Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2 - Strona 104 - Forum Wizaz.pl

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2015-09-15, 06:59   #3091
little_Bella
Przyczajenie

Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

Ja mam porównanie light sheera do IPL (niestety) i light sheer, jako, że jest laserem boli zdecydowanie bardziej. Nie wspomnę już o tym, że w porównaniu do IPL, light sheer działa. Właśnie skończyłam 5 serię na pachy i 4 na bikini i jestem bardzo zadowolona, 99% włosów zniknęło
little_Bella jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-15, 11:37   #3092
april_20
Rozeznanie

Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

Cytat:
Napisane przez little_Bella Pokaż wiadomość
Ja mam porównanie light sheera do IPL (niestety) i light sheer, jako, że jest laserem boli zdecydowanie bardziej. Nie wspomnę już o tym, że w porównaniu do IPL, light sheer działa. Właśnie skończyłam 5 serię na pachy i 4 na bikini i jestem bardzo zadowolona, 99% włosów zniknęło
W jakim mieście robiłaś? Ile strzałów jest na jedną pachę?
Stary 2015-09-15, 13:44   #3093
Jasevrati
Raczkowanie

Mam pytanie odnośnie depilacji laserowej. Rok temu miałam 3 zabiegi na brodę, gdzie rosły mi wredne czarne sztywne włoski. Nie było ich dużo, ale powodowały podrażnienia i stany zapalne, więc postanowiłam się ich pozbyć. Skorzystałam z promocji w swoim mieście, ale wszystko i tak kosztowało ponad 700 złotych, więc nie mało. Po tych 3 zabiegach (robionych w odstępach około 6 tygodniowych) problem właściwie zniknął, włoski przestały rosnąć. Po jakichś 4 miesiącach od ostatniego zabiegu pojawiły się z powrotem, ale słabe, jasne i nie stanowiły właściwie problemu, raz na jakiś czas przejeżdżałam po nich maszynką, co i tak było komfortowe w porównaniu do sytuacji sprzed zabiegów, kiedy musiałam je wyrywać co rano albo golić 2 razy dziennie i borykać się ze stanami zapalnymi skóry w tych miejscach. Teraz mija rok od pierwszego zabiegu, a ja zauważyłam ze zgrozą, że włosy są coraz sztywniejsze, powróciły w pełnej okazałości w tych samych miejscach, z których zostały usunięte i z powrotem zaczynają mi się robić podrażnienia. Przy okazji brody, pani w salonie usuwała mi też pojedyncze włoski w innych miejscach - np na szyi i one wszystkie się pojawiły z powrotem.
Czy to jest kwestia niewystarczającej ilości zabiegów, czy ich jakości? Nie wiem, czy powinnam próbować jeszcze raz, czy skorzystać z usług innego salonu, czy w ogóle sobie odpuścić, bo to nie dla mnie? Wydatek był spory, ale zdecydowałam się na te zabiegi, bo miały załatwić mój problem raz na zawsze, a okazało się, że starczyły zaledwie na rok i to nie do końca, bo bez maszynki w tym czasie się nie obeszło.
Bardzo długo przed zabiegami nie wyrywałam tych włosków, przez półtora roku co najmniej goliłam je maszynką, tak samo robię teraz, żadnego wyrywania. Mam bardzo bladą skórę, włoski są ciemne.
Jasevrati jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-15, 15:23   #3094
april_20
Rozeznanie

A na jakim laserze byłaś?
Stary 2015-09-15, 15:25   #3095
GlamKitty
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Jasevrati Pokaż wiadomość
Mam pytanie odnośnie depilacji laserowej. Rok temu miałam 3 zabiegi na brodę, gdzie rosły mi wredne czarne sztywne włoski. Nie było ich dużo, ale powodowały podrażnienia i stany zapalne, więc postanowiłam się ich pozbyć. Skorzystałam z promocji w swoim mieście, ale wszystko i tak kosztowało ponad 700 złotych, więc nie mało. Po tych 3 zabiegach (robionych w odstępach około 6 tygodniowych) problem właściwie zniknął, włoski przestały rosnąć. Po jakichś 4 miesiącach od ostatniego zabiegu pojawiły się z powrotem, ale słabe, jasne i nie stanowiły właściwie problemu, raz na jakiś czas przejeżdżałam po nich maszynką, co i tak było komfortowe w porównaniu do sytuacji sprzed zabiegów, kiedy musiałam je wyrywać co rano albo golić 2 razy dziennie i borykać się ze stanami zapalnymi skóry w tych miejscach. Teraz mija rok od pierwszego zabiegu, a ja zauważyłam ze zgrozą, że włosy są coraz sztywniejsze, powróciły w pełnej okazałości w tych samych miejscach, z których zostały usunięte i z powrotem zaczynają mi się robić podrażnienia. Przy okazji brody, pani w salonie usuwała mi też pojedyncze włoski w innych miejscach - np na szyi i one wszystkie się pojawiły z powrotem.
Czy to jest kwestia niewystarczającej ilości zabiegów, czy ich jakości? Nie wiem, czy powinnam próbować jeszcze raz, czy skorzystać z usług innego salonu, czy w ogóle sobie odpuścić, bo to nie dla mnie? Wydatek był spory, ale zdecydowałam się na te zabiegi, bo miały załatwić mój problem raz na zawsze, a okazało się, że starczyły zaledwie na rok i to nie do końca, bo bez maszynki w tym czasie się nie obeszło.
Bardzo długo przed zabiegami nie wyrywałam tych włosków, przez półtora roku co najmniej goliłam je maszynką, tak samo robię teraz, żadnego wyrywania. Mam bardzo bladą skórę, włoski są ciemne.
Nie chce sie wymadrzac ale moim zdaniem przyczyna jest golenie wloskow maszynka i hormony.
GlamKitty jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-15, 18:38   #3096
Jasevrati
Raczkowanie

Byłam na Light Sheer Duet.
Golenie włosów maszynką jest przeciwwskazaniem? Przecież podczas przygotowań do zabiegu kosmetyczka poucza, że na kilka miesięcy przed zabiegiem nie należy wyrywać włosków tylko właśnie golić maszynką
Stary 2015-09-15, 19:43   #3097
Glam93
Raczkowanie

Cytat:
Byłam na Light Sheer Duet.
Golenie włosów maszynką jest przeciwwskazaniem? Przecież podczas przygotowań do zabiegu kosmetyczka poucza, że na kilka miesięcy przed zabiegiem nie należy wyrywać włosków tylko właśnie golić maszynką
Golić maszynką między zabiegami, właśnie po to by je wzmocnić, żeby laser lepiej zadziałał :P
Glam93 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-15, 19:58   #3098
Jasevrati
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Glam93 Pokaż wiadomość
Golić maszynką między zabiegami, właśnie po to by je wzmocnić, żeby laser lepiej zadziałał :P
To nie na to samo wychodzi? ;|
Stary 2015-09-16, 07:12   #3099
little_Bella
Przyczajenie

Miałam 4 zabiegi na bikini w Rybniku i 4 zabiegi na pachy (3 w Gliwicach, czwarty w Rybniku). Pierwsze 3 zabiegi było zwykłym LS, czyli dość sporo tych strzałów było, mając na uwadze również fakt, że włosków było dużo. A ostatni raz miałam robione LSD, więc to poszło szybciej, kilka strzałów dużą głowicą, a potem dobitki małą (może kilkanaście).
little_Bella jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-16, 09:59   #3100
Glam93
Raczkowanie

Golić sie nalezy przed zabiegami, a nie po skonczonej serii, chyba że planujesz kolejne zabiegi. Logiczne
Stary 2015-09-16, 10:26   #3101
GlamKitty
Zakorzenienie

Cytat:
Golić sie nalezy przed zabiegami, a nie po skonczonej serii, chyba że planujesz kolejne zabiegi. Logiczne
Otoz to
Stary 2015-09-16, 12:51   #3102
Jasevrati
Raczkowanie

Po skończonej serii można się nie golić jeśli nie odrastają. Jeśli zaczęły odrastać, to co? Miałam chodzić z brodą? Goliłam, bo rosły
Stary 2015-09-16, 15:54   #3103
keffirek
Przyczajenie

Cytat:
Po skończonej serii można się nie golić jeśli nie odrastają. Jeśli zaczęły odrastać, to co? Miałam chodzić z brodą? Goliłam, bo rosły
Moim zdaniem 3 zabiegi to za mało żeby usunąc wszystkie włoski na stałe. A maszynka rzeczywiscie wzmacnia odrastające włoski
keffirek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-17, 08:58   #3104
poziomka_321
Raczkowanie

GG do poziomka_321

Golenie do depilacji laserowej nie jest po to żeby włosy wzmocnić, tylko żeby ich nie usuwać z cebulką (np. pęsetą czy woskiem).
Ja na własnej skórze się przekonałam że od golenia wcale włosy się nie wzmocniły- właśnie na brodzie. Zawsze usuwałam pęsetą włoski tam, ale przed zabiegami laserem wiadomo- trzeba było się przerzucić na golenie. Niestety u mnie zabiegi w ogóle nie przyniosły efektu(teraz już wiem że laser był kiepski, znowu będę robić ale w innym gabinecie). Tak więc po 7 miesiącach tylko i wyłącznie golenia włosów na brodzie kiedyś za jednym zamachem usunęłam je pęsetą. Kiedy je goliłam to niestety obszar był dość duży codziennie- bo wiadomo, codziennie odrastały. Natomiast po powrocie do pęsety okazało się, że teraz znowu te faktycznie czarne rosną tylko w tych miejscach gdzie zawsze były, a reszta meszku (który przy golenia wiadomo- też usuwałam)- nadal jest meszkiem. Więc to, który włos jest czarny nie zależy od tego że go goliłam tylko od jego 'wredoty' że tak to określę.

Natomiast uważam, że źle zrobiłaś goląc te włoski, jeśli wcześniej zauważyłaś, że laser przyniósł efekty, bo wiadomo że nowo golone rosną sztywne, a dłuższe jasne włoski można było jakoś znieść.
Stary 2015-09-17, 10:03   #3105
Jasevrati
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez poziomka_321 Pokaż wiadomość
Golenie do depilacji laserowej nie jest po to żeby włosy wzmocnić, tylko żeby ich nie usuwać z cebulką (np. pęsetą czy woskiem).
Ja na własnej skórze się przekonałam że od golenia wcale włosy się nie wzmocniły- właśnie na brodzie. Zawsze usuwałam pęsetą włoski tam, ale przed zabiegami laserem wiadomo- trzeba było się przerzucić na golenie. Niestety u mnie zabiegi w ogóle nie przyniosły efektu(teraz już wiem że laser był kiepski, znowu będę robić ale w innym gabinecie). Tak więc po 7 miesiącach tylko i wyłącznie golenia włosów na brodzie kiedyś za jednym zamachem usunęłam je pęsetą. Kiedy je goliłam to niestety obszar był dość duży codziennie- bo wiadomo, codziennie odrastały. Natomiast po powrocie do pęsety okazało się, że teraz znowu te faktycznie czarne rosną tylko w tych miejscach gdzie zawsze były, a reszta meszku (który przy golenia wiadomo- też usuwałam)- nadal jest meszkiem. Więc to, który włos jest czarny nie zależy od tego że go goliłam tylko od jego 'wredoty' że tak to określę.

Natomiast uważam, że źle zrobiłaś goląc te włoski, jeśli wcześniej zauważyłaś, że laser przyniósł efekty, bo wiadomo że nowo golone rosną sztywne, a dłuższe jasne włoski można było jakoś znieść.

Ja wszystko rozumiem, ale w ogóle nie o to mi chodzi. Goliłam włoski, bo rosły, nie chciałam ich wyrywać, bo zauważyłam, że rosną, więc nastawiłam się na to, ze będę musiała pewnie powtórzyć laser. Ja się Was pytam dlaczego one rosły, golenie to skutek a nie przyczyna
Na początku wystarczało mi przejechanie po nich maszynką raz na 2 czy 3 tygodnie, z czasem zrobiły się na tyle dokuczliwe, że muszę znowu golić je codziennie. Problem nasilił się akurat latem, wiec nie mogłam pójść i ich wystrzelać. Zastanawiam się nad tym dopiero teraz i pytam Was, czy to ma jakiś sens, bo koszt jest duży i skoro po 3 razach odrosły, to po kolejnych tez mogą.

Jeśli rzeczywiście 3 zabiegi to za mało, to powinnam była od razu pójść na kolejne, ale wtedy nie było z czym, bo długo nie odrastały, a jak zaczęły to zrobiło się słonecznie. Czy teraz po roku od pierwszego zabiegu jest sens kontynuować? I na ile zabiegów tym razem powinnam się nastawiać?
Stary 2015-09-17, 10:10   #3106
GlamKitty
Zakorzenienie

Piszesz ze golilas raz na 2 czy 3 tygodnie a pozniej musialas coraz czesciej. Wlacz myslenie, wszystkie Ci piszemy, ze to wlasnie golenie moglo nakrecic ten efekt. Moze nie jest to bezposrednia przyczyna ale na pewno w jakims stopniu spowodowalo to wzmocnienie wlosow
Stary 2015-09-17, 11:34   #3107
Glam93
Raczkowanie

Dokładnie, czego tu nie rozumieć? Napisałaś, że po 3 zabiegach odrastały słabsze, więc efekt był, a że zaczęłaś je golić, to teraz masz.. trzeba było albo depilować, albo udać się na kolejny zabieg. 3 zabiegi to za mało, by na stałe wszystko usunąć.
Stary 2015-09-17, 11:34   #3108
201604301943
Konto usunięte

Golenie nie wzmacnia włosów, to nie żywopłot...
Jasevrati - pomyślałabym o sprawdzeniu hormonów.
201604301943 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-17, 11:49   #3109
Glam93
Raczkowanie

Włosy po goleniu może nie są mocniejsze, ale twardsze, sztywniejsze, więc robią takie wrażenie.
Stary 2015-09-17, 14:32   #3110
evicca1
Raczkowanie

Cytat:
Dziewczyny mam pytanie, czy przy depilacji łydek miałyście kolana gratis, czy to dodatkowo płatne? Idę w następnym tygodniu na łydki i tak się zastanawiam jak to jest z kolanami, czy wliczane są do łydek czy do ud, czy w ogóle osobno.
często są w gratisie zarówno do łydek jak i do ud, ale lepiej się dopytać
evicca1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-17, 19:47   #3111
Glam93
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez evicca1 Pokaż wiadomość
często są w gratisie zarówno do łydek jak i do ud, ale lepiej się dopytać
Wczoraj miałam zabieg, pani zrobiła mi gratis kolana i stopy
Stary 2015-09-17, 23:00   #3112
Jasevrati
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez GlamKitty Pokaż wiadomość
Piszesz ze golilas raz na 2 czy 3 tygodnie a pozniej musialas coraz czesciej. Wlacz myslenie, wszystkie Ci piszemy, ze to wlasnie golenie moglo nakrecic ten efekt. Moze nie jest to bezposrednia przyczyna ale na pewno w jakims stopniu spowodowalo to wzmocnienie wlosow
GlamKitty, trzymajmy jakiś poziom, tekstów w stylu "włącz myślenie" sobie nie życzę. Jeśli nie rozumiesz tego, co piszę, to mi nie odpisuj. Nie wiem jak prościej ująć sedno sprawy: chciałam wiedzieć co spowodowało, że włoski się znowu pojawiły, a nie dlaczego muszę je golić coraz częściej. Dziękuję za rzeczowe odpowiedzi dziewczyn, które zasugerowały problem z hormonami lub za małą ilość zabiegów. Jakie hormony należy sprawdzić?
Stary 2015-09-18, 10:17   #3113
GlamKitty
Zakorzenienie

No wlasnie, trzymajmy poziom logicznego myslenia.

---------- Dopisano o 10:17 ---------- Poprzedni post napisano o 10:16 ----------

Btw to ja pisalam o hormonach.
Stary 2015-09-18, 10:52   #3114
pani_smith
Wtajemniczenie

Cytat:
Dziękuję za rzeczowe odpowiedzi dziewczyn, które zasugerowały problem z hormonami lub za małą ilość zabiegów. Jakie hormony należy sprawdzić?
babskie
najlepiej pogadaj ze swoim ginekologiem lub endokrynologiem, a wskaże które dokładnie powinnaś zbadać, a potem powie ci czy coś jest na rzeczy, czy wszystko w normie.
pojedyncze ciemne włoski w linii rzuchwy (mocniejsze i różniące się barwą niż prawie niewidoczny meszek normalnie występujący na skórze) towarzyszą pco i innym współczesnym babskim zaburzeniom hormonalnym, których często nie jesteśmy świadomi, bo nie zawsze muszą dokuczać. czasami wystarcza np. zmiana antykoncpecji.

wróciłam
pani_smith jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-18, 15:19   #3115
siarka40
Szef ds. Wymianek

Cytat:
Napisane przez keffirek Pokaż wiadomość
A maszynka rzeczywiscie wzmacnia odrastające włoski
Podobno to nieprawda^^.

Tak w ogóle witam po długiej przerwie .
Zdałam sobie sprawę, że jestem prawdziwą weteranką laserową, zabiegi na pierwszą część ciała miałam 10 lat temu o_O.

Testery NIE SĄ silniejsze niż nietestery!

W SP, Rossmannie, Naturze i inszych takich sprzedawane są ORYGINAŁY!

Sprawdź tutaj czy nosisz dobrze dobrany stanik!!
mikroREKLAMA
Szukamy lekkiego wózka inwalidzkiego dla pani Edwardy - informacje w linku - zajrzyj proszę!

Ta reklama pokazywana jest pod 16 244 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
siarka40 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-18, 16:17   #3116
Andziusiaech
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Podobno to nieprawda^^.

Tak w ogóle witam po długiej przerwie .
Zdałam sobie sprawę, że jestem prawdziwą weteranką laserową, zabiegi na pierwszą część ciała miałam 10 lat temu o_O.
I jakie wrażenia, po jakim czasie odrastaja na nowo te kłaczki?

Chcialam sie zapytac Was czy salon we Wroclawiu Laser DeLux to dobry wybor?

Widzialam na grouponie okazje 3 zabiegi na lydki za 420 zł, to wychodzi 140 zł za zabieg w Diamond Beauty Spa a nie 199zl jak W Laser DeLux

Co sadzicie? Poradzcie mi cos, nie chce przeplacac kasy,a chce tez zeby bylo zrobione to profesjonalnie..
Andziusiaech jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-19, 11:30   #3117
Jasevrati
Raczkowanie

[QUOTE=GlamKitty;52809839]No wlasnie, trzymajmy poziom logicznego myslenia.[COLOR="Silver"]

Jak chcesz kogoś uczyć logicznego myślenia to zacznijmy od ustalenia co jest przyczyną a co skutkiem. Jak włosy nie rosną to się ich nie goli, a ja pytałam dlaczego odrosły, bo przez kilka miesięcy po ostatnim zabiegu nie było ich wcale, a potem nagle zaczęły wyskakiwać jeden po drugim. Na brodzie, gdzie włoski goliłam maszynką są w tej chwili tak samo mocne jak na szyi, gdzie ich nie goliłam wcale. Do tego, goląc je przez ponad rok przed pierwszym zabiegiem zauważyłam, że są słabsze i powodują mniej zapaleń niż wtedy, kiedy je wyrywałam, więc teoria o wzmacnianiu maszynką upadła, przynajmniej u mnie. Dlatego nie będę ich wyrywać niezależnie od tego, czy pójdę jeszcze na laser, czy nie.

---------- Dopisano o 10:30 ---------- Poprzedni post napisano o 10:27 ----------

Cytat:
Napisane przez pani_smith Pokaż wiadomość
babskie
najlepiej pogadaj ze swoim ginekologiem lub endokrynologiem, a wskaże które dokładnie powinnaś zbadać, a potem powie ci czy coś jest na rzeczy, czy wszystko w normie.
pojedyncze ciemne włoski w linii rzuchwy (mocniejsze i różniące się barwą niż prawie niewidoczny meszek normalnie występujący na skórze) towarzyszą pco i innym współczesnym babskim zaburzeniom hormonalnym, których często nie jesteśmy świadomi, bo nie zawsze muszą dokuczać. czasami wystarcza np. zmiana antykoncpecji.
Dzięki za odpowiedź
Nie biorę żadnej antykoncepcji, bardzo źle ją tolerowałam w młodości. Mama ma problemy z tarczycą, może i ja powinnam sprawdzić.
Stary 2015-09-19, 14:07   #3118
siarka40
Szef ds. Wymianek

Cytat:
Napisane przez Andziusiaech Pokaż wiadomość
I jakie wrażenia, po jakim czasie odrastaja na nowo te kłaczki?
A to one mają odrosnąć?
Póki co, nie odrosły. Kilka na krzyż na łydkach mi zostało, może przy okazji dokańczania zabiegów na innej części ciała, wezmę się i za nie.

I wrażenia w związku z tym super. Wprawdzie w porównaniu z obecnymi cenami, zapłaciłam bardzo dużo (ale to był czas przed grouponem i innymi takimi), no i bolało skandalicznie, ale warto było .

Cytat:
Jak chcesz kogoś uczyć logicznego myślenia to zacznijmy od ustalenia co jest przyczyną a co skutkiem. Jak włosy nie rosną to się ich nie goli, a ja pytałam dlaczego odrosły, bo przez kilka miesięcy po ostatnim zabiegu nie było ich wcale, a potem nagle zaczęły wyskakiwać jeden po drugim. Na brodzie, gdzie włoski goliłam maszynką są w tej chwili tak samo mocne jak na szyi, gdzie ich nie goliłam wcale. Do tego, goląc je przez ponad rok przed pierwszym zabiegiem zauważyłam, że są słabsze i powodują mniej zapaleń niż wtedy, kiedy je wyrywałam, więc teoria o wzmacnianiu maszynką upadła, przynajmniej u mnie. Dlatego nie będę ich wyrywać niezależnie od tego, czy pójdę jeszcze na laser, czy nie.
Zgadzam się z Tobą. Gdyby włosy nie odrosły (z niewiadomych, póki co, powodów), to przecież byś ich nie goliła, logiczne. Przy czym jestem w zasadzie pewna, że golenie nie ma nic wspólnego z wypadaniem bądź nie włosów.

Testery NIE SĄ silniejsze niż nietestery!

W SP, Rossmannie, Naturze i inszych takich sprzedawane są ORYGINAŁY!

Sprawdź tutaj czy nosisz dobrze dobrany stanik!!
mikroREKLAMA
Szukamy lekkiego wózka inwalidzkiego dla pani Edwardy - informacje w linku - zajrzyj proszę!

Ta reklama pokazywana jest pod 16 244 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
siarka40 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-19, 18:30   #3119
laveau
Przyczajenie

@Jasevrati

Łącze się w bólu kochana, chociaż myślę, że więcej niż parę włosków na brodzie wskazuje na poważniejszy problem hormonalny. W końcu teoretycznie kobietom broda nie powinna rosnąć.

Jedyną różnicą między pęsetą a żytelką jest to, że depilując usuwasz z cebulką i włoskowi dłużej zajmuje odrośnięcie. Przez chwilę eksperymentowałam z goleniem rąk - może się wydawać, że włosy odrastają mocniejsze/ciemniejsze, a to dlatego, że są ''świeże'', jeszcze nie tknięte słońcem, wodą etc. Gdy przestałam golić po pewnym czasie zmiękły i rozjaśniały, są takie, jak były.

Mi panna laserująca powiedziała, że po kilku latach coś na pewno odrośnie, ale jeżeli włosy wrócą z pełną siłą, to problem hormonów, ponoć może się takie coś zdarzyć na przykład w ciąży.

Edytowane przez laveau
Czas edycji: 2015-09-19 o 18:33
laveau jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-20, 11:27   #3120
Jasevrati
Raczkowanie

@siarka40, @laveau, dzięki za odpowiedź.
Zastanawia mnie jedna rzecz. Te włoski odrosły dokładnie w tych samych miejscach, w których były poprzednio, przed laserem. Na chłopski rozum, laser niszcząc mieszki włosowe raz na zawsze, nie dopuszcza do odrastania włosków. Wydaje mi się, że niezależnie od stanu hormonów, taki mieszek zostaje zniszczony i jest fizycznie niemożliwe, żeby znowu wyprodukował włos. Czy nie jest tak, że przy problemach hormonalnych włosków po prostu przybywa, rośnie ich więcej w różnych miejscach? A u mnie odrosły tylko te, które już były, dokładnie w tych samych miejscach i które zostały zniszczone. Czy to nie wskazuje jednak na źle wykonany zabieg, albo niewystarczającą ich ilość?
Chociaż już sam fakt pojawienia się włosów w nietypowych miejscach wskazuje na jakiś problem, sama nie wiem.
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (1 użytkowników i 1 gości)
merlinek007
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości