Rudowłose - część II - wątek zbiorczy - Strona 24 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-09-12, 10:56   #691
Cola_Ola
Zakorzenienie

Dot.: Jak najbardziej "ruda" farba do włosów.Częsc II.

Cytat:
Napisane przez AniaAga Pokaż wiadomość
Cola_Ola, ale Luo Color rozjaśnia o 3 tony naturalne włosy czy farbowane?

Cytat:
LUOCOLOR daje możliwość koloryzacji na włosach wcześniej farbowanych inną farbą.
Skopiowałam ze strony o tym produkcie.

"Maskarada"
Terry Pratchett
Cola_Ola jest offline  
Stary 2011-09-13, 23:47   #692
truskawkowa92
Przyczajenie

Witam Was .

Mam pewne nurtujące mnie pytanie, więc postanowiłam tu napisać. Włosy na rudo farbuję od 3 lat, są długie do połowy pleców, jednak niestety trochę zniszczone. Nie umiem pozbyć się rozdwojonych końcówek po ówczesnym cieniowaniu. Są teraz na dużej części włosów, od połowy do samego dołu. Jako że włoski chciałabym mieć jak najdłuższe to czasem tylko podetnę te nieszczęsne końcówki, ale wystarczy spojrzeć kilka centymetrów w górę i zobaczy się kolejne... Zastanawiam się, czy przed następnym farbowaniem nie podciąć ich porządniej.

Jednak moim większym problemem jest dość częste nierównomierne łapanie koloru na włosach. Z powodu ich długości sam proces farbowania trwa pół godziny, więc jak kończę to górę mogłabym już spłukiwać. Gdy już wysuszę włosy to dół i często tył ma słabszy odcień. Czy to, że farba np po 20 minutach od wymieszania wyląduje na włosach ma na to wpływ? A może to te zniszczone włosy?

Teraz idę na studia i chciałabym zrobić coś z włoskami, żeby wyglądały na bardziej zadbane . Zawsze używałam farb drogeryjnych, z tych słynniejszych tylko Loreala nie wypróbowałam. Teraz myślę nad zamówieniem sobie Goldwella przez internet. Miała któraś z Was z nim styczność ?
truskawkowa92 jest offline  
Stary 2011-09-14, 08:57   #693
kathy579
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 23
GG do kathy579

Cytat:
Napisane przez truskawkowa92 Pokaż wiadomość
Witam Was .

Mam pewne nurtujące mnie pytanie, więc postanowiłam tu napisać. Włosy na rudo farbuję od 3 lat, są długie do połowy pleców, jednak niestety trochę zniszczone. Nie umiem pozbyć się rozdwojonych końcówek po ówczesnym cieniowaniu. Są teraz na dużej części włosów, od połowy do samego dołu. Jako że włoski chciałabym mieć jak najdłuższe to czasem tylko podetnę te nieszczęsne końcówki, ale wystarczy spojrzeć kilka centymetrów w górę i zobaczy się kolejne... Zastanawiam się, czy przed następnym farbowaniem nie podciąć ich porządniej.

Jednak moim większym problemem jest dość częste nierównomierne łapanie koloru na włosach. Z powodu ich długości sam proces farbowania trwa pół godziny, więc jak kończę to górę mogłabym już spłukiwać. Gdy już wysuszę włosy to dół i często tył ma słabszy odcień. Czy to, że farba np po 20 minutach od wymieszania wyląduje na włosach ma na to wpływ? A może to te zniszczone włosy?

Teraz idę na studia i chciałabym zrobić coś z włoskami, żeby wyglądały na bardziej zadbane . Zawsze używałam farb drogeryjnych, z tych słynniejszych tylko Loreala nie wypróbowałam. Teraz myślę nad zamówieniem sobie Goldwella przez internet. Miała któraś z Was z nim styczność ?
Bardzo fajna farba mało sie wypłukuje. Twój problrm rozwiąże stosowanie 2 oksydantów o różnych stężeniach. Dobrą metodą jest też stosowanie 2 farb np. 8.4 i 7.4.

...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...

Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline  
Stary 2011-09-15, 09:57   #694
blekitna_nasturcja
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
Za mocna woda przy odroście powinna byc 3% a nie 6%, odrost zawsze szybciej się rozjaśnia ze względu na emanujące ciepło od skóry. Więc następne farbowanie woda 3%. Jeśli teraz chcesz to przyciemnić to zrób sobie płukankę z tej samej farby plus woda 3%+ np. szampon, w proporcji 1:1:0.5 (10 ml farby, 10 ml oxy. kilka kropli szamponu) trzymaj ok 10 minut.
Trochę musiałam poczekać na przesyłkę z wodą 3%, więc zdążyły mi się w tak zwanym międzyczasie zrobić już małe odrosty. Zrobiłam tak jak napisałaś, wymieszałam, nałożyłam, przyciemniło się faktycznie - aczkolwiek dalej muszę przyznać kolor jest daleki od tego na palecie - jest ciemniejszy, ale wciąż mocno marchewkowy, podczas gdy reszta włosów ciemna (i podczas gdy zależy mi na naprawdę ciemnym rudym).

Wymyśliłam sobie, że mogłabym wymieszać dwie farby - tę majirel 4.45, z której teraz korzystam i na przykład majirel 4 lub 3 (czyli teoretycznie mocno ciemny brąz) - tylko po pierwsze, czy tak można? a po drugie, jeśli można, to w jakich proporcjach?
blekitna_nasturcja jest offline  
Stary 2011-09-15, 20:42   #695
kathy579
Zakorzenienie

GG do kathy579

Cytat:
Napisane przez blekitna_nasturcja Pokaż wiadomość
Trochę musiałam poczekać na przesyłkę z wodą 3%, więc zdążyły mi się w tak zwanym międzyczasie zrobić już małe odrosty. Zrobiłam tak jak napisałaś, wymieszałam, nałożyłam, przyciemniło się faktycznie - aczkolwiek dalej muszę przyznać kolor jest daleki od tego na palecie - jest ciemniejszy, ale wciąż mocno marchewkowy, podczas gdy reszta włosów ciemna (i podczas gdy zależy mi na naprawdę ciemnym rudym).

Wymyśliłam sobie, że mogłabym wymieszać dwie farby - tę majirel 4.45, z której teraz korzystam i na przykład majirel 4 lub 3 (czyli teoretycznie mocno ciemny brąz) - tylko po pierwsze, czy tak można? a po drugie, jeśli można, to w jakich proporcjach?
poczytaj na moim blogu o refleksach i prepigmentacji, oczywiście że można mieszać odcienie, proporcje ustala się do oczekiwanego efektu np. jeśli wymieszasz 4.45 z 4 pół na pół to efekt będzie bardzo ciemny brąz jedynie z refleksem miedziano czerwonym, proponuję nie więcej
niż 15 % 4-ki.

...and I will wear him
As i do thee...

kathy579 jest offline  
Stary 2011-09-15, 22:02   #696
pati0090
Zakorzenienie

ja mialam robione wlosy woda 3 % i farba Loreal zaraz po dekoloryzajci i wyszla mi marchewka. teraz sie sprawlo i mam miedziano rudy
oto moj rezutat od razu po farbowaniu i teraz jaks ie juz zmyly
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg q.jpg (22,4 KB, 103 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg b.jpg (26,6 KB, 120 załadowań)

Edytowane przez pati0090
Czas edycji: 2011-09-15 o 22:06
pati0090 jest offline  
Stary 2011-09-16, 09:14   #697
Cola_Ola
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez pati0090 Pokaż wiadomość
ja mialam robione wlosy woda 3 % i farba Loreal zaraz po dekoloryzajci i wyszla mi marchewka. teraz sie sprawlo i mam miedziano rudy
oto moj rezutat od razu po farbowaniu i teraz jaks ie juz zmyly

Byłam u fryzjerki i pytałam się mniej więcej o właśnie taki kolor jak Twój i powiedziała, że nie będzie żadnego problemu Kazała mi tylko teraz mocno odżywiać włosy

"Maskarada"
Terry Pratchett
Cola_Ola jest offline  
Stary 2011-09-16, 10:35   #698
LKstasia
Raczkowanie

Hej Dziewczynki Mam do Was pytanie-prośbę o opinię. Otóż planuję zafarbować się na rudo-marchewkowo, jednak zastanawiam się czy mi ten kolor pasuje. Kupiłam farbę z Joanny "płomienna iskra". Aktualnie mam kolor jasny blond (naturalny to ciemny blond). Kiedyś z ciekawości użyłam szampotenki, by zobaczyć jak mi w rudym i mnie się spodobał, nawet bardzo i teraz znów kusi, tylko czy to dla mnie kolor? Proszę o opinie

Tutaj moje zdjęcia po szamponie, to drugie już dość zmyty kolor

http://imageshack.us/photo/my-images...023184910.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/522/zdjecie1l.jpg/
Stary 2011-09-16, 11:14   #699
AniaAga
Zadomowienie

Hm..... Wydaje mi się, że jest ciut za jaskrawy, owszem, jasny rudy, ale widziałabym Ciebie bardziej w Jesiennym Liściu albo Karmelowej Czekoladzie, nie są takie żarówiaste.
AniaAga jest offline  
Stary 2011-09-16, 13:50   #700
kathy579
Zakorzenienie

GG do kathy579

Cytat:
Napisane przez LKstasia Pokaż wiadomość
Hej Dziewczynki Mam do Was pytanie-prośbę o opinię. Otóż planuję zafarbować się na rudo-marchewkowo, jednak zastanawiam się czy mi ten kolor pasuje. Kupiłam farbę z Joanny "płomienna iskra". Aktualnie mam kolor jasny blond (naturalny to ciemny blond). Kiedyś z ciekawości użyłam szampotenki, by zobaczyć jak mi w rudym i mnie się spodobał, nawet bardzo i teraz znów kusi, tylko czy to dla mnie kolor? Proszę o opinie

Tutaj moje zdjęcia po szamponie, to drugie już dość zmyty kolor

http://imageshack.us/photo/my-images...023184910.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/522/zdjecie1l.jpg/
ładniej i delikatniej w blond.

...and I will wear him
As i do thee...

kathy579 jest offline  
Stary 2011-09-16, 14:05   #701
pati0090
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Cola_Ola Pokaż wiadomość
Byłam u fryzjerki i pytałam się mniej więcej o właśnie taki kolor jak Twój i powiedziała, że nie będzie żadnego problemu Kazała mi tylko teraz mocno odżywiać włosy
oj ja mam to samo. Odżwka to podstawa

pati0090 jest offline  
Stary 2011-09-17, 13:43   #702
kathy579
Zakorzenienie

GG do kathy579

Cytat:
Napisane przez pati0090 Pokaż wiadomość
oj ja mam to samo. Odżwka to podstawa
no tak ale szkoda że nie poinformowała że większość odżywek jest nie wskazana przed farbowaniem, chodzi o odżywki które oblepiając łuskę powodują nierównomierne przyleganie pigmentu...szybsze wypłukiwanie, to odżywki z silikonami i polyquatrenium....to samo dotyczy środków do stylizacji.

...and I will wear him
As i do thee...

kathy579 jest offline  
Stary 2011-09-17, 13:46   #703
Cola_Ola
Zakorzenienie

Cytat:
no tak ale szkoda że nie poinformowała że większość odżywek jest nie wskazana przed farbowaniem, chodzi o odżywki które oblepiając łuskę powodują nierównomierne przyleganie pigmentu...szybsze wypłukiwanie, to odżywki z silikonami i polyquatrenium....to samo dotyczy środków do stylizacji.

No może, ale chyba dobrze, że w ogóle zadbała o mnie, bo inna to by mnie od razu na fotel wzięła i nie ważne dla niej byłoby w jakim stanie są włosy i czy wyjdę w połowie łysa czy nie

"Maskarada"
Terry Pratchett
Cola_Ola jest offline  
Stary 2011-09-17, 13:55   #704
kathy579
Zakorzenienie

GG do kathy579

Nie wiem dlaczego fryzjerzy w Polsce albo mają małą wiedzę dotyczącą ,,chemii,, albo są tak znudzenie iż nie mają zamiaru się nią podziczeć.
Ostatnio będą u fryzjera doszłam do wniosku że nie wie o czym mówię...
Oczywiście pielęgnacja jest bardzo ważna choćby dla tego żeby nie wyrywać włosów po myciu, nie szarpać....nawilżać itd.
Dziewczyny pamiętajcie jednak że bardzo istotną rzeczą przed farbowaniem ok 1 tygodnia przed, jest oczyszczanie włosów i nie zaśmiecanie ich niepotrzebnymi ,,przylepcami,, używajcie wtedy odżywki o prostych składach takie które nie oblepią łuskę

Niedługo w wolnej chwili wpiszę na moim blogu listę takich odżywek.

...and I will wear him
As i do thee...

Edytowane przez kathy579
Czas edycji: 2011-09-17 o 13:57
kathy579 jest offline  
Stary 2011-09-17, 14:11   #705
Cola_Ola
Zakorzenienie

A Dermena może być?

"Maskarada"
Terry Pratchett
Cola_Ola jest offline  
Stary 2011-09-17, 14:22   #706
julianna-p
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 3

Cytat:
mi w sklepie fryzjerskim kobieta doradzala, zeby koncowki same (!!) pokrywac tuz przed farbowaniem serum z silikonami, samymi praktycznie. i pytam sie czy to nie zrobi nierownego koloru, a ona "o czym pani mowi, to jak sie a wlosy zniszczone tak sie robi , a nie po serum"

kathy jak goldwell sie spisuje?

„Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć.” Coco Chanel
julianna-p jest offline  
Stary 2011-09-17, 14:32   #707
kathy579
Zakorzenienie

GG do kathy579

Cytat:
Napisane przez julianna-p Pokaż wiadomość
mi w sklepie fryzjerskim kobieta doradzala, zeby koncowki same (!!) pokrywac tuz przed farbowaniem serum z silikonami, samymi praktycznie. i pytam sie czy to nie zrobi nierownego koloru, a ona "o czym pani mowi, to jak sie a wlosy zniszczone tak sie robi , a nie po serum"

kathy jak goldwell sie spisuje?
Jestem bardzo zadowolona, następne farbowanie Goldwell na pewno - piękne kolory, minimalnie wypłukiwanie- ale to też zasługa ściętych końcówek.

---------- Dopisano o 14:32 ---------- Poprzedni post napisano o 14:31 ----------

Cytat:
A Dermena może być?
jak byś podała link do składu to zerknę.

...and I will wear him
As i do thee...

kathy579 jest offline  
Stary 2011-09-17, 14:34   #708
Cola_Ola
Zakorzenienie

Skład: (substancja czynna) Chlorek 1-metylonikotynamidu stanowiący metabolit nikotynamidu (witaminy PP) .

"Maskarada"
Terry Pratchett
Cola_Ola jest offline  
Stary 2011-09-17, 14:34   #709
julianna-p
Wtajemniczenie

oj to sie moze zastanowie bo wlasnie scielam wlosy i to mocno wiec koncowki juz koloru nie sciagaja, a jakie kolory Ci zmieszali?/ bo pamietam, ze cos z jasnym brazem i rudosciami, tak??? ewentualnie foto plissssssssss

„Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć.” Coco Chanel
julianna-p jest offline  
Stary 2011-09-17, 14:47   #710
kathy579
Zakorzenienie

GG do kathy579

Cytat:
oj to sie moze zastanowie bo wlasnie scielam wlosy i to mocno wiec koncowki juz koloru nie sciagaja, a jakie kolory Ci zmieszali?/ bo pamietam, ze cos z jasnym brazem i rudosciami, tak??? ewentualnie foto plissssssssss
od odrostu: 8k+naturalny+6% (i to muszę wyszukac ale na pewno nie więcej niż 10% naturalnego, prawdopodobnie z poziomu 8)
po długości 7k+3%. Nie odczułam zniszczenia włosów, poza tym muszę sprawdzić co to był za spray Goldwella którym spryskiwano mi włosy po długości w celu równego rozprowadzenia pigmentu - zapytam w hurtowni.

---------- Dopisano o 14:47 ---------- Poprzedni post napisano o 14:44 ----------

Cytat:
Skład: (substancja czynna) Chlorek 1-metylonikotynamidu stanowiący metabolit nikotynamidu (witaminy PP) .
potrzebuję cały skład szczegółowy - substancje czynne to zupełnie coś innego, producent często nawet ich nie wymienia ich w składzie szczegółowym a jedynie w opisie. Ja używam Rossmannoską Babassu tydzień przed farbowaniem.

...and I will wear him
As i do thee...

kathy579 jest offline  
Stary 2011-09-17, 14:48   #711
julianna-p
Wtajemniczenie

oj tak, pytaj, a to juz wiem co to za kolory bo widzialam na zywo, w poznaniu maja takie wziecie, ze trzeba zamowic w hurtowni bo 2 dni po dostawie juz ich nie ma
wloski Ci nie leca?? bo mi po kolestonie mialam wrazenie, ze zaczynaly wypadac, chociaz moze to wna poczatkow jesieni

julianna-p jest offline  
Stary 2011-09-17, 14:57   #712
kathy579
Zakorzenienie

GG do kathy579

Cytat:
oj tak, pytaj, a to juz wiem co to za kolory bo widzialam na zywo, w poznaniu maja takie wziecie, ze trzeba zamowic w hurtowni bo 2 dni po dostawie juz ich nie ma
wloski Ci nie leca?? bo mi po kolestonie mialam wrazenie, ze zaczynaly wypadac, chociaz moze to wna poczatkow jesieni
wszystko ok
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 7.4+8.4+8.jpg (14,6 KB, 114 załadowań)

...and I will wear him
As i do thee...

kathy579 jest offline  
Stary 2011-09-17, 15:04   #713
kathy579
Zakorzenienie

GG do kathy579

a tu kolorek bez słoneczka w cieniu
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ahha.jpg (2,1 KB, 317 załadowań)

...and I will wear him
As i do thee...

kathy579 jest offline  
Stary 2011-09-17, 15:06   #714
julianna-p
Wtajemniczenie

Cytat:
wszystko ok
pieeeknie, Twoje wlosy w rudosciach wygladaja mega, pytanie ostatnie z gatunku meczacych-> rozumiem, ze tym zestawem zastapisz vitalitys 8.44 i 7.44?? bo mam w domu skladniki i mnie kusi

julianna-p jest offline  
Stary 2011-09-17, 15:19   #715
kathy579
Zakorzenienie

GG do kathy579

Cytat:
pieeeknie, Twoje wlosy w rudosciach wygladaja mega, pytanie ostatnie z gatunku meczacych-> rozumiem, ze tym zestawem zastapisz vitalitys 8.44 i 7.44?? bo mam w domu skladniki i mnie kusi
zastanawiam się...Viatlitys jest dobry i ekonomiczny nie niszczy moich włosów, muszę stawiać na 7.44 z odrobiną 8.44 - już nie mam zamiaru wracać do ,,8-ek, bo wypłukują się na mało ciekawy kolor - natomiast sam 7.44 będzie nieco za intensywny. Ale najbliższe farbowanie będzie jeszcze Goldwellem, ma większą paletę kolorów, stonowanych rudości
Myślę że jak masz składniki do mojej ,,mieszanki,, to do dzieła pamiętam że jak ją stosuje to wszyscy pytają się o kolor włosów

...and I will wear him
As i do thee...

kathy579 jest offline  
Stary 2011-09-17, 15:37   #716
julianna-p
Wtajemniczenie

Cytat:
zastanawiam się...Viatlitys jest dobry i ekonomiczny nie niszczy moich włosów, muszę stawiać na 7.44 z odrobiną 8.44 - już nie mam zamiaru wracać do ,,8-ek, bo wypłukują się na mało ciekawy kolor - natomiast sam 7.44 będzie nieco za intensywny. Ale najbliższe farbowanie będzie jeszcze Goldwellem, ma większą paletę kolorów, stonowanych rudości
Myślę że jak masz składniki do mojej ,,mieszanki,, to do dzieła pamiętam że jak ją stosuje to wszyscy pytają się o kolor włosów
no ja wlasnie mam teraz na glowie 88/43 z kolestona i jest swietny. dwie osemki w kolestonie wypadaje realnie na poziom 7, natomiast juz 7 z kolestona ostatnio wyszla mi jak z poziomu 5 .
troche sie tylko martwie czy z czasem realnie ta 8 tez nie splucze sie w taki zolty dziwny cosik
niestety masz racje, kolory z poziomu 8 pieknie wygladaja na palecie, ale juz po 2 tygodniach zegnamy ruodsc , a witamy zolc
nic, odczekam jeszcze tydzien i ruszam na wlosie z Twoja mieszanka. (jesli wytrzymam) , kusi mnie tez wlasnie to jak ta farba jest tania
ehhhhhhh dylematy

julianna-p jest offline  
Stary 2011-09-17, 15:45   #717
kathy579
Zakorzenienie

GG do kathy579

Cytat:
no ja wlasnie mam teraz na glowie 88/43 z kolestona i jest swietny. dwie osemki w kolestonie wypadaje realnie na poziom 7, natomiast juz 7 z kolestona ostatnio wyszla mi jak z poziomu 5 .
troche sie tylko martwie czy z czasem realnie ta 8 tez nie splucze sie w taki zolty dziwny cosik
niestety masz racje, kolory z poziomu 8 pieknie wygladaja na palecie, ale juz po 2 tygodniach zegnamy ruodsc , a witamy zolc
nic, odczekam jeszcze tydzien i ruszam na wlosie z Twoja mieszanka. (jesli wytrzymam) , kusi mnie tez wlasnie to jak ta farba jest tania
ehhhhhhh dylematy
no właśnie szkoda że tylko w sumie niewielka paleta i trzeba mieszać kolory

...and I will wear him
As i do thee...

kathy579 jest offline  
Stary 2011-09-17, 18:32   #718
AniaAga
Zadomowienie

No właśnie...... Matrix 8C- na początku piękny, zgaszony, jasny rudy, taki pod karmel, po dwóch tygodniach mam złoty blond............:pr osi:. 8CC jest za wściekły, ale się nie wypłukuje. Myślałam, że znalazłam wreszcie swoją farbę, zachwycona byłam a tu d...a
AniaAga jest offline  
Stary 2011-09-17, 18:47   #719
julianna-p
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez AniaAga Pokaż wiadomość
No właśnie...... Matrix 8C- na początku piękny, zgaszony, jasny rudy, taki pod karmel, po dwóch tygodniach mam złoty blond............:pr osi:. 8CC jest za wściekły, ale się nie wypłukuje. Myślałam, że znalazłam wreszcie swoją farbę, zachwycona byłam a tu d...a

niestety to klasyka gatunku, jedyna 7, ktora splukala mi sie tak jak farby z poziomu 8 bylo revlonissimo. natoiast jesli skusisz sie na farby na poziomie 7 bedziesz bardziej zadowolona

julianna-p jest offline  
Stary 2011-09-17, 18:51   #720
AniaAga
Zadomowienie

A nie są za ciemne? Ten kolor co teraz mam jest ładny, nie powiem, ale to już jest blond, a nie rudy.... Znasz jakieś ładne NIE żarówiaste 7, z jakich palet szukać?
AniaAga jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
farbowanie, fryzjerstwo, jesienny liść, rudy włosy brąz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości