Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Wymiana doświadczeń, porady

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-02-12, 19:35   #1
Stace
Zakorzenienie

Narośl na powiece

Kilka dni temu zauważyłam, że na powiece zrobiła mi się mała kuleczka (już nie miała gdzie ). Myślałam, że to taka biała "perełka", miałam taką kiedyś pod okiem, ale wydrapałam i nie ma śladu. A to coś jest takie bardziej "mięsiste", nie wiem jak to się nazywa, ale dużo osób ma coś takiego, mój tata ma na plecach, a moja mama nazywa to "trzecim cyckiem" . Ktoś wie co powinnam z tym zrobić? Bo miejsce sobie to cholerstwo wybrało nieciekawe..

Gym

Uratuj misia

No tengas miedo a volar
Stace jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 23:10   #2
antidotum89
Wtajemniczenie

Dot.: Narośl na powiece

ja wszystko przekluwam, wyciskam :P ale nie polecam szczegolnie ze na oku, moze lekarz 1 kontaktu? albo fote wrzuc?

"Cause I may be bad but I'm perfectly good at it "

antidotum89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 00:59   #3
moniczka795
Zakorzenienie

Jedną masz tylko? Moja mama miała kilka takich na powiekach i zaczęły jej tak 'obwisać' przez oczy robiły się mniejsze, bo powieka opadała trochę. Mama miała zabieg i laserem wypalano te zmiany (nie wiem jak one dokładnie się nazywały). I niestety ja też mam takie kuleczki - na powiece i pod okiem, ale nie są aż takie duże, są małe i na razie mi nie przeszkadzają.. Ale na początku to powinnaś się pewnie udać do rodzinnego i on chyba przekieruje Cię do dermatologa czy innego lekarza. Pewności oczywiście nie mam czy Ty masz takie same zmiany na powiece, co to które opisałam.

Napisz jak się dowiesz co to takiego.
moniczka795 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 15:16   #4
Stace
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez moniczka795 Pokaż wiadomość
Jedną masz tylko? Moja mama miała kilka takich na powiekach i zaczęły jej tak 'obwisać' przez oczy robiły się mniejsze, bo powieka opadała trochę. Mama miała zabieg i laserem wypalano te zmiany (nie wiem jak one dokładnie się nazywały). I niestety ja też mam takie kuleczki - na powiece i pod okiem, ale nie są aż takie duże, są małe i na razie mi nie przeszkadzają.. Ale na początku to powinnaś się pewnie udać do rodzinnego i on chyba przekieruje Cię do dermatologa czy innego lekarza. Pewności oczywiście nie mam czy Ty masz takie same zmiany na powiece, co to które opisałam.

Napisz jak się dowiesz co to takiego.
o kurde
też nie wiem czy to to, miałam kiedyś malutką kuleczkę pod okiem, była całkiem biała i wydrapałam, a to na oku jest w koloru skóry i takie bardziej "glutowate" . Na razie jest bardzo malutkie (dlatego nie dam rady zrobić zdjęcia), a jeśli będzie się powiększało, to pójdę do rodzinnego, dzięki

Gym

Uratuj misia

No tengas miedo a volar
Stace jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 15:41   #5
moniczka795
Zakorzenienie

Może to co napisałam źle zabrzmiało...Trudno to opisać.. Po prostu chyba moja mama zaczęła tę kuleczkę ruszać myśląc że może odpadnie a ona się, nie wiem jak to ująć, rozciągnęła minimalnie tyci tyci. Moja mama ogólnie ma małe oczy, więc temu było to trochę zauważalne. Tak myślę, że oprócz dermatologa może i okulista coś pomóc. Ale na początek pewnie lepiej do rodzinnego..

Te kuleczki to ogólnie u mnie też są małe, są na powiece jak zamknę oko to czuję palcem że są i widzę je drugim okiem w lusterku. Ale jak mam otwarte oko to nie widać ich wtedy na powiece. Ale te co mam pod okiem są też małe i widać je troszkę.

Edytowane przez moniczka795
Czas edycji: 2012-02-13 o 15:43
moniczka795 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości