Rudowłose - część II - wątek zbiorczy - Strona 129 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2012-10-27, 22:31   #3841
201610111032
Konto usunięte

Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Dziewczyny jaki to może być kolor? Czy Vitalitys 8.44 wychodzi bardzo pomarańczowo?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg fotka.jpg (18,1 KB, 35 załadowań)
201610111032 jest offline  
Stary 2012-10-27, 23:56   #3842
Filifonka
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez marilyn monroe Pokaż wiadomość
dziękuje dziewczyny za odpowiedzi a wode jaką radzicie? bo pani w hurtowni mówiła, że może być 3 że wtedy kolor tak szybko się nie wypłucze. Ma racje?
Jeśli masz jasny blond to wystarczy 3% a jakie masz odrosty? (jeśli masz, bo nie wiem czy ten jasny blond to naturalka czy farba )
Ja dłuższy czas farbuję 8.34 (innej firmy) i 3% mi w zupełności wystarczał a mam ciemniejszy podkład
fakt, że efekt po rabowaniu może wyjść intensywniej i troszkę ciemniej od oczekiwanego, ale ładnie się wymywa

Mi po środowym farbowaniu wyszła taka cudna, czysta miedź chociaż wiem, że niedługo wypłucze się do typowego 8.34
Ale tak to jest jak się nie ma miarki i farbę się miesza "na oko" czasami wychodzi bardziej miedź, czasami jaśniej ale teraz wyszła chyba najładniej z wszystkich moich farbowań

miszona 8.44 wyjdzie pomarańczowo, bo to jest podwójna miedź także intensywnie będzie

Edytowane przez Filifonka
Czas edycji: 2012-10-27 o 23:58
Filifonka jest offline  
Stary 2012-10-28, 08:50   #3843
Memoryart
Przyczajenie

Dziewczyny , jak Wam ładnie wyjdzie to chwalcie się zdjęciami z podpisem jaka farba , jakie oxy
Memoryart jest offline  
Stary 2012-10-28, 09:09   #3844
AniaAga
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez miszona Pokaż wiadomość
Dziewczyny jaki to może być kolor? Czy Vitalitys 8.44 wychodzi bardzo pomarańczowo?
Stawiam na 9,4, to jest najjaśniejsza rudość, 8 wychodzi ciemniej.
AniaAga jest offline  
Stary 2012-10-28, 09:47   #3845
CocoPoznan
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez AniaAga Pokaż wiadomość
Stawiam na 9,4, to jest najjaśniejsza rudość, 8 wychodzi ciemniej.
Zgadzam się.
Stary 2012-10-28, 10:13   #3846
AniaAga
Zadomowienie

Muszę poszperać, jakie firmy mają 9,4, 9,04, wiem, że Artego ma 9,4 i 9,44, RB chyba też.....?
AniaAga jest offline  
Stary 2012-10-28, 10:59   #3847
kathy579
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 23
GG do kathy579

Cytat:
wygląda na 9.3 - ja stosuje 8.44 - ogólnie na jasnych włosach wychodzi pomarańczowo - a wypłukuje się na złoto.

---------- Dopisano o 10:46 ---------- Poprzedni post napisano o 10:44 ----------

Cytat:
Napisane przez Memoryart Pokaż wiadomość
Kathy , czy ja mam szanse na jednolity kolor po całości? bo jeżeli na dekoloryzowanej części włosów kolor trzyma się tylko trzy dni to w jaki sposób?I jeżeli teraz zacznę robić inaczej to ta ciemna część przecież zostanie i będę miała pasy ciemne i jasne!
Mam tez taki problem że od skroni odrosty mam dużo jaśniejsze przez to farba gorzej kryje. Teraz mam kompletny misz masz, zrobię zdjęcie jutro przy świetle dziennym- teraz wstawiam moje cudne włosy po pierwszej wizycie u fryzjera - jako avatarka

jak tylko rozwikłam jak się to robi- wstawia fotki)
najlepiej jak dasz fotkę...wyrównanie koloru może trwac nawet do 3 farbowan.

---------- Dopisano o 10:53 ---------- Poprzedni post napisano o 10:46 ----------

Cytat:
Napisane przez Morik Pokaż wiadomość
właściwie to zerowy odrost, bo jakieś dwa tygodnie temu równałam kolor do naturalnych. Porównałabym do koloru z załącznika.
bardzo ciemny kolor włosy trzea rozjaśnic przez kąpiel rozjaśniającą lub stopniowo farbami rozjasniającymi. Jesli farbami to 9.34 + woda 9% - po ok. 3, 4 farbowaniach kolor bowinien byc zblizony. Jeśli kąpiel do zerkni do mojego blogu.

---------- Dopisano o 10:58 ---------- Poprzedni post napisano o 10:53 ----------

Cytat:
Napisane przez CocoPoznan Pokaż wiadomość
No właśnie. Wrrr...
Kathy - czy robiłaś może samym Vitkiem 7/44, bez mieszania z 8/44?
Mocno był czerwony?

---------- Dopisano o 23:07 ---------- Poprzedni post napisano o 23:05 ----------

Na moje oko 7.31. To jest schłodzone złoto na poziomie 7. Nie ma w tym krzty rudości.
7.44 samo niestety nie - ale wiem że jest odrobine czerwony/nieco ciemny, ale ta czerwień wypłukuje się na fajny rudy.

---------- Dopisano o 10:59 ---------- Poprzedni post napisano o 10:58 ----------

Cytat:
Muszę poszperać, jakie firmy mają 9,4, 9,04, wiem, że Artego ma 9,4 i 9,44, RB chyba też.....?
na RB tez uważaj bo ciemniej/dużo ciemniej wychodzi

---------- Dopisano o 10:59 ---------- Poprzedni post napisano o 10:59 ----------

Cytat:
na RB tez uważaj bo ciemniej/dużo ciemniej wychodzi

...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...

Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline  
Stary 2012-10-28, 11:32   #3848
AniaAga
Zadomowienie

O nie, to za RB dziękuję , ja chcę typowo poziom 9. Kathy, używałaś już Revlona? Bo bardzo mnie ta 9,04 kusi.
AniaAga jest offline  
Stary 2012-10-28, 11:40   #3849
kathy579
Zakorzenienie

GG do kathy579

Cytat:
O nie, to za RB dziękuję , ja chcę typowo poziom 9. Kathy, używałaś już Revlona? Bo bardzo mnie ta 9,04 kusi.
tak i szczerze mówiąc zastanawiam się nad powrotem - kolory jak Mjirel ale o wiele łagodniejsza wersja jednak tuba dość drogo wychodzi i do tego tylko 60 ml zastanawiam sie tez nad twoim Matrixem...mam juz jasne włoski i chce mi sie jeszcze jasniej
dodam jeszcze że mozna kupic oryginalna małą wodę do Revlonu

...and I will wear him
As i do thee...

kathy579 jest offline  
Stary 2012-10-28, 12:42   #3850
Reese
Zakorzenienie

Cytat:

a Revlon ma 9,04?? Ja widze tylko 8,04. Podrzucisz linka?

Reese jest offline  
Stary 2012-10-28, 14:55   #3851
201610111032
Konto usunięte

Dziękuję wszystkim za odpowiedź Obecnie farbuję włosy na ciemny złoty blond ale mam ochotę wrócić do jasnego rudego na poziomie 9. Mam co prawda w domu farby Matrix ale chciałabym wypróbować coś zupełnie innego. Co sądzicie o Renne Blanche ? Używała któraś z was?
Stary 2012-10-28, 15:38   #3852
kathy579
Zakorzenienie

GG do kathy579

Cytat:
Dziękuję wszystkim za odpowiedź Obecnie farbuję włosy na ciemny złoty blond ale mam ochotę wrócić do jasnego rudego na poziomie 9. Mam co prawda w domu farby Matrix ale chciałabym wypróbować coś zupełnie innego. Co sądzicie o Renne Blanche ? Używała któraś z was?
używałam 7.3rp ogólnie fajne nie niszczą - ale kolor po farbowaniu dużo ciemniejszy - żle łapie ciemny odrost(przy odroście miałam ciemną wiśnie poziom 5) natomiast po paru myciach utlenił się i wypłukał w ładną rudość niestety przy odroście było ciemniej - to jeśli chodzi o moje włoski z natury ciemny brąz, po długości poziom 7- 8, natomiast ten sam kolor u osoby mającej w 98 % siwe włosy wyszedł ostry orange przy odroście a włosków po długości farbowanych na czerwień nie złapał. Ogólnie wyjątkowo nie wyjściowy wyszedł na tej osobie. Myślę że dobre farby pod warunkiem że ktoś trafi w kolor i dobrze dobierze oxydant - ja już teraz wiem że u mnie to musi być 9% przy odroście.

...and I will wear him
As i do thee...

kathy579 jest offline  
Stary 2012-10-28, 17:03   #3853
AniaAga
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
tak i szczerze mówiąc zastanawiam się nad powrotem - kolory jak Mjirel ale o wiele łagodniejsza wersja jednak tuba dość drogo wychodzi i do tego tylko 60 ml zastanawiam sie tez nad twoim Matrixem...mam juz jasne włoski i chce mi sie jeszcze jasniej
A jaki kolor chciałabyś z Matrixa? Naprawdę polecam! Kathy, połysk, elastyczne włosy, takie jakby odżywione.

Cytat:
A jakie masz numery z Matrixa?
AniaAga jest offline  
Stary 2012-10-28, 17:36   #3854
kathy579
Zakorzenienie

GG do kathy579

Cytat:
A jaki kolor chciałabyś z Matrixa? Naprawdę polecam! Kathy, połysk, elastyczne włosy, takie jakby odżywione.

teraz mam 8.44 z Vitalitys - coś bardziej złoto-miedzianego i jasniejszego.

...and I will wear him
As i do thee...

kathy579 jest offline  
Stary 2012-10-28, 17:41   #3855
AniaAga
Zadomowienie

To musiałabyś tą mieszankę Coco wypróbować, 9G z odrobiną 8C albo CC.
AniaAga jest offline  
Stary 2012-10-28, 20:01   #3856
201610111032
Konto usunięte

Cytat:

Mam 9G, 8C i 8CC.
Stary 2012-10-28, 20:22   #3857
AniaAga
Zadomowienie

No to rewelacja, masz dwie opcje:
9G (3/4) i 8C (1/4), wtedy uzyskasz taki delikatny rudy, coś w stylu Nicole Kidmann

albo daj 1/4 tego CC, wtedy uzyskasz coś takiego jak wstawiłaś. Na Twoim miejscu wypróbowałabym najpierw C a jak uznasz, że za mało intensywne to wtedy CC.
AniaAga jest offline  
Stary 2012-10-28, 21:12   #3858
201610111032
Konto usunięte

Cytat:
No to rewelacja, masz dwie opcje:
9G (3/4) i 8C (1/4), wtedy uzyskasz taki delikatny rudy, coś w stylu Nicole Kidmann

albo daj 1/4 tego CC, wtedy uzyskasz coś takiego jak wstawiłaś. Na Twoim miejscu wypróbowałabym najpierw C a jak uznasz, że za mało intensywne to wtedy CC.
Bodajże w czerwcu robiłam mieszankę tych 3 kolorów. Nawet kiedyś wstawiałam zdjęcie na forum. Kolor nawet mi się podobał ale od tamtego czasu farbuję na złoty blond bo strasznie mi się włosy przetłuszczają. Stosuję szampon do włosów tłustych i rudy by się w mig wypłukał. Ale na zimę zachciało mi się rudości Marzy mi się kolor na poziomie 9. A co myślisz o mieszance beżowego blondu z miedzianym ale tym z koncówką 44 ? Bo ten złoty blond jakoś mi się nie widzi. Mojem mamie kiedyś robiłam Matrixem 9G dodałam odrobinę 8C + woda 9% i wyszło dosyć ciemno, bez wyrazu.
Stary 2012-10-29, 09:38   #3859
Memoryart
Przyczajenie

Ok to wkładam zdjęcia,Jak widać włosy po długości OK - czyli te zniszczone, włosy nowsze mniej zniszczone ciemniejsze , bardziej czerwone...
zdjęcia robione w świetle na balkonie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (75,2 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (66,2 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (63,0 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4.jpg (43,8 KB, 12 załadowań)
Memoryart jest offline  
Stary 2012-10-29, 09:54   #3860
julianna-p
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 3

Cytat:
Napisane przez CocoPoznan Pokaż wiadomość
raczej będą. Jeśli ma być stonowany to weź 8.4

wlasnie 8.44 z ce-ce jest stonowany, w palecie cece ostry rudy to 8.45 . 8.44 wychodzi jak 8.4 z innej firmy. w ogole maja fajne rudosci, ale wychodza inaczej niz ich odpowiedniki z innych firm

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
o matko zebys blondi nie zostala na koncu

ps. znasz dobre odzywki bezsilikonowe?? mam tak ciezkie wlosy, ze odkad wprowadzilam wiecej silikonow mam efekt totalnie oblepionych wlosow

coco ja robilam samym 7.44 z vita kiedys, wyszedl ciemniej i nieco czerwono na pewno, ale wtedy strasznie szybko mi sie splukal

„Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć.” Coco Chanel

Edytowane przez julianna-p
Czas edycji: 2012-10-29 o 09:56
julianna-p jest offline  
Stary 2012-10-29, 13:17   #3861
kathy579
Zakorzenienie

GG do kathy579

Cytat:
Napisane przez julianna-p Pokaż wiadomość
wlasnie 8.44 z ce-ce jest stonowany, w palecie cece ostry rudy to 8.45 . 8.44 wychodzi jak 8.4 z innej firmy. w ogole maja fajne rudosci, ale wychodza inaczej niz ich odpowiedniki z innych firm

ps. znasz dobre odzywki bezsilikonowe?? mam tak ciezkie wlosy, ze odkad wprowadzilam wiecej silikonow mam efekt totalnie oblepionych wlosow

coco ja robilam samym 7.44 z vita kiedys, wyszedl ciemniej i nieco czerwono na pewno, ale wtedy strasznie szybko mi sie splukal
Julianna może to nie silikony, nie tyko one oblepiaja, ja cały czas powracam do Garniera Karite, lekka i super nawilża - i włosy się nie puszą 2 dni wytrzmam bez mycia, mam pomysły o blondzie - ale szybko mi to mija raczej zostanę przy 8.

---------- Dopisano o 13:17 ---------- Poprzedni post napisano o 13:14 ----------

Cytat:
Napisane przez Memoryart Pokaż wiadomość
Ok to wkładam zdjęcia,Jak widać włosy po długości OK - czyli te zniszczone, włosy nowsze mniej zniszczone ciemniejsze , bardziej czerwone...
zdjęcia robione w świetle na balkonie
no to juz wiadomo, jesli chcesz zostac przy obecnej farbie to przy odroście ( plusto co ciemniejsze) daj wyższy oxydant np 9% po długosci juz tylko 6%, ewentualnie farbę o ton jasniejszą i również o ton wyższy oxydant.

...and I will wear him
As i do thee...

Edytowane przez kathy579
Czas edycji: 2012-10-29 o 13:18
kathy579 jest offline  
Stary 2012-10-29, 13:31   #3862
julianna-p
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 3

kathy a co jeszcze moze wplywac na to jak wygladaja
wiem, ze latem przesadzalam znowu z myciem i farbowaniem, ale teraz mam po nalozeniu maski z silikonami masakre totalna, jesli po silikonach nie uzyje barwy to nie ma mowy by nawet lekka odzywka nie zrobila mi strakow
wszelkie wskazowki mile widziane, w tym maski itd, przegladam watki o pielegnacji bezsilikonowej i musze sie obkupic bo jest zle

„Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć.” Coco Chanel
julianna-p jest offline  
Stary 2012-10-29, 13:34   #3863
chudelatte
Zadomowienie

Exclamation Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Dziewczyyyyny!!!
Mam do Was ogromną prośbę!
Pomóżcie!
Niech mi ktoś powie czy mogę wymieszać ze sobą dwie farby...
Kupiłam 2 x Loreal Feria Preference
Odcienie: Pure Paprika i Mango
Opakowania wyglądają identycznie, więc spodziewałam się takiej samej zawartości a tu patrzę i w jednej jest KREM a w drugiej ŻEL koloryzujący.
Mają różne składy, jeden ma czas trzymania na włosach 30 min, drugi 35 min.
Reszta się nie różni, utleniacze są takie same itd.
Czy mogę je wymieszać???
Czy nie bardzo???

chudelatte jest offline  
Stary 2012-10-29, 13:38   #3864
CocoPoznan
Rozeznanie

Cytat:

Wrrr... To chyba jednak pomieszam dwa odcienie....
Stary 2012-10-29, 13:52   #3865
kathy579
Zakorzenienie

GG do kathy579

Cytat:
kathy a co jeszcze moze wplywac na to jak wygladaja
wiem, ze latem przesadzalam znowu z myciem i farbowaniem, ale teraz mam po nalozeniu maski z silikonami masakre totalna, jesli po silikonach nie uzyje barwy to nie ma mowy by nawet lekka odzywka nie zrobila mi strakow
wszelkie wskazowki mile widziane, w tym maski itd, przegladam watki o pielegnacji bezsilikonowej i musze sie obkupic bo jest zle
np. nadmiaru nagromadzonych protein: kolagen, elsatyna, keratyna, owies, prot. sojowe, prot. mleczne.

---------- Dopisano o 13:52 ---------- Poprzedni post napisano o 13:52 ----------

Cytat:
Napisane przez chudelatte Pokaż wiadomość
Dziewczyyyyny!!!
Pomóżcie!
Opakowania wyglądają identycznie, więc spodziewałam się takiej samej zawartości a tu patrzę i w jednej jest KREM a w drugiej ŻEL koloryzujący.
Czy mogę je wymieszać???
Czy nie bardzo???
nie robiła bym tego

...and I will wear him
As i do thee...

kathy579 jest offline  
Stary 2012-10-29, 14:16   #3866
Morik
Przyczajenie

kathy579

---------- Dopisano o 10:53 ---------- Poprzedni post napisano o 10:46 ----------

"bardzo ciemny kolor włosy trzea rozjaśnic przez kąpiel rozjaśniającą lub stopniowo farbami rozjasniającymi. Jesli farbami to 9.34 + woda 9% - po ok. 3, 4 farbowaniach kolor bowinien byc zblizony. Jeśli kąpiel do zerkni do mojego blogu."

Ok. Dziś zamierzam zrobić kąpiel. Zamówiłam rozjaśniacz Goldwella, utleniacz tej samej firmy 6%. Czy te proporcje, które podałaś wystarczą do włosów za ramiona? czy zakwaszać należy po rozjaśnieniu czy już po położeniu farby?
Morik jest offline  
Stary 2012-10-29, 14:45   #3867
kathy579
Zakorzenienie

GG do kathy579

[QUOTE=Morik;37315039]kathy579

"bardzo ciemny kolor włosy trzea rozjaśnic przez kąpiel rozjaśniającą lub stopniowo farbami rozjasniającymi. Jesli farbami to 9.34 + woda 9% - po ok. 3, 4 farbowaniach kolor bowinien byc zblizony. Jeśli kąpiel do zerkni do mojego blogu."

Ok. Dziś zamierzam zrobić kąpiel. Zamówiłam rozjaśniacz Goldwella, utleniacz tej samej firmy 6%. Czy te proporcje, które podałaś wystarczą do włosów za ramiona? czy zakwaszać należy po rozjaśnieniu czy już po położeniu farby?[

powinno wystarczyc, zakwaszamy po farbowaniu płukanka octowa

...and I will wear him
As i do thee...

kathy579 jest offline  
Stary 2012-10-29, 16:29   #3868
karolinka86
Zakorzenienie

Dziewczyny farbujecie włosy same czy prosicie kogoś o pomoc?
Trochę mi szkoda ciągle na fryzjera wydawać bo to ok 100 zł a samemu dużo taniej wyjdzie...
Tylko czy samemu da się włosy ufarbować, bez pomocy? Żeby ładnie wyszło

karolinka86 jest offline  
Stary 2012-10-29, 17:20   #3869
Morik
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez karolinka86 Pokaż wiadomość
Dziewczyny farbujecie włosy same czy prosicie kogoś o pomoc?
Trochę mi szkoda ciągle na fryzjera wydawać bo to ok 100 zł a samemu dużo taniej wyjdzie...
Tylko czy samemu da się włosy ufarbować, bez pomocy? Żeby ładnie wyszło
Jasne że się da. Jedynie czego nie potrafię sobie zrobić to pasemek.

---------- Dopisano o 17:20 ---------- Poprzedni post napisano o 17:15 ----------

[QUOTE=kathy579;37315581]
Cytat:
Napisane przez Morik Pokaż wiadomość
kathy579

powinno wystarczyc, zakwaszamy po farbowaniu płukanka octowa
No, ja już po rozjaśnianiu. Ale się nawdychałam
Teraz schnie, zerkam do lusterka i wyglada całkiem całkiem. Aż zaczynam się zastanawiać czy kłaść farbę
Kurcze, jakim cudem ja przez tyle lat biegałam z taką ciemnicą na głowie

Edytowane przez Morik
Czas edycji: 2012-10-29 o 17:37
Morik jest offline  
Stary 2012-10-29, 19:17   #3870
Burbery
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez chudelatte Pokaż wiadomość
Dziewczyyyyny!!!
Pomóżcie!
Czy mogę je wymieszać???
Czy nie bardzo???
śmiało mieszaj, już to robiłam tylko że mango i rubinową czerwień mieszałam - też jedno było krem a jedno płyn. kolor wychodzi pośredni, ale mocniejszy (w moim wypadku - rubinowa czerwień) zdecydowanie bardziej się najpierw wyróżnia, potem kolor się stopniowo wypłukiwał i było tak jak chciałam czyli 50/50.
Burbery jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
farbowanie, fryzjerstwo, jesienny liść, rudy włosy brąz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości