Ratunku! Straszna twarz po zabiegu mikrodermabrazji i peelingu migdałowym!:( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-03-08, 12:26   #1
Monikap_1986
Przyczajenie

Ratunku! Straszna twarz po zabiegu mikrodermabrazji i peelingu migdałowym!:(

Witam!
To mój pierwszy wątek na tym forum nie wiem czy to ju było czy nie ale jestem zdesperowana i nie mam czasu szukac czy ktos juz tak miał czy nie,
Byłam wczoraj pierwszy raz u dermatologa na zabiegu mikrodermabrazji(nie wiem jaka chyba jakas na "k" mowila ze to ta najsilniejsza) + peeling 40% migdałowy. Zrobiłam sobie te zabiegi poniewaz mam straszne plamy po krostkach i dodatkowo juz kilka dziurek mi sie zaczyna robic. Po zabiegu Pani doktor mowila ze bede wygladac normalnie ze moge wszystko normalnie robic i wychodzic z domu itp, ze najwyzej twarz bedzie lekko zaróżowiona, A dupa prawda,wczoraj bylam czerwona caly dzien jak burak a dzisiaj mam bordowe suche plamy ktróre wyglądają jakby mi się w tym miejscu białko ścięło. Aha i jeszcze podczas tego peelingu strasznie piekła mnie twarz,przy nakładaniu jak i zmywaniu.
I chciała bym sie dowiedziec czy to normalne taki efekt jak mój....czerwono bordowe plamy wyglądające jak łuska u ryby...;/ Pomocy bo sie boje ze mama jakas reakcje alergiczna albo nie wiem ze spaliła mi twarz tym peelingiem czy co??;/
Monikap_1986 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-09, 23:35   #2
viktoria77
Przyczajenie

GG do viktoria77
Dot.: Ratunku! Straszna twarz po zabiegu mikrodermabrazji i peelingu migdałowym!:(

Witam!!
Wydaje mi sie,ze to nie jest normalne.Ja bylam wczoraj z kolezanka tez na mikro.Kolezanka miala tak jak ty po mikro jeszcze peeling migdalowy,natomiast ja tylko maske(chyba algowa)Ja mam cere naczynkowa i wlasnie sie balam jak bede wygladac,ale jest oki i nie jestem czerwona.Kolezanka tez nie.Mysle,ze poprostu za mocno mialas przeprowadzony zabieg.Moj to byl tez pierwszy raz i uczulala mnie kosmetyczka,zeby jej mowic jak bede czula cieploPowinnas skonsultowac to z osoba,ktora zabieg przeprowadzala.

Pozdrawiam serdecznie
viktoria77 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-10, 06:55   #3
prettysimple
Zadomowienie

Dot.: Ratunku! Straszna twarz po zabiegu mikrodermabrazji i peelingu migdałowym!:(

Zadzwoń do dermatologa i powiedz mu, co się wyrabia. Aczkolwiek mikrodermabrazja i kwas w stężeniu 40% mogły porobić u Ciebie takie spustoszenia. Ja robię sobie stężenie 15% w domu i mnie bardzo piecze, to mogę sobie tylko wyobrazić jak wyglądałabym jeszcze po uprzednim złuszczeniu mechanicznym i kwasie w prawie 3x mocy :P.
Pamiętaj tylko by nie skubać, nie zdrapywać i nie odrywać skórek czy też płatków skóry, które Ci będą odchodzić. Ja bym to posmarowała Alantanem albo innym kremem natłuszczającym.
Stary 2012-03-10, 16:04   #4
Monikap_1986
Przyczajenie

Dzieki wielkie za odpowiedzi) hehe kurcze przecztalam teraz zeby nie skubac a wlasnie przed sekundka wszystkie zdrapalam....eh.... ale juz dzisiaj po 3 dniach jest lepiej..tylko martwie sie jeszcze tym ze w tym miejscu co byly te strupki sa teraz czerwone plamki...zejdzie to czy nabawilam sie nowych przebarwien??bo jesli tak to masakra..zamiast pozbyc sie dzieki temu zabiegowi przebarwien to nabawiłam sie nowych(
Monikap_1986 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-10, 22:21   #5
nataliko81
Przyczajenie

Mi zrobiło sie tak samo. Na czole mam wielki strup, a na tym strupie jasze takie mniejsze i głębsze strupki. Wygląda to okropnie. Boję się, że powstaną blizny. A miałam taką ładną cerę, tylko chciałam ja odświeżyć (
nataliko81 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-11, 08:16   #6
prettysimple
Zadomowienie

No niestety czasem tak się dzieje, gdy się nie przyzwyczaja skóry do niskich stężeń kwasów, tylko od razu ciśnie się z grubej rury 40%...
Przede wszystkim używaj wysokie, fotostabilne filtry, nie chodź na solarium, pij 8-10 szklanek wody mineralnej dziennie i jak najmniej majstruj przy swojej buzi. A o resztę spytaj dermatologa, który wykonywał Ci zabieg.
Stary 2012-03-11, 12:26   #7
cocabella
Raczkowanie

dermatolog musi Ci pomóc w tym momencie bo to po jego stronie jest błąd.
Robiłam sobie mikrodermabrazję u sprawdzonej kosmetyczki i miałam co najwyżej lekkie zaczerwienienie skóry przez 1-2 dni.
Nie wolno robić takiego wysokiego stężenia przy pierwszym zabiegu. Nawilżaj ile się da, dużo pij i nie zdrapuj bo zrobisz sobie blizny i to będzie dopiero masakra. I tak jak dziewczyny pisały nie opalaj, najlepiej kup sobie krem z filtrem 50, bo nawet marcowe słońce może na skórze w takim stanie wywołać przebarwienia.
cocabella jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 19:06   #8
KwasSolny
Raczkowanie

Brzmi poważnie. Radziłabym Ci skontaktować się z dermatologiem który to robił i poinformować go o takim stanie. Z tego co zwykle czytam, to dużo osób tak reaguje na kwasy. Ostatnio nawet oglądałam filmiki dziwczyn ktore wyglądały koszmarnie po zabiegach kwasami, a potem, po zluszczaniu i zagojeniu zachwalały jakie to było cudowne doświadczenie. np:

http://www.youtube.com/watch?v=hphIe...eature=related
KwasSolny jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości