze wyglądałam. Miałam 1 cm dłuższą grzywkę i troszkę krócej po boczkach

Cytat:
Napisane przez Espoir91 Pokaż wiadomość
ja to chyba jakieś zboczenie mam z tym ślubem, bo wszystkie moje koleżanki się zaręczają i chajtają i dopada mnie fobia staropanieństwa nie rozumiem czemu im się tak spieszy...
Taaa, presja społeczna Ci się włączyła Nie ma się co spieszyc tylko dlatego, że koleżanka ta i ta juz po slubie. Kazdy ma swój rytm.

Cytat:
Napisane przez TwojaKokaina Pokaż wiadomość
mam (a wlaściwie do wczoraj miałam) sąsiadkę, rok młodsza ode mnie. wpadła z chłopakiem w wieku 15 czy 16 lat no i teraz się wszystko posypało... związek się rozpadł, dziecko zostało z ojcem, bo jej przeszkadzało. w ogóle jak z nim wychodziła, to ciągle płakało, bo je szarpała, nie umiała się nim zając, porażka jakaś. za to ten chłopak, starszy od niej, zupełnie inaczej podchodził do malucha. chodził z nim na spacery, dbał. starał się z nim spędzać wolny czas i widać było, że dobry z niego ojciec. jak to mama mówi 'tak to jest jak dzieci rodzą dzieci'
Twoja Mamcia ma rację, a ta dziewucha to jakaś masakra. Dobrze, że dziecko z ojcem zostało.

Cytat:
jak dla mnie powinien być nakaz mieszkania razem przed braniem ślubu...
Popieram ludzie powinni mieszkać trochę ze soba przed ślubem, bo wtedy można zobaczyć kto kim jest, i czy facet skarpety zostawia pod krzesłem na noc

Druga sprawa z chłopem trzeba nauczyć sie rozmawiać i nie zostawiać nic na "domyśl się". Mnie zajęło to trochę czasu a efekt jest taki, że dogadujemy sie, chłop mi w domu pomaga i też nauczyłam go opiekować się dzieckiem. Więc drogie panie da się, trzeba troszkę podejścia jak mężczyzna do mężczyzny

Cytat:
co do cesarki to sie nie czepiam, operacja jak każda inna, ze względów medycznych jak najbardziej. Mleko modyfikowane...hmm..tez dla ludzi. Twoja argumentacja za CC jest jak najbardziej słuszna ze zwględu na doświadczenia, ale rodzić możesz gdzie chcesz a nie gdzie musisz i nie musi to tak wyglądać. Poza tym w trakcie porodu jest naprawdę wszystko jedno. A położną, jeżeli jest możliwość finansowa warto opłacić. Na szczęście mnie się trafiła super babka i ucieszyła się pózniej gdy TŻ poszedł do pielęgniar z tortem i kawą .

A teraz z punktu medycznego o którym sie nie mówi. Jeżeli nnie ma wskazań do CC ( ze względu na stan drowia matki lub dziecka, zagrożenie życia itp.), tylko są chęci, to lepiej rodzić siłami natury (bez cesarki).

Dlaczego? Znieczulenie jest juz standardem medycznym, więc nie boli juz masakrycznie, troszkę bardziej niż miesiączka - czyli przeżyc sie da.

Podczas przechodzenia przez kanał rodny dziecko na stycznośc z florą biologiczna matki, co daje mu pózniej pewną odporność.

Kolejna sprawa to samo dziecko - poród naturalny rozpoczyna się od hormonu oksytocyny, to aktywuje pozostałe hormony w tym w organiżmie dziecka, więc malec jest przygotowany niejako do spotkania się z "innym" światem(chociaż i tak to jest dla niego szok). Podczas CC nie ma tej kaskady hormonalnej i dziecko jest wyrwane ze swojego świata i to dla niego jest dopiero horrror.

Teraz mleko modyfikowane
napisałam wyżej, że jest dla ludzi(ale w ostateczności).

Ta ostateczność jest gdy matka nie może karmić z względu na stan zdrowia, naprawdę nie ma pokarmu lub go straciła. W innym przypadku, to zbrodnia na dziecku.

Mleko modyfikowane jak wskazuje nazwa to modyfikowane i to krowie. Mleko krowie jest dla cieląt a nie dzieci. Karmienie piersią nie jest łatwe, trzeba sie nauczyć i nie jest wygodne bo sie chodzi niewyspanym jak zombie ale robi sie to z miłosci do dziecka

Wiem co mówię bo tego własnie doswiadczam. Jestem niewyspana i jak chmura gradowa, bola mnie często piersi i jestem niejako uwiązana tym karmieniem, ale wiem że gdy podam MM to mogę szybko stracić swój pokarm a to byłoby niedobrze, bo nic(!) nie zastąpi mleka matki. Szczególnie dla tak małego stworzenia jakim jest dziecko.

Mam w domu puszkę modyfikowańca w przypadku właśnie choroby, wypadku itp. tak aby nie było głodne i tylko w takim przypadku będzie ta puszka otwarta.

BRAWA za odprawienie palanta
Farmetka jest offline  
Stary 2012-06-14, 11:49   #4589
pin up girl1991
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez imaginacja93 Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo za radę A jakiej firmy jest ta maska, gdzie ją można dostać: w aptece czy drogerii? Czy samemu trzeba ją zrobić? Jeśli tak, to z czego? Ile dodajesz tego miodu? I rozumiem, że na efekty trzeba trochę czekać? Ale mogę robić ją regularnie, jeśli ma zadziałać Czy ta maska działa pod wpływem ciepła? Jak jej używać w ogóle? Wiem, że to dużo pytań,mogłabyś mi trochę o niej opowiedzieć ?

Pozdrawiam wszystkie zapuszczające
Ja nakladam jaka mam pod reka ostatnio jest to smierdziuch z dove i jak np na moje wlosy trzeba 2lyzki maski to do tego dwie lyzki miodu i robie to co drugie mycie (chyba za czesto ale mam puszace wlosy wiec mi tam rybka bo nie wygladaja na tluste) i tak ja nakladam na wlosy i ide robie swoje:P nie podgrzewam suszarka bo nie uzywam jej wgl.
Moze dziewczyny podrzuca jeszcze jakies patenty

Kat: dokladnie tylko prywatnie i wtedy kiedy bedzie mnie stac na to bo nawet jesli nie dostane papierka na CC to w prywatnej klinice sobie zalatwie komfort psychiczny w takich chwilach jest wart kazdych pieniedzy

Niemniej jednak: sliczne wlosy

Stary 2012-06-14, 11:52   #4590
Farmetka
Raczkowanie

niemniej_jednak za piękne włoski i wytrwałośc

AmaiMomo trudno kupic bez konserwantów bo sok zawiera wode i łatwo by się zepsuł po otwarciu. Konserwanty włoskom nie zaszkodzą
Farmetka jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości