Rudowłose - część II - wątek zbiorczy - Strona 162 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2013-02-06, 13:09   #4831
ChybaGoKocham
Raczkowanie

Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Witam chciałam pokazać moje włosy i efekty farbowania. Zdjęcie nr 1 i 2 to obecny kolor Bardzo jasny tycjan z Chantala, zdj 3,4,5,6 to Palette Salon Colors Cooper Blonde, a ostatnie zdjęcie to Płomienna lawa Syoss. W sumie najbardziej podoba mi się kolor z Palette ale trochę boję się tej farby ponieważ kiedyś farbowałam czarnym z Palette i po kilku farbowaniach zaczęły mi strasznie włosy wypadać.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg chantal 19.01.jpg (69,9 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg chantal 19.jpg (84,2 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg palette.jpg (41,2 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg palette 2.jpg (101,0 KB, 35 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg palette miedziany blond.jpg (34,3 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg palette styczen.jpg (130,0 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg syoss płomienna lawa styczen.jpg (16,1 KB, 89 załadowań)
Stary 2013-02-06, 13:52   #4832
kathy579
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 23
GG do kathy579

Cytat:
Napisane przez ChybaGoKocham Pokaż wiadomość
Witam chciałam pokazać moje włosy i efekty farbowania. Zdjęcie nr 1 i 2 to obecny kolor Bardzo jasny tycjan z Chantala, zdj 3,4,5,6 to Palette Salon Colors Cooper Blonde, a ostatnie zdjęcie to Płomienna lawa Syoss. W sumie najbardziej podoba mi się kolor z Palette ale trochę boję się tej farby ponieważ kiedyś farbowałam czarnym z Palette i po kilku farbowaniach zaczęły mi strasznie włosy wypadać.
Powiem ci że ostatnia fota ,,lawa,, wyszła moim zdaniem zdecydowanie najładnie...jeśli chodzi o Palette, to z tego co słyszałam szczególnie bardzo ciemne kolory są bardzo drażniące, znam dziewczyny które uzywaja blondów i nie narzekaja, ja osobiście jestem sceptycznie nastawiona - słyszałam opowieść wizażanki, na poprzednim wątku jak dziwczyna trafiła do szpitala (używała właśnie ciemnego koloru)...inna z wizażanek natomiast na swoim blogu opisuje zainteresowanie szkodliwoscia ciemny odcieni, napisała do producenta i odpowiedzi nie otrzymała.
tu możesz poczytać:
http://kokardka-mysi.blogspot.com/20...etaliczne.html

...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...

Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline  
Stary 2013-02-07, 14:18   #4833
SceneQueene
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
Powiem ci że ostatnia fota ,,lawa,, wyszła moim zdaniem zdecydowanie najładnie...jeśli chodzi o Palette, to z tego co słyszałam szczególnie bardzo ciemne kolory są bardzo drażniące, znam dziewczyny które uzywaja blondów i nie narzekaja, ja osobiście jestem sceptycznie nastawiona - słyszałam opowieść wizażanki, na poprzednim wątku jak dziwczyna trafiła do szpitala (używała właśnie ciemnego koloru)...inna z wizażanek natomiast na swoim blogu opisuje zainteresowanie szkodliwoscia ciemny odcieni, napisała do producenta i odpowiedzi nie otrzymała.
tu możesz poczytać:
http://kokardka-mysi.blogspot.com/20...etaliczne.html
Palette była rzekomo szkodliwa kilka lat temu a potem zmienili składy i jest sporo lepiej. Używałam kiedyś kilka razy czarnych farb od nich i nie narzekałam. Były trwałe, nie niszczyły włosów.

Okiem Julii
Facebook
Instagram
FAQ- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, %, przedłużanie, pielęgnacja, likwidacja odcieni, oleje, numery farb
SceneQueene jest offline  
Stary 2013-02-08, 23:11   #4834
szprotka19
Przyczajenie

Witajcie, ostatnio malowałam włosy farbą Vitality's, aby wyszedł mi piękny rudy. Kolor wyszedł ładny, nawet końce lepiej złapało (co było mym problemem). Ale.. 3 dni później dopadła wysypka na ciele. Nie to, żebym obwiniała tę farbę, wiadomo każdy inaczej reaguje na koloryzację. W czasie farbowania nie piekła mnie skóra głowy, potem nie miałam żadnych problemów z nią, żadnych strupów itd. Gdy malowałam Joanną, która również zawiera amoniak to wtedy piekła mnie skóra głowy w czasie malowania. Z Vitality's - zero pieczenia itd. Wyczytałam, że substancja uczulająca to 4-Parafenylendiamina, nie ma jej w farbie Vitality's. Ale za to ma p- Methylaminophenol sulfate, - czy to jest p-Methylaminofenol? - ponoć to też jest składnik uczulający. Jak tak to bardzo możliwe, że od tego mam uczulenie na klatce piersiowej, brzuchu, rekach. Może któraś z was zna się na tych tematach, jeśli nie to przepraszam. Może nawet to nie farba mnie uczuliła, w pn mam testy więc się okaże.
szprotka19 jest offline  
Stary 2013-02-08, 23:22   #4835
kathy579
Zakorzenienie

GG do kathy579
Cytat:
Napisane przez szprotka19 Pokaż wiadomość
Witajcie, ostatnio malowałam włosy farbą Vitality's, aby wyszedł mi piękny rudy. Kolor wyszedł ładny, nawet końce lepiej złapało (co było mym problemem). Ale.. 3 dni później dopadła wysypka na ciele. Nie to, żebym obwiniała tę farbę, wiadomo każdy inaczej reaguje na koloryzację. W czasie farbowania nie piekła mnie skóra głowy, potem nie miałam żadnych problemów z nią, żadnych strupów itd. Gdy malowałam Joanną, która również zawiera amoniak to wtedy piekła mnie skóra głowy w czasie malowania. Z Vitality's - zero pieczenia itd. Wyczytałam, że substancja uczulająca to 4-Parafenylendiamina, nie ma jej w farbie Vitality's. Ale za to ma p- Methylaminophenol sulfate, - czy to jest p-Methylaminofenol? - ponoć to też jest składnik uczulający. Jak tak to bardzo możliwe, że od tego mam uczulenie na klatce piersiowej, brzuchu, rekach. Może któraś z was zna się na tych tematach, jeśli nie to przepraszam. Może nawet to nie farba mnie uczuliła, w pn mam testy więc się okaże.
Moim zdaniem to nie farba uczuliła...po 3 dniach to za późno, szukała bym innej przyczyny...jedzenie, kosmetyk, zakaźna chorobo, uczulenie kontaktowe.

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk

...and I will wear him
As i do thee...

kathy579 jest offline  
Stary 2013-02-09, 09:41   #4836
ouu
Wtajemniczenie

wypłata jest, więc poszłam wczoraj do fryzjera zdjęcia w sztucznym świetle z lampą robione więc można uznać, że trochę jaśniejszy kolor jest, ale mi się podoba
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg _DSC2547 copy2.jpg (43,6 KB, 81 załadowań)
Stary 2013-02-09, 11:28   #4837
CocoPoznan
Rozeznanie

Cytat:
Moim zdaniem to nie farba uczuliła...po 3 dniach to za późno, szukała bym innej przyczyny...jedzenie, kosmetyk, zakaźna chorobo, uczulenie kontaktowe.

Też tak sądzę. Po farbie uczulenie byłoby na drugi dzień.
Stary 2013-02-09, 17:44   #4838
mandarynka882
Rozeznanie

a ja jestem załamana! mam zielonkawe odrosty!! na to nieszczęsne Allwaves prześwitują już odrosty z moim naturalnym kolorem i się to miesza i daje zielonkawą poświatę!! masakra,
mandarynka882 jest offline  
Stary 2013-02-09, 19:59   #4839
SceneQueene
Zakorzenienie

zielonkawe? spróbuj zneutralizować czerwoną płukanką, rzekomo niweluje zieloną poświatę.

Okiem Julii
Facebook
Instagram
FAQ- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, %, przedłużanie, pielęgnacja, likwidacja odcieni, oleje, numery farb
SceneQueene jest offline  
Stary 2013-02-09, 20:31   #4840
kathy579
Zakorzenienie

GG do kathy579

Cytat:
Napisane przez mandarynka882 Pokaż wiadomość
a ja jestem załamana! mam zielonkawe odrosty!! na to nieszczęsne Allwaves prześwitują już odrosty z moim naturalnym kolorem i się to miesza i daje zielonkawą poświatę!! masakra,
allwaves tak się wypłukuje czy cos nowego?

...and I will wear him
As i do thee...

kathy579 jest offline  
Stary 2013-02-09, 22:50   #4841
stokrotenka18
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2

Cytat:
Napisane przez szprotka19 Pokaż wiadomość
Mi przy farbowaniu też towarzyszy takie lekkie pieczenie, ale na sczzescie tylko pieczenie nic więcej, jakoś mozna wytrzymac. Nie wiem czy dobrze robię bagatelizując to uczucie pieczenia przy farbowaniu, al narazie nie widzialam ani wysypki, ani mi od tego garściami nie wypadają.
Cytat:
zielonkawe???
kurcze.. może ta płukanka to dobry pomysł?
Stary 2013-02-10, 11:05   #4842
mandarynka882
Rozeznanie

to ten allwaves 8.04 się tak wypłukał!! co to za jakaś farba, nawet blond jasny Joanna naturia za 6 zł tak ohydnie nie wyszedł, równo złapał i odrosty i całe włosy na utleniaczu 9% a to jakieś g**wno wrr...
narazie siedzę w domu ale coś muszę z tym zrobić w przyszłym tyg, albo tą płukankę albo szampon do 24 myć Joanny, najlepiej by było to zafarbować to jakimś rudym na pozomie 6-7 ale narazie z kaską krucho a już wolę zainwestować w sprawdzony vitalitys czy inną niz kupić jakieś tańsze badziewie
Stary 2013-02-10, 11:12   #4843
kathy579
Zakorzenienie

GG do kathy579

Cytat:
to ten allwaves 8.04 się tak wypłukał!! co to za jakaś farba, nawet blond jasny Joanna naturia za 6 zł tak ohydnie nie wyszedł, równo złapał i odrosty i całe włosy na utleniaczu 9% a to jakieś g**wno wrr...
narazie siedzę w domu ale coś muszę z tym zrobić w przyszłym tyg, albo tą płukankę albo szampon do 24 myć Joanny, najlepiej by było to zafarbować to jakimś rudym na pozomie 6-7 ale narazie z kaską krucho a już wolę zainwestować w sprawdzony vitalitys czy inną niz kupić jakieś tańsze badziewie
daj fote czerwony mixton niweluje zieleń

...and I will wear him
As i do thee...

kathy579 jest offline  
Stary 2013-02-10, 11:54   #4844
mandarynka882
Rozeznanie

wstawiam foty, mam nadzieje, że widać dobrze, to są przy oknie, pochmurny dzień, dobrze też widać u mnie w łazience w sztucznym świetle
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 102_1716.jpg (60,7 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 102_1725.jpg (50,5 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 102_1727.jpg (41,0 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 102_1729.jpg (29,8 KB, 25 załadowań)
Stary 2013-02-10, 12:18   #4845
kathy579
Zakorzenienie

GG do kathy579

Cytat:
wstawiam foty, mam nadzieje, że widać dobrze, to są przy oknie, pochmurny dzień, dobrze też widać u mnie w łazience w sztucznym świetle
ja bym na to połozyła szamponetkę ,,płomienna iskra,, albo delia ,,rudy,,
kolor zielony nie jest jedynie to złudzenie optyczne bo przy odroście jest dużo jaśniej + twój naturalny.

...and I will wear him
As i do thee...

kathy579 jest offline  
Stary 2013-02-10, 12:46   #4846
Filifonka
Rozeznanie

Dziewczyny,
Piszę w imieniu mojej Przyjaciółki
Długi czas farbowała się na dość ciemny odcień (cały czas po całości). Aktualnie ma ciemne końce (poziom 5). Natomiast włosy u nasady 1-2 tony jaśniejsze.
Chciałaby to wyrównać, a potem zejść na jakiś jaśniejszy poziom (może 7).
Myślałam o użyciu farby na poziomie włosów u nasady i dwóch różnych utleniaczach, ale czy to dobry pomysł?
Byłabym wdzięczna za pomoc
Filifonka jest offline  
Stary 2013-02-10, 13:45   #4847
kathy579
Zakorzenienie

GG do kathy579

Cytat:
Napisane przez Filifonka Pokaż wiadomość
Dziewczyny,
Piszę w imieniu mojej Przyjaciółki
Długi czas farbowała się na dość ciemny odcień (cały czas po całości). Aktualnie ma ciemne końce (poziom 5). Natomiast włosy u nasady 1-2 tony jaśniejsze.
Chciałaby to wyrównać, a potem zejść na jakiś jaśniejszy poziom (może 7).
Myślałam o użyciu farby na poziomie włosów u nasady i dwóch różnych utleniaczach, ale czy to dobry pomysł?
Byłabym wdzięczna za pomoc
są różne opcje wyrównania koloru.
1.kąpiel rozjaśniająca na końce,- potem farba na całość
lub jaśniejszy poziom plus wyższy oksydant na końce niz u nasady.

...and I will wear him
As i do thee...

kathy579 jest offline  
Stary 2013-02-10, 21:42   #4848
joaś905
Raczkowanie

kathy, a czy jest może możliwość uzyskania efektu takiego jak na zdjęciu w załączniku na farbowanych rudych włosach? Moje naturalne to bardzo ciemny blond i zastanawiam się, czy końcówki nie zaszaleją i czy aby na pewno rozjaśnią się w pożądany sposób?
przepraszam za takie pytania, ale rozjaśnianie włosów to dla mnie czarna magia
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg tumblr_la406yDgQv1qbsfv9o1_400.jpg (21,2 KB, 17 załadowań)

joaś905 jest offline  
Stary 2013-02-10, 22:27   #4849
kathy579
Zakorzenienie

GG do kathy579
Cytat:
Napisane przez joaś905 Pokaż wiadomość
kathy, a czy jest może możliwość uzyskania efektu takiego jak na zdjęciu w załączniku na farbowanych rudych włosach? Moje naturalne to bardzo ciemny blond i zastanawiam się, czy końcówki nie zaszaleją i czy aby na pewno rozjaśnią się w pożądany sposób?
przepraszam za takie pytania, ale rozjaśnianie włosów to dla mnie czarna magia
Jaki jest rudy farbowany...fota?

...and I will wear him
As i do thee...

kathy579 jest offline  
Stary 2013-02-10, 22:55   #4850
joaś905
Raczkowanie

No tak, gapa ze mnie...
Na włosach Vitality's 8/44 z wodą 3% (z małą domieszką 6%), zamieszczam zdjęcia, nie widać na nich zbyt dużo, ale niestety jedynie takie posiadam...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg vit.jpg (57,5 KB, 37 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCF7865.jpg (31,8 KB, 42 załadowań)

joaś905 jest offline  
Stary 2013-02-10, 23:22   #4851
kathy579
Zakorzenienie

GG do kathy579
Cytat:
Napisane przez joaś905 Pokaż wiadomość
No tak, gapa ze mnie...
Na włosach Vitality's 8/44 z wodą 3% (z małą domieszką 6%), zamieszczam zdjęcia, nie widać na nich zbyt dużo, ale niestety jedynie takie posiadam...
8.44+pure orange+oxy9%
końce 10/0

...and I will wear him
As i do thee...

Edytowane przez kathy579
Czas edycji: 2013-02-11 o 14:24
kathy579 jest offline  
Stary 2013-02-10, 23:35   #4852
lulamanula
Raczkowanie

Zamówiłam więc na próbę Majirel 7.44 +oxy 6%, ale się trochę boje tego niskiego oxy, nie wyjdzie mi za ciemno?
lulamanula jest offline  
Stary 2013-02-11, 13:24   #4853
Kisia_1
Raczkowanie

A próbowała któraś z Was robić miodowym blondem syossa?
jakie macie zdanie na ten temat?
Kisia_1 jest offline  
Stary 2013-02-11, 13:56   #4854
Nefrytka
Rozeznanie

Dziś przyszła do mnie farba Topchic 7KG + 6% lotion i miałam się zabrać za farbowanie, jednak zdecydowałam się najpierw zapytać was o radę.
Włosów nie farbowałam od jakiegoś czasu (widać po felernym odroście - zdjęcie zrobione w świetle dziennym) i jest między kolorami duża różnica. Myślałam, żeby nałożyć farbę na odrosty na 30 minut, a 10 minut na resztę włosów, ale czy nie skończy się to nieciekawym efektem? Czy może jednak rozłożyć to na 15 minut na resztę włosów i 30 na odrosty.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0026.jpg (64,5 KB, 11 załadowań)
Nefrytka jest offline  
Stary 2013-02-11, 14:25   #4855
kathy579
Zakorzenienie

GG do kathy579

Cytat:
Napisane przez Nefrytka Pokaż wiadomość
Dziś przyszła do mnie farba Topchic 7KG + 6% lotion i miałam się zabrać za farbowanie, jednak zdecydowałam się najpierw zapytać was o radę.
Włosów nie farbowałam od jakiegoś czasu (widać po felernym odroście - zdjęcie zrobione w świetle dziennym) i jest między kolorami duża różnica. Myślałam, żeby nałożyć farbę na odrosty na 30 minut, a 10 minut na resztę włosów, ale czy nie skończy się to nieciekawym efektem? Czy może jednak rozłożyć to na 15 minut na resztę włosów i 30 na odrosty.
Goldwell wychodzi ok 2 tonów ciemniej niz na palecie, ja bym farbowała normalnie odrost, po długości i 30 min

...and I will wear him
As i do thee...

kathy579 jest offline  
Stary 2013-02-11, 14:35   #4856
Nefrytka
Rozeznanie

Cytat:
Goldwell wychodzi ok 2 tonów ciemniej niz na palecie, ja bym farbowała normalnie odrost, po długości i 30 min
czyli powinien wyjść równomierny kolor?
Nefrytka jest offline  
Stary 2013-02-11, 18:41   #4857
lulamanula
Raczkowanie

No dobra, a jakie macie doświadczenia w farbowaniu Majirel? Kolor 7.44+oxy 6%. Nie chodzi mi czy niszczy włosy, bo każda niszczy, tylko czy kolor wychodzi jak na palecie. Boje sie, że wyjdzie ciemniej. Bardzo proszę o odpowiedź
lulamanula jest offline  
Stary 2013-02-11, 19:24   #4858
Filifonka
Rozeznanie

Ja dzisiaj byłam u fryzjera i oczywiście kilka cm moich końcówek zostało w salonie... Ale wyszłam z założenia, że wolę mieć krótsze, zdrowe włosy, niż długie i zniszczone.
Muszę się przyzwyczaić, bo miałam już idealną długość i wróciłam do punktu wyjścia.
Zakupiłam też farbę inny kolor i inna firma niż zwykle aż się boję efektów! Jutro farbowanie Mam nadzieję, że nie będę żałować zmiany
Filifonka jest offline  
Stary 2013-02-11, 20:34   #4859
Kisia_1
Raczkowanie

Filifonka, dawaj szybciutko jaka to farba ?
Kisia_1 jest offline  
Stary 2013-02-11, 22:05   #4860
kathy579
Zakorzenienie

GG do kathy579

Cytat:
Napisane przez lulamanula Pokaż wiadomość
No dobra, a jakie macie doświadczenia w farbowaniu Majirel? Kolor 7.44+oxy 6%. Nie chodzi mi czy niszczy włosy, bo każda niszczy, tylko czy kolor wychodzi jak na palecie. Boje sie, że wyjdzie ciemniej. Bardzo proszę o odpowiedź
zdecydowanie najładniejsza rudosć, jeśli masz włosy na poziomie 7 to tak wyjdzie identycznie, wszystko zależy od twojego obecnego koloru.

---------- Dopisano o 22:05 ---------- Poprzedni post napisano o 22:03 ----------

Cytat:
Napisane przez Nefrytka Pokaż wiadomość
czyli powinien wyjść równomierny kolor?
teoretycznie, wszystko zalezy od porowatości włosa, miejmy nadzieje że tak

...and I will wear him
As i do thee...

kathy579 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
farbowanie, fryzjerstwo, jesienny liść, rudy włosy brąz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości