Rudowłose - część II - wątek zbiorczy - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-12-01, 16:30   #1081
Filifonka
Rozeznanie

Dot.: Jak najbardziej "ruda" farba do włosów.Częsc II.

Cytat:
Napisane przez Kachula82 Pokaż wiadomość
Mam go w szafce chyba od 2-3 miesięcy i nie zachęca mnie do farbowania. Tym bardziej, że czytałam opinie, iż niektórym dość ciemno łapał ten odcień a ja nie chcę ciemnego już.

---------- Dopisano o 09:32 ---------- Poprzedni post napisano o 08:36 ----------

Dziewczyny czy Wam też podczas mycia włosów strasznie leci kolorowa woda? Mi kolor ucieka tak jakbym farbowała szamponetką. Nie wiem czy to urok tej farby co użyłam czy rudy tak ma?
Mi po każdej profesjonalnej farbie przez jakieś 3 mycia spływa kolorowa woda
Filifonka jest offline  
Stary 2011-12-01, 22:34   #1082
Kachula82
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Filifonka Pokaż wiadomość
Mi po każdej profesjonalnej farbie przez jakieś 3 mycia spływa kolorowa woda
No to zobaczymy. Czeka mnie dopiero trzecie mycie.

Aby mi się tak chciało jak mi się nie chce...

Kachula82 jest offline  
Stary 2011-12-01, 22:47   #1083
Nana_chan
Przyczajenie

Witajcie Prosiłabym bardzo o poradę.
Obecnie mam na głowie Vitality's 8.43 nałożone z wodą 9% na sprany Bursztyn Castinga, który był kładziony na średni blond. Efekt kolorystyczny wyszedł taki, że do ucha mam włosy w wymarzonym kolorze, a całą długość bardziej podchodzącą pod blond.
Czy przy następnym farbowaniu powinnam znów użyć wody 9%, ale najpierw nakładając na długość, a dopiero później na odrosty? Czy zmniejszyć wodę do 6%?
Nana_chan jest offline  
Stary 2011-12-02, 08:59   #1084
MorireAmore
Rozeznanie

dzień dobry kolor wyszedł boski zdjęcia dodam ale nie dziś bo brak czasu

Kathy tak szybko wstałam dziś rano podrapałam się po głowie a tu małe strupki , ale nie rany .... czy wiesz coś na ten temat ??
uczulenie ? farbowałam już artego i było OK .
oparzenie ?? nie piekło mnie przy farbowaniu tylko w jednym miejscu .

Be nice, I could be your nurse someday.

MorireAmore jest offline  
Stary 2011-12-02, 14:05   #1085
kathy579
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 23
GG do kathy579
Cytat:
Napisane przez MorireAmore Pokaż wiadomość
dzień dobry kolor wyszedł boski zdjęcia dodam ale nie dziś bo brak czasu

Kathy tak szybko wstałam dziś rano podrapałam się po głowie a tu małe strupki , ale nie rany .... czy wiesz coś na ten temat ??
uczulenie ? farbowałam już artego i było OK .
oparzenie ?? nie piekło mnie przy farbowaniu tylko w jednym miejscu .
Jesli nie farba to moze oznaczac zle dobrany kosmetyk pilegnacyjny majacy stycznosc ze skalpem. Kiedy farbowalas

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk

...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...

Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline  
Stary 2011-12-02, 20:59   #1086
rousse
BAN stały

Cytat:
Napisane przez Nana_chan Pokaż wiadomość
Obecnie mam na głowie Vitality's 8.43 nałożone z wodą 9% na sprany Bursztyn Castinga, który był kładziony na średni blond. Efekt kolorystyczny wyszedł taki, że do ucha mam włosy w wymarzonym kolorze, a całą długość bardziej podchodzącą pod blond.
Czy przy następnym farbowaniu powinnam znów użyć wody 9%, ale najpierw nakładając na długość, a dopiero później na odrosty? Czy zmniejszyć wodę do 6%?
W ogóle nie powinnaś używać wody 9% na włosy blond . Pozatym 8.34 jest mało miedziany, to prawda, bardziej złoty... Powinnaś użyc 6% na odrost i rozceińczyć trochę wodą przed położeniem na końce, lub zrobić mieszankę 3% na końce.

Kathy, potrzebuje rady: czy muszę zawsze używać oksydantu tej samej firmy i serii co farba? Czy mogę innego? Zamawiam farbę i nie wiem czy oksydant muszę zamówić do kompletu... nie che mi się kupować kolejnego oksy , jak vitality's jeszcze stoi i jeszcze jeden...

Edytowane przez rousse
Czas edycji: 2011-12-02 o 21:19
rousse jest offline  
Stary 2011-12-02, 21:18   #1087
kathy579
Zakorzenienie

GG do kathy579
Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
W ogóle nie powinnaś używać wody 9% na włosy blond . 6%. Pozatym 8.34 jest mało miedziany, to prawda, bardziej złoty...

Kathy, potrzebuje rady: czy muszę zawsze używać oksydantu tej samej firmy i serii co farba? Czy mogę innego? Zamawiam farbę i nie wiem czy oksydant muszę zamówić do kompletu... nie che mi się kupować kolejnego oksy , jak vitality's jeszcze stoi i jeszcze jeden...
Jaka to farba?

...and I will wear him
As i do thee...

kathy579 jest offline  
Stary 2011-12-02, 21:26   #1088
Kachula82
Zakorzenienie

Cytat:
Mi włosy się ciężko rozjaśniają i powinnam brać 6% wodę na odrosty najlepiej a potem całość przeciągać 3%. 9% na końce to je za mocno rozjaśnisz a i popalić też można. Mi kiedyś 9% sparzyła cały łepek więc unikam tego steżenia jak ognia. Jak robiłam płomienną iskrą Joanny ale z 6% wodą to odrosty świetnie złapało.
Zapomniałam dodać, że mam ciemny blond ciężko się rozjaśniający (tak fryzjerka mówiła).

Edytowane przez Kachula82
Czas edycji: 2011-12-02 o 21:27
Kachula82 jest offline  
Stary 2011-12-03, 00:41   #1089
rousse
BAN stały

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
Jaka to farba?

New atitude
rousse jest offline  
Stary 2011-12-03, 10:32   #1090
kathy579
Zakorzenienie

GG do kathy579

Cytat:
New atitude
Nie znam tych farba, ogólnie zasada jest taka że przy farbach bez amoniaku lub z zaniżoną jego % używamy utleniaczy stosownych do farb - tak jest najlepiej (znam problem bo sama parę litrówek już wyrzuciłam).

Jeśli natomiast chodzi o farby z amoniakiem typu Majirell lub Londa można wtedy tą zasadę przełamać - ale też nie jest to regułą, np. do farby Goldwell z amoniakiem stosowana jest woda/oxydant tzw kwaśny i z nią oto jest najlepszy efekt, nie każdy o tym wiem.

Oczywiście są osoby a nawet zakłady fryzjerskie które się do tego nie stosują.

Najlepiej by było jak byś poprosiła o odlanie w 100 ml buteleczkę utleniacza ja właśnie tak zrobiłam przy Goldwellu.

---------- Dopisano o 10:18 ---------- Poprzedni post napisano o 10:14 ----------

Cytat:
im wyższy oxydant tym bardziej jasne włosy - proponuję na końce jasne teraz położyć farbę z wodą 1.9% lub 3%.

---------- Dopisano o 10:32 ---------- Poprzedni post napisano o 10:18 ----------

Cytat:
Mam go w szafce chyba od 2-3 miesięcy i nie zachęca mnie do farbowania. Tym bardziej, że czytałam opinie, iż niektórym dość ciemno łapał ten odcień a ja nie chcę ciemnego już.

---------- Dopisano o 09:32 ---------- Poprzedni post napisano o 08:36 ----------

Dziewczyny czy Wam też podczas mycia włosów strasznie leci kolorowa woda? Mi kolor ucieka tak jakbym farbowała szamponetką. Nie wiem czy to urok tej farby co użyłam czy rudy tak ma?
Jeśli łuski włosa nie są odpowiednio domknięte wtedy farba leci bardzo podczas mycia włosów.
Więc trzeba ją dobrze domknąć poprzez zakwaszenie włosów tuż po farbowaniu metodą płukani octowej lub (moja ostatnia sprawdzona na własnych włosach metoda) po zmyciu farby i odżywce do włosów farbowanych na odciśnięte włosy nakładamy odżywkę kwaśną bez spłukiwania - ja użyłam Ziaji(nowa seriaodżywka intensywne nawilżanie do włosów suchych) i efekt jest taki że farba w ogóle się nie wypłukuje.

...and I will wear him
As i do thee...

Edytowane przez kathy579
Czas edycji: 2011-12-03 o 10:34
kathy579 jest offline  
Stary 2011-12-03, 10:39   #1091
rousse
BAN stały

Cytat:
Nie znam tych farba, ogólnie zasada jest taka że przy farbach bez amoniaku lub z zaniżoną jego % używamy utleniaczy stosownych do farb - tak jest najlepiej (znam problem bo sama parę litrówek już wyrzuciłam).

Jeśli natomiast chodzi o farby z amoniakiem typu Majirell lub Londa można wtedy tą zasadę przełamać - ale też nie jest to regułą, np. do farby Goldwell z amoniakiem stosowana jest woda/oxydant tzw kwaśny i z nią oto jest najlepszy efekt, nie każdy o tym wiem.
To jest normalna z amoniakiem.
A co do kwaśnych oksydantów to czym on się różni od normalnego? (poza pH)- jest delikatniejszy czy mniej/bardziej skuteczny? Można do używać do innych farb np Vitality's takiego kwaśnego utleniacza i będzie lepszy? czy ten kwas nie będzie się gryzł z farbą/amoniakiem z farby?

btw jak Ty rozcieńczasz 9% witality's aby otrzymać 6%? Bo mam właśnie butlę 9% ..

Edytowane przez rousse
Czas edycji: 2011-12-03 o 10:44
rousse jest offline  
Stary 2011-12-03, 10:48   #1092
kathy579
Zakorzenienie

GG do kathy579

Cytat:
To jest normalna z amoniakiem.
A co do kwaśnych oksydantów to czym on się różni od normalnego? (poza pH)- jest delikatniejszy czy mniej/bardziej skuteczny? Można do używać do innych farb np Vitality's takiego kwaśnego utleniacza i będzie lepszy? czy ten kwas nie będzie się gryzł z farbą/amoniakiem z farby?
Nie wiem dlaczego do Goldwella używają kwaśny pewnie lepiej się łączy z farbą. Nie, do vitalitys - vitalitisowski najlepiej.

...and I will wear him
As i do thee...

kathy579 jest offline  
Stary 2011-12-03, 10:56   #1093
rousse
BAN stały

Oki, czyli chyba zamówię też oksydant
rousse jest offline  
Stary 2011-12-03, 14:00   #1094
Filifonka
Rozeznanie

Kathy579 Miałam zamiar zakwaszać, ale oczywiście na odżywce do farbowanych włosów się skończyło. Zaciekawiłaś mnie odżywką Joanny muszę wypróbować, bo po 4 myciu kolor mi się całkiem spłukał. Dziwne, bo wcześniej mi się aż tak szybko nie wypłukiwał. Zawsze leciała kolorowa woda, ale kolor się trzymał.
Moim kolorem marzenie jest odcień z reklamy Pantene, która wyświetla się na wizażu u góry śliczny naturalny kolor mam ciemny blond/jasny brąz. Na głowie aktualnie 7.44, jak myślicie czym można uzyskać zbliżony efekt?

Edytowane przez Filifonka
Czas edycji: 2011-12-03 o 14:02
Filifonka jest offline  
Stary 2011-12-03, 14:14   #1095
kathy579
Zakorzenienie

GG do kathy579
Cytat:
Kathy579 Miałam zamiar zakwaszać, ale oczywiście na odżywce do farbowanych włosów się skończyło. Zaciekawiłaś mnie odżywką Joanny muszę wypróbować, bo po 4 myciu kolor mi się całkiem spłukał. Dziwne, bo wcześniej mi się aż tak szybko nie wypłukiwał. Zawsze leciała kolorowa woda, ale kolor się trzymał.
Moim kolorem marzenie jest odcień z reklamy Pantene, która wyświetla się na wizażu u góry śliczny naturalny kolor mam ciemny blond/jasny brąz. Na głowie aktualnie 7.44, jak myślicie czym można uzyskać zbliżony efekt?
Wszystko zalezy od koloru naturalnego i stanu wlosow, ale idziesz w dobrym kierunku ja dala bym 8.44 z odrobina 7.44 plus pomaranczowy pigment.

...and I will wear him
As i do thee...

kathy579 jest offline  
Stary 2011-12-03, 15:22   #1096
Nana_chan
Przyczajenie

Kathy579, czy mogłabyś napisać dokładnie, jak brzmi nazwa tej kwaśnej odżywki z Joanny? Szukałam pod hasłem "intensywne nawilżanie do włosów suchych" i wyskoczyła mi tylko Ziaja:/
Nana_chan jest offline  
Stary 2011-12-03, 18:20   #1097
Filifonka
Rozeznanie

Cytat:
Wszystko zalezy od koloru naturalnego i stanu wlosow, ale idziesz w dobrym kierunku ja dala bym 8.44 z odrobina 7.44 plus pomaranczowy pigment.

Kolor naturalny to jasny brąz kondycję włosów mam dobrą, bo niedawno podcinałam zniszczone końcówki a przestałam je przesuszać prostownicą i czasami daję im odpocząć od codziennego mycia ale chyba mi brakuje tego zakwaszania. Chociaż po ułożeniu włosów doszłam do wniosku, że jeszcze nie jest tak źle z kolorem
a jakieś konkretne proporcje tych odcieni? a i jaki oxydant?
Filifonka jest offline  
Stary 2011-12-03, 20:16   #1098
Kachula82
Zakorzenienie

A ja na stronie Joanny znalazłam szampon do rudych, czerwonych i kasztanowych włosów. Ultra Color System używałam kiedyś do blondu i świetnie chłodził włosy do platyny. Zero żółtka na głowie. Szampon to cena ok 6zł. Chyba kupię jak znajdę w sklepie.
Ten do blondu stosowałam co 2 -3 mycie. Jeśli ten do rudych ma zachować odcień na dłużej i będzie działał jak ten do blondu to będzie obowiązkowy w łazience.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 14789_1.jpg (16,8 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 14789_2.jpg (73,9 KB, 19 załadowań)

Edytowane przez Kachula82
Czas edycji: 2011-12-03 o 20:18
Kachula82 jest offline  
Stary 2011-12-04, 09:17   #1099
kathy579
Zakorzenienie

GG do kathy579
Cytat:
Kathy579, czy mogłabyś napisać dokładnie, jak brzmi nazwa tej kwaśnej odżywki z Joanny? Szukałam pod hasłem "intensywne nawilżanie do włosów suchych" i wyskoczyła mi tylko Ziaja:/
Bo to jest Ziaja przepraszamjuz poprawilam.

...and I will wear him
As i do thee...

kathy579 jest offline  
Stary 2011-12-04, 13:12   #1100
Meadow
Wtajemniczenie

GG do Meadow Send a message via Skype™ to Meadow

dziewczyny nie wiecie może jaki oksydant jest w mango od l`oreala?
Meadow jest offline  
Stary 2011-12-04, 15:58   #1101
MorireAmore
Rozeznanie

w piątek farbowałam ;/ nadal są strupki małe , a włosy jak rano wstaję gdzieniegdzie są posklejane ropą ? nie wiem

---------- Dopisano o 15:58 ---------- Poprzedni post napisano o 15:57 ----------

ale nie mam ran , nic mnie nie boli , wodę miałam 6 na odrost a 3 reszta pozdrawiam

Be nice, I could be your nurse someday.

MorireAmore jest offline  
Stary 2011-12-04, 16:19   #1102
kathy579
Zakorzenienie

GG do kathy579

Cytat:
Napisane przez MorireAmore Pokaż wiadomość
w piątek farbowałam ;/ nadal są strupki małe , a włosy jak rano wstaję gdzieniegdzie są posklejane ropą ? nie wiem

---------- Dopisano o 15:58 ---------- Poprzedni post napisano o 15:57 ----------

ale nie mam ran , nic mnie nie boli , wodę miałam 6 na odrost a 3 reszta pozdrawiam
koniecznie do lekarza - wygląda na ropne zapalenie skóry

---------- Dopisano o 16:15 ---------- Poprzedni post napisano o 16:05 ----------

Cytat:
Kolor naturalny to jasny brąz kondycję włosów mam dobrą, bo niedawno podcinałam zniszczone końcówki a przestałam je przesuszać prostownicą i czasami daję im odpocząć od codziennego mycia ale chyba mi brakuje tego zakwaszania. Chociaż po ułożeniu włosów doszłam do wniosku, że jeszcze nie jest tak źle z kolorem
a jakieś konkretne proporcje tych odcieni? a i jaki oxydant?
np: 50 ml 8.44 + 15 ml 7.44 + 96.5 ml oxy 6% + 20 ml pigmentu pomarańczowego

---------- Dopisano o 16:18 ---------- Poprzedni post napisano o 16:15 ----------

Cytat:
Napisane przez Meadow Pokaż wiadomość
dziewczyny nie wiecie może jaki oksydant jest w mango od l`oreala?
albo 6 albo 7.5 ale raczej 6

---------- Dopisano o 16:19 ---------- Poprzedni post napisano o 16:18 ----------

Cytat:
A ja na stronie Joanny znalazłam szampon do rudych, czerwonych i kasztanowych włosów. Ultra Color System używałam kiedyś do blondu i świetnie chłodził włosy do platyny. Zero żółtka na głowie. Szampon to cena ok 6zł. Chyba kupię jak znajdę w sklepie.
Ten do blondu stosowałam co 2 -3 mycie. Jeśli ten do rudych ma zachować odcień na dłużej i będzie działał jak ten do blondu to będzie obowiązkowy w łazience.
ciekawe czy w składzie jest pigment

...and I will wear him
As i do thee...

Edytowane przez kathy579
Czas edycji: 2011-12-04 o 16:17
kathy579 jest offline  
Stary 2011-12-04, 16:46   #1103
Meadow
Wtajemniczenie

GG do Meadow Send a message via Skype™ to Meadow

Cytat:
albo 6 albo 7.5 ale raczej 6
dzięki

co do tego szamponu od joanny do rudych ja go mam zamiar kupić jak sobie machnę rudy
Meadow jest offline  
Stary 2011-12-04, 19:37   #1104
Nana_chan
Przyczajenie

Kathy, czy mogłabyś napisać dokładniej, co to za pomarańczowy pigment? I jakiej firmy? Bo też strasznie podoba mi się ten kolor z głównej
Nana_chan jest offline  
Stary 2011-12-04, 20:06   #1105
kathy579
Zakorzenienie

GG do kathy579

Cytat:
Kathy, czy mogłabyś napisać dokładniej, co to za pomarańczowy pigment? I jakiej firmy? Bo też strasznie podoba mi się ten kolor z głównej
Każda firma ma w swojej ofercie tzw intensyfikatory które służą do wzmocnienia odcieni, ja miałam na myśli Art absolut pure orange.

...and I will wear him
As i do thee...

kathy579 jest offline  
Stary 2011-12-04, 20:22   #1106
Nana_chan
Przyczajenie

A wiesz może, gdzie można go nabyć? Na allegro nie udało mi się znaleźć A bardzo mi zależy.
Nana_chan jest offline  
Stary 2011-12-04, 22:59   #1107
kathy579
Zakorzenienie

GG do kathy579
Cytat:
A wiesz może, gdzie można go nabyć? Na allegro nie udało mi się znaleźć A bardzo mi zależy.
Odp na pw

...and I will wear him
As i do thee...

kathy579 jest offline  
Stary 2011-12-05, 00:50   #1108
nus26a
Przyczajenie

Witam Was serdecznie....prosze o pomoc w doborze frab. Chciałabym uzyskać kolor jasnego rudego na poziomie 9. Obecnie mam blond zrudziały na tym poziomie. Chciałabym jednak coś w stylu Ani z Zielonego Wzgórza, przy czym myslałam aby ten marchewkowy przełamać odrobina czerwieni. Prosze poradźcie mi jakie farby powinnam wymieszać, w jakich proporcjach i z jaka wodą. Dodam, ze farby na poziomie 8 czy woda 3% mocno przyciemnia mi włosy, a nie chce takiego efektu.

Serdecznie Wam dziekuję za wszelkie rady.

PS. Dodam, ze uzywałam farb Matrix i Vitalitys - dobrze sprawdziły się na moich włoasach i woda zawsze 6%... teraz fryzjerka namawia mnie na 3% wodę, a ja po dawnych doswiadczeniach obawiam się, ze wyjdą bardzo ciemne

Dołaczyłam zdjecie na którym podoba mi sie ten kolor....prosze napiszcie jak go uzyskac, tu raczej czerwieni nie ma
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg young nicole kidman red hair.jpg (15,9 KB, 56 załadowań)

Edytowane przez nus26a
Czas edycji: 2011-12-05 o 00:59
nus26a jest offline  
Stary 2011-12-05, 13:02   #1109
AniaAga
Zadomowienie

9 Matrixa bardzo fajna wychodzi, co do Vitalitys to Kathy najlepiej się na nich zna
AniaAga jest offline  
Stary 2011-12-06, 21:30   #1110
kathy579
Zakorzenienie

GG do kathy579

Cytat:
Napisane przez nus26a Pokaż wiadomość
Witam Was serdecznie....prosze o pomoc w doborze frab. Chciałabym uzyskać kolor jasnego rudego na poziomie 9. Obecnie mam blond zrudziały na tym poziomie. Chciałabym jednak coś w stylu Ani z Zielonego Wzgórza, przy czym myslałam aby ten marchewkowy przełamać odrobina czerwieni. Prosze poradźcie mi jakie farby powinnam wymieszać, w jakich proporcjach i z jaka wodą. Dodam, ze farby na poziomie 8 czy woda 3% mocno przyciemnia mi włosy, a nie chce takiego efektu.

Serdecznie Wam dziekuję za wszelkie rady.

PS. Dodam, ze uzywałam farb Matrix i Vitalitys - dobrze sprawdziły się na moich włoasach i woda zawsze 6%... teraz fryzjerka namawia mnie na 3% wodę, a ja po dawnych doswiadczeniach obawiam się, ze wyjdą bardzo ciemne

Dołaczyłam zdjecie na którym podoba mi sie ten kolor....prosze napiszcie jak go uzyskac, tu raczej czerwieni nie ma
czerwieni tu raczej nie ma ale jak byś kiedyś chciała przełamaną miedzią czerwień to szukaj w X.46 (x to wybrany poziom).
Jeśli chodzi o wybrany kolor to jest zerknij na kolor 8.3 - pani na zdjęciu na włosach przy twarzy ma refleksy.

...and I will wear him
As i do thee...

kathy579 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
farbowanie, fryzjerstwo, jesienny liść, rudy włosy brąz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości