ANTI-AGE, kremy przecizmarszczkowe, starzeniowe(twarz, szyja)-wątek zbiorczy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-03-06, 11:31   #1
Emilcia_1616
Zakorzenienie

ANTI-AGE, kremy przecizmarszczkowe, starzeniowe(twarz, szyja)-wątek zbiorczy!

Witam, postanowilam zalozyc ten watek poniewaz nie znalazlam zadnego konkretnego watku o kremach, itp produktach ktore wplywaja na nasza skore przeciwstarzeniowo. Tak, tak wiem odpowiednia dieta, nawilzanie, tryb zycia, unikanie sloncn i cala masa innych rzeczy ktore maja na to wplyw. Wiadomo od wiekow ze powinno sie zapobiegac niz leczyc ale jesli juz nas cod dotknie.....
Ostatnio ogladajac telewizje, obserwujac ludzi zauwazylam ze mozna miec zadbana twarz w wieku 40 lat np, ale skora na szyji jest wiotka, i pelno na nich poprzecznych zmarszczek, nie powiem, chcialabym tego uniknac bo nieestetycznie to dla mnie wyglada.
Przyjzalam sie ostatnio mojej twarzy (mam 23 lata) i mam juz delikatne zmarszczki wokol oczy i mimiczne na czole. Moze sobie pomyslicie ze jestem glupia bo w takim mlodym wieku to nie zmarszczki, ze za wczesnie, ale wole pomyslec o tym teraz niz pozniej.
Korzystam z solarium, kocham sie w lato opalac, nie pije wody bo nie nie lubie, skore nawilzam, kremy maseczki itp...
Ale nie chodzi tutaj tylko o mnie...czytalam wielkokrotnie tutaj na forum ze niektore kosmetyczki radza aby 7 dni w miesiacu smarowac sie kremem przeciwzmarszczkowym, ze w przyszlosci efekty sa bardzo dobre...
O pielegnacji szyji praktycznie nie znalazlam tutaj nic. W sklepie przejzalam ostatnio oklo 2o kremow na skore wokol oczow, ale kremy do twarzy zaczynaja sie w wiekszosci od 30 roku zycia.

Napiszcie o swoich przemysleniach na ten temat oraz jak wy pielegnujecie twarz z pierwszymi oznakami starzenia....

Stary 2012-03-06, 12:15   #2
moniczka_90
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 4
Dot.: ANTI-AGE, kremy przecizmarszczkowe, starzeniowe(twarz, szyja)-wątek zbiorczy!

Chyba wątek dla mnie

na poczatek powiem, ze mam 22 lata (choć dopiero w grudniu wiec nawet nie całe 22) i od kilku lat mam już 1 zmarszczkę, nie powiększa się ani nic, po prostu sobie jest i mnie denerwuje ale od kilku miesięcy (może nawet stycznia) codziennie na noc kremuję twarz. Jako, ze jak sama zauważyłaś wszystkie kremy zaczynają się raczej od 30+ to teraz uzywam po prostu nawilżających teraz w zime bardziej natłuszczam niż nawilżam ale generalnie coś na twarz codzinnie daję ze szczególnym uwzględnieniem ze skórą wokół oczu. Mam nadzieję, ze moja skóra za kilka / kilkanaście lat mi się odwdzięczy i będzie ładnie wyglądać
moniczka_90 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-07, 12:47   #3
Emilcia_1616
Zakorzenienie

Dot.: ANTI-AGE, kremy przecizmarszczkowe, starzeniowe(twarz, szyja)-wątek zbiorczy!

ja chyba rozejze sie za jakims kremem i czym pod oczy, bo tam skora najdelikatniejsza jest wiec i szybciej zmarszczki sie robia
Stary 2012-03-07, 19:27   #4
Wiosenka1990
Raczkowanie

Dopiero założyłam temat o zmarszczkach bo już jestem załamana ...
Mam 22 lata i okropne zmarszczki które widać.
Od przeglądania wszystkich stron już mam mętlik w głowie
Może tutaj się dowiem czy jeszcze warto walczyć bruzdami na czole zwykłymi kremami nawilżającymi. O kurzych łapkach nie wspomnę...
Wiosenka1990 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-07, 20:01   #5
sergeevna
BAN stały

Cytat:
Napisane przez Emilcia_1616 Pokaż wiadomość
Witam, postanowilam zalozyc ten watek poniewaz nie znalazlam zadnego konkretnego watku o kremach, itp produktach ktore wplywaja na nasza skore przeciwstarzeniowo. Tak, tak wiem odpowiednia dieta, nawilzanie, tryb zycia, unikanie sloncn i cala masa innych rzeczy ktore maja na to wplyw. Wiadomo od wiekow ze powinno sie zapobiegac niz leczyc ale jesli juz nas cod dotknie.....
Ostatnio ogladajac telewizje, obserwujac ludzi zauwazylam ze mozna miec zadbana twarz w wieku 40 lat np, ale skora na szyji jest wiotka, i pelno na nich poprzecznych zmarszczek, nie powiem, chcialabym tego uniknac bo nieestetycznie to dla mnie wyglada.
Przyjzalam sie ostatnio mojej twarzy (mam 23 lata) i mam juz delikatne zmarszczki wokol oczy i mimiczne na czole. Moze sobie pomyslicie ze jestem glupia bo w takim mlodym wieku to nie zmarszczki, ze za wczesnie, ale wole pomyslec o tym teraz niz pozniej.
Korzystam z solarium, kocham sie w lato opalac, nie pije wody bo nie nie lubie, skore nawilzam, kremy maseczki itp...
Ale nie chodzi tutaj tylko o mnie...czytalam wielkokrotnie tutaj na forum ze niektore kosmetyczki radza aby 7 dni w miesiacu smarowac sie kremem przeciwzmarszczkowym, ze w przyszlosci efekty sa bardzo dobre...
O pielegnacji szyji praktycznie nie znalazlam tutaj nic. W sklepie przejzalam ostatnio oklo 2o kremow na skore wokol oczow, ale kremy do twarzy zaczynaja sie w wiekszosci od 30 roku zycia.

Napiszcie o swoich przemysleniach na ten temat oraz jak wy pielegnujecie twarz z pierwszymi oznakami starzenia....

Ja jako osoba kończąca studia związane z kosmetologią mogę stwierdzić, że szukając kremu przeciwzmarszczkowego postępujesz bardzo mądrze . Procesy starzenia się skóry rozpoczynają się od 20 roku życia - z tego względu wypadałoby po przekroczeniu tego wieku zapobiegać temu! Może to być np. krem z witaminami , np. C lub E, które są skutecznymi przeciwutleniaczami i spowalniają starzenie. Zobacz ten http://www.aptekavolfarm.pl/2128,lie...eme-50-ml.html. Oczywiście nie wybieraj kremów silnie ujędrniających, ale te na pierwsze zmarszczki mimiczne są jak najbardziej wskazane.
sergeevna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-07, 23:36   #6
moniczka_90
Zakorzenienie

ja sobie zamówiłam 2 kremy z Avonu, na KWC mają bardzo fajne recenzje więc postanowiłam zaryzykowac już się chwalę:

TEN zamowiłam sobie i dla TŻa bo marudzi mi od jakiegos czasu na swoje zmarszczki i postanowiłam zadbać o jego buźke

a TEN już tylko dla siebie choć znając życie to TZ też bedzie uzywał

pokładam w tych kremach małe nadzieje i mam nadzieje, ze sie spiszą oczywiście będe tutaj pisać jak się sprawują

dajcie też znać co wy planujecie kupić za kremiki jak już najdziecie jakies
Stary 2012-03-08, 07:21   #7
prettysimple
Zadomowienie

Ja jestem w trakcie używania kwasów i retinoidów, trochę skóra się buntuje. Dodatkowo wprowadziłam do pielęgnacji serum z witaminą C, wewnętrznie łykam też tabletki z witaminą C (nie wiem co lepsze, czy faszerowanie się tabsami czy jedzenie naszych pożal się Boże bezsmakowych cytrusów:P). Filtry też używam, ale chcę to wszystko odstawić na lato, ew. stosować jakiś lekki filtr (może 15), gdyż chcę nabrać mimo wszystko trochę koloru...
Stary 2012-03-08, 09:17   #8
malena86
Przyczajenie

Ja polecam krem z witaminą C. Jak wiadomo witamina C jest przeciwutleniaczem i spowalnia procesy starzenia się skóry także dla młodych osób krem będzie bardzo dobrym rozwiązaniem . Natomiast jeśli chodzi o mocniejsze kremy np. dla skóry po 30 to polecam kremy, które w składzie mają peptydy, karnozynę, fitohormony sojowe ponieważ te składniki działają już w widoczny sposób. Obecnie stosuje krem z peptydami i z kwasem hialuronowym z firmy Eco Plant i jak dla mnie jest idealne połączenie intensywnego nawilżenia i działania przeciwzmarszczkowego
malena86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 11:15   #9
Emilcia_1616
Zakorzenienie

witamine C tez lykam, ale wlasnie myslalam zeby moze zakupic jakis krem rowniez z ta witamina, bo mam skore naczynkowa a podobno jest dobra tez na naczynka, to mialabym 2w1
Stary 2012-03-08, 11:40   #10
Majuszka1990
Raczkowanie

GG do Majuszka1990

dobry wątek
Przez cały rok się nawilżam najnormalniejszym Garnierem , na zmianę z Garnierem o właściwościach anty-age .
Do tego niedługo dołożę sobię kwasy - kieruję się w stronę migdałowego, bo nie spowoduje przebarwień + filtr SPF15
Niestety robią mi się drobne bruzdy wargowo-nosowe , z czego jedna po jednej stronie jest bardziej dokuczliwa i bardziej ,jak na siębię patrzę wyraźna.

Łykacie najnormalniejszą witaminę C czy w postaci jakichś suplementów?

I don't stop when I'm tired, I stop when I'm done.

Edytowane przez Majuszka1990
Czas edycji: 2012-03-08 o 11:50
Majuszka1990 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-09, 17:47   #11
Emilcia_1616
Zakorzenienie

ja lykam czysta wit C
Stary 2012-03-09, 18:16   #12
prettysimple
Zadomowienie

Tak, ja łykam tabletki z Acerolą, dziką różą i żurawiną. Przy okazji oczyszczam swoje drogi moczowe, bo mam tendencje do różnych infekcji.
Wiem, że łykanie witaminy C może być trochę bez sensu, podobno codziennie i tak dostarczamy jej odpowiednią dawkę, bo jest tak naprawdę wszędzie, a nadmiar wydalamy z moczem, ale skoro już mam te tabletki to je wyłykam do końca :P.
Stary 2012-03-16, 10:37   #13
Emilcia_1616
Zakorzenienie

a uzywacie jakis kremow pod oczy?
Stary 2012-03-16, 12:57   #14
prettysimple
Zadomowienie

Tylko kremo-maskę z Orientany na noc. Na dzień trochę sobie filtrem posmaruję, ale to okazjonalnie.
Stary 2012-03-16, 23:38   #15
moniczka_90
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Emilcia_1616 Pokaż wiadomość
a uzywacie jakis kremow pod oczy?
ja jak nakładam krem na noc to w okolice oczu nakładam po prostu podwójną porcję i jak na razie skóra wokół oczu jest zadowolona może jak będzie 25 + to kupię sobie jakies specjalne cudo pod oczy
Stary 2012-04-13, 23:16   #16
dziolcha86
Zadomowienie

Dziewczyny,

to co dzieje się ostatnio z moją skórą twarzy to istna masakra.
Fakt, że jestem zakatarzona, skóra z nosa zeszła od chusteczek :/ ale i cała cera jest bardzo sucha, uwidoczniły się zmarszczki choć mam 26 lat. Poradzicie jakiś krem w miarę przystępnej cenie? Do tego mam takie jakby grudki na policzkach, które widoczne są pod światło.
Poradźcie jakiś niezapychający i nawilżający krem dla wrażliwej skóry w przystępnej cenie.
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości