Rudowłose - część II - wątek zbiorczy - Strona 62 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2012-02-18, 14:50   #1831
joluska
Raczkowanie

Dot.: Jak najbardziej "ruda" farba do włosów.Częsc II.

Kathy, czy dodajesz cos do mieszanki Vit 8,44+7,44 ?
Przecież jak ja tak robiłam to wychodziło mi takie szarosmutne..
a Twoje właśnie ten żywy kolor, do którego dążę.

myślałam też nad kupnem ekstrakt koloru pomarańczowy też Vitalitysa. Próbowałaś może?
joluska jest offline  
Stary 2012-02-18, 16:26   #1832
kathy579
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 23
GG do kathy579

Cytat:
Napisane przez joluska Pokaż wiadomość
Kathy, czy dodajesz cos do mieszanki Vit 8,44+7,44 ?
Przecież jak ja tak robiłam to wychodziło mi takie szarosmutne..
a Twoje właśnie ten żywy kolor, do którego dążę.

myślałam też nad kupnem ekstrakt koloru pomarańczowy też Vitalitysa. Próbowałaś może?
ja nie próbowałam, ale jak dodasz ,,pure,, sam pigment pomarańczowy to powinno by żywiej i może mieszaj 50ml (8.44 na 25 ml(7.44+ 15 ml pure.
Pytanie, czy włosy ok 10 cm od skóry są o żywszym kolorze?

...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...

Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline  
Stary 2012-02-19, 09:54   #1833
joluska
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
ja nie próbowałam, ale jak dodasz ,,pure,, sam pigment pomarańczowy to powinno by żywiej i może mieszaj 50ml (8.44 na 25 ml(7.44+ 15 ml pure.
Pytanie, czy włosy ok 10 cm od skóry są o żywszym kolorze?

Tak, sa w zywszym. A to dobrze?
Bede farbowla cale wlosy.

Mysle tez, czy na koncowki dodac oxy 9?
joluska jest offline  
Stary 2012-02-19, 14:29   #1834
Filifonka
Rozeznanie

I obiecane zdjęcie kolor 8.34 niestety nie oddaje idealnie koloru. Jest to fotka przy świetle domowym na zewnątrz nie miałam okazji zrobić, a przy oknie to już całkiem wyglądały nie tak jak trzeba. Przy dziennym świetle są one trochę intensywniejsze.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wizaż.jpg (84,0 KB, 146 załadowań)
Filifonka jest offline  
Stary 2012-02-19, 16:11   #1835
Reese
Zakorzenienie

Cytat:
Tak, sa w zywszym. A to dobrze?
Bede farbowla cale wlosy.

Mysle tez, czy na koncowki dodac oxy 9?

niedobrze to oznacza że musisz zrobić prepigmentacje od tego miejsca gdzie wlosy są innego koloru, zanim zafarbujesz, mam ten sam problem, dzisiaj będe farbować odcieniem 8.43 Vitality's

I absolutnie nie rób z wodą 9% jak zapigmentujesz włosy to kładziesz na to farbe z wodą 6

---------- Dopisano o 16:11 ---------- Poprzedni post napisano o 16:09 ----------

Cytat:
Napisane przez Filifonka Pokaż wiadomość
I obiecane zdjęcie kolor 8.34 niestety nie oddaje idealnie koloru. Jest to fotka przy świetle domowym na zewnątrz nie miałam okazji zrobić, a przy oknie to już całkiem wyglądały nie tak jak trzeba. Przy dziennym świetle są one trochę intensywniejsze.

8.34 z Alfy?? Jak dla mnie boskie

Reese jest offline  
Stary 2012-02-19, 16:22   #1836
kathy579
Zakorzenienie

GG do kathy579

Cytat:
szkoda bo bardzo ładny

...and I will wear him
As i do thee...

kathy579 jest offline  
Stary 2012-02-19, 18:17   #1837
Filifonka
Rozeznanie

Cytat:
szkoda bo bardzo ładny
Dziękuję zrobiłam kilka fotek i ta oddaje najlepiej kolor w sztucznym świetle tak wyglądają i są idealne w dziennym zawsze kolor jest intensywniejszy ale tylko trochę uważam, że to jest ta moja granica intensywności w marchewce czułabym się już źle. I tym razem od początku używałam odżywki zakwaszającej i woda jest o wiele czystsza niż po pierwszym farbowaniu końcówki są ciemniejsze. Myślisz, że powodem może być to, że nie oczyściłam wcześniej włosów z odżywki, którą nałożyłam wcześniejszego dnia na końcówki?

Reese to jest 8.34 z firmy Inebrya
Filifonka jest offline  
Stary 2012-02-20, 09:39   #1838
sylvietta86
Raczkowanie

Cytat:
Noooooooooooo Ładny kolor i jakie błyszczące włosy!!! Czy w świetle dziennym oprócz tego, że są bardziej intensywne, są troszkę jaśniejsze?
sylvietta86 jest offline  
Stary 2012-02-20, 11:26   #1839
Filifonka
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez sylvietta86 Pokaż wiadomość
Noooooooooooo Ładny kolor i jakie błyszczące włosy!!! Czy w świetle dziennym oprócz tego, że są bardziej intensywne, są troszkę jaśniejsze?
Tak, są trochę jaśniejsze w świetle dziennym tutaj było robione zdjęcie w pomieszczeniu(już było dość ciemno na zewnątrz) z lampą
Filifonka jest offline  
Stary 2012-02-20, 13:03   #1840
rousse
BAN stały

Cytat:
Napisane przez marthitaaa0220 Pokaż wiadomość
Witam kochane,
Czytając widzę, że jesteście ekspertkami jeśli chodzi o rude włoski. Prześledziłam wątek, ale poczuję się pewniej jeśli doradzicie mi jak uzyskać taki kolor jak ma na załączonej fotce Eva Longoria.
Ale co ten kolor ma wspólnego z rudoscią? przecież Eva nie ma rudych włosów.
rousse jest offline  
Stary 2012-02-20, 13:52   #1841
Martolek
Zakorzenienie

Cytat:
Piękny kolorek

Martolek jest offline  
Stary 2012-02-20, 15:25   #1842
marthitaaa0220
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
Ale co ten kolor ma wspólnego z rudoscią? przecież Eva nie ma rudych włosów.

"Rudobrązowe"
Ale nie takie jak Ashlee :P Bez czerwieni :P
Na początek chcę wypróbować taki kolor. Całe życie miałam ciemne włoski i przyznam że boję się od razu takiej dużej zmiany. Jak poczuję się dobrze w takim (może być ciut jaśniejszy niż ma Eva), to będę próbować jaśniejszych i bardziej intensywnych kolorów
To jak pomożecie? plisss
marthitaaa0220 jest offline  
Stary 2012-02-20, 15:38   #1843
marthitaaa0220
Przyczajenie

I jeszcze raz fotka która została na poprzedniej stronie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg el.jpg (28,4 KB, 26 załadowań)
Stary 2012-02-20, 15:58   #1844
KaTasiowa
Przyczajenie

Hej, hej.
Poszukuję dobrej 'rudej' farby. Dobrej, czyli takiej, co nie wypłucze się zupełnie po kilku myciach. Będę rozjaśniać włosy. Interesuje mnie bardziej intensywny rudy, taki, który kontrastowałby ładnie z butelkową zielenią. Byłabym wdzięczna za wszelkie rady.
KaTasiowa jest offline  
Stary 2012-02-20, 16:21   #1845
Filifonka
Rozeznanie

Martolek dziękuję

Cytat:
Napisane przez KaTasiowa Pokaż wiadomość
Hej, hej.
Poszukuję dobrej 'rudej' farby. Dobrej, czyli takiej, co nie wypłucze się zupełnie po kilku myciach. Będę rozjaśniać włosy. Interesuje mnie bardziej intensywny rudy, taki, który kontrastowałby ładnie z butelkową zielenią. Byłabym wdzięczna za wszelkie rady.
Jeśli będziesz rozjaśniać włosy to musisz liczyć się z tym, że kolor będzie się szybciej wypłukiwał niezależnie od farby.
Filifonka jest offline  
Stary 2012-02-20, 16:23   #1846
rousse
BAN stały

Cytat:
"Rudobrązowe"
Ale nie takie jak Ashlee :P Bez czerwieni :P
No właśnie, nie ma refleksu czerwonego, nie ma pomarańczowego, nie ma miedzianego =nie rude. One nie są rude ma po prostu bardzo ciemny brąz ze złotawymi pasemkami Właściwie chyba to nie ma rudych farb poniżej poziomu 6. Więc zapytaj w wątku brązowowłosych
I po co go zmywasz, skoro chcesz znowu ufarbować na bardzo ciemne?
rousse jest offline  
Stary 2012-02-20, 16:40   #1847
marthitaaa0220
Przyczajenie

Nic tu po mnie :P
Dzięki za pomoc :P
Laik pyta ekspertów = ma prawo nie wiedzieć że włosy ze złotym/miedzianym połyskiem nie mają nic wspólnego z rudym (??) hmm :P

Pozdrawiam ///
Stary 2012-02-20, 22:05   #1848
joluska
Raczkowanie

[QUOTE=Reese;32407903]niedobrze to oznacza że musisz zrobić prepigmentacje od tego miejsca gdzie wlosy są innego koloru, zanim zafarbujesz, mam ten sam problem, dzisiaj będe farbować odcieniem 8.43 Vitality's /QUOTE]
I co i co Ci wyszło ? Pochwal się

Ja dylematuję, czy iść w kolor 8.34 czy 8.44 Vitalitysa...
joluska jest offline  
Stary 2012-02-20, 22:34   #1849
AniaAga
Zadomowienie

To zależy jaki chcesz efekt uzyskać, jak delikatniejszy to 8,34, jak żarówę 8,44.
AniaAga jest offline  
Stary 2012-02-20, 22:49   #1850
Filifonka
Rozeznanie

[QUOTE=joluska;32438485]
Cytat:
Napisane przez Reese Pokaż wiadomość
niedobrze to oznacza że musisz zrobić prepigmentacje od tego miejsca gdzie wlosy są innego koloru, zanim zafarbujesz, mam ten sam problem, dzisiaj będe farbować odcieniem 8.43 Vitality's /QUOTE]

Fotkę koloru 8.34 zamieściłam kilka postów wyżej Innej firmy, ale zawsze to jakieś odniesienie 8.44 będzie bardziej intensywne
Filifonka jest offline  
Stary 2012-02-21, 08:37   #1851
sylvietta86
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez KaTasiowa Pokaż wiadomość
Hej, hej.
Zgadzam się z Filifionką Na rozjaśnianych słabo się trzyma kolor, mało tego, farba rozjaśnionych włosów nawet nie chce dobrze "chwycić". Wiem po sobie. Ładnych rudych odcieni jest wiele, na pewno znajdziesz coś dla siebie, ale na początku nie licz na to, że kolor będzie się długo utrzymywał. Pytanie jaki odcień bardziej preferujesz... Pomarańczowy, czy czerwony? Jeśli nie chcesz czerwieni na włosach, to unikaj farb z 6 po kropce Tak się zastanawiam, czy na rozjaśnianych nie byłoby właściwe zrobić prepigmentacji? Ale tutaj niech się już ekspertka w tym temacie- Kathy- wypowie
sylvietta86 jest offline  
Stary 2012-02-21, 10:12   #1852
AniaAga
Zadomowienie

Cytat:
Filifonko, a na jaki kolor nakładałaś 8,34? Mi wyszedł ten sam odcień, ale jaśniej . Bardzo ładnie, śliczny połysk masz!
AniaAga jest offline  
Stary 2012-02-21, 12:26   #1853
anulka00
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez siskath Pokaż wiadomość
Proszę bardzo

1 - Majirel 7,44 + mix miedziany (woda 6%)
2 - Vitalitys 7,44 (woda 6%)
3 - Vitalitys 7,44 + 6,44 (woda 3%)

A więc mój 7.44 wyszedł zupełnie inaczej

Ja już nie wiem u większości dziewczyn tutaj wychodzi śliczny rudy a u mnie wszystko jest takie jakieś pod blond. Albo ja mam już coś nie tak z oczami
anulka00 jest offline  
Stary 2012-02-21, 12:59   #1854
Reese
Zakorzenienie

Cytat:
Cytat:
Napisane przez Reese Pokaż wiadomość
niedobrze to oznacza że musisz zrobić prepigmentacje od tego miejsca gdzie wlosy są innego koloru, zanim zafarbujesz, mam ten sam problem, dzisiaj będe farbować odcieniem 8.43 Vitality's

wyszło super chociaż nadal widze róznice pomiędzy końcówkami a włosami przy głowie

Zrobie zdjęcie jak wróce do domu

Reese jest offline  
Stary 2012-02-21, 13:11   #1855
Filifonka
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez AniaAga Pokaż wiadomość
Filifonko, a na jaki kolor nakładałaś 8,34? Mi wyszedł ten sam odcień, ale jaśniej . Bardzo ładnie, śliczny połysk masz!
Teraz kładłam na sprany 8.34, bo to już drugi raz farbuję a wcześniej to chyba na 7.44
Tylko, że 7.44 wychodził mi bardziej w brąz, nie tak jak Dziewczynom wyżej ale to wina oksydantu 3%
Najlepsze jest to, że kupuję farbę u fryzjerki i nie wiem jaki mi dała utleniacz w końcu zawsze był 3%, więc może tym razem też, dlatego u mnie wychodzi ciemniej
A połysk to chyba dzięki odżywce o niebo lepiej po niej wyglądają moje włosy chociaż i tak końcówki do ścięcia już, bo je przetrzymałam żeby zapuścić i teraz żal ściąć ale właśnie dzięki odżywce rozdwojone końcówki nie rzucają się tak w oczy bo wcześniej nie mogłam na nie patrzeć.

Anulka jak dla mnie śliczny kolor masz 7.44 wychodzi naprawdę różnie jak widać po zdjęciach Dziewczyn i moim doświadczeniu z tym odcieniem

Edytowane przez Filifonka
Czas edycji: 2012-02-21 o 13:12
Filifonka jest offline  
Stary 2012-02-21, 13:43   #1856
anulka00
Raczkowanie

Cytat:
Anulka jak dla mnie śliczny kolor masz 7.44 wychodzi naprawdę różnie jak widać po zdjęciach Dziewczyn i moim doświadczeniu z tym odcieniem
Mnie brakuje takiego pazura ogólnie głupek jestem - jakiś czas temu miałam fazę na jaśniutki rudy a jak w końcu ten kolor osiągnęłam to stwierdziłam że wygląda jak blond i już go nie chce.
Ogólnie podoba mi się bardzo 8.44 i to jest "mój kolor" ale tego żółtka na głowie po 2 tygodniach "nie zniese" że tak powiem i już nie wiem sama czego chcę.

A tak pytam na przyszłość czy stosowała któraś z Was szamponetkę z Joanny płomienny rudy? Szukam czegoś do odświeżenia koloru co by nie było mocno drogie a Deli w mnie w wiosce nigdzie nie mogę znaleźć (na allegro też nie)
anulka00 jest offline  
Stary 2012-02-21, 14:37   #1857
joluska
Raczkowanie

Wiem wiem, że 8,34 wyjdzie delikatnej niż 8,44
w 8.44 boję się właśnie żółtka.
a jak robiłam 8,44+7,44 i ostatnio farbowane miałam 8,34 to wyszło dość podobnie na moich włosach...
wstawię fotki później
joluska jest offline  
Stary 2012-02-21, 14:43   #1858
kathy579
Zakorzenienie

GG do kathy579

Cytat:
Napisane przez anulka00 Pokaż wiadomość
Mnie brakuje takiego pazura ogólnie głupek jestem - jakiś czas temu miałam fazę na jaśniutki rudy a jak w końcu ten kolor osiągnęłam to stwierdziłam że wygląda jak blond i już go nie chce.
Ogólnie podoba mi się bardzo 8.44 i to jest "mój kolor" ale tego żółtka na głowie po 2 tygodniach "nie zniese" że tak powiem i już nie wiem sama czego chcę.

A tak pytam na przyszłość czy stosowała któraś z Was szamponetkę z Joanny płomienny rudy? Szukam czegoś do odświeżenia koloru co by nie było mocno drogie a Deli w mnie w wiosce nigdzie nie mogę znaleźć (na allegro też nie)
Joanna bardziej żarówiasta

---------- Dopisano o 14:39 ---------- Poprzedni post napisano o 14:38 ----------

Cytat:

Ja już nie wiem u większości dziewczyn tutaj wychodzi śliczny rudy a u mnie wszystko jest takie jakieś pod blond. Albo ja mam już coś nie tak z oczami
nie do pomyślenia, 7.44 to zupełnieinny kolor, oczyściłaąś dobrze włosy z silikonów przed farbowanie?

---------- Dopisano o 14:40 ---------- Poprzedni post napisano o 14:39 ----------

Cytat:
I jeszcze raz fotka która została na poprzedniej stronie
to miedziany brąz szukaj z końcówką 7 i 4, czasami podobnie wychodzi 7.34

---------- Dopisano o 14:42 ---------- Poprzedni post napisano o 14:40 ----------

Cytat:
Napisane przez sylvietta86 Pokaż wiadomość
Zgadzam się z Filifionką Na rozjaśnianych słabo się trzyma kolor, mało tego, farba rozjaśnionych włosów nawet nie chce dobrze "chwycić". Wiem po sobie. Ładnych rudych odcieni jest wiele, na pewno znajdziesz coś dla siebie, ale na początku nie licz na to, że kolor będzie się długo utrzymywał. Pytanie jaki odcień bardziej preferujesz... Pomarańczowy, czy czerwony? Jeśli nie chcesz czerwieni na włosach, to unikaj farb z 6 po kropce Tak się zastanawiam, czy na rozjaśnianych nie byłoby właściwe zrobić prepigmentacji? Ale tutaj niech się już ekspertka w tym temacie- Kathy- wypowie
prepigmentacja jak najbardziej, uzywaj rudosci na poziomie 7, lub 7+8
dobrze oczyszczaj włosy przd farbowaniem szamponem z sls

---------- Dopisano o 14:43 ---------- Poprzedni post napisano o 14:42 ----------

Cytat:

3 foty brak

...and I will wear him
As i do thee...

kathy579 jest offline  
Stary 2012-02-21, 15:43   #1859
Filifonka
Rozeznanie

Cytat:

Tak to jest, kobiecie nigdy nie dogodzi może rzeczywiście to wina nie oczyszczenia włosów tak jak mówi Kathy... Ja ostatnio całkiem zapomniałam o tym, że dzień wcześniej kładłam odżywkę i chyba przez to końcówki mniej chwyciły kolor... Ale nie jest tragicznie następnym razem będę pamiętać

i tu ponawiam pytanie do Kathy
Taka odżywka może mieć wpływ na to, że końcówki wyszły ciemniej? Całkiem nie pomyślałam jak ją nakładałam, że na następny dzień muszę zafarbować włosy Wiem, że mogą być tego różne powody, ale tak z ciekawości pytam
Filifonka jest offline  
Stary 2012-02-21, 16:09   #1860
anulka00
Raczkowanie

Cytat:
Joanna bardziej żarówiasta
Ja właśnie lubię takie żarówy

Cytat:
nie do pomyślenia, 7.44 to zupełnieinny kolor, oczyściłaąś dobrze włosy z silikonów przed farbowanie?
Szczerze powiedziawszy nie wiem jak? Farbowałam włosy rano a dzień wcześniej wieczorem myłam włosy szamponem Joanny oczyszczającym - to o takie oczyszczanie z silikonów chodzi? Ja ogólnie ciemna masa jeszcze

Cytat:
3 foty brak
Bo były tylko dwie

A może takie dziwne kolory na moich włosach są spowodowane rozjaśnieniem? Co prawda rozjaśniałam jakieś 3-4 farbowania temu... Kurcze nie wiem już.
Kiedyś zafarbowałam się na czerwono i tak mi się zrobiło że obojętnie jaką farbą bym nie zafarbowała to i tak wychodził czerwony. A teraz ciągle mi gdzieś taki myszowaty kolor wyłazi.
anulka00 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
farbowanie, fryzjerstwo, jesienny liść, rudy włosy brąz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości