Rudowłose - część II - wątek zbiorczy - Strona 32 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-11-03, 18:09   #931
kathy579
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 23
GG do kathy579
Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
cieszę się, że ci pasuje
kathy, a ja 7,44 nabyłam , planuję dawać 1:1 z 8,44 zby przyciemnić, bo po paru m-cach z 8,43 moje nabrały za bardzo żótego refleksu...

---------- dopisano o 09:13 ---------- poprzedni post napisano o 09:06 ----------

wygląda mi na poziom 7, powinna mieć refleks miedziany i czerwony, czyli 4 i 6 po przecinku, albo miedź z czerwnonym mixem jakimś
7.64

...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...

Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline  
Stary 2011-11-03, 19:58   #932
littleblackwitch
Zadomowienie

Dot.: Jak najbardziej "ruda" farba do włosów.Częsc II.

będę powoli kończyć moją rudą przygodę i w związku z tym mam do Was pytanie - jako profesjonalistki od farbowania włosów doradźcie proszę
mogę na mój 8.44 nałożyć jakiś ciemny brąz (mój naturalny) drogeryjny? np. sublime loreal'a itp.
obędzie się bez niemiłych niespodzianek?
littleblackwitch jest offline  
Stary 2011-11-03, 20:30   #933
GerberLiv
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
nie znam tej farby, więc nie wiem.. Po drugie masz teraz farbowany brąz ? (daj fotkę), ale Castingiem, który jest szamponem koloryzującym, wiec rudy może chwycić, wypróbuj na pasemku Jednak na końcówkach, tam gdzie był Garnier może wyjść inaczej.
Teraz mam farbowane Lorealem w piance, a to farba stała. zdjęcie dam, jak znajdę kabel, zedytuję post potem. Tak właśnie myśle, ze najpierw zobacze pasemko czy chwyci, a jak nie to bede kombinowała.

To jest mój obecny kolor, który w świetle dziennym ma oczywiście dodatkowo rude refleksy.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2011-11-04_17.34.58[1].jpg (92,8 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2011-11-04_17.34.34[1].jpg (100,9 KB, 25 załadowań)

Edytowane przez GerberLiv
Czas edycji: 2011-11-04 o 17:46
GerberLiv jest offline  
Stary 2011-11-04, 15:45   #934
Katrin242
Raczkowanie

GG do Katrin242

Czy któraś z Was dziewczyny używała farby L'Oreal Féria Préférence P54 – Intensywny Miedziany Kasztan. Jeśli tak to bardzo proszę o opinię lub ew. zdjęcia
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Feria-Preference-P54-Intensywny-Miedziany-Kasztan-58127-big.jpg (13,1 KB, 25 załadowań)
Katrin242 jest offline  
Stary 2011-11-04, 16:22   #935
Filifonka
Rozeznanie

Witam Was Dziewczyny Nie wiem jak to się stało, że dopiero teraz wzięłam się za przeglądanie tego wątku (od roku wertuję wszystkie wątki na wizażu dot. rudego koloru) widzę, że dużo razy w Waszych postach pojawia się odcień 7.44 i co do niego mam pytanie
Ostatnio kupiłam profesjonalną farbę w odcieniu 7/44 i aż się zdziwiłam jak przy farbowaniu na skórze farba zrobiła się brązowa... Ostatecznie kolor wyszedł rudy, ale nie aż tak intensywny jak powinien. Szczerze to kolor 7.43 wychodził mi bardziej intensywnie niż ten. Czym to może być spowodowane? Używałam oksydantu 3%.
Zastanawiam się, że może powodem jest to, że dziele 100ml farby na pół "na oko" niedługo będę farbować włosy drugą połówką i zobaczę czy kolor będzie taki sam, czy jednak bardziej intensywny.
Filifonka jest offline  
Stary 2011-11-04, 19:12   #936
kathy579
Zakorzenienie

GG do kathy579
Cytat:
Napisane przez Filifonka Pokaż wiadomość
Witam Was Dziewczyny Nie wiem jak to się stało, że dopiero teraz wzięłam się za przeglądanie tego wątku (od roku wertuję wszystkie wątki na wizażu dot. rudego koloru) widzę, że dużo razy w Waszych postach pojawia się odcień 7.44 i co do niego mam pytanie
Ostatnio kupiłam profesjonalną farbę w odcieniu 7/44 i aż się zdziwiłam jak przy farbowaniu na skórze farba zrobiła się brązowa... Ostatecznie kolor wyszedł rudy, ale nie aż tak intensywny jak powinien. Szczerze to kolor 7.43 wychodził mi bardziej intensywnie niż ten. Czym to może być spowodowane? Używałam oksydantu 3%.
Zastanawiam się, że może powodem jest to, że dziele 100ml farby na pół "na oko" niedługo będę farbować włosy drugą połówką i zobaczę czy kolor będzie taki sam, czy jednak bardziej intensywny.
Tak to jest problem, jesli masz ciemne wlosy to woda 6 lub 9 %. Farbe rozrabiamy 1/1.5

...and I will wear him
As i do thee...

kathy579 jest offline  
Stary 2011-11-04, 19:36   #937
littleblackwitch
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez littleblackwitch Pokaż wiadomość
będę powoli kończyć moją rudą przygodę i w związku z tym mam do Was pytanie - jako profesjonalistki od farbowania włosów doradźcie proszę
mogę na mój 8.44 nałożyć jakiś ciemny brąz (mój naturalny) drogeryjny? np. sublime loreal'a itp.
obędzie się bez niemiłych niespodzianek?
up
littleblackwitch jest offline  
Stary 2011-11-04, 21:42   #938
Filifonka
Rozeznanie

kathy579 właśnie nie miałam podkładu ciemnego (nie mogę sobie przypomnieć jaki miałam odcień rudego dokładnie, na pewno coś miedzianego, bez czerwieni). W sumie każdy kolor jaki robiłam wcześniej wychodził mi intensywnie, a ten mnie zaskoczył. Co do proporcji to kupuję farbę u fryzjerki i ona mi odlewa odpowiednio oksydant dla 100ml farby, więc jedyne co mam zrobić to podzielić sobie na pół farbę i oksydant(starcza mi 100ml na 2 farbowania). Robię to na oko, zdarzało mi się, że za pierwszym farbowaniem kolor mi wychodził intensywnie, a za drugim mniej, ale bez przesady ostatecznie kolor ładnie się wypłukuje, ale jednak nie jest taki jaki bym chciała. Następnym razem, gdy pozostanę przy tym odcieniu, może rzeczywiście spróbuję z oksydantem 6% tak jak radzisz
Filifonka jest offline  
Stary 2011-11-05, 08:05   #939
kathy579
Zakorzenienie

GG do kathy579
Cytat:
kathy579 właśnie nie miałam podkładu ciemnego (nie mogę sobie przypomnieć jaki miałam odcień rudego dokładnie, na pewno coś miedzianego, bez czerwieni). W sumie każdy kolor jaki robiłam wcześniej wychodził mi intensywnie, a ten mnie zaskoczył. Co do proporcji to kupuję farbę u fryzjerki i ona mi odlewa odpowiednio oksydant dla 100ml farby, więc jedyne co mam zrobić to podzielić sobie na pół farbę i oksydant(starcza mi 100ml na 2 farbowania). Robię to na oko, zdarzało mi się, że za pierwszym farbowaniem kolor mi wychodził intensywnie, a za drugim mniej, ale bez przesady ostatecznie kolor ładnie się wypłukuje, ale jednak nie jest taki jaki bym chciała. Następnym razem, gdy pozostanę przy tym odcieniu, może rzeczywiście spróbuję z oksydantem 6% tak jak radzisz
3% uzywa sie do przyciemnienia lub ton w ton. Po co ty kupujesz u fryzjerki?

...and I will wear him
As i do thee...

kathy579 jest offline  
Stary 2011-11-05, 12:12   #940
Filifonka
Rozeznanie

Właśnie chyba spróbuję ten 6% na początku robiłam 3%, bo kupowałam oksydant z Joanny w drogerii i był tylko 3%. Ale teraz w sumie mogę poprosić fryzjerkę o 6% a kupuję u niej, ponieważ to moja znajoma i mogę u niej sobie zamówić kolor jaki chcę i tanio nie ma u mnie w mieście hurtowni fryzjerskiej, więc jest to wyjście
Filifonka jest offline  
Stary 2011-11-05, 14:49   #941
xweetok
Przyczajenie

Hej wszystkim od trzech lat farbuję włosy. Na początku były to tylko ciemne odcienie, ale marzył mi się rudy. W marcu miałam dekoloryzację i farbowanie w profesjonalnym salonie-nie chciałam niespodzianek. Poprosiłam o marchewkowy-wyszedł świetnie (to była mieszanka farb Majirel- http://www.hair-shop.home.pl/loreal/farby/majirel5.jpg ten w gornym lewym rogu+zloty blond). Następne farbowania-w domu. Joanna Płomienna Iskra-porażka, niszczyła włosy, szybko się spierała. Potem L'Oreal Mango i zostało ze mną na kilka dobrych miesięcy. Był to kolor jednak zbyt czerwony jak dla mnie. Skuszona niektórymi opiniami kupiłam ostatni Lecher'a 400 "ultra jasna miedź" z wodą 6% (kruszą mi się końcówki a chcę zapuścić włosy więc nie wzięłam 9%). Jednak okazało się to niewypałem-zamiast ultra miedzi wyszło to co z Mango, troszkę tylko jaśniejsze. Bardziej czerwonawe niż pomarańczowe. Po jednym myciu sporo się sprało.
Poza tym wciąż powracający koszmar ciemniejszych włosów na górze-zafarbowanych odrostów. Mam więc do was takie pytania:
1) Jak uzyskać kolor iście pomarańczowo-marchewkowy, który nie spłynie po paru myciach? Mam jeszcze pół tubki Lecher'a 400 (http://img12.allegroimg.pl/photos/or.../81/1888668121) i mnóóóstwo wody 6%
2) Co zrobić z tymi ciemniejszymi włosami na górze? Najpierw kłaść farbę na fragmenty po dekoloryzacji, a potem odrosty, czy na odwrót? (mój naturalny kolor to coś takiego: http://princessofmoon.home.pl/ALLEGR...ny_braz_12.jpg
3) Jak poradzić sobie z łamiącymi się końcówkami? Walczę z tym od dawna i jak na razie używam odżywek i maski Tresemme (są naprawdę dobre), szamponu tatarowo-chmielowy Barwy, jedwabiu Biosilka, kreatyny w spray'u i innych takich wynalazków.

Dodaję dwa zdjęcia zrobione przed chwilą (pierwszy dzień po umyciu Lecher'a). Jedno w domu drugie na zewnątrz. Sprane nie-wiadomo-co.
http://imageshack.us/g/231/1000881y.jpg/

Edytowane przez xweetok
Czas edycji: 2011-11-05 o 14:53
xweetok jest offline  
Stary 2011-11-05, 17:29   #942
GagaFace
Zadomowienie

xweetok .. Śliczny masz ten odcień. Mogłabyś dodać więcej zdjęć ?

GagaFace jest offline  
Stary 2011-11-06, 01:18   #943
joluska
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez GagaFace Pokaż wiadomość
też proszę o więcej zdjęć

a ja dziewczyny chyba zacznę przygodę z 7,46 lub 8,46 zmieszane z 7.46 (o ile 8,46 istnieje )
jakies polecenia/porady?

obecnie nadal jestem ruda mango, ktory po 5 dniach sie spiera :P
joluska jest offline  
Stary 2011-11-06, 13:41   #944
Filifonka
Rozeznanie

Joluska ja farbowałam odcieniem 8.64 wyszedł mi intensywny kolor na początku wpadał w czerwień, ale przy dziennym świetle był mocno rudy bałam się tego koloru z powodu tej czerwieni, ale po farbowaniu byłam bardzo zadowolona
Filifonka jest offline  
Stary 2011-11-06, 19:26   #945
xweetok
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez GagaFace Pokaż wiadomość
haha, no dobrze, jutro dodam, chociaż chyba nie ma co oglądać xd
a to jest kolor jaki chciałabym osiągnąć:
http://www.featurepics.com/FI/Thumb3...uty-755532.jpg
xweetok jest offline  
Stary 2011-11-07, 10:12   #946
xweetok
Przyczajenie

Mam najgorszy bad hair day od kiedy pamiętam. Drugie mycie-prawie wszystko się sprało, jeszcze wyraźniejsze czerwone odrosty ;/
Poza tym-chyba nie zmyłam dokładnie odżywki, bo są OKROPNIE ciężkie i wyglądają jak kompletne siano! Ech...
http://img191.imageshack.us/img191/9889/1000917p.jpg
xweetok jest offline  
Stary 2011-11-07, 11:16   #947
GagaFace
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez xweetok Pokaż wiadomość
Mam najgorszy bad hair day od kiedy pamiętam. Drugie mycie-prawie wszystko się sprało, jeszcze wyraźniejsze czerwone odrosty ;/
Poza tym-chyba nie zmyłam dokładnie odżywki, bo są OKROPNIE ciężkie i wyglądają jak kompletne siano! Ech...
http://img191.imageshack.us/img191/9889/1000917p.jpg

Maruda z Ciebie.
Pielęgnujesz je w jakiś specjalny sposób? Bo kolor jest naprawdę mocny

GagaFace jest offline  
Stary 2011-11-08, 14:58   #948
joluska
Raczkowanie

Cytat:
Joluska ja farbowałam odcieniem 8.64 wyszedł mi intensywny kolor na początku wpadał w czerwień, ale przy dziennym świetle był mocno rudy bałam się tego koloru z powodu tej czerwieni, ale po farbowaniu byłam bardzo zadowolona
a masz może jakieś zdjęcia ?
joluska jest offline  
Stary 2011-11-08, 17:32   #949
Filifonka
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez joluska Pokaż wiadomość
a masz może jakieś zdjęcia ?
Mam to jest jakiś dzień po farbowaniu
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_9681.jpg (55,1 KB, 352 załadowań)
Filifonka jest offline  
Stary 2011-11-08, 17:58   #950
vixen89
Raczkowanie

Filifonka -- super kolor
vixen89 jest offline  
Stary 2011-11-08, 21:11   #951
joluska
Raczkowanie

Cytat:
Mam to jest jakiś dzień po farbowaniu
przekonałas mnie
a jaka to faba była i jak się trzymała?
napatrzeć się nie mogę !!

podoba mi sie jeszcze coś takiego
http://avanti24.pl/moda/56,103639,10...miedz,,15.html

ale chyba zmienię się na 64
joluska jest offline  
Stary 2011-11-08, 23:42   #952
Filifonka
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez vixen89 Pokaż wiadomość
Filifonka -- super kolor
Dziękuję

Joluska to jest farba profesjonalna Allwaves kolor 7.64, nie wiem co mnie opętało z tym 8.64 pomyślałam o czym innym, a napisałam co innego ale o ten kolor też pytałaś chyba w swoim poście
Kolor z linka też jest mega
Co do trwałości farby to nie narzekałam czerwień ma takie plusy, że się wypłukuje, ale pozostawia ładny rudy w sumie zastanawiam się nad powrotem do tego odcienia

Edytowane przez Filifonka
Czas edycji: 2011-11-08 o 23:44
Filifonka jest offline  
Stary 2011-11-10, 14:15   #953
Lilo85
Przyczajenie

Witam,
Ponieważ znudziły mi się rozjaśnione włosy, postanowiłam korzystając z tego że są jasne ufarbować je na rudo. Kiedyś chciałam, ale wtedy miałam brązowe.
Na pierwszy rzut połyżyłam płomienną iskrę Joanny i wyszły pomarańczowe. Odcień ok, tylko za jasne najbardziej nie chciałam żeby wyszedł odcień bordowy. Najchętniej chciałabym kolor który ma Christina Hendricks (www.fhm.com/girls/covergirls/christina-hendricks/gallery). Macie jakieś pomysły, albo doświadczenia jak przyciemnić włosy tak o 2 tony tak żeby nie straciły rudego odcienia?
Do fryzjera póki co się nie wybieram, jak trochę odrosną będę kombinować.
Będę wdzięczna za rady.
Lilo85 jest offline  
Stary 2011-11-10, 17:07   #954
Filifonka
Rozeznanie

Przy rozjaśnianych włosach Iskra musiała wyjść pomarańczowo, bo to taki kolor
A może kolor 7.43? To jest blond miedziano-złocisty. Tylko nie wiem jak on teraz wyjdzie na Iskrze, ale jeśli miałaś rozjaśniane włosy to myślę, że bardzo szybko się Iskra spierze. Aby kolor się nie wypłukiwał z rozjaśnianych włosów trzeba zrobić pigmentację, lub uzbroić się w cierpliwość w farbowaniu mi nawet z kilku jasnych pasemek potrafił kolor sprać się do wcześniejszego jasnego stanu.
Filifonka jest offline  
Stary 2011-11-11, 17:49   #955
Justysiaa893
Raczkowanie

Witam,
chciałabym zrobić sobie rudy kolor, ale nie jestem pewna jaką farbę wybrać. Miałam rozjaśniane włosy pasemkami (u fryzjera). Teraz malowałam farbą GARNIER na brąz, ale wypłukuje się. Chciałabym uzyskać taki kolor:
http://wizaz.pl/var/wizaz/storage/im...ralny-rudy.jpg
albo http://stylio.pl/zdjecia/604/604333_...udy+Karmel.jpg.
Proszę doradźcie jaką farbę powinnam wybrać! Tylko nie L'oreal, bo też mi się wypłukała.
pozdrawiam
Justysiaa893 jest offline  
Stary 2011-11-11, 18:25   #956
kathy579
Zakorzenienie

GG do kathy579

Cytat:
Napisane przez Justysiaa893 Pokaż wiadomość
Witam,
chciałabym zrobić sobie rudy kolor, ale nie jestem pewna jaką farbę wybrać. Miałam rozjaśniane włosy pasemkami (u fryzjera). Teraz malowałam farbą GARNIER na brąz, ale wypłukuje się. Chciałabym uzyskać taki kolor:
http://wizaz.pl/var/wizaz/storage/im...ralny-rudy.jpg
albo http://stylio.pl/zdjecia/604/604333_...udy+Karmel.jpg.
Proszę doradźcie jaką farbę powinnam wybrać! Tylko nie L'oreal, bo też mi się wypłukała.
pozdrawiam
fot 1 . 8.44
fot 2. 8.44+7.44 pół na pół

Vitalitys, Revlon, Alfaparf

...and I will wear him
As i do thee...

kathy579 jest offline  
Stary 2011-11-11, 19:08   #957
Justysiaa893
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
fot 1 . 8.44
fot 2. 8.44+7.44 pół na pół

Vitalitys, Revlon, Alfaparf
A Matrix? (W załączniku)
Bardziej interesuje mnie 9CC, żeby na moich brązowych włosach wyszedł ładny jasny rudy kolor. Tylko czy wyjdzie?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1902_4.jpg (41,2 KB, 72 załadowań)

Edytowane przez Justysiaa893
Czas edycji: 2011-11-11 o 19:10
Stary 2011-11-12, 16:30   #958
kathy579
Zakorzenienie

GG do kathy579
Cytat:
A Matrix? (W załączniku)
Bardziej interesuje mnie 9CC, żeby na moich brązowych włosach wyszedł ładny jasny rudy kolor. Tylko czy wyjdzie?
Nie polecam to to samo co loreal-przemysl jeszcze Goldwella -bardzo dobra farba.

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk

...and I will wear him
As i do thee...

kathy579 jest offline  
Stary 2011-11-12, 17:25   #959
Justysiaa893
Raczkowanie

Myślałam, że Matrix jest dobre, bo dużo osób zachwala. Jakoś nie mogę znaleźć na necie palet goldwell;/ A jak już to bardzo nie wyraźne. Czy kolor 8OR nie będzie za jasny? Nie chciałabym, żeby mi się "świeciła" głowa
Stary 2011-11-12, 19:02   #960
kathy579
Zakorzenienie

GG do kathy579

Cytat:
Myślałam, że Matrix jest dobre, bo dużo osób zachwala. Jakoś nie mogę znaleźć na necie palet goldwell;/ A jak już to bardzo nie wyraźne. Czy kolor 8OR nie będzie za jasny? Nie chciałabym, żeby mi się "świeciła" głowa
kolorek który wybrałaś wcześniej 9 cc to odpowiednik 9 .44
8OR - blond pomarańczowo czerwony, jełi masz cienkie włosy z tendencją do wypłukiwania to zostanie żółty kolorek po pary myciach - ale nie musi - pigmenty Goldwella są bardzo trwałe, używam Colorace bez amoniaku - już 6 tygodni od farbowania a kolor nadal się trzyma

...and I will wear him
As i do thee...

kathy579 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
farbowanie, fryzjerstwo, jesienny liść, rudy włosy brąz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości