Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV - Strona 140 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2012-03-20, 10:48   #4171
anula_ga
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 10
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Ana jaki masz plan używania toniku 10%?
Bo chyba takie stężenia stosuje sie raz na kilka dni, tak?
Jak Ci sie widzą sera z wit.C w tym nowym sklepie? Ja mam ochote na te z darkout i mącznicą
Stary 2012-03-20, 10:51   #4172
auraria
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 2

Co do makijażu (oczywiście naturalnego żeby nie było, że nie w temacie) sama stosuje i polecam wszystkim prosty sposób. Jeżeli ktoś mi mówi jesteś ładnie umalowana, to wiem, że się źle umalowałam. Jeżeli ktoś mi mówi jak pięknie dziś wyglądasz, to wiem, że dobrze się pomalowałam
auraria jest offline  
Stary 2012-03-20, 10:59   #4173
vea7
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Ja bym postawiła także na ochronę, bo oprócz tego, o czym Cloche wspomniała, istnieje przypuszczenie, że po prostu prawa ręka ( o ile jesteś praworęczna się "zużywa" (woda, detergenty itp.)
Jestem praworęczna, ale nic "brzydkiego" łapkami nie robię
Na poważnie wiem, że powinnam chronić, chociaż nie zawsze to robię - zmywam np. bez rękawiczek, ale zawsze po "pracach domowych" łapki dokładnie myję (żeby detergenty domyć) i kremuję. Na podorędziu mam też zawsze krem do rąk i nie waham się go używać

Rzuciłam też hasło na pazurkowym - idę dzisiaj zgłębiać tamtejsze mądrości i pewnie skończy się kolejnymi zakupami Chociaż nie wiem czy naturalnymi...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline  
Stary 2012-03-20, 11:11   #4174
anakazar
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Ana jaki masz plan używania toniku 10%?
Bo chyba takie stężenia stosuje sie raz na kilka dni, tak?
Jak Ci sie widzą sera z wit.C w tym nowym sklepie? Ja mam ochote na te z darkout i mącznicą
Zrobiłam rozeznanie w temacie 10% toniku i tak jak poprzednim razem(3 lata temu)buzia jest niewzruszona na tonik.Nic nie szczypało,tak jak pisałam zero ściągnięcia cery.Rano obraz twarzy jak gdyby nicDzisiaj zamierzam znowu zastosować i zobaczę jak będzie-jeśli tak samo jak wczoraj to polecę 10% codziennie.Jak zauważę,że ma dosyć to zrobię przerwę

Jeszcze nie zdążyłam obadać żadnego serum,stronę przez przypadek zamknęłam.Idę zobaczyć te sera

---------- Dopisano o 11:11 ---------- Poprzedni post napisano o 11:01 ----------

Cytat:
Dokładnie te same mnie zainteresowały na tyle,żeby je kupićTylko tylko,że jedno zakupione serum wystarczy nam na 10 dni tylko,tak?pytam dla pewności

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline  
Stary 2012-03-20, 11:41   #4175
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Zrobiłam rozeznanie w temacie 10% toniku i tak jak poprzednim razem(3 lata temu)buzia jest niewzruszona na tonik.Nic nie szczypało,tak jak pisałam zero ściągnięcia cery.Rano obraz twarzy jak gdyby nicDzisiaj zamierzam znowu zastosować i zobaczę jak będzie-jeśli tak samo jak wczoraj to polecę 10% codziennie.Jak zauważę,że ma dosyć to zrobię przerwę

Jeszcze nie zdążyłam obadać żadnego serum,stronę przez przypadek zamknęłam.Idę zobaczyć te sera

---------- Dopisano o 11:11 ---------- Poprzedni post napisano o 11:01 ----------

Dokładnie te same mnie zainteresowały na tyle,żeby je kupićTylko tylko,że jedno zakupione serum wystarczy nam na 10 dni tylko,tak?pytam dla pewności
Tak.
I chodzi nie tyle o to, że na dłużej nie starczy, tylko o to, że po tym czasie wit.C przestaje być stabilna i serum nie działa jak powinno. Pytałam Panią Jolę i nawet zakonserwowanie nie ma sensu, bo i tak serum powinno sie zuzyc w 10 dni.
Ja mam zamiar kupić oba. Zużyje jedno to rozrobię kolejne
Podoba mi sie tez kwas AHA 50C.I i mysle, że zrobie sobie jego mieszanke z migdałem - jest fajny przepis na stronie na serum migdał + AHA, tylko ja nie będe się bawic w formę żelową i daruje sobie gume ksantanową (chociaz chyba jeszcze ją gdzies mam....).
Stary 2012-03-20, 11:50   #4176
anakazar
Zakorzenienie

Cytat:
Tak.
I chodzi nie tyle o to, że na dłużej nie starczy, tylko o to, że po tym czasie wit.C przestaje być stabilna i serum nie działa jak powinno. Pytałam Panią Jolę i nawet zakonserwowanie nie ma sensu, bo i tak serum powinno sie zuzyc w 10 dni.
Ja mam zamiar kupić oba. Zużyje jedno to rozrobię kolejne
Podoba mi sie tez kwas AHA 50C.I i mysle, że zrobie sobie jego mieszanke z migdałem - jest fajny przepis na stronie na serum migdał + AHA, tylko ja nie będe się bawic w formę żelową i daruje sobie gume ksantanową (chociaz chyba jeszcze ją gdzies mam....).
Wiem o tym,dlatego właśnie odrzucę serum JMO na rzecz tych o których mówimy.I ja również kupię te 2 i zrobię jedno po drugim
Nie wiem na co jeszcze się skusić...bo głupio tak zamawiać tylko 2 rzeczy

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline  
Stary 2012-03-20, 11:50   #4177
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Wpisy w blogu: 5

Klolcia, fajny ten sklep Ma rzeczy, których nie ma np na BU czy ZSK.

Przedstawiam moje nowe nabytki z Mazideł przy okazji zakupu kwasu migdałowego, a także wcześniejsze z BU

BU Hydrolat różany- dobrze, że kupiłam. Wybierając go nie miałam jeszcze pojęcia, ze bedzie mi potrzebny do robienia toniku z AHA. To ponoć jego zasługa, że nie musiałam regulować PH toniku.
BU Hydrolat oczarowy- jeszcze nie otwierany
BU Olejek myjący pomarańczowy- całkiem przyjemny, ślicznie pachnie, dobrze myje, jednak boję się go używać samodzielnie, zawsze po jego użyciu myje twarz np glinką i mydłem, bo jednak jest bardzo tłusty. No i oczywiście musiałam coś zawalić. Wpisałam źle datę ważności
BU Żel hialuronowy- nic dodać, nic ująć, rewelka!!!
BU maseczka błotna, jeszcze nie próbowałam, ale zrobienie jej to łatwizna.

Mazidła Olej z czerwonych malin- jeszcze nie próbowałam, ale ciekawie się zapowiada, prawie nie ma zapachu.
Mazidla Olej z zielonej kawy- nie testowałam, ale zapachu kawy niestety nie doznałam, pachnie podobnie do oleju konopnego, soczysto- trawiasto. Przyjemnie, ale szkoda, bo chciałam go dodać dla zapachu właśnie do balsamu do ciała. Zużyję na twarz, ponoć dobrze jej robi.
Mazidła Kofeina- spróbuję jej użyć na wszelkie możliwe sposoby, dodając do serum do twarzy i pod oczy lub balsamów ujędrniających.
Mazidła Kwas migdałowy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1030073.jpg (74,4 KB, 39 załadowań)
Korah jest offline  
Stary 2012-03-20, 12:20   #4178
cloche
Zakorzenienie

Korah, fajowe zakupy!

a ja od paru dni smaruje sie cudenkami JMO mam pare probek: do mycia zluszczajacy zel z zen-szeniem czy co to tam bylo... odleweczke filtra do paszczy, serum z macznicy i z wit C - na wit C sie jeszcze nie rzucilam, chcialam po kolei tak... i moje przemyslenia:

- zel zluszczajacy baaaardzo fajny. zostawia buzke mieciutka, az zal mi toniku uzywac (i w sumie dobrze, bo mi sie konczy, a jeszcze nie wymyslilam, jaki chce sobie sprawic)
- filtr spoko, jest bardziej tlusty od tych super-lekkich filtrzykow do cer tradzikowych, ale lubie go miec na buziaku. nie mam wrazenia obklejonej buzi, dobrze mi sie go nosi
- serum z macznicy - no cos faktycznie z geba robi taka fajna, gladka... ja nie wiem, co to za wynalazek, ale chyba bede musiala go miec!

wyszlo mi na to, ze z przetestowanych rzeczy chce miec wszystko jak jeszcze witaminka C mnie urzeknie, to sobie trzasne wielkiego zakupa
cloche jest offline  
Stary 2012-03-20, 12:25   #4179
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
Korah, fajowe zakupy!

a ja od paru dni smaruje sie cudenkami JMO mam pare probek: do mycia zluszczajacy zel z zen-szeniem czy co to tam bylo... odleweczke filtra do paszczy, serum z macznicy i z wit C - na wit C sie jeszcze nie rzucilam, chcialam po kolei tak... i moje przemyslenia:

- zel zluszczajacy baaaardzo fajny. zostawia buzke mieciutka, az zal mi toniku uzywac (i w sumie dobrze, bo mi sie konczy, a jeszcze nie wymyslilam, jaki chce sobie sprawic)
- filtr spoko, jest bardziej tlusty od tych super-lekkich filtrzykow do cer tradzikowych, ale lubie go miec na buziaku. nie mam wrazenia obklejonej buzi, dobrze mi sie go nosi
- serum z macznicy - no cos faktycznie z geba robi taka fajna, gladka... ja nie wiem, co to za wynalazek, ale chyba bede musiala go miec!

wyszlo mi na to, ze z przetestowanych rzeczy chce miec wszystko jak jeszcze witaminka C mnie urzeknie, to sobie trzasne wielkiego zakupa

Czytałam parę recenzji w KWC tej serii z mącznicą i nie wiem czemu, ale nagle poczułam, że pomimo posiadania obecnie miliona kosmetyków jest mi ona absolutnie niezbędna. Serum C też kusi, oj kusi
Korah jest offline  
Stary 2012-03-20, 12:38   #4180
margoltka
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
Korah, fajowe zakupy!

No to brawo Kochana. Ja póki co, ograniczyłam praktycznie wszystko Żel złuszczający również bardzo polubiłam, pomimo, że nie jestem zwolenniczką tego typu kosmetyków. Jest bardzo delikatny, a te drobinki są okrąglutkie? O filtrze już nic nie piszę bo moje zdanie znacie Wypróbuj jeszcze serum z wit.C

Piszecie dużo ciekawostek odnoście serum z wit.C. A co sadzicie o tym, które poleciła Sicilia. Jest ich kilka wersji klik

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko

mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline  
Stary 2012-03-20, 12:38   #4181
123sciri
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
A jak długo trzymasz ją na włosach? i czy podgrzewasz ją jakoś? Zauważyłaś może rozjaśnienie, albo zmianę koloru włosów?
Przepraszam za tyle pytań, ale mam cassię i nie wiem czy ją nakładać czy nie.. boję się jej troszkę
ostatni nakładałam latem na słoneczku siedziałam -oczywiście w czepku foliowym +czapa -zaszło mi pewnie tak ze 2 godziny ( dokładnie to ci powiem że nie pamiętam )
- co do efektów kolorystycznych to ja wtedy miałam włosy hennowane Khadi orzechowy brąz i wydaje mi się że efekt był lekkiego wypłowienia włosów -ale na pewno nie było to spektakularne.
teraz kiedy wracam do natury to wydaje mi się zę na odroście byłby widoczny efekt ( hmm może nawet spróbuje) choć w kontraście do reszty włosów mogło by to wyglądać komicznie.

-efekt kolorystyczny na pewno zależy od tego co masz za kolor na włosach, na wątku hennowym widziałam efekty cassi na naturalkach i był boski
tu masz przykładowy efekt cassi na włoskach:
http://idaalia.blogspot.com/2011/08/...opcja-dla.html
wiem że niektórym dziewczyną przesusza włoski -ale ja osobiście cassie b. lubie

03/13-20 cm - 06/13-24cm, 07/23- 26cm.....50cm
zapuszczanie
123sciri jest offline  
Stary 2012-03-20, 12:51   #4182
Klolcia
Zadomowienie

Cieszę się, że sklep się spodobał
Anula, a co z twoim postem, bo piszesz, że chcesz zamówić serum z wit. C ? Ja jeszcze resztkami sił się trzymam w swoim postanowieniu. Zużyłam już kolejne produkty

Mogę w końcu coś napisać o szamponie Eubiona do wrażliwej skóry głowy. Najbardziej mi się w nim podoba to, że włosy po jego użyciu tak fajnie mi się układają. Dają się bez problemu wymodelować tak jak chcę, co nie udaje mi się przy każdym szamponie.
Wydaje mi się też, że po umyciu mam ciut grubsze włosy, takie pozytywnie grubsze.
Ogólnie jestem bardzo z niego zadowolona, na pewno jest dużo lepszy od tego szamponu z henną.
Śmiało polecam
Klolcia jest offline  
Stary 2012-03-20, 12:54   #4183
margoltka
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość

Mogę w końcu coś napisać o szamponie Eubiona do wrażliwej skóry głowy. Najbardziej mi się w nim podoba to, że włosy po jego użyciu tak fajnie mi się układają. Dają się bez problemu wymodelować tak jak chcę, co nie udaje mi się przy każdym szamponie.
Wydaje mi się też, że po umyciu mam ciut grubsze włosy, takie pozytywnie grubsze.
Ogólnie jestem bardzo z niego zadowolona, na pewno jest dużo lepszy od tego szamponu z henną.
Śmiało polecam
A jak z plątaniem włosów i myciem? Dokładnie myje?

Kiedy chciałam go kupić, bałam się że będzie zbyt delikatnie mył i w związku z tym nie domywał przykładowo oleju.

margoltka jest offline  
Stary 2012-03-20, 13:01   #4184
Klolcia
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
A jak z plątaniem włosów i myciem? Dokładnie myje?

Kiedy chciałam go kupić, bałam się że będzie zbyt delikatnie mył i w związku z tym nie domywał przykładowo oleju.
Bardzo dobrze się pieni jak wszystkie szampony Eubiony i myje normalnie Bez problemu zmywa oleje. Plącze włosy średnio tzn. przy średniej długości włosach powinno się rozczesać włosy bez problemu, przy dłuższych byłby pewnie już problem.
Ciężko mi pisać o plątaniu, bo mam na tyle krótkie włosy, że żaden szampon nie jest mi w stanie tak skołtunić włosów, że ich nie rozczeszę
Klolcia jest offline  
Stary 2012-03-20, 13:08   #4185
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Jestem praworęczna, ale nic "brzydkiego" łapkami nie robię
Na poważnie wiem, że powinnam chronić, chociaż nie zawsze to robię - zmywam np. bez rękawiczek, ale zawsze po "pracach domowych" łapki dokładnie myję (żeby detergenty domyć) i kremuję. Na podorędziu mam też zawsze krem do rąk i nie waham się go używać

Rzuciłam też hasło na pazurkowym - idę dzisiaj zgłębiać tamtejsze mądrości i pewnie skończy się kolejnymi zakupami Chociaż nie wiem czy naturalnymi...
No widzisz, ja niby też się nie przemęczam (w ogóle nie zmywam naczyń) ale i tak widzę różnicę. Tzn. używam nienaturalnych odżywek Nail Teka na które nakładam lakier i jeszcze potem utrwalacz. I nic się z paznokciami nie dzieje, ale z prawej ręki zawsze szybciej mi się ściera i odpryskuje... więc jak sądzę te paznokcie w jakiś sposób szybciej się zużywają

mhm0808 jest offline  
Stary 2012-03-20, 13:16   #4186
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Klolcia, fajny ten sklep Ma rzeczy, których nie ma np na BU czy ZSK.

Przedstawiam moje nowe nabytki z Mazideł przy okazji zakupu kwasu migdałowego, a także wcześniejsze z BU

BU Hydrolat różany- dobrze, że kupiłam. Wybierając go nie miałam jeszcze pojęcia, ze bedzie mi potrzebny do robienia toniku z AHA. To ponoć jego zasługa, że nie musiałam regulować PH toniku.
BU Olejek myjący pomarańczowy- całkiem przyjemny, ślicznie pachnie, dobrze myje, jednak boję się go używać samodzielnie, zawsze po jego użyciu myje twarz np glinką i mydłem, bo jednak jest bardzo tłusty. No i oczywiście musiałam coś zawalić. Wpisałam źle datę ważności

Mazidła Olej z czerwonych malin- jeszcze nie próbowałam, ale ciekawie się zapowiada, prawie nie ma zapachu.
Mazidla Olej z zielonej kawy- nie testowałam, ale zapachu kawy niestety nie doznałam, pachnie podobnie do oleju konopnego, soczysto- trawiasto. Przyjemnie, ale szkoda, bo chciałam go dodać dla zapachu właśnie do balsamu do ciała. Zużyję na twarz, ponoć dobrze jej robi.
Mazidła Kofeina- spróbuję jej użyć na wszelkie możliwe sposoby, dodając do serum do twarzy i pod oczy lub balsamów ujędrniających.
Mazidła Kwas migdałowy
same fajne rzeczy
Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
Cieszę się, że sklep się spodobał
Anula, a co z twoim postem, bo piszesz, że chcesz zamówić serum z wit. C ? Ja jeszcze resztkami sił się trzymam w swoim postanowieniu. Zużyłam już kolejne produkty

Śmiało polecam
Post ma sie dobrze, ale kiedys sie przeciez skończy
Zamawiać będę 1 kwietnia o godzinie 0:01, bo wtedy odwyk sie kończy
Recenzji szamponu nie widzę
Stary 2012-03-20, 13:26   #4187
vea7
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
No widzisz, ja niby też się nie przemęczam (w ogóle nie zmywam naczyń) ale i tak widzę różnicę. Tzn. używam nienaturalnych odżywek Nail Teka na które nakładam lakier i jeszcze potem utrwalacz. I nic się z paznokciami nie dzieje, ale z prawej ręki zawsze szybciej mi się ściera i odpryskuje... więc jak sądzę te paznokcie w jakiś sposób szybciej się zużywają
Podejrzewam, ze moim paznokciom "dołożyła" właśnie odżywka Eveline Diamond Hard - problemy się pogłębiły
No nic, trzeba będzie łapki odratować i zaprzyjaźnić się z rękawicami

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline  
Stary 2012-03-20, 13:39   #4188
123sciri
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Podejrzewam, ze moim paznokciom "dołożyła" właśnie odżywka Eveline Diamond Hard - problemy się pogłębiły
No nic, trzeba będzie łapki odratować i zaprzyjaźnić się z rękawicami
ja nidy nie miałąm problemów z paznokciami, ale moja mama tak i jej właśnie pomogły rękawice używane do wszystkiego dosłownie: zmywanie, sprzątanie, pranie plus pożyczyłam jej mleczko jedwabne do włosów z BU.
Mi nie podeszło do włosów a na jej paznokcie chyba też podziałało.

03/13-20 cm - 06/13-24cm, 07/23- 26cm.....50cm
zapuszczanie
123sciri jest offline  
Stary 2012-03-20, 13:40   #4189
vanilia1985
Rozeznanie

Cytat:
Pojęcia nie mam.
Tetrę pary razy w zyciu widziałam , ale muślinu nie.
Ważne, że początek z kwasami bezbolesny
Muślin i tetra to zupełnie coś innego jak dla mnie choć znam dziewczyny, które używają pieluszek tetrowych zamiast szmatki z muślinu i nie narzekają. Według mnie i nie tylko obie mają zupełnie inną strukturę materiału, muślin jest o niebo delikatniejszy, a tetra taka jakby bardziej szorstka. Czuć to przede wszystkim po zmoczeniu, tetra bardziej drapie, jakby była kanciata, a muślin jest przyjemny, taki delikatny
Nie wiem, czy moje zdanie Was interesuje, ale sprawdzałam na swojej buzi i wiem, że jest różnica
Powiem Wam nawet, że lepsze od tetry( moim zdaniem) są ściereczki z mikrofibry do kupienia w biedronce (są dwa rodzaje, lepsze są te droższe ).
Choć jak już wspomniałam, muślin zdecydowanie najlepszy, myję buziaka nim codziennie i nie wyobrażam sobie oczyszczania buzi bez tej szmatki, no chyba, ze mam jakieś ropne wykwity, to wtedy albo omijam te miejsca, albo po prostu jej nie używam. Dla mnie to najlepszy i najdelikatniejszy peeling
vanilia1985 jest offline  
Stary 2012-03-20, 13:50   #4190
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Napisane przez vanilia1985 Pokaż wiadomość
Muślin i tetra to zupełnie coś innego jak dla mnie choć znam dziewczyny, które używają pieluszek tetrowych zamiast szmatki z muślinu i nie narzekają. Według mnie i nie tylko obie mają zupełnie inną strukturę materiału, muślin jest o niebo delikatniejszy, a tetra taka jakby bardziej szorstka. Czuć to przede wszystkim po zmoczeniu, tetra bardziej drapie, jakby była kanciata, a muślin jest przyjemny, taki delikatny
Nie wiem, czy moje zdanie Was interesuje, ale sprawdzałam na swojej buzi i wiem, że jest różnica
Powiem Wam nawet, że lepsze od tetry( moim zdaniem) są ściereczki z mikrofibry do kupienia w biedronce (są dwa rodzaje, lepsze są te droższe ).
Choć jak już wspomniałam, muślin zdecydowanie najlepszy, myję buziaka nim codziennie i nie wyobrażam sobie oczyszczania buzi bez tej szmatki, no chyba, ze mam jakieś ropne wykwity, to wtedy albo omijam te miejsca, albo po prostu jej nie używam. Dla mnie to najlepszy i najdelikatniejszy peeling
Moze i masz rację, ja nie miałam nigdy do czynienia z muślinem, ale można czasem spotkać pieluszki tetrowe angielskich marek, np na allegro i na opakowaniach pisze "muslin squares", więc tak pokojarzyłam, że to to samo. Z resztą tetra jest jak dla mnie bardzo delikatna, po praniu jest szorstka, ale jak się ją wyprasuje z użyciem pary, to staje się na nowo mieciutka, taka jak powinna być dla niemowlęcej pupy. Możliwe jednak, że te ścereczki do twarzy sa wykonane jeszcze innym splotem i sa jeszcze delikatniejsze
Korah jest offline  
Stary 2012-03-20, 13:54   #4191
Melya
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Melya, będę wiedziała do kogo się zgłosić jak będę to i owo chciała przetestować. I pamiętaj to ty oferujesz mi pomóc, więc jak cię zamęczę na śmierć to będzie to twoja wina.
Jestem na to przygotowana. I wątpię, żebyś mnie zamęczyła.

Cytat:
to naprawdę świetny korektor
Chociaz powiem Wam, że ja od długiego czasu porzuciłam wszystkie korektory i zamiast nich używam po prostu swojego podkładu mineralnego lauressik na paszczę, a co trzeba dokładniej schowac to znowu lauressik punktowo. Tym sposobem mam pewność, że kolor korektora nie będzie sie wyróżniał na twarzy. A poza tym bardzo dobrze sie w tej roli sprawdza
Ja tak z rozpędu kupiłam nowy korektor, bo w sumie ostatnio go rzadko używam. Nie mogę się przyzwyczaić, że moja cera jest w coraz lepszym stanie. Trzymajcie kciuki, żeby ta tendencja się utrzymywała.

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
http://www.youtube.com/watch?v=Jwngb...ayer_embedded#!
Pomijając to jakich kosmetyków użyto. Przeżyłam szok, że kosmetyki mogą aż tyle zakryć. A ja się dołuję, że na mieście tyle pięknych cer widzę, a to może być zwykła ściema. Zawsze za to zauważam te nieumiejętnie położone makijaże, które jeszcze wszystko podkreślają zamiast ukryć i myślę sobie: To już wolę się nie malować, bo to i tak nic nie daje.
Zerknij lepiej na to: http://www.youtube.com/watch?v=ex33w...feature=fvwrel
Chociaż ona moim zdaniem przegina z tapetą. To nie może być zdrowe dla skóry.

Cytat:
Moim zdaniem korektor nic nie da, wręcz bedzie to wygladało jakbyś miała ospę. Delikatniej mówiąc, korektor nawet mineralny postada inną tłustość, konsystencję i trudniej zatrzeć granice pomiędzy skórą, a korektorem. Jeśli nie nałożysz podkładu będzie to dziwnie wyglądało.

Sposób Anuli jest zdecydowanie lepszy. Osobiście nie uzywam korektora, a w charakterze korektora stosuje po prostu podkład. Na pewno ma on mniejszą trwałość, ale nie ma obaw że będzie sie odznaczał.
Zgadzam się, sam korektor wyglądałby co najmniej dziwnie. Najlepiej zacząć od podkładu.

Cytat:
A muślin to nie przypadkiem to samo, co pieluszka tetrowa
Czytałam, że tak. Ale te dedykowane szmatki są podobno duże lepsze jakościowo i wytrzymalsze.

Cytat:

Mazidła Kwas migdałowy
Ja po olejku myjącym stosuję tylko glinkę i wydaje mi się, że twarz jest wystarczająco oczyszczona.
Melya jest offline  
Stary 2012-03-20, 13:59   #4192
vanilia1985
Rozeznanie

Cytat:
Moze i masz rację, ja nie miałam nigdy do czynienia z muślinem, ale można czasem spotkać pieluszki tetrowe angielskich marek, np na allegro i na opakowaniach pisze "muslin squares", więc tak pokojarzyłam, że to to samo. Z resztą tetra jest jak dla mnie bardzo delikatna, po praniu jest szorstka, ale jak się ją wyprasuje z użyciem pary, to staje się na nowo mieciutka, taka jak powinna być dla niemowlęcej pupy. Możliwe jednak, że te ścereczki do twarzy sa wykonane jeszcze innym splotem i sa jeszcze delikatniejsze

Dokładnie o to chodzi, ta muślinka jest delikatniejsza, nie wiem jak to jest z tą tetra o której Ty piszesz, ja porównuję tylko do tych "naszych"pieluch. Wiesz co ta muślina po wyschnięciu to też staje się taka szorstka, ale jak ją się zmoczy to zaraz znika, a tetra już nie jest taka przyjemna.
Naprawdę warto wypróbować, o niebo lepsze od tych gąbeczek z calypso choć trudniejsze do utrzymania w higienie

A do mnie dziś przyszło zamówienie z zks. Już nie mogę się doczekać powrotu do domu
vanilia1985 jest offline  
Stary 2012-03-20, 14:04   #4193
margoltka
Wtajemniczenie

Cytat:

A do mnie dziś przyszło zamówienie z zks. Już nie mogę się doczekać powrotu do domu
Do mnie tez dotarły wszystkie przesyłki Zamówienie z ZSK rzeczywiście zostało wysłane w sobotę, jestem pod wrażeniem. Dotarła też moja baza mydlana i inne cudeńka z LF. Dzisiaj zabieram się za moje mydełka

edit. I zapomniałabym o najważniejszym. Mój kremik z GaiaCreams już też wysłany. Same powody do radości

Edytowane przez margoltka
Czas edycji: 2012-03-20 o 14:06
margoltka jest offline  
Stary 2012-03-20, 14:08   #4194
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Dokładnie o to chodzi, ta muślinka jest delikatniejsza, nie wiem jak to jest z tą tetra o której Ty piszesz, ja porównuję tylko do tych "naszych"pieluch. Wiesz co ta muślina po wyschnięciu to też staje się taka szorstka, ale jak ją się zmoczy to zaraz znika, a tetra już nie jest taka przyjemna.
Naprawdę warto wypróbować, o niebo lepsze od tych gąbeczek z calypso choć trudniejsze do utrzymania w higienie

Pewnie się skuszę na muślinki bo uwielbiam i frotte i mikrofibre, ale tak jak piszesz, kłopotliwe w utrzymaniu w czystości, dlatego preferuję gąbeczki z czystej wygody

---------- Dopisano o 14:08 ---------- Poprzedni post napisano o 14:05 ----------

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Ja po olejku myjącym stosuję tylko glinkę i wydaje mi się, że twarz jest wystarczająco oczyszczona.
Na razie użyłam 3 razy i za kazdym musiałam poprawić glinką albo mydłem, a za pierwszym razem to obydwoma, bo mam ogromne obawy przed takimi tłuściochami jednak. Glinka zawsze daje radę
Ostatnio umyłam nią włosy, dawno nie miałam takich puszystych i gęstych. Potroiły wręcz objętość. Mieszałam z szamponem, bo sama glinka ciezko się aplikuje na włosy.
Korah jest offline  
Stary 2012-03-20, 14:11   #4195
fiolka85
Wtajemniczenie

Cytat:
tak, tylko 1 szampon i 3 odżywki w końcu na odwyku jestem.

Dziękuję
Wiesz, to jest naprawde dobre pytanie - sama nie wiem, kiedy to wszystko zużyję
Ale mam zamiar przez dłuższy czas nie kupowac nic do włosów - no oczywiście takich promocji jak na madre labs ponad -70% to nie przepuszczę , ale mam nadzieję, że więcej juz takich nie będzie
Sklepu nie znam, ale juz go sobie otworzyłam

Dziękuję
Nie sądzę, aby madre labs w polsce było
A co? Masz ochotę? Na iherbie fajnie jest
kupiłaś je za -70% ?? teraz jest tlko -25%

no właśnie nie wiem skąd,ale chyba mam ochotę

dołączam sie do grona zakochanych w micelu Argile Provence jest cudowny bardzo delikatny, nie szczypie w oczy. Dobrze domywa makijaż i jest taki jakby trochę śliski ( lub po prostu nawilżający) co sprawia że demakijaż jest jeszcze łagodniejszy.
anula
dziękujemy za przedstawienie nam tego cudeńka

od kilku dni używam mydełka freshmint z Phenome i jest całkiem przyjemne. Bardzo dobrze się pieni,ładnie oczyszcza, nie wysusza ani nie podrażnia skóry.
Tżetowi bardzo podoba się świeży zapach,chociaż mnie nie zachwyca. Ogólnie jak gratisik do zakupów bardzo przyjemne ale chyba nie kupiłabym go po raz kolejny.
Stary 2012-03-20, 14:13   #4196
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
dołączam sie do grona zakochanych w micelu Argile Provence jest cudowny bardzo delikatny, nie szczypie w oczy. Dobrze domywa makijaż i jest taki jakby trochę śliski ( lub po prostu nawilżający) co sprawia że demakijaż jest jeszcze łagodniejszy.
anula
dziękujemy za przedstawienie nam tego cudeńka

Korah jest offline  
Stary 2012-03-20, 14:15   #4197
Melya
Zadomowienie

Cytat:
Na razie użyłam 3 razy i za kazdym musiałam poprawić glinką albo mydłem, a za pierwszym razem to obydwoma, bo mam ogromne obawy przed takimi tłuściochami jednak. Glinka zawsze daje radę
Ostatnio umyłam nią włosy, dawno nie miałam takich puszystych i gęstych. Potroiły wręcz objętość. Mieszałam z szamponem, bo sama glinka ciezko się aplikuje na włosy.
Kocham białą glinkę Logony i już wiem, że kupię kolejną. Czytałam o Twoim eksperymencie z szamponem i glinką, ale pisałaś, że plącze włosy, a ja mam wystarczająco splątane bez tego. Ale może spróbuję (chociaż trochę żal mi glinki).
Melya jest offline  
Stary 2012-03-20, 14:19   #4198
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Kocham białą glinkę Logony i już wiem, że kupię kolejną. Czytałam o Twoim eksperymencie z szamponem i glinką, ale pisałaś, że plącze włosy, a ja mam wystarczająco splątane bez tego. Ale może spróbuję (chociaż trochę żal mi glinki).
Odżywka i po sprawie Nigdy żaden szampon mi nie dał takiego efektu jak ta glinka, tylko że ja użyłam tej brązowej Włosy są zupełnie inne, w dotyku przedziwne, nigdy takie nie były jeszcze. Nie umiem opisać słowami, dlatego polecam przetestować na sobie.
Korah jest offline  
Stary 2012-03-20, 14:20   #4199
anakazar
Zakorzenienie

Cytat:
Do mnie tez dotarły wszystkie przesyłki Zamówienie z ZSK rzeczywiście zostało wysłane w sobotę, jestem pod wrażeniem. Dotarła też moja baza mydlana i inne cudeńka z LF. Dzisiaj zabieram się za moje mydełka

edit. I zapomniałabym o najważniejszym. Mój kremik z GaiaCreams już też wysłany. Same powody do radości

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
od kilku dni używam mydełka freshmint z Phenome i jest całkiem przyjemne. Bardzo dobrze się pieni,ładnie oczyszcza, nie wysusza ani nie podrażnia skóry.
Tżetowi bardzo podoba się świeży zapach,chociaż mnie nie zachwyca. Ogólnie jak gratisik do zakupów bardzo przyjemne ale chyba nie kupiłabym go po raz kolejny.
Ja początkowo myślałam,ze to mydełko tak mnie wyszusza,ale jednak jest w porządku.Bardzo je lubię

anakazar jest offline  
Stary 2012-03-20, 14:40   #4200
fiolka85
Wtajemniczenie

Cytat:
Odżywka i po sprawie Nigdy żaden szampon mi nie dał takiego efektu jak ta glinka, tylko że ja użyłam tej brązowej Włosy są zupełnie inne, w dotyku przedziwne, nigdy takie nie były jeszcze. Nie umiem opisać słowami, dlatego polecam przetestować na sobie.
a nie miałaś problem z wymyciem tej glinki?
jakoś sie tego obawiam...

Tagi
ekologiczne, kosmetyki naturalne

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości