Koltun - kula na calych wlosach - CO ROBIC? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-02-13, 21:29   #1
różowiutka
Zakorzenienie

Koltun - kula na calych wlosach - CO ROBIC?

Witajcie!

Mam przeogromny problem. Zrobil mi sie na wlosach przeogromny koltun, ktory obejmuje conajmniej polowe moich wlosow. Caly dzien z nimi walcze i NIC. Wszystko prawdopodobnie przez to ze juz i tak wystarczajaco splatane wlosy zamoczylam w wodzie - od tamtej pory zrobila sie jedna wielka kula. Wlosy sa mocno zbite i twarde tam, zupelnie jak jakas cegla. Nie wiem jak do tego podejsc. Nie moge ich sciac...
Probowalam nakladac tone odzywki, ale smiem twierdzic, ze to jeszcze pogorszylo sytuacje. To samo z czesaniem pod biezaca woda. Walcze na przemian ze szczotka i grzebieniem, ale nic sie nie rusza.

Macie jakis sposob? Moze obilo wam sie o uszy jakies 'antidotum' na koltuny? To nie sa zwykle splatane wlosy, tylko zbita, zwarta kula
Czytalam o sposobie z olejem, ale boje sie cokolwiek nakladac, bo juz zupelnie tego nie rozczepie...
różowiutka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 22:09   #2
novelove
Zakorzenienie

Dot.: Koltun - kula na calych wlosach - CO ROBIC?

Ja jak raz miałam super kołtun to zmoczyłam włosy, nałożyłam w ciul odżywki, chwilę odczekałam i powoli grzebienie rozwalałam go fakt, wiele włosów ucierpiało,ale coś tam zostało.
Stary 2012-02-13, 22:39   #3
arenika
Rozeznanie

odżywka nawilżająca- dużo i delikatnie rozczesywać, najlepiej szczotką z naturalnym włosiem, mi kiedyś pomogło jak po imprezie miałam kołtuna nie do rozplątania, aczkolwiek wiele włosów wtedy straciłam.
arenika jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 23:42   #4
Assathra
Zadomowienie

Ja mam sposób na to ale nie wiem, czy to będzie zrozumiałe, bo ciężko mi to ubrać w słowa. Spróbuj od samego dołu małymi małymi partiami najpierw same końce delikatnie czesać szczotką, i w miarę jak włosy będą się "rozluźniać" czesz coraz więcej i wyżej, ciągle zjeżdżając na sam dół, najlepiej na suchych włosach, bo mokre jeszcze bardziej się skołtunią. Ja ma problem często z takimi mega wielgachnymi kołtunami, bo włosy plączą mi się od spodu, i dla mnie to jedyna rada, w ten sam sposób też czeszę całe włosy, zawsze od dołu, ku górze. A wiem, że niektórzy robią na odwrót właśnie, bo sama nawet jak chodzę do fryzjera, to nieraz się wkurzam, bo mi szarpie włosy, rozczesując od czubka,a przy długich włosach to jest chore.
Assathra jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 23:42   #5
Stace
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez różowiutka Pokaż wiadomość
Witajcie!

Mam przeogromny problem. Zrobil mi sie na wlosach przeogromny koltun, ktory obejmuje conajmniej polowe moich wlosow. Caly dzien z nimi walcze i NIC. Wszystko prawdopodobnie przez to ze juz i tak wystarczajaco splatane wlosy zamoczylam w wodzie - od tamtej pory zrobila sie jedna wielka kula. Wlosy sa mocno zbite i twarde tam, zupelnie jak jakas cegla. Nie wiem jak do tego podejsc. Nie moge ich sciac...
Probowalam nakladac tone odzywki, ale smiem twierdzic, ze to jeszcze pogorszylo sytuacje. To samo z czesaniem pod biezaca woda. Walcze na przemian ze szczotka i grzebieniem, ale nic sie nie rusza.

Macie jakis sposob? Moze obilo wam sie o uszy jakies 'antidotum' na koltuny? To nie sa zwykle splatane wlosy, tylko zbita, zwarta kula
Czytalam o sposobie z olejem, ale boje sie cokolwiek nakladac, bo juz zupelnie tego nie rozczepie...
o matko co Ty robiłaś, że masz taki kołtun
No chyba jesteś skazana na "dziabdzianie" go szczotką, dużo włosów wyrwiesz, ale lepsze to niż ścinanie..

Cytat:
Wszystko sprowadzasz do "bo ja": "bo ja zawsze czytam", "bo ja umiem ocenic ryzyko". A poza toba jest multum spoleczenstwa, wiec lepiej zalozyc jego glupote, niz przecenic geniusz
No tengas miedo a volar
Stace jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-14, 07:28   #6
GrassIsGreener
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Assathra Pokaż wiadomość
Ja mam sposób na to ale nie wiem, czy to będzie zrozumiałe, bo ciężko mi to ubrać w słowa. Spróbuj od samego dołu małymi małymi partiami najpierw same końce delikatnie czesać szczotką, i w miarę jak włosy będą się "rozluźniać" czesz coraz więcej i wyżej, ciągle zjeżdżając na sam dół, najlepiej na suchych włosach, bo mokre jeszcze bardziej się skołtunią. Ja ma problem często z takimi mega wielgachnymi kołtunami, bo włosy plączą mi się od spodu, i dla mnie to jedyna rada, w ten sam sposób też czeszę całe włosy, zawsze od dołu, ku górze. A wiem, że niektórzy robią na odwrót właśnie, bo sama nawet jak chodzę do fryzjera, to nieraz się wkurzam, bo mi szarpie włosy, rozczesując od czubka,a przy długich włosach to jest chore.
Chyba tak będzie najlepiej
Stary 2012-02-14, 15:04   #7
blond bunny
Zakorzenienie

Cytat:
Witajcie!

zrob tak jak robi sie z glowkami fryzjerskimi i syntetycznymi wlosami- spokojnie choc to szokujacy sposob jestem fryzjerka- nic ci nie bedzie
zmocz wlosy chlodna/zimna ( nie moze byc ciepla!) woda i naloz tone odzywki jaka masz w domu niech wlosy beda calkiem tluste/sliskie- potrzymaj z 10 minut na glowie.
w misce przygotuj sobie chodna wode i wlej miarke plynu do plukania tkanin.
zanurz w to glowe z odzywka- i chwilke pomocz... odcisnij troszke wody z wlosow i probuj rozczesywac malymi partiami od koncow ku gorze- wlosy beda bardzo sliskie i to ulatwi rozczesanie koltuna.
rob to grzebieniem o szerokich zebach jesli masz, bardzo powoli- im wiecej bedziesz szarpac tym sie koltun wiekszy zrobi...
na koniec jak juz rozczeszesz, mozesz umyc wlosy normalnie szamponem, odzywka i gotowe.
Stary 2012-02-14, 18:33   #8
różowiutka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez blond bunny Pokaż wiadomość
zrob tak jak robi sie z glowkami fryzjerskimi i syntetycznymi wlosami- spokojnie choc to szokujacy sposob jestem fryzjerka- nic ci nie bedzie
zmocz wlosy chlodna/zimna ( nie moze byc ciepla!) woda i naloz tone odzywki jaka masz w domu niech wlosy beda calkiem tluste/sliskie- potrzymaj z 10 minut na glowie.
zanurz w to glowe z odzywka- i chwilke pomocz... odcisnij troszke wody z wlosow i probuj rozczesywac malymi partiami od koncow ku gorze- wlosy beda bardzo sliskie i to ulatwi rozczesanie koltuna.
rob to grzebieniem o szerokich zebach jesli masz, bardzo powoli- im wiecej bedziesz szarpac tym sie koltun wiekszy zrobi...
na koniec jak juz rozczeszesz, mozesz umyc wlosy normalnie szamponem, odzywka i gotowe.
sprobuje, bo do tej pory nic nie udalo mi sie zdzialac. Choc wydawalo mi sie ze kontakt z woda i odzywka pogorszyl stan tego koltuna.
Myslisz, ze to zadziala na takie mocno zbite wlosy? One juz doszly do takiego momentu, ze sa tam takie twarde jak cegla i nawet koncowki grzebienia nie moge do srodka wlozyc
Dziekuje, ze sie odezwalas (i reszcie dziewczyn tez), dam znac co z tego wyjdzie.. czy w ogole cos...

Edytowane przez różowiutka
Czas edycji: 2012-02-14 o 18:34 Powód: blad
Stary 2012-02-14, 18:40   #9
MissN
Raczkowanie

mi też od czasu kiedy rozjasniłam wlosy na blond robią się okropne kołtuny. zwłaszcza pod spodem. zawsze wtedy dziele je na partie i po kolei na każde pasmo wylewam jedwab i rozczesuje. przy jednym takim odkołtunianiu zużywam całą buteleczkę jedwabiu...
Stary 2012-02-14, 19:01   #10
blond bunny
Zakorzenienie

Cytat:
sprobuje, bo do tej pory nic nie udalo mi sie zdzialac. Choc wydawalo mi sie ze kontakt z woda i odzywka pogorszyl stan tego koltuna.
Myslisz, ze to zadziala na takie mocno zbite wlosy? One juz doszly do takiego momentu, ze sa tam takie twarde jak cegla i nawet koncowki grzebienia nie moge do srodka wlozyc
Dziekuje, ze sie odezwalas (i reszcie dziewczyn tez), dam znac co z tego wyjdzie.. czy w ogole cos...
bo moze uzylas wczesniej cieplej wody... i agresywnie szarpalas probujac czesac.
zrob jak mowie.
jesli i to zawiedzie- wez nozyczki i lusterko i te najbardziej zbite fragmenty sprobuj ponacinac trzymajac nozyczki pionowo- wlosy beda jak wycieniowane gdy je rozczeszesz ale czesc niestety wystrzyzesz... ale to ostatecznosc.
zycze duzo cierpliwosci!
daj znac jak poszlo.
ps. swojego czasu na plyn do plukania udawalo sie rozczesac mini dredy wiec jestem dobrej mysli
Stary 2012-02-14, 22:17   #11
różowiutka
Zakorzenienie

Cytat:
bo moze uzylas wczesniej cieplej wody... i agresywnie szarpalas probujac czesac.
zrob jak mowie.
jesli i to zawiedzie- wez nozyczki i lusterko i te najbardziej zbite fragmenty sprobuj ponacinac trzymajac nozyczki pionowo- wlosy beda jak wycieniowane gdy je rozczeszesz ale czesc niestety wystrzyzesz... ale to ostatecznosc.
zycze duzo cierpliwosci!
daj znac jak poszlo.
ps. swojego czasu na plyn do plukania udawalo sie rozczesac mini dredy wiec jestem dobrej mysli
Dokladnie tak... lalam ciepla biezaca wode i probowalam rozczesac szczotka.
Sprobuje z tym plynem potem, narazie probuje cokolwiek zdzialac rekoma na sucho. Te wlosy przy tym ciasnym koltunie zrobily sie takie jakby 'murzynskie'. Poskrecane mocno.
Co do tego nacinania nozyczkami, to jak to mniej wiecej mialoby wygladac? Duzo nacinac? Od spodu tez moge? Bo tak najbardziej zsuplane te wlosy wydaja sie byc...
Stary 2012-02-15, 00:01   #12
blond bunny
Zakorzenienie

mozesz ponacinac pionowo i spod. Ale tylko tam gdzie nie uda ci sie rozsuplac koltuna-ma to na celu poluznienie go. I po kilku nacieciach probuj znow grzebieniem rozczesac. No i koniecznie zimna woda i plyn do plukania tkanin. Ciepla woda powoduje filcowanie i koltunienie wlosow, dlatego tak ci sie zrobilo.
Stary 2012-02-15, 00:03   #13
KONICZYNKA 47
Zadomowienie

Co Ty zrobiłaś, że masz takiego kołtuna? Mnie jak raz pływałam w basenie bez czepka się zrobił kołtun, zapomniałam odżywki i umyłam włosy po wyjściu z wody samym Nizoralem bez odżywki, ale jak wróciłam do domu to wysuszyłam włosy (wg mnie włosy rozczesuje się na sucho) i powoli rozplątywałam je palcami, włos po włosie, dopiero na końcu czesałam szczotką z naturalnego włosia.
Długo to trwało, ale nie straciłam przy tym więcej włosów, niż zwykle przy czesaniu, no może niektóre były w gorszej kondycji.
KONICZYNKA 47 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 16:56   #14
różowiutka
Zakorzenienie

Koniec koszmaru... przez 8h meczylam sie z tym od wczoraj. Zostalo pol wlosow, tzn ta polowa co byla skoltuniona jest krotsza, dlatego teraz bede chodzic w warkoczu, dopoki nie wymysle co i jak z przedluzaniem.
Dziekuje Wam ogromnie za pomoc. Przyznam, ze ostatnie 3 dni byly koszmarem.
Teraz moge odetchnac. Mimo, ze bardzo boli taka strata, bo zawsze bylam przewrazliwiona na punkcie wlosow.

Stary 2012-02-15, 18:04   #15
Klocylda
Raczkowanie

A jak sobie w końcu poradziłaś?
Klocylda jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 21:04   #16
różowiutka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Klocylda Pokaż wiadomość
A jak sobie w końcu poradziłaś?
Odzywka+zimna woda+plyn do plukania+grzebienie+szczo tki+nozyczki - wszystko na przemian
Stary 2012-02-15, 21:17   #17
Assathra
Zadomowienie

Naprawdę współczuję, koszmar.
Assathra jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 22:20   #18
blond bunny
Zakorzenienie

no ale najwazniejsze ze to juz za toba.
I ze jakos te wlosy uratowalas. Teraz czesz je choc raz dziennie zeby ci sie nowe nie porobily no i spij w zwiazanych.
Stary 2014-02-13, 13:53   #19
Mia1983
Przyczajenie

Włosy poplątane najlepiej czesać grzebieniem o szeroko rozstawionych ząbkach Szczotki nie polecam
Mia1983 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-13, 14:03   #20
effcia82
Zakorzenienie

Mnie się robią kołtuny codziennie przy myciu. Na mokro nie idzie rozczesać ale rozczesują się w miarę łatwo pod strumieniem ciepłego powietrza z suszarki, grzebieniem o szeroko rozstawionych zębach.
effcia82 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-13, 18:19   #21
Malinkoova
Przyczajenie

Exclamation Bardzo Pilne!

Witam,
A więc na początek opiszę swoje włosy. Mam długie, gęste, bardzo kręcone i zniszczone strasznie włosy po farbowaniu.

Kilka dni temu umyłam włosy jak zawsze tylko, że nie rozczesałam ich tylko od razu związałam w koka i położyłam się spać. Od tamtej pory mam mega dużego kołtuna który wyglądem przypomina dreda.

I oto moje pytanie:
Jakimi domowymi sposobami mogę to rozczesać ?
Ścinanie nie wchodzi w grę. Za długo walczyłam o długie włosy.

Bardzo prosiłabym o pomoc.

Z góry dziękuje
Malinkoova jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-13, 18:38   #22
semprebambino
Wtajemniczenie

Dot.: Bardzo Pilne!

Cytat:
Napisane przez Malinkoova Pokaż wiadomość
Witam,
A więc na początek opiszę swoje włosy. Mam długie, gęste, bardzo kręcone i zniszczone strasznie włosy po farbowaniu.

Kilka dni temu umyłam włosy jak zawsze tylko, że nie rozczesałam ich tylko od razu związałam w koka i położyłam się spać. Od tamtej pory mam mega dużego kołtuna który wyglądem przypomina dreda.

I oto moje pytanie:

Z góry dziękuje
Nie da rady palcami? Próbowałaś obficie nałożyć w to miejsce silikonową odżywkę, taką która najlepiej ułatwia rozczesywanie? potem spłukać, nałożyć jeszcze raz i na mokre włosy z odżywką to rozczesać?
semprebambino jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-14, 13:04   #23
Malinkoova
Przyczajenie

tata próbował palcami, i z odżywkami i niestety nic z tego ;(
Malinkoova jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-15, 06:56   #24
semprebambino
Wtajemniczenie

Kurcze dalej masz tego koltuna ?może fryzjer by coś poradził

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Stary 2014-08-15, 14:13   #25
czytelnia
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Malinkoova Pokaż wiadomość
Witam,

I oto moje pytanie:

Z góry dziękuje
zimna woda + odżywka + płyn do płukania tkanin + grzebień z szeroko rozstawionymi zębami
czytelnia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-15, 15:10   #26
crystaldancer
Przyczajenie

Cytat:
Ile trzymać głowę w tym płynie do płukania tkanin? Zrobiłam wszystko jak wyżej napisane, ale nic nie chce ruszyć
crystaldancer jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości