rozjaśnienie wąsika - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-03-06, 15:44   #1
pahita
Przyczajenie

GG do pahita Send a message via Skype™ to pahita
Smile

rozjaśnienie wąsika

Witam nie wiem czy było to pytanie więc się zapytam jak domowym sposobem można rozjaśnić wąsik. est to dla mnie bardzo ważne dziękuje za wszystkie odpowiedzi
pahita jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-06, 16:35   #2
toki
Przyczajenie

Dot.: rozjaśnienie wąsika

witam, wąsik możesz rozjaśnić wodą utlenioną (podobno działa po kilku aplikacjach), są też różne specjalne preparaty do tego celu, w aptece możesz zapytać;-)
a może lepiej wąsika się pozbyć?? ja mój traktuje woskiem, jak całą twarz zresztą, bo mimo że mam tylko delikatny meszek na twarzy to czuję się pewniej jak buzia jest zupełnie gładka, choć mój facet nawet różnicy nie widzi (ale ja widzę) ;-) jeśli masz obawy, to polecam kosmetyczkę, to nie może być drogie;-) ja stosuje zwykły wosk z rossmanna (taki do depilacji nóg... tylko że rozcinam na mniejsze kawałki;-)) pozdrawiam
toki jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-06, 16:36   #3
nataliag_91
Przyczajenie

rozjascic raczej nie mozna;d choc probowalam woda utleniona, ale nic nie pomoglo;/
nataliag_91 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-06, 19:19   #4
rapunzel8
Zadomowienie

Są specjalne produkty do rozjasniania "wąsów", np Sally Hansen(chyba najpopularniejszy). Osobiście nie polecam- po pierwsze wyżera skórę, po drugie jak widzę kobietkę z platynowymi, błyszczącymi w słońcu wąsikami, to mam ochotę śmiać się od ucha do ucha- to się bardzo rzuca w oczy i wygląda komicznie.
Nie ma jak wosk.
rapunzel8 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-06, 20:14   #5
zzzielona
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez toki
ja stosuje zwykły wosk z rossmanna (taki do depilacji nóg... tylko że rozcinam na mniejsze kawałki;-)) pozdrawiam
Moja mama stosuje tę metodę i sama mi zaproponowała. Odcięłam jeden kawałek tego wosku, przykleiłam, iiii... I nie odważyłam się oderwać :P. Odniosłam wrażenie, że chyba umarłabym z bólu :P. Jest jakiś sposób na przyklejanie tego?
Stary 2012-03-06, 21:21   #6
guacamole
Wtajemniczenie

Wosk najskuteczniej zdejmuje wasik, ale radze uwazac.
Ja sobie usuwalam wasik, a w jego miescu pojawily mi sie przebarwienia, bo podrazniona skora od razu zlapala slonce. Wygladalo to tak, jakbym napila sie kawy z pianka, ktora mi sie osadzila prawie pod nos. Na szczescie wybielilam to szybko i skutecznie - odpukac.

Teraz wole jednak polozyc jakis najlagodniejszy Veet (do nog czy do bikini) i jest gladko. Dlugo mi nic nie odrasta, a i nie ciemnieje mi nic.

Mozna sie rozejrzec za specyfikami arabskimi czy indyjskimi z jakimis wyciagami, ktore oslabiaja porost wlosow. Wystepuja one w postaci kremow i mydel. Z checia sobie cos takiego kupie na sprobowanie

No i w kazdym przypdku (wosk, pincetka czy krem depilujacy) trzeba uzywac wysokiego filtra w miejscu depilowanym.
guacamole jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-06, 22:11   #7
pilaa
Raczkowanie

GG do pilaa

Cytat:
Napisane przez guacamole Pokaż wiadomość
Wosk najskuteczniej zdejmuje wasik, ale radze uwazac.
Ja sobie usuwalam wasik, a w jego miescu pojawily mi sie przebarwienia, bo podrazniona skora od razu zlapala slonce. Wygladalo to tak, jakbym napila sie kawy z pianka, ktora mi sie osadzila prawie pod nos. Na szczescie wybielilam to szybko i skutecznie - odpukac.

Teraz wole jednak polozyc jakis najlagodniejszy Veet (do nog czy do bikini) i jest gladko. Dlugo mi nic nie odrasta, a i nie ciemnieje mi nic.

Mozna sie rozejrzec za specyfikami arabskimi czy indyjskimi z jakimis wyciagami, ktore oslabiaja porost wlosow. Wystepuja one w postaci kremow i mydel. Z checia sobie cos takiego kupie na sprobowanie

No i w kazdym przypdku (wosk, pincetka czy krem depilujacy) trzeba uzywac wysokiego filtra w miejscu depilowanym.
Dlatego własnie nie depiluje sie woskiem miejsc wystawianych na slonce
Ja jak robie nogi np. to dzien przed wyjscienm na slonce. Wtedy nie potzrebny filtr a raczej zainwestowac lepiej w dobry balsam po depilacji, aby zlagodzic podraznienia
tez razcej polecalabym wosk, zawsze naklada sie go z wlosem a zrywa pod wlos. Wosk mocno osłabia cebulki i naprawde efekt dlugo sie utzrymuje
No i nie polecam takich experymentow w ciezkie dni :p
Stary 2012-03-06, 22:39   #8
zzzielona
Wtajemniczenie

A ja po przeczytaniu postów w tym wątku postanowiłam się rozprawić z okropnym wąsem (którego nie widać do momentu nałożenia podkładu...). Zauważyłam, że mama kupiła wosk do depilacji twarzy. Dałam mu jeszcze jedną szansę i przyznam, że poszło całkiem nieźle. Depilację wykonywałam ok. 2 godziny temu i zaczerwienienie już prawie zeszło. Rano powinno być ok.

Najważniejsza jest technika .

A co do depilacji delikatnymi kremami do depilacji to to naprawdę działa? Zastanawiałam się kiedyś nad tego typu metodą, ale na opakowaniu w końcu zwykle jest napisane, żeby nie używać na twarz...
Stary 2012-03-06, 22:53   #9
pilaa
Raczkowanie

GG do pilaa

Ja kremów nie polecam.
Najlepsza jest metoda z woskiem, chodz bolesna.
Efekt lepszy, coraz mniej odrasta, dluzszy efekt,
Kremy moga uczulac, no i efekt gorszy, kremu sa na zasadzie tak jakby wypalania wlosow, tak bardzo je krem uszkadza ze potem sie je sciaga szpatulka, dla mnie efekt taki se
jescze dodam ze wosk musi byc dobrze rozgrzany i szybkim ze tak powiem machnieciem zrywac:p
W depilacji pach pomaga mi czasami malzonek, on to jak sie zamachnie to calowac od razu mozna:p

Edytowane przez pilaa
Czas edycji: 2012-03-06 o 22:55
pilaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-06, 23:48   #10
lajla09
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez zzzielona Pokaż wiadomość
A ja po przeczytaniu postów w tym wątku postanowiłam się rozprawić z okropnym wąsem (którego nie widać do momentu nałożenia podkładu...). Zauważyłam, że mama kupiła wosk do depilacji twarzy. Dałam mu jeszcze jedną szansę i przyznam, że poszło całkiem nieźle. Depilację wykonywałam ok. 2 godziny temu i zaczerwienienie już prawie zeszło. Rano powinno być ok.
A myślałam, że ja jestem jakaś dziwna, zawsze wydawało mi się, że jak nałożę podkład to od razu widać ciemniejsze włoski i nie używałam podkładu ( mam 22 lata ) Od ponad pół roku depiluje i śmiało podkładzik na buźkę nakładam
lajla09 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-06, 23:49   #11
guacamole
Wtajemniczenie

Cytat:
A
A co do depilacji delikatnymi kremami do depilacji to to naprawdę działa? Zastanawiałam się kiedyś nad tego typu metodą, ale na opakowaniu w końcu zwykle jest napisane, żeby nie używać na twarz...
Ja nie propaguje tej metody, ale u mnie sie sprawdza. Oczywiscie, jest zaczerwienienie, ale nie zdarza mi sie juz wyrwac plastra woskowego z kawalkiem skory.. A to roznica.
Do depilacji brwi uzywam wosku do ciala w sloiku lub paseczkow woskowych Joanny. Paseczki sa ok, ale wlasnie... trzeba mocno uwazac, by nie wyrwac sobie cebulek ze skora.

Co do kremu depilujacego, klade go na jakas minute max i tylko na wasik. Troche potem to czerwone, wiec smaruje czyms kojacym, np. jakims kremem do pupy malucha. Po godzinie nie ma najmniejszego sladu.

Sa depilatory w kremie scisle do twarzy. Kwestia tylko poszukania. Ja uzywam takiego ogolnego, wiec pewnie twarzowe przy nim to daja uczucie chlodnego jedwabiu na skorze
guacamole jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-07, 16:31   #12
zzzielona
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez lajla09
A myślałam, że ja jestem jakaś dziwna, zawsze wydawało mi się, że jak nałożę podkład to od razu widać ciemniejsze włoski i nie używałam podkładu ( mam 22 lata ) Od ponad pół roku depiluje i śmiało podkładzik na buźkę nakładam
A ja sobie opracowałam taką metodę, że pod nosem albo w ogóle nie nakładałam podkładu lub nakładałam go mniej. Czasami jednak się zapominałam :P.

Cytat:
Napisane przez guacamole
Ja nie propaguje tej metody, ale u mnie sie sprawdza. Oczywiscie, jest zaczerwienienie, ale nie zdarza mi sie juz wyrwac plastra woskowego z kawalkiem skory.. A to roznica.
Do depilacji brwi uzywam wosku do ciala w sloiku lub paseczkow woskowych Joanny. Paseczki sa ok, ale wlasnie... trzeba mocno uwazac, by nie wyrwac sobie cebulek ze skora.

Co do kremu depilujacego, klade go na jakas minute max i tylko na wasik. Troche potem to czerwone, wiec smaruje czyms kojacym, np. jakims kremem do pupy malucha. Po godzinie nie ma najmniejszego sladu.

Sa depilatory w kremie scisle do twarzy. Kwestia tylko poszukania. Ja uzywam takiego ogolnego, wiec pewnie twarzowe przy nim to daja uczucie chlodnego jedwabiu na skorze
Też kiedyś chciałam sobie wydepilować wąsika takim kremem, ale jednak się bałam :P. Jak kiedyś znajdę takie specjalne do twarzy, to może się skuszę. Póki co jestem zadowolona z efektu usuwania wąsika plastrami z woskiem, ale tymi do twarzy. Tam tego wosku jest zdecydowanie mniej. I nie zdarzyło mi się jeszcze wyrwać sobie skóry! Zwykle wręcz nic nie chciało zejść - ani włoski, ani skóra tym bardziej .
Stary 2012-03-07, 17:11   #13
Aimee_J
Zakorzenienie

Sama polecam wosk do twarzy Veet lub Joanny.
Faktem jest, że na początku było to dość bolesne. W tej chwili jednak nie boli już tak bardzo. Idzie się przyzwyczaić, a i efekty całkiem niezłe
Aimee_J jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-07, 17:31   #14
lajla09
Raczkowanie

Cytat:
A ja sobie opracowałam taką metodę, że pod nosem albo w ogóle nie nakładałam podkładu lub nakładałam go mniej. Czasami jednak się zapominałam :P.

Też kiedyś chciałam sobie wydepilować wąsika takim kremem, ale jednak się bałam :P. Jak kiedyś znajdę takie specjalne do twarzy, to może się skuszę. Póki co jestem zadowolona z efektu usuwania wąsika plastrami z woskiem, ale tymi do twarzy. Tam tego wosku jest zdecydowanie mniej. I nie zdarzyło mi się jeszcze wyrwać sobie skóry! Zwykle wręcz nic nie chciało zejść - ani włoski, ani skóra tym bardziej .
Mi się zdarzyło plastrami wyrwać naskórek haha ale teraz mam patent że przed wydepilowaniem posypuję skórę pudrem dla dzieci i takie rzeczy nie mają miejsca
lajla09 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-07, 17:41   #15
pahita
Przyczajenie

dziekuje Wam za podpowiedzi... jutro kupie wosk i wydepiluje sie... oczywiscie koniecznie Wam napisze
Stary 2012-03-07, 19:27   #16
zzzielona
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez pahita Pokaż wiadomość
dziekuje Wam za podpowiedzi... jutro kupie wosk i wydepiluje sie... oczywiscie koniecznie Wam napisze
Polecam wosk z Isany i postępowania według załączonej instrukcji. To bardzo ważne jak naklejasz plaster i pod jakim kątem go wyrywasz. Ja zawsze wyrywałam plastry równolegle do linii ust (mam nadzieję, że wiecie co mam na myśli ), co niestety okazało się błędem i nie wyrwałam za dużo włosków, a tylko podrażniłam skórę.

Co do posypki dla dzieci to też dobry pomysł . Ja jednak najpierw myję swoją twarz normalnie żelem, a potem miejsce, w którym będę depilować włoski przecieram tonikiem z alkoholem (mam taką mieszankę toników z L'Oreala i Eveline ), potem nie dochodzi do infekcji i nie pojawiają się krostki. Podczas depilowania bikini taki sposób też się sprawdza .
Stary 2012-03-07, 21:12   #17
Aimee_J
Zakorzenienie

A ja robie właśnie na odwrót. Najpierw depiluję, potem przemywam łagodzącą oliwką, a potem myję twarz. Później już jakiś nawilżajacy krem.

Dwa razy w życiu próbowałam zrobic to po umyciu twarzy i za każdym razem się kończyło u mnie podrażnieniem :/
Aimee_J jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-09, 22:33   #18
pahita
Przyczajenie

dzisiaj wlasnie wyrwalam sobie wasik woskiem straszny bol i nieprzyjemne uczucie ale warto nic nie widac zaczerwienienie ladnie schodzi a i wysypki zadnej nie mam nie bylo sie czego bac dziekuje Wam raz jeszcze za porady jestescie kochane
Stary 2014-01-04, 18:47   #19
hiss
Raczkowanie

a ja mam pytanie o to rozjaśnianie jednak... u mnie niestety jest taki problem, że kiedyś wydepilowałam woskiem wąsik który był zupełnie jasny i niewidoczny, taki głupi pomysł... i włoski odrosły ciemniejsze... więc wydepilowałam je jeszcze kilka razy bo nie chcę ciemnych! za każdym razem odrastają coraz ciemniejsze!!!!! nie chcę ciągle ich depilować (średnio co tydzień), bo nie mam na to czasu i często mam takie sytuacje, że nie bardzo jest kiedy i jak to zrobić. Chciałabym więc trwale rozjaśnić wąsik - słyszałam że woda utleniona działa, na jakiej zasadzie mam jej użyć?
hiss jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-10, 22:49   #20
attena07
Raczkowanie

Chcesz rozjaśnić wąsik wodą utlenioną? co za różnica biały czy czarny? i tak będzie widoczny. Może jednak pomyśl o kremie do depilacji ? np.Bielenda (tani i wydajny)nakładasz szpatułką i po 5 mni. usuwasz.Po depilacji woskiem zawsze miałam podrażnioną skórę ,przez dwa dni nie mogłam nakładać w to miejsce kremu, zawsze pojawiały się drobne krostki . Zastosowałam krem do depilacji i dla mnie rewelacja , żadnych podrażnień . Jestem brunetką i to"mocno owłosioną"więc wiem jaki problem stanowi wąsik .
attena07 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
rozjaśnianie, uroda, wąsik u dziewczyny wasy

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości