Rudowłose - część II - wątek zbiorczy - Strona 50 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2012-01-09, 21:31   #1471
Vila1987
Zadomowienie

GG do Vila1987
Dot.: Jak najbardziej "ruda" farba do włosów.Częsc II.

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
Twój odcień wygląda mi na 9.34, można też go otrzymać mieszając inne odcienie (złoty blond z poziomu 9 i miedź z poziomu 8, ale to już trudniej i ryzyko, że wyjdzie za intensywny/za mało intensywny. Co do pielęgnacji , poczytaj ten wątek, np o płukankach z octu lub myciu odżywką
Dziękuję, wątek po trochu przeglądam i postaram się znaleźć odpowiednie posty o Waszej pielęgnacji.
Na pierwsze farbowanie wybiorę kolor co miałam (czyli ten co napisałaś), bo się stresuję, ale później raczej pójdę w intensywniejsze odcienie.

Ogólnie to polecacie tę profesjonalną farbę z Loreal, czy lepiej spróbować inną? I oksydant 3%. Uff, stres ogromny.
A zawijacie włosy w te pazłotka jak farbujecie w domu?
Najpierw farbę nanieść na odrosty na ile czasu? A potem przeciągnąć na całe włosy tak? Ja wiem, że dla Was to chleb powszedni, jednak dla mnie to prawdziwy pierwszy raz będzie. Jak gdzieś powinnam wejść i poczytać, to proszę skierujcie mnie, bo nie ogarniam, a odrosty coraz większe.

Kathy tę maskę Artego miód polecałabyś dla mnie? Do kolorku jaki bym chciała uzyskać z farby i później pielęgnować?
Vila1987 jest offline  
Stary 2012-01-09, 22:19   #1472
Filifonka
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość

oczywiście że możesz, tylko nie od skóry bo tego typu odżywka może podrażniać skórę ze względu na ph.
I tak nigdy żadnej odżywki nie kładę u nasady włosa, żeby nie przetłuścić więc tej też użyłam tylko po długości zobaczymy za jakiś czas czy coś zdziała z moimi włosami wzięłam akurat taką do delikatnych włosów, ale widzę, że w tej serii odżywek wszystkie są z niskim ph, więc trzeba chyba kilku popróbować
Filifonka jest offline  
Stary 2012-01-09, 22:58   #1473
joluska
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Kachula82 Pokaż wiadomość
Znajomy jakiś auta nie ma? Piwo się stawia i już
Może walnij na razie szamponetkę? To chociaż zawsze jest sposób na odświeżenie.
No na studniówkę odświerzenie nie za bardzo
Ja tam auto mam, ale nie opłaca mi się jechać... prędzej pójdę do fryzjera bo wyjdzie mnie nawet taniej
następne farby zamowie szybciej

Kathy, dzięki
Włosy są mięciuśkie i w końcu mogę rozczesać
Czy ja wiem, czy rozjaśni ?
Po kilku stosowaniach podzielę się moimi zaobserwowaniami.
joluska jest offline  
Stary 2012-01-10, 07:42   #1474
Kachula82
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez joluska Pokaż wiadomość
No na studniówkę odświerzenie nie za bardzo
Ja tam auto mam, ale nie opłaca mi się jechać... prędzej pójdę do fryzjera bo wyjdzie mnie nawet taniej
następne farby zamowie szybciej

Kathy, dzięki
Włosy są mięciuśkie i w końcu mogę rozczesać
Czy ja wiem, czy rozjaśni ?
Po kilku stosowaniach podzielę się moimi zaobserwowaniami.
Mi szamponetki czasem łapały bardziej niż farba i lepiej włosy wyglądały. No ale to było przy brązie...

Aby mi się tak chciało jak mi się nie chce...

Kachula82 jest offline  
Stary 2012-01-10, 09:09   #1475
Kachula82
Zakorzenienie

Tak więc zrobiłam zdjęcia i... nadal widać te ciemne końce
Ale ja się już poddaję. Dużo dziewczyn na wątku o mango pisało, że za 2-3 farbowaniem kolor się wyrównywał z ciemniejszymi końcami. Zobaczymy. Ogólnie zero kąpieli i innych takich tam bo widzę po włosach, że pogorszył się ich stan. Ogólnie Loreal bardzo mi się podoba ale ten smród farby nawet po polaniu głowy wodą z octem na zakwaszenie nic nie dało. Całą noc waliło mi amoniakiem, cała poduszka. Normalnie już mi niedobrze i chyba zaraz jeszcze raz umyję włosy!
Poniżej fotki. U mnie nadal pochmurno, więc starałam się zrobić jak najlepiej.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg mango-dzień.jpg (30,7 KB, 45 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg magno-dzień1.jpg (41,1 KB, 107 załadowań)

Kachula82 jest offline  
Stary 2012-01-10, 10:00   #1476
AniaAga
Zadomowienie

Kachula, od góry za☠☠☠iście

http://wizaz.pl/forum/attachment.php...8&d=1326182931

Bardzo mi się to Mango podoba
AniaAga jest offline  
Stary 2012-01-10, 10:02   #1477
Kachula82
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez AniaAga Pokaż wiadomość
Kachula, od góry za☠☠☠iście

http://wizaz.pl/forum/attachment.php...8&d=1326182931

Bardzo mi się to Mango podoba
Mi też się podoba bo jest jaśniej jak dla mnie. Chyba zostanę na dłużej przy tym mango

Kachula82 jest offline  
Stary 2012-01-10, 10:07   #1478
AniaAga
Zadomowienie

A jaką Mango ma wodę?
AniaAga jest offline  
Stary 2012-01-10, 10:19   #1479
rousse
BAN stały

Cytat:
Napisane przez Vila1987 Pokaż wiadomość
Dziękuję, wątek po trochu przeglądam i postaram się znaleźć odpowiednie posty o Waszej pielęgnacji.
Na pierwsze farbowanie wybiorę kolor co miałam (czyli ten co napisałaś), bo się stresuję, ale później raczej pójdę w intensywniejsze odcienie.

Ogólnie to polecacie tę profesjonalną farbę z Loreal, czy lepiej spróbować inną? I oksydant 3%. Uff, stres ogromny.
A zawijacie włosy w te pazłotka jak farbujecie w domu?
Najpierw farbę nanieść na odrosty na ile czasu? A potem przeciągnąć na całe włosy tak? Ja wiem, że dla Was to chleb powszedni, jednak dla mnie to prawdziwy pierwszy raz będzie. Jak gdzieś powinnam wejść i poczytać, to proszę skierujcie mnie, bo nie ogarniam, a odrosty coraz większe.

Kathy tę maskę Artego miód polecałabyś dla mnie? Do kolorku jaki bym chciała uzyskać z farby i później pielęgnować?
Stosuj się do ulotki na farbie. Jeśli odrost jest ciemniejszy od reszty 3% oksydant go nie rozjaśni, więc wtedy trzebaby dać 6% na odrost a 3% na resztę.
Jeszcze ważna rzecz- kup sobie odżywkę zakwaszającą do nałożenia po farbowaniu żeby domknąć łuski. W ostateczności można to zrobić płukanką octową (2 łyżki octu jabłkowego na 500ml przegotowanej wody).
rousse jest offline  
Stary 2012-01-10, 10:22   #1480
Kachula82
Zakorzenienie

Cytat:
A jaką Mango ma wodę?
No właśnie szukałam i nigdzie poza składem nie było nic napisane w procentach. Może jeszcze poszukam. O.... Muszę grzebać w śmieciach

Nigdzie nie znalazłam info. Czytałam kiedyś sprzeczne informacje, że niby 6% a ktoś potem pisał że ma 9% bo tak dobrze łapie. Na pudełku, buteleczkach i na ulotce nic nie znalazłam. Może gdzieś jest napisane ale ja nie widzę.

Edytowane przez Kachula82
Czas edycji: 2012-01-10 o 11:19
Kachula82 jest offline  
Stary 2012-01-10, 15:40   #1481
joluska
Raczkowanie

Umówiona do fryzjera, będą to farby CeCe 8.44 + 7.6

W między czasie na przysłe farbowanie mam kupioną artego 7.64

Co o tych farbach powiecie ?
Czy Artego i CeCe są wg Was dobre?
joluska jest offline  
Stary 2012-01-10, 16:02   #1482
201610111032
Konto usunięte

A ja sobie kupiłam maskę Artego którą Kathy579 polecała. Wzięłam Honey bo jest do włosów jasnych o odcieniu złocistym. Melon jest do typowo miedzianych (pomarańczowych) Ta maska jest ogromna, ma aż 500 ml. Najlepsze jest to że trzeba po otwarciu zużyć w przeciągu 12 m-cy. Nawet stosując raz w tygodniu jej nie zużyję. Bardzo ładnie pachnie. Cena trochę odstrasza. Zapłaciłam z przesyłką około 80 zł.
201610111032 jest offline  
Stary 2012-01-10, 16:47   #1483
kathy579
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 23
GG do kathy579
Cytat:
Napisane przez miszona Pokaż wiadomość
A ja sobie kupiłam maskę Artego którą Kathy579 polecała. Wzięłam Honey bo jest do włosów jasnych o odcieniu złocistym. Melon jest do typowo miedzianych (pomarańczowych) Ta maska jest ogromna, ma aż 500 ml. Najlepsze jest to że trzeba po otwarciu zużyć w przeciągu 12 m-cy. Nawet stosując raz w tygodniu jej nie zużyję. Bardzo ładnie pachnie. Cena trochę odstrasza. Zapłaciłam z przesyłką około 80 zł.
Bardzo jestem ciekawa tego koloru - tez sie na nia czaje ale ze wzgledu na cene kupie stacjonarnie bez kosztow przesylki. Napiszkoniecznie jak klorek ja mialam melon i byl wlasnie zloty a nie czerwony.

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk

...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...

Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline  
Stary 2012-01-10, 17:19   #1484
AniaAga
Zadomowienie

Dziewczyny, możecie wstawić link gdzie można tą maskę kupić?
AniaAga jest offline  
Stary 2012-01-10, 18:40   #1485
201610111032
Konto usunięte

Cytat:
Dziewczyny, możecie wstawić link gdzie można tą maskę kupić?
http://lokikoki.pl/product-pol-18-IT...ml-Artego.html

http://kosmetykiartego.pl/pl/artego-...od-500-ml.html
Stary 2012-01-10, 18:47   #1486
AniaAga
Zadomowienie

O, dzięki!

Miszona, jak Twój kolor, jak się wypłukuje?
AniaAga jest offline  
Stary 2012-01-10, 19:21   #1487
201610111032
Konto usunięte

Cytat:
O, dzięki!

Miszona, jak Twój kolor, jak się wypłukuje?
Zauważyłam, że prawie po dwóch tygodniach od farbowania włosy są minimalnie jaśniejsze. Teraz przy myciu woda jest praktycznie czysta. Podoba mi się kolor ale pod spodem włosy słabo rozjaśniło i są ciemnijsze ( pomarańczowe) Bardzo szybko włosy mi rosną, mam już prawie 1 cm odrostu. Nie wyglądają teraz zbyt efektownie. W czwartek idę na rozmowę o pracę także tak wszystko dobrze pójdzie to będę musiała znowu coś z nimi zrobić a jak nie to przetrzymam jeszcze ze 3 tygodnie.
Stary 2012-01-11, 14:55   #1488
Vila1987
Zadomowienie

GG do Vila1987

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
Stosuj się do ulotki na farbie. Jeśli odrost jest ciemniejszy od reszty 3% oksydant go nie rozjaśni, więc wtedy trzebaby dać 6% na odrost a 3% na resztę.
Jeszcze ważna rzecz- kup sobie odżywkę zakwaszającą do nałożenia po farbowaniu żeby domknąć łuski. W ostateczności można to zrobić płukanką octową (2 łyżki octu jabłkowego na 500ml przegotowanej wody).
Ok, poszukam tej odżywki, jak nie znajdę, to kupię ocet. xD
A nie lepiej dać 6% już na całość?
Vila1987 jest offline  
Stary 2012-01-11, 14:59   #1489
Filifonka
Rozeznanie

Kathy wielkie dzięki za polecenie tej odżywki z Ziaji póki co działa na moje włosy tak jak powinna wiem, że jestem dopiero po drugim użyciu, ale włosy są na prawdę mniej suche i rozdwojone końcówki są mniej widoczne dzięki temu
Filifonka jest offline  
Stary 2012-01-11, 20:48   #1490
rousse
BAN stały

Cytat:
Napisane przez Vila1987 Pokaż wiadomość
Ok, poszukam tej odżywki, jak nie znajdę, to kupię ocet. xD
A nie lepiej dać 6% już na całość?
Myślę, że możesz...
rousse jest offline  
Stary 2012-01-11, 20:51   #1491
Kachula82
Zakorzenienie

A ja zapomniałam Wam powiedzieć, że dzisiaj już po pierwszym myciu głowy od czasu farbowania byłam na zakupach i widziałam jak ludzie się za mną oglądają. Kolor wręcz raził po oczach! Tego nie widać ani na fotkach ani w lustrze. Dopiero jak sama zobaczyłam odbicie w szybie samochodu to rogal na buzi niesamowity! Głowa to normalnie pochodnia i jestem tak zadowolona, że naprawdę mimo ceny zostaję przy mango na dłużej. Kolor idealny!

Kachula82 jest offline  
Stary 2012-01-11, 21:21   #1492
Filifonka
Rozeznanie

To widzę, że nie tylko ja dzisiaj przeglądałam się we wszystkich szybach samochodowych i sklepowych nie ma jak ocena koloru w świetle dziennym, w domu to w każdym pokoju inaczej wygląda
Filifonka jest offline  
Stary 2012-01-11, 21:45   #1493
Kachula82
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Filifonka Pokaż wiadomość
To widzę, że nie tylko ja dzisiaj przeglądałam się we wszystkich szybach samochodowych i sklepowych nie ma jak ocena koloru w świetle dziennym, w domu to w każdym pokoju inaczej wygląda
Właśnie szyby odzwierciedlają kolor idealnie! Ja się o krawężnik prawie wywaliłam jak patrzyłam na włosy

Kachula82 jest offline  
Stary 2012-01-11, 22:18   #1494
Filifonka
Rozeznanie

Haha ja się tylko zastanawiam co myślą sobie ludzie w tych sklepach i samochodach czasami ale trzeba się napatrzeć na swój rudy, bo w domu znów "brąz"
Filifonka jest offline  
Stary 2012-01-12, 01:18   #1495
tofikowata
Przyczajenie

Witam wszystkich na forum.
Na wstępie chciałabym zaznaczyć, że farbuję włosy samodzielnie nie od dziś. Mam wiele rodzai farb już przetestowanych i żadna w pełni mnie nie zadowoliła. Postanowiłam pogrzebać w Internecie, żeby wśród opinii forumowiczów poszukać czegoś odpowiedniego dla mnie. Trafiłam na Wasz wątek, pierwszą część i drugą, przeczytałam je, może i nie od deski do deski, natomiast znalazłam interesujące mnie informacje. Postanowiłam, że wypróbuję farbę Vitalitys, zmieszałam dwa kolory "pół na pół", czyli 25ml 7.44 i 25ml 8.44 + 75 utleniacza 6% Loreala, który mi pozostał po poprzednich farbach. Z moich włosów (po poprzednich farbach) kolor wypłukiwał się najpierw z końcówek, praktycznie do mojego wyjściowego koloru (zdjęcie nr 1). Pewnie były zbyt "przetrawione" dlatego postanowiłam zrobić "prepigmentację". Zmieszałam farbę (ten sam mix farb, czyli pół na pół) 1:1 z wodą (przegotowaną kranówą) i naniosłam na przetrawione końce. Następnie na całość położyłam już tą właściwą papkę, czyli mix z utleniaczem. Całość trzymałam na włosach ok. 40min. Po zmyciu, ku mojemu przerażeniu ujrzałam na końcach włosy wpadające w czerwień a u nasady wpadające w blond (zdjęcie 2 i 3). Odrost miałam ok 1,5 cm (czyli to nie wina odrostu), to pewnie na zdjęciu trochę widać z tego względu, że nigdy nie chciało mi się farbować samych odrostów a później przeciągać na całość, tylko od razu kładłam na całość. Ale nigdy nie wychodziło mi tak jak przy tej farbie, że u góry wpada w blond a na końcach w czerwień. A że tak zachwalacie tą farbę, żadna z Was nie miała z nią nigdy problemów, więc ja musiałam coś źle zrobić, bądź to efekt "prepigmentacji". Więc teraz pytanie, czy potraktować te "nowe blond odrosty" (w zasadzie to one są rude, takie jak chciałam uzyskać) jeszcze raz mieszanką farby właściwej, czy dać im szansę, że jak się kolor będzie wypłukiwał z długości to się wyrówna? Prosiłabym o jak najszybszą odpowiedź, jutro idę do pracy (w banku, pracuje z klientami) a wyglądam nieco idiotycznie...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMAG0108.jpg (134,7 KB, 37 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMAG0120.jpg (132,6 KB, 48 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMAG0121.jpg (176,0 KB, 37 załadowań)

Edytowane przez tofikowata
Czas edycji: 2012-01-12 o 11:01
tofikowata jest offline  
Stary 2012-01-12, 01:23   #1496
tofikowata
Przyczajenie

Pomyłka, post mi się dwa razy wkleił a nie wiem jak go skasować :/
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMAG0108.jpg (134,7 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMAG0120.jpg (132,6 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMAG0121.jpg (176,0 KB, 14 załadowań)

Edytowane przez tofikowata
Czas edycji: 2012-01-12 o 11:02
tofikowata jest offline  
Stary 2012-01-12, 08:54   #1497
Katrin242
Raczkowanie

GG do Katrin242

A ja mam spory problem..... 2 dni temu byłam u fryzjera, aby pofarbował mi włosy na rudo i wyeliminowała poświatę czerwieni z włosów.
Włosy wcześniej miałam farbowane wellą - kolaston o nr 6,43+7/0(natura). Kolor nie był zły ale nie spełniał moich oczekiwań. Po miesiącu czasu zrobiłam podejście nr 2 i tu zaczyna się moje nieszczęście. Fryzjer obiecał mi wyzbyć się poświaty czerwieni i wymieszał kolor 7.4 z tonerem 0/43 (farba wella koleston). Efekt jest taki, ze na połowie głowy (czyli od czubka głowy tak na 4 cm) mam czerwono rude włosy, a reszta wzięła tak kiepsko, że wyszła poświata. Jestem załamana bo liczyłam na wyrównanie koloru i na piękny ciemny rudy kolor (coś na podobę sierści psa setera irlandzkiego). Z tego wszystkiego zastanawiam czy nie potraktować włosy brązem aby wszystko wyrównać. Jedynym plusem tej sytuacji jest to ,że fryzjerka nie skasowała za swoje papraństwo.
Teraz tak patrzę na moje włosy i mam wrażenie że tylko chwyciły od czubka głowy,a reszta jest bez zmian. Czy powodem tego może być to że miesiąc temu miałam przez fryzjera rozjaśniane właśnie te włosy które teraz nie chwyciły. Rozjaśniałam gdyż chciałam mieć jednolity kolor włosów. Efekt był taki,ze rzeczywiście miałam 1 kolor. Ale po kilku myciach partii rozjaśnianych włosów farba się dużo szybciej zmyła. A teraz przy farbowaniu te włosy w ogóle nie chwyciły farby. Co jest grane? Nigdy wcześniej nie miałam takich problemów. (przy dekoloryzacji którą miałam 1,5 roku temu nie miałam takich kłopotów z farbowaniem i chwytaniem farby). POMOCY

---------- Dopisano o 08:54 ---------- Poprzedni post napisano o 08:30 ----------

Kathy579 czy mogłabyś mi "łopatologicznie" wytłumaczyć prepigmentację.
Tzn sposób postępowania, przygotowania mieszanki od początku do końca
Katrin242 jest offline  
Stary 2012-01-12, 16:13   #1498
ejzii
Rozeznanie

Ja farbowalam włsoy 3 tyg temu (dziś równo) i juz mam odrosty:-/
kolor miałam taki marchewkowo czerwony a teraz juz mocno sie sprał . jest lepiej wg mnie :P
dodaje zdjecia.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (27,3 KB, 49 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (24,7 KB, 31 załadowań)

ejzii jest offline  
Stary 2012-01-13, 14:19   #1499
AniaAga
Zadomowienie

Dziewczyny, a używałyście farb Artego?
AniaAga jest offline  
Stary 2012-01-13, 16:27   #1500
tofikowata
Przyczajenie

Włosy są już poprawione, na jaśniejszą nasadę nałożyłam jeszcze jedną warstwę farby i kolor trochę się wyrównał. Może i jeszcze jest mała różnica, ale to prawdopodobnie tylko moje zboczenie - mój kolor musi być położony równo, bez żadnych blond prześwitów. Generalnie wszyscy chwalą mój kolor, ludzie oglądają się za mną na ulicy, tak więc jestem zadowolona (kto by nie był ) Może kolor mógłby bardziej wpadać w miedź a nie w czerwień, ale to już kwestia doboru koloru. Następnym razem zmieszam z Pure Orange. Natomiast jestem ciekawa jak się ta farba będzie wypłukiwać. Dzisiaj doznałam szoku myjąc włosy - woda była praktycznie czysta! Tak więc mam nadzieje, że ta farba utrzyma się dłużej niż 2 tygodnie (tak jak poprzednie farby) Pozdrawiam!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0046.jpg (27,5 KB, 131 załadowań)
tofikowata jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
farbowanie, fryzjerstwo, jesienny liść, rudy włosy brąz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości