Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2012-02-15, 14:56   #631
anula_ga
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 10
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Waikiki rzeczywiście był ładny, ale na lato. Wolę matowe brązery. Z drugiej strony chyba kiedyś kupię pełnowymiarowe opakowanie Waikiki.

Nikt nie mówił, że nie potrzebuję makijażu i czesania. Jutro machnę minerałki, żeby nie wyjść z formy Tomcio na szczęście przesypia całe noce od ok 20 do ok 8 czasami 9
Ty to masz fajnie.....
ja musiałam wymienić dywan, bo miał wydeptane ścieżki od nocnego noszenia i usypiania gówniarza
Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
o fajny pomysł, tylko nie mam szczotki z zimnym nawiewem:/ ale może wsadzę u nasady wałki na rzepy i z nimi pochodzę trochę. A uzywacie jakiś środków do stylizacji naturalnych?

To chyba będziesz potrzebowała jakiś kropli, co? Nosisz okulary?
Ja mam 2 pianki do wlosów, ale i tak nie używam........
Cytat:
Ok, wrzucę Ci jutro zdjęcie na mojej ręce

haha suszarki, suszarki, myślałam o jednym a napisałam drugie
Dlaczego nie potrafisz? Myślę, że to kwestia pędzla i ćwiczeń. Serio, mammy tu jedną agentkę, która nauczyła się malować różem i już się go nie boi

Cytat:
Napisane przez anka35 Pokaż wiadomość
Dziewczyny , tak z innej beczki. Jestem na tym wątku od dłuższego czasu i zaczynam nawet mówić "bio" hehe, i chciałabym wykupić wszystkie Wasze fenomenalne kosmetyki, tylko kasa mnie trzyma. Powiedzcie mi czy jest jakiś wątek w którym sa wszelkie naturalne cuda, ale te z nizszej półki ? Widziałam wątek z polskimi kosmetykami, gdzies osobno o naturalnych z Rossmana, ale nie widziałam takiego zbiorczego typu: "2 x ECO" . Ekologia ( natura ) i ekonomia. Może tu Wy mi podpowiecie jakie , w rozsądnej cenie cuda powinnam wzbogacić moja łazienkową szafkę ( oj... juz całą zagarnęłam dla siebie , reszta rodziny chowa sie po katach )...
Ania
do tego zestawu co podały dziewczyne dorzucę suhade - jest w lidlu. chyba dziewczyny nie wspominały.

TU produkty EOSTRY nawet o połowe taniej!!

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2012-02-15 o 14:57
anula_ga jest offline  
Stary 2012-02-15, 14:57   #632
margoltka
Wtajemniczenie

Postaram się w skrócie opisać dwie rzeczy: jak określić typ twarzy i gdzie nakładać róż. Jest to dosyć trudne, tak na szybko i jeszcze nie mając możliwości pokazania wam

Najpierw jak określić typ twarzy. Trzeba spiąć włosy gładko. Twarz ma być całkowicie odkryta. I się przyglądamy swojej buzi Wyobrażamy sobie owal. Co wystaje za owal, a czego do niego brakuje. Np Ja mam twarz w kształcie serca. Za dużo mam na skroniach, za mało z okolicy kości żuchwy. Dodatkowo linia włosów jest z "dziubkiem" Twarz w kształcie serca. Trójkątna nie będzie miała charakterystycznego dziubka na linii włosów, ale nadal szerokie skronie i wąską brodę. Twarz okrągła będzie miała zaokrągloną linię włosów, dość szeroka w skroniach i żuchwie. Żuchwa zaokrąglona. Twarz prostokątna - linia włosów bardziej "kanciasta". Szeroka w żuchwie, kości żuchwy dosyć wyraźne "kanciaste".

Jak cieniowac twarz? Zasada jest jedna - dążymy do owalu. Trzeba zatem zacieniować/schować to co wystaje poza nasz wyimaginowany owal. U mnie (twarz w kształcie serca) muszę przyciemniać skronie. W twarzy prostokątnej przykładowo trzeba bedzie przycieniować żuchwę, boki czoła. Do tego najlepiej użyć drugiego ciemniejszego podkładu lub matowego brązera. Cieniowania nie ma być widać. To nie opalenizna. Nie konturuje się też twarzy różem. To bardzo częsty błąd.

Jak używamy różu? Tak jak napisałam przeciąganie różu pod samą skroń, czy ucho to błąd. Poznałam dwie szkoły nakładania różu.
1. To w miejscu gdzie się rumienimy. Uśmiechamy sie do siebie w lusterku i tam gdzie robią nam się jabłuszka nakładamy róż
2. sposób to wg. Bobbi Brown (ten najbardziej pasuje do mnie ) Bierzemy dwa pędzelki jeden przy zakończeniu brwi pionowo w dół twarzy, drugi ukośnie od ucha do skrzydełka noca. Na przecięciu jest miejsce nakładania różu.
W obu przypadkach znowu nie robimy po prostu placka różem, tylko cieniujemy go zacierając linie.

Ojej mam nadzieję, że to w miarę zrozumiałe. Nie chcę tez narzucać nikomu techniki nakładania brązera, czy różu. Nie jestem tez makijażystką. Tak jednak mnie uczono na kursie.

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko

mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline  
Stary 2012-02-15, 15:11   #633
Ishani
Zadomowienie

Jak tak zaczęłyście gadać o tych minerałkach, to mi się przypomniała moja joppa, która już pewnie nie dojdzie Już nawet nie szkoda mi tej kasy która przepadła, ale tak chciałam wypróbować te ich cuda Ponoć krem pod oczy jest genialny, ech....

btw. jakich jeszcze używałyście minerałków? Ja długo stosowałam EDM, teraz kończę Pixie, i znowu mam ochotę na coś nowego.. Muszę się przyjrzeć tym Lumiere Tylko zawsze szlag mnie trafia, kiedy przychodzi czas wyboru odcienia..

Macie dziewczyny jakieś linki czy artykuły o tym jak rozpoznac jaki ma się odcień cery, ciepły chłodny czy jak oni to tam sobie dzielą. Ja mam skórę lekko naczynkową, poliki bardzo chętnie mi się rumienią, z kolei moja szyja jest żółciusieńka. Nigdy nie wiem w jakie odcienie celować >.<

Edytowane przez Ishani
Czas edycji: 2012-02-15 o 15:20
Ishani jest offline  
Stary 2012-02-15, 15:23   #634
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Jak tak zaczęłyście gadać o tych minerałkach, to mi się przypomniała moja joppa, która już pewnie nie dojdzie Już nawet nie szkoda mi tej kasy która przepadła, ale tak chciałam wypróbować te ich cuda Ponoć krem pod oczy jest genialny, ech....

btw. jakich jeszcze używałyście minerałków? Ja długo stosowałam EDM, teraz kończę Pixie, i znowu mam ochotę na coś nowego.. Muszę się przyjrzeć tym Lumiere Tylko zawsze szlag mnie trafia, kiedy przychodzi czas wyboru odcienia..
rhea, pixie, awgm, lucy minerals, edm, blusche, lily lolo, lumiere - próbki większe lub mniejsze, niektóre po kilkanaście próbek.
Pełne wymiary mam tylko lauressa i meow, bo tylko te mi podpasowały tak do końca.

Ja na Twoim miejscu celowałabym w odcienie żołte, żeby wyrównac kolor pomiędzy szyja i twarzą.

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2012-02-15 o 15:24
anula_ga jest offline  
Stary 2012-02-15, 15:26   #635
Klolcia
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
rhea, pixie, awgm, lucy minerals, edm, blusche, lily lolo, lumiere - próbki większe lub mniejsze, niektóre po kilkanaście próbek.
Pełne wymiary mam tylko lauressa i meow, bo tylko te mi podpasowały tak do końca.
A ja mam na wykończeniu moje AwGM i nie wiem co mam teraz kupić Mam na oku albo Meow albo Lumiere. Tylko te mi w miarę pasowały, ale to ciągle nie to, AwGM jest idealne, ale nie ma jak kupić
Klolcia jest offline  
Stary 2012-02-15, 15:27   #636
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
A ja mam na wykończeniu moje AwGM i nie wiem co mam teraz kupić Mam na oku albo Meow albo Lumiere. Tylko te mi w miarę pasowały, ale to ciągle nie to, AwGM jest idealne, ale nie ma jak kupić
a ja jakos sie nie polubiłam z awgm....
a napalona byłam okrutnie nie chcą sie trzymac mojego głupiego pyska po prostu.
Stary 2012-02-15, 15:36   #637
Klolcia
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
a ja jakos sie nie polubiłam z awgm....
a napalona byłam okrutnie nie chcą sie trzymac mojego głupiego pyska po prostu.
Odkąd używam tego kremu Sanoflore trzymają się jeszcze lepiej, a tu się kończy dziad jeden
Muszę też zamówić próbki Lumiere i Meow.
Klolcia jest offline  
Stary 2012-02-15, 15:36   #638
gayenka
Zakorzenienie

Cytat:

Macie dziewczyny jakieś linki czy artykuły o tym jak rozpoznac jaki ma się odcień cery, ciepły chłodny czy jak oni to tam sobie dzielą. Ja mam skórę lekko naczynkową, poliki bardzo chętnie mi się rumienią, z kolei moja szyja jest żółciusieńka. Nigdy nie wiem w jakie odcienie celować >.<
Dziewczyny a może przeniesiemy dyskusję o minerałach na plotkowy? Bo to jednak jest wątek o pielęgnacji i ktoś, kto szuka informacji o pielęgnacji naturalnej się w tym pogubi. Myślę, że i tak jest tu za dużo off topów
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...

gayenka jest offline  
Stary 2012-02-15, 15:52   #639
Melya
Zadomowienie

Gayenka - ja też, żeby nie robić OT odpowiedziałam w plotkowym.
Melya jest offline  
Stary 2012-02-15, 15:56   #640
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Wpisy w blogu: 5

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
jp dzięki, taki dosyć ciemny, ale ładny odcień ( przynajmniej z tego co widać bo nieostre
Cytat:
Ciemny to prawda, ale bardzo ładny, ja go nałożyłam dość sporo, żeby było cokolwiek widać. Jest taki uniwersalny, myślę, że wielu osobom by pasował.
Mnie się podoba, lubię takie kolorki.

---------- Dopisano o 15:56 ---------- Poprzedni post napisano o 15:55 ----------

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Dziewczyny a może przeniesiemy dyskusję o minerałach na plotkowy? Bo to jednak jest wątek o pielęgnacji i ktoś, kto szuka informacji o pielęgnacji naturalnej się w tym pogubi. Myślę, że i tak jest tu za dużo off topów
Jak dla mnie jest to na temat. Z reszta w częsci pierwszej w pierwszym pości jest napisane, że o makijażu też rozmawiamy, to też element pielęgnacji
Korah jest offline  
Stary 2012-02-15, 15:58   #641
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

Cytat:
Ja bym się przeszła na konsultację do jakiejś sephory albo douglasa... najlepiej do MACa jeśli masz dostęp

mhm0808 jest offline  
Stary 2012-02-15, 16:14   #642
gayenka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Gayenka - ja też, żeby nie robić OT odpowiedziałam w plotkowym.

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość

Jak dla mnie jest to na temat. Z reszta w częsci pierwszej w pierwszym pości jest napisane, że o makijażu też rozmawiamy, to też element pielęgnacji
Ja wiem, że to też element pielęgnacji, boję się tylko że osoba, która będzie chciała znaleźć coś o pielęgnacji się pogubi. Sama regularnie czytam wątki w których rozwinął się offtop, często pokrewny z tematem i czasami trudność sprawia mi znalezienie poszukiwanych informacji A minerałki, które sama kocham od niedawna to temat, o którym można rozmawiać godzinami
Rzuciłam tylko taką luźną propozycję
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...

gayenka jest offline  
Stary 2012-02-15, 16:29   #643
Ishani
Zadomowienie

Dziewczyny a jakie stosujecie peelingi naturalne? Orientujecie się czy ma któraś firma w ofercie coś enzymatycznego (poza phenome, na który mnie nie stać -.-) ?
Zastanawiam się jeszcze nad BU, ale zraziłam się, odkąd tyle czasu idą od nich przesyłki Sama póki co wykańczam Lush'a , ale mam straszną ochotę wypróbować jakiś enzymatyczny, ach ach <3

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Ja bym się przeszła na konsultację do jakiejś sephory albo douglasa... najlepiej do MACa jeśli masz dostęp

No właśnie zastanawiałam się nad tym, ale trochę mi głupio iść prosić je o poradę, skoro i tak wiem, że nic nie kupię >.<
:P

btw. w sumie też mi się wydawało, że minerałki to jeszcze w miarę na temat, no ale nie ważne :P
Ishani jest offline  
Stary 2012-02-15, 16:34   #644
Melya
Zadomowienie

Cytat:
Dziewczyny a jakie stosujecie peelingi naturalne? Orientujecie się czy ma któraś firma w ofercie coś enzymatycznego (poza phenome, na który mnie nie stać -.-) ?
Zastanawiam się jeszcze nad BU, ale zraziłam się, odkąd tyle czasu idą od nich przesyłki Sama póki co wykańczam Lush'a , ale mam straszną ochotę wypróbować jakiś enzymatyczny, ach ach <3
Z BU już podobno paczki przychodzą dużo szybciej. Może któraś z Was mi powie, jak to jest z tymi peelingami enzymatycznymi. Czytałam, że te gotowe są mniej efektywne niż peelingi w proszku do samodzielnego przygotowania, ponieważ enzymy ulegają rozłożeniu w środowisku wodnym.
Melya jest offline  
Stary 2012-02-15, 16:35   #645
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

Cytat:
BU się bardzo poprawiło ostatnio
A co tego, to się nie wstydź, przesz nie będą Ci robićprofesjonalnej analizy... wystarczy,że rzuci okiem i swoje zdanie wypowie a najlepiej kilka takich osób

mhm0808 jest offline  
Stary 2012-02-15, 17:13   #646
margoltka
Wtajemniczenie

Dzisiaj dotarła moja mała paczuszka z Lawendowej Farmy, a w niej małe plastelinki . Powiedzcie proszę jak ic najlepiej użyć. Nie miałam tych Lush'owych

Anakazar chyba jednak Lekki krem z płatków róży lepiej chroni przed mrozem. Po odgarnianiu póki co policzki nie płoną.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC05167_2.jpg (65,5 KB, 67 załadowań)

margoltka jest offline  
Stary 2012-02-15, 17:19   #647
anakazar
Zakorzenienie

Cytat:
Dzisiaj dotarła moja mała paczuszka z Lawendowej Farmy, a w niej małe plastelinki . Powiedzcie proszę jak ic najlepiej użyć. Nie miałam tych Lush'owych

Anakazar chyba jednak Lekki krem z płatków róży lepiej chroni przed mrozem. Po odgarnianiu póki co policzki nie płoną.

Fajnie.Dziękuje

Ja się nie mogę doczekać testów pudru Hauschki.Jutro pewnie będę miała zamówienie.
No chyba,że kurier nie dojedzie-jeśli będzie tak śnieg walił jak wali;/

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley

Edytowane przez anakazar
Czas edycji: 2012-02-15 o 17:21
anakazar jest offline  
Stary 2012-02-15, 17:25   #648
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:

Plastelinki Koniecznie daj znać jak sie spisują Chętnie bym zamówiła A instrukcja uzycia jest na stronie LF
Korah jest offline  
Stary 2012-02-15, 17:27   #649
margoltka
Wtajemniczenie

Cytat:
Plastelinki Koniecznie daj znać jak sie spisują Chętnie bym zamówiła A instrukcja uzycia jest na stronie LF
Dziękuję, ale mi wstyd Chociaż na usprawiedliwienie mogę powiedzieć, niedawno sprawdzałam i nie było instrukcji.

margoltka jest offline  
Stary 2012-02-15, 17:28   #650
gayenka
Zakorzenienie

Cytat:

Ale śliczna paczuszka!

Oderwij kawałek plastelinki i wymieszaj go na gładką masę na ręce z odrobiną wody. Taką rozrobioną emulsję nałóż na buzię, zrób masaż buzi delikatnie i zmyj wodą gotowe!
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...

gayenka jest offline  
Stary 2012-02-15, 17:33   #651
jp91
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 4

Cytat:

oo plastelinki! Ależ jestem ich ciekawa, opisz wrażenia koniecznie

jp91 jest offline  
Stary 2012-02-15, 17:44   #652
margoltka
Wtajemniczenie

No to dzisiaj plastelinkowanie

Tak na marginesie mam ksywkę plastelinka

margoltka jest offline  
Stary 2012-02-15, 17:52   #653
monikaaa_k
Przyczajenie

witam
mam pytanie co do minerałków Lumiere, polecacie je do tłustej cery ? dobrze kryją ?
monikaaa_k jest offline  
Stary 2012-02-15, 17:57   #654
anka35
Raczkowanie

Cytat:
Ja bym sie nie poddawała. Spróbuj użyć mgiełki na uprzednio nałożony w niewielkiej ilości jakiś kremik lub serum Dopóki nie ma na twarzy zmian typu wysypka, czy krostki, czy też łuszczenie się skóry i swędzenie, to nie ma powodu do paniki.

Na pewno z najtańszych króluje Alterra, ale i AA Wrażliwa natura, Czy ta nowa seria Noni w Rossie. Warto poszukać kosmetyków Ava Ecolinea, Ava Eco garden, Flos Lek BeEco. Z zagranicznych firm przystępne ceny ma Absolute organic, a takze kosmetyki ajurwedy np z Helfy, no i rozsławione Alverde. Gorzej z dostępnoscią. Droższe marki takze mają tańsze perełki, np Logona ma wspaniałe ziemie wulkaniczne brązową i białą. Bardzo pojemne i wydajne jak na swoją cenę. Sporo jest takich kosmetyków, które tylko pozornie wydają się być drogie, a prawda jest taka, że są wysoko skoncentrowane i mają ekonomiczną konsystencję, albo ogromne opakowania. Takie np niepozorne Aubrey organics mają mleczka i kremy oczyszczające o pojemności 118 ml za 40 zl, czyli malutkie, a jednak wystarczy nakładać porcję wielkosci groszku i produkt naprawdę starcza na długo. Często dłużej od wielu tańszych zamienników, a jakosć lepsza o niebo. Warto zainwestować. Są to produkty raczej niezawodne i ryzykują tylko alergicy. Ale od czego są próbki
Co to za marka NONI, byłam dziś w Rosie i Pani ekspedientka zrobiła duuuuże oczy. Może Rosmanek był z tych małych ?
Stary 2012-02-15, 18:10   #655
margoltka
Wtajemniczenie

Cytat:
Co to za marka NONI, byłam dziś w Rosie i Pani ekspedientka zrobiła duuuuże oczy. Może Rosmanek był z tych małych ?
Wprawdzie nie używam, ale pomóc mogę. W moich wszystkich Rossmann'ach są dostępne te kosmetyki. A TU ich strona

margoltka jest offline  
Stary 2012-02-15, 18:11   #656
Melya
Zadomowienie

Cytat:
Ale fajne zdobycze. Też bym chętnie przetestowała plastelinki. W ogóle coraz bardziej nabieram ochoty na zakupy w LF... I znowu siedzę na iherbie, ratunku!
Melya jest offline  
Stary 2012-02-15, 18:22   #657
anka35
Raczkowanie

Cytat:
Wprawdzie nie używam, ale pomóc mogę. W moich wszystkich Rossmann'ach są dostępne te kosmetyki. A TU ich strona
O dzięki, widzę że "gdzie kraj to obyczaj", jedne Rosski mają inne nie. Muszę pogrzebać w innych w Krakowie. A czy mogłyście mi ocenić skład tego kremu pod względem "niechcianych" składników ? Dziś kupiłam . cyt:

Skład: Aqua, Dicaprylyl Ether, Caprylic/Capric Trygliceryde, Propylene Glykol, Cetearyl Alkohol, Glycerin, Oenothera Biennis Oil, Butyrospermum Parkii Butter, Betaine, Pentaerythrityl Distearate, Tocopheryl Acetate, Methylparaben, Panthenol, Sodium Stearoyl Glutamate, Carbomer, Propylparaben, Parfum, Xanthan Gum, Allantoin, Sodium Hydroxide, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder.
Stary 2012-02-15, 18:31   #658
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Cytat:
No u mnie jeszcze ich nie ma.

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Ale fajne zdobycze. Też bym chętnie przetestowała plastelinki. W ogóle coraz bardziej nabieram ochoty na zakupy w LF... I znowu siedzę na iherbie, ratunku!

Cytat:
O dzięki, widzę że "gdzie kraj to obyczaj", jedne Rosski mają inne nie. Muszę pogrzebać w innych w Krakowie. A czy mogłyście mi ocenić skład tego kremu pod względem "niechcianych" składników ? Dziś kupiłam . cyt:

Skład: Aqua, Dicaprylyl Ether, Caprylic/Capric Trygliceryde, Propylene Glykol, Cetearyl Alkohol, Glycerin, Oenothera Biennis Oil, Butyrospermum Parkii Butter, Betaine, Pentaerythrityl Distearate, Tocopheryl Acetate, Methylparaben, Panthenol, Sodium Stearoyl Glutamate, Carbomer, Propylparaben, Parfum, Xanthan Gum, Allantoin, Sodium Hydroxide, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder.
Naturalny to on nie jest i moze zapychać, a co to za kremik?
Korah jest offline  
Stary 2012-02-15, 18:33   #659
anka35
Raczkowanie

Ok, znalazłam tabele z takimi szkodliwymi składnikami i już widzę. Dwa parabeny + Propylene Glykol... cóż ... mądry polak po szkodzie...widziałam ładne opinie na KWC ale nie przeczytałam składu i masz...dobrze że kosztuje grosze..
to ten: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,41...wrazliwej.html
Stary 2012-02-15, 18:38   #660
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Ok, znalazłam tabele z takimi szkodliwymi składnikami i już widzę. Dwa parabeny + Propylene Glykol... cóż ... mądry polak po szkodzie...widziałam ładne opinie na KWC ale nie przeczytałam składu i masz...dobrze że kosztuje grosze..
to ten: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,41...wrazliwej.html
Na pewno patrząc na skład będzie bardzo ładnie nawilżać, ale nie radze go używać codziennie Są gorsze syntetyki, ten jest taki pól na pół naturalny, nie najgorszy.
Korah jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
ekologiczne, kosmetyki naturalne

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości