Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtopowo część IV. - Strona 46 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2012-03-11, 20:53   #1351
spiritusmovens
Rozeznanie

Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtopowo część IV.

Cytat:
Napisane przez Bayka Pokaż wiadomość
to Wy wszystkie wolicie przyciemnianie wlosow niz ewentualne rozjasnienie?
ja rozjaśniam miodem, bo odrost mam swoje ciemny blond i ładniej to wygląda, oczywiście nie jest to jakieś super rozjaśnienie, ale widać refleksy i przez to prawie nie widać granicy między naturalnymi, a farbowańcami.

---------- Dopisano o 20:53 ---------- Poprzedni post napisano o 20:51 ----------

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Raz na jakiś czas, tak 1-2 razy w roku nalezy brać witaminki w tabletkach, najczęsciej na wiosnę nie tylko lekarz ci to powie (ja im nie ufam, aptekarzom też, robię po swojemu). Ja na pewno, bo nie odzywiam się zdrowo ani nie dbam jakoś specjalnie o włosy. Nie olejuje, suszę suszarką (teraz mam krótkie i gdybym nie suszyła, miałabym szope na głowie albo przylizane), ostatnio nawet mam wrazenie,że powinnam wrócić do "swoich" szamponów, bo włosy są jakieś albo szorstkie (nie suche!), albo przetłuszczają się jak cholera!
Siostra podrzuciła mi jakiś francuski szampon ekologiczny, bez świństw, i mi pasuje!
A drożdze... juz nie pije, bo tabletki mi sie skonczyly (za drogo), a naturalnych nie przełknę. Kupię chyba pokrzywe, choc obawiam sie, ze bedzie dzialala moczopędnie.
ja piłam pokrzywę, ale nie działała na mnie zupełnie, a do tego wypłukiwała mi magnez bardziej niż normalnie, a ja niestety mam z tym problemy i musiałam przestać, bo się gorzej czułam.
spiritusmovens jest offline  
Stary 2012-03-12, 08:48   #1352
kat123
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Tygrryska Pokaż wiadomość

mi moje naturalki tez
i jeszcze sa grubsze
moje też i jak ich dotykam przy przedziałku to są takie gładkie a reszta w dotyku taka tępa... będzie trzeba to powoli obciąć
Cytat:
Napisane przez Mania1987 Pokaż wiadomość
kat123 mi pokrzywa smakuje skrzypu nie piłam na razie
Mi też, uwielbiam ją pić a skrzyp smakuje jakbyś garść siana wodą zalała -ohyda ale może będzie efekt
Cytat:
to super, gratulacje, oby tak dalej

Cytat:
Napisane przez spiritusmovens Pokaż wiadomość
ja piłam pokrzywę, ale nie działała na mnie zupełnie, a do tego wypłukiwała mi magnez bardziej niż normalnie, a ja niestety mam z tym problemy i musiałam przestać, bo się gorzej czułam.
mi właśnie też, czasem miałam takie skurcze w nocy w łydce, że aż płakałam z bólu ale teraz biorę WMC aquamin (wapń-magnez-cynk) i mi przeszło a przy okazji te tabletki niby działają jakoś na włosy i paznokcie

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline  
Stary 2012-03-12, 09:23   #1353
201607040946
Konto usunięte

Bo zawsze trzeba, żeby równowaga była. Dlatego jeśli pijemy jakies ziółka, dbajmy o to, żeby dostarczać więcej magnezu/potasu/wapnia/żelaza wbrew pozorom to, co się pisze o pokrzywie/burakach itp. (że zawierają sporo żelaza), to prawda, ale nie do końca, bo żelazo z trawek wchłania się w minimalnych ilościach, a wszystkiemu winien kwas szczawiowy

co do zmywalnej farby, to zalezy, może się wypłukac, a może i nie. kiedyś na naturalkach probowalam zielony toner, dłuuugo pasemka schodziły

u mnie za tydzień miną 2 miesiące, odkąd ścięłam

a włosy zaczęły mi wypadać
201607040946 jest offline  
Stary 2012-03-12, 11:18   #1354
Konwalia11
Zadomowienie

Cytat:
Ciekawe czemu wypadja, w sumie powinno byc na odwrot teraz, jak nie farbujesz, obcielas z dlugosci (czyli odciazylas cebulki) i o nie dbasz. Czasem przyczyna moze byc stres.
U mnie wlosy wlasnie przestaly leciec! Dziewczyny jeszcze jakis rok temu mialam prawdziwy problem - pare dni nieodkurzania i na podlodze zbieral sie dywan z moch wlosow! A bylo to zwiazane ze stresem, z czego sobie nie zdawalam sprawy. Teraz za to wypada kilka na krzyz po myciu, ale to jest doslownie NIC.

---------- Dopisano o 11:18 ---------- Poprzedni post napisano o 11:09 ----------

Cytat:
masz stuprocentowa racje tylko problem w tym, ze ja dzis zauwazylam, ze moje wlosy zaczynaja robic sie zolte-albo mi sie wydaje, albo zaczyna tak byc. a to mozliwe, bo uzywam 3-2 razy w tygodniu maski z dodatkiem takich skladnikow rozjasniajacych jak: sok z cytryny, miod i cynamon, wszystko naraz. i teraz pojawia sie problem, bo zaczynam rozumiec, ze to co piszesz to prawda-wlosy sie beda rozjasnac, ale tylko troche i powstana jakies rudo-zolte kolory, a ja tego bardzo nie chce
i co teraz? bo bardzo bym nie chciala rezygnowac z tych skladnikow ze wzgledu na ich suer dzialanie-to poza rozjaniajacym
Mysle, ze winna jest cytryna - tez mialam po niej taki efekt i zle sie czulam. Moze jakis ocet owocowy by ja zastapil? Tylko nie moze to byc taki zwykly ocet stolowy bo to zupelnie cos innego. Miod chyba az tak nie rozjasnia, chyba ze trzymany na cala noc, ale nie powinien. Ech, szkoda, ze nie ma naturalnej metody rozjasnienia na popiel...

Be the change you want to see in the world!
Konwalia11 jest offline  
Stary 2012-03-12, 12:35   #1355
anngeli
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez spiritusmovens Pokaż wiadomość
ja rozjaśniam miodem, bo odrost mam swoje ciemny blond i ładniej to wygląda, oczywiście nie jest to jakieś super rozjaśnienie, ale widać refleksy i przez to prawie nie widać granicy między naturalnymi, a farbowańcami.

---------- Dopisano o 20:53 ---------- Poprzedni post napisano o 20:51 ----------

Potwierdzam z tym miodem, po pewnym czasie daje super refleksy.
Już nie stosuję jako na rozjaśnienie (bo nie chce) ale chętnie kiedyś z odżywką położę bo super miękkie włosy miałam po nim

Co do pokrzywy... no tak nie pomyślałam, teraz wiem skąd u mnie MOŻE być taki "popyt" na czekoladę, najlepiej taką prawdziwą z dużą zawartością kakao

Witam Was!
Dziękuje za trzymane kciuki, macie super moc bo pomogły
Z 1 egzaminu wyników jeszcze nie ma, ale jestem pełna nadziei.
Idę zjeść kawałek czekolady i oblookać nowego flesza jakoś tak polubiłam tą gazetę Odprężę się bo stresu miałam co nie miara.
Co raz bliżej wiosna...co raz bliżej wiosna
Dzisiaj fakt faktem w wielu miastach deszczowo ale nie będę narzekać bo przynajmniej nie ma zimnego wiatru i u mnie jest 7 stopni ciepła więc miło było aż wyjść do sklepu.

6.07.2008r.
T.

anngeli jest offline  
Stary 2012-03-12, 13:11   #1356
Bayka
Zakorzenienie

GG do Bayka

Cytat:
Napisane przez Konwalia11 Pokaż wiadomość
Ciekawe czemu wypadja, w sumie powinno byc na odwrot teraz, jak nie farbujesz, obcielas z dlugosci (czyli odciazylas cebulki) i o nie dbasz. Czasem przyczyna moze byc stres.
U mnie wlosy wlasnie przestaly leciec! Dziewczyny jeszcze jakis rok temu mialam prawdziwy problem - pare dni nieodkurzania i na podlodze zbieral sie dywan z moch wlosow! A bylo to zwiazane ze stresem, z czego sobie nie zdawalam sprawy. Teraz za to wypada kilka na krzyz po myciu, ale to jest doslownie NIC.

---------- Dopisano o 11:18 ---------- Poprzedni post napisano o 11:09 ----------

Mysle, ze winna jest cytryna - tez mialam po niej taki efekt i zle sie czulam. Moze jakis ocet owocowy by ja zastapil? Tylko nie moze to byc taki zwykly ocet stolowy bo to zupelnie cos innego. Miod chyba az tak nie rozjasnia, chyba ze trzymany na cala noc, ale nie powinien. Ech, szkoda, ze nie ma naturalnej metody rozjasnienia na popiel...
to ja sprobuje zamienic cytryne na jakis ocet owocowy, moze to cos pomoze. Bo ja mialam ochote na naturalne rozjasnieie, ale jak zobaczylam w jaka strone to idzie to mi sie odechcialo no fakt, szkoda, ze ie mozna sobie od razu rozjasnic naturalnie na popielate kolory, albo najlepiej od razu na platyne

To super, ze i Tobie przestaly sypac sie wlosy, mam nadzieje, ze niedlugo kazda z nas znajdzie swoj sposob na to

Tak sie jeszcze zastanawiam, ze kawa ma przyciemniajace dzialanie...a jakby do tej maski z cytryna/octem, miodem, cynamonem itd dodawac troche zaparzonej wczesniej i przecedzonej kawy? moze wtedy bylaby roznowaga-czyli to, co ewentualnie miloby byc rozjasnione przez jedne skladniki nie bedzie moglo byc rozjasnione, bo bedzie przyciemniane przez kawe i kolor sie nie zmnieni? dobrze kombinuje? Bo kawa ma tez i inne fajne dzialanie na wlosy

i jeszcze chcialam zapytac czy slyszalyscie cos o dodawaniu ciemnego kakao ze wzgledu na jego super dzialanie na wlosy-bo z necie nie za duzo znalazlam, a slyszalam, ze tez warto.

Polskie literki? -Brak
Bayka jest offline  
Stary 2012-03-12, 13:19   #1357
Hazel_Eyed
Zadomowienie

bayka o tym kakao to nie słyszałam, ale mi by było szkoda ładować do maseczki - wole sobie zrobić kakao i wypić
Hazel_Eyed jest offline  
Stary 2012-03-12, 13:43   #1358
Bayka
Zakorzenienie

GG do Bayka

Cytat:
Napisane przez Hazel_Eyed Pokaż wiadomość
bayka o tym kakao to nie słyszałam, ale mi by było szkoda ładować do maseczki - wole sobie zrobić kakao i wypić
ja tez uwielbiam pic no ale jesli mialoby wlosom pomagac to moge do takiej maski dokladac jedna lyzke, w koncuczego sie nie robi dla wlosow

naprawde dziewczyny, jak ja zaczynalam z ta pielegnacja to byly wzloty i upadki, oczywiscie wiecej upadkow i myslalam, ze to niemozliwe miec z powrotem piekne wlosy...nie raz malo brakowalo, zebym zafarbowala, czy zaczela z powrotem prostowac itd. ale ten rok minal, a widze roznice-to najwazniejsze, teraz mam motywacje, zeby walczyc dalej tak jak niektore z was mialy w podpisach-zeby z celu nie rezygnowac ze wzgledu na czas, bo czas i tak uplynie

Polskie literki? -Brak
Bayka jest offline  
Stary 2012-03-12, 13:55   #1359
201607040946
Konto usunięte

Cytat:
U mnie wlosy wlasnie przestaly leciec!
ciągle jestem zestresowana, nie ma dnia,żebym nie czuła lęku czy niepokoju (neorotyczna jestem i mam ChaD), więc to nie to, bo już dawno byłabym ŁYSA dbam tak zwyczajnie, ale na wiosnę zaczęły mocniej wypadac
201607040946 jest offline  
Stary 2012-03-12, 14:40   #1360
kat123
Zakorzenienie

Cytat:
Bo zawsze trzeba, żeby równowaga była. Dlatego jeśli pijemy jakies ziółka, dbajmy o to, żeby dostarczać więcej magnezu/potasu/wapnia/żelaza wbrew pozorom to, co się pisze o pokrzywie/burakach itp. (że zawierają sporo żelaza), to prawda, ale nie do końca, bo żelazo z trawek wchłania się w minimalnych ilościach, a wszystkiemu winien kwas szczawiowy

A no trzeba, tylko też bez badań krwi to ciężko orzec czego mamy dużo a czego nie -i o tyle o ile magnez czy żelazo czy wit. A można łatwo zdiagnozować o tyle z innymi chyba ciężej

a mi 2 dni temu minęły 2 miesiące od niefarbowania włosy miłe w dotyku już

może wiosna? Co ileś tam wypadają nam mocniej włosy, bo się cebulki zmieniają czy coś tam -może teraz masz ten okres?

Cytat:
Napisane przez anngeli Pokaż wiadomość
Co do pokrzywy... no tak nie pomyślałam, teraz wiem skąd u mnie MOŻE być taki "popyt" na czekoladę, najlepiej taką prawdziwą z dużą zawartością kakao

Witam Was!
Dziękuje za trzymane kciuki, macie super moc bo pomogły
Z 1 egzaminu wyników jeszcze nie ma, ale jestem pełna nadziei.
Idę zjeść kawałek czekolady i oblookać nowego flesza jakoś tak polubiłam tą gazetę Odprężę się bo stresu miałam co nie miara.
Co raz bliżej wiosna...co raz bliżej wiosna
Dzisiaj fakt faktem w wielu miastach deszczowo ale nie będę narzekać bo przynajmniej nie ma zimnego wiatru i u mnie jest 7 stopni ciepła więc miło było aż wyjść do sklepu.
a widzisz, a ja za to ostatnio mam wstręt jakiś do słodyczy

Fajnie, że jest pozytywnie
Cytat:
i jeszcze chcialam zapytac czy slyszalyscie cos o dodawaniu ciemnego kakao ze wzgledu na jego super dzialanie na wlosy-bo z necie nie za duzo znalazlam, a slyszalam, ze tez warto.

Mój TŻ już by chyba kakaa na włosach mych nie przeżył

Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline  
Stary 2012-03-12, 15:33   #1361
natalkaa7522
Zakorzenienie

Dziewczyny, brała któraś CP albo drożdże w tabletkach drovit? Kupiłam i nie wiem jak dawkowac teraz

Ja zafarbowałam wczoraj włosy. Siostry nie ominęła jednak odrostów..
Stary 2012-03-12, 15:54   #1362
agaa91
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez kat123 Pokaż wiadomość
Mi też, uwielbiam ją pić a skrzyp smakuje jakbyś garść siana wodą zalała -ohyda ale może będzie efekt
a mi za to strasznie nie smakowała pokrzywa a skrzyp mogłam pić
Cytat:
Napisane przez natalkaa7522 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, brała któraś CP albo drożdże w tabletkach drovit? Kupiłam i nie wiem jak dawkowac teraz
brałam CP, łykałam 2x2

a ja znalazłam w książkach mamy fajne "porady babuni", mnóstwo porad, w tym jak naturalnie dbać o włosy

- cel I osiągnięty! wróciłam do naturalek!
http://www.suwaczek.pl/cache/66aa977492.png
- cel II - zapuszczanie i pielęgnacja

Myślę o zwycięstwie - osiągam zwycięstwo
agaa91 jest offline  
Stary 2012-03-12, 16:05   #1363
spiritusmovens
Rozeznanie

Cytat:
ciągle jestem zestresowana, nie ma dnia,żebym nie czuła lęku czy niepokoju (neorotyczna jestem i mam ChaD), więc to nie to, bo już dawno byłabym ŁYSA dbam tak zwyczajnie, ale na wiosnę zaczęły mocniej wypadac
to pewnie przez przesilenie, mi też teraz mocniej wypadają tak samo jak miałam na jesień.
spiritusmovens jest offline  
Stary 2012-03-12, 16:06   #1364
Konwalia11
Zadomowienie

Cytat:

Ze co zrobilas????

Konwalia11 jest offline  
Stary 2012-03-12, 16:16   #1365
natalkaa7522
Zakorzenienie

Pisałam że to zrobię Ostatni raz! Miałam już za duże odrosty i źle a nawet bardzo to wyglądało z blond włosami.. W rozpuszczonych było źle, w kucyku gorzej, to zafarbowałam.

Ale.. już regeneruję włosy po tym farbowaniu
Stary 2012-03-12, 16:22   #1366
Konwalia11
Zadomowienie

Cytat:
Pisałam że to zrobię Ostatni raz! Miałam już za duże odrosty i źle a nawet bardzo to wyglądało z blond włosami.. W rozpuszczonych było źle, w kucyku gorzej, to zafarbowałam.

I zeby mi to bylo ostatni raz!

Konwalia11 jest offline  
Stary 2012-03-12, 17:27   #1367
kat123
Zakorzenienie

Cytat:

Cytat:

I jak się teraz czujesz? Szkoda, że siostra nie ominęła odrostu... ale i tak odrosną
Czym regenerujesz?
Ja wczoraj na 5 minut nałożyłam Joannę Professional i dziś mam obciążone włosy ale chyba się wstrzymam z myciem jeszcze, niech się nawilżą same (jutro podtapiruję i zrobię koka )
Cytat:
Napisane przez agaa91 Pokaż wiadomość
a mi za to strasznie nie smakowała pokrzywa a skrzyp mogłam pić

a ja znalazłam w książkach mamy fajne "porady babuni", mnóstwo porad, w tym jak naturalnie dbać o włosy
hehe co ludź to smak inny ja nie mogę znieść jak się gorzki skrzyp zrobi bleee ale jeszcze nei doszłam do tego, w którym momencie robi się goryczka, bo raz jest taki a raz nie

pochwal się co tam wyczytałaś

Ja mam dziś marny dzień coś nie dość, że jestem jakaś poddenerwowana to jeszcze dziś mi coś się mój odrost nie podoba choć w dotyku jest boski i się miziam cały czas po przedziałku

---------- Dopisano o 17:27 ---------- Poprzedni post napisano o 17:12 ----------

Zmierzyłam odrost -niecałe 2,5 cm tylko

Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline  
Stary 2012-03-12, 17:51   #1368
Konwalia11
Zadomowienie

Cytat:

Nie marudz, zawsze to ponad 1 cm miesiecznie a poza tym w zimie wlosy rosna wolno. Zobaczysz jak na wiosne i w lecie rusza!
Ja tez wiecznie macam moj odrost co powoduje szybsze przetluszczanie wlosow Ale jest on zupelnie inny w dotyku, taki miekki i gladki

Konwalia11 jest offline  
Stary 2012-03-12, 17:54   #1369
natalkaa7522
Zakorzenienie

Cytat:
I jak się teraz czujesz? Szkoda, że siostra nie ominęła odrostu... ale i tak odrosną
Czym regenerujesz?
Ja wczoraj na 5 minut nałożyłam Joannę Professional i dziś mam obciążone włosy ale chyba się wstrzymam z myciem jeszcze, niech się nawilżą same (jutro podtapiruję i zrobię koka )
O dziwo czuję się bardzo dobrze Po tym jak zrobiłam brązowe włosy we wrześniu tamtego roku, zarzekałam się, że już nigdy nie będę robić brązów, bo że brzydko wyglądam i tak dalej.. a teraz okazuje się, ze troche inny brąz i pasuje do mnie i bardzo mi się podoba

A nałożyłam na włosy wczoraj na 1h biowaxa, odżywkę syoss'a co była z farbą, odżywkę garniera i krem na końcówki miałam/mam cudowne włosy po tej mieszance

A teraz siedzę sobie z olejkiem z BD, potem nałożę naftę przed myciem i zobaczę co będzie się działo

Nie tapiruj! Przecież to niszczy włosy

Cytat:
Ja mam dziś marny dzień coś nie dość, że jestem jakaś poddenerwowana to jeszcze dziś mi coś się mój odrost nie podoba choć w dotyku jest boski i się miziam cały czas po przedziałku

Aż 2,5 cm! Ja mam teraz 0 więc.. Za niedługo będziesz miała 3, potem 5, potem 10 i tak dalej
Stary 2012-03-12, 18:04   #1370
agaa91
Rozeznanie

Cytat:
hehe co ludź to smak inny ja nie mogę znieść jak się gorzki skrzyp zrobi bleee ale jeszcze nei doszłam do tego, w którym momencie robi się goryczka, bo raz jest taki a raz nie

pochwal się co tam wyczytałaś

---------- Dopisano o 17:27 ---------- Poprzedni post napisano o 17:12 ----------

ja nie piłam zbyt długo tych ziółek, już nawet nie pamiętam jak smakują, zapamiętałam tylko, ze pokrzywa nie jest moim ulubionym smakiem wolałam skrzyp

ja za to mam dziś fajny dzień, od rana z humorem może to przez to, że miły sen miałam ale ogółem jestem pozytywnie nastawiona do życia, czasem tylko jakiś gorszy humor się trafi

2,5 cm to wcale nie tak mało

a wyczytałam sporo rzeczy, o niektórych sposobach już słyszałąm:
-płukanki na złoty odcień, do ciemnych włosów, dla brunetek, dla blondynek, dla szatynek
- jak pokryć siwiznę
- żółtko wzmacnia
- domowy szampon
- odżywka z cebuli, z łopianu, z wierzby i łopianu
- po słonej kąpieli
- zioła przeciw wypadaniu włosów
- chrzan na osłabione włosy
- przetłuszczające się włosy
- maseczka z białek
- suchy szampon
- po trwałej ondulacji
- chmielowa płukanka
- jak pozbyć się łupieżu
- zamiast szamponu przeciwłupieżowego
- miód doda blasku
- jak suszyć włosy
- elektryzujące się włosy
- naturalny żel do włosów
- łątwiejsze układanie włosów
pisałam nagłówkami

agaa91 jest offline  
Stary 2012-03-12, 18:06   #1371
kat123
Zakorzenienie

Cytat:
Nie marudz, zawsze to ponad 1 cm miesiecznie a poza tym w zimie wlosy rosna wolno. Zobaczysz jak na wiosne i w lecie rusza!
Ja tez wiecznie macam moj odrost co powoduje szybsze przetluszczanie wlosow Ale jest on zupelnie inny w dotyku, taki miekki i gladki
Oby oby
Tak jak mój hihi myślała, że tylko ja go tak macam szczerze -to wole go macać niż na niego patrzeć
Cytat:
O dziwo czuję się bardzo dobrze Po tym jak zrobiłam brązowe włosy we wrześniu tamtego roku, zarzekałam się, że już nigdy nie będę robić brązów, bo że brzydko wyglądam i tak dalej.. a teraz okazuje się, ze troche inny brąz i pasuje do mnie i bardzo mi się podoba

A nałożyłam na włosy wczoraj na 1h biowaxa, odżywkę syoss'a co była z farbą, odżywkę garniera i krem na końcówki miałam/mam cudowne włosy po tej mieszance

A teraz siedzę sobie z olejkiem z BD, potem nałożę naftę przed myciem i zobaczę co będzie się działo

Aż 2,5 cm! Ja mam teraz 0 więc.. Za niedługo będziesz miała 3, potem 5, potem 10 i tak dalej
No to dobrze to teraz na amen odstaw farby i do zapuszczania się bierz jak mi się Joanna skończy muszę zainwestować w tego Biovaxa

No dobra, to umyję, bo chyba od tej wilgoci mam mały koszmarek na głowie choć jutro niby pogoda nie lepsza

aż czy nie ja jestem zachłanna Jak robiłam pasemka, to rosły jak szalone a teraz stoją i mnie to drażni ale wiosna może mi pomoże

Dół od 11.04.2015.

Edytowane przez kat123
Czas edycji: 2012-03-12 o 18:07
kat123 jest offline  
Stary 2012-03-12, 18:13   #1372
kat123
Zakorzenienie

Cytat:
ja nie piłam zbyt długo tych ziółek, już nawet nie pamiętam jak smakują, zapamiętałam tylko, ze pokrzywa nie jest moim ulubionym smakiem wolałam skrzyp

ja za to mam dziś fajny dzień, od rana z humorem może to przez to, że miły sen miałam ale ogółem jestem pozytywnie nastawiona do życia, czasem tylko jakiś gorszy humor się trafi

2,5 cm to wcale nie tak mało

a wyczytałam sporo rzeczy, o niektórych sposobach już słyszałąm:
-płukanki na złoty odcień, do ciemnych włosów, dla brunetek, dla blondynek, dla szatynek
- jak pokryć siwiznę
- żółtko wzmacnia
- domowy szampon
- odżywka z cebuli, z łopianu, z wierzby i łopianu
- po słonej kąpieli
- zioła przeciw wypadaniu włosów
- chrzan na osłabione włosy
- przetłuszczające się włosy
- maseczka z białek
- suchy szampon
- po trwałej ondulacji
- chmielowa płukanka
- jak pozbyć się łupieżu
- zamiast szamponu przeciwłupieżowego
- miód doda blasku
- jak suszyć włosy
- elektryzujące się włosy
- naturalny żel do włosów
- łątwiejsze układanie włosów
pisałam nagłówkami
ja obrałam metodę 3 miesiące + miesiąc przerwy więc smaki znam hihi

Ja się staram być pozytywnie nastawiona, choć mi bardzo łatwo popsuć humor, a ja jestem taka, że długo wszystko rozpamiętuję, rozważam co i dlaczego itd... i jestem chorobliwie pamiętliwa. jak mi ktoś krzywdę zrobi to już nigdy tego nie zapomnę

dzięki, choć chciałabym więcej

nie dawałam nigdy jajka na włosy, bo mi się to takie skomplikowane wydaje a widzę sporo znanych sposobów, tzn. nagłówki brzmią znajomo

Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline  
Stary 2012-03-12, 19:33   #1373
makeupnotwar
Wtajemniczenie

Cytat:

przyganiał kocioł garnkowi
nie farbuj, bo ten wątek ma tytuł WRACAMY DO NATURALNYCH a nie farbujemy mnie na przykład teksty o farbowaniu demotywują, bo po to wchodzę na nasz wątek, żeby oglądać odrosty, cieszyć się każdym zapuszczonym przez dziewczyny centymetrem, a nie farbowane, od tego są inne wątki...

Kat123, nowy avatar? bardzo ładny Polecam biowax, ale też tą serię z joanny http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,42...popielaty.html, używam właśnie i bardzo sobie chwalę

Edytowane przez makeupnotwar
Czas edycji: 2012-03-12 o 19:36
makeupnotwar jest offline  
Stary 2012-03-12, 19:44   #1374
kat123
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez makeupnotwar Pokaż wiadomość
Kat123, nowy avatar? bardzo ładny Polecam biowax, ale też tą serię z joanny http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,42...popielaty.html, używam właśnie i bardzo sobie chwalę
Tak Dziękuję, gdzieś go wygrzebałam na necie szkoda, że to nie moje włosy
O widzisz, czy to porzeczka czarna? pachnie??? Spopiela faktycznie?
Ja mam tę: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,42...hing-masc.html ale jest taka sobie, już się nie mogę doczekać aż się skończy...
A właśnie zauważyłam, że kokosowa joanna ma bardzo dobrą opinię (uwielbiam kokos i czarne porzeczki ): http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,28...ymi-kokos.html

Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline  
Stary 2012-03-12, 20:07   #1375
natalkaa7522
Zakorzenienie

Spoko, rozumiem aluzję
Stary 2012-03-12, 20:32   #1376
makeupnotwar
Wtajemniczenie

Cytat:
Tak Dziękuję, gdzieś go wygrzebałam na necie szkoda, że to nie moje włosy
O widzisz, czy to porzeczka czarna? pachnie??? Spopiela faktycznie?
Ja mam tę: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,42...hing-masc.html ale jest taka sobie, już się nie mogę doczekać aż się skończy...
A właśnie zauważyłam, że kokosowa joanna ma bardzo dobrą opinię (uwielbiam kokos i czarne porzeczki ): http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,28...ymi-kokos.html
wydaje mi się, że spopiela troszkę może nie tak że zmienia się kolor, ale efekt jest nawet na brązie, więc to polecam. podejrzewam, że poza tym jest podobny do tej, co masz używam razem z szamponem z tej serii i jestem zadowolona. ale są tak diabelnie wydajne... kokos brzmi smakowicie! bo porzeczka pachnie intensywnie i ma taki smerfowy kolor z biowaxów miałam chyba ze 2, obydwa były bardzo dobre. wkleję kiedyż zdjęcie mojego czepka to padniecie z zazdrości, bo mam taki pro

Cytat:
Spoko, rozumiem aluzję
to nie była aluzja tylko uwaga wprost na tym wątku nie farbujemy włosów, a zwłaszcza odrostów. to naraża inne uczestniczki wątku na pokusę

Stary 2012-03-12, 20:34   #1377
agaa91
Rozeznanie

Cytat:
ja obrałam metodę 3 miesiące + miesiąc przerwy więc smaki znam hihi

Ja się staram być pozytywnie nastawiona, choć mi bardzo łatwo popsuć humor, a ja jestem taka, że długo wszystko rozpamiętuję, rozważam co i dlaczego itd... i jestem chorobliwie pamiętliwa. jak mi ktoś krzywdę zrobi to już nigdy tego nie zapomnę

dzięki, choć chciałabym więcej

nie dawałam nigdy jajka na włosy, bo mi się to takie skomplikowane wydaje a widzę sporo znanych sposobów, tzn. nagłówki brzmią znajomo
nie dałabym rady tak długo tego pić

ja dawałam żółtko ale do maseczki, straszny smród hehe i zrezygnowałam, bo przy wilgotnym powietrzu na zewnątrz zapach się odnawiał i miałam wrażenie, że wszyscy wokół też go czują
mam ochotę wypróbować tej maseczki z białka, ponoć zmniejsza przetłuszczanie się włosów
Cytat:
Polecam biowax, ale też tą serię z joanny http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,42...popielaty.html, używam właśnie i bardzo sobie chwalę
jeśli pachnie tak samo jak szampon z tej serii to szampon chwaliłam dopóki nie zostawiał na włosach niebieskich pasemek nie wiem jak jest z odżywką, teraz już bym go na pewno nie kupiła, zbyt długi i 'chyba' nieciekawy skład ma

agaa91 jest offline  
Stary 2012-03-12, 20:38   #1378
makeupnotwar
Wtajemniczenie

Cytat:

ja dawałam żółtko ale do maseczki, straszny smród hehe i zrezygnowałam, bo przy wilgotnym powietrzu na zewnątrz zapach się odnawiał i miałam wrażenie, że wszyscy wokół też go czują
mam ochotę wypróbować tej maseczki z białka, ponoć zmniejsza przetłuszczanie się włosów

jeśli pachnie tak samo jak szampon z tej serii to szampon chwaliłam dopóki nie zostawiał na włosach niebieskich pasemek nie wiem jak jest z odżywką, teraz już bym go na pewno nie kupiła, zbyt długi i 'chyba' nieciekawy skład ma
tak, dla osób które dbają o bezsilikonową pielęgnację się nie nadaje. ja bez silikonów miałam okropne włosy szczerze mówiąc, a i nigdy nie mogę domyć oleju, więc chyba nie są to dobre metody dla mnie wiecie jak to jest - każdy musi znaleźć swoje włosowe ZEN

Stary 2012-03-12, 20:40   #1379
Symetria
Rozeznanie

dziewczyny, jak farbowalam (pol-trwała farbą bez amoniaku, do 28myc) o odcien 1 ciemniejszy niz moj naturalny to wszytsko mi powinno zejsc, prawda ?
Symetria jest offline  
Stary 2012-03-12, 20:53   #1380
kat123
Zakorzenienie

Cytat:
wydaje mi się, że spopiela troszkę może nie tak że zmienia się kolor, ale efekt jest nawet na brązie, więc to polecam. podejrzewam, że poza tym jest podobny do tej, co masz używam razem z szamponem z tej serii i jestem zadowolona. ale są tak diabelnie wydajne... kokos brzmi smakowicie! bo porzeczka pachnie intensywnie i ma taki smerfowy kolor z biowaxów miałam chyba ze 2, obydwa były bardzo dobre. wkleję kiedyż zdjęcie mojego czepka to padniecie z zazdrości, bo mam taki pro
może ją zamówię, pomyślę nad tym bo może coś pomoże na moje rudzielce zapach porzeczki mnie dodatkowo zachęca Kurczę, tak gadamy o tych maskach/odżywkach i normalnie zaraz coś zamówię a ja nie mogę, bo mam jeszcze

Pokaż!!! Ja mam takie zwykłe, niebieski i fioletowy. TŻ ich nienawidzi
Cytat:
Napisane przez Symetria Pokaż wiadomość
dziewczyny, jak farbowalam (pol-trwała farbą bez amoniaku, do 28myc) o odcien 1 ciemniejszy niz moj naturalny to wszytsko mi powinno zejsc, prawda ?
NIE ROZMAWIAMY O FARBACH!

---------- Dopisano o 20:53 ---------- Poprzedni post napisano o 20:49 ----------

Cytat:

Pokrzywę naprawdę lubię i picie jej sprawia mi przyjemność więc z pokrzywą nie mam problemu. Ze skrzypem gorzej, ale już się przyzwyczaiłam. Piję rano i od razu popijam inną, smaczniejszą, herbatą

No właśnie, nie chciałabym "pachnieć" jajkiem eee nawet nie będę nic czytać o tych jajach

Znasz się na składach? Dla mnie to czarna magia, choć próbowałam się kiedyś w to zgłębić

Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości