Pomocy! Wąsik nad górna wargą. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-03-04, 14:09   #1
kaatatoniaa
Przyczajenie

Unhappy

Pomocy! Wąsik nad górna wargą.

Witam. Od jakiegoś czasu moja mara nocna, koszmarem jest wąsik na górna warga. Nie jest on tak jak inni piszą - ciemny. Mój jest jasny, ale długi. Czuje się przez niego oszpecona, płakać się chce, a gdy zaświeci słońce on się błyszczy, wtedy chce żeby noc trwała wiecznie. Nie mam do niego sil, atakowałam go woda utleniona ale to nic nie pomogło. Nie chce go wyrywać. Czy jest jakiś inny sposób na pozbycie się go, żeby tych wąsisków nie było tak widać, żeby nie były takie długie? Z góry dziękuje za każdą nawet najmniejsza pomoc.
kaatatoniaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 15:10   #2
sensualitat
Wtajemniczenie

GG do sensualitat
Dot.: Pomocy! Wąsik nad górna wargą.

Depilacja woskiem, pęsetą. Innego wyjścia nie ma.
Stary 2012-03-04, 16:52   #3
wypad
Wtajemniczenie

chcesz zeby nie byly dlugie, a nie chcesz wyrywac... tez mam wasik i tez jest to dla mnie utrapienie - niestety geny.
kremow do depilacji nie polecam, wg mni jedynie plastry z woskiem do twarzy. inaczej ich ni skrocisz ani sie nie pozbedziesz
Stary 2012-03-04, 17:33   #4
madii1984
Raczkowanie

Send a message via Skype™ to madii1984

Matko... idziesz do kosmetyczki, placisz 15zl i robi ci depilacje woskiem. Trwa to 3 minuty. To w ogole nie jest problem dziewczyno!!
madii1984 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-05, 00:20   #5
_Ciastko_
Rozeznanie

Zgadzam sie z poprzedniczkami. Najlpeszy sposob na pozbycie sie wasika to wosk...plusem jest to ze tak jak piszesz wasik jest dluzszy, wiec wosk bardzo ladnie zlapie wszytskie wloski. Po samym zabiegu skora moze byc zaczerwieniona i lekko szczypac ale naprawde warto. Bedziesz miec spokoj przez kilka tygodni, a regularnie wyrywane wloski beda o wiele slabsze i sam zabieg nie bedzie tak nieprzyjemny jak na poczatku, a samo wyrywanie to doslowanie sekunda.

Szczęśliwa mężatka 29.09.2007r

Wizażystka, kosmetyczka i stylistka rzęs Xtreme Lashes -
_Ciastko_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-05, 13:15   #6
Dagunia
Komplikatorka

Ja zamiast wosku polecam kremy do depilacji Szybko, w domowej łazience, tanio i z długotrwałym efektem.

Wy mówicie na to „lista grzechów”, ja mówię – weekend...
Dagunia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-05, 19:58   #7
kaatatoniaa
Przyczajenie

Boje się wyrwać nie przez to ze boli, nie chce żeby mi odrastały takie jak na nogach.
kaatatoniaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-05, 21:11   #8
_Ciastko_
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez kaatatoniaa Pokaż wiadomość
Boje się wyrwać nie przez to ze boli, nie chce żeby mi odrastały takie jak na nogach.
A na nogach depilujesz czy golisz maszynką ??

Szczęśliwa mężatka 29.09.2007r

Wizażystka, kosmetyczka i stylistka rzęs Xtreme Lashes -
_Ciastko_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-06, 02:09   #9
madii1984
Raczkowanie

wosk ma to do siebie, że za każdym razem jak to robisz to włoski stają się słabsze. Najlpesza opcja to naprawde kosmetyczka i wosk, mówię ci. Dosłownie 3 minuty i po sprawie na kilka ładnych tygodni!! Zrób to! Kosztuję 15zł (przynajmniej u mnie w Wawie). Samemu robić w łazience to lipa - a to coś schrzanisz, jakieś włoski pominiesz, pozatym ile jest babrania z tym. Kosmetyczka raz dwa i po sprawie!! A włoski ci nie odrosną takie jak na nogach!
Stary 2012-03-06, 02:42   #10
themaggies
Raczkowanie

tez tak uwazam raz w miesiacu wosk i gladziutko
themaggies jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-07, 22:00   #11
anius_7
Wtajemniczenie

A powiedzcie mi jak wygląda odrastanie włosków po wosku? Bo ja bym się chętnie n ataki zabieg zdecydowała, ale boję się, że bardzo będzie widać jak będą odrastać.

Edytowane przez anius_7
Czas edycji: 2012-03-11 o 22:35
anius_7 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 00:55   #12
madii1984
Raczkowanie

czemu mi sie coraz bardziej wydaje, ze ten post nie jest na serio tylko ktos robi sobie jaja? opisac odrost? odrastajace wloski sa coraz slabsze, nie sa takie jak na nogach bo ich nie bedziesz golic golarka tylko wyrywac woskiem!! dziewczyno koniec tematu!! idz do tej cholernej kosmetyczki, jak ci KAZDA tu radzi i ogarnij sie!

Edytowane przez madii1984
Czas edycji: 2012-03-08 o 00:57
Stary 2012-03-09, 20:49   #13
anius_7
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez madii1984 Pokaż wiadomość
czemu mi sie coraz bardziej wydaje, ze ten post nie jest na serio tylko ktos robi sobie jaja? opisac odrost? odrastajace wloski sa coraz slabsze, nie sa takie jak na nogach bo ich nie bedziesz golic golarka tylko wyrywac woskiem!! dziewczyno koniec tematu!! idz do tej cholernej kosmetyczki, jak ci KAZDA tu radzi i ogarnij sie!

To Ty się ogarnij. Zadałam tu pytanie po raz pierwszy, a Ty od razu na mnie naskoczyłaś. Trzeba było w ogóle nie odpisywać, a nie robić jazdę.

anius_7 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-10, 16:31   #14
madii1984
Raczkowanie

Wybacz. Ale jesli raz ci ktos odpisuje, drugi, trzeci, zeby isc do kosmetyczki, to juz powinno wystarczyc za odpowiedz. Jesli tyle osob ci radzi, ze to najlepsza, najszybsza i najskuteczniejsza opcja, to ile mozna jeszcze odpowiadac?
Stary 2012-03-11, 01:13   #15
zzzielona
Wtajemniczenie

Był tu gdzieś podobny temat i nawet się wypowiedziałam :P. Generalnie jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest wosk. Na początku chodziłam do koleżanki-kosmetyczki, która mi profesjonalnie zdzierała mojego jasnego wąsa, ale teraz kupiłam sobie w Rossmannie plastry do depilacji (tzn. mama kupiła ) i ostatnio zerwałam co nieco i jestem mega zadowolona z efektu. Najważniejsze jest, żeby dobrze przykleić i wyrywać w odpowiednim kierunku . W plastrach do depilacji twarzy i okolic bikini z Isany masz nawet instrukcję obsługi w jaki sposób przyklejać i w którą stronę wyrywać plastry.

I nie odrosną Ci takie włosy jak na nogach! Jak już to takie same jak miałaś wcześniej.

Edytowane przez zzzielona
Czas edycji: 2012-03-11 o 01:14
zzzielona jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 23:24   #16
patycek
Rozeznanie

Zastanawia mnie ten wosk i efekt po. Skoro na całej twarzy mam małe włoski i widac je pod światło to jak usunę całe owłosienie nad ustami to chyba będzie dziwnie wyglądać, poza tym jak raz woskowałam nogi to potem miałam przez kilka dni zaczerwienione i było pełno krostek, jak tak ma wyglądać moja skóra na twarzy po depilacji to chyba bym z domu nie wychodziła. Poza tym istnieje jeszcze ryzyko że jak będą odrastać to mocniejsze i ciemniejsze. Niby wosk osłabia włosy ale trzeba je wyrywac kilka dobrych lat żeby faktycznie stały się słabsze.
Nie wiem czy w ogóle tykać ten cały wąsik jest widoczny w mocnym świetle ale trzeba się dobrze przyjrzeć i dopiero widac kilka pojedynczych ciemnych włosków i co jest dziwne, tylko po jednej stronie nad ustami
patycek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-27, 23:18   #17
nanka17
Przyczajenie

hej odkopuję ten temat, bo nie chcę zakładać kolejnego a chcę zwrócić się tylko z jednym pytaniem, na które nie znalazłam odpowiedzi.
mam 16 lat, włoski są dość grube i widoczne... decyduję się na depilację u kosmetyczki, bo z moim "szczęściem" wolę nie ryzykować z domowymi sposobami. zastanawia mnie to, czy po tych zabiegach jest możliwość że warga będzie opuchnięta albo że tak się wyrażę będzie "wisieć"? nie chodzi mi czy po pierwszej depilacji, tylko np. po kilku latach/ew. miesiącach.
nanka17 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-28, 14:17   #18
Beauty Express
Przyczajenie

Nie ma takiej możliwości, żeby warga wisiała nie martw się, nawet, jeśli będziesz woskować wąsik regularnie.
Nie powinna być też opuchnięta, raczej lekko zaczerwieniona od kontaktu wosku ze skórą, w końcu to "wyrywanie". Wosk stosowany do depilacji wrażliwych miejsc jest najczęściej tak dobrany by jak najmniej drażnił i uczulał. Kosmetyczka naciągnie skórę na depilowanej okolicy, by jak najmniej bolało.
Po zabiegu, raczej od razu nie biegnij na randkę, szczególnie za pierwszym razem możesz czuć, że skóra jest lekko podrażniona. Zaczerwienienie zamaskujesz podkładem.
Głowa do góry, będziesz zadowolona.
Stary 2013-12-28, 18:47   #19
nanka17
Przyczajenie

dziękuję bardzo za odpowiedź! w dodatku pocieszającą tak więc wydam te kilka złoty na jakiś czas żeby mieć święty spokój pozdrawiam.
nanka17 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
górna warga, pomocy, problem, wąsik

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości