Rudowłose - część II - wątek zbiorczy - Strona 92 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2012-06-07, 16:01   #2731
RUDAkaska
BAN stały

GG do RUDAkaska
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

znalazłam wypowiedź fryzjerki na temat mieszania vitalit. poz 7 , moze zainteresuje was, ciekawe jak dla mnie -

Byłam zniesmaczona poprzednią firmą na której zaczynał salon w którym pracuje. I ku mojemu zaskoczeniu po zapoznaniu się z tymi kolorami byłam bardzo mile zaskoczona. Największy problem stwarzała mi zawsze "7" a w vitality'sie kolor okazał się idealny. Ale oczywiscie to nie koniec moich doświadczeń. Zauważyła, że większość kolorów najlepiej mieszać z oxydantem niższym 3%, np. 7/66, 7/44, 7/43, 7/9, 6/9, 5/5, czy 4/80 kolory wychodzą wtedy żywsze i nie wypłukują się tak szybko. Kolejnym moim spostrzeżeniem i możliwością farb były "dodatki" hip-pop czy pure. Mieszam je w zależności od bazy koloru klienta na którym pracuje im jaśniejszy włos tym słabsza woda. odcienie Pure także dodaje do farb podczas koloryzacji. tak nauczyłam się zmieniać kolor np. u klienta na poziomie 5/9 jesli chcę przejść na odcienie rudości poziom 7/44 z 3cm odrostem i końcami zafarbowanymi mieszam farby: 7/44 z 3% oxydantem w proporcjach 1:1,5 kładząc to na odrost a na końce do pozostałej mieszanki dodaje orange i 6% oxydant i po 15 minutach nakładam na końce. Kolor wychodzi jednolity. a jeżeli po 2 tygodniach klient zauważa wypłukiwanie się koloru - przy niektórych kolorach jest to normalne i zdarza się nie zależnie od firmy farb...zapraszam klienta na expresso"

ale pewnie to nie nowość dla was
RUDAkaska jest offline  
Stary 2012-06-07, 16:25   #2732
julianna-p
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 3

kathy ja place 44 za tubke, ale przy wlosach do twarzy czy ciut dluzszych mi starcza na 3 razy. uzywam wody oryginalnej, na odrosty 9 wiec Ty pewnie musialabys wstepnie robic odrost. natomiast trwalosc jest wjatkowa przy farbie bez amoniaku. stara wersja artego ( tudziez te badziewie z amoniakiem) jest do bani totalnie, tu stosowalam dwa kolory i z obu jestem zadowolona. nie do konca moge porownac trwalosc z RB bo teraz wiecej "cuduje" natomiast ewidentnie uwazam, ze sa to dobre farby
8.34 bralam z pewnym oporem bo 3 przed 4 razila, ale kolor naprawde niezle sie trzyma. schodzi minimalnie i nie ma w nim zolci. absolutnie wsrod delikatnych rudosci moge ta polecic bo pierwszy raz od kilku lat podoba mi sie kolor na poziomie 8. w sumie to dopiero 2 tygodnie, ale nie sadze zeby jakos masakrycznie zjechal do nastepnego farbowania. do tego ogromnym plusem jest to, ze do nadania polysku sluzy pieknie zlocista plukanka, a co kilka myc maska artego wlasnie . dodatkowo bonusem dla mnie jest fakt, ze znikaja mi zakola odkad stosuje farby bez amoniaku ( mam twarz serce wiec gdzies tam sa wpisane, ale kilka rzedow grzywki sie pojawilo)

„Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć.” Coco Chanel
julianna-p jest offline  
Stary 2012-06-07, 16:35   #2733
kathy579
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 23
GG do kathy579

Cytat:
Napisane przez julianna-p Pokaż wiadomość
kathy ja place 44 za tubke, ale przy wlosach do twarzy czy ciut dluzszych mi starcza na 3 razy. uzywam wody oryginalnej, na odrosty 9 wiec Ty pewnie musialabys wstepnie robic odrost. natomiast trwalosc jest wjatkowa przy farbie bez amoniaku. stara wersja artego ( tudziez te badziewie z amoniakiem) jest do bani totalnie, tu stosowalam dwa kolory i z obu jestem zadowolona. nie do konca moge porownac trwalosc z RB bo teraz wiecej "cuduje" natomiast ewidentnie uwazam, ze sa to dobre farby
8.34 bralam z pewnym oporem bo 3 przed 4 razila, ale kolor naprawde niezle sie trzyma. schodzi minimalnie i nie ma w nim zolci. absolutnie wsrod delikatnych rudosci moge ta polecic bo pierwszy raz od kilku lat podoba mi sie kolor na poziomie 8. w sumie to dopiero 2 tygodnie, ale nie sadze zeby jakos masakrycznie zjechal do nastepnego farbowania. do tego ogromnym plusem jest to, ze do nadania polysku sluzy pieknie zlocista plukanka, a co kilka myc maska artego wlasnie . dodatkowo bonusem dla mnie jest fakt, ze znikaja mi zakola odkad stosuje farby bez amoniaku ( mam twarz serce wiec gdzies tam sa wpisane, ale kilka rzedow grzywki sie pojawilo)
w tej chwili mam zdecydowanie poziom 7 na całej długości, muszę się zastanowić.
a w związku z częstym co 4 tygodniowym farbowaniem, to szczerze ja na nie czekam bo przeważnie coś kombinuje

...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...

Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline  
Stary 2012-06-07, 16:39   #2734
julianna-p
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
w tej chwili mam zdecydowanie poziom 7 na całej długości, muszę się zastanowić.
a w związku z częstym co 4 tygodniowym farbowaniem, to szczerze ja na nie czekam bo przeważnie coś kombinuje
mam to samo

„Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć.” Coco Chanel
julianna-p jest offline  
Stary 2012-06-07, 16:44   #2735
kathy579
Zakorzenienie

GG do kathy579

Cytat:
Napisane przez RUDAkaska Pokaż wiadomość
znalazłam wypowiedź fryzjerki na temat mieszania vitalit. poz 7 , moze zainteresuje was, ciekawe jak dla mnie -

Byłam zniesmaczona poprzednią firmą na której zaczynał salon w którym pracuje. I ku mojemu zaskoczeniu po zapoznaniu się z tymi kolorami byłam bardzo mile zaskoczona. Największy problem stwarzała mi zawsze "7" a w vitality'sie kolor okazał się idealny. Ale oczywiscie to nie koniec moich doświadczeń. Zauważyła, że większość kolorów najlepiej mieszać z oxydantem niższym 3%, np. 7/66, 7/44, 7/43, 7/9, 6/9, 5/5, czy 4/80 kolory wychodzą wtedy żywsze i nie wypłukują się tak szybko. Kolejnym moim spostrzeżeniem i możliwością farb były "dodatki" hip-pop czy pure. Mieszam je w zależności od bazy koloru klienta na którym pracuje im jaśniejszy włos tym słabsza woda. odcienie Pure także dodaje do farb podczas koloryzacji. tak nauczyłam się zmieniać kolor np. u klienta na poziomie 5/9 jesli chcę przejść na odcienie rudości poziom 7/44 z 3cm odrostem i końcami zafarbowanymi mieszam farby: 7/44 z 3% oxydantem w proporcjach 1:1,5 kładząc to na odrost a na końce do pozostałej mieszanki dodaje orange i 6% oxydant i po 15 minutach nakładam na końce. Kolor wychodzi jednolity. a jeżeli po 2 tygodniach klient zauważa wypłukiwanie się koloru - przy niektórych kolorach jest to normalne i zdarza się nie zależnie od firmy farb...zapraszam klienta na expresso"

ale pewnie to nie nowość dla was
czytałam tą wypowiedź przed chwilą na forum, minusem tej firmy jest to że fatalnie pokrywa siwe włosy...ja mam ich trochę i bawię się z mieszaniną natury, ale w porównaniu do RB nie dodawałam wcale natury. Myślę że farby 1:1 lepiej pokrywają siwki. Dla mnie największym plusem jest ładne pokrycie odrostu w sensie że nie ma różnicy w stopniu kolorystyki, jak 7 to 7 na całej długości i odroście oraz łagodność. Co do Espresso to mogła by zaproponować klientką zakup, a nie pędzenie do salonu. Espresso wypłukuje się max do 3 myc.
Ogólnie bardzo dobre farby, fajna pojemność i cena.

...and I will wear him
As i do thee...

Edytowane przez kathy579
Czas edycji: 2012-06-07 o 16:58
kathy579 jest offline  
Stary 2012-06-07, 18:51   #2736
Filifonka
Rozeznanie

Przybyłam jednak się dopytać zrobiłam zdjęcia(są jakie są, ale zawsze chociaż w małym stopniu pokazują kolor) i mam pytanie czy farbując 8.34 wystarczy po długości 3%?
Ogólnie to kolor jest trochę bardziej miedziany niż na zdjęciach(nie wiem czemu aparat się uparł na taki jasny odcień)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg jjj.jpg (76,5 KB, 17 załadowań)

Edytowane przez Filifonka
Czas edycji: 2012-06-08 o 00:52
Filifonka jest offline  
Stary 2012-06-07, 19:06   #2737
kathy579
Zakorzenienie

GG do kathy579

Cytat:
Napisane przez Filifonka Pokaż wiadomość
Przybyłam jednak się dopytać zrobiłam zdjęcia(są jakie są, ale zawsze chociaż w małym stopniu pokazują kolor) i mam pytanie czy farbując 8.34 wystarczy po długości 3%?
Ogólnie to kolor jest trochę bardziej miedziany niż na zdjęciach(nie wiem czemu aparat się uparł na taki jasny odcień)
wygląda na to że tak

...and I will wear him
As i do thee...

kathy579 jest offline  
Stary 2012-06-07, 21:30   #2738
julianna-p
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Filifonka Pokaż wiadomość

to jest 8.34, loo matko ja mam dwa tony ciemniejsze wlosy, zdecydowanie . tak starczy moim zdaniem 3

julianna-p jest offline  
Stary 2012-06-08, 00:42   #2739
Filifonka
Rozeznanie

Cytat:
to jest 8.34, loo matko ja mam dwa tony ciemniejsze wlosy, zdecydowanie . tak starczy moim zdaniem 3
Kolor na żywo jest bardziej zbliżony do pierwszego zdjęcia i trochę bardziej miedziany(wizualnie ciemniejszy) więcej u siebie widzę miedzi niż złotego więc myślę, że to drugie zdjęcie to rzeczywiście za jasno wyszło jak teraz patrzę...
Ale ogólnie to tak wygląda u mnie kolor po 1,5 miesiąca po farbowaniu
Zawsze miałam podatne włosy na rozjaśnianie, bo nawet 3% potrafił mi trochę rozjaśnić. I obawiam się, że po kolejnym farbowaniu 6% po długości miałabym już blond
Znalazłam zdjęcie zrobione kiedyś, które może odzwierciedla lepiej kolor
To już ostateczna wersja mojego koloru tak wygląda
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0014.jpg (38,3 KB, 36 załadowań)

Edytowane przez Filifonka
Czas edycji: 2012-06-08 o 00:51
Filifonka jest offline  
Stary 2012-06-08, 07:23   #2740
RUDAkaska
BAN stały

GG do RUDAkaska

witam, możecie mi podpowiedzieć na przyszłość, żebym nie zawracała wam głowy pytaniami podstawowymi takimi jak :

Kathy widziałaś moje włosy, jesli chodzi o farbowanie poź. 7 lub 8, jeśli takie farby będe kładła z 3% to odrosty ( naturalne włosy to poź. 6 choć do końca nie wiem czy nie podchodząca juz teraz 7) ! to przy takich farbowaniach dobrze będę robić , farbując na 3% całość tą samą farbą !ale najpierw kładąc na odrost a po 15- 20 min na reszte włosów?

to tak na przyszłość, żeby nie dopytywać ciągle o to samo , bo teraz będę farbować alfap.8,4 i zastanawiam się czy nie zmieszać z 7,4 i dodac orange? możecie się wypowiedzieć w tej kwestii? co by wyszło z takiego mixa?
RUDAkaska jest offline  
Stary 2012-06-08, 11:10   #2741
kathy579
Zakorzenienie

GG do kathy579

Cytat:
witam, możecie mi podpowiedzieć na przyszłość, żebym nie zawracała wam głowy pytaniami podstawowymi takimi jak :

Kathy widziałaś moje włosy, jesli chodzi o farbowanie poź. 7 lub 8, jeśli takie farby będe kładła z 3% to odrosty ( naturalne włosy to poź. 6 choć do końca nie wiem czy nie podchodząca juz teraz 7) ! to przy takich farbowaniach dobrze będę robić , farbując na 3% całość tą samą farbą !ale najpierw kładąc na odrost a po 15- 20 min na reszte włosów?

to tak na przyszłość, żeby nie dopytywać ciągle o to samo , bo teraz będę farbować alfap.8,4 i zastanawiam się czy nie zmieszać z 7,4 i dodac orange? możecie się wypowiedzieć w tej kwestii? co by wyszło z takiego mixa?
jeśli do tej pory kładłaś 6% na odrost i nie był jaśniejszy to znaczy że to odpowiedni oxydant, natomiast jeśli był jaśniejszy to proponuję spróbować 3%. Farbę kładziemy na odrost następnie jeśli pigment jest bardzo wypłukany od razu przeciągamy po długości i odczekujemy 25-40 min w zależności od włosów i tego co producent zaleca. Natomiast jeśli pigment bardzo dobrze się utrzymuje na długości włosów to tylko przeciągamy po długości na jakieś 10-15 min przed spłukaniem włosów właśnie farbą rozrobioną z wodą 6% lub jeszcze jedna metoda, włosy zraszamy wodą następnie do naszej pierwszej mieszanki którą używałyśmy do farbowania włosów dodajemy odrobinę wody (w ten sposób rozcieńczamy ją do 3%) i kładziemy na całe włoski po długości oczekujemy 10-15 min spłukujemy, myjemy zakwaszamy i wszystko.
8.4 plus 7.4 plus orange -będzie ciemniej ale może być fajnie, i trochę trwalej, ponieważ sam poziom 8 na ogół szybko się wypłukuje, myślę że warto spróbować.poza tym farby wymieszane na ogół wyglądają lepiej. Pamiętaj o dobrym wymyciu silikonów i koniecznie pochwal się fotą.
8.4+7.4 + orange - 30 ml + 10 ml +5 ml i oxy 60 ml

...and I will wear him
As i do thee...

kathy579 jest offline  
Stary 2012-06-08, 14:57   #2742
RUDAkaska
BAN stały

GG do RUDAkaska

Cytat:
jeśli do tej pory kładłaś 6% na odrost i nie był jaśniejszy to znaczy że to odpowiedni oxydant, natomiast jeśli był jaśniejszy to proponuję spróbować 3%. Farbę kładziemy na odrost następnie jeśli pigment jest bardzo wypłukany od razu przeciągamy po długości i odczekujemy 25-40 min w zależności od włosów i tego co producent zaleca. Natomiast jeśli pigment bardzo dobrze się utrzymuje na długości włosów to tylko przeciągamy po długości na jakieś 10-15 min przed spłukaniem włosów właśnie farbą rozrobioną z wodą 6% lub jeszcze jedna metoda, włosy zraszamy wodą następnie do naszej pierwszej mieszanki którą używałyśmy do farbowania włosów dodajemy odrobinę wody (w ten sposób rozcieńczamy ją do 3%) i kładziemy na całe włoski po długości oczekujemy 10-15 min spłukujemy, myjemy zakwaszamy i wszystko.
8.4 plus 7.4 plus orange -będzie ciemniej ale może być fajnie, i trochę trwalej, ponieważ sam poziom 8 na ogół szybko się wypłukuje, myślę że warto spróbować.poza tym farby wymieszane na ogół wyglądają lepiej. Pamiętaj o dobrym wymyciu silikonów i koniecznie pochwal się fotą.
8.4+7.4 + orange - 30 ml + 10 ml +5 ml i oxy 60 ml

dziękuję serdecznie za odp. i wskazówki za które jestem wdzięczna

jeśli chodzi o 6% to odrost robił sie trochę jaśniejszy i na nieszczęście wszystkich rudych kobietek- niestety rudzielec wypłukuje się szybko, nie trzyma się na moich włosach - bo rozjaśniane?, za mało farbowane na rudo i pigment nie wbił sie jeszcze dobrze w strukturę włosa? ciężko powiedzieć, dlatego pomyślałam o zmieszaniu z 7. Czytając Wasze posty zdążyłam się doczytać ze 8 szybko się wypłukuje

Dlatego zastosuję mix w proporcji podanej przez Ciebie i będzie następna słynna mieszankajeste m sama ciekawa co wyjdzie i oczywiście na 3%oxy
Tylko czy dodatkowy pigment nie wlicza się do mieszanki? chodzi o proporcje mieszanki do oxy!! następna wiadomość przydatna( chyba że 5ml nie koniecznie trzeba a od 10 powinno się doliczać!!)

Jeśli chodzi o wymycie włosów, chyba dobrze to zrobiłam - już 2 razy i mam takie siano w przenośni oczywiście-przyklapnięte, sypkie i do tego po tych szamponach jeszcze jaśniejsze sie zrobiłysprały się strasznie!! więc chyba są wymyte. Szok dla mnie , jakbym miała chodzic w takich włosach, ciężko je ogarnąć

Na pewno fotki wstawię i mam nadzieję , że tym razem wyjdzie wszystko ok czekam na alfaparf i w przyszłym tyg. zdam relacje

Jeszcze raz dzięki za rady
RUDAkaska jest offline  
Stary 2012-06-08, 15:12   #2743
Filifonka
Rozeznanie

Ja się wybrałam do mojej fryzjerki podpytać o zastosowanie u mnie utleniacza 3% i 6% i stwierdziła, że spokojnie sam 3% mi starczy zobaczymy co to będzie. W sumie jeśli przy samym 6% kolor wychodził równomiernie to może przy 3% nie będzie źle... Zobaczymy w przyszłym tygodniu
Dziękuję za wszystkie porady
Filifonka jest offline  
Stary 2012-06-08, 15:23   #2744
misiaq
Raczkowanie

Cytat:
Daj koniecznie fote.
Szkoda ze ciemno i czrwono, ale moze ladnie sie wypluka.

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk
Hej,
wrzucam fotki z wczoraj - bezpośrednio po farbowaniu. Pierwsza z fleszem, pozostałe w dość ostrym świetle naturalnym. Sorki za poczochrany łeb - mierzwiłam z użyciem proszku pusz-apowego żeby je odbić od skóry po obciążającej masce

Na zdjęciach wyszedł całkiem fajny kolorek, ale w rzeczywistości miejscami mam takiego czerwonego kogucika .
"Miejscami" - no właśnie. Narobiłam sobie mimochodem pasemek . Tak więc jestem czerwono-miedziano-złocistym tworem obecnie - najbliższe prawdy jest zdjecie nr 4.

Strasznie ciężko się przestawić ze złotawego odcienia na obecny. Pocieszam się tym, że powolutku się wypłukuje ten mój "kogucik", niestety zamiast 8CC, kolor systematyzuje się na poziomie 6RC klik paleta i nie wiem do końca o co chodzi .

No nic, koniec marudania - czas zacząć okres oswajania
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kolor_1.jpg (51,5 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kolor_2.jpg (61,6 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kolor_3.jpg (60,3 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kolor_4.jpg (49,6 KB, 37 załadowań)
Stary 2012-06-08, 15:34   #2745
julianna-p
Wtajemniczenie

RUDAkaska mnie tez odrosty przy vitalitys 6 za mocno chwytala, ja doliczam mixy do ilosci farby

Kathy a co sadzisz o zmieszaniu artego 7.40 z 8.34?? bo mnie juz nosi

julianna-p jest offline  
Stary 2012-06-08, 15:53   #2746
kathy579
Zakorzenienie

GG do kathy579

Cytat:
dziękuję serdecznie za odp. i wskazówki za które jestem wdzięczna

jeśli chodzi o 6% to odrost robił sie trochę jaśniejszy i na nieszczęście wszystkich rudych kobietek- niestety rudzielec wypłukuje się szybko, nie trzyma się na moich włosach - bo rozjaśniane?

wygląda na to że tak, albo silikony i pq
na twoim miejscu bardzo bym uważała na dobór kosmetyków a w szczególności kremów do stylizacji, znam przypadki że czasami żywica nie chce się zmyć bardzo długo.

, za mało farbowane na rudo i pigment nie wbił sie jeszcze dobrze w strukturę włosa? ciężko powiedzieć, dlatego pomyślałam o zmieszaniu z 7. Czytając Wasze posty zdążyłam się doczytać ze 8 szybko się wypłukuje

Dlatego zastosuję mix w proporcji podanej przez Ciebie i będzie następna słynna mieszankajeste m sama ciekawa co wyjdzie i oczywiście na 3%oxy
Tylko czy dodatkowy pigment nie wlicza się do mieszanki?

nie nie wlicza się

chodzi o proporcje mieszanki do oxy!! następna wiadomość przydatna( chyba że 5ml nie koniecznie trzeba a od 10 powinno się doliczać!!)

trochę więcej, trochę mniej nic się nie stanie

Jeśli chodzi o wymycie włosów, chyba dobrze to zrobiłam - już 2 razy i mam takie siano w przenośni oczywiście-przyklapnięte, sypkie i do tego po tych szamponach jeszcze jaśniejsze sie zrobiłysprały się strasznie!! więc chyba są wymyte. Szok dla mnie , jakbym miała chodzic w takich włosach, ciężko je ogarnąć
odżywka shauma z olejem kokosowym, chyba jest bez silikonów oczywiście nowa wersja, oststnio miałam czas żeby poszperać w Rossmanie i dosłownie szok że takie piękne składy.

Na pewno fotki wstawię i mam nadzieję , że tym razem wyjdzie wszystko ok czekam na alfaparf i w przyszłym tyg. zdam relacje

Jeszcze raz dzięki za rady
proszę bardzo

---------- Dopisano o 15:47 ---------- Poprzedni post napisano o 15:45 ----------

Cytat:
Napisane przez misiaq Pokaż wiadomość
Hej,
wrzucam fotki z wczoraj - bezpośrednio po farbowaniu. Pierwsza z fleszem, pozostałe w dość ostrym świetle naturalnym. Sorki za poczochrany łeb - mierzwiłam z użyciem proszku pusz-apowego żeby je odbić od skóry po obciążającej masce

Na zdjęciach wyszedł całkiem fajny kolorek, ale w rzeczywistości miejscami mam takiego czerwonego kogucika .
"Miejscami" - no właśnie. Narobiłam sobie mimochodem pasemek . Tak więc jestem czerwono-miedziano-złocistym tworem obecnie - najbliższe prawdy jest zdjecie nr 4.

Strasznie ciężko się przestawić ze złotawego odcienia na obecny. Pocieszam się tym, że powolutku się wypłukuje ten mój "kogucik", niestety zamiast 8CC, kolor systematyzuje się na poziomie 6RC klik paleta i nie wiem do końca o co chodzi .

No nic, koniec marudania - czas zacząć okres oswajania
wyszło nie równo, włosy są dość suche trzeba by pomyśle o odżywieniu a przy okazji farba się lekko wypłucze i wyrówna.

---------- Dopisano o 15:53 ---------- Poprzedni post napisano o 15:47 ----------

Cytat:
RUDAkaska mnie tez odrosty przy vitalitys 6 za mocno chwytala, ja doliczam mixy do ilosci farby

Kathy a co sadzisz o zmieszaniu artego 7.40 z 8.34?? bo mnie juz nosi
myślę że będzie fajnie
a ja wciąż się zastanawiam.

...and I will wear him
As i do thee...

kathy579 jest offline  
Stary 2012-06-08, 15:56   #2747
misiaq
Raczkowanie

Cytat:
wyszło nie równo, włosy są dość suche trzeba by pomyśle o odżywieniu a przy okazji farba się lekko wypłucze i wyrówna.
Suchotki są, racja racja.
Lecę je niebawem ciachnąć, bo końce wołają o pomstę.
Testowałyście może jakieś fajne fryzjerskie zabiegi na odżywianie / nawilżanie?
Może przy okazji w coś takiego bym zainwestowała żeby im zrekompensować trochę zafundowane cierpienia
Stary 2012-06-08, 16:16   #2748
201703061106
Konto usunięte

hej hej

wklejam obecny kolor moich włosków..
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kolorek.jpg (141,0 KB, 23 załadowań)
201703061106 jest offline  
Stary 2012-06-08, 16:42   #2749
kathy579
Zakorzenienie

GG do kathy579

Cytat:
Napisane przez misiaq Pokaż wiadomość
Suchotki są, racja racja.
Lecę je niebawem ciachnąć, bo końce wołają o pomstę.
Testowałyście może jakieś fajne fryzjerskie zabiegi na odżywianie / nawilżanie?
Może przy okazji w coś takiego bym zainwestowała żeby im zrekompensować trochę zafundowane cierpienia
Fryzjerskie zabiegi działają na chwilę...do momentu aż się nie wypłukają, tak naprawdę nie są nic warte, szczególnie polecam je dla osób które potrzebują ,,tu i teraz,, przed wielkim wyjściem, ale to nie jest regeneracja. Zwracaj większą uwagę na składy, w których są nawilżacze i odpowiednio zbilansowane olejki, czasami taniutka odżywka może zdziałać cuda, nawilży a nie obklei, jedynie trzeba cierpliwości i czasu oraz ściąć najbardziej suche końce.
Ja dzisiaj olejuje olejkiem migdałowym, na same końce, i tak mojej farby nic nie ruszy.

---------- Dopisano o 16:42 ---------- Poprzedni post napisano o 16:38 ----------

Cytat:
Napisane przez Ruda_kotka Pokaż wiadomość
hej hej

wklejam obecny kolor moich włosków..
ładny

...and I will wear him
As i do thee...

Edytowane przez kathy579
Czas edycji: 2012-06-08 o 16:40
kathy579 jest offline  
Stary 2012-06-08, 17:03   #2750
aga73
Raczkowanie

Zastosowałam ostatnio Cece 8/45 jestem zadowolona. minał tydzień były ze 3 mycia a kolor dalej jest intensywny. Po Vitalitysie tego nie było
Lekko wypłukały sie delikatne czerwoności i sa naprawde bardzo ładne "żywe" ciekawe jak bedzie dalej Wolałabym ciut jaśńiejsze ale jeśli się nie da na moich łosach to myślę ze na razie pozostanę przy tej farbie. Ale j alubię eksperymentować więc to na pewno nie koniec poszukiwań.
A.. i farba prawie w ogóle nie śmierdziała

Kathy a ty masz jakieś doświadczenie z Cece? Jeśłi następnym razem dodałabym oxy 9% to powinno wyjsć jaśniej? Zapomniałam dodac ż edodałam trochę orange pure - a czy on nadaję lekko czerwoność czy na pewno nie ?

Z góry dzięuję za cenne uwagi
aga73 jest offline  
Stary 2012-06-08, 18:05   #2751
kokila
Raczkowanie

Pytanie o farbowanie.

Witam.

Od jakiegoś czasu farbuję włosy, bo od dawien dawna marzył mi się rudy, a nie jak mam- mysi, kolor. Zaczęłam od Casting'a (bursztyn), żeby sprawdzić jak będę wyglądać i czuć się w tym kolorze. Później przerzuciłam się na Ferię Excellence czy jak to tam, kolor bardzo intensywna miedź. Efekt jest bardziej mnie zadowalający niż był po Castingu, wiadomo. Jednakże, moje włosy rosną jak oszalałe, a na dodatek nawet trwałe, amoniakowe farby cały czas się z nich wypłukują i wypłukują. Tak, wiem, że rudości i inne tego typu kolory mają to do siebie, że schodzą szybciej, niż np. blondy, ale mi nawet czarna farba wypłukała się kiedyś tak, że nie zdążyłam wstydzić się odrostów, a rozjaśniacz nie rozjaśnił mi włosów nawet o 0,00000009% (kiedyś chciałam mieć jaśniejsze pasemka, zanim mi włosy naturalnie ściemniały). Co prawda akurat ta farba nie wypłukuje mi się tak tragicznie, ale wiadomo, kolorek trochę schodzi, a przede wszystkim te odrosty. Co za tym idzie, nie chcę męczyć włosów farbowaniem ich co 3 tygodnie i tu wpadł mi do głowy pewien pomysł. Otóż, czy skoro już mam te wymarzone rude dzięki Ferii, to jeśli teraz położyłabym na nie Casting'a, to nadal byłyby takie piękne? Logicznie rzecz biorąc, skoro mam rude, to efekt po użyciu Casting'a powinien być lepszy, bardziej rudy, niż gdy używałam go na włosy mysiego koloru. Tylko czy to się sprawdzi w praktyce? Czy ktoś ma jakieś doświadczenie w takich sytuacjach?
Yesterday.
kokila jest offline  
Stary 2012-06-08, 18:23   #2752
Farmetka
Raczkowanie

Dot.: Pytanie o farbowanie.

daj sobie kobieto spokój z farbowaniem, bo tylko zniszczysz włosy. Wiem,wiem włosy nie cnota - odrosną, ale ile trzeba bedzie czekać...Dam sobie głowe uciąć, ze Twoje naturalki wcale nie były mysie. Po prostu za mało sie im przyglądałaś w słońcu.
Farmetka jest offline  
Stary 2012-06-08, 18:34   #2753
kokila
Raczkowanie

Moje włosy- moja sprawa, a poza tym właśnie straciłaś głowę, poproszę ją na palu. Czekam na odpowiedź na moje pytanie i proszę o nie zaśmiecanie wątku takimi wypowiedziami.
Yesterday.
kokila jest offline  
Stary 2012-06-08, 18:58   #2754
kathy579
Zakorzenienie

GG do kathy579

Cytat:
Napisane przez aga73 Pokaż wiadomość
Zastosowałam ostatnio Cece 8/45 jestem zadowolona. minał tydzień były ze 3 mycia a kolor dalej jest intensywny. Po Vitalitysie tego nie było
Lekko wypłukały sie delikatne czerwoności i sa naprawde bardzo ładne "żywe" ciekawe jak bedzie dalej Wolałabym ciut jaśńiejsze ale jeśli się nie da na moich łosach to myślę ze na razie pozostanę przy tej farbie. Ale j alubię eksperymentować więc to na pewno nie koniec poszukiwań.
A.. i farba prawie w ogóle nie śmierdziała

Kathy a ty masz jakieś doświadczenie z Cece? Jeśłi następnym razem dodałabym oxy 9% to powinno wyjsć jaśniej? Zapomniałam dodac ż edodałam trochę orange pure - a czy on nadaję lekko czerwoność czy na pewno nie ?

Z góry dzięuję za cenne uwagi
z 9% będą jaśniejsze, pure orange to czysta pomarańczka ale twój kolor Cece 8/45 to blond miedziano czerwony i to właśnie jest ta czerwień.

...and I will wear him
As i do thee...

kathy579 jest offline  
Stary 2012-06-08, 19:01   #2755
pin up girl1991
Rozeznanie

A Ty troche myslisz?? Skoro ten Casting byl mniej intensywny niz Feria wiec jak teraz nalozysz Casting to odrosty beda mialy inny odcien!

Jeśli ja jestem TANIA to Ty jesteś GRATIS!
pin up girl1991 jest offline  
Stary 2012-06-08, 20:26   #2756
RUDAkaska
BAN stały

GG do RUDAkaska

julianna-pmnie tez odrosty przy vitalitys 6 za mocno chwytala, ja doliczam mixy do ilosci farby

wiem , że niektóre dziewczyny doliczają, doczytałam się ale dzięki za wskazówki - teraz mały mętlik powstał ale damy rade, przetestujemy - na przyszłość będzie wiadomo!!!!

Kathy579
Fryzjerskie zabiegi działają na chwilę...do momentu aż się nie wypukają, tak naprawdę nie są nic warte, szczególnie polecam je dla osób które potrzebują ,,tu i teraz,, przed wielkim wyjściem, ale to nie jest regeneracja

tu sie zgodzę !! na chwile , ja tak miałam a po 2 myciu jakby nic nie było teraz dopiero po farbowaniu jak zmyje farbę to od razu położę( chyba to nie błąd?) jestem nie zadowolona z tego zakupu, myslałąm , że naprawdę coś da, no chyba że ja mam tak strasznie zniszczone włosy i nie za bardzo mi to pomaga!!!

Aga73

a ja myślałam , że CE CE jest delikatną farbą o mało intensywnych odcieniach i wypłukuje się szybko - być może zależność od włosów?
Możesz eksperymentować króciutkie włoski łatwiej że tak powiem - bez obrazy " katować" , podobają mi się krótkie fryzurki , ale niestety nie na moje lekko kędzierzawe patyczki

Ruda Kotka

ładny kolorek

Co myślicie , a raczej Kathy kręconowłosa o tym zdaniu wizażystki?

Farbowanie chemiczne włosów kręconych

Czyli tak:
. nałóż olej na kilka godzin przed farbowaniem
. pofarbuj włosy jak zwykle
. po określonym czasie spłucz farbę i zmyj ją odżywką (przeznaczoną do mycia - np. dostępną w rossmanie isaną babassu)
. nałóż odżywkę ds, potem bs - czyli postępuj jak zwykle.

---------- Dopisano o 20:26 ---------- Poprzedni post napisano o 20:15 ----------

zapomniałam dodać , że po myciu użyłam Babassu ale dziś starałam się za dużo nie kłaść przed farbowaniem . Tylko teraz zastanawiam sie - troszkę nastraszyłaś mnie czy nie umyć jeszcze raz włosów!!!? sama nie wiem , bo jak nic mi nie złapie, albo wyjdę w paski , a do tego jeszcze po 2 myciach sie wypłucze to już nie wiem .
Czasami sie zastanawiałam , czy istnieje cos takiego , że włosy nie tolerują sztucznych kolorów? jest cos takiego możliwe? u mnie takie kolory zawsze się nie sprawdzały , albo nie łapały , albo znikały z prędkością światła, może powinnam przestać myśleć o takich kolorach? ale , nie - nie ma opcji .......o nie
RUDAkaska jest offline  
Stary 2012-06-08, 20:36   #2757
kathy579
Zakorzenienie

GG do kathy579

Cytat:
julianna-pmnie tez odrosty przy vitalitys 6 za mocno chwytala, ja doliczam mixy do ilosci farby

wiem , że niektóre dziewczyny doliczają, doczytałam się ale dzięki za wskazówki - teraz mały mętlik powstał ale damy rade, przetestujemy - na przyszłość będzie wiadomo!!!!

Kathy579
Fryzjerskie zabiegi działają na chwilę...do momentu aż się nie wypukają, tak naprawdę nie są nic warte, szczególnie polecam je dla osób które potrzebują ,,tu i teraz,, przed wielkim wyjściem, ale to nie jest regeneracja

tu sie zgodzę !! na chwile , ja tak miałam a po 2 myciu jakby nic nie było teraz dopiero po farbowaniu jak zmyje farbę to od razu położę( chyba to nie błąd?) jestem nie zadowolona z tego zakupu, myslałąm , że naprawdę coś da, no chyba że ja mam tak strasznie zniszczone włosy i nie za bardzo mi to pomaga!!!

Aga73

a ja myślałam , że CE CE jest delikatną farbą o mało intensywnych odcieniach i wypłukuje się szybko - być może zależność od włosów?
Możesz eksperymentować króciutkie włoski łatwiej że tak powiem - bez obrazy " katować" , podobają mi się krótkie fryzurki , ale niestety nie na moje lekko kędzierzawe patyczki

Ruda Kotka

ładny kolorek

Co myślicie , a raczej Kathy kręconowłosa o tym zdaniu wizażystki?

Farbowanie chemiczne włosów kręconych

Czyli tak:
. nałóż olej na kilka godzin przed farbowaniem
. pofarbuj włosy jak zwykle
. po określonym czasie spłucz farbę i zmyj ją odżywką (przeznaczoną do mycia - np. dostępną w rossmanie isaną babassu)
. nałóż odżywkę ds, potem bs - czyli postępuj jak zwykle.
Po farbowaniu jak najbardziej używaj silikonów
Myślę że fajna metoda, na pewno sprawdzi się w przypadku włosów ciemnych, w sumie przy rudościach powinno być ok ale nie gwarantuje bo nie próbowałam, choć wielokrotnie na różnych blogach czytałam o tej metodzie. Jeśli chodzi o ce-ce to słyszałam że jest to dość mocna farba.

---------- Dopisano o 20:36 ---------- Poprzedni post napisano o 20:28 ----------

Cytat:
Napisane przez kokila Pokaż wiadomość
Witam.

Od jakiegoś czasu farbuję włosy, bo od dawien dawna marzył mi się rudy, a nie jak mam- mysi, kolor. Zaczęłam od Casting'a (bursztyn), żeby sprawdzić jak będę wyglądać i czuć się w tym kolorze. Później przerzuciłam się na Ferię Excellence czy jak to tam, kolor bardzo intensywna miedź. Efekt jest bardziej mnie zadowalający niż był po Castingu, wiadomo. Jednakże, moje włosy rosną jak oszalałe, a na dodatek nawet trwałe, amoniakowe farby cały czas się z nich wypłukują i wypłukują. Tak, wiem, że rudości i inne tego typu kolory mają to do siebie, że schodzą szybciej, niż np. blondy, ale mi nawet czarna farba wypłukała się kiedyś tak, że nie zdążyłam wstydzić się odrostów, a rozjaśniacz nie rozjaśnił mi włosów nawet o 0,00000009% (kiedyś chciałam mieć jaśniejsze pasemka, zanim mi włosy naturalnie ściemniały). Co prawda akurat ta farba nie wypłukuje mi się tak tragicznie, ale wiadomo, kolorek trochę schodzi, a przede wszystkim te odrosty. Co za tym idzie, nie chcę męczyć włosów farbowaniem ich co 3 tygodnie i tu wpadł mi do głowy pewien pomysł. Otóż, czy skoro już mam te wymarzone rude dzięki Ferii, to jeśli teraz położyłabym na nie Casting'a, to nadal byłyby takie piękne? Logicznie rzecz biorąc, skoro mam rude, to efekt po użyciu Casting'a powinien być lepszy, bardziej rudy, niż gdy używałam go na włosy mysiego koloru. Tylko czy to się sprawdzi w praktyce? Czy ktoś ma jakieś doświadczenie w takich sytuacjach?
Rozumiem że chcesz położyć Casting ze względu iż jest bez amoniaku i mniej zniszczy włosy? Z moich obserwacji wynika że kolor po Castingu jest raczej brązowy z rudą poświatą niż rudy.
http://diety.wp.pl/forum39,106027,0_...czy-farba.html
i tu:
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=359860

...and I will wear him
As i do thee...

Edytowane przez kathy579
Czas edycji: 2012-06-08 o 20:37 Powód: dopis.
kathy579 jest offline  
Stary 2012-06-08, 21:30   #2758
aga73
Raczkowanie

Kathy ja wiem ze ten kolor 8/45 ma w nazwie czerwień ale 8/44 na palecie kolorów wydaje sie mało intensywny.
A teraz już wiem o czym mówiłaś że czerwienie sie ładnie wypłukują

Ech czy chociaż raz uda mi się zrobić marchewę??? hi,hi

Poszukałam w tych kolorach artego. Na allegro można dostac za 27 zł

Julianno na palecie kolorów artego znalazłam takie oznaczenie : 7,40 >7Ko - pisze miedziano pomarańczowy blond - brzmi cudni Ale co to jest ten drugi symbol 7Ko ? to jedna farba czy dwie?
powiedz jaki jestaw da mi pomarańczkę? Bo ty podobno taki uzyskałas. Mój bazowy ciemny (mysi) blond.
Wróciłam bo znowu doczytałam. Ty chyba Julianno piszesz o tych bez amoniaku "one60nine"? tam jest ten sam symbol. Koszt na allegro 40zł

Edytowane przez aga73
Czas edycji: 2012-06-08 o 22:58
aga73 jest offline  
Stary 2012-06-09, 07:28   #2759
RUDAkaska
BAN stały

GG do RUDAkaska

no ja właśnie mam w domciu jeszcze CE CE 8,44 i 7,44 i już od dłuższego czasu zastanawiałam się czy nie zrobić tej mieszanki + orange i po tym co Aga 73 napisała kusi mnie !! ale oczywiście również sugeruje się zaleceniami Kathy i jestem w rozterce gdyby można było -jak się efekt nie podoba kłaść od razu następny kolor

Tak myślę skoro zrobiłabym na 3% to może walnąć ce ce( nie mogę się doczekać , w gorącej wodzie jestem kąpana- zawsze tak miałam jesli chodzi o farby eh) , to za 2 tyg alfaparf??? chyba przesadzam?

Zastanawia mnie jeszcze jedno , od zeszłego lata zapuszczam włosy z bardzo krótkich - ponieważ moje włosy do fryzurek które mi się podobały nie nadawały się bo są falowane, a akurat w oko wpadały mi proste fryzurki, więc po fryzurce asymetrycznej z długą grzywką kręconą i i krótkim tyle zrezygnowałam i zaczęłam zapuszczać . Męczę się do tej pory, ale jakoś idzie, ale do czego zmierzałam. Mianowicie od niedawna zaczęłam farbować, ale najpierw rozjaśniłam. Czego wcześniej nie robiłam tylko mozna powiedzieć ze farbowałam ton w ton - ostatnio. I o dziwo zauważyłam , że po rozjaśnieniu i farbowaniu przestały mi się kręcić włosy tak jak wcześniej , i zastanawia mnie czy tu wpływu nie mają farby.

A nad CE CE dzisiaj się poważnie zastanowię z 3% a alfa za 2 tyg ? och kusi!!!!

---------- Dopisano o 07:28 ---------- Poprzedni post napisano o 07:26 ----------

moze z ce ce wyjdzie avatarek!!!

a mieszanki 8,4 + 7,4 alfa nie opuszczę , to priorytet , a że za 2 tyg wyjazd na impreze to akurat świeżynka by była
RUDAkaska jest offline  
Stary 2012-06-09, 09:02   #2760
RUDAkaska
BAN stały

GG do RUDAkaska

a tu fotki włosów jakie posiadam teraz, nic nie ma z ostatniego farbowania, są mdłe , jasne a na dworze daja efekt wypłowiałej rudości ale bez życia , chyba podobne do tego zdjęcia nawet pokusiłabym się napisać że jaśniejsze

i do tego przy skórze troszkę jaśniejszy- złotawy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2268269.jpg (34,5 KB, 43 załadowań)

Edytowane przez RUDAkaska
Czas edycji: 2012-06-20 o 16:05
RUDAkaska jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
farbowanie, fryzjerstwo, jesienny liść, rudy włosy brąz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości