problem z twarzą - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-07-11, 12:51   #31
smerfeta01
Zakorzenienie

Dot.: problem z twarzą

mi tam drożdże niestety nie służą
smerfeta01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-11, 13:06   #32
Wisnia
Wtajemniczenie

GG do Wisnia

peeling mechaniczny nie jest wskazany do cer z wypryskami - mozna je sobie rozniesc po calej buzi.
najlepsze sa maseczki typu peel off.
bylas u kosmetyczki albo u dermatologa?
bo ja sie tak zastanawiam czy jak domowe metody nie pomagaja to czy jest sens sie tak meczyc?
Moze lepiej skorzystac z pomocy madrzejszych osob
Wisnia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-12, 15:11   #33
smerfeta01
Zakorzenienie

polecam maseczkę zwężającą pory Erisa ( już pisałam wcześniej o niej ). Nieźle wygładza twarz, ściąga pory i matuje na jakiś czas. Ale wszelkie inne problemy skórne warto jednak skonsultować z dobrym dermatologiem
Stary 2005-07-12, 21:53   #34
sylwia18
Zakorzenienie

mi drożdże za bardzo wysuszają skórę
Stary 2005-07-27, 20:15   #35
sylwia18
Zakorzenienie

dziewczyny muszę odświeżyć mój wątek byłam dzisiaj się zapisać do dermatologa i mam wizytę na...10 października do tego czasu to nos mi odpadnie od tych wągrów i łuszczącej się skóry jutro mam zamiar iść do apteki i coś sama kupić tylko teraz pytanie co będzie najlepsze...chyba potrzebuję czegoś mocnego bo nawet jak robie peeling to jeden raz nie wystarczy (dopiero po drugim peelingu PRAWIE nie odpada mi skóra z nosa )dlatego nie wiem czy powinnam kupić coś od czego się zaczyna czu już coś mocniejszego...możecie mi doradzić (i przy okazji podać cenę)z góry dziękuję
Stary 2005-07-28, 00:18   #36
sylwia18
Zakorzenienie

nikt nie potrafi mi pomóc???
Stary 2005-07-28, 00:51   #37
Smoczyca
Zakorzenienie

GG do Smoczyca

Oj Sylwia, tak szczerze powiedziawszy to ja nie wiem co by Ci tu napisać ponadto, co zostało już napisane wcześniej - dostałaś bardzo dobre wskazówki. Moim zdaniem skóra Ci się łuszczy bo na bank używasz jakiś dość agresywnie działających preparatów. Nie napisałaś w wątku czego dokladnie używasz do mycia, jakich maseczek, napisałaś tylko o Nivea Soft - który Ci zresztą odradzono, bo zapycha pory (i stąd moze te wągry). Zawsze warto się przyjrzeć naszym kremom, pudrom, bo a nuż tam się kryje winowajca. Wiele może potencjalnie zatykac pory i robi to. Skórą masz pewnie przesuszoną - choć na sto procent nikt Ci nie postawi diagnozy przez internet, bo np. przy ŁZS też sie człowiek łuszczy. Moim zdaniem powinnaś kupić coś bardzo łagodnego do mycia buzi - Eris dla wrażliwych, Norel, żel Piękno Natury Kolastyny. Peeling - przy tych krostkach na czole ścierający, nawet drobnoziarnisty jest wykluczony - tylko enzymatyczny jak nie chcesz rozsiać infekcji - sporo enzymatycznych peelingów jest na KWC - Bandi drożdżowy, Eris, Dermika, teraz pojawił się nowy peeling enzymatyczny Flos Leku ze specjalnej serii do cery trądzikowej. Nie próbuj majstrować przy twarzy w żaden sposób. Oczywiście porządny krem, żadna Nivea Soft. Przy Twoich problemach być może pomógłby Ci Octopirox Pharmaceris.
Co do wągrów - no niestety - nic nowego nie wymyślono. Kwasy, retinoidy, nadtlenek benzoilu (czyli benzacne, brevoxyl, acneroxid), maseczki glinkowe. Choć przy Twojej cerze dobrze byłoby poszukać alternatywy - mi glinka dość mocno odwadnia cerę, wolę maski z blota z morza martwego, z torfem, ziemią wulkaniczną. Nie nakladaj częsciej niż 2 razy w tygodniu.
Smoczyca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-28, 07:55   #38
sylwia18
Zakorzenienie

dzięki smoczyco co do peelingu enzymatycznego to kupiłam taki nowy z erisu dla młodych, krem nivea zastąpiłam kremem BioBalans z ziaji w którym nie doszukałam się żadnych "zapychaczy" (ten krem stosuję na nos i brodę) a na czoło używam kremu garniera czysta skóra A. do tego raz w tygodniu maseczka z aspiryny i maseczka nawilżająca, peeling co 2-3 dni. ogólnie widzę sporą poprawę (żadko robią się pryszcze)ale niestety wągry pozostaływłaśnie dlatego myślę o tym Lysanelu bo piszecie że Effaclar jest bardzo delikatny a takie rzeczy na mnie nie działają...
Stary 2005-07-28, 08:03   #39
sylwia18
Zakorzenienie

aha a co do żelu do mycia to nie uzywam go w ogóle bo wszystkie dodatkowo przesuszają mi skórę...po umyciu tylko delikatny tonik
Stary 2005-07-28, 09:42   #40
joasiak1
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1
GG do joasiak1

nie wszystkie żele do mycia wysuszają twarz. poszukaj takiego bez SLS w składzie, wbrew pozorom jest trochę takich. pisała ci o nich Smoczyca, są też opisane w wątlu "Porządny demakijaż".
joasiak1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-28, 12:16   #41
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79

Cytat:
Napisane przez Smoczyca
Acneroxid 5 to nie żaden kwas. To dobrze nam znany nadtlenek benzoilu w zdaje się 10% stężeniu. Ta sama substancja co w brevoxylu czy Benzacne.
Acneroxid 5 to chyba raczej 5% stężenie, bo 10% stężenie ma Acneroxid 10
justa79 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-28, 12:18   #42
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79

Cytat:
Napisane przez sylwia18
aha a co do żelu do mycia to nie uzywam go w ogóle bo wszystkie dodatkowo przesuszają mi skórę...po umyciu tylko delikatny tonik
a czym myjesz twarz? mydłem, mleczkiem?
justa79 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-28, 12:28   #43
Smoczyca
Zakorzenienie

GG do Smoczyca

Cytat:
Napisane przez justa79
Acneroxid 5 to chyba raczej 5% stężenie, bo 10% stężenie ma Acneroxid 10
Justyś masz rację oczywista, porąbało mi się, jak nazwa wskazuje 5 to 5% co nie zmienia faktu że to to samo
Stary 2005-07-28, 12:36   #44
Smoczyca
Zakorzenienie

GG do Smoczyca

Cytat:
Napisane przez sylwia18
dzięki smoczyco co do peelingu enzymatycznego to kupiłam taki nowy z erisu dla młodych, krem nivea zastąpiłam kremem BioBalans z ziaji w którym nie doszukałam się żadnych "zapychaczy" (ten krem stosuję na nos i brodę) a na czoło używam kremu garniera czysta skóra A. do tego raz w tygodniu maseczka z aspiryny i maseczka nawilżająca, peeling co 2-3 dni. ogólnie widzę sporą poprawę (żadko robią się pryszcze)ale niestety wągry pozostaływłaśnie dlatego myślę o tym Lysanelu bo piszecie że Effaclar jest bardzo delikatny a takie rzeczy na mnie nie działają...
Ani Bio Balans ani Czysta Skóra nie wydają mi się tu dobrymi preparatami. Będą odtłuszczać skórę i potęgować wysuszenie, stąd to łuszczenie (ale rym ). Maseczka z aspiryny bdb.

Cytat:
Nie rozumiem tu czegoś, to co Ty w końcu stosujesz do mycia? Chyba nie mydło? Nie wszystkie żele przesuszają, poszukaj tych bez sulfatów w składzie, z linii dla cer wrażliwych.
Stary 2005-07-28, 13:20   #45
sylwia18
Zakorzenienie

dziękuję za odpowiedzi makijaz zmywam mleczkiem a potem już tonikiem i tyle...jutro kupię ten żel do mycia twarzy (wybrałam się dzisiaj ale zmokłam tak jak chyba nigdy i nie chciałam się w takim stanie na mieście pokazywać). myślę o tym łagodnym żelu lirene tylko że pisałaś smoczyco że ma być bez sulfatów a ja nie wiem co to jest...w składzie tego żelu jest MEA-sulfosuccinate czy o to chodzi? mogłabyś mi jakiś żel polecić jeśli tan jest zły?
Stary 2005-07-28, 14:26   #46
smerfeta01
Zakorzenienie

ja mam ten Akneroxid 5 i na mój nosek działa idealnie jeśli potrzebujesz coś mocniejszego to faktycznie kup Akneroxid 10
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości