Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2 - Strona 117 - Forum Wizaz.pl

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2016-03-01, 09:41   #3481
Andziusiaech
Zakorzenienie

Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

Ciekawe jest to co napisałyście o tej mocy. że ta mała końcówka ,ma większą.

Niby jak pytałam to babka z salonu powiedziała, że taka sama moc jest i dużej i małej.
Stary 2016-03-01, 13:59   #3482
Baas
Zadomowienie

Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

Też się zapytam jak pójdę następnym razem o moc, czy czymś się różni.

Wzrost: 170 cm
Waga: 29.11.2016r. 63 kg
Waga: 29.01.2016r. 57 kg
Waga: 05.06.2016r. 55 kg

Cel: Waga: 53 kg
Baas jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-01, 18:19   #3483
maloni
Raczkowanie

Tak z ciekawości. Czy u którejś Was,która ma wykonywane zabiegi dużą głowicą stosowane były podwójne lub potrójne impulsy?
maloni jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-03, 10:26   #3484
Andziusiaech
Zakorzenienie

Ja nie mam pojęcia co ja tam miałam robione.. Nigdy nie zapytałam o takie coś
Stary 2016-03-03, 11:11   #3485
scrabble1
Zakorzenienie

To znaczy, że naświetla się dany obszar kilkukrotnie? Pierwsze słyszę. Na małej głowicy zawsze mówili, że nie można dwa razy zadziałać, bo można spowodować poparzenie skóry. Nie jestem w temacie.

Konkursomaniactwo '15
"Upadłaś? Wstań, popraw koronę i zasuwaj dalej! "
scrabble1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-03, 14:11   #3486
maloni
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez scrabble1 Pokaż wiadomość
To znaczy, że naświetla się dany obszar kilkukrotnie?
Generalnie tak, to to oznacza, przy czym wielokrotne impulsy są generowane automatycznie, nie ręcznie (pierwsza kolumna ustawień na wyświetlaczu). Chyba wtedy należy zmniejszyć poziom fluencji. Przewinął się ten temat w kilku badaniach, które przeglądałam, ale nie zwracałam na niego uwagi, bo mała głowica nie ma takiej funkcji. Ale byłam ciekawa czy w praktyce ktokolwiek z tego korzysta, bo na forum chyba tylko raz się z tym spotkałam (Chyży?).

Edytowane przez maloni
Czas edycji: 2016-03-04 o 00:07
Stary 2016-03-04, 09:15   #3487
tynamar
Przyczajenie

Hej Kochane, mam do was pytanie. Planuję zrobić laserem łydki, bo nie chcę się przez lato męczyć z goleniem, a kusi mnie spróbowanie, tyle dziewczyn poleca. Gdzie jest dobra depilacja laserowa Toruń i okolice)? Dziękuję
tynamar jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-04, 12:34   #3488
paulinkka
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez tynamar Pokaż wiadomość
Hej Kochane, mam do was pytanie. Planuję zrobić laserem łydki, bo nie chcę się przez lato męczyć z goleniem, a kusi mnie spróbowanie, tyle dziewczyn poleca. Gdzie jest dobra depilacja laserowa Toruń i okolice)? Dziękuję
Wg mnie troche za pozno na robienie łydek. Zostały 3 miesiace do lata, zdazysz zrobic dwa zabiegi, a nie mozna sie opalac w trakcie laserowania.

Ja mam pytanie, po jakim czasie od zabiegu zaczęły wam wypadac włosy? I ile to wypadanie trwalo?
paulinkka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-04, 14:23   #3489
scrabble1
Zakorzenienie

Mi się podoba pomysł z zabiegiem przed latem, tym bardziej przed sezonem urlopowym (jeżeli oczywiście skóra jest blada). Chodzi mi o to, że mamy zagwarantowany przynajmniej miesiąc idealnie gładkiej skóry ale mówię o jednorazowej akcji, żeby się wszystkiego pozbyć przed latem to na pewno nie zdąży.

paulinkka po kilku dniach zaczynają wypadać, ogólnie po 14 dniach skóra jest już całkiem goła. Niektórzy piszą, że do 3 tygodni ale u mnie jak po tych 14 coś zostanie to wiem, że ten konkretny został pominięty. Ja bym powiedziała 14, 16 maksymalnie.

W poniedziałek idę na bikini i nie wiem co z tym zrobić. Wokół paska, który tradycyjnie zostawiam, doliczyłam się kilkunastu włosków. Więcej jest na wargach, bo tylko 2 razy robiłam bikini głębokie. Dobrze i źle. Jak mam teraz dać 300 zł za 15 włosków i dwa dwu centymetrowe paseczki po bokach to pluję sobie w brodę że byłam taka głupia Nie wiem, muszę się jakoś dogadać w salonie, bo jeśli będę musiała przyjść jeszcze raz to nie mam zamiaru tyle płacić za 3 minuty roboty.
A na marginesie, na to wyszło, że załatwiłam bikini w 4 podejściach. Te kilkanaście włosków mogłabym zrobić jako poprawki. Tylko nie wiem czy mój salon ma to w ofercie, płatność za określoną ilość strzałów. A może dogadam się na Desire?

No i przy okazji co do Desire. Pod 1 pachą zostało mi z 5 włosków, druga goła czyli babka nie była dokładna ale laser sam w sobie godny uwagi. Zobaczę co będzie z odrastaniem.

Konkursomaniactwo '15

Edytowane przez scrabble1
Czas edycji: 2016-03-04 o 14:32
Stary 2016-03-04, 15:04   #3490
paulinkka
Wtajemniczenie

Cytat:
Mi się podoba pomysł z zabiegiem przed latem, tym bardziej przed sezonem urlopowym (jeżeli oczywiście skóra jest blada). Chodzi mi o to, że mamy zagwarantowany przynajmniej miesiąc idealnie gładkiej skóry ale mówię o jednorazowej akcji, żeby się wszystkiego pozbyć przed latem to na pewno nie zdąży.

paulinkka po kilku dniach zaczynają wypadać, ogólnie po 14 dniach skóra jest już całkiem goła. Niektórzy piszą, że do 3 tygodni ale u mnie jak po tych 14 coś zostanie to wiem, że ten konkretny został pominięty. Ja bym powiedziała 14, 16 maksymalnie.

W poniedziałek idę na bikini i nie wiem co z tym zrobić. Wokół paska, który tradycyjnie zostawiam, doliczyłam się kilkunastu włosków. Więcej jest na wargach, bo tylko 2 razy robiłam bikini głębokie. Dobrze i źle. Jak mam teraz dać 300 zł za 15 włosków i dwa dwu centymetrowe paseczki po bokach to pluję sobie w brodę że byłam taka głupia Nie wiem, muszę się jakoś dogadać w salonie, bo jeśli będę musiała przyjść jeszcze raz to nie mam zamiaru tyle płacić za 3 minuty roboty.
A na marginesie, na to wyszło, że załatwiłam bikini w 4 podejściach. Te kilkanaście włosków mogłabym zrobić jako poprawki. Tylko nie wiem czy mój salon ma to w ofercie, płatność za określoną ilość strzałów. A może dogadam się na Desire?

No i przy okazji co do Desire. Pod 1 pachą zostało mi z 5 włosków, druga goła czyli babka nie była dokładna ale laser sam w sobie godny uwagi. Zobaczę co będzie z odrastaniem.
No to u mnie mija dzisiaj 8 dni i wypadlo raptem kilka włosów. (duza glowica) I to glownie wyszly z tego miejsca, w ktorym mialam probe na najwiekszej mocy 12J. Reszta sie trzyma..
Stary 2016-03-04, 15:41   #3491
lukrecja222
Zakorzenienie

chcę wrócić jeszcze do maści znieczulającej na bikini. Jak będe robić bikini drugi raz to tylko z jakimś znieczuleniem, bo nie mogę znieść tego bólu. Stosujecie/stosowałyście? Rzeczywiście nie boli?
lukrecja222 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-04, 18:44   #3492
scrabble1
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez paulinkka Pokaż wiadomość
No to u mnie mija dzisiaj 8 dni i wypadlo raptem kilka włosów. (duza glowica) I to glownie wyszly z tego miejsca, w ktorym mialam probe na najwiekszej mocy 12J. Reszta sie trzyma..
Na razie się tym nie przejmuj, one powoli się wydostają, jakby rosły ale wydaje mi się, że po prostu wychodzą. Poza tym nie wiem, może na dużej głowicy ten proces trwa chwilę dłużej? Czekaj spokojnie do 2 tygodni tylko niech Cię łapki nie świerzbią żeby je wyciągać
mnie czasem korci i je łapię pęsetą ale przynajmniej w granicy 2 tygodni. Czuć że nie ma wtedy żadnego oporu a po prostu potrzebowały czasu.

---------- Dopisano o 18:44 ---------- Poprzedni post napisano o 18:40 ----------

Cytat:
Napisane przez lukrecja222 Pokaż wiadomość
chcę wrócić jeszcze do maści znieczulającej na bikini. Jak będe robić bikini drugi raz to tylko z jakimś znieczuleniem, bo nie mogę znieść tego bólu. Stosujecie/stosowałyście? Rzeczywiście nie boli?
Na bikini i pachy zawsze mam emlę ale teraz nie nałożę. Szkoda mi jej, bo robię zabiegi Dermapenem a tam bez znieczulenia ani rusz. Zobaczę jaka będzie różnica to w poniedziałek dam Ci znać
Wiem, że pomaga ale chłodzenie lodem jest jeszcze bardziej skuteczne, przynajmniej dla mnie. W najbardziej wrażliwych miejscach prawie bezbolesne a głębokie bikini na samej Emli bolało i tak.

Konkursomaniactwo '15
Stary 2016-03-04, 19:35   #3493
paulinkka
Wtajemniczenie

Przy dużej głowicy podobno nie mozna uzywac emli. Przynajmniej tak mi powiedziano w salonie.
Stary 2016-03-04, 20:18   #3494
maloni
Raczkowanie

A powiedziano dlaczego? Wiem, że nie można używać żelu USG, bo głowica ma się zassać ( przy małej głowicy producent dopuszcza taką opcję). Ale nie przychodzi mi do głowy powód, dla którego nie wolno byłoby używać Emli.
Stary 2016-03-04, 20:20   #3495
201604301943
Konto usunięte

Cytat:
Przy dużej głowicy podobno nie mozna uzywac emli. Przynajmniej tak mi powiedziano w salonie.
Już temat tu był wałkowany. W salonach odradzają niby, ale nikt nie podaje powodów, dla których Emla miałaby być przeciwwskazana.
201604301943 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-04, 21:54   #3496
Baas
Zadomowienie

Ja zaczęłam ŁYDKI robić rok temu w STYCZNIU i robiłam cały rok, nie robiłam żadnych przerw. Okres wakacyjny też robiłam. Po prostu całkowicie odstawiłam opalanie.
Powiedziałam sobie, ze jak już się zdecydowałam, to skończę całość i jeden sezon odpuszczę.
Na moje nieszczęście były rekordy temperatur, ale się nie opalałam.

---------- Dopisano o 21:54 ---------- Poprzedni post napisano o 21:50 ----------

Cytat:
Napisane przez lukrecja222 Pokaż wiadomość
Ja robiłam raz bikini i musiałyćmy robić krótkie przerwy na mrożenie lodem. Moja babeczka powiedziała, żeby tego nie stosować, bo będą gorsze efekty. :P
Idę 10 marca na 2 zabieg i się boję bólu, ale dam rade.

Stary 2016-03-04, 23:46   #3497
maloni
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Baas Pokaż wiadomość
Moja babeczka powiedziała, żeby tego nie stosować, bo będą gorsze efekty. :P
A mówiła coś więcej...?
Szukam, szukam i nie mogę znaleźć żadnego info o tym aby Emla zmniejszała efektywność zabiegu (czy to badań, czy doniesień "z praktyki" na zagranicznych forach).

Jednym co znalazłam jest to, że wywołany Emlą skurcz naczyń krwionośnych i wywołana tym bladość skóry mogły by wpłynąć na skuteczność zabiegu laserowego, ale to bardziej powinno mieć znaczenie przy zamykaniu naczynek albo usuwaniu zmian, niż usuwaniu owłosienia. Przy czym jedyne badanie jakie na ten temat znalazłam nie wykazały zmniejszonej skuteczności przy laserowym leczeniu naczyniaków z Emlą.

Drugi skutek użycia Emli, który mógłby mieć coś wspólnego z efektywnością, to zwiększenie grubości skóry. Tu już bardziej widzę związek z usuwaniem włosów.

Ale generalnie informacji o wpływie Emli na efektywność zabiegu praktycznie nie ma. Szkoda, bo ciekawam czy coś w tym jest.

Edytowane przez maloni
Czas edycji: 2016-03-05 o 00:11
Stary 2016-03-05, 00:11   #3498
Baas
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez maloni Pokaż wiadomość
A mówiła coś więcej...?
Szukam, szukam i nie mogę znaleźć żadnego info o tym aby Emla zmniejszała efektywność zabiegu (czy to badań, czy doniesień "z praktyki" na zagranicznych forach).

Jednym co znalazłam jest to, że wywołany Emlą skurcz naczyń krwionośnych i wywołana tym bladość skóry mogły by wpłynąć na skuteczność zabiegu laserowego, ale to bardziej powinno mieć znaczenie przy zamykaniu naczynek albo usuwaniu zmian, niż usuwaniu owłosienia. Przy czym jedyne badanie jakie na ten temat znalazłam nie wykazały zmniejszonej skuteczności przy laserowym leczeniu naczyniaków z Emlą.

Drugi skutek użycia Emli, który mógłby mieć coś wspólnego z efektywnością, to zwiększenie grubości skóry. Tu już bardziej widzę związek z usuwaniem włosów.

Ale i tak nie widzę nigdzie dyskusji o wpływie Emli na efektywność. Szkoda, bo ciekawam czy to prawda.
Coś tam mówiła, ale ja nie pamiętam, kurde.
Kiedyś tym robili o i podobno nie dawało super efektów i zrezygnowali. Już nie stosują. Dlatego ja wytrzymuję tylko ze znieczuleniem - mrożeniem. :P

Stary 2016-03-05, 00:46   #3499
maloni
Raczkowanie

Twarda jesteś . Ciekawe jak pójdzie scrabble1. Ja nie wiem czy bym się odważyła .
Stary 2016-03-05, 00:51   #3500
Baas
Zadomowienie

Cytat:
Twarda jesteś . Ciekawe jak pójdzie scrabble1. Ja nie wiem czy bym się odważyła .
Powiem CI, że jest ciężko niekiedy. Kurde zaciskam zęby, przerywamy na mrożenie lodem, ale uuuuh. Ja nie wiem co to będzie, jak się moc zwiększy.

Stary 2016-03-05, 00:56   #3501
maloni
Raczkowanie

A na jakiej masz teraz? (przepraszam, nie chce mi się cofać). Ja mam porównanie tylko pomiędzy nogami i bikini na wosku i różnica jest jak pomiędzy irytującym kłuciem a o ja pie@#@ . A łydki mnie bardziej bolały laserem niż woskiem...

Trzymam kciuki za twe krocze .
Stary 2016-03-05, 01:23   #3502
Baas
Zadomowienie

Cytat:
A na jakiej masz teraz? (przepraszam, nie chce mi się cofać). Ja mam porównanie tylko pomiędzy nogami i bikini na wosku i różnica jest jak pomiędzy irytującym kłuciem a o ja pie@#@ . A łydki mnie bardziej bolały laserem niż woskiem...

Trzymam kciuki za twe krocze .

Kurde, nie pamiętam teraz. idę 10, to się dopytam tam.
Łydki jechałam wcześniej depilatorem, no to mam porównanie, że w sumie źle nie było aż tak, ale też bywało ostro.
Robię bikini całkowite, To dopiero 2 zabieg, a ja już na myśl, o bólu płaczę.

Stary 2016-03-05, 10:50   #3503
scrabble1
Zakorzenienie

Cytat:
Zupełnie tego nie rozumiem, przecież wszystko się dokładnie ściera przed zabiegiem, nie ma w składzie nic fotouczulającego...

---------- Dopisano o 10:50 ---------- Poprzedni post napisano o 10:33 ----------

Cytat:
Ja robiłam raz bikini i musiałyćmy robić krótkie przerwy na mrożenie lodem. Moja babeczka powiedziała, żeby tego nie stosować, bo będą gorsze efekty. :P
Idę 10 marca na 2 zabieg i się boję bólu, ale dam rade.
Bzdury gada. Na bikini zawsze miałam Emlę i po 4-5 zabiegach można powiedzieć, że ta partia jest skończona. To jak to się ma do skuteczności? Moja mama wąsik na Emli robiła 3 razy i nie ma ani jednego włoska. Albo to jakaś dziwna plotka albo dla nich odskocznia żeby tłumaczyć fakt, że nie 3-5 zabiegów jest potrzebnych do całkowitego pozbycia się owłosienia (tak jak twierdzą na swoich stronach). Nie wiem ale ja bym nie rezygnowała jeżeli ból jest zbyt duży, bo po naocznym przykładzie wiem, że to nie ma żadnego odniesienia.

Bass, damy radę Pocieszę Cię, że każdy kolejny zabieg będzie mniej bolesny. Trzeci był już dla mnie do wytrzymania, tak samo z pachami. Im mniej włosów tym mniejszy ból.

Jak pisałam, idę w poniedziałek. Jeżeli chcecie abym o coś konkretnie dopytała to piszcie.

Konkursomaniactwo '15
Stary 2016-03-05, 10:52   #3504
paulinkka
Wtajemniczenie

Cytat:
Zupełnie tego nie rozumiem, przecież wszystko się dokładnie ściera przed zabiegiem, nie ma w składzie nic fotouczulającego...

---------- Dopisano o 10:50 ---------- Poprzedni post napisano o 10:33 ----------

Bzdury gada. Na bikini zawsze miałam Emlę i po 4-5 zabiegach można powiedzieć, że ta partia jest skończona. To jak to się ma do skuteczności? Moja mama wąsik na Emli robiła 3 razy i nie ma ani jednego włoska. Albo to jakaś dziwna plotka albo dla nich odskocznia żeby tłumaczyć fakt, że nie 3-5 zabiegów jest potrzebnych do całkowitego pozbycia się owłosienia (tak jak twierdzą na swoich stronach). Nie wiem ale ja bym nie rezygnowała jeżeli ból jest zbyt duży, bo po naocznym przykładzie wiem, że to nie ma żadnego odniesienia.

Bass, damy radę Pocieszę Cię, że każdy kolejny zabieg będzie mniej bolesny. Trzeci był już dla mnie do wytrzymania, tak samo z pachami. Im mniej włosów tym mniejszy ból.

Jak pisałam, idę w poniedziałek. Jeżeli chcecie abym o coś konkretnie dopytała to piszcie.
No mi babka powiedziala, ze ta masc ma wplyw na koncowke tej duzej glowicy, ze po kazdym zabiegu musieliby wymieniac te koncowke, a to podobno duzy koszt.

Zapytaj prosze o te moc na duzej glowicy. Jak to max 12J się ma do 30~~ na małej głowicy

Edytowane przez paulinkka
Czas edycji: 2016-03-05 o 10:54
Stary 2016-03-05, 10:59   #3505
201604301943
Konto usunięte

Cytat:
No mi babka powiedziala, ze ta masc ma wplyw na koncowke tej duzej glowicy, ze po kazdym zabiegu musieliby wymieniac te koncowke, a to podobno duzy koszt.
Możliwe, że to rozwiązuje zagadkę, czemu salony odradzają Emlę. Wcale nie z troski o klienta i efekty zabiegu a z troski o swoje zarobki. Chociaż to się ściera przed zabiegiem więc nie wiem czy aż tak może na końcówkę działać.
201604301943 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-05, 11:10   #3506
scrabble1
Zakorzenienie

Cytat:
A mówiła coś więcej...?

Ale generalnie informacji o wpływie Emli na efektywność zabiegu praktycznie nie ma. Szkoda, bo ciekawam czy coś w tym jest.
To o grubości skóry rzeczywiście brzmi wiarygodniej ale wiesz jakie to jest uczucie, ja mam wrażenie, że przy każdym strzale laser dociera do jakiejś ilości cebulek. Laser musi mieć jakąś głębokość działania a nie wierzę żeby to "zgrubienie" skóry po Emli było znaczne.

Mi ogólnie trzy panie przeprowadzały zabiegi, każda wiedziała, że jestem na Emli i żadne nie odradzała. Gdyby były jakieś udowodnione badaniami przeciwwskazania to wiedziałyby o tym ze szkoleń itp. i byłoby to ogólnie wskazywane w zastrzeżeniach przed zabiegami. Myślę, że niepotrzebnie się tym przejmujemy. Pomyślcie ile milionów gabinetów na świecie robi depilację, taka ważna kwestia na pewno byłaby już rozstrzygnięta gdyby było w tym ziarno prawdy.

---------- Dopisano o 11:03 ---------- Poprzedni post napisano o 11:00 ----------

Cytat:
Powiem CI, że jest ciężko niekiedy. Kurde zaciskam zęby, przerywamy na mrożenie lodem, ale uuuuh. Ja nie wiem co to będzie, jak się moc zwiększy.
Oj tak, bywało ciężko ale mrożenie na głębokim bikini mam za każdym razem. Od razu przykłada lód, bez pytania i ostrzeliwuje ten obszar. Z lodem to jest na prawdę do zniesienia. Bardziej strach siedzi w głowie Czasem aż się wzdrygam na myśl, że zaboli ale po fakcie nie jest tak źle.

Kurde, pochorowałam się. Czym się tu leczyć teraz? Teraflu może być? Zabieg w poniedziałek.

---------- Dopisano o 11:06 ---------- Poprzedni post napisano o 11:03 ----------

Cytat:

.
"o ja pier %@" czułam na bikini i pachach przez pierwsze 2 zabiegi. Na Emli ale bez chłodzenia. Początki są straszne, bo włosów dużo więcej. Potem jest z górki.

---------- Dopisano o 11:10 ---------- Poprzedni post napisano o 11:06 ----------

Cytat:

Zapytaj prosze o te moc na duzej glowicy. Jak to max 12J się ma do 30~~ na małej głowicy
Ach, bo Ty przecież na dużej jesteś.

Ok, zapytam o moce, sama się zastanawiam jak to jest. Dziwne z tą wymianą, o to też zapytam.

Konkursomaniactwo '15

Czas edycji: 2016-03-05 o 11:04
Stary 2016-03-05, 12:49   #3507
maloni
Raczkowanie

Cytat:
To bardzo nieładnie ze strony Pani, bo wg zaleceń producenta ta JEDNORAZOWA wkładka powinna być wymieniana po każdym zabiegu/kliencie. Fakt, że tania nie jest (na ebayu ok, 10$ za szt.), więc podejrzewam, że w większości gabinetów mogą tego nie robić, ale poświęcanie komfortu klienta dla kilku złotych nie jest ok moim zdaniem.

Inna sprawa, że nie wiem jak Emla nałożona przed zabiegiem i dokładnie usunięta ze skóry miałaby wpłynąć na plastik...

Cytat:
To o grubości skóry rzeczywiście brzmi wiarygodniej ale wiesz jakie to jest uczucie, ja mam wrażenie, że przy każdym strzale laser dociera do jakiejś ilości cebulek. Laser musi mieć jakąś głębokość działania a nie wierzę żeby to "zgrubienie" skóry po Emli było znaczne.

Mi ogólnie trzy panie przeprowadzały zabiegi, każda wiedziała, że jestem na Emli i żadne nie odradzała. Gdyby były jakieś udowodnione badaniami przeciwwskazania to wiedziałyby o tym ze szkoleń itp. i byłoby to ogólnie wskazywane w zastrzeżeniach przed zabiegami. Myślę, że niepotrzebnie się tym przejmujemy. Pomyślcie ile milionów gabinetów na świecie robi depilację, taka ważna kwestia na pewno byłaby już rozstrzygnięta gdyby było w tym ziarno prawdy.
Ja się szczególnie nie przejmuję, jeśli będę chciała robić bikini to zamierzam zacząć z Emlą tak czy siak, jestem po prostu ciekawa.

Nie chce mi się teraz szukać tych informacji, ale przewinęła mi się bodajże wartość 19% jeśli chodzi o wzrost grubości skóry. Były też w jednym z badań sugestie, że może warto zainteresować się tym tematem w kontekście skuteczności zabiegów laserowych. Ale nie znalazłam badań, które by to sprawdzały. Myślę, że dużo osób by się mogło nie zdecydować na zabieg bikini bez znieczulenia, więc nie wiem, czy leży w interesie producenta takie badania prowadzić . Zresztą do badań podmiotów, które mają konkrety interes związany z badaniem to w ogóle z dużą dozą ostrożności niestety trzeba podchodzić. Znalazłam badania kilku producentów sprzętu (laserów, IPL), które pokazują, że ich sprzęt jest lepszy niż inne :p.

Ale też mi się wydaje, że gdyby była istotna różnica w skuteczności zabiegów, to można by znaleźć na ten temat jakieś doniesienia, które by wynikały z praktyki salonów. Po pewnym czasie gabinety powinny zauważyć korelację pomiędzy skutecznością a znieczuleniem, jeśli różnica byłaby znacząca i jakieś okruchy tym informacji powinny być możliwe do znalezienia.

A jeśli chodzi o szkolenia Pań wykonujących zabieg to po ilości bzdur jakie na tym forum wyczytałam, że Panie przekazują klientom to bym podchodziła ostrożnie do ich "wyszkolenia".

Cytat:
"o ja pier %@" czułam na bikini i pachach przez pierwsze 2 zabiegi. Na Emli ale bez chłodzenia.
Dziwi mnie szczerze mówiąc, że stosowanie zamrożonych okładów nie jest standardem we wszystkich gabinetach. To jest przecież taki tani i prosty sposób na zwiększenie komfortu zabiegu. I skuteczny.

Cytat:
Kurde, pochorowałam się. Czym się tu leczyć teraz? Teraflu może być? Zabieg w poniedziałek.
Theraflu ma 3 składniki aktywne: paracetamol, feniraminę i fenylefrynę. O ile nie ma doniesień o fotouczulającym działaniu paracetamolu to feniramina już może tak działać. Jeśli to przeziębienie to i tak wszystkie te leki łagodzą tylko objawy, więc zostaje albo się przemęczyć, albo siąść i poczytać co jest bezpieczne, ew. ile czasu od wzięcia leku do zabiegu musi minąć.

Edytowane przez maloni
Czas edycji: 2016-03-05 o 13:58
Stary 2016-03-05, 14:17   #3508
scrabble1
Zakorzenienie

Mnie też dziwi brak okładów, w salonie na Desire babka nawet nie zaproponowała a pachy to bolesna strefa.

O, właśnie znalazłam na stronie mojego gabinetu:
"U osób o niskim progu bólu i dużej wrażliwości zalecane jest znieczulenie powierzchowne obszaru depilacyjnego specjalnym kremem znieczulającym EMLA (dostępny w aptece, na receptę) na minimum 1 godzinę przed zabiegiem."

Czyli co gabinet to inne wskazania.

Przypomniało mi się, że babka, która robi na Desire mówiła mi że całe lata temu jak poszła na pierwszy zabieg depilacji dostała uczulenia. Brała jakiś lek światłouczulający, zrobiła depilację nóg a uczulenie wyszło wszędzie, nawet na twarzy. Musiała iść do lekarza i dostała coś odczulającego. Nie pytałam co ale to taka ciekawostka, w sumie nikt inny mi nie mówił żeby coś takiego go spotkało.

Dzięki za analizę składu Theraflu, nie znam się na tym Chyba się przemęczę na miodzie i cytrynie do herbaty.

Konkursomaniactwo '15

Czas edycji: 2016-03-05 o 14:19
Stary 2016-03-05, 14:28   #3509
maloni
Raczkowanie

Cytat:
robię zabiegi Dermapenem
Nie wiem czy mogę wtrącić taki off top i czy mogę zapytać, ale na blizny/rozstepy, czy na zmarszczki/odmładzanie? Bo już się zmarszczki u mnie pojawiły pewne i zastanawiam się czy to skuteczne?

Edytowane przez maloni
Czas edycji: 2016-03-05 o 20:19
Stary 2016-03-05, 14:47   #3510
Baas
Zadomowienie

Ja na bikini i pachach jestem obłożona z 15 minut bikini i babeczka sobie tam coś zapisuje itd. i wtedy po tych kilku minutach działamy dopiero.
Teraz będę miała ostatni raz (mam nadzieję) robione łydki, to pewnie dłużej będę oblodzona.
Czułam za 1 razem, jak mi picza zamarza.

Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości