Wróć   Forum Wizaz.pl > Hobby > Moje gotowanie

Notka

Moje gotowanie Dzielimy się wiedzą jak przyrządzić, ugotować i upiec tak wspaniale jak nasze babcie!

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-02-09, 18:42   #1
Viktra
Raczkowanie

Wink Przepis na łososia wedzonego!

Witam Was! Potrzebuje smaczny przepis na sałatke z łososiem wędzonym lub makaron Macie może jakies ciekawe przepisy?
Viktra jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 12:44   #2
nekta
Raczkowanie

Dot.: Przepis na łososia wedzonego!

Ja mam świetny patent na makaron z wedzonym łososiem - robi się błyskawicznie, wg przepisu z tego bloga:
http://www.ongotuje.pl/2012/01/makar...ie-lososiowym/
nekta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 13:04   #3
KarolinaK
Zakorzenienie

Smaczny profil KarolinaK
Smaczne przepisy2

Do wedzonego lososia swietnie pasuja suszone pomidory z oliwy albo swieze pomidory bez pestek i bez skorki kapary i szparagi. Znam jedynie przepis na tarte z wedzonym lososiem albo zupe lososiowa na mleku.
Stary 2012-02-10, 21:20   #4
Asia31
Zakorzenienie

A ja uwielbiam lososia przekladanego.Pyszny i wszystkim smakuje.5 jajek na twardo-obrac i pokroic w kostke.Przeloz na polmisku jako 1 warstwe.Lososia rozdrobnij i uloz na jajkach.Przygotuj sos-z majonezu,smietany i koperku(3lyzki majonezu,4 lyzki smietany i galazka koperku)Sosem polac lososia tak,aby ten caly byl przykryty.Wierzch posypac pokrojonym szczypiorkiem.

MILEGO DNIA
Asia31 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-11, 16:46   #5
GlamRockLady
Raczkowanie

Ja robię szybki makaron z lososiem wędzonym. Podsmażam pokrojonego w kostkę łososia, dodaje puszkę pomidorów, przyprawiam do smaku sól pieprz chili zielona pietruszka albo oregano/bazylia i dusze kilka minut, wrzucam do sosu ugotowany al dente makaron, mieszam i na talerz
GlamRockLady jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-11, 17:05   #6
Malinki13
Raczkowanie

Ja robię pyszną sałatkę. Ziemniaki gotuje w mundurkach, obieram, kroje w kostkę do tego cebula drobno posiekana, natka pietruszki, sól, pieprz, łosoś wędzony, majonez (można opcjonalnie wymieszać pół na pół z jogurtem greckim). Jest pyszna
Stary 2012-02-11, 20:05   #7
Dorotii83
Raczkowanie

Łosoś jest przepyszny i uwielbiam zarówno wędzonego, jak i takiego z piekarnika robionego w folii

Poniżej fajny przepis na przystawkę lub kolację:

W misce wymieszać mąkę, proszek do pieczenia, drobno pokrojony cienki szczypiorek, cienko pokrojone kawałki grubego szczypiorku z dymką i dużą szczyptę soli. Dodać mleko i całość miksować na małych obrotach. Dodać lekko roztrzepane jajka i masło, całość ponownie zmiksować (ciasto ma być gęste). Doprawić pieprzem cytrynowym.
Rozgrzać patelnię z powłoką nieprzywieralną i na rozgrzaną kłaść po łyżce stołowej ciasta. Smażyć dopóki na naleśniku nie pojawią się małe dziurki, wtedy odwrócić naleśnik na drugą stronę i smażyć jeszcze chwilę, aż naleśnik będzie lekko brązowy (słowo złoty wydało mi się jakieś takie nieodpowiednie). Wysmażyć całe ciasto, naleśniki odkładać na duży talerz.
Creme fraiche wymieszać z sokiem z cytryny i kaparami, dodać połowę porcji koperku. Na talerz położyć dwa naleśniki, na wierzchu każdego położyć kawałek łososia i dodać sos. Całość posypać koperkiem.

Polecam! i Smacznego!

źródło: http://pl.point.fm/kuchnia/przepisy/...e-fraiche.html

PS: jadłam też kiedyś placki ziemniaczane z łososiem i śmietanką
Dorotii83 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 10:24   #8
asia_aisa
Zakorzenienie

A ja właśnie mam łososia ze zbliżającym się terminem, więc wymyśliłam na śniadanie jajecznicę z łososiem 2 jajka, 50 g wędzonego łososia, pół pomidora, 2 plastry żółtego sera, a do smaku ziarna słonecznika i lnu (niekoniecznie). Podsmażasz łososia z pomidorem, następnie pestki i ser z jajkami. Ja lubię dobrze ścięte. Można też się pobawić z omletem
I dodam, że łosoś wędzony jest tak dobry, że pasuje z wieloma rzeczami. Możesz zrobić nawet zwykłą zapiekankę z makaronem np. kokardki, łosoś w kawałki, warzywa takie jak lubisz (ja mogłabym łososia jeść z wszystkim chyba, no może oprócz papryki), sos beszamelowy + ser żółty/mozzarella. 1 warstwa makaron al dente, na to trochę sosu beszamelowego, na to warzywa + łosoś, na wierzch reszta sosu + ser. Możesz dodać przyprawy, takie jak lubisz.
Ogólnie z makaronami to można naprawdę pokombinować, z łososiem wędzonym również

znalazłam swoje indygo

Oglądam dobre, polskie filmy

Klub dla osób szukających prawdziwie tanich lotów - zapraszam!
asia_aisa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 20:13   #9
Dorotii83
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
A ja właśnie mam łososia ze zbliżającym się terminem, więc wymyśliłam na śniadanie jajecznicę z łososiem 2 jajka, 50 g wędzonego łososia, pół pomidora, 2 plastry żółtego sera, a do smaku ziarna słonecznika i lnu (niekoniecznie). Podsmażasz łososia z pomidorem, następnie pestki i ser z jajkami. Ja lubię dobrze ścięte. Można też się pobawić z omletem
I dodam, że łosoś wędzony jest tak dobry, że pasuje z wieloma rzeczami. Możesz zrobić nawet zwykłą zapiekankę z makaronem np. kokardki, łosoś w kawałki, warzywa takie jak lubisz (ja mogłabym łososia jeść z wszystkim chyba, no może oprócz papryki), sos beszamelowy + ser żółty/mozzarella. 1 warstwa makaron al dente, na to trochę sosu beszamelowego, na to warzywa + łosoś, na wierzch reszta sosu + ser. Możesz dodać przyprawy, takie jak lubisz.
Ogólnie z makaronami to można naprawdę pokombinować, z łososiem wędzonym również
Jajkownica z łosiem? Musi być cudownie, bo to dwie ulubione rzeczy w mojej kuchni!!! Dziękuję za podpowiedź, bo do tej pory moim faworytem były właśnie powyższe placki
Stary 2012-02-15, 14:36   #10
asia_aisa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Dorotii83 Pokaż wiadomość
Jajkownica z łosiem? Musi być cudownie, bo to dwie ulubione rzeczy w mojej kuchni!!! Dziękuję za podpowiedź, bo do tej pory moim faworytem były właśnie powyższe placki
Si, można zrobić omlet, jajeczniczkę, cokolwiek lubisz. Jest pyszna I dodawać w sumie też możesz to, co lubisz.
---
A wczoraj na kolację idąc za ciosem zrobiłam omleta! 4 jaja wiejskie, szczypta soli, pieprzu i pół łyżki mąki (asekuracyjnie), odrobinę masełka. Musisz rozbrzechtać jaja i doprawione wylać na patelnię. Ok. 5 minut smażysz omleta, można przewrócić, ja po prostu wrzuciłam na nie do końca ścięte jajko 100 gr wędzonego łososia i ok 20 gr pomidorka pokrojnego w kostkę. "złamałam" omlet na pół i podsmażyłam po obu stronach po ok 1 minucie z każdej strony. Porcja na 2 głodne osoby, jadłyśmy z keczupem z Włocławka (najlepszy!)

znalazłam swoje indygo

Oglądam dobre, polskie filmy

Klub dla osób szukających prawdziwie tanich lotów - zapraszam!

Edytowane przez asia_aisa
Czas edycji: 2012-02-16 o 01:14
asia_aisa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 20:29   #11
Dorotii83
Raczkowanie

Aaaa Jajka + Łosoś =

Jajko sadzone z łososiem

Na patelni rozpuścić pół łyżki masła, położyć plasterek wędzonego łososia, na który od razu wbić jajko. Smażyć na małym ogniu, aż jajko się zetnie. W połowie smażenia można przykryć patelnię przykrywką, co przyspieszy cały proces.

źródło: aplikacja point.fm
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg jajko.jpg (12,9 KB, 16 załadowań)
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moje gotowanie

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości