Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV - Strona 120 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2012-03-14, 15:21   #3571
hola ola
Zakorzenienie

Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
A gdzie trzymasz swoje serum, bo zastanawiam się na lodówką?
serum, olej arganowy, kw hiauloronowy i kolagen trzymam w lodowce i to dreptanie mnie do lodowki mnie drazni ale czego sie nie robi dla urody
hola ola jest offline  
Stary 2012-03-14, 15:23   #3572
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Wpisy w blogu: 5

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Fajne, bezpieczne zakupy. Wydaje mi się, że nic nie powinno Ci z tego zaszkodzić. Co do własnoręcznego ukręcania kosmetyków - ja dawno z tego zrezygnowałam, bo jestem w tym kompletnym beztalenciem i leniuchem. Z moich prób zrobienia kremowego korektora (masełka + oleje + minerały) też byłaby niezła komedia. Czarna. Dlatego teraz preferuję półprodukty, które można stosować samodzielnie lub łatwo łączyć.

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
ja zamowilam w czwartek, wyslali ponoc w piatek i wczoraj rano dostalam
Moją wpłatę otrzymali w piątek i jeszcze nie wysłali

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Mi mgiełką do twarzy phenome nie podeszłaRobiłam kilka podejść,ale po wczorajszym nałożeniu poddaje się i ją podam dalej mamie.
W nocy się obudziłam i jak dotknęłam swojej buzi(jak by sto kilo kleju na sobie miała)to poszłam i ją umyłam,bo nie dała bym rady zasnąć.
No ciekawe jak sie będzie u mnie spisywać

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
to teraz tylko zostało nam trzymac kciuki co bysmy nie wyszły na tym jak zabłocki na mydle .
Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Ja własnie w kwietniu planuje kupic sobie serum migdałowe i krem rozjasniający z bu .
Ja bym jednak skusiła się na tonik, serum mnie nie powala składem. Anula przymierzam się na kwasowanie bez użycia filtrów, ale dopiero na jesień, jak coś, to razem raźniej

Cytat:
Napisane przez auraria Pokaż wiadomość
Kwas migdałowy nie powoduje uwrazliwienie na promienie słoneczne. Chodzi raczej o to że złuszczając odsłania delikatną nową skórkę (jak u niemowlaka) która jest tak delikatna że może ulec poparzeniu (a w następstwie odbarwieniu czy raczej przebarwieniu) i dlatego jest mowa o ochronie.
Co do wit. C. stanowi ona ochronę przed promieniowaniem UV w przypadku kuracji ciągłej. Dla pełnej efektywności wystarczy stosować serum z wit. C przez kilka dni z rzędu, po czym ponawiać aplikację co 3-4 dni. Jeżeli chodzi o wit.C musimy miec pewność że serum, które stosujemy spełnia wszelkie wymogi aby uważać, że jest ok. Tzn. chodzi o przygotowanie, przechowywanie, o ph, stabilność. To jest bardzo 'ruchome' serum choc bardzo dobre
Najlepszy jest złoty środek . Czyli wszystko z glowa i umiarem. Stosuje serum z C i kw. migdałowy, ale latem uzywam minerałów które maja filtr 15 (nie opalam się i nie wystawiam sie na slońce) w skrajnych przypadkach nasłonecznia aplikuję filtr solidniejszy (chociaz nie lubię).
Aurario, a czy kwas migdałowy pomoże na zaskórniki Mam ich może 5 w takich miejscach, ze jednak cieżko do nich dotrzeć, bo te co miałam widoczne, to już usunęłam. Słyszałam, że migdałowy to raczej się nadaje do złuszczania niż do oczyszczania, że na zaskórniki to jednak inne kwasy się poleca. No ale ja nie chcę jednak się filtrować. A czy kwas migdałowy i serum C będą dobrą kuracją przeciwzmarszczkową na jesień? Czy jednak należy sięgnąć dla pewności po retinoidy?

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Jestem jak zwykle zdesperowana w poszukiwaniu odpowiedniego filtra Już nawet rozważam nabycie nowego kremu Avene (na naczynka ma SPF 20 i chroni przed UVA/UVB
Jak go kupię, to pewnie mnie wywalicie z wątku
Nikt Cie nie wywali z wątku, ale nie waż się

Cytat:
dzięki
Chyba nie mam innego wyjścia jak kupić JMO jednak skoro tak wszyscy chwalą....
Korah jest offline  
Stary 2012-03-14, 15:27   #3573
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość

Słyszałam, że migdałowy to raczej się nadaje do złuszczania niż do oczyszczania, że na zaskórniki to jednak inne kwasy się poleca.
Ja słyszałam właśnie odwrotnie Np. moja derma która jest nawet w spisie tych polecanych przez Towarzystwo Dermatologiczne (czy coś w tym stylu No ważne,że ma referencje jeśli chodzi o działalność w zakresie urodowym) twierdzi,że na oczyszczanie to tylko migdał

Cytat:
Nikt Cie nie wywali z wątku, ale nie waż się

mhm0808 jest offline  
Stary 2012-03-14, 15:36   #3574
natkaa
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez hola ola Pokaż wiadomość
serum, olej arganowy, kw hiauloronowy i kolagen trzymam w lodowce i to dreptanie mnie do lodowki mnie drazni ale czego sie nie robi dla urody
Mam dokładnie takie same odczucia
Stary 2012-03-14, 15:37   #3575
hola ola
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez magnesita Pokaż wiadomość
Mi dzisiaj włosy ściemniały w porównaniu do wczoraj Anakazar byłaby zadowolona
Ja też kocham AMB Używanie go to dla mnie najczystsza przyjemność
Kurcze świetnie to serum wygląda Ja to bym się może skusiła z kimś na spółę
Albo serum z JMO do podziału
super wiadomość
hola ola jest offline  
Stary 2012-03-14, 15:38   #3576
anakazar
Zakorzenienie

Cytat:
Mi dzisiaj włosy ściemniały w porównaniu do wczoraj Anakazar byłaby zadowolona
oby nie upodobnił się do Ibisza

Magnesiu mnie tylko rajcuje mega ciemny brąz wpadający w czerń bądz sama czerń.
Ja hennowałam się ciemnym brązem i czernią.Orzechowy brązik to za jasno jak dla mnie
Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Z Waszych wypowiedzi wynika więc, że lepiej jednak przygotować sobie tonik migdałowy. Rozumiem, że serum nie bedzie miało tak dobrego jak on działania. A czy jeśli nie zrobię peelingu, działanie serum nadal będzie mniejsze niż toniku 5%.

Wybaczcie, że piszę o tym tutaj. Tu jednak jestem jak w domu, na watku kwasowym jestem zupełnie obca. Z Triacnealem miałam kiepskie doświadczenia i boję się tych kwasów Chciałabym stosować coś bezpiecznego, czym po pierwsze nie zrobię sobie krzywdy. A po drugie będzie dozwolone dla kobiet w ciąży. Teoretycznie (wg. lekarzy) nie zajdę w ciążę, chociaż się przestaliśmy zabezpieczać, ale praktycznie raz już nam się to udało Dlatego na wszelki wypadek wolę coś bezpiecznego. Serum wiem, że jest ok. Tonik 5% również. Wyższe stężenia niewskazane I teraz nie wiem co zrobić
Magro zacznij sobie od toniku 5% i zobacz jak skóra się będzie zachowywałaPózniej podejmiesz decyzję co dalej.
Cytat:
Napisane przez hola ola Pokaż wiadomość
Właśnie?gdzie trzymać filtr i serum JMO,w lodówce będzie dobrze?

Ja znowu gdzie czytam to migdał polecają bardziej na złuszczanie niż oczyszczanie.Podobno na oczyszczanie bardzo dobry jest salicyl

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline  
Stary 2012-03-14, 15:41   #3577
jp91
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 4

Cytat:

Znaczy taki lifting mu zrobiło?? oby nie upodobnił się do Ibisza
heh, nie, on strasznie pryszczaty, ale już jest coraz lepiej. Na szczęście!

Dziewczyny, kwas migdałowy złuszcza ale też i oczyszcza. Chyba nie ma jednego bez drugiego. Przecież złuszczając skórę, zdzieramy wszytskie zanieczyszczenia, zaskórniki, syfki, pory się zmniejszają, są mniej widoczne i czyste.

jp91 jest offline  
Stary 2012-03-14, 15:42   #3578
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Ja słyszałam właśnie odwrotnie Np. moja derma która jest nawet w spisie tych polecanych przez Towarzystwo Dermatologiczne (czy coś w tym stylu No ważne,że ma referencje jeśli chodzi o działalność w zakresie urodowym) twierdzi,że na oczyszczanie to tylko migdał

No to bardzo mnie to cieszy. Pewnie obiło mi sie tylko o uszy, gdzieś przeczytałam, gdzieś nie doczytałam. Informacji na temat kwasów jest mnóstwo i człowiek się w tym wszystkim zwyczajnie gubi.
Korah jest offline  
Stary 2012-03-14, 15:43   #3579
hola ola
Zakorzenienie

Cytat:
mam dokładnie takie same odczucia :d
:d
hola ola jest offline  
Stary 2012-03-14, 15:43   #3580
jp91
Wtajemniczenie

Cytat:

Właśnie?gdzie trzymać filtr i serum JMO,w lodówce będzie dobrze?

Ja znowu gdzie czytam to migdał polecają bardziej na złuszczanie niż oczyszczanie.Podobno na oczyszczanie bardzo dobry jest salicyl
Salicyl lepiej działa na zaskórniki, to prawda. Ale też jest większe ryzyko podrażnienia skóry i kwasy BHA wymagają filtrów. Jak chcecie zobaczyć różnicę to zróbcie sobie na nos chociaż maseczkę aspirynową.

jp91 jest offline  
Stary 2012-03-14, 15:44   #3581
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość

Dziewczyny, kwas migdałowy złuszcza ale też i oczyszcza. Chyba nie ma jednego bez drugiego. Przecież złuszczając skórę, zdzieramy wszytskie zanieczyszczenia, zaskórniki, syfki, pory się zmniejszają, są mniej widoczne i czyste.
Nie jest to jednak takie oczywiste, bo złuszczanie jednak działa bardziej powieszchniowo, a zaskórniki siedzą głęboko. Skoro mam stosować takie silne środki, to jednak wolę mieć pewność, że będą skuteczne
Korah jest offline  
Stary 2012-03-14, 15:45   #3582
auraria
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 2

Kw. migdałowy wspaniale oczyszcza i delikatnie złuszcza.
Sprawdzam ph powinno być 4.
auraria jest offline  
Stary 2012-03-14, 15:45   #3583
anakazar
Zakorzenienie

Cytat:

No w sumie logiczne
Cytat:
No to bardzo mnie to cieszy. Pewnie obiło mi sie tylko o uszy, gdzieś przeczytałam, gdzieś nie doczytałam. Informacji na temat kwasów jest mnóstwo i człowiek się w tym wszystkim zwyczajnie gubi.
Czytam od paru dni o kwasach i jobla można dostać od sprzecznych informacji

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline  
Stary 2012-03-14, 15:47   #3584
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Salicyl lepiej działa na zaskórniki, to prawda. Ale też jest większe ryzyko podrażnienia skóry i kwasy BHA wymagają filtrów. Jak chcecie zobaczyć różnicę to zróbcie sobie na nos chociaż maseczkę aspirynową.
Ponoć salicyl jest dobry do łaczenia z innymi kwasami.

---------- Dopisano o 15:47 ---------- Poprzedni post napisano o 15:46 ----------

Cytat:
Napisane przez auraria Pokaż wiadomość
Kw. migdałowy wspaniale oczyszcza i delikatnie złuszcza.
Sprawdzam ph powinno być 4.
Korah jest offline  
Stary 2012-03-14, 15:48   #3585
jp91
Wtajemniczenie

Cytat:
Nie jest to jednak takie oczywiste, bo złuszczanie jednak działa bardziej powieszchniowo, a zaskórniki siedzą głęboko. Skoro mam stosować takie silne środki, to jednak wolę mieć pewność, że będą skuteczne
Ale kwas w końcu się dobierze do tych głęboko położonych i albo wyrzuci je na wierzch tak, że będziesz mogła je spokojnie przekuć i po 2 dniach nie będzie śladu. Albo po prostu gdzieś się wchłoną, znikną. To jeśli chodzi Ci o zaskórniki zamknięte czyli bez czarnego czubka.

jp91 jest offline  
Stary 2012-03-14, 15:51   #3586
Sicilia
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez 123sciri Pokaż wiadomość
i tym mnie podłamałaś ostatnio kupiłam sobie 2 sera z vit C z BU
pozatym reszta ich kosmetyków też do końca chyba bezpieczna nie jest chociażby zagęstnik do kremów które też lubię
chyba jednak lepiej kupować kosmetyki sprawdzonych firm niż samorobione
Dlatego nawet na BU też trzeba czytać listę INCI

naturalnie proste
Sicilia jest offline  
Stary 2012-03-14, 15:52   #3587
jp91
Wtajemniczenie

Cytat:
Ponoć salicyl jest dobry do łaczenia z innymi kwasami.

---------- Dopisano o 15:47 ---------- Poprzedni post napisano o 15:46 ----------

Ostatnio ktoś założył wątek o łączeniu kwasów, napisałam dziewczynie, że to może zwiększyć prawdopodobieństwo podrażnienia skóry. Lorri to potwierdziła, ale napisała też, że można łączyć kwasy.

jp91 jest offline  
Stary 2012-03-14, 15:53   #3588
gayenka
Zakorzenienie

Korah, aż nie wierzę, że masz ochotę na kwasy po Twojej burzliwej dyskusji z Anią na ten temat
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...

gayenka jest offline  
Stary 2012-03-14, 15:55   #3589
anakazar
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Korah, aż nie wierzę, że masz ochotę na kwasy po Twojej burzliwej dyskusji z Anią na ten temat
Mnie też to bardzo dziwi

anakazar jest offline  
Stary 2012-03-14, 15:55   #3590
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Magnesiu mnie tylko rajcuje mega ciemny brąz wpadający w czerń bądz sama czerń.
Ja hennowałam się ciemnym brązem i czernią.Orzechowy brązik to za jasno jak dla mnie
Ja tez lubię jak najciemniejsze kolory, niedługo walnę sobie heban, ale zwykłym Castingiem
Teraz mam na głowie ciemny blond, ale nie podobam się sama sobie i mam dość rozjaśniania, choć inni tak nie demonizują mojego wyglądu. Mnie pasują jednak ciemne włosy Od brązu, przez oberżynę, mroźną czekoladę, po czerń, ale taką przetrąconą brązem, nie cierpię 100% czerni, bo strasznie mnie postarza.
Korah jest offline  
Stary 2012-03-14, 15:58   #3591
magnesita
Zadomowienie

Anakazarku tylko że ja dzisiaj na długości mam właśnie ciemny brąz ale on się wypłucze po jakimś czasie i będzie bardziej orzechowo

Spełniona w związku.Szczęśliwa w życiu.
magnesita jest offline  
Stary 2012-03-14, 16:00   #3592
anakazar
Zakorzenienie

Cytat:
Ja tez lubię jak najciemniejsze kolory, niedługo walnę sobie heban, ale zwykłym Castingiem
Teraz mam na głowie ciemny blond, ale nie podobam się sama sobie i mam dość rozjaśniania, choć inni tak nie demonizują mojego wyglądu. Mnie pasują jednak ciemne włosy Od brązu, przez oberżynę, mroźną czekoladę, po czerń, ale taką przetrąconą brązem, nie cierpię 100% czerni, bo strasznie mnie postarza.
Ja po hennie,która już znikała po 2-3 myciu powiedziałam dosyć i kupiłam casting
Wzięłam ciemny brąz i miodzioKolor wyszedł czarny i jutro minie 4 tydzień od farbowania,a mi już od 2 tygodni przebija poświata brązu.Mi casting bardzo odpowiada.Włosy po nim świetne,kolor taki jaki chciałam uzyskać i kolor się trzyma.Teraz strzelę sobie hebanową czerń

anakazar jest offline  
Stary 2012-03-14, 16:04   #3593
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Ale kwas w końcu się dobierze do tych głęboko położonych i albo wyrzuci je na wierzch tak, że będziesz mogła je spokojnie przekuć i po 2 dniach nie będzie śladu. Albo po prostu gdzieś się wchłoną, znikną. To jeśli chodzi Ci o zaskórniki zamknięte czyli bez czarnego czubka.
Miód na moje uszy

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Cytat:
Mnie też to bardzo dziwi
Dziewczyny, dyskusja toczyła sie na nieco inne tematy. M. in. tego, że niektórzy tak wychwalają kwasy, chociaż stosują je już pare ładnych lat. Dla mnie to się kupy w ogóle nie trzyma. Meczą skórę, a problemy z nią jak były tak są. Drugim tematem był przymus stosowania filtrów przy kwasach fotouczulających. Ja przeciwniczką kwasów nie jestem, jestem przeciwko szkodzeniu skórze

---------- Dopisano o 16:04 ---------- Poprzedni post napisano o 16:00 ----------

Cytat:
Ja po hennie,która już znikała po 2-3 myciu powiedziałam dosyć i kupiłam casting
Wzięłam ciemny brąz i miodzioKolor wyszedł czarny i jutro minie 4 tydzień od farbowania,a mi już od 2 tygodni przebija poświata brązu.Mi casting bardzo odpowiada.Włosy po nim świetne,kolor taki jaki chciałam uzyskać i kolor się trzyma.Teraz strzelę sobie hebanową czerń
Ja tez go uwielbiam i używam już ładnych parę lat Włosy mi tak nie lecą jak po innych farbach, jest łatwa w użyciu, równomiernie chwyta, nie ma ostrego zapachu i jak na kolor do 28 myć, to trzyma się rewelacyjnie i jest naturalny, bo ciężko zobaczyć różnicę z odrostami. Hebanu jeszcze nie miałam, teraz kupiłam 2 opakowania i w tym tygodniu będę nakładać, dam Ci znać jak wyszedł mi kolorek na wątku plotkowym, żeby tu nie zaśmiecać
Korah jest offline  
Stary 2012-03-14, 16:04   #3594
natkaa
Zadomowienie

Cytat:
A włosy Ci nie wypadają? Mi służył tylko ten stary Casting, sprzed kilku lat, bo był jeszcze szamponem koloryzującym. Ten teraz, to już farba i mi spustoszenie sieje na łbie
Stary 2012-03-14, 16:07   #3595
magnesita
Zadomowienie

Cytat:
Cieszę się że Cię casting zadowolił

---------- Dopisano o 16:07 ---------- Poprzedni post napisano o 16:06 ----------

Cytat:
A włosy Ci nie wypadają? Mi służył tylko ten stary Casting, sprzed kilku lat, bo był jeszcze szamponem koloryzującym. Ten teraz, to już farba i mi spustoszenie sieje na łbie
Anakazarek dopiero pierwszy raz używał więc pewnie jeszcze nie wiadomo jak jej włoski zareagują.
Ja kilka lat używałam castinga i byłam z niego zadowolona i jako takiego zniszczenia nie widziałam.Natomiast on się tak trzymał włosów że niczym zejść nie chciał

Spełniona w związku.Szczęśliwa w życiu.
magnesita jest offline  
Stary 2012-03-14, 16:15   #3596
jp91
Wtajemniczenie

Powiedzcie mi jak usunąć plamę z wosku z mojego zielonego kocyka
Przetrzeć olejem? A po oleju nie będzie większej plamy? a może wystarczy go uprać? Nie ma to jak woskowanie przed komputerem
edit: Kto trafił ten wie, że nasz blog ruszył. Obiecuję, że do końca tygodnia napiszę coś o kwasach. Na pewno będą odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Na początek migdałowy oczywiście

Edytowane przez jp91
Czas edycji: 2012-03-14 o 16:16
jp91 jest offline  
Stary 2012-03-14, 16:16   #3597
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Przetrzeć olejem? A po oleju nie będzie większej plamy? a może wystarczy go uprać? Nie ma to jak woskowanie przed komputerem
Przyłożyć papier toaletowy, szmatkę i wyprasować
Korah jest offline  
Stary 2012-03-14, 16:24   #3598
natkaa
Zadomowienie

Cytat:
edit: Kto trafił ten wie, że nasz blog ruszył. Obiecuję, że do końca tygodnia napiszę coś o kwasach. Na pewno będą odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Na początek migdałowy oczywiście
Ja nie trafiłam, więc poproszę o linka
Stary 2012-03-14, 16:44   #3599
kotwilka
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Tylko trzeba wziąć pod uwagę, że przesyłka będzie droższa. No i oczywiście nie można wziąć serum dla siebie, tylko trzeba się umówic na spólne zakupy, bo serum jest świeże i mam krótki termin przydatności do "smarowania" (żeby nie powiedzieć: do spożycia)

Tu też trzeba sprawdzić wysyłkę: ile kosztuje i czy wysyłają do Polski. Niestety nie wszystkie sklepy na amazonie wysyłają do Polski i raczej nie da się połączyć zamówień. Np. nie mogłam nigdy połączyć zamówienia serum z wit. C z czymkolwiek innym. Zawsze zamawiałam tylko jedno serum i razem z przesyłką było niecałe
30$. Trzeba też pamiętać, że po przekroczeniu jakiejś kwoty (nie pamiętam, ile dokładnie, ale wydaje mi się że ok. 40$, ale głowy nie dam) przesyłka ląduje na cle i przy odbiorze trzeba zapłacić cło i vat.
do 30$ bez niczego, między 30 a 60$ tylko vat, powyżej 60$ vat i cło
Cytat:

przeciwzaskórnikowo najlepiej działa BHA czyli salicylowy

kotwilka jest offline  
Stary 2012-03-14, 16:53   #3600
123sciri
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Dlatego nawet na BU też trzeba czytać listę INCI
oj święta prawda

03/13-20 cm - 06/13-24cm, 07/23- 26cm.....50cm
zapuszczanie
123sciri jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
ekologiczne, kosmetyki naturalne

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości