Ratunku! Henna + farba = O.O - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-02-03, 22:34   #1
Areuli
Raczkowanie

Arrow

Ratunku! Henna + farba = O.O

Witajcie!

Otóż zrobiłam głupotę. Niniejszym blond włosy (jak w awatarze) pofarbowałam farbą Loreal Feria 74, a następnie (jako że nie chwyciło za dobrze) tegoż dnia farbnęłam się henną (balsamem) z Venity, ognisty oranż. Wyszło dziwne coś. Otóż pięknie na odrostach (czerwone, fakt, ale pewnie za 2 dni kolor się zmieni) ale na długości - tragedia! Wyprane, ohydne coś jakby blond przebijał. Co robić? Pozbyć się tej henny i wszystkiego stosując szampony przeciwłupiezowe i odżywki czy i znów henną samą zrobić na oranż czy..? Ratunku!
Stary 2012-02-03, 22:45   #2
fryz5
Zakorzenienie

Dot.: Ratunku! Henna + farba = O.O

to nie jest henna... to jest jak szamponetka. właściwie to jest szamponetka. bo henna jest w proszku, zmielona roślina. a to z henną nie ma nic wspólnego.
Stary 2012-02-03, 22:52   #3
Areuli
Raczkowanie

No tak, ale co mam dalej robić? Gdybym chciała użyć prawdziwej henny na takie włosy to by to nic nie dało, prawda? A na pewno nie dałoby mojego wymarzonego miedzianego na tym czymś...? Za ciemne to-to. Czym to zmyć..?
Stary 2012-02-03, 23:23   #4
fryz5
Zakorzenienie

nie wiem, najlepiej jak pokażesz na zdjęciu kolor bo w ślepo to trudno jest cokolwiek doradzic. moze nie chwyciła feria bo włosy masz zniszczone? suche? rozjaśniane?
Stary 2012-02-04, 04:19   #5
ishtar
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Areuli Pokaż wiadomość
No tak, ale co mam dalej robić? Gdybym chciała użyć prawdziwej henny na takie włosy to by to nic nie dało, prawda? A na pewno nie dałoby mojego wymarzonego miedzianego na tym czymś...? Za ciemne to-to. Czym to zmyć..?
Jakbyś uzyła naturalnej henny to by wyszedł Ci na blondzie ładny oranż/miedź. Naturalna henną można farbować po chemicznych farbach, a potem chemicznymi po hennie (o ile ona jest naturalna). Ale raz pohennowanych włosow nie rozjasnisz (mogą wyjść od zielonego po istną marchewke, nie wiem czy ktoś sie kiedyś zdecydowal po hennie wracac do blondu) - więc musialabyś zdecydować się na kolor w 100%. Bo naturalna henna się raczej nie wypłukuje, a im więcej wykonasz hennowań tym kolor będzie trwalszy.

Zajrzyj tutaj do galerii:
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=504604
Sprawdź jakich henn (kolorów, firmy dziewczyny używały, ale głównie khadi) i może akurat znajdziesz to, czego szukasz )

A tu jeszcze stronka khadi z przykladami farbowania:
http://www.khadi.pl/stosowanie-farb-khadi-przyklady
ishtar jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 15:53   #6
Areuli
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez fryz5 Pokaż wiadomość
nie wiem, najlepiej jak pokażesz na zdjęciu kolor bo w ślepo to trudno jest cokolwiek doradzic. moze nie chwyciła feria bo włosy masz zniszczone? suche? rozjaśniane?

Przypominam, że zrobiłam się ruda farbą (która zamiast chwycić ładnym rudym jasnym, chwyciła na ciemny rudy z bezndziejnymi końcówkami) a potem dałam Venity. Zastanawiam się, czy gdybym zrobiła henną naturalną, która oblepia włos - to czy by pokryło ładnie równomiernie całe włosy? Chyba tak, skoro nie wnika we włosy tylko zaczepia się na ich powierzchni? dorzucam dwa zdjęcia. Na zdjęciach nie widać tak różnicy między odrostami a resztą włosów aczkolwiek ona jest. Naprawdę.
PS: Moje włosy zawsze są w takiej kondycji więc nic się nie zmieniło.

Edit: Zobaczyłam fajną farbę! Skoro Venity jest jak szamponetka to mogłabym dać na to tę farbę? Myślicie, że by chwyciło na całości czy raczej skupić się na naturalnej hennie? (MIEDŹ)

"Loreal Feria Preference Farba Do Wlosow Do Wlosow 74 Intensywna Miedz"
CZY
http://allegro.pl/naturalna-farba-do...081877353.html <- henna
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG0103A.jpg (11,1 KB, 115 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG0104A.jpg (10,6 KB, 85 załadowań)

Edytowane przez Areuli
Czas edycji: 2012-02-04 o 15:55
Areuli jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 20:23   #7
fryz5
Zakorzenienie

mialas wcześniej włosy rozjaśniane rozjasniaczem lub farbami rozjasniającymi? jeśli tak to najpierw robi sie pigmentacje i na to dopiero kładzie kolor jaki chcemy mieć inaczej po kazdej farbie bedzie schodził kolor.
Stary 2012-02-05, 12:29   #8
Areuli
Raczkowanie

Hm, no właśnie. Pigmentacja. Mam pytanie - czy z tego rudego który mam, jest możliwość zejścia do blondu sprzed farbowania? Na avatarze mam to co miałam przed nałożeniem tego świństwa..:/ Czy wystarczy zastosowanie 2 x rozjaśniacza i położenie farby blond na włosy w odpowiednich odstępach czasu? No i oczywiście odżywianie.. mnóstwo odżywiania.
Stary 2012-02-05, 12:51   #9
fryz5
Zakorzenienie

jest mozliwośc zejścia z każdego koloru na każdy ale trzeba to robić z głową! ja w awatarze widze ze kolor był miejscami jaśniejszy i ciemniejszy, a nie masz wyraźniejszych zdjęc?

połóż na nie dekoloryzator chantal prosalon, powinien Ci wystarczyc na 2 pelne aplikacje na całe wlosy, po tym zabiegu umyj włosy szamponem bambino i polej je sokiem z cytryny co zapobiegnie powrotu do tego koloru, na nastepny dzień połóż na nie farbe
Stary 2012-02-05, 13:00   #10
Areuli
Raczkowanie

Cytat:
jest mozliwośc zejścia z każdego koloru na każdy ale trzeba to robić z głową! ja w awatarze widze ze kolor był miejscami jaśniejszy i ciemniejszy, a nie masz wyraźniejszych zdjęc?

połóż na nie dekoloryzator chantal prosalon, powinien Ci wystarczyc na 2 pelne aplikacje na całe wlosy, po tym zabiegu umyj włosy szamponem bambino i polej je sokiem z cytryny co zapobiegnie powrotu do tego koloru, na nastepny dzień połóż na nie farbe

Dziękuję Ci za porady. Te dwie aplikacje - jedna za drugą czy odczekać między nimi trochę? Czy chodzi Ci o to że buteleczka starczy na dwa razy w tym jeden na zapas?:P Wiesz nie chcę chodzić jak czupiradło przez ten błąd :/ No i jaką farbę wybrać? Mogę jasne blondy na to kłaść czy lepiej średnie?
Załączam zdjęcia włosów.. One były jasne z pasemkami ciemniejszymi.
PS: Musicie patrzeć na grzywkę tylko bo niestety cała reszta zawsze była po prostu spięta w koczek lub kitkę.. ;P

A co potem? Jak je wypielęgnować żeby były we w miarę dobrym stanie? Ratuj, kobieto!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg SadFace13.11.2011.jpg (47,2 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Foto.jpg (53,4 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0180.jpg (44,7 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0183.jpg (38,9 KB, 31 załadowań)

Edytowane przez Areuli
Czas edycji: 2012-02-05 o 15:02
Stary 2012-02-05, 16:55   #11
Areuli
Raczkowanie

Proszę, odpiszcie!
Stary 2012-02-05, 17:09   #12
kathy579
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 23
GG do kathy579

Cytat:
to nie jest henna... to jest jak szamponetka. właściwie to jest szamponetka. bo henna jest w proszku, zmielona roślina. a to z henną nie ma nic wspólnego.
tu się z tobą nie zgodzę, ekstrakt henny jest widoczny w składzie, sama użyłam 1 raz ponieważ włosy po długości chciałam farbować czymś mniej inwazyjnym, Venita tak jak każda henna oblepia włos od zewnątrz to czuć na włosach że są jakieś inne, cięższe, bardziej wyprostowane i sztywne, plusem jest to że bardzo szybko się wypłukuje

---------- Dopisano o 17:09 ---------- Poprzedni post napisano o 17:05 ----------

Cytat:

ja bym odczekała przynajmniej 2 tygodnie, po dekoloryzacji nie farbujemy włosówjedynie tonujemy - ponieważ i tak wszystko się wypłuka, więc po co dodatkowo niszczyć włosy. Następnie po 2 tygodniach przeprowadza się prepigmentację + kolor.

...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...

Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-05, 17:27   #13
Areuli
Raczkowanie

Cytat:
ja bym odczekała przynajmniej 2 tygodnie, po dekoloryzacji nie farbujemy włosówjedynie tonujemy - ponieważ i tak wszystko się wypłuka, więc po co dodatkowo niszczyć włosy. Następnie po 2 tygodniach przeprowadza się prepigmentację + kolor.
Hm.. A pigmentację wtedy przeprowadzić farbą blond fryzjerską wówczas czy...? A gdybym za parę dni zrobiła dekoloryzację to co by się stało? Bo naprawdę Venity jest wypłukała i została tylko ta nieszczęsna farba.
Stary 2012-02-05, 17:37   #14
fryz5
Zakorzenienie

Cytat:
Dziękuję Ci za porady. Te dwie aplikacje - jedna za drugą czy odczekać między nimi trochę? Czy chodzi Ci o to że buteleczka starczy na dwa razy w tym jeden na zapas?:P Wiesz nie chcę chodzić jak czupiradło przez ten błąd :/ No i jaką farbę wybrać? Mogę jasne blondy na to kłaść czy lepiej średnie?
Załączam zdjęcia włosów.. One były jasne z pasemkami ciemniejszymi.
PS: Musicie patrzeć na grzywkę tylko bo niestety cała reszta zawsze była po prostu spięta w koczek lub kitkę.. ;P

A co potem? Jak je wypielęgnować żeby były we w miarę dobrym stanie? Ratuj, kobieto!

zestaw chantala ma 200ml (dwie buteleczki po 100) więc na dwie aplikacje by Ci starczyło podejrzewam. mozesz raz za razem kłaść, w sensie ze zmyjesz 1 razy, wysuszysz i znowu nałożysz.

ja bym kładł wellaton 8/0 + 9/1 te dwa odcienie, ale narazie zrób dekoloryzacje i pokaz mi jak to wygląda to powiem Ci jaki kolor połozysz po tym.

to ich nie zniszczy więc nie martw się o dodatkową pielęgnacje
btw. nie jestem kobietą

---------- Dopisano o 17:37 ---------- Poprzedni post napisano o 17:34 ----------

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
tu się z tobą nie zgodzę, ekstrakt henny jest widoczny w składzie, sama użyłam 1 raz ponieważ włosy po długości chciałam farbować czymś mniej inwazyjnym, Venita tak jak każda henna oblepia włos od zewnątrz to czuć na włosach że są jakieś inne, cięższe, bardziej wyprostowane i sztywne, plusem jest to że bardzo szybko się wypłukuje

---------- Dopisano o 17:09 ---------- Poprzedni post napisano o 17:05 ----------

proszę nie wprowadzaj Areuli w błąd, ponieważ może zrobic 5 dekoloryzacji w ciągu jednego dnia i nic się złego nie stanie, jeżeli dobrze wypłucze środek z włosów, umyje szamponem dobrym do tego zabiegu (ja polecam bambino) i poleje sokiem z cytryny co zamknie łuski wlosow. to na drugi dzień spokonie moze kłaśc farbę i błędem jest to że twierdzisz, że kolor sie zmyje, co jest kompletnym kłamstwem, ponieważ kolor będzie jeszcze trwalszy niż gdyby kladła go na włosy nie dekoloryzowane. pigmentacja jest potrzebna, jeżeli mamy włosy rozjasnione , wytrawione i chcemy ciemniejszy poziom . tutaj nie ma potzreby robienia żadnej pigmentacji.
żaden z tych zabiegów jej wlosów nie zniszczy ani farba, ani dekoloryzacja
Stary 2012-02-05, 17:38   #15
Areuli
Raczkowanie

Cytat:
zestaw chantala ma 200ml (dwie buteleczki po 100) więc na dwie aplikacje by Ci starczyło podejrzewam. mozesz raz za razem kłaść, w sensie ze zmyjesz 1 razy, wysuszysz i znowu nałożysz.

ja bym kładł wellaton 8/0 + 9/1 te dwa odcienie, ale narazie zrób dekoloryzacje i pokaz mi jak to wygląda to powiem Ci jaki kolor połozysz po tym.

btw. nie jestem kobietą

Ou.. Wybacz! Ekhm.. OK. A więęęęc: mogę dekoloryzować dwa razy pod rząd jeśli nie uzyskam dobrego efektu od razu, OK. Hmm.. A ile trzymać jednorazowo na głowie? Czy to się rozjaśnia do pewnego stopnia i potem ani rusz więc nie trzeba patrzeć na czas czy...?
A co do tych farb - mnie się podoba 9/1 bardzo ^^ Nie można samej?
Poza tym nie sądzę bym chciała wychodzić z domu po dekoloryzacji żeby kupować farby więc z góry kupię te dwie ale może nie wellatonu a z syossa? Mam większe do nich zaufanie.. Na przykład tę: http://img.bazarek.pl/140349/10902/2...cd151837e0.jpg

Edit: Zawsze słyszałam, że dekoloryzacja mega niszczy włosy! Podobnie jak farbowanie.. Hm, co do pigmentacji mogę się zgodzić bo i w końcu jakie potrzebne są pigmenty skoro blond = brak pigmentów we włosach.. :P

Edytowane przez Areuli
Czas edycji: 2012-02-05 o 17:43
Stary 2012-02-05, 17:46   #16
fryz5
Zakorzenienie

Cytat:
Ou.. Wybacz! Ekhm.. OK. A więęęęc: mogę dekoloryzować dwa razy pod rząd jeśli nie uzyskam dobrego efektu od razu, OK. Hmm.. A ile trzymać jednorazowo na głowie? Czy to się rozjaśnia do pewnego stopnia i potem ani rusz więc nie trzeba patrzeć na czas czy...?
A co do tych farb - mnie się podoba 9/1 bardzo ^^ Nie można samej?
Poza tym nie sądzę bym chciała wychodzić z domu po dekoloryzacji żeby kupować farby więc z góry kupię te dwie ale może nie wellatonu a z syossa? Mam większe do nich zaufanie..

Edit: Zawsze słyszałam, że dekoloryzacja mega niszczy włosy! Podobnie jak farbowanie.. Hm, co do pigmentacji mogę się zgodzić bo i w końcu jakie potrzebne są pigmenty skoro blond = brak pigmentów we włosach.. :P
w porządku trzyma się go 20-30 min, ale musisz nałozyc od razu po wymieszaniu bo z kazda chwilą działanie słabnie, po uplywie czasu juz nie dziala więc jak przetrzymasz to nic nie będzie , ani źle ani dobrze.
to juz lepiej 9/1 + 9/0 , bo 9/0 to natura bez pigmentu i mocniej pokryje , a 9/1 nada chłodnego odcienia.
no ja osobiście syossa ie lubie bo wychodzi ciemniej i słabo rozjaśnia a wellaton (blondy) sa dla mnie świetne więc ja polecam welle.

dekoloryzacja nie wpływa wcale na kondycje włosów, nie zauwazysz różnicy w ich stanie. ktoś kto to mówił miał na mysli rozjaśnianie rozjasniaczem na pewno.

po deko, włosy chłoną bardziej kolor dlatego zamkniesz je sokiem z cytryny, a proponuje Ci kolor 8/0 bo on wypelni je pigmentem bardziej od 9/0 czy 9/1. ten 9/1 tylko po to by ochłodzić, to raz, a dwa nigdy nie patrz na kolor na opakowaniu. jeśli chcesz jasniejszy to wex 9/0 i 9/1
Stary 2012-02-05, 17:56   #17
Areuli
Raczkowanie

Cytat:
w porządku trzyma się go 20-30 min, ale musisz nałozyc od razu po wymieszaniu bo z kazda chwilą działanie słabnie, po uplywie czasu juz nie dziala więc jak przetrzymasz to nic nie będzie , ani źle ani dobrze.
to juz lepiej 9/1 + 9/0 , bo 9/0 to natura bez pigmentu i mocniej pokryje , a 9/1 nada chłodnego odcienia.
no ja osobiście syossa ie lubie bo wychodzi ciemniej i słabo rozjaśnia a wellaton (blondy) sa dla mnie świetne więc ja polecam welle.

dekoloryzacja nie wpływa wcale na kondycje włosów, nie zauwazysz różnicy w ich stanie. ktoś kto to mówił miał na mysli rozjaśnianie rozjasniaczem na pewno.

po deko, włosy chłoną bardziej kolor dlatego zamkniesz je sokiem z cytryny, a proponuje Ci kolor 8/0 bo on wypelni je pigmentem bardziej od 9/0 czy 9/1. ten 9/1 tylko po to by ochłodzić, to raz, a dwa nigdy nie patrz na kolor na opakowaniu. jeśli chcesz jasniejszy to wex 9/0 i 9/1

Zaufam Ci i kupię wellaton. Jeśli zaś będzie jednak Syoss to ten: http://www.e-commerce.pl/zdjecia/Kol...-66723-big.jpg
Tak czy inaczej przeprowadzę dekoloryzację, umyję szamponem, wezmę sok z cytryny na nie (na całą długość?) wysuszę (naturalnie czy suszarką?) i następnego dnia koloryzować będę.

Edit: Słyszałam, że łatwiej się pozbyć rudości również szamponem przeciwłupieżowym, tak? Może w tym czasie, aż mi dojdą z Allegro deko i szampon to będę myła te włosy ile się da w ten sposób? Czy lepiej dać im spokój i niech będą suche bez mycia? Moje włosy mają to do siebie że przetłuszczają się po 1,5tygodnia :PP

Edit-2: No i pytanie jeszcze jedno: farby obydwie na raz nałożyć w proporcji 1:1 wymieszać czy najpierw jedną a potem drugą?

Edytowane przez Areuli
Czas edycji: 2012-02-05 o 18:00
Stary 2012-02-05, 17:58   #18
fryz5
Zakorzenienie

cytryna na całą dlugośc
nie brałbym syossa 9-1 bo jest rozjaśniający, nie nadaje się na to zeby wypełnić Ci włosy kolorem. jesli juz musisz syossa to 8-6 jasny blond, ale uzywałem go i nie lubie go. wole welle. ale Twój wybór
suszarką.
Stary 2012-02-05, 17:59   #19
kathy579
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 23
GG do kathy579

Cytat:

btw. nie jestem kobietą

---------- Dopisano o 17:37 ---------- Poprzedni post napisano o 17:34 ----------

proszę nie wprowadzaj Areuli w błąd, ponieważ może zrobic 5 dekoloryzacji w ciągu jednego dnia i nic się złego nie stanie, jeżeli dobrze wypłucze środek z włosów, umyje szamponem dobrym do tego zabiegu (ja polecam bambino) i poleje sokiem z cytryny co zamknie łuski wlosow. to na drugi dzień spokonie moze kłaśc farbę i błędem jest to że twierdzisz, że kolor sie zmyje, co jest kompletnym kłamstwem, ponieważ kolor będzie jeszcze trwalszy niż gdyby kladła go na włosy nie dekoloryzowane. pigmentacja jest potrzebna, jeżeli mamy włosy rozjasnione , wytrawione i chcemy ciemniejszy poziom . tutaj nie ma potzreby robienia żadnej pigmentacji.
żaden z tych zabiegów jej wlosów nie zniszczy ani farba, ani dekoloryzacja
nie zgadzam się z tobą, widzę że w ogóle nie znasz się na chemii
dla mnie temat skończony, nie zamierzam cię przekonywać, proponuje zanalizować skład. Jeśli dobrze czytasz to włosy ,,koleżanki,, są rozjaśniane/porowate/przetrawione do tego henna - dekoloryzator na takie włosy w tej chwili może tylko zaszkodzić. Jednak widząc ton twojego postu nie zamierzam cię uświadamiać więcej.

...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...

Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-05, 18:03   #20
Areuli
Raczkowanie

No i jestem w kropce -.-
Któremuś z was należy zaufać a co z tym idzie.. za jakiś tydzień pojawią się moje zdjęcia z tym co mi z włosów zostanie :P
Stary 2012-02-05, 18:05   #21
fryz5
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
nie zgadzam się z tobą, widzę że w ogóle nie znasz się na chemii
dla mnie temat skończony, nie zamierzam cię przekonywać, proponuje zanalizować skład. Jeśli dobrze czytasz to włosy ,,koleżanki,, są rozjaśniane/porowate/przetrawione do tego henna - dekoloryzator na takie włosy w tej chwili może tylko zaszkodzić. Jednak widząc ton twojego postu nie zamierzam cię uświadamiać więcej.
wybacz koleżanko, ale ja również mogę powiedzieć, że nie znasz się na chemii twierdząc, że dekoloryzacja zniszczy jej włosy i zaszkodzi.

zanalizować skład czego?
wiem, że koleżanka ma włosy rozjaśniane pod spodem farby rudej, ale nie używała henny więc nie ma o czym mówić ze zajdzie jakaś reakcja która moze zaszkodzic. venita nie jest henną.

---------- Dopisano o 18:05 ---------- Poprzedni post napisano o 18:04 ----------

Cytat:
No i jestem w kropce -.-
Któremuś z was należy zaufać a co z tym idzie.. za jakiś tydzień pojawią się moje zdjęcia z tym co mi z włosów zostanie :P
nie będe namawiał bo zrobisz co będziesz uważała za stosowne ale radzę udac sie na wątek o dekoloryzacji aby rozwiać Twe wątpliwości kto ma rację/
Stary 2012-02-05, 18:07   #22
Areuli
Raczkowanie

Dobra. Zrobię tak jak mówisz - i co do zerknięcia w temat, i prawdopodobnie co do dekoloryzacji. Tak czy inaczej - podeślę zdjecia po dekoloryzacji i po farbowaniu. Dzięki za pomoc.

Edit: Pytanie kolejne [jestem niewyczerpaną studnią pytań] - mianowicie, czy w międzyczasie dręczyć włosy szamponem przeciwłupieżowym, czy też nie? I inne pytanie: czy są szanse na to, żeby moje włosy się zdecydowały nieco czy chcą być proste czy faliste/kręcone? Naturalnie miałam sprężynki ale to wieki temu... obecnie lekko się kręcą ale głównie falują i puszą się. Czytałam, że profesjonalnymi odżywkami fryzjerskimi można je "naprawić".

Edytowane przez Areuli
Czas edycji: 2012-02-05 o 18:15
Stary 2012-02-05, 18:42   #23
fryz5
Zakorzenienie

Cytat:
Dobra. Zrobię tak jak mówisz - i co do zerknięcia w temat, i prawdopodobnie co do dekoloryzacji. Tak czy inaczej - podeślę zdjecia po dekoloryzacji i po farbowaniu. Dzięki za pomoc.

Edit: Pytanie kolejne [jestem niewyczerpaną studnią pytań] - mianowicie, czy w międzyczasie dręczyć włosy szamponem przeciwłupieżowym, czy też nie? I inne pytanie: czy są szanse na to, żeby moje włosy się zdecydowały nieco czy chcą być proste czy faliste/kręcone? Naturalnie miałam sprężynki ale to wieki temu... obecnie lekko się kręcą ale głównie falują i puszą się. Czytałam, że profesjonalnymi odżywkami fryzjerskimi można je "naprawić".
nic nie szkodzi kto pyta nie błądzi
w międzyczasie tzn kiedy?

prawdopodobnie przez przesuszenie Twoich włosów przestają sie tak mocno kręcic, ja czasami gniotę sobie wlosy w celu skrętu i uzywam do tego odzywki bez spłukiwania pantene do loków i fal jest znakomita! <3 uwielbiam ją, poprawia ich skręt , u mnie sprawdza się najlepiej jak wgniotę ją we włosy wilgotne i zostawie do wyschnięcia.
Stary 2012-02-05, 18:45   #24
Areuli
Raczkowanie

1. W międzyczasie, bo zamawiam jutro na Allegro ten dekoloryzator + 3 dni na dojście maksymalnie. Zatem to 4 dni ^^ W międzyczasie więc używać przeciwłupieżowego i myć te włosy codziennie czy lepiej dać im spokój?

2. Poza tym.. chciałabym powiedzieć że ja naprawdę chciałabym, żeby moje włosy były proste xP Zwłaszcza, że dręczę prostownicą grzywkę co kilka dni Nie mniej jednoczesnie lubię loki i fale.. No i co mi poradzić?;D

3. W Twoim albumie jest zdjecie po użyciu farb oraz dekoloryzatora, które mi proponujesz. Po dekoloryzatorze mi się podoba! Jak długo trzymałeś? A po wellatonie.. hm, wydają mi się za ciemne. Podoba mi się de facto taki surowy kolor po deko - może jedynie podkreślić jaśniutkim blondzikiem?

Edit: Dekoloryzator włożyć od razu na całą długość włosów czy najpierw odrosty lub długość?

Edytowane przez Areuli
Czas edycji: 2012-02-05 o 19:06
Stary 2012-02-05, 19:13   #25
fryz5
Zakorzenienie

możesz myc tym szamponem w międzyczasie łatwej będzie uporac się z resztkami rudości niż mocnym rudym.

proste? hm, wygładzająca maska lub odżywka, potem coś termoochronnego bez spłykiwania, suszenie na okrągłej szczotce i potem wygładzenie ich prostownicą na niskiej temperaturze, bo wywnioskowałem ze nie chcesz męczyc prostownica.
ostatecznie keratynowe prostowanie

y ja trzymałem 40 min ale to dlatego, że zagadałem się a miałem zmyc po 20 juz minutach. nic złego sie przez to nie stało, ja dekoloryzator trzymam pod folią i ręcznikiem lub czapką zawsze zeby ciepło i szczelnie bylo. generalnie mam włosy suche i uwrazliwione a dekoloryzator nie wpłwa na nie w najmniejszym stopniu.

na całe kładź.
Stary 2012-02-05, 19:17   #26
Areuli
Raczkowanie

Cytat:
możesz myc tym szamponem w międzyczasie łatwej będzie uporac się z resztkami rudości niż mocnym rudym.

proste? hm, wygładzająca maska lub odżywka, potem coś termoochronnego bez spłykiwania, suszenie na okrągłej szczotce i potem wygładzenie ich prostownicą na niskiej temperaturze, bo wywnioskowałem ze nie chcesz męczyc prostownica.
ostatecznie keratynowe prostowanie

y ja trzymałem 40 min ale to dlatego, że zagadałem się a miałem zmyc po 20 juz minutach. nic złego sie przez to nie stało, ja dekoloryzator trzymam pod folią i ręcznikiem lub czapką zawsze zeby ciepło i szczelnie bylo. generalnie mam włosy suche i uwrazliwione a dekoloryzator nie wpłwa na nie w najmniejszym stopniu.

na całe kładź.

Wielkie dzięki za info. No i oczywiście kolejne pytanie mam, a jak! Hehe..
Jak potem pielęgnować włoski żeby się lepiej poczuły?
Stary 2012-02-05, 19:24   #27
fryz5
Zakorzenienie

a czym pielegnujesz teraz? i czym myjesz?
osobiście polecam z szamponów czarnego gliss kura, garnier naturalna pielegnacja do włosów suchych i zniszczonych z karite i awokado a z masek/ odzywek to shauma kokosowa, maska elseve total repair 5, odzywka z tej samej serii co szampon garniera (żółta seria) , odzywkę gliss kur czarną, odzywkę herbal essences niebieskia, maska alterra z granatem i aloesem. te kosmetyki mi pomogly.
Stary 2012-02-05, 19:27   #28
Areuli
Raczkowanie

Cytat:
a czym pielegnujesz teraz? i czym myjesz?
osobiście polecam z szamponów czarnego gliss kura, garnier naturalna pielegnacja do włosów suchych i zniszczonych z karite i awokado a z masek/ odzywek to shauma kokosowa, maska elseve total repair 5, odzywka z tej samej serii co szampon garniera (żółta seria) , odzywkę gliss kur czarną, odzywkę herbal essences niebieskia, maska alterra z granatem i aloesem. te kosmetyki mi pomogly.

To całkiem podobnie do mnie - w niektórych punktach.
Schwartzkopf czarny, owszem. Potem zaczęłam używać Garnier odżywki z olejkiem awokado i szamponu do tego ale z Timoteri "złociste refleksy" - włosy rozjaśniane i blond. Heh.. I tyle

Edit: Widziałam Twój album. 8/0 dla mnie mogłoby być ale sam, choć i tak wolałabym mieć ciut jaśniejsze.. Hm..

Edytowane przez Areuli
Czas edycji: 2012-02-05 o 19:32
Stary 2012-02-05, 20:37   #29
fryz5
Zakorzenienie

a moze 9/0? ton jaśniejsza od mojej 8/0, w sumie niby ton różnicy, a mojej kolezance 7/0 wyszedł brąz typowy brąz. (a farba o ton ciemniejsza od mojej 8/0)
Stary 2012-02-05, 20:48   #30
Areuli
Raczkowanie

Cytat:
a moze 9/0? ton jaśniejsza od mojej 8/0, w sumie niby ton różnicy, a mojej kolezance 7/0 wyszedł brąz typowy brąz. (a farba o ton ciemniejsza od mojej 8/0)

Mówisz o tym? http://www.spizarnieponiatowskich.pl...lony_blond.jpg

A wyjdzie ładnie na rozjaśnionych?

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości