Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV - Strona 100 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2012-03-08, 22:23   #2971
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Wpisy w blogu: 5
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Ja oczywiście nie odpowiem za Kotwilke, ale nie wydaje mi się aby ona była zmuszona do stosowania sterydów po stosowaniu kwasów........I jestem w stanie uwierzyć w to, że w wielu przypadkach łagodna pielegnacja nic nie da. W mniejszych problemach - tak. W powaznych - nie. I nie wiem czemu ponownie piszesz o skutach stosowania kwasów w sposób niewłasciwy.........Porów nujmy obie techniki stosowane właściwie. A chyba kwasy własciwie stosowane nie wymagają leczenia latami skutków ich używania.

Oczywiście nie wiem jak było u Ciebie - to wiesz tylko Ty
Mi sie jednak wydaje, że to nie mechaniczne usuwanie zaskórników poradziło sobie z problemami Twojej cery, ale zdobyta przez Ciebie wiedza i stosowanie własciwych produktów pielęgnacyjnych.

Tak jak pisałam - o skuteczności kwasów sie nie wypowiem, bom sie nie kwasiła i z tego co rozumiem Ty tez nie. Moze więc zostawmy rozważania na temat skuteczności kwasów tym, które je stosuja?
Nie napisalam że kwasy na wszystkich dzialają źle. Po prostu bronię swojego stanowiska, które nie godzi się z tym, co niektórzy tu napisali. Masz rację najlepiej jeśli zakonczymy dyskusję na temat
Korah jest offline  
Stary 2012-03-08, 22:38   #2972
anula_ga
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 10

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Nie napisalam że kwasy na wszystkich dzialają źle. Po prostu bronię swojego stanowiska, które nie godzi się z tym, co niektórzy tu napisali. Masz rację najlepiej jeśli zakonczymy dyskusję na temat
tylko własnie obawiam się, że aby się zgodzic lub nie zgodzic z pewnymi wypowiedziami obu nam brakuje doświadczenia z kwasami. Dopóki sie z nimi nie pomacamy osobiscie nigdy nie dowiemy sie co jest lepsze, bo bez przetestowania obydwu sposóbów na własnej skórze nie dowiemy sie co działa skuteczniej i nie będziemy w stanie dokonac porównania......... dlatego równiez nie chce na temat kwasów zajmowac stanowiska - jak kiedys przetestuję na własnej skórze to sobie wyrobie zdanie.
Ale koniec o tym - tyle przyjemniejszych tematów przecież

Jak Twoje wrażenia po dłuższym używania szamponu alverde??
Ja tego do brązowych uzywam i ....... sama nie wiem użyłam więcej odzywki - jest lepiej, ale włosy trochę obciążone. Chociaz po takiej ilości odzywki spodziewałam sie dużo gorszych rzeczy tragicznie nie jest ale za to jak błyszczą po tym duecie

Po długiej przerwie uzyłam koncentratu AMB - jutro sie okaże czy on mi pisany czy nie, bo paszcza mi sie sporo poprawiła, więc jesłi cos sie zepsuje to tylko z jego winy
Stary 2012-03-08, 22:49   #2973
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
tylko własnie obawiam się, że aby się zgodzic lub nie zgodzic z pewnymi wypowiedziami obu nam brakuje doświadczenia z kwasami. Dopóki sie z nimi nie pomacamy osobiscie nigdy nie dowiemy sie co jest lepsze, bo bez przetestowania obydwu sposóbów na własnej skórze nie dowiemy sie co działa skuteczniej i nie będziemy w stanie dokonac porównania......... dlatego równiez nie chce na temat kwasów zajmowac stanowiska - jak kiedys przetestuję na własnej skórze to sobie wyrobie zdanie.
Ale koniec o tym - tyle przyjemniejszych tematów przecież

Jak Twoje wrażenia po dłuższym używania szamponu alverde??
Ja tego do brązowych uzywam i ....... sama nie wiem użyłam więcej odzywki - jest lepiej, ale włosy trochę obciążone. Chociaz po takiej ilości odzywki spodziewałam sie dużo gorszych rzeczy tragicznie nie jest ale za to jak błyszczą po tym duecie

Po długiej przerwie uzyłam koncentratu AMB - jutro sie okaże czy on mi pisany czy nie, bo paszcza mi sie sporo poprawiła, więc jesłi cos sie zepsuje to tylko z jego winy

Jeśli chodzi o Alverde, to odstawilam go narazie, bo mam 2 inne napoczete szampony, które chce zużyć (nienaturalne, nie napalaj sie). Wypróbowałam Alverde narazie tylko z ciekawości, no i nie kto inny, tylko Ty mnie do tego przkonałaś
A jesli odźywka obciąża, to moze pomoże dłuższe spłukiwanie, albo nakładanie w minimalnych ilościach, ale dłuzsze trzymanie? Tym bardziej, jeśli często używasz

No czekam niecierpliwie na Twój ostateczny osąd konc. AMB Ja go uzyłam ze 3 razy, nie moge nic narazie o nim powiedzieć. Za dużo rzeczy mam pootwieranych, zużyję je, to zaczne go regularnie nakładać.
Korah jest offline  
Stary 2012-03-08, 22:59   #2974
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:

Jeśli chodzi o Alverde, to odstawilam go narazie, bo mam 2 inne napoczete szampony, które chce zużyć (nienaturalne, nie napalaj sie). Wypróbowałam Alverde narazie tylko z ciekawości, no i nie kto inny, tylko Ty mnie do tego przkonałaś
A jesli odźywka obciąża, to moze pomoże dłuższe spłukiwanie, albo nakładanie w minimalnych ilościach, ale dłuzsze trzymanie? Tym bardziej, jeśli często używasz

No czekam niecierpliwie na Twój ostateczny osąd konc. AMB Ja go uzyłam ze 3 razy, nie moge nic narazie o nim powiedzieć. Za dużo rzeczy mam pootwieranych, zużyję je, to zaczne go regularnie nakładać.
upssssss........
oj i tak bys nie wytrzymała bez przetestowania
No własnie z ta odzywką to jest tak - jak nałoże jej mniej to za słabo działa. Jak nałoże więcej to działa, ale i obciąża z dłuższym trzymaniem to jest taki kłopot, że ja włosy myje przed pracą i każda minuta cenna, więc góra 4-5 minut wchodzi w grę......ach! Będę kombinowac dalej.
AMB jest tak cudny - pięknie sie wchłania, ładnie wygładza, wchłania sie do matu, mój ukochany lauressik pięknie na nim wyglada Kurcze! Jaką ja mam nadzieję, że to nie on mi krzywdę robił oczywiście dam znać
Stary 2012-03-08, 23:47   #2975
Melya
Zadomowienie

Oho, widzę, że ominęła mnie napięta dyskusja. Sama kwasów nie stosowałam ani nie jestem w tym temacie zorientowana. Na razie planuję udoskonalać moją nową naturalną pielęgnację i zobaczymy, co z tego będzie. Jak nie uzyskam wystarczającej poprawy, to przyszłą jesienią pogadam z dermatologiem i rozważę kwasy. Ale uważam, że wszystkiemu trzeba dać czas, żeby zobaczyć długofalowe efekty. I jestem zwolenniczką zaczynania od metod mniej inwazyjnych, chociaż rozumiem, że bywają ciężkie przypadki, które wymagają drastyczniejszych kroków (choćby ze względu na psychiczny dyskomfort).

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
A na zdjęciu moje LilyLolo'we nabytki
Śliczności. A ja nie mogę się doczekać swoich nowych minerałków.

Cytat:
Napisane przez vanilia1985 Pokaż wiadomość
A to ja ta glinką nie mogę myć buzi codziennie? hmmm jeju jaka ja zielona jeszcze w tym temacie.
Ja stosuję Logonę codziennie, po olejku myjącym (a teraz mydle) i nie wysusza.

Swoją droga to mydło marsylskie Alepii jest straszne... Tzn. okropnie śmierdzi. Siostra się nabija, że coś zdechło w mojej łazience. Co do działania - umyłam buzię już dwa razy i na razie chyba przeżywa mały szok. Tak ruszyła produkcja łoju, że świeci się jak latarnia. Ktoś też miał takie początkowe doświadczenia z mydłami?

Edytowane przez Melya
Czas edycji: 2012-03-08 o 23:50
Melya jest offline  
Stary 2012-03-09, 08:00   #2976
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

O ja też widzę, że ożywiona dyskusja mnie ominęła ale pozwolę sobie się wtrącić, bo mam na ten temat sporo do powiedzenia, nie darowałabym sobie takiej okazji (zresztą co tu robić o tak wczesnej porze, skoro Mi dziś do szkoły nie idzie
Przez jakieś 20 lat dość regularnie chodziłam do kosmetyczki (ponieważ zawsze byłam osobą bardzo o siebie dbającą a 10-20 lat temu standardowe działanie polegało na mechanicznym oczyszczaniu powierzchni skóry.
Nigdy nie miałam trądziku; z czasem jednak coraz więcej rozszerzonych porów (czoło/nos/broda) coraz szybciej tworzące się zaskórniki... Niestety były też one coraz większe myślę,że to właśnie mechaniczne oczyszczanie porów sprawiło nadprodukcję sebum i oczywiście kompletny brak pomysłu, co tu robić z takim otwartym, pustym "porem" po oczyszczaniu (wstyd przyznać, ale namiętnie smarowałam się spirytusem salicylowym - zgodnie z powszechną wówczas wiedzą o jego działaniu oczyszczającym

Na szczęście należę do osób, u których kuracja kwasowa przyniosła dobry efekt - po latach nieudanych prób z kwasami z grupy...PHA? BHA?( tej, co siedzą w Effaclarze) podziałał u mnie Diacneal - dość szybko, mniej więcej po jednym sezonie kwasowym pory się zmniejszyły i co za tym idzie - przestały zanieczyszczać; plus oczywiście przestałam przy twarzy dłubać
Jeszcze takie mam doświadczenie, że nadmierne używanie glinek pozornie poprawiające sytuację, owocując jednak wzmożoną produkcją sebum (przez powierzchowne przesuszenie...)
Efekt jest taki,że nie mam już problemów z zaskórnikami; choć z racji wieku na stałe w mojej pielęgnacji są kwasy i retinol, jak sądzę odbija się to również na stanie moich porów

Mój szesnastoletni syn ma spoty łojotok pory widoczne z daleka, zaskórniki otwarte i zamknięte w okolicach nosa, bardzo mnie czasem korci by je powyciskać ale nie mogę tego robić Smaruję mu czasem Triacnealem i one po prostu mu wyłażą potem same (te zanieczyszczenia) nie pozostawiając otwartych porów po sobie...cały czas obiecuję sobie, że będę w tym smarowaniu go bardziej systematyczna, bo jak kilka dni odpuszczę, to mu się pogarsza.... Na czoło (ogólnie okolice pod włosami) sam już sobie psika sprayem regenerującym Alvy (tam ma małe czerwone krosteczki ) i spray bardzo dobrze się sprawdza, łagodzi, krosteczki się goją...
Edit: jeszcze dla jasności dodam, że bardzo dbam o codzienną higienę jego twarzy (odpowiednie mydła, raz - dwa razy w tygodniu peeling enzymatyczny)

Także to taka moja historia...

Edytowane przez mhm0808
Czas edycji: 2012-03-09 o 08:30
mhm0808 jest offline  
Stary 2012-03-09, 08:11   #2977
ckin2u
Zakorzenienie

Cytat:

A na zdjęciu moje LilyLolo'we nabytki

ja tez chce, ja teeez

teraz uzywam tych lumiere

ale czaje sie na LL pozniej chyba

---------- Dopisano o 08:11 ---------- Poprzedni post napisano o 08:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość

Ja tez

najpierw olejek, a pozniej glinka

musze sprobowac kiedys odwrotnie
ckin2u jest offline  
Stary 2012-03-09, 08:32   #2978
vanilia1985
Rozeznanie

Swoją droga to mydło marsylskie Alepii jest straszne... Tzn. okropnie śmierdzi. Siostra się nabija, że coś zdechło w mojej łazience. Co do działania - umyłam buzię już dwa razy i na razie chyba przeżywa mały szok. Tak ruszyła produkcja łoju, że świeci się jak latarnia. Ktoś też miał takie początkowe doświadczenia z mydłami?[/QUOTE]

Czyli sama glinka może być za mało? Wypadałoby najpierw czymś innym oczyścić twarz, a następnie tą glinką? Dobrze rozumiem?Czy nie jest to konieczne ?
vanilia1985 jest offline  
Stary 2012-03-09, 08:39   #2979
ckin2u
Zakorzenienie

Cytat:

Swoją droga to mydło marsylskie Alepii jest straszne... Tzn. okropnie śmierdzi. Siostra się nabija, że coś zdechło w mojej łazience. Co do działania - umyłam buzię już dwa razy i na razie chyba przeżywa mały szok. Tak ruszyła produkcja łoju, że świeci się jak latarnia. Ktoś też miał takie początkowe doświadczenia z mydłami?

Czyli sama glinka może być za mało? Wypadałoby najpierw czymś innym oczyścić twarz, a następnie tą glinką? Dobrze rozumiem?Czy nie jest to konieczne ?
[/QUOTE]

Mysle ze tak byloby lepiej

ja uzywam z olejkiem bo jest lagodny, mydla sa dla mnie za ostre. Ale olejek + glinka to fajne polaczenie
ckin2u jest offline  
Stary 2012-03-09, 08:41   #2980
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
O ja też widzę, że ożywiona dyskusja mnie ominęła ale pozwolę sobie się wtrącić, bo mam na ten temat sporo do powiedzenia, nie darowałabym sobie takiej okazji (zresztą co tu robić o tak wczesnej porze, skoro Mi dziś do szkoły nie idzie
Przez jakieś 20 lat dość regularnie chodziłam do kosmetyczki (ponieważ zawsze byłam osobą bardzo o siebie dbającą a 10-20 lat temu standardowe działanie polegało na mechanicznym oczyszczaniu powierzchni skóry.
Nigdy nie miałam trądziku; z czasem jednak coraz więcej rozszerzonych porów (czoło/nos/broda) coraz szybciej tworzące się zaskórniki... Niestety były też one coraz większe myślę,że to właśnie mechaniczne oczyszczanie porów sprawiło nadprodukcję sebum i oczywiście kompletny brak pomysłu, co tu robić z takim otwartym, pustym "porem" po oczyszczaniu (wstyd przyznać, ale namiętnie smarowałam się spirytusem salicylowym - zgodnie z powszechną wówczas wiedzą o jego działaniu oczyszczającym

Na szczęście należę do osób, u których kuracja kwasowa przyniosła dobry efekt - po latach nieudanych prób z kwasami z grupy...PHA? BHA?( tej, co siedzą w Effaclarze) podziałał u mnie Diacneal - dość szybko, mniej więcej po jednym sezonie kwasowym pory się zmniejszyły i co za tym idzie - przestały zanieczyszczać; plus oczywiście przestałam przy twarzy dłubać
Jeszcze takie mam doświadczenie, że nadmierne używanie glinek pozornie poprawiające sytuację, owocując jednak wzmożoną produkcją sebum (przez powierzchowne przesuszenie...)
Efekt jest taki,że nie mam już problemów z zaskórnikami; choć z racji wieku na stałe w mojej pielęgnacji są kwasy i retinol, jak sądzę odbija się to również na stanie moich porów

Mój szesnastoletni syn ma spoty łojotok pory widoczne z daleka, zaskórniki otwarte i zamknięte w okolicach nosa, bardzo mnie czasem korci by je powyciskać ale nie mogę tego robić Smaruję mu czasem Triacnealem i one po prostu mu wyłażą potem same (te zanieczyszczenia) nie pozostawiając otwartych porów po sobie...cały czas obiecuję sobie, że będę w tym smarowaniu go bardziej systematyczna, bo jak kilka dni odpuszczę, to mu się pogarsza.... Na czoło (ogólnie okolice pod włosami) sam już sobie psika sprayem regenerującym Alvy (tam ma małe czerwone krosteczki ) i spray bardzo dobrze się sprawdza, łagodzi, krosteczki się goją...
Edit: jeszcze dla jasności dodam, że bardzo dbam o codzienną higienę jego twarzy (odpowiednie mydła, raz - dwa razy w tygodniu peeling enzymatyczny)

Także to taka moja historia...
to będę Cie męczyła jak zdecyduje się na poprawienie urody kwasem
Cytat:
To chyba indywidualna sprawa.
Ja myjąc twarz glinką logony (brązową) nie używam juz nic innego do oczyszczania przewaznie myje twarz albo mydłem, albo glinką albo bd. Nigdy 2 rzeczami naraz. I jest ok.
Musisz na sobie sprawdzić
Stary 2012-03-09, 08:53   #2981
ckin2u
Zakorzenienie

Cytat:

To chyba indywidualna sprawa.
Ja myjąc twarz glinką logony (brązową) nie używam juz nic innego do oczyszczania przewaznie myje twarz albo mydłem, albo glinką albo bd. Nigdy 2 rzeczami naraz. I jest ok.
Musisz na sobie sprawdzić

o ho moj kolejny zakup to bedzie ta glinka

czy mozliwe jest zeby to http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,38...air-shine.html przesuszalo mi wlosy?
ckin2u jest offline  
Stary 2012-03-09, 08:54   #2982
123sciri
Rozeznanie

a ja dzisiaj miałam poranek z JMO na głowie :
najpierw szampon Lawenda &Rozmaryn ( trochę mi splątał włosy)
później odżywka miód i hibiskus ( jak ją nakładałam to byłam zawiedziona trochę,że jest taka tępa,ale po 30 minutach cudo)
i na koniec żel stylizujący ze słodką pomarańczą -b. ładnie pachnie.
..i mam takie mięciutkie włoski, co prawda troszkę brakuje mi takiej ciężkości włosa ale może shine on się z tym upora, a paczuszka z nim powinna dziś do mnie przyjść

03/13-20 cm - 06/13-24cm, 07/23- 26cm.....50cm
zapuszczanie

Edytowane przez 123sciri
Czas edycji: 2012-03-09 o 09:18
123sciri jest offline  
Stary 2012-03-09, 08:59   #2983
beeets
Zakorzenienie

ja obecnie nie ma żadnej maseczki nawilżającej, bo nie umiem się zdecydować.
kochane, jakie są wasze najlepsze maseczki nawilżające?

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline  
Stary 2012-03-09, 09:20   #2984
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

Jeszcze zapomniałam Wam donieść: w środę byłam w sklepie zaopatrującym w materiały typu protezy (piersi) peruki (dla osób po chemii) no ogólnie takie klimaty okołoonkologiczne i mieli tam stand z asortymentem dobrze nam znanych z Rossa deo Crystal - (prewencja nowotworowa

mhm0808 jest offline  
Stary 2012-03-09, 09:23   #2985
margoltka
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
ja obecnie nie ma żadnej maseczki nawilżającej, bo nie umiem się zdecydować.
kochane, jakie są wasze najlepsze maseczki nawilżające?
Jak tylko spojrzysz na mój post, pewno od razu się domyslisz, że polecę dr.Hauschka. Ale dziewczyny się przekonały. A chodzi tu o maseczkę rewitalizującą. To w zasadzie maseczka do wszystkiego, nie lubię takich kosmetyków, ale jest dobra

Anula jak oceniasz zapach szampony Alverde do brązowych? Robię mały wywiad

A ja wczoraj umyłam włosy Madarą. Włosy są rewelacyjne Szampon pomimo, że obawiałam się, że będzie zbyt delikatny, bardzo dobrze umył włosy. Były bardzo skrzypiące i niestety splątane. Ale to raczej moja wina. Odzywka za to zmiękczała i rozplątywała włosy dosłownie pod palcami. Nałożyłam jej bardzo dużo, bo chciałam dopieścić włosy po hennowaniu. Włosy są miękkie, bardzo błyszczące. Dla mnie rewelacja. Zapach rzeczywiście trawiasty. Jak świeżo skoszona trawa z ziołami. Ale przyjemny.

Zdaje się Madara ma bardzo dobre kosmetyki. Szampon i oliwka dla Toma równiez mu bardzo dobrze służą. Szampon dobrze myje włoski, nie plącze. Oliwka jest dość tłustawa, ale dzięki temu bardzo ładnie nawilża skórę. Po Phenome Tomo miał dosyć przesuszoną, teraz znów jest mięciutka

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko

mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl

Edytowane przez margoltka
Czas edycji: 2012-03-09 o 10:40
margoltka jest offline  
Stary 2012-03-09, 10:34   #2986
promolcia
Zadomowienie

któraś z Was pytała ostatnio o krem - maska firmy orientana, tutaj
http://spragnieninatury.pl/maska-kre...ana-p1295.html
znalazłam promocję na maskę algową i ją zamówiłam...jeszcze nie doszła...pokaże foty jak się zjawi

Edytowane przez promolcia
Czas edycji: 2012-03-09 o 10:36
promolcia jest offline  
Stary 2012-03-09, 10:39   #2987
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość

Mysle ze tak byloby lepiej

ja uzywam z olejkiem bo jest lagodny, mydla sa dla mnie za ostre. Ale olejek + glinka to fajne polaczenie
No na mnie sama glinka nie dziala Ale połączenie np z olejkiem myjącym to wg mnie doskonały pomysł

Mhm, piszesz, że smarujesz syna regularnie, bo jesli tego nie robisz, to mu się pogarsza. Wg mnie takie same efekty dają łagodne środki właśnie glinki, mleczka, toniki i kremidla dostępne bez recepty. Mam na myśli naturalną pielęgnację. Czy naprawde warto męczyć skórę tak silnymi środkami, które jednak nie pomagają, skoro problem wraca?

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2012-03-09 o 10:41
Korah jest offline  
Stary 2012-03-09, 10:41   #2988
vanilia1985
Rozeznanie

Dziewczyny czy tą maseczką neen się zachwycacie?Ja tam widzę tylko za 41 zł lub 14 zł i nie wiem czy to o nią dokładnie chodzi, a cena wynika z faktu, że to większe opakowanie.
http://www.helfy.pl/maseczka-ajurwed...na-skora-twarz
vanilia1985 jest offline  
Stary 2012-03-09, 10:42   #2989
margoltka
Wtajemniczenie

Cytat:
Dziewczyny czy tą maseczką neen się zachwycacie?Ja tam widzę tylko za 41 zł lub 14 zł i nie wiem czy to o nią dokładnie chodzi, a cena wynika z faktu, że to większe opakowanie.
http://www.helfy.pl/maseczka-ajurwed...na-skora-twarz
tą: http://www.helfy.pl/maseczka-z-neem-naturalna-ziolowa

margoltka jest offline  
Stary 2012-03-09, 10:49   #2990
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:
Anula jak oceniasz zapach szampony Alverde do brązowych? Robię mały wywiad

A ja wczoraj umyłam włosy Madarą. Włosy są rewelacyjne Szampon pomimo, że obawiałam się, że będzie zbyt delikatny, bardzo dobrze umył włosy. Były bardzo skrzypiące i niestety splątane. Ale to raczej moja wina. Odzywka za to zmiękczała i rozplątywała włosy dosłownie pod palcami. Nałożyłam jej bardzo dużo, bo chciałam dopieścić włosy po hennowaniu. Włosy są miękkie, bardzo błyszczące. Dla mnie rewelacja. Zapach rzeczywiście trawiasty. Jak świeżo skoszona trawa z ziołami. Ale przyjemny.

Zdaje się Madara ma bardzo dobre kosmetyki. Szampon i oliwka dla Toma równiez mu bardzo dobrze służą. Szampon dobrze myje włoski, nie plącze. Oliwka jest dość tłustawa, ale dzięki temu bardzo ładnie nawilża skórę. Po Phenome Tomo miał dosyć przesuszoną, teraz znów jest mięciutka
bosze, nie moge czytać o madarze!!!!!

Alverde do brązowych to pierwszy szampon z alverde, który uzywałam. Inne musza poczekac. Więc nie mam porównania z innymi wersjami tej firmy. Strasznie lubiłam kiedyś produkty przeznaczone do ciemnych włosów.....
Nie wiem jakby opisac moje wrażenia co do nich - miewałam gorsze produkty do włosów, ale lepsze też. Odżywki trzeba używać dużo, bo momentalnie wsiąka we włosy i uzyta w zbyt małej ilości kiepsko odzywia i nawilża. Szampon całkiem przyjemny - średnio wydajny, pachnie sympatycznie włosy sie po tym duecie naprawe nieźle układają, ale jednak następnego dnia są nie za fajne. Czyli trochę przy ciężki dla mnie kaliber Ale pierwszego dnia pięknię lśnią
No to Ci zamotałam ale nie potrafie chyba nic więcej napisac. No chyba, że masz jakieś konkretne pytanie to moze mi sie uda.....

---------- Dopisano o 10:49 ---------- Poprzedni post napisano o 10:47 ----------

Cytat:
Stary 2012-03-09, 10:52   #2991
vanilia1985
Rozeznanie

Cytat:

Dziękuję
a co jeszcze warto nabyć od nich ?pytam bo samą maseczkę nie opłaca mi się zamawiać może byście jakiś olejek myjący poleciły?
Korah jakiego olejku do mycia używasz? ( który mieszasz z tą glinką )
vanilia1985 jest offline  
Stary 2012-03-09, 11:00   #2992
anula_ga
Zakorzenienie

Vanilia z helfy warto zakupić olejek do włosów (np. khadi, sesa), szampony khadi też ma nienajgorsze, przejrzyj oferte firmy alva, balm balm, kanu ma niezłe peelingi.

Dziewczyny - na helfy w producentach pojawiło sie alverde
Nie ma żadnych produktów, ale może będa wprowadzać??? To możliwe?
Stary 2012-03-09, 11:07   #2993
margoltka
Wtajemniczenie

Cytat:
Vanilia z helfy warto zakupić olejek do włosów (np. khadi, sesa), szampony khadi też ma nienajgorsze, przejrzyj oferte firmy alva, balm balm, kanu ma niezłe peelingi.

Dziewczyny - na helfy w producentach pojawiło sie alverde
Nie ma żadnych produktów, ale może będa wprowadzać??? To możliwe?
Anula nie zagmatwałaś, ale pytałam konkretnie o zapach Mnie on nie odpowiadał, mojej mamie się podoba. Może umieszczę wpis na blogu o tej serii. Chociaż nie wiem, czy jest sens, skoro jest wycofywana. Zbieram więc opinie o tym swądku

Nie jestem przekonana, czy polski sklep może posiadać w ofercie Alverde. To marka drogerii DM. Z tego co wiem, to nielegalne i nie ma mowy, żeby firmy się "dogadały". To tak jakby Rossmann'oską Alterrę wprowadzić do sprzedaży w Biedronce. Może cichaczem chcą wprowadzić.

Czas edycji: 2012-03-09 o 11:08
margoltka jest offline  
Stary 2012-03-09, 11:09   #2994
anakazar
Zakorzenienie

Cytat:
Dziękuję
a co jeszcze warto nabyć od nich ?pytam bo samą maseczkę nie opłaca mi się zamawiać może byście jakiś olejek myjący poleciły?
Olejki do włosów:heenarasesa, vatika,khadi.
Szampony khadi

---------- Dopisano o 11:09 ---------- Poprzedni post napisano o 11:07 ----------

Cytat:
Anula nie zagmatwałaś, ale pytałam konkretnie o zapach Mnie on nie odpowiadał, mojej mamie się podoba. Może umieszczę wpis na blogu o tej serii. Chociaż nie wiem, czy jest sens, skoro jest wycofywana. Zbieram więc opinie o tym swądku

Nie jestem przekonana, czy polski sklep może posiadać w ofercie Alverde. To marka drogerii DM. Z tego co wiem, to nielegalne i nie ma mowy, żeby firmy się "dogadały". To tak jakby Rossmann'oską Alterrę wprowadzić do sprzedaży w Biedronce. Może cichaczem chcą wprowadzić.
Nie sądze by ryzykowali

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline  
Stary 2012-03-09, 11:11   #2995
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:

Nie jestem przekonana, czy polski sklep może posiadać w ofercie Alverde. To marka drogerii DM. Z tego co czytałam na stronach Alverde to nielegalne i nie ma mowy, żeby firmy się "dogadały". To tak jakby Rossmann'oską Alterrę wprowadzić do sprzedaży w Biedronce. Może cichaczem chcą wprowadzić.

matko a ja sie tak naprodukowałam o alverde - a Tobie o zapach tylko chodziło
jak dla mnie pachnie słodko-orzechowo i bardzo przyjemnie

No właśnie jestem zaskoczona tą obecnościa alverde w spisie producentów na helfy.....
ale jest wymieniona tu - jako 3 od góry w pierwszej kolumnie
Stary 2012-03-09, 11:13   #2996
margoltka
Wtajemniczenie

Wiem, że drogeria DM zwróciła się już nieraz do sprzedających posiadających działalność na Allegro o zaprzestanie sprzedaży Alverde. Te kosmetyki obwarowane są klauzulą, że mogą być sprzedawane tylko w drogerii DM.

edit. Anula dziękuję. Wiedziałam, ze zapachowo jestem skrzywiona

Czas edycji: 2012-03-09 o 11:17
margoltka jest offline  
Stary 2012-03-09, 11:27   #2997
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:

Olejek teraz pierwszy raz zamówiłam na BU i czekam, aż wstyd sie przyznać, ale to moje pierwsze w życiu zamówienie na BU
A glinek używam ze wszystkim, mleczkami ( np. Aubrey Organics) , micelami ( obecnie Argile provence), mydłami (np Phenome My First) i niedługo wypróbuję z olejkiem
Korah jest offline  
Stary 2012-03-09, 11:34   #2998
vanilia1985
Rozeznanie

Cytat:
Olejek teraz pierwszy raz zamówiłam na BU i czekam, aż wstyd sie przyznać, ale to moje pierwsze w życiu zamówienie na BU
A glinek używam ze wszystkim, mleczkami ( np. Aubrey Organics) , micelami ( obecnie Argile provence), mydłami (np Phenome My First) i niedługo wypróbuję z olejkiem
oo dla mnie to zbyt skomplikowane jeszcze heh glinka z mleczkiem..jak to mieszać?heh
A czy t a glinkę można mieszać np. z żelem z BD z rossmana?

A jeszcze jedna rzecz, czym rano można oczyścić twarz?Póki co nakładam jeszcze na noc kremy z kwasami, więc rano potrzebne jest mi takie dokładne oczyszczenie. Tak sobie wmawiam, że muszę te nocne kremy zmyć porządnie z buzi.
vanilia1985 jest offline  
Stary 2012-03-09, 11:39   #2999
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
oo dla mnie to zbyt skomplikowane jeszcze heh glinka z mleczkiem..jak to mieszać?heh

A jeszcze jedna rzecz, czym rano można oczyścić twarz?Póki co nakładam jeszcze na noc kremy z kwasami, więc rano potrzebne jest mi takie dokładne oczyszczenie. Tak sobie wmawiam, że muszę te nocne kremy zmyć porządnie z buzi.
Ja nie mieszam najpierw nakładam mleczko, pocieram gabeczką celulozową ( do kupienia w rossie), spłukuję i jeszcze myję glinka i odczekuję minutke i spłukuję

cere zanieczyszczoną uważam, ze rano też trzeba oczyścić, ale czymś delikatnym, ja oczyszczam rano tak samo jak wieczorem, tylko mydła rano nie używam, ale wlasnie glinki i micela albo mleczka
Korah jest offline  
Stary 2012-03-09, 11:44   #3000
Melya
Zadomowienie

Cytat:
To Ty tym My First myjesz twarz? Ja używam do dłoni, bo nie wiedziałam czy nadaje się do buzi... I przez to kupiłam to marsylskie, które już mnie doprowadza do szału (zapachem i błyszczeniem się cery). Mniej więcej ile czasu skóra twarzy przyzwyczaja się do mydła?

Cytat:
Ja nie mieszam, myję olejkiem/mydłem a potem glinką.
Melya jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
ekologiczne, kosmetyki naturalne

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości