Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna Podnoszenie jakości życia zdrowych ludzi metodami pozachirurgicznymi - pytania i odpowiedzi.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-02-28, 16:59   #1
kobiecosc
Przyczajenie

Samodzielne ostrzykiwanie kwasem hialuronowym.

Wiatm, zanim posypią się gromy z nieba, bardzo proszę o wpisy osoby zainteresowane tematem oraz osoby, które taka czynnośc wykonywały lub wykonują nadal. Na wstępie napisze, że potrzebuję tego kwasu sobie podać dosłownie kropelkę w nos. Miałam już taki zabieg wykonywany kilkukrotnie w gabinecie kosmetycznym i wiem, że potrafiłabym to zrobić sobie sama.
Największy problem jak się okazuje, to zdobycie kwasu np. juvederm volume. Znalazłam w jedej internetowej niemieckiej aptece za 300Euro, napisałam do nich i czekam jak narazie na odp.
Jesli są tu na forum osoby, które mają sprawdzone sposoby na załatwianie kwasu do wstrzykiwań to proszę pisać.
Nie chciałabym wywoływać dyskusji o bezpieczeństwie i komplikacjach, bo nie zamierzam ostrzykiwać sobie ust, policzków i co tam jeszcze.
pozdrawiam.
kobiecosc jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 14:09   #2
kobiecosc
Przyczajenie

Dot.: Samodzielne ostrzykiwanie kwasem hialuronowym.

Dla zainteresowanych tematem... wypełniacze różnego rodzaju np. juvederm, restylane, princess filler i inne można nabyć w internetowej niemieckiej aptece. Odpisali mi, że oczywiście można kupić, wystarczy zrobić przelew na ich konto za wybrany towar. Juvederm wychodzi najdrożej około 300 E, ale sa też tańsze wypełniacze np za 120E. Przesyłka to 18,45E. Zamawiam i zobaczę czy dam radę wogóle to sama zrobić, bo troszkę się boję, że nie będę umiała sama siebie dziabnąć.
Czy jeśli idzie się do gabinetu z własnym kwasem, to lekarze dokonają ostrzyknięcia?
Jaka jest wtedy cena? jesli ktoś się orientuje, proszę o odp.
pozdrawiam
Stary 2012-03-05, 08:59   #3
sztukakamuflazu
Raczkowanie

każdy normalny lekarz używa tylko i wyłącznie swojego KWASU. już nie chcę pisać, że to durne. nie przyjdziesz do kosmetyczki ze swoim kremem, do ortodonty ze swoim znieczuleniem itp..to raczej logiczne.. a skąd doktor ma pewność, że to kwas h.a nie substancja, ktora moze wpłynąć na życie? były geniuszki, które na yutube same się ostrzykują. ja sądzę, że to samobójstwo.
sztukakamuflazu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-06, 14:07   #4
sylwia_kosmetyka
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez kobiecosc Pokaż wiadomość
Wiatm, zanim posypią się gromy z nieba, bardzo proszę o wpisy osoby zainteresowane tematem oraz osoby, które taka czynnośc wykonywały lub wykonują nadal. Na wstępie napisze, że potrzebuję tego kwasu sobie podać dosłownie kropelkę w nos. Miałam już taki zabieg wykonywany kilkukrotnie w gabinecie kosmetycznym i wiem, że potrafiłabym to zrobić sobie sama.
Największy problem jak się okazuje, to zdobycie kwasu np. juvederm volume. Znalazłam w jedej internetowej niemieckiej aptece za 300Euro, napisałam do nich i czekam jak narazie na odp.
Jesli są tu na forum osoby, które mają sprawdzone sposoby na załatwianie kwasu do wstrzykiwań to proszę pisać.
Nie chciałabym wywoływać dyskusji o bezpieczeństwie i komplikacjach, bo nie zamierzam ostrzykiwać sobie ust, policzków i co tam jeszcze.
pozdrawiam.
Witam!

A skad Pani jest?Moze moglibyśmy pomoc.Mialabym tylko kilka pytan:przede wszystkim jaki preparat zostal zakupion,jaka ilośc i jaka jest zmiana.Samemu lepiej nie ingerować,bo mozna nabawic sie paskudnej nadkorekcji...
sylwia_kosmetyka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-07, 09:48   #5
mad65
Przyczajenie

Całkowicie się zgadzam z powyższą wypowiedzią. To nnie chodzi nawet o to, że lekarz ma swój kwas (nici hialuronowe, itp.) i chce na tym zarobić, ale chodzi o odpowiedzialnośc zawodową. To lekarz ponosi odpowiedzialność za to co robi, on się zna na surowcu (mateiale) i on to firmuje, a nie jakieś allegro czy inny dostawca. Lekarze ponoszą za to odpowiedzialność - za to się płaci, a nie za materiał wstrzykiwany w Twoje ciało. Dlatego każdy lekarz powinien Tobie pokazać atest lub inny dokument poochodzenia danego materiału, zawsze mozesz sie na to powołać i nawet porównać, gdy dojdziesz do wniosku, że zmieniasz materiał lub metodę.
Myślę, że nie chodzi o wlasne (Twoje) umiejętności ostrzykiwania lecz o oryginalność i cechy dobrego materiału.
Ja korzystam tylko z ostryzkiwań przez lekarza, i choć bym się odważyła robić to na sobie i innych (bo przeszłam to wiele razy i widzę, ze to nic strasznego), to chcę, by ktoś to robił z zewnątrz, ktoś kto mnie widzi z zewnątrz - to nie są zastrzyki, to jest ESTETYKA..
mad65 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 14:44   #6
kobiecosc
Przyczajenie

Dziękuję Wam za troskę. Jak już wcześniej pisałam, nie zamierzam sobie ostrzykiwać zmarszczek, powiększać tego czy owego.
Kwas jest zakupiony w aptece, nie z allegro.
W aptekach niemieckich są dostępne wszystkie kwasy i wszystkie gęstości, więc proszę nie opowiadać bzdur, że lekarze mają odpowiednie kwasy, mają takie same.
Ja rozumiem, że jest to kontrowersyjny temat i jak wcześniej pisałam nie zależy mi na gadkach typu, jesteś nieodpowiedzialna czy może i głupia, więc proszę darować sobie tego typu wpisy, no chyba, że ktoś jest frustratem i ma taką potrzebę.

Zakupiłam kwas Princess Filler. Zmiana jest niewielka więc też niewielka ilość jest potrzebna. Jestem z okolic Łodzi.
Stary 2013-01-24, 09:43   #7
bolko20
Przyczajenie

A ja wam powiem tylko tyle kilka raza byłam likwidować zmarszczki nosowo wargowe a teraz mam maść emla kwas emervel classic i od dwu lat wypelniam sobie sama zmarszcki bez problemu ) Zachowuję przy tym sterylność i jest ok Dodam ze podaje tez w rodzinie insuline i podawałam kroplówki osobie chorej na raka wiec nie uważam, że to aż takie straszne podać sobie kwas hialuronowy w cenie 450 zl oczywiście jeśli wie się jak ) a zabieg taki u lekarza jak na polskie reali zwyczajnie wydaje mi sie za drogi wiec sama sobie radzę )

bolko20 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 18:39   #8
davis89
Przyczajenie

Witam, zajmuje się sprowadzaniem artykułów na zabiegi do medycyny estetycznej, juvaderm voluma , princess volume itp. itd. jeśli ktoś chciałby sobie załatwć jakikolwiek preparat na bazie kwasu hialuronowego prosze o kontkat bardzo przystępne ceny Pozdrawiam
reedemer@interia.eu
Pozdrawiam : )
davis89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 09:32   #9
pprinceska70
Raczkowanie

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=707146 moze was zainteresuje
pprinceska70 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-03, 21:03   #10
viki79
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kobiecosc Pokaż wiadomość
Dziękuję Wam za troskę. Jak już wcześniej pisałam, nie zamierzam sobie ostrzykiwać zmarszczek, powiększać tego czy owego.
Kwas jest zakupiony w aptece, nie z allegro.
W aptekach niemieckich są dostępne wszystkie kwasy i wszystkie gęstości, więc proszę nie opowiadać bzdur, że lekarze mają odpowiednie kwasy, mają takie same.
Ja rozumiem, że jest to kontrowersyjny temat i jak wcześniej pisałam nie zależy mi na gadkach typu, jesteś nieodpowiedzialna czy może i głupia, więc proszę darować sobie tego typu wpisy, no chyba, że ktoś jest frustratem i ma taką potrzebę.

Zakupiłam kwas Princess Filler. Zmiana jest niewielka więc też niewielka ilość jest potrzebna. Jestem z okolic Łodzi.
na allegro tez sa oryginale kwasy do kupienia. ja zamowilam w hurcie od dystrybutora i zapewniam, ze sa to oryginaly.

viki79 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-11, 10:45   #11
juvederm
Przyczajenie

hej, ja jestem za, a mało tego jestem w posiadaniu wypełniaczy firmy Juvederm. Moja mama powtarza sobie zabiegi u zaprzyjaźnionej pielęgniarki. Raczej nie wstrzykiwałabym sobie kwasu sama. Wychodzi 50 % taniej. Jakby któraś z Pań byłaby zainteresowana proszę o kontakt juvederm.voluma@o2.pl
juvederm jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 08:12   #12
Mela Verde
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez bolko20 Pokaż wiadomość
A ja wam powiem tylko tyle kilka raza byłam likwidować zmarszczki nosowo wargowe a teraz mam maść emla kwas emervel classic i od dwu lat wypelniam sobie sama zmarszcki bez problemu ) Zachowuję przy tym sterylność i jest ok Dodam ze podaje tez w rodzinie insuline i podawałam kroplówki osobie chorej na raka wiec nie uważam, że to aż takie straszne podać sobie kwas hialuronowy w cenie 450 zl oczywiście jeśli wie się jak ) a zabieg taki u lekarza jak na polskie reali zwyczajnie wydaje mi sie za drogi wiec sama sobie radzę )

Witaj! Przeczytałam Twój wpis z zainteresowaniem, bo od pewnego czasu myślę nad tym, jak by sobie pomóc bez popadania w ruinę finansową. We wrześniu ubiegłego roku wydałam b. dużo (jak na moje możliwości) na wypełnianie bruzd nosowo-wargowych i paru innych miejsc na twarzy w gabinecie dermatologa. Niestety, efekty ustępują a na kolejny tak drogi zabieg po prostu mnie nie stać. Czy mogłabyś podać mi adres, gdzie kupujesz swój preparat i może jakieś wskazówki co do sprzętu i sposobu iniekcji. Nie jestem pielęgniarką, ale podawałam zastrzyki domięśniowe i dożylne osobom z rodziny, także własnym dzieciom, więc zastrzyk śródskórny też pewnie mogłabym opanować. Bardzo proszę o kontakt, pozdrawiam serdecznie
Mela Verde
Mela Verde jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości