Mam straszny problem z paznokciem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, na którym kompleksowo traktujemy tematykę pielęgnacji i zdobienia paznokci.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-03-07, 07:47   #1
Guinea_Peggy
Raczkowanie

Mam straszny problem z paznokciem

I nie mam pojęcia, co to może być.

Od jakiegoś czasu końcówki palca małego, serdecznego i środkowego lewej ręki zaczęły mi się rozdwajać i łuszczyć (takie małe, okrągłe kropeczki). Myślałam, że to wpływ detergentów lub jakichś mechanicznych uszkodzeń, ew. brak witamin, ale...

Jestem praworęczna. Pozostałe siedem paznokci u rąk wygląda idealnie - żadnego rozdwajania się, żadnych problemów, przebarwień, nawet nie są łamliwe. Starałam się przeanalizować swoje codzienne czynności, ale nie ma takiej, którą wykonywałabym tymi trzema palcami, żeby wciąż tak je uszkadzać.

Po dwóch miesiącach paznokcie na środkowym i małym palcu dołączyły do reszty i wyglądają dobrze. Natomiast serdeczny wygląda jak koszmar. Zauważyłam, że ma wyjątkowo dziwną fakturę i zaczęłam po niej drapać innymi paznokciami. I wydrapałam sobie dosłownie dziurę w paznokciu. Oczywiście nie na wylot, ale ledwo. Znów łudziłam się, że to może jakieś uszkodzenie mechaniczne i to przez nie górna warstwa tak łatwo "zeszła" ale cała płytka jest miękka i krucha, od macierzy aż po samą końcówkę.

Co to może być? Co działa na jeden paznokieć a na pozostałe (odpukać) nie? To objaw jakiejś choroby?
Guinea_Peggy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-09, 08:31   #2
misiu235
Rozeznanie

GG do misiu235
Dot.: Mam straszny problem z paznokciem

Opisana sytuacja może mieć miejsce przy chorobie grzybiczej, ale tak na słowo, to trudno powiedzieć - najlepiej będzie, gdy udasz się do dermatologa i on stwierdzi co z tym dalej
misiu235 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-09, 14:59   #3
ryjhanna
Przyczajenie

witam
mam jakby podobny problem z paznokciami - otoz na koncowkach kilku paznokci widac odpekajaca gorna czesc brzegu paznokcia (czyli te biala ktora sie obcina). probowalam juz skrzypu polnego, odzywki Allesandro na paznokcie ale od 4 lat mam ten problem. moze to tabletki Regulon kiedys brane?
ryjhanna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-09, 19:26   #4
Angell_
Zadomowienie

Myślę, że powinnaś iść z tym problemem do dermatologa. Tak na wszelki wypadek lepiej to sprawdzić.
A oprócz tego możesz używać jakiś odżywek, ale to może lepiej po wizycie u dermatologa .
Angell_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-11, 08:38   #5
Inspire
Kuźnia inspiracji

Jakiego zmywacza używasz?

WYMIANA
Inspire jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości