Co jeszcze mogłoby pomóc mojej cerze/twarzy. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-02-18, 23:33   #1
Pink_Floyd
BAN stały

Co jeszcze mogłoby pomóc mojej cerze/twarzy.

Cześć. Jestem facetem , mam 18 lat. Niestety, jak to w młodzieńczym wieku bywa moją zmorą był trądzik i to dosyć obfity, na szczęście przez ostatni okres jakoś udało mi się go opanować i czasem wyskakują pojedyńcze wypryski. Wracając do tematu zastanawiam się co mogę jeszcze zrobić, żeby wspomóc aby moja skóra na twarzy była zdrowsza. Mam przebarwienia, chciałbym również się ich pozbyć.

Przedstawię to co używam teraz:

- Żel do mycia twarzy - La Roche Posay Effaclar

- Twarz nawilżam - Cetaphilem Dermoprotektorem

- 2x w tygodniu stosuję maskę z glinki zielonej Dermaglinu, przeciwtrądzikowa

- raz w tygodniu peeling Ziaja Pro z mikrogranulkami, mocny

Absolutnie nie wiem, co jeszcze mogło wy wspomóc, aby kondycja mojej skóry się poprawiła. Twarz myję raz dziennie zazwyczaj po szkole lub zajęciach, kiedy już nigdzie się nie wybieram i siedzę do końca dnia w domu. Wiem, że powinno się dwa razy, ale kiedy się budzę cera jest wypoczęta oraz nietłusta więc nie ingeruję w nadmiarze. Mimo tego chciałbym wiadomo jak najlepiej poprawić kondycję mojej twarzy. Moja cera ma predyspozycje do przetłuszczania się, nad tym również chciałbym zapanować. A i kosmetyki, które mogę używać absolutnie nie mogą zapychać, ponieważ od razu mnie wysypuje.
Pink_Floyd jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-19, 00:10   #2
srebrzynka1
Przyczajenie

Dot.: Co jeszcze mogłoby pomóc mojej cerze/twarzy.

Witam,akurat w moim wieku(31lat)trądzik i przebarwienia nie są już problemem,jednak kiedyś były.Nawet nie wiem czego teraz używa się aby zwalczyć ten problem,ale jedno wiem na pewno.Gdy byłam młodsza,przede wszystkim nie wyciskałam niczego,co mi wyskoczyło na skórze,regularnie smarowałam twarz spirytusem,żeby zdezynfekować i zapobiec powstawaniu nowych pryszczy i oczywiście jak ognia unikałam jedzenia słodyczy i ostrych rzeczy typu chipsy.Moje rady mogą wydać się "przedpotopowe",ale na prawdę,jako jedna z nielicznych wśród koleżanek miałam czystą cerę.Moja młodsza kuzynka także miała problemy z cerą,chodziła nawet do dermatologa i stosowała różne maści,ale przy tym pożerała duże ilości słodyczy i chipsów z ostrym sosem,była stałą bywalczynią restauracji typu fast food.Miała pryszcze i przebarwienia nie tylko na twarzy,ale także na plecach i dekolcie.Wiele razy mówiłam jej,żeby zmieniła nawyki żywieniowe,w końcu się udało.Zmiana diety spowodowała,że dzisiaj po ok.roku ma cerę do pozazdroszczenia.Jestem całkowicie przekonana,że dieta ma bardzo duży wpływ na kondycję naszej skóry.Moje ulubione powiedzenie to: "jesteś tym co jesz".
Pozdrawiam.
srebrzynka1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-19, 19:49   #3
_Roksi
Zadomowienie

Rzeczywiście zmiana diety może mieć duży wpływ na cerę
Ze swojej strony mogę polecić zmianę oczyszczania cery z żelu na OCM (tutaj wątek nt. tej metody http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=437723). U mnie ona zdziałała bardzo dużo
_Roksi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-19, 21:49   #4
Pink_Floyd
BAN stały

Jeśli chodzi o dietę to odżywiam się bardzo zdrowo od ostatnich 2 lat, nie jadłem żadnych czekolad, typowych przekąsek - chipsów, paluszków, fast foodów czy picie czarnej herbaty również wykluczyłem. Ogólnie jem wszystko to co wiem, że ma bardzo korzystny wpływ na moje zdrowie

Cytat:
Napisane przez _Roksi
Ze swojej strony mogę polecić zmianę oczyszczania cery z żelu na OCM (tutaj wątek nt. tej metody http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=437723). U mnie ona zdziałała bardzo dużo
Dziękuję bardzo, na pewno wypróbuję.

Zapomniałem dopisać w opisie. Jeśli chodzi o trądzik stosuję maść Differin. Nawet w miarę pomaga.

Tylko właśnie nie wiem co dorzucić do tego zestawu aby skóra była bardziej gładka, zdrowa i przebarwienia były mniejsze.

Czekam niezmiernie na dalsze komentarze i wskazówki
Stary 2012-02-20, 20:26   #5
casjopea5555
Raczkowanie

A może acne-derm ? na przebarwienia , ja wykopałam to z lodówki i od dwóch dni smaruje bo mam jakiś kryzys na twarzy i już widzę że się goi , ale my dziewczyny mamy o tyle dobrze ze możemy się malować ;-)
casjopea5555 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-20, 22:04   #6
Pink_Floyd
BAN stały

Cytat:
A może acne-derm ? na przebarwienia , ja wykopałam to z lodówki i od dwóch dni smaruje bo mam jakiś kryzys na twarzy i już widzę że się goi , ale my dziewczyny mamy o tyle dobrze ze możemy się malować ;-)
Acne-Derm nawet kiedyś stosowałem, ale odstawiłem bo bardzo wysuszał mi skórę, jeśli chodzi o pozbywanie się przebarwień tą metodą jestem średnio zadowolony, ponieważ te blizny naprawdę słabo się wybielają i dodatkowo trzeba sporo nawilżać. Póki co szukam jeszcze innych rozwiązań.

Poza tym Acne-Derm bardziej się sprawdza w lato, ponieważ blokuje syntezę melaniny, przez co korzystnie wpływa na naszą trądzikową skórkę. Chyba, że źle gadam, jeśli tak to niech ktoś mnie poprawi

Tak czy siak tę metodę już przerabiałem i szukam lepszych
Stary 2012-02-21, 10:39   #7
casjopea5555
Raczkowanie

Mi nie wysusza wczoraj godzinę przed nałożeniem acne derm zaaplikowałam sobie maseczkę nawilżająca nie było w związku z tym żadnej reakcji alergicznej, no a rano nakładam krem nawilżający z mocznikiem. Ostatnio na wiór wysuszyłam sobie skórę po peelingu kwasem migdałowy, od piątku codziennie przed snem nakładam maseczki i teraz już wyglądam normalnie , można się ludziom pokazać

życzę powodzenia w poszukiwaniach , przekop forum to na pewno coś znajdziesz ;-)
casjopea5555 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 16:41   #8
biedronka91
Zakorzenienie

A ja polecam przemywać rano i wieczorem twarz maślanką, najzwyklejszą np. z Biedronki, rozjaśnia przebarwienia, wygładza skórę i zmniejsza problemy z niedoskonałościami, spróbuj a nóż i u Ciebie się sprawdzi.

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości