Zniszczone paznokcie :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, na którym kompleksowo traktujemy tematykę pielęgnacji i zdobienia paznokci.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-02-29, 18:07   #1
Olka013
Przyczajenie

Zniszczone paznokcie :(

Hej wszystkim !

Mam problem z paznokciami. Przez dłuższy czas obgryzałam skórki, teraz udało mi się tego oduczyć ale niestety ponoszę konsekwencje. Otóż, wokół paznokci ( zwłaszcza prawej ręki) mam czerwoną zgrubiałą skórę. Wygląda to jak bąble. Poza tym, na jednym z palców ,skórka, która powinna zachodzić na paznokcia w ogóle mi nie odrasta. Bardzo zależy mi na pozbyciu się tych bąbli. Czy wie ktoś, co można z tym zrobić ?
Olka013 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 21:46   #2
Tu_pak
SPAMER
Nieopłacona reklama

Dot.: Zniszczone paznokcie :(

mi bardzo pomaga na zadarte, obeschnięte skóki wazelinka od Jessici - wygląda jak błyszczyk. Ale uważam tę firmę zra bardzo dobrze sprawdzającą się w regeneracji paznokci, skórek, płytki z czystym sumieniem mogę polecić.
Tu_pak jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-06, 14:03   #3
Karola_Gl
Przyczajenie

Na zniszczone paznokcie i skórki polecam maść ochronną do rąk w witaminą A, można znaleźć w aptece. Zawsze po tipsach jej używam i działa najlepiej. Na skórki również potrafi zdziałać cuda.
Karola_Gl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-09, 16:55   #4
wronka198
Przyczajenie

ale jak oduczyć się obryzania skórek? bardzo bym chciała )
wronka198 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-10, 09:54   #5
Olka013
Przyczajenie

Dla mnie samo oduczenie nie było aż takie trudne. Oglądałam ładne, umalowane paznokcie koleżanek i aż mnie zazdrość zżerała, bo moje poobgryzane palce, nawet pomalowane nie wyglądały ładnie. Twarde postanowienie i już. Jakoś się udało. Najważniejsze to mocno pilnować się w stresujących sytuacjach . Dużo gorzej jest doprowadzić palce do porządku. Zaczęłam stosować maść z witaminą A. Zobaczymy czy pomoże.

W razie jakby ktoś ,mimo wszystko nie mógł nad sobą zapanować proponuję pooglądać zdjęcia poobgryzanych palców. Mi pomogło
Olka013 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-11, 16:27   #6
Dolorex
Przyczajenie

Witam.
Ja także mam bardzo zniszczone paznokcie, przez zabiegi nakładania akrylowych paznokci.
Nie wiem co z nimi teraz począć, wyglądają okropnie, choć od tych zabiegów mineło już kilka lat. Mają od tamtej pory pionowe głębokie bruzdy, ich płytka jest szorstka, straciła połysk, wyglądają okropnie.
Czy możecie poradzić co w tej sytuacji zrobić?
Pozdrawiam
Dolorex jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 19:16   #7
Mycha84
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!

Skoro trwa to od kilku lat to może warto spróbować jakichś suplementów? Skrzyp polny albo witaminy? A z zewnątrz wspomagać odżywkami? Co do Twoich problemów to nie wiem co by było najlepsze, ja miałam problem z łamliwością paznokci i skórkami. Udało się to rozwiązać skrzypem polnym w kapsułkach i odżywką do skórek Jessica. Paznokcie mam teraz mocne i zdrowe i nie mam zamiaru ich już katować żelami, tipsami i innymi torturami
Mycha84 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 20:20   #8
Inspire
Kuźnia inspiracji

Dolorex, zacznij od suplementacji od środka, możesz popróbować tez jakichś ser do paznokci.
Możesz też spróbować jakimiś odżywkami, np. Eveline (tańsze) czy też Nail Tek (droższę) - recenzje w KWC.
Możesz również spróbować używać na nie olejku rycynowego i masować je delikatnie.

WYMIANA
Inspire jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 15:30   #9
znawczyni9
Raczkowanie

na zniszczone pazurki polecam oliwki z Joko
znawczyni9 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-19, 15:48   #10
e-Urszula
Raczkowanie

GG do e-Urszula

Cytat:
Napisane przez Dolorex Pokaż wiadomość
Witam.
Ja także mam bardzo zniszczone paznokcie, przez zabiegi nakładania akrylowych paznokci.
Nie wiem co z nimi teraz począć, wyglądają okropnie, choć od tych zabiegów mineło już kilka lat. Mają od tamtej pory pionowe głębokie bruzdy, ich płytka jest szorstka, straciła połysk, wyglądają okropnie.
Czy możecie poradzić co w tej sytuacji zrobić?
Pozdrawiam
Dobra wiadomość - akryl niszczy paznokcie, ale nie ma wpływu na odrastającą płytkę , wyjątek jeśli przy zabiegu została uszkodzona macierz paznokcia, ale dotyczyłoby to pojedynczego paznokcia.
Zła wiadomość - jeśli wszystkie paznokcie nie mają połysku, to mogą być np. detergenty, wysuszona płytka, brak nawilżania. Jeśli wyrastają problematyczne, to już kwestia zdrowia ogólnego. Bruzdy poprzeczne, podłużne mogą świadczyć o chorobie np. osteoporozie itp. proponuje "pogooglować"
e-Urszula jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 18:47   #11
BleedWell
Przyczajenie

Witam.
Ja również mam problem z paznokciami. Są okropnie zniszczone, bruzdy, wgłębienia, łamią się, rozdwajają się na całej powierzchni paznokcia do tego zapadają się. Używałam różnych odżywek ale nic to nie dało, wyczytałam w internecie że na paznokcie dobry jest olejek rycynowy ale po nim moje paznokcie są w jeszcze gorszym stanie ( zrobiły się bardzo miękkie )
Proszę pomóżcie
BleedWell jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-27, 08:07   #12
e-Urszula
Raczkowanie

GG do e-Urszula

Cytat:
Napisane przez BleedWell Pokaż wiadomość
Witam.
Ja również mam problem z paznokciami ...bruzdy, wgłębienia, łamią się, rozdwajają się na całej powierzchni paznokcia do tego zapadają się...
Proszę pomóżcie
To brzmi strasznie! Nie wygląda na zwykłe nadużywanie zmywacza do paznokci. Ja bezwzględnie poszłabym do dermatologa. Taką wizytę zafunduje NFZ i choć oczekiwanie pewnie dłuższe niż do kosmetyczki, to lekarze mają jednak znacznie większą wiedzę o ludzkim organizmie, w tym paznokciach. Może trafisz na jakiegoś House'a i po paznokciach zdiagnozuje Ci cały organizm. Problemom trzeba stawiać czoła a nie czekać, że może znikną. Na osłodę proponuje jeść dużo żelków lub golonek jak kto lubi (żelatyna) .
e-Urszula jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości