co to jest? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-03-04, 14:26   #1
embe87
Raczkowanie

co to jest?

Witam, zwracam się do Was z problemem który już od dłuższego czasu mnie męczy. Otóż...mam brzydką skórę, tzn na twarzy, ramionach , plecach i dekoldzie mam rozszerzone , zatkane pory.
Moja pielegnacja wyglada tak: pilinguje cale cialo dosc czesto - najczesciej cukier, kawa z zelem pod prysznic+ oliwka
myje ciało mydlem alep (jesli twarz to po tym zakwaszam mlekiem)
potem najczesciej smaruje mokre jeszcze ciało/twarz oliwka hipp, olejem z rosmanna

Nie wiem czemu moja skora tak wyglada, w zalaczniku zdjęcie dekoldu, widac ze to sa zatkane pory - jak naciskam to wychodzą "niespodzianki"
nie mam juz pomyslu jak sie tego pozbyc - moja twarz nie wyglada lepiej - czarne zaskórniki, kazdy por zatkany...koszmar
na twarz stosowalam m.in ten krem z kw glikolowym z isis pharma (zluszczal naskorek, ale twarz nie wygladala wcale lepiej), krem bambino z cynkiem, maseczke z zelatyny, przemywanie mlekiem...odstawilam juz dawno wszelkie kosmetyki wysuszajace, staram sie stosowac naturalne i co? nie ma poprawy. Dodam ze moja skora twarzy moze byc zatkana z racji tego ze codziennie stosuje podklad, ale niestety w tym przypadku nie moge sie bez niego obyc,stosowalam tez olejowanie do zmywania makijazu i tez nic. Moja skora wyglada bardzo nieestetycznie, zastanawiac sie czy to nie problem hormonów, zlej diety - uczty z chipsami, pomozcie

Edytowane przez embe87
Czas edycji: 2012-03-04 o 14:30
embe87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 14:36   #2
embe87
Raczkowanie

Dot.: co to jest?

a tu zdj
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg bez☠tytułu.jpg (7,8 KB, 93 załadowań)
Stary 2012-03-04, 15:33   #3
prettysimple
Zadomowienie

Może by tak dermatolog coś doradził...
Może Twoja skóra nie toleruje tak ostrych peelingów? Albo mydła Alep? Albo oliwki ?
Stary 2012-03-04, 16:06   #4
embe87
Raczkowanie

Bylam u dermatologa to przepisal mi jakas masc ktora mialam aplikowac na syfki - ale ja mam to swinstwo na calym ciele!Zastanawiam sie czy nie pojsc na badanie hormonów - tylko jakich?
Stary 2012-03-04, 17:10   #5
angiee0902
Raczkowanie

Wiesz, co do dermatologa - wydaje mi się, że specjalną kompetencją, przynajmniej w tej sprawie, się nie wykazał. Moze idź do innego i prywatnie, Niestety tak jest, że jeśli dasz kasę, jakoś bardziej się przykładają

Dziwię sie, że mimo takiej pielęgnacji wystepuje u Ciebie taki problem. Wg mnie nie powinnaś rezygnować z peelingów. Bardziej byłabym podejrzliwa wobec oliwki...

Może jakis zabieg kosmetyczny?
angiee0902 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-05, 20:00   #6
atya
Raczkowanie

embe 87 a ja na twoim miejscu poszłabym do endokrynologa a nawet do alergologa. Nie musisz zastanawiać się jakie hormony masz zbadać, lekarz sam ci da skierowanie, w końcu to on od tego jest, żeby stwierdzic jakie badania są ci potrzebne.Ginekolog też jest ok, są leki hormonalne( antykoncepcyjne), które poprawiają stan skóry a to dzięki zawartym w nich hormonom. Ale to może ocenić tylko lekarz.A z pillingiem radziłabym ostrożnie. Może zaognić stan skóry albo roznieść zmiany.Poczytaj sobie też o preparatach komedogennych i niekomedogennych. Może zbytnią pielegnacją sama szkodzisz skórze?
atya jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości