Rudowłose - część II - wątek zbiorczy - Strona 141 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2012-12-06, 13:01   #4201
kathy579
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 23
GG do kathy579
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez tekila901 Pokaż wiadomość
czerwony się bardzo szybko wypłukuje, niestety. więc albo będziesz często farbować, albo chodzić w wyblakłym kolorze.
czerwony jest mocniejszym pigmentem od pomarańczowego (rudego) - więc się mniej wypłukuje, a czasmi wypłukuje się na rudy. jest jedna dziewczyna na youtube która farbuje się Mijarougem na Ariel (sarunia7771)

...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...

Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska

Edytowane przez kathy579
Czas edycji: 2012-12-06 o 14:33
kathy579 jest offline  
Stary 2012-12-06, 13:07   #4202
tekila901
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
czerwony jest mocniejszym pigmentem od pomarańczowego (rudego) - więc się mniej wypłukuje, a czasmi wypłukuje się na rudy. jest jedna dziewczyna na youtube która farbuje się Mijarougem na Ariel (sarunia7771)
coś Ci się cytaty pomieszały

nie zgodzę się z tym - czerwony trzyma mi się maksymalnie 3 mycia, a rudy robi się wyprany po ok 2 tygodniach. nie widziałam jeszcze nikogo, kto by miał ciągle piękny czerwony kolor i nie musiał ich farbować co tydzień/dwa.
tekila901 jest offline  
Stary 2012-12-06, 14:22   #4203
AnnClaiir
Raczkowanie

Cytat:
czerwony się bardzo szybko wypłukuje, niestety. więc albo będziesz często farbować, albo chodzić w wyblakłym kolorze.
O nie! To nie zrobię tego. Już mam wystarczająco zmasakrowane włosy, żeby je tak często farbować. Może sobie zrobię jakiś fajny mocny rudy.
Dzięki za ostrzeżenie.
Stary 2012-12-06, 14:25   #4204
kathy579
Zakorzenienie

GG do kathy579

Cytat:

nie zgodzę się z tym - czerwony trzyma mi się maksymalnie 3 mycia, a rudy robi się wyprany po ok 2 tygodniach. nie widziałam jeszcze nikogo, kto by miał ciągle piękny czerwony kolor i nie musiał ich farbować co tydzień/dwa.
coś sie wdarło

mam całkowicie odmienne zdanie, najwidoczniej masz/miałaś źle zapigmentowane włosy lub rozjaśniane (nie wiem), oczywiście mam na mysli czerwienie od poziomu 7 w dół...

...and I will wear him
As i do thee...

Edytowane przez kathy579
Czas edycji: 2012-12-06 o 14:35 Powód: dopis.
kathy579 jest offline  
Stary 2012-12-06, 14:50   #4205
201607040946
Konto usunięte

Właśnie odświeżyłam sobie kolor (dość sprany rudy po 2 tygodniach, ale nie robiłam wtedy pigmentacji, a pierwszy raz rudy kładłam na szary blond) Allwaves 8.33 (wyglądał na mocno ciemny, choć to 8). Myję włosy co drugi dzień Myślałam, że kolor będzie bardziej nasycony (użyłam 9% utleniacza, skoro miał być poziom 8) i rudy, wyszedł taki złoto-rudy, nawet jaśniejszy niż miałam (a podobno farba farby nie rozjaśnia)
201607040946 jest offline  
Stary 2012-12-06, 14:55   #4206
tekila901
Zakorzenienie

Cytat:
coś sie wdarło

mam całkowicie odmienne zdanie, najwidoczniej masz/miałaś źle zapigmentowane włosy lub rozjaśniane (nie wiem), oczywiście mam na mysli czerwienie od poziomu 7 w dół...
miałam czerwienie na poziomie 6, 7 i 8. wszystkie się bardzo szybko zmywały. próbowałam z różnymi farbami - i drogeryjnymi, i profesjonalnymi.
rude odcienie trzymają się na włosach trochę lepiej, ale też nie tak jak blondy czy ciemne brązy. czerwienie są fajne, ale jak ktoś ma ochotę ciągle farbować, olejować i nakładać maseczki na włosy.
ale co ja tam wiem, to są tylko moje doświadczenia z czerwieniami.
tekila901 jest offline  
Stary 2012-12-06, 17:14   #4207
201610111032
Konto usunięte

Cytat:
miałam czerwienie na poziomie 6, 7 i 8. wszystkie się bardzo szybko zmywały. próbowałam z różnymi farbami - i drogeryjnymi, i profesjonalnymi.
rude odcienie trzymają się na włosach trochę lepiej, ale też nie tak jak blondy czy ciemne brązy. czerwienie są fajne, ale jak ktoś ma ochotę ciągle farbować, olejować i nakładać maseczki na włosy.
ale co ja tam wiem, to są tylko moje doświadczenia z czerwieniami.
Zgadzam się. Czerwienie są ładne ale bardzo szybko się wypłukują. Już po niecałych dwóch tygodniach moje włosy nadawały się do kolejnego farbowania. A teraz gdy mam taki złoto miedziany kolor wystarczy, że położę farbę raz na miesiąc. U mnie wszystkie blondy zawsze wypłukiwały się do żółtego, a najlepiej trzymały się brązy. Mogłam nawet stosować szampon oczyszczający albo przeznaczony do włosów tłustych, a i tak po miesiącu kolor się trzymał. Chętnie bym do brązów wróciła ale niestety nie jest mi dobrze w bardzo ciemych włosach.
201610111032 jest offline  
Stary 2012-12-06, 17:38   #4208
Filifonka
Rozeznanie

Cytat:
Jakie Ona ma włosy! pierwszy raz mi się czerwony kolor włosów podoba
Filifonka jest offline  
Stary 2012-12-06, 18:07   #4209
kathy579
Zakorzenienie

GG do kathy579
Cytat:
Napisane przez Filifonka Pokaż wiadomość
Jakie Ona ma włosy! pierwszy raz mi się czerwony kolor włosów podoba
ona uzywa na cale wlosy kontrastu do pasemek - efekt piekny.
majirogue contrast red

Wysłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk

...and I will wear him
As i do thee...

kathy579 jest offline  
Stary 2012-12-06, 18:37   #4210
AnnClaiir
Raczkowanie

A jakie macie patenty, żeby ruda farba się za szybko nie wypłukiwała?
Ja poczytałam na KWC pozytywne opinie o szamponie do rudych z Isany, więc kupiłam, ale na mnie nie działa
Stary 2012-12-06, 20:39   #4211
kathy579
Zakorzenienie

GG do kathy579
Cytat:
Napisane przez AnnClaiir Pokaż wiadomość
Ja poczytałam na KWC pozytywne opinie o szamponie do rudych z Isany, więc kupiłam, ale na mnie nie działa
dobrze zakwasic wlosy po farbowaniu...

Wysłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk

...and I will wear him
As i do thee...

kathy579 jest offline  
Stary 2012-12-07, 11:12   #4212
CocoPoznan
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez AnnClaiir Pokaż wiadomość
U mnie sprawdza się szampon Delicate Color z profesjonalnej serii L'Oreala.
Stary 2012-12-07, 20:50   #4213
Meadow
Wtajemniczenie

GG do Meadow Send a message via Skype™ to Meadow

Cytat:

czy ja wiem... ja aktualnie mam czerwone a do rudego spłukało się tylko niecałe 10 cm końcówek które były kiedyś rozjaśniane, na włosach które rozjaśniane nie były nigdy albo raz farba się trzyma jak świeżo po farbowaniu
Meadow jest offline  
Stary 2012-12-07, 21:06   #4214
drevnikocurek
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 67

Cytat:
Napisane przez Meadow Pokaż wiadomość
czy ja wiem... ja aktualnie mam czerwone a do rudego spłukało się tylko niecałe 10 cm końcówek które były kiedyś rozjaśniane, na włosach które rozjaśniane nie były nigdy albo raz farba się trzyma jak świeżo po farbowaniu
Zdradź jaka farba
Znajoma szuka trwałej drogeryjnej czerwieni.

"Podążaj za pragnieniami, pamiętaj lecz, że cokolwiek zrobisz los trzykrotnie Ci odpłaci..."

Blog
drevnikocurek jest offline  
Stary 2012-12-09, 20:08   #4215
nemenzis
Przyczajenie

Witam. Od jakiegoś czasu planuję zmienić swój kolor włosów na lekko wpadający w rudy. Moje włosy nie są farbowane mam swój naturalny kolor. Stąd moje pytanie dla jakiej cery i oczu pasuje taki kolorek? Załączam zdjęcie włosów ,które planuje sobie zrobić, a także moje zdjęcie ,doradźcie czy będzie mi pasował czy raczej zrezygnować mam ;-) Pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20121208707 m.jpg (72,2 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20121208709 989.jpg (66,8 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg marina.jpg (26,1 KB, 43 załadowań)
nemenzis jest offline  
Stary 2012-12-09, 20:21   #4216
drevnikocurek
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez nemenzis Pokaż wiadomość
Witam. Od jakiegoś czasu planuję zmienić swój kolor włosów na lekko wpadający w rudy. Moje włosy nie są farbowane mam swój naturalny kolor. Stąd moje pytanie dla jakiej cery i oczu pasuje taki kolorek? Załączam zdjęcie włosów ,które planuje sobie zrobić, a także moje zdjęcie ,doradźcie czy będzie mi pasował czy raczej zrezygnować mam ;-) Pozdrawiam
Moim zdaniem pasuje zarówno do niebieskich i zielonych jak i do brązowych oczu.

Ja mogę tylko powiedzieć o farbach drogeryjnych:
do naturalnego rudego polecam Ci K2 7.43 Recital Preference - to taka złota miedź mocno naturalna, ale nie rozjaśni Twoich włosów - są dość ciemne - nada im taki złotorudy połysk. Ma stosunek 1:1

Jeśli chcesz bardziej marchewkowy rudy to Excellence Creme 7.43 powinno nieco rozjaśnić Ci włosy no i będą bardziej rude (niż z powyższą farbą) ze złotym połyskiem. Ta farba wydaje mi się, że miała 1:1,5

I na taką długość (i wydaje mi się, że masz gęste włosy) to dwa pudełka dla pewności.

Pozdrawiam.

"Podążaj za pragnieniami, pamiętaj lecz, że cokolwiek zrobisz los trzykrotnie Ci odpłaci..."

Blog

Edytowane przez drevnikocurek
Czas edycji: 2012-12-09 o 20:23
Stary 2012-12-09, 20:34   #4217
Meadow
Wtajemniczenie

GG do Meadow Send a message via Skype™ to Meadow

Cytat:
Napisane przez drevnikocurek Pokaż wiadomość
Zdradź jaka farba
Znajoma szuka trwałej drogeryjnej czerwieni.
Matrix SoRed kolor sr-r tylko tak jak mówię... z wytrawionych włosów schodzi migiem, ze zdrowych praktycznie wcale
używałam jeszcze majicontrast rouge magenta, intensywniejsza i żywsza była czerwień po nim
Meadow jest offline  
Stary 2012-12-09, 20:52   #4218
nemenzis
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez drevnikocurek Pokaż wiadomość
Moim zdaniem pasuje zarówno do niebieskich i zielonych jak i do brązowych oczu.

Ja mogę tylko powiedzieć o farbach drogeryjnych:
do naturalnego rudego polecam Ci K2 7.43 Recital Preference - to taka złota miedź mocno naturalna, ale nie rozjaśni Twoich włosów - są dość ciemne - nada im taki złotorudy połysk. Ma stosunek 1:1

Jeśli chcesz bardziej marchewkowy rudy to Excellence Creme 7.43 powinno nieco rozjaśnić Ci włosy no i będą bardziej rude (niż z powyższą farbą) ze złotym połyskiem. Ta farba wydaje mi się, że miała 1:1,5

I na taką długość (i wydaje mi się, że masz gęste włosy) to dwa pudełka dla pewności.

Pozdrawiam.
Dzięki za odpowiedź , ja jednak nie planuję ufarbować sobie sama włosów ,mam bardzo dobrą fryzjerkę tylko sęk w tym czy taki kolor będzie mi w ogóle pasował.

Edytowane przez nemenzis
Czas edycji: 2012-12-10 o 10:29
nemenzis jest offline  
Stary 2012-12-09, 21:43   #4219
drevnikocurek
Raczkowanie

Cytat:
Dzięki za odpowiedź , ja jednak nie planuję ufarbować sobie sama włosów ,mam bardzo dobrą fryzjerkę tylko sęk w tym czy taki kolor będzie mi wo ogóle pasował.
Hmmm... A fryzjerka nie doradzi? Na tym zdjęciu co podałaś wydaje mi się, że dziewczyna ma bardzo podobny typ urody do twojej - też ciemne oczy i taka średnia karnacja się wydaje.

Ktoś widząc Cię na żywo doradzi lepiej.

Blog
Stary 2012-12-09, 22:03   #4220
Filifonka
Rozeznanie

Cytat:
Dzięki za odpowiedź , ja jednak nie planuję ufarbować sobie sama włosów ,mam bardzo dobrą fryzjerkę tylko sęk w tym czy taki kolor będzie mi wo ogóle pasował.
Moim zdaniem teorie, że ten jeden jedyny kolor oczu i jeden jedyny typ cery pasuje do rudego są wybujałe widziałam kilka dziewczyn, które odbiegają od typowej "rudej" urody , a wyglądają w rudym prześlicznie
Ja też nie należę do posiadaczek takiej urody, a bardzo dobrze czuję się w tym kolorze
Uważam, że jedyne na co trzeba uważać to kwestia niedoskonałości skóry. Rudy kolor je bardzo "uwypukla", także odradzam osobom z większymi problemami z cerą, bo mogą się czuć niekomfortowo.
Poza tym kolor, który wybrałaś jako docelowy nie jest jakąś diametralną zmianą, jak np. marchewka
Przyznam, że też miałam wątpliwości (również farbowałam moje naturalne włosy, więc to dodatkowy stres ), ale stwierdziłam, że jak nie spróbuję to się nie przekonam
Nie od razu trafiłam na ten mój idealny odcień, ale teraz jestem mega zadowolona z decyzji
Powodzenia życzę
Filifonka jest offline  
Stary 2012-12-09, 23:57   #4221
drevnikocurek
Raczkowanie

Cytat:
Moim zdaniem teorie, że ten jeden jedyny kolor oczu i jeden jedyny typ cery pasuje do rudego są wybujałe widziałam kilka dziewczyn, które odbiegają od typowej "rudej" urody , a wyglądają w rudym prześlicznie
Ja też nie należę do posiadaczek takiej urody, a bardzo dobrze czuję się w tym kolorze
Uważam, że jedyne na co trzeba uważać to kwestia niedoskonałości skóry. Rudy kolor je bardzo "uwypukla", także odradzam osobom z większymi problemami z cerą, bo mogą się czuć niekomfortowo.
Poza tym kolor, który wybrałaś jako docelowy nie jest jakąś diametralną zmianą, jak np. marchewka
Przyznam, że też miałam wątpliwości (również farbowałam moje naturalne włosy, więc to dodatkowy stres ), ale stwierdziłam, że jak nie spróbuję to się nie przekonam
Nie od razu trafiłam na ten mój idealny odcień, ale teraz jestem mega zadowolona z decyzji
Powodzenia życzę
Obiema łapkami się pod tym podpisuję
Sama też długo szukałam tego swojego wymarzonego i... Kto nie ryzykuje ten traci :P
Znalazłam i najlepiej się w takim rudym czuję, a przeszłam wszelkie kolory włosów

Pozdrawiam

Blog
Stary 2012-12-10, 12:00   #4222
Ewela2605
Przyczajenie

kathy579
Następnym razem rozjaśnię włosy i nałożę Vitality's 8.44 z wodą 9% myśłisz że tak będzie dobrze?
Ewela2605 jest offline  
Stary 2012-12-10, 12:16   #4223
kathy579
Zakorzenienie

GG do kathy579

Cytat:
Napisane przez Ewela2605 Pokaż wiadomość
kathy579
Następnym razem rozjaśnię włosy i nałożę Vitality's 8.44 z wodą 9% myśłisz że tak będzie dobrze?
cięzko powiedzieć w jakim stanie są włosy - może trochę szkoda? - bo każde rozjaśnianie wpływa źle na kondycję włosa (potem twoje włosy nie będa w stanie utrzymać pigmentu i wszystko bedzie spływać)
na twoim miejscu zaryzykowałabym 8.44+9.0 (pół na pół) plus woda 9% - jak się boisz to na kosmyku włosów zrób test

---------- Dopisano o 12:14 ---------- Poprzedni post napisano o 12:13 ----------

Cytat:
Powodzenia życzę
no tak ale z blondem nieby tez tak jest

---------- Dopisano o 12:16 ---------- Poprzedni post napisano o 12:14 ----------

Cytat:
uważam że masz ładny naturalny - który bardzo ci pasuje, pokombinowałabym z rudymi refleksami, które z czasem sie wymyja w złoty blond.

...and I will wear him
As i do thee...

kathy579 jest offline  
Stary 2012-12-10, 14:08   #4224
nemenzis
Przyczajenie

[/COLOR]
uważam że masz ładny naturalny - który bardzo ci pasuje, pokombinowałabym z rudymi refleksami, które z czasem sie wymyja w złoty blond.[/QUOTE]

Dziękuje ,ale już mi się znudził ten kolor ciągle ta sama twarz ;-) Muszę coś zmienić ,a ten kolor bardzo mi się podoba ...
nemenzis jest offline  
Stary 2012-12-10, 14:56   #4225
kathy579
Zakorzenienie

GG do kathy579

dziewczyny, wczoraj moja kumpela zafarbowała TŻ-ta (ma większoś siwków, włosy naturalne ciemne poziom 4) - kolorem naturalnym 8/00 - facet dostał wysypki (autentycznie) ponieważ kolor wyszedł szaro beżowo rudy - to znaczy od odrostu rudy, na końcach siwo, beżowy...no i tak się z płaczem pojawili u mni ok 21...dobrze że Tesco czynne cała dobę bo by facet w pracy się nie pojawił - a siedzienie w czapce 8 godzin w pomieszczeniu tez by dziwnie wyglądało.
Za moją namową kupili Kolleston 4/00 - zafarbowałam mu włosy, - wyszło mega ciemny brąz - prawie czarny, końcówki odrobine ciemniejsze - ale już można się pokazać wśród ludzi, myślę że zetnie końcówki i będzie git.
Szkoda że nie zrobiłam foty...ku przestrodze.

...and I will wear him
As i do thee...

kathy579 jest offline  
Stary 2012-12-10, 23:37   #4226
Filifonka
Rozeznanie

Cytat:
no tak ale z blondem nieby tez tak jest
Z tym blondem to tyle opinii ile ludzi każdy inaczej mówi myślę, że ciepłe odcienie mogą podkreślać niedoskonałości.
Btw, u siebie zauważyłam, że po zmianie koloru na rudy jestem bardziej blada niż byłam. Zrobił się taki kontrast dla cery a co za tym idzie, wszystkie czerwoności na takiej bladej cerze widać bardziej. To chyba taki ciąg przyczynowo-skutkowy

A jakiej firmy ten kolor naturalny 8/00?

Edytowane przez Filifonka
Czas edycji: 2012-12-10 o 23:39
Filifonka jest offline  
Stary 2012-12-11, 11:39   #4227
kathy579
Zakorzenienie

GG do kathy579

Cytat:
Z tym blondem to tyle opinii ile ludzi każdy inaczej mówi myślę, że ciepłe odcienie mogą podkreślać niedoskonałości.
Btw, u siebie zauważyłam, że po zmianie koloru na rudy jestem bardziej blada niż byłam. Zrobił się taki kontrast dla cery a co za tym idzie, wszystkie czerwoności na takiej bladej cerze widać bardziej. To chyba taki ciąg przyczynowo-skutkowy

A jakiej firmy ten kolor naturalny 8/00?
Vitalitys

...and I will wear him
As i do thee...

kathy579 jest offline  
Stary 2012-12-11, 11:58   #4228
konspiracja
Zakorzenienie

Cytat:
dziewczyny, wczoraj moja kumpela zafarbowała TŻ-ta (ma większoś siwków, włosy naturalne ciemne poziom 4) - kolorem naturalnym 8/00 - facet dostał wysypki (autentycznie) ponieważ kolor wyszedł szaro beżowo rudy - to znaczy od odrostu rudy, na końcach siwo, beżowy...no i tak się z płaczem pojawili u mni ok 21...dobrze że Tesco czynne cała dobę bo by facet w pracy się nie pojawił - a siedzienie w czapce 8 godzin w pomieszczeniu tez by dziwnie wyglądało.
Za moją namową kupili Kolleston 4/00 - zafarbowałam mu włosy, - wyszło mega ciemny brąz - prawie czarny, końcówki odrobine ciemniejsze - ale już można się pokazać wśród ludzi, myślę że zetnie końcówki i będzie git.
Szkoda że nie zrobiłam foty...ku przestrodze.
w sumie sensownie... jak ma takie ciemne poziom 4, ze poziom 8 - blond mu rozjaśnił i porudził

na Groszka orbicie

Syzyf była kobietą
konspiracja jest offline  
Stary 2012-12-11, 13:15   #4229
mandarynka882
Rozeznanie

a moja kuzynka co zawsze farbowała się na czarno, swoje też miała ciemny brąz i dłuugie ładne, we wrześniu pofarbowała się na czerwono normalnie w salonie fryzjerskim, najpierw miała rozjaśniane, widziałam ją zaraz po tym farbowaniu i włosy miała średniej kondycji, ostatnio zmieniło jej się na rudy no i znów miała rozjaśniane i dop farbe, ale musiała dość sporo ściąć bo włosy tragiczne, widziałam ją w tą sobotę no i kolor ma już taki jakby wypłowiały, ale włosy ma w kiepskim stanie, mimo że sporo obcieła i wycieniowała;/ suche, matowe, takie bez życia. Mówiła, że żałuje bardzo, a zawsze miała takie piękne, zdrowe, błyszczące włosy
mandarynka882 jest offline  
Stary 2012-12-11, 13:29   #4230
drevnikocurek
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez mandarynka882 Pokaż wiadomość
a moja kuzynka co zawsze farbowała się na czarno, swoje też miała ciemny brąz i dłuugie ładne, we wrześniu pofarbowała się na czerwono normalnie w salonie fryzjerskim, najpierw miała rozjaśniane, widziałam ją zaraz po tym farbowaniu i włosy miała średniej kondycji, ostatnio zmieniło jej się na rudy no i znów miała rozjaśniane i dop farbe, ale musiała dość sporo ściąć bo włosy tragiczne, widziałam ją w tą sobotę no i kolor ma już taki jakby wypłowiały, ale włosy ma w kiepskim stanie, mimo że sporo obcieła i wycieniowała;/ suche, matowe, takie bez życia. Mówiła, że żałuje bardzo, a zawsze miała takie piękne, zdrowe, błyszczące włosy
Niestety cena rezygnacji z ciemnych kolorów i schodzenia do jasnych jest taka sama...

Blog
Zamknij wątek

Tagi
farbowanie, fryzjerstwo, jesienny liść, rudy włosy brąz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości