Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV - Strona 115 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2012-03-13, 13:36   #3421
anakazar
Zakorzenienie

Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez hola ola Pokaż wiadomość

Anuska za zakupy a próbasek serum z Vita c juz zapakowany w kopercie czeka na wyslanie -dzis wysle - przepraszam ze musiałas tyle czekac ...
Wy mi tak nie gratulujcieTu głupoty trzeba współczuć
Holusia no problem

---------- Dopisano o 13:36 ---------- Poprzedni post napisano o 13:32 ----------

Cytat:
Napisane przez vanilia1985 Pokaż wiadomość
anakazar a skąd zamawiasz ten tonik migdałowy? w jakim stężeniu jest ten kwas?
O to chyba Ty pisałaś, że miałaś próbki filtra z JMO, jeśli się mylę to mnie popraw a jeśli się nie mylę, to powiedz mi gdzie można je kupić?
http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27

Stężenie robisz takie jakie chcesz.Polecam poczytać o kwasach jeśli nie miałaś z nimi stycznościNa biochemii jest spory wątek o nich.

Próbki JMO akurat filtra nie da się kupić.Ja dostałam próbkę od koleżanki
Tutaj masz spis próbek jakie możesz zamówić
http://www.johnmasters.pl/pl/p/John-...ics-tester/145

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline  
Stary 2012-03-13, 13:38   #3422
anula_ga
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 10

Cytat:
WOW!! super sciaga a za kuszenie w post

to tylko spis szamponow, które obecnie mam.
Ale kiedyś sie zawezme i zrobie liste wszystkich naturalnych jakie miałam
Stary 2012-03-13, 13:50   #3423
Melya
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
A propos mydeł. Nie jestem w stanie używać mydła Alepii 25%. Czuję zapach (dla mnie smrodek) cały dzień. Rzeczywiście jest przyjemne, ale ten zapach masakra Nie mam odwagi użyć czarnego mydła.
Hihi, czyli tak jak u mnie z marsylskim. Strasznie śmierdzi!

Przed chwilą był u mnie listonosz i muszę się pochwalić. Te cacuszka w słodkich różowych woreczkach to 4 podkłady Pixie w formule Cover De Luxe (Ayperi 1, Breena 1) i 2 pudry - Matt & Smooth Powder (Transparent) oraz Immediate Beauty Powder (Brightened Beauty). Poniżej sypki korektor EDM (Multi-Tasking) i gratisowy kremowy korektor Pixie (beżowy). Moje są 2 podkłady, puder rozświetlający i korektor EDM. Korektor Pixie jest dość ciemny i pewnie komuś oddam. Reszta to rzeczy siostry. Zakupy zrobione na kosmetyki-mineralne i jak zwykle ich polecam.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_1188.jpg (92,6 KB, 30 załadowań)
Melya jest offline  
Stary 2012-03-13, 13:52   #3424
hola ola
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość

to tylko spis szamponow, które obecnie mam.
Ale kiedyś sie zawezme i zrobie liste wszystkich naturalnych jakie miałam
zakładam zeszycik bo nie sposób wszystko zapamietac co by sie chciało
hola ola jest offline  
Stary 2012-03-13, 13:54   #3425
Klolcia
Zadomowienie

Cytat:
A propos mydeł. Nie jestem w stanie używać mydła Alepii 25%. Czuję zapach (dla mnie smrodek) cały dzień. Rzeczywiście jest przyjemne, ale ten zapach masakra Nie mam odwagi użyć czarnego mydła.
A ja uwielbiam zapachy mydeł Alepii, no cudne są dla mnie
Klolcia jest offline  
Stary 2012-03-13, 13:55   #3426
123sciri
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość

Przed chwilą był u mnie listonosz i muszę się pochwalić. Te cacuszka w słodkich różowych woreczkach to 4 podkłady Pixie w formule Cover De Luxe (Ayperi 1, Breena 1) i 2 pudry - Matt & Smooth Powder (Transparent) oraz Immediate Beauty Powder (Brightened Beauty). Poniżej sypki korektor EDM (Multi-Tasking) i gratisowy kremowy korektor Pixie (beżowy). Moje są 2 podkłady, puder rozświetlający i korektor EDM. Korektor Pixie jest dość ciemny i pewnie komuś oddam. Reszta to rzeczy siostry. Zakupy zrobione na kosmetyki-mineralne i jak zwykle ich polecam.
śliczności - ja pixie też lubię, a korektor beżowy to jak na mój gust w ogóle jest za ciemny

03/13-20 cm - 06/13-24cm, 07/23- 26cm.....50cm
zapuszczanie
123sciri jest offline  
Stary 2012-03-13, 13:56   #3427
Melya
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
A ja uwielbiam zapachy mydeł Alepii, no cudne są dla mnie
To chyba trzeba odprawić jakieś egzorcyzmy!
Cytat:
Napisane przez 123sciri Pokaż wiadomość
śliczności - ja pixie też lubię, a korektor beżowy to jak na mój gust w ogóle jest za ciemny
Wzięłabym jasnobeżowy, ale w związku z wycofywaniem starej wersji były do wyboru tylko zielony i beżowy.

Edytowane przez Melya
Czas edycji: 2012-03-13 o 13:58
Melya jest offline  
Stary 2012-03-13, 14:03   #3428
natkaa
Zadomowienie

Cytat:
dobrze wiedzieć mi się szykują w następnym miesiącu większe zakupy z JMO

czy któraś z was używała może z JMO do układnia włosów żelu wanilia&mandarynka lub soli morskiej ? shine on jest supeer ale marzy mi się większa objętość

co do szamponów to widzę że większość lubi Phenome, mi one b. odpowiadają zwłaszcza przeciwłupieżowy ( dla mnie b. oczyszczający jest) stosowane na zmianę z delicato (dla dzieci)

Z JMO to szampony sa ok ale szału nie ma ( resztę produktów na razie kocham miłością szczerą i prawdziwą )
Ja dostałam na dzień kobiet ten żel, ale jeszcze nie próbowałam, nawet nie otwierałam, bo robię akcję denko Ale długo nie wytrzymam pewno to dam znać, co i jak.
Stary 2012-03-13, 14:09   #3429
123sciri
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
Ja dostałam na dzień kobiet ten żel, ale jeszcze nie próbowałam, nawet nie otwierałam, bo robię akcję denko Ale długo nie wytrzymam pewno to dam znać, co i jak.
natkaa oj daj znać koniecznie -ciekawa jestem jak pachnie, ja kupie dopiero w kwietniu ( chyba że nie wytrzymam?)
w końcu mam dopiero co otwarte shine on

03/13-20 cm - 06/13-24cm, 07/23- 26cm.....50cm
zapuszczanie
123sciri jest offline  
Stary 2012-03-13, 14:10   #3430
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:

cudeńka!
Zapach mydeł alepii????? Piękny, cudny!!!!!
Stary 2012-03-13, 14:11   #3431
Klolcia
Zadomowienie

Cytat:
Już myślałam, że to ja mam jakiś dziwny węch
Klolcia jest offline  
Stary 2012-03-13, 14:12   #3432
Melya
Zadomowienie

Cytat:
To ma być taka autosugestia?
Melya jest offline  
Stary 2012-03-13, 14:13   #3433
natkaa
Zadomowienie

Cytat:
natkaa oj daj znać koniecznie -ciekawa jestem jak pachnie, ja kupie dopiero w kwietniu ( chyba że nie wytrzymam?)
w końcu mam dopiero co otwarte shine on
Czytałam, że to kosmetyk nie do zdarcia, znaczy bardzo wydajny, więc szykuję na niego miejsce w szafce albo lodówce Jak znam siebie długo nie wytrzymam Daję sobie góra tydzień
Stary 2012-03-13, 14:16   #3434
aga89s
Rozeznanie

Cytat:
-Argile Provence Krem karite z olejem winogronowym - pierwsze wrażenie, cudo Nie wiem jakim cudem ten krem wchłonął mi się do matu? Pisałyście, abym nakładała go oszczędnie, ale ja mam wrażenie, że ile bym go nie nałożyła to on i tak się wchłania. Nałożyłam go na noc i dziś rano, póki co supcio Choć dziś musiałam aplikować drugi raz, gdyż skóra od rana mi się ściągnęła, ale ona ostatnio jakaś taka wrażliwa jest i przesuszona. Mam nadzieję, że ten krem nie spowoduje nic złego na mojej buzi, bo bardzo mi pasuje.Choć chciałabym jeszcze coś bardziej treściwego i tłustego na noc(mogłybyście polecić coś bezpiecznego dla mojego pryszczatego pyszczka
moja skóra po wszystkich przeciwtrądzikowych kosmetykach aptecznych była tak przesuszona, że jak zaczęłam używać naturalnych kosmetyków i przeszłam na nawilżające kremy to się dziwiłam ile może wejść kremu w skórę! teraz dla mojej mieszanej skóry wystarczająco treściwy jest krem oczyszczający alvy - jednocześnie nawilża i goi stany zapalne, ale nie wiem czy na początek podczas takiego odbudowywania nawilżenia też by się sprawdził.
Polecam też wszelakiego rodzaju maseczki, a szczególnie maskę algową, a pod nią różnego rodzaju oleje czy jakieś serum nawilżające - ja wieczorem smaruję sobie miejsce skłonne do niespodzianek olejem Nigella lub tamanu, policzki jakimś serum lub olejem o właściwościach bardziej nawilżających, na to maskę algową a rano cerę mam jak nową - ładnie nawilżoną i rozświetloną.

vanilia1985 jak byś chciała to mogę CI wysłać próbkę kremu Alvy i maski algowej, albo oleju Nigella odlać (bo prawie mi się data kończy od otwarcia!) - wiem, że na początku jak się chce mieć wszystko to takie próbki bardzo pomagają

co do szamponów:
bardzo dobre - khadi szafran tulsi reetha, szampon kumuye oba od Anuli, Phenome też myślę, że tu wskoczy
dobre z plusem, takie dobre ale z jakimś ale - khadi neem aloe vera, alterra z figą czy z pszenicą (za tą cenę mogę do nich wracać),
dobre, ale już do nich nie wrócę - FIN nawilżający
przeciętniaki - wszystkie JMO (byłyby znośne ale nie za tą cenę)
porażki - największa Timotei (nigdy więcej w życiu nie kupię szamponu firmy która dopiero zaczyna wprowadzać naturalną serię zanim nie przeczytam recenzji!). Zaraz po nim jest Khadi Amla Bhringraj. A i jeszcze Alterra z granatem (nienawidzę tego zapachu), zresztą i tak obciążał mi włosy.

zaczęłam używać wczoraj 5% tonik z glikolem. No właśnie posmarowałam się na noc, lekko szczypało ale krótko. Rano obudziłam się z rozszerzonymi porami i cała świecąca. Czy to znaczy, że skóra się oczyszcza? Dodam, że jak posmarowałam się rano to pory już się zwęziły znacząco...

5w1 [SIZE=1]

Żywienie - praca, pasja, całe życie
http://przepisnik-vita.blogspot.com/

Edytowane przez aga89s
Czas edycji: 2012-03-13 o 14:22
aga89s jest offline  
Stary 2012-03-13, 14:18   #3435
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Wpisy w blogu: 5

Cytat:

Gratuluję, uwielbiam takie woreczki z organzy, przydają się na prezenty, a Ty dostałaś ich aż tyle
Korah jest offline  
Stary 2012-03-13, 14:19   #3436
vanilia1985
Rozeznanie

dzięki anakaza
czytałam już sporo i styczność miałam, lecz wrażenia mieszane
tak pytam raczej na przyszłość i dzięki za tego linka do próbek, coś sobie wybiorę
vanilia1985 jest offline  
Stary 2012-03-13, 14:22   #3437
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
zaczęłam używać wczoraj 5% tonik z glikolem. No właśnie posmarowałam się na noc, lekko szczypało ale krótko. Rano obudziłam się z rozszerzonymi porami i cała świecąca. Czy to znaczy, że skóra się oczyszcza? Dodam, że jak posmarowałam się rano to pory już się zwęziły znacząco...

ja tak miałam jak zaczęlam z kwasami (diacneal) rano istna fabryka tłuszczu na twarzy
Dobra jest po czymś takim rano glinka do mycia

mhm0808 jest offline  
Stary 2012-03-13, 14:26   #3438
vanilia1985
Rozeznanie

[QUOTE=aga89s;32897471]moja skóra po wszystkich przeciwtrądzikowych kosmetykach aptecznych była tak przesuszona, że jak zaczęłam używać naturalnych kosmetyków i przeszłam na nawilżające kremy to się dziwiłam ile może wejść kremu w skórę! teraz dla mojej mieszanej skóry wystarczająco treściwy jest krem oczyszczający alvy - jednocześnie nawilża i goi stany zapalne, ale nie wiem czy na początek podczas takiego odbudowywania nawilżenia też by się sprawdził.
Polecam też wszelakiego rodzaju maseczki, a szczególnie maskę algową, a pod nią różnego rodzaju oleje czy jakieś serum nawilżające - ja wieczorem smaruję sobie miejsce skłonne do niespodzianek olejem Nigella lub tamanu, policzki jakimś serum lub olejem o właściwościach bardziej nawilżających, na to maskę algową a rano cerę mam jak nową - ładnie nawilżoną i rozświetloną.

O tej masce gdzieś czytałam, a gdzie można ją kupic ?
olej tamanu mam i będę z nim kombinować
Co do kremów, jeszcze w drodze do mnie idzie kremik z alverde przez Was polecany, do cery z niedoskonałościami z tego co pamiętam, chyba też go polecałaś i tu pytanie czy ten alverde też mogę mieszać z olejkiem tamanu i na pryszczaty pyszczek na noc? Z drugiej strony nie chcę tych wszystkich cudów otwierać, bo chyba z ich ważnością nie jest najlepiej ( z tego co kojarzę do pół roku), a w tak krótkim czasie chyba nie dam rady ich zużyć.

Jeszcze mi się coś przypomniało odnośnie kremu z naturado..
na etykiecie wyczytałam, że jest to krem m.in. dla osób z azs, a któraś z Was pisała, ze smarowała nim buzię swojej córci..Zastanawiam się, czy nie zaszkodziłby on mojej sześciolatce? Czy lepiej takich rzeczy nie próbować?
vanilia1985 jest offline  
Stary 2012-03-13, 14:33   #3439
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:
Już myślałam, że to ja mam jakiś dziwny węch
pamiętam jak jakieś 2 lata temu kupiłam pierwsze mydło alep - bałam sie paczki otworzyć, bo o tym smrodzie sie naczytałam a potem chodziłam pare godzin z mydłem przy nosie, bo sie nawąchac nie mogłam
Cytat:
To ma być taka autosugestia?
spróbuj autosugestii - może Ci sie uda
ja bez autosugestii pokochałam ten zapach

---------- Dopisano o 14:33 ---------- Poprzedni post napisano o 14:27 ----------

Cytat:
na etykiecie wyczytałam, że jest to krem m.in. dla osób z azs, a któraś z Was pisała, ze smarowała nim buzię swojej córci..Zastanawiam się, czy nie zaszkodziłby on mojej sześciolatce? Czy lepiej takich rzeczy nie próbować?
Ja Ci cos napiszę, ale nie w sensie zajmowania stanowiska co do uzywania na Twoim dziecku - o tym sama zdecyduj. Jak chcesz to możesz spróbowac trochę i obserwowac reakcje skóry.
Moja przyjaciółka ma dzieci z silnym azs. Ona próbke kremu naturado, która jej dałam (bo ona tez ma powazne problemy skórne) zuzyłam na swojego 3 letniego synka. Potem zamawiałam dla niich ten krem i wiem, że używała go i ona i dzieciaczki.
Stary 2012-03-13, 14:45   #3440
Klolcia
Zadomowienie

Cytat:
pamiętam jak jakieś 2 lata temu kupiłam pierwsze mydło alep - bałam sie paczki otworzyć, bo o tym smrodzie sie naczytałam a potem chodziłam pare godzin z mydłem przy nosie, bo sie nawąchac nie mogłam
Skąd ja to znam Dałam powąchać mamie to się aż wzdrygnęła od tego zapachu. Zresztą ona większość moich kosmetyków uważa za śmierdzące. A jak coś się dzieje z moją skórą ze względu na AZS to zawsze winę zwala na moje "specyfiki"
Klolcia jest offline  
Stary 2012-03-13, 15:00   #3441
magnesita
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
brzmi zachęcająco a jak dodałaś tej glinki, Wymieszałaś w jakimś pojemniku i nałożyłaś na włosy?
Ja akurat wymieszałam na ręku, dałam szampon i tyle glinki ile się zmieściło i to na głowę

Cytat:
O, fajnie, że Garnier też idzie w tą stronę. Chciałabym, żeby te dezodoranty jednak dobrze działały, bo nie chcę być wiecznie skazana na Crystal. Dikanda, daj znać po pewnym czasie, jak się sprawdzają.
Mnie ostatnio crystal zawodzi

Ja też kocham mydło alepp jak dla mnie pachnie ślicznie

Orzechowy brąz wyszedł bardzo fajnie zadowolona jestem

Spełniona w związku.Szczęśliwa w życiu.
magnesita jest offline  
Stary 2012-03-13, 15:00   #3442
aga89s
Rozeznanie

Cytat:
O tej masce gdzieś czytałam, a gdzie można ją kupic ?
olej tamanu mam i będę z nim kombinować
Co do kremów, jeszcze w drodze do mnie idzie kremik z alverde przez Was polecany, do cery z niedoskonałościami z tego co pamiętam, chyba też go polecałaś i tu pytanie czy ten alverde też mogę mieszać z olejkiem tamanu i na pryszczaty pyszczek na noc? Z drugiej strony nie chcę tych wszystkich cudów otwierać, bo chyba z ich ważnością nie jest najlepiej ( z tego co kojarzę do pół roku), a w tak krótkim czasie chyba nie dam rady ich zużyć.
krem alverde bardzo lubię- ładnie zwęża pory i świetnie matuje - ale to raczej na dzień bo jest bardzo leciutki. ja w zasadzie na noc kładę same oleje, więc nie wiem jak by się sprawdził na noc.

tak jak pisałam wyżej, mogę Ci wysłać próbki tego czego mam do mieszanej ze skłonnością do niespodzianek. bo myślę, że każdy Ci będzie radził inaczej, każdy ma swoją rację i chce jak najlepiej, ale dopóki nie spróbujesz na własnej skórze to nie będziesz wiedziała (więc jeśli się nie boisz to rzuć adresem na pw (tyle, że jak coś to dopiero w przyszłym tygodniu, bo jak patrzę to część mam na stancji).

a maski algowe Bielendy są na allegro...

5w1 [SIZE=1]

aga89s jest offline  
Stary 2012-03-13, 15:07   #3443
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:
Skąd ja to znam Dałam powąchać mamie to się aż wzdrygnęła od tego zapachu. Zresztą ona większość moich kosmetyków uważa za śmierdzące. A jak coś się dzieje z moją skórą ze względu na AZS to zawsze winę zwala na moje "specyfiki"
moja Mamus bardziej spolegliwa

A tak ogólnie to ja wciąż mam nadzieję, że nadejdzie taka piekna chwila, kiedy wszyscy nas będa podziwiać za stosowania takich wspaniałych kosmetyków, zamiast miec za lekko nienormalne
Cytat:
Napisane przez magnesita Pokaż wiadomość
Ja akurat wymieszałam na ręku, dałam szampon i tyle glinki ile się zmieściło i to na głowę

strasznie sie cieszę, że sie cieszysz z efektu
Magi skuteczny jest dezodorant hauschki, różany.
Stary 2012-03-13, 15:12   #3444
hola ola
Zakorzenienie

Cytat:

dzis zobacze jak u mnie bedzie sie mycie glinka umnie

Magi ciesze sie ze Ci piękny kolor wyszedł powoli moje mysli dryfuja w strone henny...
hola ola jest offline  
Stary 2012-03-13, 15:26   #3445
magnesita
Zadomowienie

Cytat:
moja Mamus bardziej spolegliwa

A tak ogólnie to ja wciąż mam nadzieję, że nadejdzie taka piekna chwila, kiedy wszyscy nas będa podziwiać za stosowania takich wspaniałych kosmetyków, zamiast miec za lekko nienormalne

strasznie sie cieszę, że sie cieszysz z efektu
Magi skuteczny jest dezodorant hauschki, różany.
O widzisz, nawet nie wiedziałam że jest taki

---------- Dopisano o 15:26 ---------- Poprzedni post napisano o 15:25 ----------

Cytat:
dzis zobacze jak u mnie bedzie sie mycie glinka umnie

Magi ciesze sie ze Ci piękny kolor wyszedł powoli moje mysli dryfuja w strone henny...
Strasznie jestem ciekawa efektu na Twoich wloskach a co do henny to trzeba sie przekonać-ja miałam pierwsze podejście nieudane

Spełniona w związku.Szczęśliwa w życiu.
magnesita jest offline  
Stary 2012-03-13, 16:03   #3446
mariolasl
Zakorzenienie

Dziewczyny nasycilam oczy waszymi nowymi nabytkami
Margoltko, twoja pielegnacja zachwycila mnie. Stwierdzilam, ze po wykonczeniu tego co mam zamowie sobie zestaw probny do twarzy i sprawdze, czy tak pielegnacja mi odpowiada plus oczywiscie maske . Jedyne co mnie powstrzymywalo to cena i fakt, ze wszystko lepiej dziala, gdy uzywa sie na raz, a to spory wydatek.

Ja w marcu rowniez niczego nie kupuje, musze uszczuplic zapasy i przemyslec sobie pilegnacje wiosenno-letnia . Musze sie wreszcie zebrac w sobie, aby uwiecznic moje lutowe zakupy

Zamowilam sobie Amarya beauty box i dostalam: probe concentratu anti-age REN, probke jakiegos olejku oraz pelnowymiarowy szampon JMO z evening primose oraz pelnowymiarowy balsam do ust JMO. Jestem zadowolona, bo akurat szampon mi sie skonczyl, aczkolwiek ten szampon JMO to sredniak, ale moze byc. Za normalna cene na pewno nie kupilabym go
Cytat:
Ja akurat uzywam tego kremu do buzi dla mojego trzylatka, ktory ma azs, ale decyzja musi nalezec do ciebie.
Stary 2012-03-13, 17:19   #3447
margoltka
Wtajemniczenie

Cytat:
Strasznie jestem ciekawa efektu na Twoich wloskach a co do henny to trzeba sie przekonać-ja miałam pierwsze podejście nieudane
Ja przed pierwszym farbowaniem Khadi kilka miesięcy się zastanawiałam. Pierwsze farbowanie było udane, za to drugie Takich włosów jeszcze nie miałam. (oczywiście teściowa mnie skrytykowała... cóż)

Cytat:
Napisane przez mariolasl Pokaż wiadomość
Zamowilam sobie Amarya beauty box i dostalam: probe concentratu anti-age REN, probke jakiegos olejku oraz pelnowymiarowy szampon JMO z evening primose oraz pelnowymiarowy balsam do ust JMO. Jestem zadowolona, bo akurat szampon mi sie skonczyl, aczkolwiek ten szampon JMO to sredniak, ale moze byc. Za normalna cene na pewno nie kupilabym go .
Dziękuję. Oj zazdroszczę Amarya. Niestety do Polski wysyłają tyko EcoEmi. Nie dają takich fajnych prezentów, no i cena 30$ trochę zniechęca

Co do Alepii, poszłam do łazienki obwąchać moje Nie jestem w stanie nim się zachwycić. A może moje się suszyło w pobliżu jakiegoś źródła smrodku

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko

mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline  
Stary 2012-03-13, 17:31   #3448
aga89s
Rozeznanie

Cytat:
Ja przed pierwszym farbowaniem Khadi kilka miesięcy się zastanawiałam. Pierwsze farbowanie było udane, za to drugie Takich włosów jeszcze nie miałam. (oczywiście teściowa mnie skrytykowała... cóż)
Margolciu, przestań się w końcu oglądać na teściową (żeby to jeszcze Twoja rodzicielka była). Masz prześliczne włosy, a w tym kolorze jest Ci bardzo twarzowo.

5w1 [SIZE=1]

aga89s jest offline  
Stary 2012-03-13, 17:31   #3449
Melya
Zadomowienie

TŻ zrobił mi niespodziankę i kupił miodowy krem do rąk Sanoflore, który bardzo chciałam wypróbować. Mimo że w gazetce Superpharm była na niego promocja, na miejscu okazało się, że kremów dotychczas w ogóle nie było i pierwsze właśnie przyjechały z dostawą. TŻ miał farta, ale swoją drogą trochę to nieprofesjonalne z ich strony.

Opakowanie kremu bardzo fajnie się prezentuje (nic nie mogę na to poradzić, że lubię ładne kosmetyki ). Zdziwiła mnie konsystencja, która jest dość rzadka. Spodziewałam się czegoś gęstszego i tłustszego. Na zimę raczej byłby za słaby, ale na wiosnę powinien być w sam raz. Po nałożeniu ma się wrażenie, że krem zaraz całkowicie się wchłonie i nie zostanie po nim ślad, ale tworzy cienką powłoczkę - czyli coś tam jednak robi. Oczywiście nie byłabym sobą, gdybym nie wspomniała o zapachu. Jest dość intensywny, słodki, połączenie miodu i czegoś co trudno mi uchwycić - ziół, suszonych kwiatów...? W każdym razie moim zdaniem pachnie bardzo przyjemnie. Nie to co Alterra. Chociaż niestety cenę ma od niej 3 razy wyższą (w promocji 27 zł).

edit.
Podsumowując - nie jest to raczej krem do zadań specjalnych, ale sympatyczny gadżet do niezbyt wymagających dłoni. Ale to opinia po pierwszym użyciu. Po pewnym czasie dam znać, jak się sprawuje.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg krem.jpg (44,1 KB, 26 załadowań)

Edytowane przez Melya
Czas edycji: 2012-03-13 o 17:47
Melya jest offline  
Stary 2012-03-13, 17:37   #3450
margoltka
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
Margolciu, przestań się w końcu oglądać na teściową (żeby to jeszcze Twoja rodzicielka była). Masz prześliczne włosy, a w tym kolorze jest Ci bardzo twarzowo.
Dzięki. Wiesz jak cię ciągle ktoś krytykuje, zaczynasz w to wierzyć. A ona uwielbia podkopywać moją pewność siebie.

Co do włosów, jestem z nich dumna

Przez Anakazar zaczęłam się zastanawiać nad tym kwasem migdałowym. Po tym nieszczęsnym Triacnealu boję się, że znów będę się męczyła. Z drugiej strony po odstawienu pigułki skóra zaczyna się pogarszać. Myślałam zatem o takim leciuśkim 5%

Melya brawa dla tak dzielnego TŻ

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko

mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl

Edytowane przez margoltka
Czas edycji: 2012-03-13 o 17:39
margoltka jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
ekologiczne, kosmetyki naturalne

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości