uczulenie na słońce ? zobaczcie zdjęcie... - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-07-08, 12:46   #31
Melissa86
Zakorzenienie

Dot.: uczulenie na słońce ? zobaczcie zdjęcie...

Ja raz 2 lata temu miałam gęsią skórkę w jednym miejscu na łydce. Na pewno nie było to z zimna. I nie wiem czy to jakiś objaw właśnie uczulenia na słońce czy może stare mleczko do opalania (podobno kremy do opalania itp. są dobre tylko do 9 miesięcy od otwarcia,czyli na każdy rok powinno się mieć nowy).
Melissa86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-12, 18:15   #32
Annno
Przyczajenie

a ja mam chyba to uczulenie na słońce! na rękach, dekolcie, nawet na nogach, i takie duże, czerwone, swędzące kropki- jak po komarach i jeszcze takie plamy, oj kupilam już wapno, i hydrocrtisonum, pomoże? i jak długo to może być?
Annno jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-13, 21:55   #33
mediaka
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Annno Pokaż wiadomość
a ja mam chyba to uczulenie na słońce! na rękach, dekolcie, nawet na nogach, i takie duże, czerwone, swędzące kropki- jak po komarach i jeszcze takie plamy, oj kupilam już wapno, i hydrocrtisonum, pomoże? i jak długo to może być?
witam
Tragedia!!!! ja mam to juz czwarty dzien, kiedy mi to zejdzie, nigdy tego nie mialam, a na nogach mam takie bąbelki jakby mialy zaraz wybuchnac, biore wapno, leki na uczulenie, co ja mam jedzcze zrobic? niech ktos napisze ile to utzymuje sie na ciele. slonca unikam juz czwarty dzien
mediaka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-13, 22:33   #34
Magdalena Setkowicz
Przyczajenie

Miałam to samo i strasznie Ci współczuję. To chyba z wiekiem samo przechodzi.

Magdalena Setkowicz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-06, 18:02   #35
maczupikczu
Zadomowienie

GG do maczupikczu

mnie tez to zaatakowalo swedzi jak cholera to drugi rok tak
Stary 2010-07-06, 18:38   #36
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D

Wpisy w blogu: 85

Ja też mam taką drobną wysypkę, ale mnie to w ogóle ani nie swędzi, ani nie piecze

W zeszłym tygodniu w poniedziałek byłam na basenie. Wiadomo, woda chlorowana, ale w domu też mam chlorowaną wodę i nigdy czegoś takiego nie miałam. W poniedziałek też nic mi nie było.

We wtorek nie byłam.

W środę dostałam wysypkę na twarzy, ale tylko na policzkach i brodzie.

We czwartek byłam już wysypana cała.

W niedzielę też byłam na basenie, ale innym i nie było tak czuć chloru.

Ostatnio jak było bardzo ciepło, opalałam się na ogródku. Smarowałam się
" Sun ozone 20 mittel sonnenspray".
Wysypkę mam na nogach, rękach, plecach, twarzy. Wszędzie.

Nie mam pojęcia od czego to jest. Dzisiaj byłam u dermatologa, ale dostać się do niego...
Jeden na urlopie, u drugiego zabrakło miejsc, w szpitalu powinien przyjmować do 15. Ja byłam o 14.30 pod gabinetem i nikogo nie było

Chcę to jak najszybciej wyleczyć , bo chcę iść na basen, a podobno z takimi widocznymi 'rzeczami' mogą nie wpuścić...
Nimfa20 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 18:37   #37
martynatka
Raczkowanie

ja mam uczulenie od kilku lat, regularnie co lato. wiadomo- biore wapno. w sumie to juz od kwietnia. w prawdzie miałam pare dni przerwy i juz mnie złapało.. wiem, że to przez to że cały dzień na słońcu byłam ale taką miałam prace.. zastanawia mnie jedna rzecz która tu padła : czy faktycznie tabletki anty mają związek z opalaniem ?;> bo nigdy o tym nie słyszałam. Prosze o wypowiedzenie sie zorientowanych w temacie

moja rada : zamiast rozpuszczalnego wapna do picia polecam Calcium Pantothenicum. jest do połykania w malutkich tabletkach więc mozna je zarzyć nawet 'w terenie' a prawde mowiąc mi bardziej pomaga niż rozpuszczalne.

Leczmy się dziewczęta !
martynatka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 18:44   #38
agusia5144
Raczkowanie

słyszałam, że dobrze robi jak się posmaruje kefirem
agusia5144 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-12, 12:26   #39
Maszeńka
Raczkowanie

Co do opalania i zażywania tabletek antykoncepcyjnych to należy stwierdzić, iż w ulotkach do niektórych z nich jest podana informacja, że uwrażliwiają na słońce. Mogą powodować powstawanie plam słonecznych na skórze, a te są bardzo trudne do usunięcia (tzw. plam hormonalnych). Radzę uważać zwłaszcza z eksponowaniem twarzy. Mam koleżanki, które zbagatelizowały sprawę i od kilku lat walczą z pojawiającymi się latem na twarzy plamami.
Maszeńka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 15:57   #40
alkaaa
Raczkowanie

Od kilki lat też mam ten problem. Moja skóra najgorzej reaguje na pierwsze wiosenne mocne słońce. u mnie sprawdza się taka opcja: codziennie wapno, 3-4 wizyty w solarium żeby "przyzwyczaić" skórę i później śmiało na słońce zaczynając od filtru 30spf kończąc nawet na przyspieszaczach i minimalnym filtrze. Ale generalnie watro pójść do dermatologa. Pozdrawiam wszystkie alergiczki
alkaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-10, 17:06   #41
ewanka1989
Zakorzenienie

Mi wczoraj pojawiło się uczulenie (w niedziele się opalałam) i właśnie chyba od słońce się tak uczuliłam mi ani wapno ani fenistil ani hydroxisinum (nie pamiętam dokładnie jak to się piszę, ale ta maść bez recepty) nie pomaga, swędzi dalej a nawet się rozprzestrzenia Zaczęło się na dekolcie i przeniosło na brzuch i rękę w ciągu dnia mam cały dekolt czerwony z krostkami ;( byłam dzisiaj u lekarza dostałam te leki do kiedyś (2 lata temu byłam uczulona) i zobaczymy, mam nadzieję że chociaż szybko przestanie swędzieć bo już nie mogę wytrzymać. Ogólnie to zawsze przy uczuleniu lepiej iść pokazać to lekarzowi, chociażby ogólnemu. Mi np nie pomógł dermatolog, poszłam prywatnie 2 lata temu z uczuleniem, przepisała mi leki na 150 zł i NIC nie pomogły po kilku dniach stosowania poszłam do lekarza ogólnego bo już byłam zrozpaczona i na drugi dzień było już widać efekty, co prawda były to bardzo silne leki ale ważne że pomogły bez skutków ubocznych. Mam nadzieję, że teraz też tak będzie... A i z uczuleniem lepiej nie wychodzić na słońce (co może okazać się problematyczne w środku lata), ale na pewno miejsca gdzie wystąpiło uczulenie muszą być zakryte.

ewanka1989 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości