Rudowłose - część II - wątek zbiorczy - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-09-02, 17:43   #661
julianna-p
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 3
Dot.: Jak najbardziej "ruda" farba do włosów.Częsc II.

Cytat:
Napisane przez Czerwienna Pokaż wiadomość
Dziewczyny chciałabym się pochwalić, a przy okazji podziękować Kathy za radę Właśnie przed chwilą farbowałam włosy Vitalitysem 7.44 i 6%, jest to taki kolor jaki zawsze chciałam uzyskać zaraz po farbowaniu, nie żadne czerwienie. Jest cudny, od dzisiaj zostaje moją farbą numer 1
slicznie, na moich wlosach nigdy tak ladnie nie wyszedl

„Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć.” Coco Chanel
julianna-p jest offline  
Stary 2011-09-02, 18:44   #662
kathy579
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 23
GG do kathy579

Cytat:
Napisane przez julianna-p Pokaż wiadomość
uuffff , dziekuje ( pisalas tez o joannach?)
tak Delia i Joanna

---------- Dopisano o 18:44 ---------- Poprzedni post napisano o 18:38 ----------

Cytat:
Napisane przez Czerwienna Pokaż wiadomość
Dziewczyny chciałabym się pochwalić, a przy okazji podziękować Kathy za radę Właśnie przed chwilą farbowałam włosy Vitalitysem 7.44 i 6%, jest to taki kolor jaki zawsze chciałam uzyskać zaraz po farbowaniu, nie żadne czerwienie. Jest cudny, od dzisiaj zostaje moją farbą numer 1
piękny kolor - super, cieszę się

...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...

Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline  
Stary 2011-09-05, 14:23   #663
inuska84
Raczkowanie

Ja robiłam za namową Kathy vitalitysem 8.44 z wodą 6%- wyszły takie jak chciałam. W końcu nie muszę czekać aż mi się wypłuczą do odpowiedniego koloru Dzięki wielkie- też znalazłam swoją farbę przesyłam zdjęcia włosów w naturalnym świetle
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1010978.jpg (69,3 KB, 98 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1010981.jpg (66,8 KB, 91 załadowań)

Edytowane przez inuska84
Czas edycji: 2011-09-05 o 16:30
inuska84 jest offline  
Stary 2011-09-05, 17:04   #664
AniaAga
Zadomowienie

Inuska, świetny kolor, taki "mój"! A na jaki wyjściowy kładłaś?
AniaAga jest offline  
Stary 2011-09-05, 18:10   #665
inuska84
Raczkowanie

AniaAga dzięki, zajrzyj sobie do postu 566 - tam umieściłam fotę z wyjściowego- u mnie był ten problem, że każda farba jaką nakładałam sprawiała, ze włosy mi ciemniały, dopiero po ok dwóch tygodniach spierał się do mniej więcej takiego koloru jaki mam od razu po vitalitysie Te zdjęcia powyżej, zrobione są dzień po koloryzacji.Co ciekawe po tej farbie moje włosy są mega miękkie i nie śmierdziały po farbowaniu jak po zwykłych drogeryjnych farbach no i przy myciu nie spływa farba- przy drogeryjnych jeszcze po kilku myciach co nieco farby uciekało..
inuska84 jest offline  
Stary 2011-09-05, 18:13   #666
blekitna_nasturcja
Przyczajenie

Dzień dobry

Najpierw trochę historii - przez długie lata, więcej niż 10 (nawet nie pamiętam już ile) farbowałam włosy na czarno. Od jakiegoś roku lub półtora roku mam ochotę na ciemny rudy - połyskujący na rudo kasztan... coś w ten deseń . Kolor oryginalny to ciemny "mysi". Chyba, bo ostatni raz go widziałam na początku liceum

Zarzuciłam więc czarny i wypróbowałam chyba wszystkie rude kasztany z farb drogeryjnych jakie znalazłam - ale nic z tego nie wychodziło. Potem zabrałam się za kolor "czarno-czerwony" - wychodziło całkiem całkiem bo czarny się dość szybko wypłukiwał i w rezultacie większą część miesiąca miałam ciemne z czerwono-rudym połyskiem. Marzył mi się jednak połysk RUDY, a nie czerwony!

Przyjaciółka dała mi linka do Waszego rudego wątku, który przeczytałam od a do zet (właściwie obydwa wątki, pierwszy i ten) i wydawało mi się, że wszystko zrozumiałam... W związku z powyższym znalazłam farbę (majirel), kolor, który mi odpowiadał na palecie (aczkolwiek internetowej - być może on jest inny w rzeczywistości?) - 4.45, przeczytałam wszystko o wodach, znalazłam sklep, zamówiłam i już następnego dnia miałam wszystko co trzeba w łapkach. Miseczkę, pędzelek, farbę, wodę (6%). Cacy.

Nie robiłam dekoloryzacji, nigdy właściwie, bo przyzwyczajona byłam, że nawet jeśli kolor włosów nie zmieniał się całkowicie to przynajmniej nabierał odpowiedniego "połysku".

Włosy dość szybko mi rosną, więc po 4 tygodniach od poprzedniego farbowania miałam już około 1,5cm odrostu...

No i teraz:
- wydawało mi się, że dobrze wszystko co dotyczy farb profesjonalnych zrozumiałam, ale najwyraźniej się myliłam - wydawało mi się, że niezależnie od koloru "wyjściowego", jeśli jest jaśniejszy niż farba - to powinien wyjść taki kolor jaki jest na palecie, a woda rozjaśni ciemniejszy kolor - i że jeśli są ciemniejsze to nie ma gwarancji jak wyjdzie.

Albo się pomyliłam w rozumieniu - albo zrobiłam coś źle , bo wiem w efekcie mam super fajny ciemno-rudy kolor wszędzie oprócz... odrostów, które zrobiły się MARCHEWKOWE , a teraz, po czterech dniach od farbowania - mam wrażenie, że jaśnieją i robią się coraz bardziej ŻÓŁTE

Dziewczyny, pomocy , co mam zrobić, żeby mieć RÓWNY kolor? i nie pomarańczowy jak na odrostach, ale właśnie ciemno rudy? Załączam zdjęcia paletki (kolory, między którymi się wahałam) oraz włosów od razu po farbowaniu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg majirel_4_5.jpg (12,4 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wlosy2.jpg (62,4 KB, 62 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wlosy1.jpg (62,9 KB, 58 załadowań)
blekitna_nasturcja jest offline  
Stary 2011-09-05, 20:00   #667
kathy579
Zakorzenienie

GG do kathy579

Cytat:
Napisane przez inuska84 Pokaż wiadomość
Ja robiłam za namową Kathy vitalitysem 8.44 z wodą 6%- wyszły takie jak chciałam. W końcu nie muszę czekać aż mi się wypłuczą do odpowiedniego koloru Dzięki wielkie- też znalazłam swoją farbę przesyłam zdjęcia włosów w naturalnym świetle
Piękny

---------- Dopisano o 20:00 ---------- Poprzedni post napisano o 19:52 ----------

Cytat:
Napisane przez blekitna_nasturcja Pokaż wiadomość
Dzień dobry

Najpierw trochę historii - przez długie lata, więcej niż 10 (nawet nie pamiętam już ile) farbowałam włosy na czarno. Od jakiegoś roku lub półtora roku mam ochotę na ciemny rudy - połyskujący na rudo kasztan... coś w ten deseń . Kolor oryginalny to ciemny "mysi". Chyba, bo ostatni raz go widziałam na początku liceum

Zarzuciłam więc czarny i wypróbowałam chyba wszystkie rude kasztany z farb drogeryjnych jakie znalazłam - ale nic z tego nie wychodziło. Potem zabrałam się za kolor "czarno-czerwony" - wychodziło całkiem całkiem bo czarny się dość szybko wypłukiwał i w rezultacie większą część miesiąca miałam ciemne z czerwono-rudym połyskiem. Marzył mi się jednak połysk RUDY, a nie czerwony!

Przyjaciółka dała mi linka do Waszego rudego wątku, który przeczytałam od a do zet (właściwie obydwa wątki, pierwszy i ten) i wydawało mi się, że wszystko zrozumiałam... W związku z powyższym znalazłam farbę (majirel), kolor, który mi odpowiadał na palecie (aczkolwiek internetowej - być może on jest inny w rzeczywistości?) - 4.45, przeczytałam wszystko o wodach, znalazłam sklep, zamówiłam i już następnego dnia miałam wszystko co trzeba w łapkach. Miseczkę, pędzelek, farbę, wodę (6%). Cacy.

Nie robiłam dekoloryzacji, nigdy właściwie, bo przyzwyczajona byłam, że nawet jeśli kolor włosów nie zmieniał się całkowicie to przynajmniej nabierał odpowiedniego "połysku".

Włosy dość szybko mi rosną, więc po 4 tygodniach od poprzedniego farbowania miałam już około 1,5cm odrostu...

No i teraz:
- wydawało mi się, że dobrze wszystko co dotyczy farb profesjonalnych zrozumiałam, ale najwyraźniej się myliłam - wydawało mi się, że niezależnie od koloru "wyjściowego", jeśli jest jaśniejszy niż farba - to powinien wyjść taki kolor jaki jest na palecie, a woda rozjaśni ciemniejszy kolor - i że jeśli są ciemniejsze to nie ma gwarancji jak wyjdzie.

Albo się pomyliłam w rozumieniu - albo zrobiłam coś źle , bo wiem w efekcie mam super fajny ciemno-rudy kolor wszędzie oprócz... odrostów, które zrobiły się MARCHEWKOWE , a teraz, po czterech dniach od farbowania - mam wrażenie, że jaśnieją i robią się coraz bardziej ŻÓŁTE

Dziewczyny, pomocy , co mam zrobić, żeby mieć RÓWNY kolor? i nie pomarańczowy jak na odrostach, ale właśnie ciemno rudy? Załączam zdjęcia paletki (kolory, między którymi się wahałam) oraz włosów od razu po farbowaniu.
Za mocna woda przy odroście powinna byc 3% a nie 6%, odrost zawsze szybciej się rozjaśnia ze względu na emanujące ciepło od skóry. Więc następne farbowanie woda 3%. Jeśli teraz chcesz to przyciemnić to zrób sobie płukankę z tej samej farby plus woda 3%+ np. szampon, w proporcji 1:1:0.5 (10 ml farby, 10 ml oxy. kilka kropli szamponu) trzymaj ok 10 minut.

...and I will wear him
As i do thee...

kathy579 jest offline  
Stary 2011-09-06, 09:40   #668
zebra_
Przyczajenie

czesc jestem tu nowa ale mam problem taki ,ze chciałam mieć czerwone włosy wiec wymieszałam joanne plomienna iskre z czerwona pozeczka i wyszły mi prawie bordowe nalozyłam po 2 tygodniach plomienna iskre i wyszły mi takie ceglaste... a miałam piekne jasne rude wloski i teraz bym chciała wrocic do mojego slicznego ryzego koloru ale nie wiem jak to zrobic... blagam o pomoc!! nie chce ściągac koloru bo juz to testowałam... myślałam zeby nalozyc blond kolor i na to moja plomienna iskre , ale sama nie wiem co robic... prosze o jakąś dobrą rade rudzielce
zebra_ jest offline  
Stary 2011-09-06, 10:20   #669
Cola_Ola
Zakorzenienie

Pozwolę sobie tu się wepchnąć, choć na razie ruda nie jestem. Chciałam zadać pytanko. Mianowicie czy da się z brązowych włosów zrobić rude. Sytuacja jest taka, że farbowałam na czarno dwa miesiące temu albo i dawniej Dbam teraz o włosy, piję pokrzywę, wcieram naftę itp. Włosy od tych zabiegów rozjaśniły się, farba się wypukała no i jest odrost. Zastanawiam się czy jak wrócę już do mniej więcej swoich naturalnych < naturalne mam brązowe > to czy złapie rudy? Marzy mi się ten kolor bardzo, ale nie chcę rozjaśniać ani nic w tym stylu, bo chce mieć włosy a nie być łysa

"Maskarada"
Terry Pratchett
Cola_Ola jest offline  
Stary 2011-09-06, 11:28   #670
blekitna_nasturcja
Przyczajenie

Smile Dot.: Jak najbardziej "ruda" farba do włosów.Częsc II.

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
Za mocna woda przy odroście powinna byc 3% a nie 6%, odrost zawsze szybciej się rozjaśnia ze względu na emanujące ciepło od skóry. Więc następne farbowanie woda 3%. Jeśli teraz chcesz to przyciemnić to zrób sobie płukankę z tej samej farby plus woda 3%+ np. szampon, w proporcji 1:1:0.5 (10 ml farby, 10 ml oxy. kilka kropli szamponu) trzymaj ok 10 minut.
Dziękuję bardzo! A czy jeśli otworzę tubkę farby to ona może potem leżeć taka "otwarta" (oczywiście zakręcona, ale napoczęta) do następnego farbowania?
blekitna_nasturcja jest offline  
Stary 2011-09-06, 12:53   #671
julianna-p
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 3

Cytat:
Dziękuję bardzo! A czy jeśli otworzę tubkę farby to ona może potem leżeć taka "otwarta" (oczywiście zakręcona, ale napoczęta) do następnego farbowania?
na farbie jest zawsze napisane ile po otwarciu mozna ja przetrzymywac, nie wiem jak jest z majirelami bo juz nie pamietam, ale zwykle jst to od 6 m-cy do 1,5 roku. takze ze spokojem

„Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć.” Coco Chanel
julianna-p jest offline  
Stary 2011-09-06, 13:14   #672
kathy579
Zakorzenienie

GG do kathy579

Cytat:
tak

...and I will wear him
As i do thee...

kathy579 jest offline  
Stary 2011-09-06, 14:19   #673
honey999
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
Piękny

---------- Dopisano o 20:00 ---------- Poprzedni post napisano o 19:52 ----------

Cytat:
Dzień dobry

No i teraz:

widze ze to samo co u mnie, na gorze rudy na dole czarny, ja osobiscie stwierdziłam ze rudy jest nie dla mnie, a napewno nie jasny rudy, zafarbowałam na mahon, sa teraz czerwone na gorze i robia sie coraz ciemniejsze ku dołowi.
Stary 2011-09-06, 15:50   #674
AniaAga
Zadomowienie

A jak Wam się podoba kolor Marty Powałowskiej?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Marta.jpg (89,8 KB, 102 załadowań)
AniaAga jest offline  
Stary 2011-09-06, 20:10   #675
inuska84
Raczkowanie

Kathy-> mam jeszcze do Ciebie pytanko.. jeśli przy następnej koloryzacji vitalitysem 8.44 użyję wody 3%, a nie 6% jak ostatnio.. to duża różnica w kolorze będzie? wiadomo 3% łagodniejsza.. ale ten mój aktualny kolor tak mi się podoba, że nie chcę innego :P
inuska84 jest offline  
Stary 2011-09-07, 09:06   #676
kathy579
Zakorzenienie

GG do kathy579

Cytat:
Napisane przez inuska84 Pokaż wiadomość
Kathy-> mam jeszcze do Ciebie pytanko.. jeśli przy następnej koloryzacji vitalitysem 8.44 użyję wody 3%, a nie 6% jak ostatnio.. to duża różnica w kolorze będzie? wiadomo 3% łagodniejsza.. ale ten mój aktualny kolor tak mi się podoba, że nie chcę innego :P
3% nie rozjaśni, uzywa się go do farbowania ton w ton, łagodniejszy dla włosów, jeśli nie ma sie odrostu do rozjasnienia to po długości ok.

...and I will wear him
As i do thee...

kathy579 jest offline  
Stary 2011-09-08, 09:50   #677
MorireAmore
Rozeznanie

witam rudziki u mnie kolorek powoli robi się jaśniejszy , niemal złoty blond , a odrost został fajny rudy szkoda że z reszty znika ale i tak jestem zadowolona z przemiany

powiedzcie mi następne farbowanie , to znów odrost wodą 6%? a na resztę 3% ? bez zmian? chcę zrobić odcieniem 8,44

Be nice, I could be your nurse someday.

MorireAmore jest offline  
Stary 2011-09-08, 15:58   #678
Katrin242
Raczkowanie

GG do Katrin242

kathy579 mam pytanie dzisiaj postanowiłam zakupić profesjonalną farbę Lecher Geneza 6 RT (ciemny blond miedziany). Pani w hurtowni podpowiedziała mi, abym wymieszała ją z moim dotychczasowym kolorem (6BC - ciemeny blond cappuccino) ale tak na 25 ml miedzianego - 5 ml cappuccino- aby równo na odrostach chwyciło.
Czy to właściwa rada ?
Katrin242 jest offline  
Stary 2011-09-08, 20:34   #679
kathy579
Zakorzenienie

GG do kathy579

[QUOTE=Katrin242;29284239]kathy579 mam pytanie dzisiaj postanowiłam zakupić profesjonalną farbę Lecher Geneza 6 RT (ciemny blond miedziany). Pani w hurtowni podpowiedziała mi, abym wymieszała ją z moim dotychczasowym kolorem (6BC - ciemeny blond cappuccino) ale tak na 25 ml miedzianego - 5 ml cappuccino- aby równo na odrostach chwyciło.
Czy to właściwa rada ?[/QUOTE

Nie wiem jaki efekt chcesz uzyskać i jakie masz teraz włosy, ale aby było lepsze krycie dodaje się przeważnie kolorów z gamy ,,naturalnej/podstawowej,, bez żadnych refleksów.

...and I will wear him
As i do thee...

kathy579 jest offline  
Stary 2011-09-09, 15:01   #680
Karyme22
Przyczajenie

Hej dziewczyny mam problem ,wie ktos moze czy jedna farba do wlosow loreal feria 3d mango starczy na pokrycie calych wlosow?
mam wlosy prawie do pasa sa strasznie geste i grube ,zawsze uzywalam dwoch farb ,kupilam teraz ferie ale jest strasznie droga i zastanawiam sie czy starczy jedno opokowanie.
Karyme22 jest offline  
Stary 2011-09-09, 17:25   #681
Lilua
Raczkowanie

Przypomnijcie mi proszę co to był za preparat na nadmiernie przetłuszczające się włosy i jak się go stosowało? Z tego co pamiętam, to było to z Subriny....?

Albo to zbieg okoliczności albo po ostatnim farbowaniu tak szybko mi się przetłuszczają
Lilua jest offline  
Stary 2011-09-09, 20:24   #682
kathy579
Zakorzenienie

GG do kathy579

Cytat:
Napisane przez Lilua Pokaż wiadomość
Przypomnijcie mi proszę co to był za preparat na nadmiernie przetłuszczające się włosy i jak się go stosowało? Z tego co pamiętam, to było to z Subriny....?

Albo to zbieg okoliczności albo po ostatnim farbowaniu tak szybko mi się przetłuszczają
glinka bilendy, ewentualnie stefanel physiogel

...and I will wear him
As i do thee...

Edytowane przez kathy579
Czas edycji: 2011-09-09 o 20:25
kathy579 jest offline  
Stary 2011-09-10, 12:41   #683
Lilua
Raczkowanie

Czy ta glinka bardzo wpłynie na kolor? W sensie, czy kolor mocno zejdzie, bo z opisu tej glinki wynika, że jest mocno oczyszczająca itd.
Lilua jest offline  
Stary 2011-09-10, 19:22   #684
kathy579
Zakorzenienie

GG do kathy579

Cytat:
Czy ta glinka bardzo wpłynie na kolor? W sensie, czy kolor mocno zejdzie, bo z opisu tej glinki wynika, że jest mocno oczyszczająca itd.
myślę że to zależy od włosów, ale istnieje takie prawdopodobieństwo - bezpieczniejszy będzie szampon physiogel

...and I will wear him
As i do thee...

kathy579 jest offline  
Stary 2011-09-11, 00:23   #685
Lilua
Raczkowanie

Przeczytałam opis jednego i drugiego kosmetyku i nasuwa mi się pytanie. Otóż w opisie nie ma nic wspomniane o tym, że to zmniejsza przetłuszczanie włosów. O ile glinka ma działanie oczyszczające to ten drugi preparat jest bardziej na ukojenie podrażnień. Czemu więc jest to polecane na przetłuszczające się włosy? Pytam z czystej niezaspokojonej ciekawości, bo mnie to nurtuje a nie znam się na składnikach itd.
Lilua jest offline  
Stary 2011-09-11, 10:35   #686
kathy579
Zakorzenienie

GG do kathy579

Cytat:
Przeczytałam opis jednego i drugiego kosmetyku i nasuwa mi się pytanie. Otóż w opisie nie ma nic wspomniane o tym, że to zmniejsza przetłuszczanie włosów. O ile glinka ma działanie oczyszczające to ten drugi preparat jest bardziej na ukojenie podrażnień. Czemu więc jest to polecane na przetłuszczające się włosy? Pytam z czystej niezaspokojonej ciekawości, bo mnie to nurtuje a nie znam się na składnikach itd.
ok. szampon bardzo dobrze oczyszcza skórę głowy i włosy ze względu na swój skład myślę że nazwę delikatny zawdzięcza tym iż nie powoduje reakcji alergicznej ponieważ ma bardzo prosty skład w zasadzie same składniki myjące na najważniejszych miejscach w składzie, stosowałam i dlatego polecam, kupiłam go przez przypadek z polecenia farmaceuty i używam wtedy kiedy włosy mam przetłuszczone nadmiarem sebum i składnikami odżywczymi.

...and I will wear him
As i do thee...

kathy579 jest offline  
Stary 2011-09-11, 21:18   #687
pixy00
Raczkowanie

Dziewczyny mam ważne pytanie.
W lipcu miałam robione pasemka blond rozjaśniaczem (swoje naturalne mam średni brąz) i jasny brąz.Chciałabym kupić teraz rudą farbę do włosów,ale nie wiem czy wyjdzie mi jakiś sensowny kolor? domyślam się,że na blondzie będzie jaśniejszy .. ; )

pixy00 jest offline  
Stary 2011-09-11, 23:24   #688
pati0090
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez loveyouamy Pokaż wiadomość
jak farbowałam się na rudo to kupowałam l'oreal feria preference co prawda droga, ale kolor świetny i długo trzymała.
pozdrawiam

wlasnie dzisiaj kupilam tą farbe i miałam pytac o opnie ale widocznie juz znalazłam. Masz moze jakaś fotke włosów jaki ten kolor mniej wiecej jest na główce juz zafarbowanej?

pati0090 jest offline  
Stary 2011-09-12, 09:35   #689
Cola_Ola
Zakorzenienie

Znacie taką farbę Luo Color? No to ona rozjaśnia włosy o trzy tony. A jakbym tak wzięła jakiś ladny rudy i położyła na swoje włosy? jest szansa, że pójdzie do przodu? Ja mam taki brąz, sprany czarny.

"Maskarada"
Terry Pratchett
Cola_Ola jest offline  
Stary 2011-09-12, 10:50   #690
AniaAga
Zadomowienie

Cola_Ola, ale Luo Color rozjaśnia o 3 tony naturalne włosy czy farbowane?
AniaAga jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
farbowanie, fryzjerstwo, jesienny liść, rudy włosy brąz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości