Trądzik - w poszukiwaniu nieuchwytnej przyczyny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-03-01, 16:27   #1
luki_19
Przyczajenie

Trądzik - w poszukiwaniu nieuchwytnej przyczyny

Witam! Mam wielki problem z trądzikiem, który nie nadaje się do innego tematu(raczej). Mianowicie chodzi o jego przyczynę...

W tym roku przyjechałem na studia do Krakowa - początkowo stan skóry sie poprawił, ale już w listopadzie zaczął się pojawiać trądzik(który był już wyleczony wcześniej). Nic nie pomagało, z miesiąca na miesiąc było gorzej. Na ferie przyjechałem do domu i poszedłem do lekarza. Dał mi clindacin t i jeszcze jakis jeden specyfik. Oczywiście sumiennie smarowałem buzię i trądzik znikał. W ciągu 2 tygodni znikł w 100%. Niestety potem wróciłem na studia... Już drugiego dnia stan skóry się pogorszył. Dlatego też zamiast myć twarz wodą z kranu zacząłem używac wody źrodlanej. To również nie pomogło. Jeśli chodzi o dietę to odżywiam się baaaardzo zdrowo i raczej jej nie zmieniam jak tu przyjeżdżam więc ten czynnik bym wykluczył. Co to może być? Ma ktoś jakieś pomysły?
luki_19 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 16:52   #2
damngirl90
Rozeznanie

Dot.: Trądzik - w poszukiwaniu nieuchwytnej przyczyny

Cytat:
Napisane przez luki_19 Pokaż wiadomość
Witam! Mam wielki problem z trądzikiem, który nie nadaje się do innego tematu(raczej). Mianowicie chodzi o jego przyczynę...

W tym roku przyjechałem na studia do Krakowa - początkowo stan skóry sie poprawił, ale już w listopadzie zaczął się pojawiać trądzik(który był już wyleczony wcześniej). Nic nie pomagało, z miesiąca na miesiąc było gorzej. Na ferie przyjechałem do domu i poszedłem do lekarza. Dał mi clindacin t i jeszcze jakis jeden specyfik. Oczywiście sumiennie smarowałem buzię i trądzik znikał. W ciągu 2 tygodni znikł w 100%. Niestety potem wróciłem na studia... Już drugiego dnia stan skóry się pogorszył. Dlatego też zamiast myć twarz wodą z kranu zacząłem używac wody źrodlanej. To również nie pomogło. Jeśli chodzi o dietę to odżywiam się baaaardzo zdrowo i raczej jej nie zmieniam jak tu przyjeżdżam więc ten czynnik bym wykluczył. Co to może być? Ma ktoś jakieś pomysły?
Pomyślałam od razu, że to przez wodę Bo ja się tak załatwiłam jak byłam na wakacjach w Londynie - od tamtej wody wróciłam z mega ropnymi krostami No ale jak piszesz, że myjesz źródlaną to nie wiem Może zanieczyszczone powietrze?
damngirl90 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 16:54   #3
sweetdreams64
Raczkowanie

ja sama też walczę z trądzikiem ale może byś zrobił badania skóry?-dokładnie to są jakieś badania mikologiczne czy jakoś tak,też mam zamiar je zrobić
co do mycia twarzy to polecam żel Cetaphil-ja też kilka lat temu pierwszy raz trafiłam do dermatologa to dostałam właśnie też żel bo nie wymaga użycia wody

sweetdreams64 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 20:49   #4
prettysimple
Zadomowienie

A może to przez stres związany ze studiami?
Stary 2012-03-03, 15:06   #5
_Alex_
Przyczajenie

Ohh.. trądzik, trądzik.
Przyczyn jest wiele, ale tak naprawdę to wg mnie każdego atakuje z innej przyczyny. Ja ok 2-3 lata temu miałam w miare ładną buzię, teraz znów mi się odnowił i cała zabawa rozpoczęła się na nowo
Ale pytanie jak najbardziej aktualne, też się nad tym zastanawiałam. Niedługo mam wizytę u dermatologa więc zapytam
_Alex_ jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości