Retin A (krem, kwasy) / Bradzo proszę o odpowiedź :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-02-25, 12:16   #1
Katia866
Przyczajenie

Retin A (krem, kwasy) / Bradzo proszę o odpowiedź :(

Witam

Zastanawiałam się, czy założyć ten wątek w dziale 'Dermatologiczym' czy tutaj, ale padło jak padło

Jakiś czas temu zakończyłam kurację Izotekiem, obecnie od niedawna stosuję Retin A (krem 05 mg/g ; co drugą noc).

Mam kilka pytań (na które nie do końca znalazłam jednoznaczne odpowiedzi).

1. Jak to w końcu jest, ze stosowaniem kremu nawilżającego ? -

Opcja pierwsza :

- na ulotce leku, napisane jest następująco : 'W takcie leczenia lekiem Retin A krem, można stosować nawilżające kremy i kosmetyki, lecz nie należy nakładać ich na skórę w tym samym czasie'

- na stronie B.Kwiatkowskiej, że : 'Odczekać godzinę,
nałożyć ewentualnie krem nawilżający'

Opcja druga :

Natomiast na innym Forum czytam :

- 'Przed zastosowaniem preparatu należy skórę oczyścić, a następnie posmarować cienką warstwą kremu'

- Kosmetyczka powiedziała, żeby mieszać Retin z kremem i taką 'mieszanką' smarować twarz, ewentualnie najpierw Retinem, a na tą warstwę krem.

Czy smarujemy twarz Retinem, musimy odczekać jakiś czas i potem kremem nawilżającym (by nie osłabiać działania R), czy krem nakładamy od razu ?

2. Czy przy stosowaniu Retinu, można poddawać się zabiegom kwasami ? (chcę się upewnić) / na ile czasu przed takim zabiegiem, należy odstawić Retin ? (również chcę się upewnić).

Miesiąc temu rozpoczęłam zabiegi tego typu (mimo stosowania R ; Mediderma ; za mną póki co 1 zabieg). Przy kolejnej wizycie, być może połączymy je z mikrodermabrazją. Zabiegi poleciła pani dermatolog (swoją drogą bardzo dobra i polecana), która prowadzi mnie od początku.

Czy po kwasach również zdarzają się wypryski (w tym niektóre ropne) ? - tak jest u mnie ; (o silnym łuszczeniu skóry nie wspomnę).

3.
Czy mogę sama w domu stosować Peelingi oraz Maski ? - chodzi mi o peeling Ziaji : powszechnie chwalony Peeling z mikrogranulkami (bardzo mocny, lub w moim przypadku może lepiej po prostu mocny) oraz maskę Ziaja Pro zieloną algową nawilżajuącą do cery suchej i normalnej. Obu kosmetyków jeszcze nie próbowałam.

Ech, nie mam siły do tej cery

Dzięki za wszystkie odp.

Edytowane przez Katia866
Czas edycji: 2012-02-26 o 10:46
Katia866 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-25, 12:25   #2
mleczkowtubce
Raczkowanie

Dot.: Retin A (krem, kwasy) / Bradzo proszę o odpowiedź :(

zna ktos ztrony gdzie ludzie oddaja rzeczy za darmo oprocz gratowzchaty?
mleczkowtubce jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości