Aimee_J prosi o pomoc w wiosennej metamorfozie [a przynajmniej jej próbie ;)] - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy Służymy kompleksowymi poradami jak zmienić swój wygląd i styl - makijaż, fryzurę, sposób ubierania się...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-03-07, 20:20   #1
Aimee_J
Zakorzenienie

Aimee_J prosi o pomoc w wiosennej metamorfozie [a przynajmniej jej próbie ;)]

Idzie wiosna. Jak co roku postanowiłam coś w sobie zmienić, ale ponieważ zazwyczaj kończy się na planach, bo zwyczajnie nie wiem co mam ze sobą zrobić - tym razem postanowiłam poprosić Was o rady.
Zależy mi na radach dotyczących wszystkiego: począwszy od makijażu, na fasonie ubrań skończywszy Zdaję sobie sprawę, ze to ostatnie moze być utrudnione ze względu na małą ilość zdjęć całej sylwetki - chciałam, aby zdjecia były jak najaktualniejsze, a takowe mam głównie twarzy.

Na zdjęciach widnieję w aktualnym kolorze włosów, a także w kolorze czarnym, który był niejako przypadkiem [włosy miały wyjść brązowe - jak się okazało farba okazała się za mocna lub źle dobrana przez fryzjerkę]

Poniżej odpowiedzi na pytania zawarte w regulaminie podforum:

1. Jak się opalasz -Niewiarygodnie wolno. Potrafię używać tych
samych kosmetyków do opalania, siedzieć w tym samym miejscu co np. moja Mama, Brat lub TŻet, a oni są strzaskani, a ja nadal blada jak ściana. Jednak kiedy słońce już mnie łapie to zazwyczaj kończy się spaleniem, czerwoną skórą, która po pierwszym szoku brązowieje i blednie

2. Kolor oczu - Oficjalnie twierdzę, ze mam zielone oczy i tak określa je większość osób. W praktyce są one szaro-zielono-niebieskie z brązowymi plamkami. Oprawa oczu jest bardzo ciemna - nieraz bez makijażu mam bardziej wyraziste rzęsy niż moje koleżanki.

3. Piegi - pojawiają się, ale tylko latem, jeśli skóra złapie trochę słońca. Zazwyczaj nie jest ich dużo, skupione głównie na nosie i niezbyt wyróżniające się.

4. Cera - I tu zaczyna się problem, bo nie bardzo potrafię ocenić jej kolor. Jestem dość jasna, blada - większość drogeryjnych podkładów jest dla mnie za ciemnych. W części wyglądam jak wódz indian. Wydaje mi się, ze mam różowawy odcień cery, ale nie jestem tego pewna, bo nie mam wyczucia jeśli chodzi o kolorystykę cery.

5. Naturalny kolor włosów - Naturalnie jestem szatynką - mam ciemne włosy, moim zdaniem w mysim odcieniu. Do tego dochodzą niestety siwe włosy, więc jestem zmuszona je farbować/rozjaśniać [w zależnosci od opcji]

6. Kolor ust - wydaje mi się, ze koralowe, zdecydowanie nie blade.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? - na to pytanie nie umiem odpowiedzieć. Wiekszość moich ubrań to czerń, biel, odcienie niebieskiego, fioletu. Lubię także bordowe odcienie [nie czerwone], beż i zieleń. Najczęściej ubieram się w biel [z różnymi kolorowymi dodatkami] i czerń oraz nieśmiertelny jeans.
Z bizuterii zdecydowanie lepiej czuję sie w srebrze niz w złocie. Sa to jednak moje preferencje, gust, które niekoniecznie musza wyglądać dobrze - z czego mogę nie zdawac sobie sprawy.

Uff... Ale się rozpisałam...

Będę bardzo wdzięczna za rady i sugestie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg foto (1).jpg (43,8 KB, 440 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg foto (2).jpg (29,4 KB, 271 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg foto (3).jpg (43,7 KB, 298 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg foto (4).jpg (47,2 KB, 344 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg foto (5).jpg (43,2 KB, 353 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg foto (6).jpg (42,7 KB, 480 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg foto.jpg (51,8 KB, 330 załadowań)
Aimee_J jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-09, 18:26   #2
TheRajtka
Przyczajenie

Dot.: Aimee_J prosi o pomoc w wiosennej metamorfozie [a przynajmniej jej próbie ;)]

hej
Mi osobiście bardzo podobasz się właśnie w tych ciemnych włosach, masz bardzo ładną twarzyczkę, jasną cerę, myślę, że przydałby się ciut naturalniejszy kolor, chyba że to wina zdjęcia, że wygląda tak, ale ja bym została przy ciemnych włosach!

---------- Dopisano o 18:26 ---------- Poprzedni post napisano o 18:24 ----------

do tego w ciemnych włosach wyglądasz jak nastolatka! nie wiem ile masz lat ale ciemne włosy baaaardzo cię odmładzają na tych zdjęciach
TheRajtka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-09, 19:45   #3
Anka2307
Raczkowanie

Dot.: Aimee_J prosi o pomoc w wiosennej metamorfozie [a przynajmniej jej próbie ;)]

Zgadzam się z TheRajką zdecydownie młodziej wyglądasz w ciemnych włosach, ale ciekawi mnie jak byś wyglądała w jasnym brązie
Stary 2012-03-09, 20:41   #4
Aimee_J
Zakorzenienie

O!
Do tej pory słyszałam, ze w ciemnych włosach wyglądam doroślej i poważniej, co prawdę mówiąc nie bardzo się przekłada na charakter

No właśnie kolor był mało naturalny jak dla mnie, bo wyszedł praktycznie czarny. Myślałam o jasnym brązie, ale ilekroć usiłuję to przeforsować u mojej fryzjerki to słyszę, że mi nie wyjdzie na moich włosach

A jak myślicie? Jakie ścięcie?
I makijaż?

---------- Dopisano o 20:41 ---------- Poprzedni post napisano o 20:38 ----------

A i dodam, ze na co dzień noszę okulary -_- na zmianę z soczewkami kontaktowymi.
Niestety jestem krótkowidzem. Poszukam zdjęcia w okularach, ale ponieważ nie bardzo lubię siebie w nich to zazwyczaj do zdjęć je zdejmuje.
Stary 2012-03-09, 21:43   #5
matylda260
Raczkowanie

slicznie w ciemnych wloskach taka z pazurem
matylda260 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-09, 21:43   #6
Aimee_J
Zakorzenienie

Dodaję kilka następnych swoich zdjęć, w tym jedno w okularach.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg SDC12595.jpg (105,8 KB, 181 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SDC12596.jpg (128,5 KB, 266 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1010016.jpg (109,4 KB, 227 załadowań)
Stary 2012-03-09, 22:13   #7
AnnetteK
Raczkowanie

Send a message via Skype™ to AnnetteK

Hmm faktycznie chyba lepiej byłoby Ci w brązie niż w tej czerni, która Cię nieco przytłacza...Ale fakt faktem jesteś baardzo urodziwa
AnnetteK jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-09, 22:44   #8
Aimee_J
Zakorzenienie

Według moich własnych odczuć tak ciemny kolor był w porządku na chwilę. Generalnie biegałam w nim niecałe pół roku, aż przyszło lato i stwierdziłam, ze czuję się zbyt ciemno, jeśli wiecie co mam na myśli Potem wróciłam do balejażu, ale wciąż nie wiem, co mi pasuje, a co nie, tym bardziej, ze opinie znajomych i ludzi podzielają się po równo.

A za komplementy dziękuję
Stary 2012-03-10, 08:18   #9
TheRajtka
Przyczajenie

w okularach czy bez jestes naprawdę sliczną babką!
Ciemne włosy krótkie, takie jak masz w pierwszych zdjęciach będą idealnee! wyglądasz młodo, zadziornie, superr!!!
Na Twoim miejscu zostałabym przy Ciemniejszych brązach, takich wpadających pod czerń, tylko zeby nie wyglądały sztucznie

Mam nadzieję, ze troszkę pomogłam!
Jakbyś miała czas.... pomożesz przy mojej metamorfozie ?
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=599425
z góry dziękuję
TheRajtka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-10, 15:10   #10
Anitast
Wtajemniczenie

Witaj ja napisze tak w ciemnych wygladasz powazniej niz w blondzie i bardziej zadziornie jak pisza poprzedniczki , ale jak piszesz ze w lecie czujesz sie za ciemno to moze braz ale nie az tak ciemny moze jasny w chlodnym odcieniu , chociaz mi podobasz sie w blond bo masz jasna cere a jasna cera i ciemne wlosy wyglada blado , dlatego czujesz sie za ciemno w lecie mam taki typ urody jak Ty i wiem o czym piszesz bo tez wczesniej bylam braz , jednak wrocilam do blond
Anitast jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-11, 12:52   #11
en_Rose
Przyczajenie

Witam,

ja osobiście proponowałabym pójść w jasny złoty brąz, ale nie w brąz z odcieniem rudości czy czerwieni tylko chłodny złoty brąz.
Złagodzić grzywkę i nieco zapuścić.
Włoski zapuścić ciut za ramiona, jednak dzieląc je tj. na dwie części, dodać odrobinę drapieżności cięższymi pazurami na wysokości między ustami, a brodą.

jasny brąz to taki na poziomie "5" czyli np: 5,03 albo 5G lub 5NG
ot, taka mała sugestia

pozdrawiam.
en_Rose jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-11, 13:45   #12
sophisticated_
Rozeznanie

ja bym ci proponowala ciemny braz.. slicznie wygladalas w tych czarnych w tym blondzie niby tez ladnie ale tak nijako... a w czarnym jestes taka drapiezna i twoje oczy sa wtedy bardziej podkreslone jestem za ciemnymmi wlosami!

https://pomagam.pl/zima2
pomozmy zwierzakom w fundacji ocalenie przetrwac zime, bardzo prosze!
sophisticated_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 17:23   #13
Aimee_J
Zakorzenienie

Pomyślę nad brązem, ale jaśniejszym. Coś we mnie budzi wewnętrzny sprzeciw, jeśli chodzi o ciemne włosy. Niby czułam się w nich dobrze, ale aktualnie nie mogę się do nich przekonać. Moze na jesieni

A macie jakieś propozycje jaki makijaż? Jakie kolory by mi pasowały do ubrania, umalowania itd?
Stary 2012-03-15, 14:40   #14
Rockstar Baby
Raczkowanie

Jak spojrzałam na Twoje zdjęcie w blondzie, pomyślałam sobie, że ładnie ale tak pospolicie. W ciemniejszym kolorze na pierwszy plan wysunęły się Twoje oczy (zatem to już jest dobry trop), ale wydaje mi się, że ciemny brąz jest trochę za ciemny. Szukaj środka. Między blondem a brązem.
Rockstar Baby jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-13, 17:48   #15
capuccino
z innej bajki

W blondzie i tej fryzurce super! Moim zdaniem właśnie czarny Cię gasi. Tak smutniej wyglądasz.

I te zdjęcie pierwsze jak z filmwebu

*
W moim niebie będę znowu głaskać wszystkie moje pożegnane psy.
*

Wymiankowy listopad (klik!)

capuccino jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-14, 04:05   #16
uca
Rozeznanie

Ten czarny byl za ciemny, ale co ciekawe wygladalas w nim mlodziej niz w blondzie. Stawialabym na jasny/sredni braz . Nie rozumiem czemu fryzjerka ci powiedziala ze nie wyjdzie, czas zmienic fryzjerke .
uca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-14, 06:45   #17
Aimee_J
Zakorzenienie

Nie chcę zmieniać fryzjerki, bo to jedyna która mnie słucha, nie robi mi krzywdy cięciem i umie poradzić sobie z moimi włosami. Przez czas kiedy była na urlopie wychowawczym [jakieś cztery lata] przeszłam przez ręce wielu fryzjerek. Nie próbowałam ich w kwestii koloru, ale to z czym na głowie wychodziłam po ścięciu włosów zazwyczaj doprowadzało mnie do szewskiej pasji. Dla przykładu: grzywka do połowy czoła mnie akurat nie dodaje uroku
Do tego polecane fryzjerki w moim mieście mają horrendalne ceny, a wydawanie średnio co trzy-cztery miesiące po trzy stówki na fryzjera nie mieści się w moim grafiku wydatków. Własnie przez te kwoty odkładam jednorazową wizytę u takiego fryzjera [własnie po to, aby dobrać kolor], bo zawsze jest coś co uważam za zdecydowanie ważniejsze. A i tak przeciez nie jestem pewna efektu, bo moja koleżanka u jednej takiej zachwalanej wylądowała, a ja po dziś dzień się zastanwiam, czemu ją tak skrzywdziłą
Stary 2012-07-19, 02:02   #18
uca
Rozeznanie

Ok, rozumiem ze nie chcesz zmieniac fryzjerki. Ale nie rozumiem czemu ona mowi ze nie moze ci zrobic tego koloru. Jezeli chodzi o przyciemnienie wlosow rozjasnianych to nie jest taka prosta sprawa, bo czesto nalozenie jakiegos ciemiejszego koloru konczy sie zielonkawymi wlosami, a trwala farba i tak splukuje sie po paru myciach do blondu. Trzeba przeprowadzic tzw. pigmentacje. Da sie to rowniez wykonac domowymi sposobami, na blogach wlosowych pisze jak to przeprowadzic, jak chcesz to ci wysle linka.
uca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 11:16   #19
Aimee_J
Zakorzenienie

Naczelny argument to po prostu, ze nie wyjdzie. Twierdzi, ze jaśniejsze kolory niż ten który mam na zdjęciu [mówię o brązach] na moich włosach nie wyjdą. Nie upieram się, bo wychodzę z załozenia, ze nawet jeśli wynika to z jej niewiedzy, czy braku umiejętności, to lepiej, ze sie przed tym broni, niż gdyby miała stwierdzić "OK", a potem okazało się, ze wyglądam jak kretynka

Ten ciemny kolor, który jest na zdjęciach został zrobiony poprzez nałożenie farby na włosy rozjaśniane. Miał wyjść jaśniejszy, ale ostatecznie wyszło to co wyszło, a co ciekawsze w salonie była dziewczyna, która miała na głowie ten sam numer farby i... miała włosy jaśniejsze. Choć kolor wyjściowy włosów dziewczyna miała ciemniejszy niż moje rozjaśniane włosy.

Tak jak napisałam: planuję ciągle wybranie się do innego fryzjera i odżałowanie tej bajońskiej jak dla mnie sumy, ale ciągle mam ważniejsze wydatki. Liczę, ze uda mi się tam dobrać kolor adekwatny do mnie i mojej urody.

---------- Dopisano o 11:16 ---------- Poprzedni post napisano o 11:13 ----------

Aha.
Czy któraś z Was jest w stanie stwierdzić jaki typ kolorystyczny prezentuję? Szczerze mówiac sprawia mi to problem i byłabym wdzięczna za sugestie
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości