Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2012-02-14, 17:57   #541
anakazar
Zakorzenienie

Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez nieshya Pokaż wiadomość
jp91 za zakupy
zazdroszczę dostępu do Phenome

Kupiłam go właśnie z myślą o ochronie i ratunku skóry z uwagi na panujące ostatnio warunki atmosferyczne i muszę przyznać, że sprawdził się rewelacyjnie
Ja również
Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Mam próbkę. Chyba jednak wolę krem z pigwy. Lekki krem wydaje mi się lżejszy niż pigwowy. Chociaż myślałam, że będzie odwrotnie. Ale testowałam go, kiedy mróz zmasakrował mi twarz.
Ja ten z róży kupiłam z myślą o jesieni-zimie właśnie.Na szczęście ważny jest do kwietnia 2013,więc zdąże go zużyć

---------- Dopisano o 17:57 ---------- Poprzedni post napisano o 17:55 ----------

Margo a pisałaś,że robisz sobie"własną"kąpiel parową.Napisz jaką?bo jak mi dojdą maski to zrobię sobie takie etapowe spa jak Ty

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline  
Stary 2012-02-14, 18:00   #542
jp91
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 4

Cytat:
Napisane przez T'ai Pokaż wiadomość
w rossmannie
tylko kurde ta truskawkowa robi czerwone usta
za zakupy
W moim nie ma, pewnie jest tylko w dużych rossach. Fajnie, lubie czerwone usta, a Ty nie?
Cytat:
jp91 za zakupy
zazdroszczę dostępu do Phenome

Kupiłam go właśnie z myślą o ochronie i ratunku skóry z uwagi na panujące ostatnio warunki atmosferyczne i muszę przyznać, że sprawdził się rewelacyjnie
Nie mam dostepu do Phenome, nasza Klolcia ma
Cytat:
Ja też uwielbiam ten krem

To napiszę jeszcze raz "ach, ach" dla różu Ooh la la

Mam próbkę. Chyba jednak wolę krem z pigwy. Lekki krem wydaje mi się lżejszy niż pigwowy. Chociaż myślałam, że będzie odwrotnie. Ale testowałam go, kiedy mróz zmasakrował mi twarz.
Ale mnie ciągnie do Hauschki... Ale musze wykończyć to co mam, wtedy zaopatrze się w próbki.

jp91 jest offline  
Stary 2012-02-14, 18:10   #543
Ishani
Zadomowienie

Cytat:
Dzięki za obadanie sprawy
Przejdę się tam jakoś w tym tygodniu i też dam relację

Muszę się podzielić się z Wami zachwytem nad kremem z pigwą dr Hauschki
Dobrze nawilża i odżywia przesuszoną skórę - to jedyny krem, po którym nie mam wrażenia, że nawilżenie "ucieka" ze skóry w przeciągu dnia. Do tego wszystkiego skóra po nim jest taka sprężysta - jakby promieniała od środka
Nie wiem jak ja mogłam żyć bez tego cuda ...
O, a jaką masz cerę? Nie zapycha?

A ja dzisiaj przebimbałam całą moją kasę na ubrania, pare pierdółek z Essence, i oczywiście maskę z alterry
Zaraz idę ją wziąć pod czepek, mam nadzieję, że mnie również powali *.*
Ishani jest offline  
Stary 2012-02-14, 18:21   #544
margoltka
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Ja również

Ja ten z róży kupiłam z myślą o jesieni-zimie właśnie.Na szczęście ważny jest do kwietnia 2013,więc zdąże go zużyć

---------- Dopisano o 17:57 ---------- Poprzedni post napisano o 17:55 ----------

Margo a pisałaś,że robisz sobie"własną"kąpiel parową.Napisz jaką?bo jak mi dojdą maski to zrobię sobie takie etapowe spa jak Ty
Wiesz wrzucam co mam po ręką: rumianek, szałwię, lipę... Do blogowych celów chciałabym poszukać przepisu z ksiązki dr.Hauschki. Polecam Spa.

A kremik jutro porównam z kremem z pigwą. Tak jak pisałam czas kiedy testowałam krem z rózy, nie był najlepszy

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko

mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline  
Stary 2012-02-14, 18:25   #545
anakazar
Zakorzenienie

Cytat:
Wiesz wrzucam co mam po ręką: rumianek, szałwię, lipę... Do blogowych celów chciałabym poszukać przepisu z ksiązki dr.Hauschki. Polecam Spa.

A kremik jutro porównam z kremem z pigwą. Tak jak pisałam czas kiedy testowałam krem z rózy, nie był najlepszy

To fajnie.Czekam

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline  
Stary 2012-02-14, 19:17   #546
anula_ga
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 10

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość

Anula, Sekretny ta maseczka Hesh (Skin tone-up) to jest istny ogień, nie wiem jak działa, miałam ją na twarzy może przez pół minuty. Jest ziarnista, wiec zdążyłam tylko wykonać nią peeling i tu okazała się rewelacyjna. Zużyję ją do tego celu, ale szczerze powiedziawszy boję się kolejnego podejścia. Miałam wrażenie, że zaraz wypali mi twarz, a rozrobiłam ją na delikatniejszą papkę. Strasznie tez pyli, ale to mniejszy problem. Na szczescie nie mam podraznień, buzia jest super gładziutka.
namówiłas mnie na nią .........
ale twarz cała? Nie podrazniła Cię?
to ja dziękuje - są peelingi bez takich wrażeń w gratisie

Dzisiaj zamóiłam na helfy maski hesha, ale odżywiające
Sekretny nie zawracałam Ci głowy zamawieniem z helfy, bo moj wewnętrzny głos podpowiadał mi, że nie jesteś zainteresowana zamawianiem ze mną......
Cytat:
Oczywiście oprzeć się nie mogłam i złożyłam zamówienie
weź kochana nie przypominaj.......
Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Tai a gdzie są te pomadki z Noni Care? Nigdzie ich nie widzę...
Trzymajcie mnie, do końca miesiąca zakaz zakupów! Przestane do Was przychodzić, bo w końcu nie będę miała z czego internetu opłacić
Z okazji Walentynek życzę Wam duuuużo miłości

cuda, cuda
Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
O, a jaką masz cerę? Nie zapycha?

A ja dzisiaj przebimbałam całą moją kasę na ubrania, pare pierdółek z Essence, i oczywiście maskę z alterry
Zaraz idę ją wziąć pod czepek, mam nadzieję, że mnie również powali *.*
to jak juz wstaniesz z podłogi to daj znac jak wrażenia
Stary 2012-02-14, 19:38   #547
anakazar
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
weź kochana nie przypominaj.......

cuda, cuda

to jak juz wstaniesz z podłogi to daj znac jak wrażenia
No nie mów,że żałujesz?

anakazar jest offline  
Stary 2012-02-14, 19:52   #548
Klolcia
Zadomowienie

No i kolejne zamówienie popełniłam
To na serio jest uzależnienie, jak przyjdą to się pochwalę.

Zapomniałam napisać, że kupiłam też ten krem Sanoflore na niedoskonałości - genialny, tak świetnego kremu na dzień jeszcze nie miałam Pojawiła się okazja kupna prawie nowego kremu za dużo mniejszą cenę, więc nie mogłam się oprzeć

Zapomniałabym, zamówiłam też maskę Organique z tego sklepu co auraria podawała, gdzie były takie tanie leyla.pl Widziałam na stronie, że mają najtańszą przesyłkę za 13 zł, ale napisałam do nich czy w przypadku samej maski nie można taniej wysłać i dodali przesyłkę poleconym, która wyszła 5 zł. Polecam sklep
Klolcia jest offline  
Stary 2012-02-14, 19:56   #549
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:
No nie mów,że żałujesz?
to sie jeszcze okaże
żeśmy sie najarały na ten puder......
Stary 2012-02-14, 20:05   #550
anakazar
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość

Zapomniałam napisać, że kupiłam też ten krem Sanoflore na niedoskonałości - genialny, tak świetnego kremu na dzień jeszcze nie miałam Pojawiła się okazja kupna prawie nowego kremu za dużo mniejszą cenę, więc nie mogłam się oprzeć

Zapomniałabym, zamówiłam też maskę Organique z tego sklepu co auraria podawała, gdzie były takie tanie leyla.pl Widziałam na stronie, że mają najtańszą przesyłkę za 13 zł, ale napisałam do nich czy w przypadku samej maski nie można taniej wysłać i dodali przesyłkę poleconym, która wyszła 5 zł. Polecam sklep
Wow!Jak miło

Krem sanoflore fajowy

Powiedz na co się skusiłaś?na Hauschke?
Cytat:
to sie jeszcze okaże
żeśmy sie najarały na ten puder......
No...jak szczerbaty na suchary

anakazar jest offline  
Stary 2012-02-14, 20:13   #551
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:
No...jak szczerbaty na suchary
biorąc po duwagę, że na dentyste w tym miesiącu i tak mnie juz nie stac, to może i szczerbata bedę.......
Stary 2012-02-14, 20:17   #552
jp91
Wtajemniczenie

Czy któraś z Was modeluje włosy na szczotce takiej okrągłej? Jakich szczotek używacie? Z naturalnym włosiem? Ja dziś kupiłam szczotkę w rossmannie na spróbowanie za niecałe 9zł, daleko jej do szczotki mojej fryzjerki, ale na pierwsze lekcje modelowania powinna sie nadać. Czy włosie jest naturalne.. Chyba nie, z resztą nie umiałabym rozpoznać

jp91 jest offline  
Stary 2012-02-14, 20:24   #553
Klolcia
Zadomowienie

Cytat:
Wow!Jak miło

Krem sanoflore fajowy

Powiedz na co się skusiłaś?na Hauschke?
Nie, Hauschka jakoś mnie wcale nie kusi. Zrobiłam 2 małe zamówienia na helfy i matique.

Cytat:
Czy któraś z Was modeluje włosy na szczotce takiej okrągłej? Jakich szczotek używacie? Z naturalnym włosiem? Ja dziś kupiłam szczotkę w rossmannie na spróbowanie za niecałe 9zł, daleko jej do szczotki mojej fryzjerki, ale na pierwsze lekcje modelowania powinna sie nadać. Czy włosie jest naturalne.. Chyba nie, z resztą nie umiałabym rozpoznać
Ja codziennie używam okrągłej szczotki, inaczej bym nie mogła wyjść z domu Moja na pewno z naturą nie ma nic wspólnego, jej "włosie" to raczej pochodzi ze szczotki drucianej. Mam taką klik i taką (albo cieńszą)
Klolcia jest offline  
Stary 2012-02-14, 20:25   #554
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:
ja , ja
ja modeluję
ja zakupiłam swojego czasu na all komplet szczotek - w tym okrągłą do modelowania ceramiczno-bambusową
jak chcesz to zerknę co to za firma.

Mam okrągłą, do czesania i grzebień

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2012-02-14 o 20:33
anula_ga jest offline  
Stary 2012-02-14, 20:36   #555
Melya
Zadomowienie

Cytat:
Dawniej modelowałam włosy na szczotce, teraz wystarczy, że przed suszeniem i raz w trakcie je przeczeszę. Jakoś łatwiej się układają odkąd zaczęłam o nie porządnie dbać. Kiedyś po naczytaniu się o szczotkach kupiłam sobie taką bambusową z naturalnym włosiem połączonym z nylonowymi kolcami. Mam grube włosy i obawiałam się, że samo włosie ich nie rozczesze. I powiem szczerze, że jakoś mnie nie zachwyciła. Szczotka jak szczotka. Odkąd mam Tangle Teezera, to w ogóle po nią nie sięgam. TT jest drogi i wygląda jak tandetna szczotka dla psów, ale go uwielbiam. Nic do tej pory tak dobrze i bezboleśnie nie rozplątywało moich włosów. I jak fajnie się nim masuje skórę głowy. Ale ostrzegam - jak nie macie długich/gęstych/plączących się włosów, to pewnie zbędny wydatek. Poza tym pod prysznicem trzymam plastikowy grzebień z szeroko rozstawionymi zębami do rozprowadzania po włosach odżywek i masek. O, taki - http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,18...ro.html&next=1. Podobno najlepsze grzebienie to wykonane z muszli lub kości (nie mają mikro wypustek, które uszkadzałyby włosy), ale żal mi kasy na taką ekstrawagancję.

edit.
Dodam jeszcze, że rzekomo najlepsze szczotki na świecie to Mason Pearson. Ich ceny zaczynaja się od ok. 150 zł i można je u nas kupić w sklepach z groomerskimi artykułami dla psów.

Edytowane przez Melya
Czas edycji: 2012-02-14 o 20:44
Melya jest offline  
Stary 2012-02-14, 20:38   #556
jp91
Wtajemniczenie

Cytat:
Nie, Hauschka jakoś mnie wcale nie kusi. Zrobiłam 2 małe zamówienia na helfy i matique.

Ja codziennie używam okrągłej szczotki, inaczej bym nie mogła wyjść z domu Moja na pewno z naturą nie ma nic wspólnego, jej "włosie" to raczej pochodzi ze szczotki drucianej. Mam taką klik i taką (albo cieńszą)
Takiej bym nie kupiła, nie niszczy Ci włosów jak się nagrzewa ta metalowa część? Czy jest ceramiczna?
Cytat:
ja , ja
ja modeluję
ja zakupiłam swojego czasu na all komplet szczotek - w tym okrągłą do modelowania ceramiczno-bambusową
jak chcesz to zerknę co to za firma.

Mam okrągłą, do czesania i grzebień
Anula super zestaw Chciałabym taka okrągłą. Porządna, dobra szczotka. Dzięki Kochane, wiedziałam, że można liczyć na Wasz odzew

jp91 jest offline  
Stary 2012-02-14, 20:41   #557
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Dawniej modelowałam włosy na szczotce, teraz wystarczy, że przed suszeniem i raz w trakcie je przeczeszę. Jakoś łatwiej się układają odkąd zaczęłam o nie porządnie dbać. Kiedyś po naczytaniu się o szczotkach kupiłam sobie taką bambusową z naturalnym włosiem połączonym z nylonowymi kolcami. Mam grube włosy i obawiałam się, że samo włosie ich nie rozczesze. I powiem szczerze, że jakoś mnie nie zachwyciła. Szczotka jak szczotka. Odkąd mam Tangle Teezera, to w ogóle po nią nie sięgam. TT jest drogi i wygląda jak tandetna szczotka dla psów, ale go uwielbiam. Nic do tej pory tak dobrze i bezboleśnie nie rozplątywało moich włosów. I jak fajnie się nim masuje skórę głowy. Ale ostrzegam - jak nie macie długich/gęstych/plączących się włosów, to pewnie zbędny wydatek. Poza tym pod prysznicem trzymam plastikowy grzebień z szeroko rozstawionymi zębami do rozprowadzania na włosach odżywek i masek. O, taki - http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,18...ro.html&next=1. Podobno najlepsze grzebienie to wykonane z muszli lub kości (nie mają mikro wypustek, które uszkadzałyby włosy), ale żal mi kasy na taką ekstrawagancję.
TT do krótszych i mniej gęstych włosów tez sie przydaje
po prostu do włosów, które maja tenencje do plątania.
Ja mam i lubię.
Ja znam opinię, że najlepsze są grzebienie drewniane.......
A co modelowania to niestety tez zalezy od włosów - ja mam włosy do linii szczeki, troszke pocieniowane i niestety bez modelowania wygladałabym jak niektóre fryzury wymagaja lekkiej pomocy
Stary 2012-02-14, 20:42   #558
jp91
Wtajemniczenie

Cytat:
Dawniej modelowałam włosy na szczotce, teraz wystarczy, że przed suszeniem i raz w trakcie je przeczeszę. Jakoś łatwiej się układają odkąd zaczęłam o nie porządnie dbać. Kiedyś po naczytaniu się o szczotkach kupiłam sobie taką bambusową z naturalnym włosiem połączonym z nylonowymi kolcami. Mam grube włosy i obawiałam się, że samo włosie ich nie rozczesze. I powiem szczerze, że jakoś mnie nie zachwyciła. Szczotka jak szczotka. Odkąd mam Tangle Teezera, to w ogóle po nią nie sięgam. TT jest drogi i wygląda jak tandetna szczotka dla psów, ale go uwielbiam. Nic do tej pory tak dobrze i bezboleśnie nie rozplątywało moich włosów. I jak fajnie się nim masuje skórę głowy. Ale ostrzegam - jak nie macie długich/gęstych/plączących się włosów, to pewnie zbędny wydatek. Poza tym pod prysznicem trzymam plastikowy grzebień z szeroko rozstawionymi zębami do rozprowadzania po włosach odżywek i masek. O, taki - http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,18...ro.html&next=1. Podobno najlepsze grzebienie to wykonane z muszli lub kości (nie mają mikro wypustek, które uszkadzałyby włosy), ale żal mi kasy na taką ekstrawagancję.
O chciałabym, żeby jedna zwykła szczotka mi wystarczyła, dobrze, że nie masz problemów z układaniem. Tangle Teezer jest na pewno super, ale ja nie mam problemów z plątaniem. Po jednej stronie głowy włosy mi się pięknie układają, same. Z drugiej strony mam grzywkę i mocniej wycieniowane włosy i to już mi sprawia problem. Jak prostowałam to pół biedy. Najwyżej wywijały się po paru godzinach, ale teraz jak odstawiam prostownice to musze je jakoś podwinąć inaczej strasznie to wygląda :/

jp91 jest offline  
Stary 2012-02-14, 20:42   #559
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:
Takiej bym nie kupiła, nie niszczy Ci włosów jak się nagrzewa ta metalowa część? Czy jest ceramiczna?

Anula super zestaw Chciałabym taka okrągłą. Porządna, dobra szczotka. Dzięki Kochane, wiedziałam, że można liczyć na Wasz odzew
Dzięki
Ceramiczne szczotki sa bezpieczniejsze dla włosa a ta jest naprawde fajna - mam ja już dość długo i nic jej nie jest.
Stary 2012-02-14, 20:51   #560
Melya
Zadomowienie

Cytat:
TT do krótszych i mniej gęstych włosów tez sie przydaje
po prostu do włosów, które maja tenencje do plątania.
Ja mam i lubię.
Ja znam opinię, że najlepsze są grzebienie drewniane.......
A co modelowania to niestety tez zalezy od włosów - ja mam włosy do linii szczeki, troszke pocieniowane i niestety bez modelowania wygladałabym jak niektóre fryzury wymagaja lekkiej pomocy
Podobno nie drewniane, ponieważ mają takie niewidoczne dla oka pory i wypustki, których nie da się idealnie wypolerować. Nie żebym się tym specjalnie przejmowała, ale kiedyś o tym czytałam. Cieszę się, że nie mam cieniowanych włosów, bo jak dawno temu tak zaszalałam, to właśnie miałam straszne problemy z ich układaniem.

Edytowane przez Melya
Czas edycji: 2012-02-14 o 20:53
Melya jest offline  
Stary 2012-02-14, 21:05   #561
margoltka
Wtajemniczenie

Dziewczyny wpędzacie mnie w kompleksy. Ja wcale nie modeluję włosów. Rozczesuję i to wszystko. Wystarczy grzebień i szczotka. Muszę swoje już wymienić. Teraz kupię drewniane.

---------- Dopisano o 21:05 ---------- Poprzedni post napisano o 21:03 ----------

Cytat:
Podobno nie drewniane, ponieważ mają takie niewidoczne dla oka pory i wypustki, których nie da się idealnie wypolerować. Nie żebym się tym specjalnie przejmowała, ale kiedyś o tym czytałam. Cieszę się, że nie mam cieniowanych włosów, bo jak dawno temu tak zaszalałam, to właśnie miałam straszne problemy z ich układaniem.
No i widać jak się nie znam

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko

mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline  
Stary 2012-02-14, 21:15   #562
Melya
Zadomowienie

Cytat:
Dziewczyny wpędzacie mnie w kompleksy. Ja wcale nie modeluję włosów. Rozczesuję i to wszystko. Wystarczy grzebień i szczotka. Muszę swoje już wymienić. Teraz kupię drewniane.

---------- Dopisano o 21:05 ---------- Poprzedni post napisano o 21:03 ----------

No i widać jak się nie znam
Może źle się wyraziłam. Drewniane grzebienie są lepsze niż plastikowe czy metalowe. Ale najlepsze są rzekomo z kości (pod względem tej porowatości). Ale to raczej nie jest eko i cruelty-free.

edit.
Z ciekawości sprawdziłam i na Allegro są tybetańskie grzebienie z rogu yaka. Cena lekko poraża (od 47 zł w górę).

Edytowane przez Melya
Czas edycji: 2012-02-14 o 21:21
Melya jest offline  
Stary 2012-02-14, 21:24   #563
jp91
Wtajemniczenie

A umiecie tak fajnie szybko i zwinnie zawijać włosy na szczotkę okrągłą? Mi wszystko wypada na boki i dłużej mi zajmuje wyplątanie szczotki z włosów niż samo podkręcanie. Oj długa droga przede mną!
A grzebień mam zwykły, plastikowy z wąskimi zębami, bardzo rzadko go używam, nie wyrywa mi włosów szczególnie, ot tak normalnie. Takim drewnianym z szerokim włosiem nic bym nie zrobiła.
Wiecie co, moja koleżanka ostatnio powiedziała, że co tam kosmetyki naturalne to i tak i tak chemia i do niej to nie przemawia. Używa tylko białego jelenia, mówiłam jej, zeby chociaz przerzuciła się na wielbłąda jak nie chce prawdziwych naturalnych mydeł. No ale nie da się Smutno mi bardzo, że nie potrafię jej przekonać. Wy też macie takie oporne przypadki? Jak sobie radzicie?

jp91 jest offline  
Stary 2012-02-14, 21:31   #564
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Wpisy w blogu: 5

Cytat:
Tai a gdzie są te pomadki z Noni Care? Nigdzie ich nie widzę...
Trzymajcie mnie, do końca miesiąca zakaz zakupów! Przestane do Was przychodzić, bo w końcu nie będę miała z czego internetu opłacić
Z okazji Walentynek życzę Wam duuuużo miłości
Śliczności
: roza:

Cytat:
Kupiłam lekki krem z róży,mleczko do ciała cytrynowe i próbaski maski oczyszczającej i rewitalizującej.
Do tego w gratisie puder tonujący na który się czaiłam już kilka miesięcy

Cytat:
Dziewczyny ale ten krem rozgrzewający Phenome daje czadu. Posmarowałam nim dłonie, bo skończyłam sprzątać. No piecze, jakbym posypała się chili. Boli.
Mnie też szczypał, ale teraz po kilku dniach używania nic już nie szczypie, a skórę rak mam gładką i zadbaną i to ciepełko

Cytat:
namówiłas mnie na nią .........
ale twarz cała? Nie podrazniła Cię?
to ja dziękuje - są peelingi bez takich wrażeń w gratisie

Dzisiaj zamóiłam na helfy maski hesha, ale odżywiające
Nie podrazniła, bo chyba nie zdążyła, zmywałam ją z prędkoscią Ferrari

Cytat:

Ojej, no jakie to miłe, że nie tylko ja...
Super, czekam na foteczki

Cytat:

Cytat:

edit.
Dodam jeszcze, że rzekomo najlepsze szczotki na świecie to Mason Pearson. Ich ceny zaczynaja się od ok. 150 zł i można je u nas kupić w sklepach z groomerskimi artykułami dla psów.
Ja tez modeluje włosy suszarką i tylko rozczesuje, ale jak trzeba to i prostownicą przejadę, a grzebień mam plastikowy, ale taki z szerokimi zębami, jest dla mnie najlepszy do rozczesywania długich włosów na mokro.

Cytat:
Jak jest dobrze oszlifowany, to nie ma porów, jest gładziutki, niestety, takie grzebienie są nietrwałe i właśnie szybko się ścierają.

Cytat:
Ojej, no nie przejmuj się, to nie powód do kompleksów, niektóre włosy po prostu trzeba modelować, zwłaszcza krótsze fryzury, a inne są z natury samoukładające się
Korah jest offline  
Stary 2012-02-14, 21:34   #565
Klolcia
Zadomowienie

Cytat:
Wiesz, że nawet się nad tym nie zastanawiałam czy ta część się nagrzewa Nigdy tego nie zauważyłam. Wiesz, że dopiero po twoim pytaniu przyjrzałam się mojej szczotce i trochę się przeraziłam, a używam jej już ok. 3 lat
Mam powód do nowego zakupu

Cytat:
I bardzo dobrze, że nie maltretujesz dodatkowo włosów. Gdybym mogła to z przyjemnością zostawiłabym moje włosy w spokoju. Niestety albo stety mam krótkie włosy i gdyby nie modelowanie, każdy kosmyk miałabym w inną stronę.

Cytat:
A umiecie tak fajnie szybko i zwinnie zawijać włosy na szczotkę okrągłą? Mi wszystko wypada na boki i dłużej mi zajmuje wyplątanie szczotki z włosów niż samo podkręcanie. Oj długa droga przede mną!
A jakiej długości masz włosy ? Pamiętam, że jak mi bardziej odrosną włosy to też plączą mi się w szczotkę i nie mam na to sposobu :/
Klolcia jest offline  
Stary 2012-02-14, 21:35   #566
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Wpisy w blogu: 5

Cytat:
A grzebień mam zwykły, plastikowy z wąskimi zębami, bardzo rzadko go używam, nie wyrywa mi włosów szczególnie, ot tak normalnie. Takim drewnianym z szerokim włosiem nic bym nie zrobiła.
Wiecie co, moja koleżanka ostatnio powiedziała, że co tam kosmetyki naturalne to i tak i tak chemia i do niej to nie przemawia. Używa tylko białego jelenia, mówiłam jej, zeby chociaz przerzuciła się na wielbłąda jak nie chce prawdziwych naturalnych mydeł. No ale nie da się Smutno mi bardzo, że nie potrafię jej przekonać. Wy też macie takie oporne przypadki? Jak sobie radzicie?

Jakbym słyszała moją koleżankę, tez jedzie na Białym Jeleniu. Nie przemówisz. Ostatnio puściłam jej linka do alverde na Allegro, myślalam, że może cena ją przekona....... W dodatku jest w ciąży. Ech....... Ręce opadają
Korah jest offline  
Stary 2012-02-14, 21:46   #567
jp91
Wtajemniczenie

Cytat:
Wiesz, że nawet się nad tym nie zastanawiałam czy ta część się nagrzewa Nigdy tego nie zauważyłam. Wiesz, że dopiero po twoim pytaniu przyjrzałam się mojej szczotce i trochę się przeraziłam, a używam jej już ok. 3 lat
Mam powód do nowego zakupu

A jakiej długości masz włosy ? Pamiętam, że jak mi bardziej odrosną włosy to też plączą mi się w szczotkę i nie mam na to sposobu :/
Przepraszam, że musisz sobie sprawić przyjemność nowymi zakupami
Mam włosy leżące delikatnie na biuście kiedy wezmę je do przodu, świeżutko podcięte. Starałam się dobrać mniej więcej taką wielkość szczotki jakiej używała moja fryzjerka, zobaczymy czy jutro coś nią wyczaruję.
Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Jakbym słyszała moją koleżankę, tez jedzie na Białym Jeleniu. Nie przemówisz. Ostatnio puściłam jej linka do alverde na Allegro, myślalam, że może cena ją przekona....... W dodatku jest w ciąży. Ech....... Ręce opadają
To smutne bardzo, na prawdę już nie wiem co powiedzieć. Szkodliwość składów kosmetyków nie przemawia, zapychanie też nie, składniki odzwierzęce - nie. Mimo, że ma spore problemy z trądzikiem grudkowo krostkowym na moje oko. Bieda bieda, niektórzy są niereformowalni. I mimo, że ją uwielbiam, to zasługuje na kopa w tyłek

jp91 jest offline  
Stary 2012-02-14, 21:49   #568
Klolcia
Zadomowienie

Cytat:
Przepraszam, że musisz sobie sprawić przyjemność nowymi zakupami
Mam włosy leżące delikatnie na biuście kiedy wezmę je do przodu, świeżutko podcięte. Starałam się dobrać mniej więcej taką wielkość szczotki jakiej używała moja fryzjerka, zobaczymy czy jutro coś nią wyczaruję.
Ah, to długie masz, nic dziwnego, że ci się wplątują Niestety nie mam doświadczenia z taką długością, może jeszcze ktoś się wypowie
Klolcia jest offline  
Stary 2012-02-14, 21:53   #569
jp91
Wtajemniczenie

Cytat:
Ah, to długie masz, nic dziwnego, że ci się wplątują Niestety nie mam doświadczenia z taką długością, może jeszcze ktoś się wypowie
muszę się z nimi ciut pomęczyć, ale i tak jest o niebo lepiej dzięki olejom

jp91 jest offline  
Stary 2012-02-14, 21:56   #570
Ishani
Zadomowienie

Dziewczyny czy ja dobrze czytam, że większość Was ma włosy proste, lub ew. je prostuje na szczocie? (W sumie jak to robicie, zostawiacie sobie podwinięte końce?)
A ja np. nienawidzę jak mi coś ujarzmia/ogarnia włosy, uwielbiam jak wyglądają jakby piorun je strzelił Tzn. mam falowane, i im bardziej sterczą we wszystkie strony, tym lepiej. Niestety ostatnio jak na złość mi się prostują, mam nadzieję, że to tylko przejściowe.
Ishani jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
ekologiczne, kosmetyki naturalne

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości